Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) szasanyi válasza bwoay (#4700) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, és az sem árt ha még tovább "okosítják" . Meggyőződésem, hogy sokkal többre képes mint amire most használható, és jó lenne, ha azt a "visszatartott tudást" gyorsabban csepegtetnék. :K Rájuk fér egy kis eladás növekedés, mi meg igenis legyünk meggyőzve többszörösen, hogy a PS3 igen is jó vétel volt 127k-ért. Vagy nem? :F :D

(#4702) BaliJack válasza szasanyi (#4701) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Tegnap csekkoltam, de még nem érhető el...

Okosításhoz: FoldingatHome-nál látni, hogy azon is gyúrtak eléggé sokat, mert a számítási teljesítménye jelentősen növekedett a gépnek: emlékeim szerint korábban max. 150-es volt a pillanatnyi számolási kapacitás (ha jól értelmezem azt az adatot :B), most meg max. 270-es. Így 6,25 óra alatt megvan egy csomaggal, korábban 8 óra volt.

(#4703) szasanyi válasza BaliJack (#4702) üzenetére


szasanyi
félisten

Hát én jobban örülnék más, kézzelfoghatóbb okosságnak. :B Pölö .mkv fájlok lejátszása! Grafikai javulás. Külső eszközök nagyobb kompatibilitása. Stb.

(#4704) BaliJack válasza szasanyi (#4703) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Értem én, csak arra utaltam ezzel a példával, hogy "kis" babrálással eléggé sokat kifacsartak a gépből: 150-ről 270-re; 1,8x-os gyorsulás :).
Ha ekkora teljesítménytöbbletet hoznak ki játékoknál, akkor az eléggé szép dolgokat vetít előre :). Hozzáteszem, hogy remélem :).

(#4705) MCkey válasza szasanyi (#4703) üzenetére


MCkey
csendes tag

hát ha a ps3 tudná az .mkv lejátszást felirattal akkor én mérhetetlenül boldog lennék. sokat dobna a gépen.

(#4706) spacer válasza MCkey (#4705) üzenetére


spacer
aktív tag

Szerintem így is elégé sokmindent tud.
Az mkv fájlokat meg soha nem fogja lejátszani, mert az már egyenlő lenne a "másolt HD" filmek támogatásával...
Számomra az is csoda volt, hogy a divx-et beletették.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#4707) szasanyi válasza MCkey (#4705) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem is véletlenűl jegyeztem meg. És sztem erre is képes, de az más kérdés, hogy ezt miért nem támogatja a Sony. ;]

(#4708) MCkey válasza spacer (#4706) üzenetére


MCkey
csendes tag

igaz, lehet benne valami, viszont szerintem meg idővel bele fog kerülni az .mkv támogatás is, mert ahogy az mkv-ben rögzítő digitális videókamerák elterjednek, a sony kénytelen lesz támogatni, mert mi az hogy a családi buli-t nem tudjuk megnézni a ps3-on, amit a kamera mkv-ben vett fel?...és és... de ez csak megérzés, illetve reménysugár. :)

[ Szerkesztve ]

(#4709) spacer válasza MCkey (#4708) üzenetére


spacer
aktív tag

úgy legyen. :K

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#4710) DM-Fan válasza MCkey (#4708) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Meg arról nem is beszélve, hogy így indult ez a DivX/Xvid témával is annak idején: először csak a nímand gyártók asztali DVD-lejátszói tudták, aztán meg minden nagyobb gyártó is rávetemedett, mert különben jelentős keresletcsökkenést kellett volna elkönyvelnie. Így lesz ez most is: HTPC-k, asztali DVD-k, Blu-Ray lejátszók is támogatják majd az mkv-lejátszást és kénytelen lesz a Sony is feloldani ezt a korlátozást a PS3-ból. Nem sok időt adok neki és így lesz. Ilyen erővel a DivX/Xvid-et se kéne engednie, az is csak egy konténerformátum, ahogy az mkv is, és nincs arra determinálva, hogy az csak "jogvédett" anyagot tartalmazhat.

Get Moded!

(#4711) Gebriel


Gebriel
veterán

Meghozta a futár a Little Big Planetemet. :))
Persze munkába indulás előtt :((( Este beizitom...nagyon kíváncsi vagyok :B

(#4712) spacer válasza DM-Fan (#4710) üzenetére


spacer
aktív tag

Azért én ezt nem teljesen így látom. A Sony híres arról, hogy inkább széllel szemben pisál, minthogy engedjen ilyen kérdésekben.
A ps3 megjelenésekor érdekes módon, már elég régóta volt milliónyi divx-es asztali dvd lejátszó, mégis az első fw-k nem támogatták a divx-et... Szóval ha ez a tendencia mutatkozik, akkor még éveket kell várni az mkv fájlok lejátszására. :(

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#4713) fogtunder válasza PSti (#4699) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az addig ok, hogy azt kamuzom, hogy amcsi vagyok, apple store-ba is így vagyok regisztrálva, de ezután le tudok szedni fizetős tartalmakat? mert ha jól rémlik, a tekken 6 csak letöltve elérhető pl.

a másik a streaming: a számítógpéről megosztott fájlokat látja a gép? milyen protokollokat kezel a file-ok megosztására? illetve külső winyót usb-n keresztül kezel-e alapból?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4714) fogtunder válasza spacer (#4712) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, a sony híres arról, hogy tűzzel-vassal védi a saját formátumait, és egy mkv támogatással az éppen a szárnyait bontogató bluray alatt vágná a fát ezerrel. ezt pedig tutira nem fogja. a divx már más tészta, a dvd piac már kiépült, van forgalom egyébként is, de a kéklézerből még közel nem folyt vissza a befektetett pénz.

a legjobb talán az lenne, ha valahogy sikerülne írni rá egy xbmc szerű felületet (mondjuk valami minimál linux kernellel, ami nem eszi meg a memória 90%-át), amit be lehetne bootoltatni, és onnan nézegetni akármit.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4715) szasanyi


szasanyi
félisten

Letöthető a v2.50 firmware, én már fel is raktam. Időm csak később lesz megvizsgálni milyen lett. Tőccsétek! :)

(#4716) bwoay válasza fogtunder (#4713) üzenetére


bwoay
nagyúr

Tekken 6? :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4717) PSti válasza fogtunder (#4713) üzenetére


PSti
tag

Fizetost nem probaltam meg, szoval sajnos erre nem tudok valaszolni.

Streaming igen, WMP11-es megosztast siman lat, lejatszik, ha tamogatja a formatumot.

(#4718) fogtunder válasza bwoay (#4716) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tekken 5 feltupírozott grafikával.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4719) bwoay válasza fogtunder (#4718) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, de az még messze nem Tekken 6.
Sőt, elvileg az nem is pont a Tekken 5,
hanem a PSP-s Tekken DR HD változata, nem?
(2 karakterrel több a T5-höz képest)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4720) nosferatue válasza fogtunder (#4713) üzenetére


nosferatue
tag

Fizetős tartalmakat kamu amcsi címmel egy dombornyomott kártyával tudsz megvásárolni majd letölteni. Nekem visa-val működik, próbáltam a virtuális kártyámmal is, amivel már elég sok helyen vásároltam, de a PS store nem fogadja el, se az UK sem az USA.

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#4721) spacer


spacer
aktív tag

Én Amex-el próbáltam, betettem a walletbe 30$-t és már ment is a letöltés...

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#4722) Makaveli


Makaveli
senior tag

Másodjára is megkérdezem: Melyiket érdemesebb venni? PES 2009, vagy FIFA 09?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#4723) MCkey válasza Makaveli (#4722) üzenetére


MCkey
csendes tag

amelyik a te stílusodnak jobban bejön.

A pes vs fifa örök kérdés lesz. Ha Neked fontos a licensz és a körítés, akkor FIFA.

Ha a játékélmény és a változatosság a lényeg, inkább szimulációszerűen akkor PES.

Mindkettő jó lett, a FIFA a legjobb FIFA ami mostanában kijött, a PES meg újra kezd magára találni az elfuserált 08 után, a 09 nagyon sok hibát kijavított, erősen ajánlott ez is.

De minden a te játékstílusodtól függ.

Fifa 09 review
PES 09 review

(én a pes-t rendeltem meg)

[ Szerkesztve ]

(#4724) fogtunder válasza bwoay (#4719) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igaz, ezt én csesztem el, tényéleg a dark resurrection-re épül a játék. de a lényeg az, hogy tekken ps3-ra, azzal a 2 karakterrel pont soha nem fogok játszani.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4725) nosferatue


nosferatue
tag

Akinek már megvan, az tudna írni néhány sort KisNagyPlanétás tapasztalatairól? :)

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#4726) revezehun


revezehun
tag

hello azt szeretném kérdezni ,hogy melyik a jobb és mennyivel a 80GB-s vagy a 40GB-s? :DD

:R :R :R :D :D

[ Szerkesztve ]

(#4727) bwoay válasza nosferatue (#4725) üzenetére


bwoay
nagyúr

576 Konzol legfrissebb (és legutolsó) számában 2 oldalas teszt van róla

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4728) GaBBoR válasza nosferatue (#4725) üzenetére


GaBBoR
tag

Az ugra-bugra játékokat nem túlzottam szeretem, de ez nagyon tetszik. Könnyű irányítani, grafikája szerintem nagyon szép, és még a hangja is jó. Egyelőre singleben játszottam úgy 6-7 pályát, de a pályaépítést még nem próbáltam ki.
Bal joy-al kell irányítani, x az ugrás, R1 a kapaszkodás, 4zet a helyi menü, a többi gombbal meg lehet ökörködni.
Ha van kérdés, akkor válaszolok, de nem akarok semmi poént lelőni :)

Más - Szervizes téma:
Két hét után hívom a szervízt, azt mondják kész a ps3. Szerdán mentünk érte, s 5 perc keresés után kihoztak egy gépet, hogy nézzem meg jó-e, mert a készülék száma nem stimmel, és csak ezt találták. Meg is felelt volna nekem, ha nem egy 40gigást mutat a 60-asom helyett. Sebaj, további 10perc keresés, de nincs meg. Aztán kérdés nélkül felajánlottak egy cseregépet, amíg nem találják meg az enyémet.
Szóval +pont, hogy szó nélkül szinte azonnal kaptam egy cseregépet. Viszont -pont, hogy az adminisztrációt elcseszték.

Most már azt is leírom, hogy milyen a 40-es a 60-os képest. Nagyon halk :) A lemez pörgése jobban hallatszik, mint a ventilátor. Bár érdekes, mert vadiúj gép, de a ventilátor zörög benne egy kicsit :) Mondjuk fura, lehet a LBP lemezzel van valami gáz, mert búg tőle az egész asztal, amin a ps3-van. Nagyon berezonál.

[ Szerkesztve ]

(#4729) dempeti


dempeti
tag

Van egy eladó uncharted ha valakit érdekel!

(#4730) Gebriel válasza Gebriel (#4711) üzenetére


Gebriel
veterán

Jó kis játék... :)) :DD

(#4731) AND1 válasza dempeti (#4729) üzenetére


AND1
őstag

írtam privit.

Egy régi PH-s.

(#4732) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Valaki árulja már el,hogy kell használni ezt az új fényképezőt?

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#4733) bwoay válasza GaBBoR (#4728) üzenetére


bwoay
nagyúr

- pont a gép elkeveréséért, de + pont azért,
hogy adtak egy cseregépet, ami 15 nap után egész egyszerűen jár?
érdekes meglátás...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4734) GaBBoR válasza bwoay (#4733) üzenetére


GaBBoR
tag

Csak a fórumokon terjengő rémtörténetekhez viszonyítottam. Ha úgy vesszük, akkor az egész egy - pont, mert feleslegesen megjártuk a várost.

(#4735) spacer


spacer
aktív tag

Tegnap voltam óóósssánban, és gondoltam körülnézek mi a helyzet konzolügyben náluk. :)
Azt hittem besírok amikor megláttam kipakolva vagy 5 doboz 60 gigás régi gépet. :) Szerintem amióta megjelent, azóta egy darabot se adtak el belőle.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#4736) MCkey


MCkey
csendes tag

Üdvözlet Mindenkinek!

A véleményeteket szeretném kikérni egy monitorral kapcsolatban a PS3-hoz.
BenQ FP241VW
Szerintetek ez jó választás, vagy van jobb is a kategóriájában? (gondolva itt a 24 colos, full-hd-s monitorokra)
HD filmekre és játékra használnám.
Pozitív, negatív tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#4737) Gebriel válasza N4r4ncs (#4732) üzenetére


Gebriel
veterán

Na azt én is szeretném tudni :K

(#4738) PSti válasza MCkey (#4736) üzenetére


PSti
tag

1:1 pixelt tudja?

(#4739) MCkey válasza PSti (#4738) üzenetére


MCkey
csendes tag

igen, leírások alapján tudja

[ Szerkesztve ]

(#4740) MCkey válasza N4r4ncs (#4732) üzenetére


MCkey
csendes tag

itt nem írnak semmit erről a funkcióról, pedig valóban ígérték. (ha a screenshot lehetőségre gondolsz)

http://www.us.playstation.com/PS3/About/SystemUpdate

[ Szerkesztve ]

(#4741) bwoay válasza GaBBoR (#4734) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát valahogy én is így gondolom :)
a cseregép meg jár, az nem plusz, hanem az a minimum, ami elvárható.

más: tegnap ugye megjelent az 576-ban a Little Big Planet,
de szinte rögtön utána kapták is az ukázt,
hogy ne merészeljenek eladni belőle, illetve visszaküldendő az összes.
Kíváncsi lennék, vajon mi történik azokkal a játékokkal,
amit a köztes időben vitték el...

Na mindegy, szóval szert tettem egyre,
ami csak ma este áll rendelkezésemre,
úgyhogy :K :K :K

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4742) Gebriel


Gebriel
veterán

(#4743) bwoay válasza Gebriel (#4742) üzenetére


bwoay
nagyúr

nna, okt. 31, hát az nincs már két hét sem, én hónapokra számítottam.
de azért ha a leszállított lemezeket konkrétan visszavonják az üzletekből,
viszont 31-én debütál a játék, akkor nehezen tudom elképzelni, hogy időközben
újra kinyomják a szükséges mennyiséget.
Szerintem ez úgy fog működni, hogy a játék azonnal talál egy update-et, amit leránt,
és máris települ egy Korán idézet megkerülő patch.
A visszahívás meg csak amiatt van, hogy simlis üzletek nehogy mégis tudjanak árulni.

Ki fog derülni, mert pár darabot már eladtak...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4744) spacer válasza bwoay (#4743) üzenetére


spacer
aktív tag

Gondolom a profit is jelentően csökkenne, ha új lemezeket nyomnának, a régit meg kidobnák... Szóval valszeg igazad van. :)

Más: Hogy lehet megoldani, hogy ne kelljen kötelezően FW-t frissítenem a gépen? Mert megőrülök, hogyha kijön egy új FW, már nem mehetek fel a storra, addig amíg nem frissítem a drágát. :(

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#4745) bwoay válasza spacer (#4744) üzenetére


bwoay
nagyúr

Sehogy nem lehet megoldani,
illetve hát lemondasz az on-line dolgokról,
és már jó is vagy addig, amíg valamelyik játék nem kér frissebb fw-t.

Engem is az őrületbe kerget amúgy a dolog,
mert a 2.50-et sem akarja leszedni, szóval megint netes frissítés lesz.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4746) spacer válasza bwoay (#4745) üzenetére


spacer
aktív tag

Közben olvasgattam, egy picit, és megoldható de elég körülményes. Egy proxyszervert kell létrehozni számítógépen, egy progi segítségével, de szerintem hanyagolni fogom, mert szenvedés az egész. :(

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#4747) DM-Fan válasza bwoay (#4745) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Miért nem szedi le neked vajon az új firmware-eket sosem? Nem értem. Amúgy minden gond nélkül megy a kapcsolat, pl. store-letöltés, on-line játék? Wireless a kapcsolat? Milyen neted van?

Nálam eddig minden gond nélkül lejöttek a frissítések. Azt mondjuk észrevettem a 2.50-esnél, hogy igen lassan jött le (volt vagy 10 perc, pedig kb. 1 perc szokott lenni). Nem tudom, hogy azért-e, mert nagyobb (ahogy így a honlapon nézem nem is igen nagyobb, valami 137 mega), vagy azért mert rögtön első nap szedtem és mindenki más is akkor töltötte. Mindenesetre lejött és gond nélkül fölment. Screenshot funkciót én sem véltem felfedezni benne, power save és video-playback funkciók megjelentek, átalakult a Folding Home. Gyakorlatilag semmi olyan, ami nagyon érdekelne és ne lettem volna meg eddig nélküle. Én már inkább olyan érdemi változásokat látnék szívesen, mint például az mp3- és video-fájlok kissé normálisabb kategorizálása - mondjuk fájlszerkezet-szinten (ha a Walkman-nél ezt kiválóan meg tudta oldani a Sony, akkor nem értem, hogy egy asztali gépen ez miért nem megy neki), vagy mint például a formátumlista bővítése.

Továbbá én meg attól megyek falnak, hogy bár a Sony egyre nagyobb vinyókkal árulja a gépet, ettől függetlenül a játékok 95%-ban még most is lemezről futnak és nem telepítenek fel 10 megát sem. Ez márcsak azért is kiváló, mert így az ember kénytelen használni az amúgy sem a kiváló minőségéről és tartósságáról ismert optikai meghajtót, ami így még előbb bekrepál. Ja, hogy pont ez volna a lényeg?

Get Moded!

(#4748) nosferatue válasza DM-Fan (#4747) üzenetére


nosferatue
tag

A screenshot funkciót a játéknak is kell támogatnia, amiből egyenlőre nincs nagy választék, de pl. a wipeout HD támogatja.

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#4749) DM-Fan válasza nosferatue (#4748) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Akkor ezek szerint tömegesen várhatók a patch-ek a játékokhoz, amelyek ezt a plusz opciót hivatnak beépíteni a már kiadott játékba?

Na nem mintha ez az opció is annyira lázba hozna, csak érdekel, ha már ezen szenved a Sony.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#4750) bwoay válasza DM-Fan (#4747) üzenetére


bwoay
nagyúr

hogy sosem, az túlzás, de tényleg kevés volt eddig, amit elsőre leszedett volna.
Az utóbbi kettővel (értsd: a korábbi, meg a mostani) szívtam annyira,
hogy le sem szedte. A net elég gyenge, 1 megás t-online,
de ettől még csak lassúnak kellene lennie.
wlant használok, de nem a hálót dobja el, szóval gyanús.
Boxra mindig minden lejön simán. Asztali PC-vel is gond nélkül mennek a letöltések.

de nem véletlenül volt legutóbb sem megadva a link,
ahonnan PC-re letölthető az update,
csodálkoznék, ha csak nekem lenne ilyen jellegű problémám.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.