Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32301) Levi941127 válasza SBMke (#32298) üzenetére


Levi941127
senior tag

Igen segít, köszi. Egyébként a hívószám kijelzés beállítását miért nem találtam?

(#32302) Kurzuh


Kurzuh
aktív tag

Nekem is rögtön talált hálózatot a mai kiadás. Nem kellett semmilyen repülőgép módot betennem.

(#32303) norbi642


norbi642
tag

Hát nekem továbra is csak a repülőgépes mód ki be kapcsolására talál hálózatot!

(#32304) csaba975


csaba975
tag

1 óra alatt, 10%-ot töltött az aksiba. Holnap még próbálgatom, de szerintem megy vissza a CM7.2 stabil verzió. :(

(#32305) reflxx


reflxx
aktív tag

Olvasgatom itt a hsz-okat de végülis mi a véleményetek a 04-es romról? Megéri felrakni?
Én eddig az összeset felraktam (eddig csak ezt nem) és mindegyiknél volt valami hibám (kb ugyanaz mint nálatok) lassan tölt, aztán volt a hivásnál a hang(ami nemvolt..) majd a villogó képernyő. Itt mi a helyzet? :)

(#32306) SBMke válasza reflxx (#32305) üzenetére


SBMke
tag

Töltést eddig nemtudom.
Nekem eddig ez szimpi.

Reggel / holnap mondok többet! :)

Addig jó8 :D

-- SBM --

(#32307) buktagt540 válasza csaba975 (#32304) üzenetére


buktagt540
senior tag

Én a battery calibritaion appal kalibráltam az akksit(ugyanazt csinálja mint a recoverys wipe,de nekem az nem segített) és most egész gyorsan tölt!Merülni merül,de hát nyomogatom nem keveset :D

(#32308) reflxx válasza SBMke (#32306) üzenetére


reflxx
aktív tag

oké köszi :R
Ha nem alszom el reggel úgyis reggeli mellé szoktam olvasni egy kis ph fórumot és egy kis index-et :D
Legalább jobban kezdődik a reggel :)

(#32309) csaba975 válasza buktagt540 (#32307) üzenetére


csaba975
tag

Szeretném már én is ezt az aksi kalibrációt, de olyan lassan tölti fel, hogy ebből már csak reggel lesz valami. Beszéd jó, hálózat csak a repülő üzemmód után lett. Szerintem semmi változás nem történt az első verzióhoz képest. Ha egyszer az összes hibát kijavítják, jó kis ROM lesz ebből.

(#32310) Joczika


Joczika
csendes tag

valaki aki kicsit tud angolul,nem írná meg bugreportban a bluetooth hibát xda-n a fejlesztőnek?
ha ezt kijavítaná,nem is érdekelne a többi hibája,raknám vissza.
nem értem miért csinálja,kapcsolódik a headset,és ahogy lezár a képernyő, kb 20 30 mp múlva megszakad a kapcsolat a fülessel. csak a bluetooth ki be kapcsolással csatlakozik újra,de akkor is csak addig amíg ez megint meg nem történik.
vezetés közben meg nem tudom folyton feléledve hagyni a kijelzőt.

köszi annak aki megtenné :R

(#32311) akela91 válasza Joczika (#32310) üzenetére


akela91
addikt

Esetleg amikor kocsiba ülsz, állítsd be, hogy 10 perc után(akár több) kapcsoljon csak ki a képernyő magától. Ez átmenetileg jó megoldás lehet.

(#32312) buktagt540 válasza Joczika (#32310) üzenetére


buktagt540
senior tag

Írtam XDA-n hogy mondják meg Ricardonak!

(#32313) andriska0725


andriska0725
tag

felraktam a 31.-ei nightlyt, de a nem kapcsol be, a cyanogenmod-od betöltésnél tovább nem jut, utánna felraktam a amit, és ugyanugy nem megy. valakinek valami ötlet?

(#32314) Naras válasza Joczika (#32310) üzenetére


Naras
őstag

BT - vel nekem is vacakol, bár jobb a helyzet, mint amit mondasz, nem szakad le amikor kikapcsol a képernyő, viszont nem látja, ha telón benyomom, majd utána a fülest, és a zenét sem indítja el kapásból, ha megnyomom a lejátszást... ha már egyszer elindult, akkor viszont tudok váltani számok között, de ha pl. leállítom, akkor elveszíti a fonalat, és újra kell pakolni őket... érdekes...

andriska0725: "Kesh" rezetek?

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#32315) Joczika válasza akela91 (#32311) üzenetére


Joczika
csendes tag

sajnos az sem megoldás. futárkodom autóval és ha hívnak nem nagyon tudom elővenni a telot meg vacakolni vele vezetés közben. nem hiszem,hogy akkora gond lenne ezt megcsinálni neki. legalábbis remélem. :D
2.3-on tökéletesen megy,csak akkor szakad meg ha kb 10 méterre vagyok a telotól,utána meg csak megnyomom a gombot a fülesen és máris vissza csatizik. ha hívnak akkor meg csak fülessel felveszem és nem kell elővennem a telot.
cm-en ez sehogy se megy,csak ha előveszem és ki be kapcsolom a bluetooth-ot. szóval macerás így nagyon.

buktagt540

köszönöm szépen,remélem meg tudja oldani. :R
sajnos az english ennyire nem megy ,hogy ilyen részletesen le tudjam írni a bajom.

(#32316) buktagt540 válasza Joczika (#32315) üzenetére


buktagt540
senior tag

Na felvette valaki a bug listára amit majd gondolom elküld a fejlesztőnek!

(#32317) norbi642


norbi642
tag

Nah ez a mai a mobil hálózat dolgot leszámítva nekem fasza!töltés is 4%rol 1 Óra alatt 63% on PC ról ez meg talán jobb mint az eddigi romokkal!

(#32318) banuszzs79


banuszzs79
tag

1. Hogy tudok gyors tárcsázás beállitani?
2. Facebook kép szinkronizáció megy valakinek?
3. MIért irogatja ki hogy leállt az apolló nem is inditottam el...
4. File manager újonan lett feltéve mégsem látja az sd kártyát...total comm meg lazán kezeli...

(#32319) zsoltiz


zsoltiz
aktív tag

Tegnap este felraktam én is a frissítést(1104). Elsőre nem volt hálózat, de a menüben a mobil hálózatoknál a keresésre nyomva megtalálta a telenort (nem kellett újraindítani, se repülő üzemmód).

Ami nálam javulás:
- végre látja minden program a külső sd kártyát (/storage/sdcard1)
- az akksi merülés javult egy kicsit, még mindig nem CM7.2 szint, de jobb, mint volt. Most reggel 1 óra alatt bekapcsolt wifivel és minimális használattal 5%-ot evett meg.

Ha a hívásokkal nem lesz gond a nap folyamán, akkor asszem megtartom.

[ Szerkesztve ]

(#32320) hali_tomi


hali_tomi
tag

Volt valaki akinek eddig sok BB-vel gondja volt, most pedig jó a hívás a CM10 tegnapi kiadásával?

Ha valakinél lenne előrelépés akkor lehet én is felraknám.

(#32321) tami92


tami92
aktív tag

alternatívaként hívásgondokra én a repülőgép ki/be kapcsolását ajánlom. gyorsabb mint újraindítani a telefont

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#32322) SBMke válasza reflxx (#32308) üzenetére


SBMke
tag

Hello,

Na hát a 04 essel a reggeli tapasztalatok :
Ébresztő fasza
Töltöttség 100% , reggel használtam kicsit, meg neteztem wifivel, leesett 10% ot kb fél óra alatt, majd felraktam tölteni kicsit, utána levettem, ugyanannyi volt, majd kis idővel később 3% al többet jelzett :)
Hanghivás nálam oké, a képernyő nem igazán kapcsolgat befele, amióta nézem, ma itt lesz végig mellettem az asztalon :)

Viszont más:
Bnőmnek is pont ugyan ilyen telója van mint nekem, ugyanugy megkapta a 04 es frissítést, neki a hang szar, a másik félnek olyan mintha az ősrobbanás most lenne és nem sok milliárd évvel ezelőtt, de ha összehasonlítom a telefon "about" részét, mindkettőnél ugyan az van. A különsbég kettőnk között annyi volt ( telefonra gondolok most ;) ) hogy én MIUI ról , Ő meg 3.8 as Hybrid ről váltott át.

És a másik probléma is a hálozatot nem talál gond.
Nekem nem votl semmi ilyesemi, felraktam és működött. Neki meg játszani kell minden bekapcsoláskor a repcsi ki be kapcsolással.

Valamint nála néhány frissítésnél közölte a telefon hogy "a program leállt" és kb 10 db programmal eljáccotta ezt, kezde az accuwatherrel ...

Igazából röviden tömören, enyém tök jó övé szar, pedig ugyanaz minden ( elvileg ) ? Enyém sokkal koraibb kiadás ő 1 évvel később vette mint én ( vagy fél évvel, már nem emlékszem ).

A töltési idő / használati időről tul sok infóm nincs, mert aludtam :P de ha van rá igény kirakok egy batterys statisztiket.Kalibrációs nyavaját végigtoltam még a 31 edikei rom után, de semmi haszna nem volt.

-- SBM --

(#32323) andriska0725 válasza Naras (#32314) üzenetére


andriska0725
tag

Köszönöm, megoldódott. :)

(#32324) hali_tomi válasza SBMke (#32322) üzenetére


hali_tomi
tag

Köszi a leírást. Akkor én továbbra is várok, esélyes, hogy nekem a Bnődéhez hasonló típusom van.

(#32325) SBMke válasza hali_tomi (#32324) üzenetére


SBMke
tag

Ezt nem tudom.
És igazábol azt sem, hogy mi a fasztól van ez az egész, amikor elméletileg ugyanaz a hardware, ugyanazzal a softwarrel .. Nem értem pl azt sem hogy hogy lehet hogy nála ricsaj van a telefonben, nálam meg minden fasza..

Nem igazán értem az egészet, de mind1,majd valaki okos biztosan meg tudja indokolni, avagy csinálni, ami sokkal jobban érdekelne, mint az indoklás :P

Töltésnél ha jól vettem észre, az aksis statisztikázó a grafikon szerint semmit sem tölt, majd mikor leveszem töltőről felugrik arra az értékre, amire feltöltött, ezt sem igazán vágom mitöl van ..

Van még mit javulni, de amugy a 04 es sokkal smooth abbnak tünik mint eddig bármelyik.

-- SBM --

(#32326) tothl válasza SBMke (#32322) üzenetére


tothl
addikt

Nézd meg a telefon infonál melyikőtöknek melyik BaseBand van fent..

(#32327) SBMke válasza tothl (#32326) üzenetére


SBMke
tag

Azt hol kell ?

-- SBM --

(#32328) tami92


tami92
aktív tag

a nagy cm10-ezés közben jött ki új DjangoManouche rom. aki nem akar szenvedni a cm10-zel v nem működik megfelelően az próbálja ki ezt.

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#32329) god992 válasza tami92 (#32328) üzenetére


god992
aktív tag

Koszi hogy szoltal,delutan otthon ra is probalom;)

(#32330) tami92 válasza god992 (#32329) üzenetére


tami92
aktív tag

Igazán nincs mit. mindjárt letöltöm én is és aztán megy fel mert a cm10-zel végülis csak telefonálni nem lehet ez meg azért elég kiforrott rom.

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#32331) csaba975 válasza tami92 (#32330) üzenetére


csaba975
tag

DjangoManouche1.7Gueste.zipDjangoManouche1.7Gueste.zip 270793KB Nov 05 2012
DjangoManouche1.7SpicaNoOC.zipDjangoManouche1.7SpicaNoOC.zip 244813KB Nov 05 2012
DjangoManouche1.7SpicaOC.zipDjangoManouche1.7SpicaOC.zip 244813KB Nov 04 2012
DjangoManouche1.7Stock.zipDjangoManouche1.7Stock.zip 242955KB Nov 04 2012

Ezek közül melyik jó a P990-re?

(#32332) tami92 válasza csaba975 (#32331) üzenetére


tami92
aktív tag

Mindegyik jó szerintem de én a Gueste-félét töltöm éppen. a kernelekben különböznek szerintem csak.

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#32333) Tutu7030 válasza zsoltiz (#32319) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nálam a böngésző (dolphin) csak a belső sd-t látja mentéskor, a külsőt nem.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#32334) persil


persil
nagyúr

Kezdem magam úgy érezni, mint egy szellem. 20x megkérdeztem már, de megpróbálom megint, hátha legalább annyit tud valaki mondani, hogy nem tudja a választ.

Szóval gueste hybrid 3.6 van fent és a "gyári" zenelejátszóval, portrait módban nem jeleníti meg az album borítót és nem írja ki a számcímet/előadót, pedig cyanogenmod settingsben mindkettő be van állítva. Mit csináljak vele?
Most feltettem a real player-t, ami egyébként jobb, mint a gyári, ez meg is jeleníti lockscreen-en az infokat és a borítót, viszont ez meg tesz egy "extra" lockscreent a gyárira, szóval, ha akarok valamit, akkor 2x kell feloldanom a telefont. Sick.

A másik gondom(ezt már azóta írom, hogy feltettem a romot), hogy, amikor megnyomom a power gombot, akkor bekapcsol a kijelző, de kb 1 másodpercig csak feketén világít és csak utána jön be maga a lockscreen. Ezt semmilyen más rommal nem csinálta, csak ezzel. Viszont az összes többi rom egy hulladék ehhez képest, amiket próbáltam(gyári v20q, v20s, cm7, cm9, de mind fos volt ehhez képest) szóval jó lenne inkább ebben megoldani valahogy, ha meg lehet, mert elég furcsa.
Ezzel kapcsolatos talán, hogy bármilyen lockscreen-t szedek le play-ről, akkor nincs zárhang, illetve lockscreen előtt sokszor beugrik a főképernyő. Weird.
A hybrid lockscreen-jei meg elég gagyik/unalmasak. Nem hiszem, hogy ne lehetne egy ics-s szerű lockscreent mindenféle debil hibák nélkül megcsinálni... -.-"

Android... így szeretlek.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#32335) Tutu7030 válasza persil (#32334) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem tudom a választ.:)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#32336) SBMke válasza persil (#32334) üzenetére


SBMke
tag

Én sem tudom a választ! :( :D

-- SBM --

(#32337) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Tegnap feltettem a 04-s ROM-t és asszem,hogy az aksi idő egy kicsit javult, mert a 03-sal egy este alatt, mikor használva sem volt 69%-ról 3%-ra esett, de a 04-sel 10%-t esett a múlt este.Ez már szerintem jobb.

De, az lehet,hogy a BB miatt merül ennyire?Mert a GB-vel nekem az SU660 0824 v20f-s BB-vel volt csak jó a hang és az akku időm is. Meg lehet próbálni ezt felrakni a JB alá? A hang eddig így is jó, meg térerő is van, de hátha azzal a BB-vel jobb lenne.

Tippek? :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#32338) Rickenstein válasza persil (#32334) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Ami neked kell az a MIUI ROM! Nagyon állat a zenelejátszója, letölti a borítót, a dalszöveget stb. Ezen kívül rengeteg téma tölthető le hozzá (akár lockscreen).

PS C:\>_

(#32339) persil válasza Rickenstein (#32338) üzenetére


persil
nagyúr

SMBke és Tutu7030 Köszi :) Komolyan :D

Rickenstein
Neked is köszönöm, de nem akarok másik romot. Ezt a 2-3 apróságot leszámítva teljesen meg vagyok elégedve a hybrid-del, mindne téren jobb, mint az általam próbált többi és pusztán a lejátszó miatt nem szeretném lecserélni. Akkor már inkább használom a realplayert és együtt élek a "kétszeres" feloldással.(végül is csak zenelejátszás alatt van, teljesen vállalható, csak furcsa)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#32340) zsoltiz válasza Tutu7030 (#32333) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Nálam a böngésző (dolphin) csak a belső sd-t látja mentéskor, a külsőt nem."

Ez CM7.2 alatt is így van, nem látja a külső SD-t, szerintem ez a dolphin hibája. A beállításainál sem enged a /mnt/sdacrd "fölé" menni egy szinttel, hogy ki lehessen választani a külső sd (/mnt/emmc) kártyát.

Egyébként visszatettem a CM 7.2-t, mert itt már írta valaki, hogy a 1104-es CM10-zel is voltak hang problémái hívás közben. Nekem tegnap este óta nem volt gondom, de nem kockáztatom meg, hogy napközben fontos hívásoknál beszarjon. Majd ha már mindenki azt írja, hogy 100-ból 100 hívás tökéletes, akkor próbálkozom újra.

Szerintem egyébként ennek a hívás gondnak semmi köze sem a baseband-hez, sem a korábban használt és lewipe-olt ROM-hoz (utóbbihoz nem is lehet köze).

[ Szerkesztve ]

(#32341) SBMke válasza persil (#32339) üzenetére


SBMke
tag

MIUI ROM : Tényleg nagyon jó, én is azt ajánlom Neked, föleg a zenelejátszó miatt!
Mondjuk én sosem használtam, de ha kétszer ráböksz a lockscreenen arra a faszra ott középen, akkor átvált zene vezérlésre ( lockscreenen :) ) Elég jó, csak én nem használom :D

Egy próbát mindenféleképpen megér.

-- SBM --

(#32342) csaba975 válasza zsoltiz (#32340) üzenetére


csaba975
tag

Nekem ezzel a baseband-el működik a hívás, a CM10-nél.

[ Szerkesztve ]

(#32343) SBMke válasza csaba975 (#32342) üzenetére


SBMke
tag

Este feldobom asszony telójára .. hátha neki is jó lesz , de ezt hogyan is kellene csinálni!? CWM ezés már megy :D

-- SBM --

(#32344) persil válasza SBMke (#32341) üzenetére


persil
nagyúr

Miui fórum:

"a hívásoknál a másik fél mindíg egy búgásra, rezonációra panaszkodik"
"a kamera szoftverrel nem vagyok megelégedve"
"Az ébresztőóra leáll"
"A hangrögzítő diktafon módban továbbra is fagy"
"A beépített elemlámpa még mindig fagyos"
"A fényerő az állapotsor ablak nézetnél lekapcsol automata módról manuálra"
"miért nem tudom bekapcsolni a wifit?"
"csak nekem nem működik a WiFi???"
"Amikor SMS-t kapnék a kijelző elsötétül, érintésre nem reagál, kikapcsolni nem lehet csak ha az akksit kiveszem"
"ha rádugom a telót kábellel a számítógépre, akkor nem jelenik meg mint usb háttértár"

Nem, köszönöm. Eddig minden egyes ph-n ismertetett romnál panaszkodtatok valami szarra, nekem ez nem kell, köszönöm. Kicsit unalmas már ez a "remek a rom, csak éppen...". Nem, ez nem remek, sőt rossz.
A 3.6 hybrid-ben semmi ilyen nincs. Semmi hiba. Egyedül az a két kellemetlenség, amit fent leírtam, de azok semmiben nem befolyásolják a telefon működését.
Szóval számomra ez az egyetlen elfogadható rom, semmi másra nem vagyok hajlandó váltani, amíg hivatalos ics ki nem jön :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#32345) SBMke válasza persil (#32344) üzenetére


SBMke
tag

Hali

Ez a GB vagy JB-s MIUI ra igaz szerintem. Mert enkem a CM10 el is ilyesmi / 1-2 gondom van vele.

Nekem a régebbi még a 2.3 as az tökéletesen ment, sosem volt vele semmi bajom.

Hivatalos ICS ben több lesz a hiba mint a CM10 és a MIUI ban egyben :)
Szerintem :D

Akkor viszont tartom az eddigi hozzászólásom : Nem tudom :)

Üdv

-- SBM --

(#32346) zsoltiz válasza csaba975 (#32342) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Te erre esküszöl, más meg másra, közben a fórumok tanulsága szerint mindegyikkel előfordul hívás probléma. Ez a baj, hogy teljesen változó a dolog, nincs olyan BB, amire egyértelműen rá lehet mondani, hogy azzal mindig, mindenkinél, biztosan minden hívás jó.

XDA szavazáson egyébként a 2012 0521-es BB-re szavaznak a legtöbben, hogy az a legjobb (nekem is az van).

Addig már nem akarok BB-t cserélgetni, amíg biztosan ki nem derül, hogy mi a hívás problémák oka.

(#32347) persil válasza SBMke (#32345) üzenetére


persil
nagyúr

"Hivatalos ICS ben több lesz a hiba mint a CM10 és a MIUI ban egyben
Szerintem :D"
Arra gondoltam, hogy ha kijön a hivatalos ics ui3.0-val, akkorra talán tényleg lesz egy normális, hibamentes custom rom :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#32348) SBMke válasza persil (#32347) üzenetére


SBMke
tag

Szerintem ez független a stock romtól :) Csak idő kérdése.
Mostmár tényleg megvan a deveknek minden, ahhoz hogy megcsinálhassák!

-- SBM --

(#32349) angyall


angyall
tag

Helló Mindenki!

Lehetőségem lenne most elcserélnem egy Lumia 800-ast egy 2X-re, az lenne a kérdésem, hogy vajon megéri-e? Nem rossz a WP7.5, de egyelőre nekem nem jött be, meg ugye az Androiddal lehet többet mókolni, míg a WP szinte teljesen le van korlátozva. No, szóval annyi csak, hogy Ti a helyemben elcserélnétek? :) Köszi a választ!

Motorola Edge 40 , IPad 2021, Baseus Bowie M2s

(#32350) buktagt540 válasza angyall (#32349) üzenetére


buktagt540
senior tag

Van/Lesz rá jelly bean amivel szerintem iszonyat jó ez a telefon,szóval szerintem mindenképp :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.