Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31501) csaba975


csaba975
tag

Ezekkel az apró hibákkal is sokkal jobb, mint a gyári GB.

(#31502) ntomka válasza Crytek (#31498) üzenetére


ntomka
nagyúr

A CM nem éppen "gányolt szar".

ツ Headphones on - World off

(#31503) bukovary válasza ntomka (#31502) üzenetére


bukovary
csendes tag

Ott a Pont!

(#31504) dobigabi


dobigabi
csendes tag

sziasztok! tudja valaki, hogy miért szürke kék helyett a wifi és a hálózat ikonja? így egyes internetek nem mennek mint pl. play. áruház. köszi. cm10-es rom.

(#31505) wolruf válasza dobigabi (#31504) üzenetére


wolruf
őstag

Akkor szürke, ha nem tud kapcsolódni a google szervereivel.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#31506) zsoltiz válasza akela91 (#31488) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"megfogod és beállítod 1 órával hamarabbra."

Köszi, idáig magamtól is eljutottam :)
Ettől még a hiba hiba marad és nem lesz automatikus időállítás és szinkronizálás.

(#31507) Crytek válasza ntomka (#31502) üzenetére


Crytek
veterán

Nem?Akkor ez a sok hiba akkor mire utal?
Mert én így fenem rakom ha olyanokat produkál mint amiket sokan leírtak.

Bár mondjuk nekem ezzel a 2.3.4-el sincs semmi bajom azon kívül hogy a wifi 3x-ra csak akkor kapcsol be ha kikapcsolom és visszakapcsolom a telót + hihetetlenül gyorsan merül az aksi.

Next PC Upgrade: 2022

(#31508) babhun válasza ntomka (#31502) üzenetére


babhun
aktív tag

Szerintem se szar! Visza nem térnék GB-re, vagy CM 7-re! Akinek nagyon eszi az aksit, az kapcsolja ki a Wi-Fi-t, ha nem kell!

(#31509) dobigabi válasza wolruf (#31505) üzenetére


dobigabi
csendes tag

és ezen hol lehet segíteni...beállítani? köszi.

(#31510) dqdb válasza zsoltiz (#31506) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kikapcsolod az automatikus időzóna és visszakapcsolod az automatikus óra opciót, majd beállítasz olyan időzónát, ami GMT+0 és az EU-n belül van, hogy biztosan megegyezzenek a DST szabályok. London például ilyen.

Crytek: szerintem egy CM7-tel vagy ezzel a tényleg még kiforratlannak nevezhető CM10-zel sem kapunk több hibát, mint a gyári firmware-rel, inkább csak másokat, és általában sokkalta kisebb súlyúakat. Amit írsz a wifiről, az egy rendkívül súlyos hiba szerintem. Én akkor hagytam ott végleg a gyári szoftvert, amikor már minden második hívás azzal végződött, hogy elfelejtett a képernyő feléledni, és adott esetben az utca közepén szedhettem ki a szilikontokból a készüléket, majd kaphattam le a hátlapot, hogy ki tudjam venni az akkut, és újra lehessen indítani a telefont. Ezekhez képest például az óraprobléma semmiség.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31511) buktagt540


buktagt540
senior tag

Nekem az itt leírt bugokból csak az órás dolog jelentkezett,most csináltam egy battery stats wipeot,meglátjuk mi az eredmenye.

(#31512) deminos válasza buktagt540 (#31511) üzenetére


deminos
aktív tag

+1

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#31513) Rickenstein válasza buktagt540 (#31511) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Nekem is csak az időzóna probléma volt, illetve, hogy gyorsan merült, lassan töltött.
Én is csináltam egy wipe baterystat-ot, azóta normálisnak tűnik. Már nyomogattam ma vagy 2 órát és így áll 76%-on.
Egyébként fenn van az LG UI 3, CM10 témaként a Playestore-on, ha valakinek hiányzik.

PS C:\>_

(#31514) deminos válasza Rickenstein (#31513) üzenetére


deminos
aktív tag

Tudnál küldeni egy linket, mert amit én találtam az nem működött jól, hibás volt. Nem erre a felbontásra volt.
Előre is köszi.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#31515) cjvt3o válasza Crytek (#31498) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

A gyári 4-es androidról semmi hír? Ilyen gányolt szarokat nem szívesen tennék fel!

Mivel a CM-et több ember, több telefonra, nagyobb tapasztalattal, és vélhetően nagyobb szaktudással, ráadásul jórészt szabadidejében - azaz elhivatottságból, és nem pénzért - készíti, mint a gyári verziókat, így az előállítás körülményeit tekintve a gyári inkább gányolt szar, mint a CM.

Ha az erőforrásokat vesszük alapul, ott elvben a gyári verziónak lenne hendikepje, hiszen a részletes illetve zárt hardveres dokumentációk a rendelkezésre állnak éppúgy, mint a szükséges anyagi erőforrások. A gyakorlatban viszont az a helyzet, hogy amíg a CM esetében van egy komoly support, bugfix, több fejlesztési ág, és rengeteg tesztelő, addig a jelek szerint a gyári verzió ezek mindegyikét nélkülözi (1-2 éve panaszkodott valahol az LG egyik főpanaszkodója, hogy ők úgy fejlesztenék a telefonjaikat, de nincs rá emberük, és nehéz a sorsuk is). Az erőforrások használatának vizsgálata alapján tehát megint a gyári a gányolt szar, és nem a CM.

Mélyebb vizsgálat után tehát a jelzős szerkezeted ellentmondásos, így nincs értelme. :)

Saját álláspontom az, hogy a gyári verzió kizárólag a zárt forráskódú driverek miatt érdekes (ezeket vszínűleg nem az LG adja), mivel a gyári verziók bugfixei, verzió követése, szolgáltatási layerei és testre szabhatósága nem igen lépi át az droid telefon bekerülési minimumot, így teljesen közömbös, hogy a gyári verzió megjelenik-e valaha (50 %-os eséllyel nem fog, láttunk már ilyet), amennyiben a szükséges zárt drivereket sikerült bármilyen forrásból megszerezni, onnantól a gyárinál jóval fejlettebb és igényesebb ROM-ok készítése nem jelent gondot.

Persze az is álláspont, hogy valakinek bőségesen elegendőek a gyári "stabil" szolgáltatások (már ha éppen van ilyen), nincs kedve, energiája, ideje, stb. rom-okkal bíbelődni. A saját tapasztalatom viszont az, hogy a gyár által nyújtott szoftvertámogatás még a gyár által készített romok frissítésére sem képes, így ahhoz is bíbelődni kell, ettől a pillanattól kezdve meg már nem, hogy mindegy, de egyenesen rosszabb választás a gyárinál maradni a saját ízlésnek és elvárásoknak megfelelő romok helyett.

A stabil gyári szolgáltatások barátai számára az LG Optimus 2x telefon sajnos nem jó választás.

(#31516) buktagt540 válasza Rickenstein (#31513) üzenetére


buktagt540
senior tag

Nekem is egész jól bírja wipe óta ...kora reggel óta megy a wifi,nyomkodas + egy kis gangstar rio :)

(#31517) SBMke válasza Levi941127 (#31497) üzenetére


SBMke
tag

Hello,

Ha megtalálnád akkor annak nagyon örülnék, de megprobálom egyszer én is megkeresni.

Félreértés ne essék, még mindig ezerszer jobb mint amiket eddig használtam, és igen még a MIUI nál is jobb, pedig azt nagyon megszoktam / megszerettem , de ez gyorsabb is, és stabilabb is.
Gyári romokat azokat hagyjuk, addig használtam őket amíg ki nem probáltam egy nem gyárit .

-- SBM --

(#31518) peter_27 válasza dqdb (#31510) üzenetére


peter_27
aktív tag

+1

És a wifi gond csak egy a sok súlyos hibákból, amit a gyári rom tud produkálni. Ott van pl a v20r gps hibája, és a gyári romok közül egy sem képes 100 órát menni, lassulás, fagyás, memória vesztés nélkül. Nem vagyok egy nagy játék őrült, de pl. egy komolyabb játék botrányosan tud akadni bármelyik gyári romon.

A most kiadott CM10 még csak "NIGHTLY" tehát fognak még rajta javítani! Majd ha a "stabil" kiadásban is benne lesznek ezek a hibák, akkor lehet háborogni, hogy de hát ez sz@r. A 2x-ek között is nagyon nagy a szórás, ezért van az is ami itt a fórumon nagyon jól látható, hogy valakinek egy rom atomstabi überbrutáljó, a másiknak ugyan az egy bughalmaz. Ilyen szórású hw-ra, nem egyszerű olyan romot készíteni ami mindenkinek hibamentesen fut.

Galaxy S10

(#31519) Chofy válasza Crytek (#31498) üzenetére


Chofy
csendes tag

Akkor használd a gyári softokat! Kikérem minden fejlesztő nevében, hogy szarnak nevezd amit ők csinálnak! :Y :Y :Y Csak segíteni akarnak mindenkinek, hogy jobb telefonjuk legyen. A hibákat meg folyamatosan javítják!

(#31520) SBMke


SBMke
tag

Na még 1 kérdésem lenne.

Nemtudom MIUI t használt-e CM 10 előtt valaki, illetve ha igen, akkor van-e valami infója arról, hogy lesz-e JB -s MIUI ? Esetleg WIUI ?

Aki tud valami infot please share :)

Köszönöm!

Szerk: Ha már kérdezek, akkor kérdezek még1et: Kínábol mennyi a szállítási idő Magyarországra ? ( általános )

[ Szerkesztve ]

-- SBM --

(#31521) ßrainiac válasza Crytek (#31498) üzenetére


ßrainiac
addikt

Uramisten.. remeljuk ezt nem forditjak le kulfoldon xD

Sztem az lesz a legjobb, ha tovabbra is "3x-ra" mesz fel wifire es restart utan, merthat a gyari / "stabil" rom a legjobb.

Egyes menuket gyorsabban nyit meg egyebkent CM10-zel mint a gyari romos google referenciakeszulekem, a galaxy nexus :K

(#31522) Crytek válasza Chofy (#31519) üzenetére


Crytek
veterán

Nem használnám a gyárit de itt ahogy nézem hiába kértem már milliószor irják le szájbarágosan akár ezt a cm7-et vagy a MUIU vagy mit a felrakását linkekkel azóta se kaptam ilyet. Jó linket igen de hogyan kell felrakni azt nemtudom :(
Angolul meg nem igen értek.

Next PC Upgrade: 2022

(#31523) Levi941127 válasza peter_27 (#31518) üzenetére


Levi941127
senior tag

Leírnád a battery wipe menetét, mert úgy érzem nekem se ártana végigcsinálni ezt a procedúrát:D

(#31524) tami92


tami92
aktív tag

ha valakinek van megoldása a hívás problémára az kérem ossza meg velünk mert így akár mennyire is tetszik a rom megy vissza a paranoidandroid mert ott legalább lehet vele telefonálni.

szerk. még annyi hogy mi a tököm foglal annyi helyet a systemben ami által van vagy nem is tudom úgy 0 mb szabad hely?

[ Szerkesztve ]

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#31525) ßrainiac válasza Levi941127 (#31523) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ugy tudom, feltoltod a telot 100%-ra, majd reboot recovery-be, advanced > wipe battery stats.

Akiknek fagy a power gomb nyomvatartasanal a telo, hasznaljak pl. a rom manager "reboot into recovery" funkciojat ;]

(#31526) Levi941127 válasza ßrainiac (#31525) üzenetére


Levi941127
senior tag

Én valami olyasmit tudok, hogy feltöltöd 100%-ra, nyomsz egy battery wipe-ot, lemeríted nullára és megint feltöltöd 100-ra. De nem vagyok benne biztos ezért kérdeztem meg:D

(#31527) hali_tomi válasza SBMke (#31520) üzenetére


hali_tomi
tag

Biztosan lesz most már csak idő kérdése.

Kínai rendelés: 2-3 hét általában, de volt már olyan, hogy 5 alatt jött meg (no és olyan is, hogy nem jött meg, de akkor eddig mindig visszakaptam ebay-en az árát a terméknek)

(#31528) SBMke válasza hali_tomi (#31527) üzenetére


SBMke
tag

Rendben :) azt szeretném hogy legyen.

Okt. 23 rendeltem, ebay novermber 12 irt valamire, de nem igazán figyeltem hogy mire, hogy addig tudom a paypalon visszaigényelni a pénzt, vagy addigra kéne ideérnie.. nemtudom gondolom az utóbbi ..
Lényeg a lényeg, akkor még nem borítom rájuk az asztalt, türelmesen várok még 2 hetet :) Köszi :

-- SBM --

(#31529) cjvt3o válasza SBMke (#31520) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Valószínűleg lesz.

A MIUI a CM-en alapul, ha megnézed más gyártók, illetve a Google referenciatelefonjait, soknál már van ICS alapú (lehet JB alapú, annyira nem követem a többi telefont) CM-re épülő MIUI. Van LG 2x-re is ICS alapú CM-re épülő MIUI Rom, csak éppen a CM zárt driver nélkülisége miatt ugyanazokkal a problémákkal (kb. 1-2 hónapja került ki az utolsó ilyen, és a WIUI-nak is van 4-es ága).

Most, hogy elvileg a CM10-es ágon a kikerült forrásoknak köszönhetően a hardver támogatás is megoldhatóvá válik, feltételezésem szerint a stabil(abb) CM10 elérését követően MIUI is lesz, illetve, ha a fejlesztő ideje engedi, WIUI is. (A WIUI 4.x androidos ágának legfrissebb kiadását tudomásom szerint jelenleg is bugfixeli Wajk, bár az elmúlt napok fejleményeinek tükrében - én legalábbis - bevárnám vele a CM10 stabilizálódását.)

(#31530) SBMke válasza cjvt3o (#31529) üzenetére


SBMke
tag

Most találtam, Wajk tól :

Sorry guys, XDA is not blog, and I don't want to share every moments from my personal life.
You know, I have Defy and I haven't got 2X. That's why ROM release not easy for me.
If I have time and I can make better ROM, I will share with you

aki nem érti, szóljon és fordítom, de röviden majd lesz ha lesz :)

Üdv

-- SBM --

(#31531) peter_27 válasza Levi941127 (#31523) üzenetére


peter_27
aktív tag

Itt írják mit hogyan.

(#31520) SBMke
Én már nagyon régóta miui-t használok. Írtam wajk-nak, hogy kaptunk CM10-et, és kérdeztem tőle mikor lesz miui/wiui, ha válaszol, megosztom.

Kínából, nekem 2-3 hét mire megérkezett a rendel árú.

(#31522) Crytek
ITT egy leírás mit hogyan csinálj, ennél jobban én nem tudom leírni, hogyan tegyél fel főzött romot.

Galaxy S10

(#31532) cjvt3o válasza Crytek (#31522) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Az egyes lépcsők a következők:

0. Backup mindig, mindenről, mindenhova. (pl. Titaniummal, másolat PC-re, stb.)
1. rootolás
2. Rom manager telepítés, majd azon keresztül CWM telepítés
3. A vágyott ROM letöltése (MIUI-t a miui.hu-ról a legegyszerűbb, WIUI-t és CM-et az xda-developers-ről), és felmásolása a $SDCARD gyökerébe.
4. Reboot CWM-be
5. Backup készítés CWM-ben. (Érdemes utána újrabootolni, és az elkészült backupot, ami a $SDCARD/clockwork/backup jellegű könytárban lesz, kimásolni mondjuk PC-re is, aztán ismét reboot CWM-be)
6. Wipe (Wipe cache, wipe dalvik cache, factory reset, stb. ezt, legalábbis az xda-developers-en minden ROM-nál leírják, angolul ugyan, de a CWM is angol - egyébként ha MIUI-ról vagy WIUI-ról frissítesz - újabb - MIUI-ra vagy WIUI-ra, akkor ezeket kihagyhatod, illetve az install végén kiírja a szofver, hogy miket kell wipeolni)
7. install zip from sdcard.
8. reboot.

Az egyes lépések konkrétumai attól függnek, hogy mid van, illetve mit szeretnél (pl. más és más verziójú gyári android esetén eltérő módja lehet például a rootolásnak - ugyanakkor, hacsak vissza nem térsz gyári verzióra, a rootolást, rom manager és cwm telepítést csak egyszer kell végrehajtanod). Éppen ezért az egyes lépések konkrétumaival kapcsolatban érdemes átnézni jelen fórumszál első hozzászólását.

Ja és, persze backup mindig, mindenről, mindenhova. :)

(Ha valamit kihagytam, vagy efféle, akkor a fórumtársak majd helyreraknak.)

(#31533) cjvt3o válasza SBMke (#31530) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Igen, erre utaltam ezzel: illetve, ha a fejlesztő ideje engedi, WIUI is

(#31534) babhun


babhun
aktív tag

Én felraktam hozzá az Apex launchert, nagyon jól megy vele a teló! HDMI-t próbáltam, működik, csak el van fordulva a kép és nem fordul vissza, hiába forgatom a telót. Tetszik a ROM! :P

(#31535) Rickenstein válasza deminos (#31514) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Az nem baj, ha azt írja, hogy nem erre a felbontásra készült Első két találat: link (én a fizetőst töltöttem le)

PS C:\>_

(#31536) Balázs1986 válasza wolruf (#31448) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nekem megy, 11218 baseband van fent.

(#31537) ntomka válasza Balázs1986 (#31536) üzenetére


ntomka
nagyúr

Csak baseband-et tudok feltenni?

ツ Headphones on - World off

(#31538) Levi941127 válasza Balázs1986 (#31536) üzenetére


Levi941127
senior tag

Lehet cserélni basebandot? Hogyan?

(#31539) Balázs1986 válasza ntomka (#31537) üzenetére


Balázs1986
addikt

Igen, SmartFlash-sel, de ha jól emlékszem, az is lerendezi a dolgokat az sd kártyáról.
Innen leszedhetők baseband-ek, kb. mind (jó arcok, hogy ezt a topic-ot megnyitották, nagy szívás lenne egy 6-7Mb fájl miatt leszedni egy 650Mb ROM-ot :D )
Telepítés:
Ha 1 fájlos baseband: ROM copy D/L fül, CP-be betallóz, és Start
Ha 4 fájlos baseband: Normal D/L fül, és pl. behúzni egérrel középre a fájlokat, majd Start.
Elvileg így fasza lesz :)

Levi941127: Neked is ugyanez a válasz :)

(#31540) ntomka válasza Balázs1986 (#31539) üzenetére


ntomka
nagyúr

:R

ツ Headphones on - World off

(#31541) akela91


akela91
addikt

Srácok, A factory reset és a wipe-ok után nekem nem takarította le a belső SD-ről a cuccokat. Az normális? :)

(#31542) Levi941127 válasza Balázs1986 (#31539) üzenetére


Levi941127
senior tag

Köszi szépen, amúgy ami neked van fent baseband az nem a v20r romhoz tartozó baseband??

Ja és ugyanaz az eljárás, hogy akksi ki, hangerő le gomb nyomva tartása és úgy csatlakozás géphez??

[ Szerkesztve ]

(#31543) Levi941127 válasza akela91 (#31541) üzenetére


Levi941127
senior tag

Egyszerűbb ha a beállításokban törlöd a belső SD kártyát.

(#31544) Kurzuh


Kurzuh
aktív tag

Érdemes megcsinálni a Battery wipe-t (vagy mit), van jelentős változás?

(#31545) Balázs1986 válasza Levi941127 (#31542) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nem ám. A v20r-hez valami 120420 vagy ilyesmi baseband tartozik. Az enyém pedig 110218.

(#31546) Levi941127 válasza Kurzuh (#31544) üzenetére


Levi941127
senior tag

XDA-n azt írják bevált, szóval ajánlott végigcsinálni. ITT ÍRJÁK HOGYAN KELL.

(#31547) deminos válasza Rickenstein (#31535) üzenetére


deminos
aktív tag

Köszi a linket, de nekem ez sajna nem működik. Azon túl, hogy azt írja nem erre a felbontásra van, tényleg elcseszi az egész rendszert, eltűnik a status bar-om, egy csomó ikon "alap" kinézetet kap.
A fizetős verzió lehet jobban működne, de egy skin-ért nem dobok ki pénzt, annyira nem fontos.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#31548) Levi941127 válasza Balázs1986 (#31545) üzenetére


Levi941127
senior tag

Megy jól amúgy? Nincs gond a hanghívás minőségével? Egyébként akkor melyik romhoz tartozik az a baseband amit te raktál fel?

(#31549) akela91


akela91
addikt

Külső SD kártyát elfogad ha NTFS-re van formázva?

(#31550) Dabaka válasza Levi941127 (#31546) üzenetére


Dabaka
csendes tag

Aláírom, működik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.