Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15101) Tocska válasza kmarci25 (#15100) üzenetére


Tocska
tag

ok pont azt csinálom most....remélem menni fog...a bladem tökéletesen megy...meg ismerősöm Xperia Arc-ja is :F csak az Ace nem akar... :((( lehetetlen....

na remélem sikerül köszi a segítséget!! :D

(#15102) dobolson válasza kmarci25 (#15100) üzenetére


dobolson
senior tag

Mint már írtam, a vodás rom nem rossz, nálam jól muzsikált. A holland nekem nem volt fent, arról nem tudok nyilatkozni, viszont most a portugál 2.3.6-ost használom, és nagyon tetszik eddig. Aksi ideje szerintem jobb lesz, mint a vodásnak.
A swype nem tudom, hogy tud-e magyarul ezen meg a vodáson, mert én azt mindig letörlöm, nem használom.

(#15103) Probert75 válasza Tocska (#15101) üzenetére


Probert75
addikt

A rolót lehúzod és csatlakoztatod a tárhelyet a PC-hez? Bocs, de lehet ez a lépés marad el.

(#15104) janez válasza Pharaoh (#15087) üzenetére


janez
aktív tag

Szia.
Ha van egy 25 megás xyz.apk fájl és feltelepíted, akkor az apk-ban lévő classes.dex fájlból lesz mondjuk egy "mount@asec@com.xyz@pkg.apk@classes.dex" fájl. Ez az úgynevezett dalvik cache fájl. (A neve tartalmazza az alkalmazás helyét: mnt/asec, tehát az sd kártya, viszont ha a mount és acec helyén data ill. app van, akkor a /data/app a település helye) Ez a fájl nem kerül a memóriakártyára (persze van rá lehetőség, hogy az sd-re kerüljön), marad a /data partíción,tehát a felhasználói memóriában. A mérete programonként változó. Van h majdnem annyi, mint az apk, de nagyjából a fele. Tehát a kettő együtt mondjuk 35 MB. Ebből csak a 25 megy az sd-re, de előfordulhat, hogy a rendszer nem teszi át a memóriakártyára, hanem nekünk kell áttenni külön program segítségével, viszont nem minden esetben garantált a (normális) működése.

(#15105) Tocska válasza Probert75 (#15103) üzenetére


Tocska
tag

ez a probléma hogy nem is mutat a készülék ilyet.....nem az első android telóm az ace..nem hoz be ilyet hogy tárhely csatlakoztatás ez a hiba.. :((( :F

(#15106) janez válasza iMaverick (#15063) üzenetére


janez
aktív tag

Lehetséges. Tegnap pl. a "The End"-et próbáltam ki, ami megint csak CM7 alapú, úgyhogy ugyanazokat a hibákat produkálta, mint az ICS2. Pedig jó lett az is. Kár h kvázi használhatatlan. Rányomok valamire, erre néha megjelenik az sms szerkesztő. Így sajnos nem ér semmit.

[ Szerkesztve ]

(#15107) opticus


opticus
tag

Halihó!
[link]
ezt próbálta valaki? nekem nem megy fel,ilyet ír ki a restore után /nem zipből kell telepíteni/:E:format_volume: make_ext4fs failed on /dev/block/mmcblk0p2
Error while formatting /sd-ext!

valami megoldás?:) igazából elindul,de nem az igazi.

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#15108) Tocska válasza kmarci25 (#15100) üzenetére


Tocska
tag

hát semmi nem vált be sajnos... :F szerintem délután viszem is be a tmobilhoz...

(#15109) ra^ven


ra^ven
senior tag

Hali!

Tudja valaki, létezik egy olyan mappa a telóban, amit illik törölni bizonyos időközönként, gondolok itt arra, ha valaki programokat rak fel/távolít el, ezáltal teleszemetelve magát a rendszert.
(Hogy windowsos példával éljek, temp/recent mappa törlése, registry pucolás)

Előre is köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#15110) janez válasza ra^ven (#15109) üzenetére


janez
aktív tag

Pl. a /cache könyvtárban a downloadfile.apk nevű bentragadt ideiglenes fájlokat.

(#15111) janez válasza opticus (#15107) üzenetére


janez
aktív tag

Csak egy tipp: Milyen fájlrendszerűek a /data, /system, /cache, /system/sd/ext? Mert pl. ha ext4, akkor az rfs-ből készített backup nem fog visszaállni és fordítva.

(#15112) Probert75 válasza Tocska (#15105) üzenetére


Probert75
addikt

Lehúzod a rolót és nincs ott semmi? Az értesítési sávban fenn meg sem jelenik a kis USB-s logó? Akkor tényleg gariztatni kell.

(#15113) homola_m válasza janez (#15106) üzenetére


homola_m
tag

Mi a pontos hiba a "The end" romnál mert én nem tapasztaltam semmit?

(#15114) opticus válasza janez (#15111) üzenetére


opticus
tag

Ext4.akkor mi tévő legyek?cm 7.2 van fennt rc0.az alatt cwmben meg tudom csinálni,vagy valami mással gell particionálni?

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#15115) janez válasza homola_m (#15113) üzenetére


janez
aktív tag

Ugyanaz mint az ics2-nél írtam egy oldallal visszább. Elég sűrűn a billentyűzet teljesen más karaktert visz be mint amit én ütök be. Stb...
Te melyik alap romra tetted? Bár szerintem mindegy, csak gingerbread legyen.

(#15116) janez válasza opticus (#15114) üzenetére


janez
aktív tag

Van egy ext4 nevű app. Ext4 és rfs fájlrendszereket lehet oda vissza konvertálni működő rendszer alatt, de én mégis inkább egy stock romot javasolok, az elvégzi a munkát biztosabban. Tehát backup a jelenlegi rendszeredről, ha gondolod, aztán egy gyári rom, amire restore amit linkeltél,de nem nagyon néztem milyen az, csak gondolom, hogy rfs, mert nem írták az ext4-et.

(#15117) opticus válasza janez (#15116) üzenetére


opticus
tag

Ahha köszönöm. akkor ma megnézem ! Tehát ha odinnal fölrakom, akkor az ext4 et automatikusan átkonvertálja. Csak a kényelem miatt kérdezem, esetleg tudod, nem megy annyira az angol.../értelmes dolgok nincsenek németül :D/ szóval cwm-mel felrakott stock rom is jó?Vagy inkább az odinnal a stabilabb? :R

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#15118) nolika


nolika
aktív tag

Tiszteletem a fórumozóknak!

Kérem segítsenek!

Van egy Galaxy Ace telefonom. T-mobile.
A következő a probléma: gyorsan merül, olyannyira hogy kíméletes használat(csak 2g, legalacsonyabb fényerő, se wifi se játék csak pár perces hívás) mellett se bírja 20 óránál tovább. Garanciális, októberben vettem.

Többször vissza is vittem a telefonomat hogy csináljanak vele valamit, de nem csináltak semmit(mondván használtam a wifit meg a gps-t és gyorsan lemerült).
Megelégeltem a dolgot és több romot több kernelt feltéve se változott a helyzet, még új eredeti akkumulátort is vettem, és csak pár órát javult az eredmény.

Mivel már ez miatt többször cserbenhagyott a telefonom, kimértem a fogyasztási adatokat.

A következőket mértem:
4,1V-os kapocsfeszültségnél KIKAPCSOLT állapotban(tehát be sincs bootolva a telefon) majd 42mA-t vesz fel. Ezt kimértem kézi műszerrel.
Bekapcsolt képernyő mellett legalacsonyabb fényerő, és a fenntebb említett módokban kb 130mA-t vett fel, csak üresjárat.
Bekapcsolt és alvó üzemmódban szintén 41-46mA között vett fel a készülék.

Kiszámolva a 41mA-es áramfelvétel mellett szinte kijön az, hogy csak 1,2 napig bírja a telefon(persze itt van szórás az akku meg az áramfelvételnél).

Kérdezem: ezek a fogyasztási adatok helyénvalóak? Mert szerintem kikapcsolt állapotban a készüléknek nem kellene felvennie áramot, mégis felvesz...

köszönöm a választ!

(#15119) janez válasza opticus (#15117) üzenetére


janez
aktív tag

Van flashelhető stock rom?? Melyik az? Én még nem hallottam ilyenről.
A legjobb, ha Odin mesterre (istenre) bízod a munkát. :)

(#15120) Tocska válasza Probert75 (#15112) üzenetére


Tocska
tag

Így van ahogy mondod nincs semmi az értesítési sávban sajnos!!
de lassan go a tmobilhoz és javíttatás vagy csere!!

(#15121) opticus válasza janez (#15119) üzenetére


opticus
tag

[link] ?

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#15122) droti25 válasza nolika (#15118) üzenetére


droti25
őstag

Ezért tartom kizártnak a 4 napos használati időt...

Nekem is kb másfél napot bír átlag használat mellett,max 2nap!(minden aksievő app gyomlálva,2g,aksikalibráció elvégezve,kb 3-4 rom kipróbálásával...)

Kb 2szer bírta 2 napig 10 hónap alatt!
Én már megszoktam így,nem kísérletezgetek tovább.

[ Szerkesztve ]

(#15123) Probert75 válasza droti25 (#15122) üzenetére


Probert75
addikt

Hát azért, ha nagyon visszafogom magam, akkor nekem 3 napot simán elketyeg a Holland rom. Napi 1-2 nagyon-nagyon rövid hívás, 2G-n, 25%-os fényerőn(este 5-től 9-ig 10%, majd 9-től reggel 8-ig 0%), valamint este 10-től reggel 8-ig repülősbe kapcsolva van. Van benne esti 1/2-1 óra netelés 3G-n. Szóval a 2 napot simán megy.

[ Szerkesztve ]

(#15124) janez válasza opticus (#15121) üzenetére


janez
aktív tag

Jó, jó, de ez már főzött rom, nem stock (gyári). :)
A főzött romok mindíg egy bizonyos gyári alapsávra (baseband) épülnek, melyben szinte csak a /system és a /data állományai módosulnak. Persze nem is kell másnak.

Sikerült a restore azzal a backup-pal?

(#15125) nolika válasza droti25 (#15122) üzenetére


nolika
aktív tag

Na de nekem ÉLETÉBEN egyszer sem produkált 1 napnál többet. Úgy hogy még a kijelzőt se kapcsoltam be :)

(#15126) opticus válasza janez (#15124) üzenetére


opticus
tag

még nem néztem meg,melózok... :Y

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#15127) kalló válasza nolika (#15118) üzenetére


kalló
aktív tag

Ez nagyon érdekes össze kéne hasonlítani olyannak a telójával akinek 2napot vagy annál többet megy, nekem sem húzza ki a második nap végéig.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15128) Habsteve


Habsteve
tag

Kollégának itt a bizonyítéka h tud többet 2-3 napnál

(#15129) nolika válasza Habsteve (#15128) üzenetére


nolika
aktív tag

Erről van szó! Pont ő mondta nekem privátban...
Szóval a telefonom ennyit nem bír... Ne röhögtessenek, hogy ekkora a gyártási szórás, hogy valamelyik 5 napot kihúz valamelyik egyet sem :D :D (mind az aksi, mind a SoC-nál).

Lemérni másét nem tudom, senkinek nincs a környéken ilyen telefonja...

(#15130) droti25 válasza nolika (#15129) üzenetére


droti25
őstag

Ez nekem is nagyon érdekes!
Bár nézve az értékeket pl a hanghívásnál 5 nap alatt alig telefonált a kollega akkor lehetséges!
Nekem 5óra alatt nagyobb fogyasztást mutat a hanghívásnál mint neki 5 nap alatt,pedig max ha 10 percet beszéltem reggeltől!

(#15131) Habsteve válasza droti25 (#15130) üzenetére


Habsteve
tag

Igen meg wifi használat mennyiségére is kcsi lennék, ugye éjszaka meg repcsiben ment, nem tom az mennyire számít. Lényeg h én sose fogok annyit elérni, mert óránként nyomkodom, játék, wifi, nálam 2 nap a max.

(#15132) nolika válasza Habsteve (#15131) üzenetére


nolika
aktív tag

de neked is két nap, én kb addigra 2x lovagoltatom meg a töltőn.

Mit csináljak? vigyem vissza megint? Elküldenek(hisz kaptam szakvéleményt).
Amúgy azt tervezem, hogy a suliban normális keretek között kimérem műszerrel a fogyasztást és készítek jegyzőkönyvet. De ahhoz kellene egy kontrolpéldány :(

(#15133) McNamara


McNamara
Ármester

2. nap közepén (pl most) már kiírja, hogy nem húzza sokáig. És 1-2 telefont eresztek meg meg frászbúk.

(#15134) opticus


opticus
tag

pff nekiestem a ks9-nek,eddig 2.3.4 volt az alap.azon volt cm 7.1,7.2. Most mindenféle reset után nekiestem odinnal one package telepítéssel, de csak a samu logo villogásáig jut,kb 20 x már. Picit para :B.lehúzhatom ilyenkor?.alapnak valami alapabbat kell?szal 2.3.3, arra 2.3.4,vagy mit rontottam?

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#15135) Probert75 válasza opticus (#15134) üzenetére


Probert75
addikt

Húzd le, majd recovery system reset és wipe cache. Ha elindul, akkor javaslom tedd fel ugyanazt újra.

(#15136) opticus válasza opticus (#15134) üzenetére


opticus
tag

asszem megvan...először többfájlos,aztán mehet one package...reménykedek:)

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#15137) opticus válasza Probert75 (#15135) üzenetére


opticus
tag

olyanom nincs,h recovery system reset,csak reboot system, apply update from sd, wipe data/factory reset,wipe cache partition, és test redbend fota [FS]

rápróbálok egy kph-t,aztán meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#15138) iMaverick válasza Habsteve (#15128) üzenetére


iMaverick
addikt

Ezek szerint megérte annó felraknom azt a képet! Komolyan mondom, amikor megnéztem a "bekapcsolási időt", baromira fel voltam dobva! Ezért is tettem ki a topicba: lám-lám, azért csak tud az Ace-ecske valamit produkálni! :DD

Mondjuk amióta rendszeresen Angry Birds és/vagy Lair Defense megy a telón... Hát azóta örülök neki, ha a második nap végén odaérek a töltőhöz...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#15139) Probert75 válasza opticus (#15137) üzenetére


Probert75
addikt

A data/factory reset-ra és a wipe cache partition-ra gondoltam. De ezeket rom telepítése előtt és után is érdemes megcsinálni.

(#15140) opticus válasza Probert75 (#15139) üzenetére


opticus
tag

azok megvoltak.most a 2.3.4 megy föl,fel is ment.akkor erre próbálom.

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#15141) opticus válasza opticus (#15140) üzenetére


opticus
tag

hűűhaa itt valami nem jó nagyon.mindent úgy csináltam,ahogy írva vagyon,és most egy viszonylag aggasztó ikon jelenik meg előttem: egy telefon--!--egy pc képe. remélem sok boldog ace tulaj látta már... :Y

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#15142) opticus válasza opticus (#15141) üzenetére


opticus
tag

Enyhén felszökött vérnyomás és laza parasztpír mellett amondó vagyok, hogy szuper a 2.3.4,ez a holland valahogy nem megy nekem. Vagy tud esetleg valaki valami többfile-os linket?

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#15143) mor válasza Habsteve (#15128) üzenetére


mor
tag

Ez nem mervado a csoka nem is hasznalja a telot az ertekek alapjan. Ennyi erovel teglaval is jarkalhatna a zsebeben. Eszre se venne hogy nem telo van nala. :)

(#15144) kmarci25 válasza mor (#15143) üzenetére


kmarci25
veterán

Az a "csóka" iMaverick, és hidd el, tudja hogy mi van a zsebében és használja is. :D

Opticus: tegyél fel egy multi csc-s froyot. A sammobile.com-on találsz, aztán menjen rá az, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#15145) iMaverick válasza mor (#15143) üzenetére


iMaverick
addikt

Ja, olyan tégla, ami azért szokott csörögni...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#15146) iMaverick válasza kmarci25 (#15144) üzenetére


iMaverick
addikt

:R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#15147) Axel pRo válasza iMaverick (#15146) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Túl sokat azért nem :N

"Cogito ergo Sum."

(#15148) Habsteve válasza iMaverick (#15145) üzenetére


Habsteve
tag

Úgy látom nem kellett volna berakni a képet mert jönnek a veszélyes hullámok :D

[ Szerkesztve ]

(#15149) nolika válasza Habsteve (#15148) üzenetére


nolika
aktív tag

Viszont visszatérve az eredetihez: nekem 18-20 órát se bír :D
Mit csináljak?
Vigyem vissza és csatoljak egy jegyzőkönyvet a mérésekről?

(#15150) Keem1 válasza nolika (#15149) üzenetére


Keem1
addikt

Kezdjük az elején: rendesen feltöltöd te azt a kib*tt akksit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.