Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14651) kmarci25 válasza iMaverick (#14649) üzenetére


kmarci25
veterán

Egyszer próbáltam az előző gingerrealt, és semmit nem tudtam rá telepíteni, se a marketről, se apk-ból, kézileg. Volt valami app2sd gui vagy mi, és ezért gondolom. Próbáltam kérdezni az xda-n, de nem kaptam rendes választ...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14652) szumo válasza agemate (#14644) üzenetére


szumo
senior tag

Ne akarj annyira fészbúkolni, mert butít, és mindenki belelát az életedbe, nem csak az állambácsi.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14653) kali válasza szumo (#14652) üzenetére


kali
legenda

ez aztán igen... :))
mondjuk az jogos, hogy nem illik minden információt mindenkivel - publikusan - megosztani!

(#14654) iMaverick válasza kmarci25 (#14651) üzenetére


iMaverick
addikt

A Sunday 2 alatt semmi ilyesmi sincs, nyugodtan tedd fel! CWM5 nem árt, bár nem is írja kötelezőnek a szakács...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#14655) agemate válasza szumo (#14652) üzenetére


agemate
addikt

Elég custom adatvédelmi beállításaim vannak és nem tartozom azok közé sem, akik idézetekkel, "miazindiánneved"-ekkel és több ezer képpel szemetelik tele az egészet, de ha már van okos(kodó)telefonom szeretnék képet feltölteni, ha esetleg olyan a kedvem.

(#14656) kalló válasza hispan (#14645) üzenetére


kalló
aktív tag

Miért szeretnéd frissíteni, hiányoznak a bugok? milyen verzió van jelenleg és melyikre szeretnéd frissíteni?

(#14644) agemate mi a hiba jelenség és mivel próbálkoztál eddig? picasara felmegy a kép, csak facebookra nem?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#14657) janez válasza kmarci25 (#14651) üzenetére


janez
aktív tag

Az a2sd gui az a darktremor scrip-hez egy grafikus felület, hogy ne terminálban kelljen kiadni a parancsokat. Négy fontosabb dolgot lehet vele: Az appokat (ezt már a rendszer is megteszi helyette, lásd .android_secure) és a hozzájuk való dalvik cach-t átteni az sd-re, aztán bekapcsolni a JIT-et és a swap-et. A dalvik cache-hez és a swap-hez kell egy-egy külön ext ill. swap partíció az sd kártyán amiket cwm-mel egyszerűen létre lehet hozni. Persze minden törlődik ilyenkor az sd-ről.

(#14658) kmarci25 válasza iMaverick (#14654) üzenetére


kmarci25
veterán

Kösz, de nekem az túl custom. Ezért érdekel a gingerreal 2.0. Na, majd kipróbálom, aztán kiderül.

janez: tehát akkor cwm-ben legyártom ezeket a partíciókag, és felteszem a gingerrealt? És mekkorák legyenek ezek a partíciók? Egyébként köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14659) kalló válasza iMaverick (#14649) üzenetére


kalló
aktív tag

Azért, mert az ext4es partíciót csatolhatod fel a belső memória helyett így tetszőleges lesz a memóriája, később telikl meg, nem kell mindent az sd kártyára átmozgatni, mert már alaból az sd kártyán van a paríció. Hátránya az, hogy nem veheted ki a kártyát a bekapcsolt kütyüből, mert ledöglik a futó rendszer.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#14660) janez válasza kmarci25 (#14658) üzenetére


janez
aktív tag

A swap-nek 64MB ideális. A dalvik cach-nek... attól függ mennyi appot telepítesz. Minden apphoz nagyjából ugyanakkora méretű cach társul. Tehát pl. összesen 100 mega apphoz 100 mega cache jön. Így nem árt a 256MB-os partíció, nehogy később kevés legyen.

(#14661) iMaverick válasza kalló (#14659) üzenetére


iMaverick
addikt

Így már érthető!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#14662) agemate válasza kalló (#14656) üzenetére


agemate
addikt

Picasara gond nélkül megy a feltöltés. Facebook-ra egyszer sikerült, utána többet nem. Romtól független. Lehet, hogy kisebb felbontású képekkel kéne próbálkoznom?

(#14663) Probert75


Probert75
addikt

Valami gebasz van ezzel a Román rommal! Kiba gyorsan merül tőle a telefon. Mikor feltettem akkor is nagyon hamar leszívta az aksit. Akku kalibráltam, akkor meg kiba jól bírta, majdnem 4 napot ment ugyanolyan használat mellett. Tehát az első töltéskor xar volt az akkuidő. A másodiknál, akkukalibrálás után, nagyon jó volt. Most töltöttem harmadjára, tegnap. És megint xar az akuidő, mert ma délután 3 hívást megersztettem és már sípol, hogy toljam a konnektorba. Tegnap este töltöttem, és ma dél tájt már 48%-on volt egy kis netezéstől.
Ez így qva xar, szerintetek mi lehet a gebasz?
Mindjárt tolok vissza valami régebbi romot. Vagy a DDKQ5-öt vagy a Hollandot. Meg minden progit újrateszek, nem a Titaniumos mentéseket tolom vissza rá.

[ Szerkesztve ]

(#14664) kmarci25 válasza janez (#14660) üzenetére


kmarci25
veterán

Hálás köszönet! :)

agemate: sz@r a facebook app, ezért nem megy a feltöltés, felbontástól független, tiszta bug az egész... Majd talán lesz egy fix.

Probert: nem mondtam én, hogy kuka az a rom? :)

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14665) Probert75 válasza kmarci25 (#14664) üzenetére


Probert75
addikt

Meghajolok! Igazad volt!!! :R
Még nem tudom mit kellene feltennem, hogy minden klappoljon.
Ez az ICS2 sem nagyon fogott meg, amit szumo kolléga feltett és leírt, hogyan kell, mert ahogy hallom, nagyon csupasz és hiányoznak belőle kényelmi funkciók. Pl nekem nagyon bejön a gyári telkönyv, ebbe meg xar.

[ Szerkesztve ]

(#14666) Cholard


Cholard
tag

Üdv mindenkinek!
Tudom, hogy régi problémával jövök elő, de nem találtam a korábbi irományok között konkrét megoldást, így kérdezek. Anno kiessel felraktam a 2.3.3-at, majd miután nem jött be, az eredeti 2.2.1-et visszaraktam odinnal. namostugye elszálltak az MMS beállításaim, amit addig sem használtam még ebben a telefonban április óta. Most viszont kellene. A GYIK alapján beállítottam, megnéztem az előfizumnál aktiválva van az mms, csomagkapcsolt be van kapcsolva, azonnali letöltés engedélyezett, de se fogadni, se küldeni nem tudok mms-t.
Talált már valaki megoldást ugyanerre a gondjára? A korábbi íróknál a fentiek közül valami hiányzott, vagy "magától" megjavult.
Párszor már megcsináltam a beállításokat, meg ki-be kapcsoltam a telót, de semmi..
Ha van javaslat, szívesen fogadom. Sztem nem számít, de azért írom: T-Mobile.

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#14667) kalló válasza agemate (#14662) üzenetére


kalló
aktív tag

Nem hiszem, hogy a mérettel vna a gond én a telóval készített képeket simán fel tudom tolni. Az nagyon fura, hogy romtól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#14668) Big M válasza agemate (#14644) üzenetére


Big M
tag

Aranyapàm, itt is hasonlô a helyzet: cannot upload :-\
se wifin, se mobilneten nem tudok képet feltölteni...

(#14669) Virág et. válasza droti25 (#14650) üzenetére


Virág et.
senior tag

Szerintem a holland KS9... :)

(#14670) dobolson válasza Cholard (#14666) üzenetére


dobolson
senior tag

Nekem is szarakodott ez az mms dolog korábban, aztán addig-addig basztattam a beállításait, amíg megjavult. Én vodás vagyok, szóval hiába mondom a beállításaimat, nem fog segíteni rajtad.

(#14671) dobolson válasza agemate (#14662) üzenetére


dobolson
senior tag

Nekem megy a feltöltés face-re gond nélkül. Az előbb próbáltam.

(#14672) Virág et. válasza agemate (#14610) üzenetére


Virág et.
senior tag

(#14673) droti25 válasza Virág et. (#14669) üzenetére


droti25
őstag

Pont ezt akarom leszedni mert kb 1 max 1.5 napot megy a teló ezzel a rommal(Holland ks9)!
Gyorsnak gyors de nagyon hamar merül!
Kalibráltam az aksit,gyomláltam a titaniummal a felesleges appokat,wipe/dalwik cash,factory reset is volt mielőtt elkezdtem használni....Ez igy nagyon gyatra!

(#14674) bigdady válasza droti25 (#14673) üzenetére


bigdady
nagyúr

szerintem meg nagyon jó 1,5 nap

(#14675) droti25 válasza bigdady (#14674) üzenetére


droti25
őstag

Sztem annyira nem!
Vannak itt csoda Ace-k is amik 4 napot is mennek "állítólag"!!

(#14676) dobolson válasza bigdady (#14674) üzenetére


dobolson
senior tag

Szerintem is, mert nekem nem bírja ennyit sem. :) Szerintem nekem a rekord a 2 nap volt, úgy, hogy szinte hozzá sem nyúltam. De már megrendeltem a gold aksit, remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket.

(#14677) Big M válasza dobolson (#14671) üzenetére


Big M
tag

mivel facebookolsz?

(#14678) iMaverick válasza dobolson (#14676) üzenetére


iMaverick
addikt

Amikor én szinte hozzá sem nyúltam az Ace-hez, akkor ment 6 napot egy töltéssel...

Azóta vagyok bajban, amióta rákaptam az Angry Birds-re! ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#14679) dobolson válasza Big M (#14677) üzenetére


dobolson
senior tag

A sima, mezei marketes facebook appot.

iMaverick
Jó, mondjuk az tény, hogy annyira nem spórolok vele, mert a 3g folyton be van kapcsolva, fényerő is vagy 20 vagy 40 %-on áll. De amiknek jegelve kell lenniük, azok jegelve is vannak, plusz full kiherélt gyári romom van.
Mikor én voltam rászokva az angry-re, akkor 3-4 órát bírt az akku. :)

(#14680) dropopi válasza iMaverick (#14678) üzenetére


dropopi
aktív tag

(#14681) #57833216


#57833216
törölt tag

Jelenleg ICS 2 van a telómon, de garanciáztatni szeretném, ezért vissza kellene tennem egy gyári ROM-ot. Alapból 2.3.3 volt rajta. Milyen ROM-ot tegyek fel? :))

(#14682) agemate válasza Virág et. (#14672) üzenetére


agemate
addikt

Nagyon kedves, köszönöm!

(#14683) Virág et. válasza #57833216 (#14681) üzenetére


Virág et.
senior tag

Valami iszonyatosan meglepőt fogok most mondani: a gyáriak közül azt, ami a telefonodnak megfelel (független, T-M, Telenor, Voda)... :)
(pld.a sammobile.com-on keresgélhetsz).
A CSC-t se felejtsd el visszaállítani!

[ Szerkesztve ]

(#14684) agemate válasza #57833216 (#14681) üzenetére


agemate
addikt

Elvileg itt megtalálod.

Más: m.facebook.com böngészőből meg a képfeltöltés. Ezzel a problémát megoldottnak tekintem.

(#14685) Virág et. válasza agemate (#14684) üzenetére


Virág et.
senior tag

Végülis igazad van, garanciáztatáshoz tényleg nem kell a legfrissebb ROM.

[ Szerkesztve ]

(#14686) Joci??


Joci??
senior tag

Sziasztok!
Napokban vettem egy ilyen Ace telefont, kérdésem az az, hogy tudom rá telepíteni az Igo-t mert már letöltöttem egy pár fajtát figyeltem a kijelző felbontást is de egyik sem indult el. Valamelyik a felbontásra, valamelyik az sd kártyára hivatkozik és nem indul.

válaszotokat előre is köszönöm!! :R :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#14687) #57833216 válasza Virág et. (#14683) üzenetére


#57833216
törölt tag

Független a telefonom. Akkor most mit? :D

Csak azért, mert 2.3.3 volt rajta és nem 2.1.1.

A CSC visszaállítás miből is áll? =)

[ Szerkesztve ]

(#14688) szumo válasza Probert75 (#14663) üzenetére


szumo
senior tag

Most tettem 10% fel töltőre a telót, 2d3h.... után, 1h33m beszélgetési idővel. Nálam megy rendesen a ROmán ROm :D
Mondjuk én vagy 3x reseteltem a telefonom, mert valahogy nem állt az ICS2 után rendesen helyre a jészülék, és 2x raktam fel a romot. Odahaza, mikor nem használtam a telefont karácsonykor, mert alig telefonáltam a 3 napot is bírta, pedig odahaza alig van térerő. A 0 és a semmi között ingadozott a delej.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14689) Joci?? válasza Joci?? (#14686) üzenetére


Joci??
senior tag

Megoldottam, köszi!

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#14690) dropopi válasza Joci?? (#14689) üzenetére


dropopi
aktív tag

Ha nem írták volna meg/privátban/ amit emlegettél: tilos ezen a fórumon. A Sygic is fentvan nekem - elég jó, meg az Egérút, és negyediknek ugye a gyári, így ennyiből már tudok válogatni/váltogatni. /Mielőtt valaki megszólna, tudok számolni. :K /

(#14691) Joci?? válasza dropopi (#14690) üzenetére


Joci??
senior tag

Rendben! nem tudtam hogy tilos! :R

És szerinted a tilos vagy a Sygic? te személy szerint melyiket ajánlod? :U

[ Szerkesztve ]

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#14692) iMaverick válasza Joci?? (#14689) üzenetére


iMaverick
addikt

Jól írja dropopi! Ott volt a renomé elb@#&va, hogy Te magad is írod: letöltöttem... Na ez innentől warez, és mint olyan tilos!

Mellesleg ott a Google, semeddig nem tart kinyomozni, hogy mi a neve az Ace felbontásának (mert ugye ilyen hülye nevekkel illetik, mint HVGA), utána már no problem...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#14693) Virág et. válasza #57833216 (#14687) üzenetére


Virág et.
senior tag

A 2.1.1 elírás, az egy 2.2.1-es ROM valójában. Felteheted ezt is, nem hiszem, hogy a szerviz vacakolna vele. De ha erre ráengeded a KIES-t akkor egy KPY 2.3.3-at fog belőle csinálni. Függetlenre (XEH) azt hiszem ez a legfrissebb ROM.

A ROM-csere valószínűlg visszaállítja XEH-re a CSC-t, de jobb leellenőrizni. A kolléga által linkelt nokiaprogramos GYIK-ban erre is megtalálod a megoldást.

(#14694) agemate


agemate
addikt

Néha elöfordul, hogy az óra widgetek elfelejtik frissíteni az idöt. Ezt romtol éswidgettõl függetlenül tapasztaltam. Köze lehet ennek a netkapcsat ki-be kapcsolgatasahoz?

(#14695) dobolson válasza agemate (#14694) üzenetére


dobolson
senior tag

Nekem ezt csak a gyári órawidget csinálta, a többivel nem tapasztalom. A megoldás az volt, hogy nem használom.:)
Én is kapcsolgatom ki-be a netet, de nekem nem csinálja. Jelenleg a beautiful widgets-et használom.

[ Szerkesztve ]

(#14696) Probert75 válasza szumo (#14688) üzenetére


Probert75
addikt

Jó jó, de nekem nem ennyire kicsi az eltérés a töltések között. Nekem nagyon drasztikus az ingadozás. Első alkalommal 1-1,5 nap, másik alkalommal, akukalibrálás után, majd 4-4,5 nap, majd 3. töltés megint 1 nap. Azt mondod tegyem fel megint és az alapoktól kezdve lakjam be, ne titanium mentéseket toljak rá? Most kikapcsoltam a BLN kontrollt mert ezt raktam utoljára fel, meg előtte a CWM-et, kernelpiszkát és a flash-t.

(#14697) Probert75


Probert75
addikt

Na felraktam az ICS 2 Final-t! Maradna is, ha nem lenne a beállítási menü fele angol. Pedig tetszik ez a sötét design. Ilyet valamivel nem lehetne csinálni egy sima custom romon, pl GO Launcherben?

(#14698) Habsteve válasza Probert75 (#14697) üzenetére


Habsteve
tag

MIért lenne a fele :F csak profiles és a cyano menü angol ami nem gyárilag van benne :)

Más: vki piszkálgatta már a gps-t? lehet vhogy gyorsítani a jelkeresésen esetleg?

(#14699) dropopi válasza Joci?? (#14691) üzenetére


dropopi
aktív tag

Van amelyik emiatt, van amelyik amiatt jobb. Én is úgy gondoltam, hogy max amelyik nem válik be azt később legyalulom. Sztem tesztelgesd, melyik jön be jobban, aztán ha vmelyik felesleges, letörlöd. Egérút leszedhető marketből, teljesen ingyenes, egy komolyabb hátránya van, nem megy fektetett módban, de folyamatosan fejlesztik. Sygic-nek is van próbaverziója, ill van még asszem Route 66 nevő navi is, vki elvileg használja ezt a fórumból.

(#14700) flash-


flash-
veterán

sziasztok
lenne ket eszrevetelem ezzel az ics2vel.
az egyik hogy a google maps használhatatlan mert annyinmra lassú a másik pedig hogy a missed reminder nem jelez....

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.