Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31801) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Nem tudom, volt-e mar, a CWM-es SD mountolos parat en a kovetkezoppen oldottam meg:

- Reboot / bekapcs elott kiveszem a kartyat
- Betolt CWM
- Kartya berak, mount SD es voila

Nekem ez mindig bevalt, ilyen egyszeru valaszt pedig nem talaltam a neten erre a problemara.

(#31802) Pistiboy88 válasza _seth_ (#31798) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Legújabb Quadrant, nemrég telepítettem a playből. Telepítsd, majd pucold ki a memóriát, hogy minél több szabad legyen. 2x-3x letuttatod, majd átlagolod az eredményt. Mert elsőnek keveset mér, másodszorra irreálisan sokat, s harmadszorra is. Azért szoktam így átlagolni. De az Antutu-t többe nézem, mert az legalább majdnem mindig ugyanannyi pontot dob.

Levi941127 Kösz, azt tudom, hogy van hardveres gyorsítás, csak a pb-ben nem voltam biztos.

ßrainiac Nekem a touch recovery-ben van olyan, hogy external sd, s gond nélkül megy arról a telepítés. Így nem kell játszanom a memkarival.

[ Szerkesztve ]

(#31803) peter_27 válasza _seth_ (#31795) üzenetére


peter_27
aktív tag

Közvetlen nem lehet vele a hanghívás minőségét javítani, ha az alapból is jó volt. Amikor kiadták a cm7-t, akkor a 218-as ril-t rakták bele, és azóta is ez van minden cm7 alapú romban. (miui/wiui cm7 stb...) Mivel eltérő BB verziójú telefonok vannak világszerte, sokaknak volt gondja a hanghívással, hasonlóan mint most a cm10-nél, torz hang stb... Ezen a problémán gb alapon segített a getril, a romban lévő 218-as ril lecserélésével/bb verzióhoz való igazítással.

A mostani cm10 hívás probléma szerintem abból ered, hogy a cm10-et a su660-ra kiadott hivatalos ics kernel forráskódjából építették, és ez nem teljesen kompatibilis a p990-el. Mint ahogy a su660 gyári ics-t sem lehet felrakni a p990-re. Összehozták valahogy a cm10-t, de mint a tapasztalat mutatja, vannak gondok hanghívással. Én arra számítok hogy ezek a hívás gondok akkor fognak véglegesen megoldódni, ha végre megjelenik a gyári ics és hozzá a bb is. Ha majd, ennek a kernel forrásából lesz a p990-re való cm10 építve, és az ics-hez való ril lesz a romba, majd a gyári ics-hez való bb lesz feltéve a telefonra, akkor jön el nekünk az igazi Kánaán. :)

Galaxy S10

(#31804) hali_tomi


hali_tomi
tag

Elindítottam a BB cserét. Aminek a végén a sima fehér LG logó villog ha kész a folyamat. De ki kellett mennem. Kb egy 15-20 percet voltam el... most pedig bele van égve az LG logo az LCDbe....................... Most ez komoly? :((

Lehet kivágom az ablakon a telefont.

(#31805) Pistiboy88 válasza hali_tomi (#31804) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Annyi idő alatt nem szabad beleégnie. A BB csere az durván 2 perc. Én ilyenkor nem hagyom magára a telefont.

Többieknek: Csináltam egy 720p-s videót a kamera működéséről. Elég jó, igaz a fényviszonyok nagyon mostohák voltak, de van ilyen. Akit érdekel itt találja a videót.

(#31806) hali_tomi válasza Pistiboy88 (#31805) üzenetére


hali_tomi
tag

Hát pedig még mindig ott van. :(

Rátoltam a folyamatos kijelző be dolgot töltés alatt plusz a nexus élő háttérképet színes csíkokkal, hátha helyrerántja. :F

"LCD type displays exhibit this same phenomenon, although the mechanics of the image retention are different. In the case of LCD displays, the liquid crystal molecules which convert the white backlight to color as it passes through the membrane lose their rotation elasticity. In this case they are unable to fully return to their normal rotation state. As in the case with plasma displays, this is usually transient and will self correct after a period of off time or dynamic content. However, in severe cases it can become permanent."

Remélem ez nem severe case.

[ Szerkesztve ]

(#31807) Pistiboy88 válasza hali_tomi (#31806) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Hát tényleg érdekes. Még csak egy beégett IPS kijelzőt láttam, de azon évekig ugyanaz a kép volt, úgy, hogy a gép 24/7-ben ment. Soha nem volt kikapcsolva. Az egy 21"-os monitor volt, LG gyártmány. :)
De, hogy beégjen... :F Csak helyrerántja.

Szerk: Most olvastam amit linkeltél, hát nem hangzik biztatóan... Kíváncsi leszek mi lesz vele. Ha meg más nem veszel egy másik kijelzőt 20-25 dodóért és kicseréled, még úgy a legolcsóbb megúszni. Én már cseréltem, nem egy nagy mutatvány. Sőtt a GorillaGlass csere már keményebb, de a kijelzővel lehet végezni egy óra alatt...

(#31808) Dawee Kösz! :) Csak a kezem már nem gyengén remeg a fáradtságtól. :) Ezért is ilyen remegős a videó. :)

[ Szerkesztve ]

(#31808) Dawee válasza Pistiboy88 (#31805) üzenetére


Dawee
tag

Jó a videó nagyon!!! Meg lájkolom az órákat meg a Golfot is a gépen :)

A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#31809) hali_tomi válasza Pistiboy88 (#31807) üzenetére


hali_tomi
tag

Valamennyit halványodott... Meglátjuk.

Remélem most meg nem az alsó 5 ikon fog beleégni. :W De ilyet. Plazmánál oké, h lehet ilyen, de LCD-nél. :F

[ Szerkesztve ]

(#31810) norbi642 válasza Pistiboy88 (#31785) üzenetére


norbi642
tag

Csatlakozom ugyan ez a helyzet nálam is!

(#31811) Balázs1986 válasza hali_tomi (#31809) üzenetére


Balázs1986
addikt

SmartFlash után előfordul, hogy egy darabig ott villódzik az LG logó. Párszor restartolj és fasza lesz :)

(#31812) hali_tomi válasza Balázs1986 (#31811) üzenetére


hali_tomi
tag

köszi. megnézem.

De egyébként már alig észrevehető. Bár még mindig van pár pixelhiba, vagy mi azon a részen...

[ Szerkesztve ]

(#31813) Pistiboy88 válasza Balázs1986 (#31811) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Szerintem ha beleégett a restart nem segít. De majd elválik.

[ Szerkesztve ]

(#31814) peter_27 válasza hali_tomi (#31809) üzenetére


peter_27
aktív tag

Ha halványodott akkor, van esély, hogy eltűnjön. Lehet, hogy hülyeség de van pár videó a youtube-on ami ilyen esetekre ajánl megoldást, lehet hogy nem segít, de szerintem ártani nem fog már. [link], [link]

Galaxy S10

(#31815) Balázs1986 válasza Pistiboy88 (#31813) üzenetére


Balázs1986
addikt

De nem beleégett...ezt abból is lehet tudni, hogy ha közelről megnézi, akkor vibrál picit. Mondom, tipikus SmartFlash eset, sokat beszéltünk erről anno, elsőre én is megijedtem.

Itt pl. erről beszélgetünk.

[ Szerkesztve ]

(#31816) Tutu7030 válasza csaba975 (#31764) üzenetére


Tutu7030
veterán

Remélem a töltés sebessége is javítva lesz,mert ez így nagyon gáz, hogy fél napokat kell tölteni az akksit. :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#31817) hali_tomi válasza Balázs1986 (#31815) üzenetére


hali_tomi
tag

Azt hiszem teljesen eltűnt. Köszi a megnyugtató hozzászólást. :R

Na most akkor majd kiderül mit tud a 450-es BB a szürke-importos telómmal.

(#31818) akela91


akela91
addikt

Remek, ez a Getril-es dolog gallyra vágta a telót. Új BB-t se enged felrakni. MI a teendő?
Szerk. BB sikeresen újrarakva.

[ Szerkesztve ]

(#31819) Balázs1986 válasza akela91 (#31818) üzenetére


Balázs1986
addikt

Olyan nincs, baseband-et a SmartFlash feltesz mindenképp. A getRil 1db fájlt cserél a rendszerben, ennyi a dolga.
A SmartFlash ha nem teszi fel a bb-t akkor próbálj másik portot. Ha az se akkor nvflash-sel fel tudsz tenni rom+bb párost.

hali_tomi: Nincs mit :)

(#31820) akela91 válasza Balázs1986 (#31819) üzenetére


akela91
addikt

Na visszatettem a BB-t, viszont a RIl persze rossz. Mit pakoljak fel, hogy működjön az általatok ajánlott BB-vel? 0218-v10b

[ Szerkesztve ]

(#31821) Balázs1986 válasza akela91 (#31820) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ne bántsd a RIL-t. Ha van hívás, akkor működik. Sz*rd le nagy ívben a getRil-t.

(#31822) akela91 válasza Balázs1986 (#31821) üzenetére


akela91
addikt

DE NINCS, mert el lett b***va a getrillel. NEm ismeri fel a BB-t a getril, nem tudok telefonálni, az akksi 999%-os

(#31823) peter_27 válasza akela91 (#31822) üzenetére


peter_27
aktív tag

Itt a megoldás

Valamint ha valaki elcseszi a telefonját getril-el, akkor fent a megoldás, vagy egyszerűen csak újra felrakja a romot. Emiatt NEM KELL BB-t CSERÉLNI.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S10

(#31824) akela91 válasza peter_27 (#31823) üzenetére


akela91
addikt

Ez volt az első, de FAIL-t kapok visszaállításnál. MOst próbálgatom sorba Ril-eket hátha.

(#31825) Naras válasza akela91 (#31824) üzenetére


Naras
őstag

Ha minden igaz a legalján van egy CM10 RIL... az volt rajta eredetileg...

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#31826) akela91 válasza Naras (#31825) üzenetére


akela91
addikt

Köszi, igen ezzel jó. Viszont az egyikkel meghülyült egy kicsit :D Elkezdett zúgni a hangszóró meg recsegni...
Szerencsére így minden ok.

Egyébkén nyomtam egy wipe dalvik cache-t mert azt hittem az nem töröl semmit. De újra be kellett állítanom mindent, nem törölt fizikailag semmit, de minden beállítás, launcher stb. elveszett. Ez így normális?

[ Szerkesztve ]

(#31827) Balázs1986 válasza akela91 (#31826) üzenetére


Balázs1986
addikt

Akkor nem értem a problémát...
Ha sikerült a smartflash (vagy ha nem, akkor is) van baseband a telefonon.
Ha a ril a getril miatt szar, akkor annyi, hogy amint peter_27 is mondta, újra kell telepíteni cwm-ből a rom-ot (ebből az általam írt félmondatból is lehet erre következtetni: A getRil 1db fájlt cserél a rendszerben...).
Tehát, ha elbaszta a getril a cuccokat, egyedül a rom-ot kell újratenni, és kész. Utána már eszedbe se jusson újra getril-t megnyitni, mert felesleges. Ennyi a történet :)

Dalvik cache wipe alapesetben nem töröl semmit, csak a rendszer alatt futó virtuális gép gyorsítótárát. Nem lehet, hogy első cwm-be lépési kísérletnél nem nyomtad elég ideig a hangle+bekapcs gombokat, és fact.reset-et nyomott?

[ Szerkesztve ]

(#31828) akela91 válasza Balázs1986 (#31827) üzenetére


akela91
addikt

Nem tettem újra Romot. Getrillel feltettem utolsó RIl-t és azzal most minden ok.

(#31829) dergander


dergander
addikt

Én v20q-ról flasheltem semmi bajom nincs vele .... Viszont van egy nagy bug... ha rávan dugva a telefon a számítógépre és újraindítod a gépet a telefon azonnal lefagy...sajna
Valamint egy pici hiba a facebook nem küldi helyzetpoziciót honnan irok... de ez vicc :D

(#31830) Naras


Naras
őstag

Ebben nincs olyan, hogy megcserélje a tárhelyeket, mint a CM7 - ben? Külső legyen az elsődleges, belső meg a másodlagos tárhely?

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#31831) Kurzuh


Kurzuh
aktív tag

Mai nap is érkezett egy javítás?

(#31832) buktagt540 válasza Kurzuh (#31831) üzenetére


buktagt540
senior tag

Elkezdett feltölteni valamit,de végül nem tudom mi lett vele.

(#31833) Naras válasza Kurzuh (#31831) üzenetére


Naras
őstag

Én csak a tegnapit látom...

http://download.cyanogenmod.com/?device=p990

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#31834) Balázs1986 válasza Naras (#31833) üzenetére


Balázs1986
addikt

Itt volt ma délután egy elkezdett, de leállított feltöltés nov.1 dátummal. Valamikor reggel kezdte el feltolni, de végül meggondolta magát.

(#31835) buktagt540 válasza Balázs1986 (#31834) üzenetére


buktagt540
senior tag

Szerintem inkább javítgatja tovább és csak utána nagyobb bugfixekkel tolja ki.

(#31836) Kurzuh válasza Balázs1986 (#31834) üzenetére


Kurzuh
aktív tag

Igen, épp ezért kérdeztem. Tegnapi frissítésbe mit oldottak meg? Csak mert nagyon zavar, hogy rádugom néha töltőre és egyszerűen megfagy a telefon és ki kell szednem az aksit, hogy használni tudjam. Egyébként érdekes, hogy nekem az ég adta világon semmi bajom a telefonhívással.

(#31837) akela91 válasza Kurzuh (#31836) üzenetére


akela91
addikt

Nekem meg fagyás nem volt soha. Itt látszik milyen nehéz dolga van a fejlesztőknek. Mind máshogy viselkedik ugyanazon a hardveren és ugyanazon a szoftveren.

(#31838) hali_tomi


hali_tomi
tag

No a SU660-as 450-es BB-vel sem jó a hívás nálam. Most hívtam két számot is, mindkettőt felvették, de én sem a kicsengést, sem azt, hogy beleszólt volna valaki nem hallottam.

(#31839) Naras válasza hali_tomi (#31838) üzenetére


Naras
őstag

0824 - et próbáld...

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#31840) hali_tomi válasza Naras (#31839) üzenetére


hali_tomi
tag

Oks, megnézzük.

BTW nálam eddig egyik BB csere sem gyalulta le a telefon belső memóriáját.

(#31841) Naras válasza hali_tomi (#31840) üzenetére


Naras
őstag

Nah, müxik?

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#31842) hali_tomi válasza Naras (#31841) üzenetére


hali_tomi
tag

Most valami driver problémám lett a semmiből, mert nem bírok smartflash-selni. Pontosabban nem kezdi el az írást, pedig a portot automatikusan felismeri.

(#31843) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Aki még nem próbálta volna a CM10-et és kíváncsi pár dologra, azoknak összedobtam egy videót. Csak a youtube rosszalkodik, így alig bírtam feltölteni. LG O2X CM10

(#31844) Naras válasza hali_tomi (#31842) üzenetére


Naras
őstag

Nagyon érzékeny a kábelre... próbálgatni kell, nekem anno emléxem vagy ötödszörre ment csak fel...

Pistiboy88: szupi... bár, itt sztem még csak annak nincs fenn, akkor totál analfabéta (bár az már rég megszabadult 2X - től), vagy görcsösen a gyári ICS - t várja... :DDD Jah, egyébként kurvajó a zene... és a videó is :C

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#31845) hali_tomi válasza Naras (#31844) üzenetére


hali_tomi
tag

Nem tudom mi volt, mindenesetre felment. :)

Most nyomatom a fullos takarítást CWM-ben, biztos ami biztos. Majd írok, hogy milyen, de az eddigi tapasztalatok alapján legalább 2 nap kell, hogy eldőljön, hogy tényleg jó-e.

(#31846) Pistiboy88 válasza Naras (#31844) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

ÁÁ kösz! :) Bár én magammal sosem vagyok elégedett, mert lusta vagyok beruházni rendes kamerára, így meg csak szenvedek, s elemegy sokszor a kedvem is. :) Mire levideóztam, nem maradt sok kedvem szerkeszteni. :)

(#31847) Naras


Naras
őstag

Méééér nem dobja ki az USB csatlakozást amikor rádugom a gépre?

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#31848) hali_tomi válasza Naras (#31847) üzenetére


hali_tomi
tag

Hát ezt én sem tudom...

Nálad jó a hang? Milyen a BBd? Az amit írtál?

(#31849) buktagt540


buktagt540
senior tag

Csak én látom úgy,hogy mióta van JB erre a telefonra,sokkal kevesebben akarják eladni?Legalábbis hardveraprón kevesebb a 2x hirdetés az utóbbi pár napban.

[ Szerkesztve ]

(#31850) Naras válasza hali_tomi (#31848) üzenetére


Naras
őstag

Nekem az eddigi hívások rendben voltak... bár, nem volt még több tucat...

buktagt540: Mert mindenki rá van izgulva, és tesztelgeti... lesz ebből még eladás... én is lassan 4X felé kacsintgatok... bár, hozzá kell tennem nem azért, mert elegem lenne 2X - ből, csak a nagyobb kijelző, felbontás, plusz képességek, stb... kezdem úgy érezni, hogy igénylem... :U

De mi a rossebet csináljak az USB csatlakozással?
Meg hogyan lehet felcserélni a mount pointokat?

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.