Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) dqdb válasza Ndruu (#18098) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Használsz valamilyen linkifier extensiont vagy user JS-t? Sokáig szívtam azzal, hogy az Ipon és az Aqua oldala állandóan bedöntötte nálam az Operát, mire leesett, hogy kivételesen nem maga a böngésző a bűnös, azóta már csak szimplán lassúak ezek az oldalak :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18102) Ndruu válasza dqdb (#18101) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nincs ilyenem. User.js-t csak a PH-hoz használok (balra igazít), Snap Links és MakeLinks kiegészítőket használom, ami a linkekhez hozzányúl.
hosts fájl van még megbuherálva, amivel letiltom a facebook összes létező formáját, de visszatettem az eredetit, akkor is csinálta.

Most volt az oldalukon egy kis karbantartás, azóta megjavult.

Harrrr!!!!

(#18103) rammstein99


rammstein99
csendes tag

Hejhó, olyan segítség kellene nekem, legújabb 64bites Operával kapcsolatosan, hogy teljesképernyőben jelenik meg, nem látom a felső sávot, nem tudom úgymond vonszolni az Opera ablakát, ha valaki tapasztalt ilyesmit, hálás lennék a segítségéért!

We're just enthusiastic about what we do. //revolut,paypal,btc,transferwise//

(#18104) rammstein99 válasza rammstein99 (#18103) üzenetére


rammstein99
csendes tag

+oldva!

We're just enthusiastic about what we do. //revolut,paypal,btc,transferwise//

(#18105) sing1ep1ayer válasza rammstein99 (#18103) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

F11?

Vagy alul a tálcán jobb klikk az Operára -> Mozgatás -> aztán a lefele mutató kurzorgombra tenyerelj rá.

mod:
Elkéstem. :O

[ Szerkesztve ]

(#18106) Sk8erPeter válasza dqdb (#18101) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Sokáig szívtam azzal, hogy az Ipon és az Aqua oldala állandóan bedöntötte nálam az Operát, mire leesett, hogy kivételesen nem maga a böngésző a bűnös, azóta már csak szimplán lassúak ezek az oldalak"
Ez nálam is jellemző, korábban kérdeztem is róla itt a topicban: [link]. Akkor bezzeg nem írtad. ;]
Egyébként szerintem nem általánosítható, hogy lassú az oldal, legalábbis Chrome-ban egyáltalán nem vészes. Operában viszont katasztrófa.
Ahogy a Gmail is az Operában.

Ha már Gmailnél tartunk...
Maszkoltam Firefoxra, meg próbáltam maszkolni IE-re, gondolván, hogy a Google-nél amúgy is szeretnek kib@szni az Opera-felhasználókkal. Egy ideig ment is így, most viszont új jelenség:

Firefoxra maszkolás esetén feltétlenül upgrade-eltetni szeretne velem:

http://i.imgur.com/nCd0U.png

Ha a No, thanks-re megyek, megjelenik az okádék csupaszított JS-mentes, amatőr HTML-es felület:

http://i.imgur.com/K6HeV.png

Ha az IE-re maszkolom, akkor az ActiveX-et követeli, bár lehet, hogy ez eddig is így volt:

http://i.imgur.com/FWnT4.png

Elég idegesítő, hogy b@szogat, hogy a hűdesokkalezerszerfaszább Chrome-ra váltsak, meg hogy cseszeget az upgrade miatt. Hadd döntse már el a júzer, hogy tud-e együtt élni esetleg bugosan viselkedő oldallal, legyen neki esetleges figyelmeztetés max. havonta egyszer, aztán kussoljanak el.

====================================

(#18104) rammstein99 :
ha megoldottad, illik megírni a megoldást is, ha már fórumozol, hátha más is találkozik ezzel a problémával... :U

Sk8erPeter

(#18107) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#18106) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, még csak most néztem az ipon.hu-t úgy, hogy a Network fül meg volt nyitva, és van egy számomra rejtélyes jelenség: egy ponton megakad a betöltés, a görgetés nem megy, a formok mezőibe nem lehet belekattintani, stb., tehát mintha kifagyna egy darabig az oldal, addig használhatatlan. Szerencsére ez nem jelenti azt, hogy a teljes GUI-t beakasztaná, mert fület váltani, új fület nyitni tudok, tehát mást addig tudok böngészni. De van egy több, közel 15 másodperces szakadék a betöltésben: nálam konkrétan a modal-gloss.css fájl után van egy jó sokáig tartó szarakodás, amíg a
https://auth.opera.com/service/oauth/grants/
címet meg nem próbálja betölteni, ahogy az alábbi képen is látható:

Opera - ipon.hu - szakadék a modal-gloss.png után: https://auth.opera.com/service/oauth/grants/

Miután sikerült neki, máris használhatóvá válik az oldal... Úgy látszik, a korábbi bajom is ebből származott.
Ez miért van, és miért akarja betölteni? És ha már be akarja, miért szarakodik vele ennyit?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#18108) fatal` válasza Sk8erPeter (#18107) üzenetére


fatal`
titán

Nálam semmi gond az ipon oldalával. Nem valamelyik gagyi reklám akasztja?

Igaz, nekem sincs linkifier userjs-em.

(#18109) rammstein99 válasza sing1ep1ayer (#18105) üzenetére


rammstein99
csendes tag

Hali, neeem nem ilyen volt, felülről eltűnt a kis opera menügomb(balfelső sarok) jobb felülről az ablak kezelő gombok, tálca elé került az egész ablak, megoldottam.
Roaming mappából átneveztem az opera mappám, generált egy újat, alap beállításokkal, felülírtam a régivel és most megy.

We're just enthusiastic about what we do. //revolut,paypal,btc,transferwise//

(#18110) Sk8erPeter válasza fatal` (#18108) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nálam sincs Linkifier, csak Autocomplete meg Ghostery, ami beleszólhat az oldal működésébe. De mondom, az említett https://auth.opera.com/service/oauth/grants/ címnél akad meg, és már azt sem értem, egyáltalán azt mi a francnak akarja betölteni, amikor én az ipon.hu-t nézegetem. De ez nem csak ennél az oldalnál jellemző, ha jól emlékszem.

Sk8erPeter

(#18111) S-eye


S-eye
senior tag

Sziasztok! Kis gondom akadt az új felületű Google keresővel, aminél a bővebb opciók most már felül vannak. Ha rákattintok a keresőeszközökre akkor újratölti az oldalt, 20-ból egyszer bejön aminek kell, a dátum szerinti keresés és hasonlóak. Nálatok jelentkezik ez a probléma? Chrome-ban minden oké.

(#18112) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#18110) üzenetére


Penge_4
veterán

Biztos, hogy nincs semmi olyan kiegészítőd, aminek az első telepítéskor megadtad a My Opera belépési adatokat (Opera Link Auth) vagy ha nem adtad meg, de kérte volna? Weboldal ellenőrzőknél (Site Advisor és társai) gyakori. Mert lehet, hogy az fogja az oldalt, amíg az OAuth által hozzá nem fér egy nagy adatbázishoz, ahol leellenőrzi az ipon.hu-t, majd csak utána engedi tovább töltődni az oldalt.

(#18113) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#18112) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezek a kiegészítők vannak fent, pár közülük majd törlésre kerül:

AutoComplete,
ClipConverter,
Close tabs right of current,
Download Media Bar,
Flash Video Downloader (disabled),
Ghostery,
Gmail on speed dial,
Google Docs List,
ImgTip,
Quick Lipsum,
Source,
YSlow,
YouTube AdsFree

Ezek közül tudtommal egyiknek sem kellene csatlakozni az Opera OAuth-hoz.

Lehet, hogy nyomatni kéne egy szűz telepítést, mert ezt az Operát hurcolom, update-elgetem már egy ideje... Melyik az a verzió, amelyik mostanában nem egy bugos rakás szar? (Esetleg az, amelyik a source nézetet képes emberi szemmel is láthatóan normálisan highlightolni, amiről korábban beszéltünk, az melyik is?)

Sk8erPeter

(#18114) dqdb válasza Sk8erPeter (#18113) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Melyik az a verzió, amelyik mostanában nem egy bugos rakás szar?
9.0? ;]

Csomagold ki a bővítményeket tartalmazó .oex fájlokat (ez egy zip fájl valójában), és keress rá a forrásaikban az OAuth-ra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18115) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#18113) üzenetére


Penge_4
veterán

"Esetleg az, amelyik a source nézetet képes emberi szemmel is láthatóan normálisan highlightolni, amiről korábban beszéltünk, az melyik is?"

12.10-től felfelé.

(#18116) Luminary


Luminary
csendes tag

Olyan problémám van, hogy ha egy adott weboldalon keresek (ctrl+f), szükségem lenne a találatok számának megjelenítésére. Az IE kijelzi őket százig, de korlátlanra volna szükségem, és Operában leginkább, de ha nincs rá lehetőség, más megoldás is érdekel természetesen. Tudna valaki ebben segíteni?

(#18117) br.rak


br.rak
őstag

Sziasztok!

Aki ért egy kicsit jobban j2me-es jad alkalmazások "buherálásához" attól egy kis segítséget kérnék:
Hogy lehet megoldani, hogy Opera Mini (next) ne sima numpad (*,#,számok) hanem rendes qwerty-s billentyűzethez (OT-806-hoz) tudjak funkciókat rendelni (pl gyorsindítók megnyitás háttérben, bezárás,stb stb),
az előretelepített operánál ez ment, szóval megoldható ,de az régi 4.0, a mostani 7.1 meg egész jó.
Alternatívaként ott van még az UC browser, ami egész jó és tud qwerty-s telefonokkal is együttműködni, csak az meg az angol google-t használja állandóan és azt nem tudom beállítani magyarnak.

Ha valaki tudna segíteni, nagyon hálás lennék,

Br

(#18118) sing1ep1ayer válasza Luminary (#18116) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Szégyellem magam amikor leírom, de Operában nem tudok ilyenről, viszont a Chrome és az arra épülő egyéb böngészők kijelzik a találatok számát (nem tudom meddig, de 100-nál biztosan többet) és még azt is, hogy éppen hányadik találaton állsz.

(#18119) Luminary válasza sing1ep1ayer (#18118) üzenetére


Luminary
csendes tag

Köszönöm a választ! Véletlenül nem tudod, hogy be lehet-e állítani a teljes szavakra keressen ill. a kis és nagybetű különböző funkciókat ebben a böngészőben?

(#18120) Luminary


Luminary
csendes tag

Nem létezik Operához valamilyen bővítmény, ami képessé teszi erre?
Esetleg valaki tudja, hogy hol van az Operában az a fájl, ami a weboldalakon való keresés beállításait tartalmazza, és hogy az szerkeszthető-e?
Vagy az IE-nél hogyan lehetne átállítani a százat mondjuk ezerre?

(#18121) spanyoll


spanyoll
addikt

Üdv!
Elvileg up to date oparám olyat játszik, hogy youtuben ha megnyitok egy videót, akkor betölti az oldalt (128kbit/s-re lassított mobilnet mellett ez némi időbe tellik), majd amikor még a videót a legelejénél leállítanám, akkor hiába nyomom a pause-t, megy tovább a videó, bár azt jelzi, hogy le van állítva. Nyomkodhatom én a playt is meg a pauset is, folyamatosan megy, ami nem a legjobb, mivel a lassú netem miatt meg kell várni míg betölt előre.
Van ötletetek, hogy ezt miért csinálja?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18122) Penge_4 válasza Luminary (#18120) üzenetére


Penge_4
veterán

Ultimate Search Highlighter nevű UserJS létezik már évek óta, de Hello World-től hosszabb terjedelmű oldalon a sok RegExp miatt nem ajánlom a használatát, mert olyasmit fogsz tapasztalni, mint például itt.

(#18123) sing1ep1ayer válasza Luminary (#18119) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Sajnos a Chrome keresési funkcióiról többet nem tudok neked mondani, mert nem használom aktívan. Privát böngészés szempontjából katasztrofálisan el van cseszve, ráadásul szerintem javíthatatlanul.

Opera keresési beállításait egyébként a search.ini tartalmazza és szerkeszthető. Itt egy pici segítség hozzá. Az oldalon keresés valószínűleg belevarázsolható, de az általad óhajtott funkció nem hiszem.
Amit még tudok, hogy a search_field_history.dat tartalmazza a korábbi kereséseket. Ha ebből Opera alól (vagy manuálisan) töröljük a bejegyzéset, aztán szépen írásvédetté tesszük, akkor nem fogja többé megmutatni mire keresett rá korábban a user. Persze téged ez se visz előrébb, de ez eleve olyan dolog, amit például a Chrome sehogy nem tud megoldani. Abból mindig elővarázsolható ez az infó, hacsak nem privát böngészési módban használja valaki addonok nélkül, de úgy csak egy csupasz és buta browserrel dolgozol, ami semmit nem tud.

(#18124) Luminary


Luminary
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Jó lesz a Chrome egyenlőre -erre az esetre-, aztán csak belekerül az Operába is ez a funkció. Az Opera különbséget tesz az ékezetes és ékezet nélküli karakterek között, a kis és nagy betűk között ill. teljes szavakra is lehet vele keresni. A kettőt kéne összegyúrni. Az Operában minden ott van, igazából csak egy gondolat hiányzik.
Hosszú szövegben kell (5MB) használnom, és a szövegkörnyezet felderítésén kívül érdekes lenne még a találatok száma is.
Sajnos a search.ini inkább csak a keresőmotorok beállításához enged hozzáférést, ami nekem kéne az szerintem a .dll-ben van, az meg felejtős...

(#18125) S-eye válasza S-eye (#18111) üzenetére


S-eye
senior tag

Mindenkinél hibátlan a Google kereső?

(#18126) Penge_4 válasza Luminary (#18124) üzenetére


Penge_4
veterán

"Az Opera különbséget tesz az ékezetes és ékezet nélküli karakterek között, a kis és nagy betűk között ill. teljes szavakra is lehet vele keresni. A kettőt kéne összegyúrni."

Nekem meg az (is) hiányzik Chrome-ból. Mármint jó, hogy az Opera különbséget tesz, de lehetne egy kapcsoló, amivel opcionálisan át lehetne állítani, hogy az ékezeteket ne vegye figyelembe, mert néha időt spórolna.

Mindenesetre most, hogy végre megoldották a forráskódban/szövegdobozokban a szövegkiemelést már csak ez, az autofill (ami engem nem érint, de attól jó lenne) és az oldalspecifikus zoom maradt amire égető szükség lenne akár már a következő verzióban.

Utána lehetne gyúrni a HWA-t, az OOPP-t, implementálni a HTML5-öt gőzerővel, Extension API-t fejleszteni, de a fenti 3 "fícsör" hiánya már lassan a kritikus bug kategóriába sorolható. :U

(#18127) dqdb válasza Penge_4 (#18126) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Kihagytad még a klasszikusnak számító position: fixed bugot :) Ja, és a havi rendszerességgel a changelogokban szerepelő, újra és újra mostmáraztánténylegvéglegesenkijavított jelzővel emlegetett NSL bugot ;)

Apropó, ha már szóba jött a Chrome: van annak valami különleges oka, hogy a maszkolásnál a Chrome, mint opció nem került be az IE és FF mellé? Tudom, van Antibrowsniffer, de a piaci részesedés némileg indokolná, és nekik mégiscsak egyetlen plusz elem lenne az amúgy is létező combo boxba.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18128) Luminary válasza Penge_4 (#18126) üzenetére


Luminary
csendes tag

Na igen, a probléma tovább fokozódik, amikor két nyelv is szóba jön.

(#18129) fatal` válasza dqdb (#18127) üzenetére


fatal`
titán

És a könyvjelzősávon eltűnő faviconokat.

(#18130) sunahunter


sunahunter
senior tag

Sziasztok.
Az a bajom, hogy eltűnt a gogle keresési oldalról (explorer alatt is), hogy a találatoknál ki tudjam választani ezt: keresés magyar nyelvű találatok között.
Míg mobilról böngészve a teljes html verzióra váltás után még ott az opció.
PC-n nem találom.
Ötlet?

(#18131) Ndruu válasza sunahunter (#18130) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Mert teljesen átalakították a Google felületét.

Keresőeszközök nevű gombot keresd, ott érhetőek el az extra beállítások.

Harrrr!!!!

(#18132) Sk8erPeter válasza Ndruu (#18131) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez az átalakítás mondjuk szerintem elképesztő idegesítő, semmi haszna, mivel széles képernyőknél tök jól elvolt ott bal oldalt. Korábban nem volt ilyen panelszerűen "kikapcsolható" (ilyen toggle-effekttel), mint az Opera panelja? Lehet, hogy nem, de nekem mintha ez rémlene, ezerszer értelmesebb lett volna ennél, ha a korábbi marad, és a panel kikapcsolható, ha valaki a több keresési találatra szeretne inkább koncentrálni... :W
Ismét kissé idegesítő egyoldalú húzás, ami a felhasználói élményt csak rontja, nem növeli.
Mondjuk ennek semmi köze az Opera topichoz. :)

Sk8erPeter

(#18133) Sk8erPeter válasza dqdb (#18114) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez jó ötlet volt, valamiért nem jutott eszembe, az Autocomplete-ben a script/background.js tartalmazza ezt a részt:

if(!storage.getItem('hostPath') || storage.getItem('hostPath') === location.protocol+"//"+location.host+"/autocompletehost.html")
{
opera.extension.tabs.create({url:"options.html#Behavior",focused:true});
storage.setItem('hostPath',"https://auth.opera.com/service/oauth/grants/");
}

De mi a büdös francnak? :F

Egyébként disabled-re raktam az Autocomplete-et, és ettől még mindig rohadt lassú az ipon, de azért mintha javult volna, de lehet, hogy már azt is csak bebeszélem magamnak. Lehet, hogy el kell fogadnom, hogy az ipon annyira tele van k×rva, hogy egyszerűen ilyen lassú. :D Habár mondom, Chrome-ban sokkal jobb a helyzet, jóval gyorsabban használható a felület.

===============

(#18115) Penge_4 :
OK, köszi, akkor majd bepróbálkozom valamelyikkel. :K

Sk8erPeter

(#18134) Ndruu válasza Sk8erPeter (#18132) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

True, true...

Egyébként volt egy gomb, amivel el lehetett rejteni a panelt balra.

Harrrr!!!!

(#18135) Sk8erPeter válasza Ndruu (#18134) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor jól emlékeztem. És mennyivel jobb volt az... :( Tényleg nem akarom visszasírni a múltat, meg ilyesmi, de ez tényleg ésszerűen volt régen kialakítva, ez a mostani meg szembemegy a józan ész logikájával, mert pont, hogy rossz helyre került manapság, a széles képernyők időszakában.

Sk8erPeter

(#18136) sunahunter válasza Ndruu (#18131) üzenetére


sunahunter
senior tag

Hát köszönöm, ezt nem igazán tudtam. Jó szar lett így :(

(#18137) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, felraktam az Adblock Plus 1.3.4 verziót és szeretném ha nem blokkolna bizonyos oldalakat, Pl: [link] ezt hogyan tehetem meg?
Az Adblock Plus le van tiltva az alább felsorolt területeken. Egy domaint megadhatsz az Adblock Plus ikonra kattintva a címsorban ide mit kell írnom? :R már sok mindent próbáltam de nem sikerül.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18138) muzli1963 válasza ludla (#18137) üzenetére


muzli1963
csendes tag

Egy domaint megadhatsz az Adblock Plus ikonra kattintva (ne fusson ennek a domainnek az oldalon) és a kizárást választod. Az egyéni szűrőknél az oldalt megtalálod, nem kell beírni semmit. Ha működik, akkor az ikon zöld színű a megadott oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#18139) ludla válasza muzli1963 (#18138) üzenetére


ludla
őstag

Az ikonra hiába kattintok semmi nem csinál, csak beállításokban engedi szerkeszteni.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18140) muzli1963 válasza ludla (#18139) üzenetére


muzli1963
csendes tag

Bocsánat, én az adblock 1.0.6. verziót használom. Szerintem ez kezelhetőbb!

(#18141) Szerko


Szerko
csendes tag

Sziasztok!

Melyik verziószámú operát érdemes használni? Láttam, hogy itt inkább a 9-est mondta valaki. Régen használtam, most visszatérnék rá, és szeretném használni az e-mail kliensét is.

(#18142) ludla válasza muzli1963 (#18140) üzenetére


ludla
őstag

Köszi áttértem én is erre :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18143) AtHoS válasza Szerko (#18141) üzenetére


AtHoS
nagyúr

12.02 amiben még lazább a tanúsítványkezelés és nem problémázik a Mo.-on széles körben használt Netlock tanúsítványokkal.

12.11 már szigorúbb a tanúsítványokkal, így pár biztonságos oldalnál hibaüzibe futunk, míg Netlock-éknál le nem frissítik a tanúsítvány(oka)t.

Én használom a levelezőt, de nem volt problémám egyik verzióval sem, bár apróbb hibákról lehetett olvasni. pl. 12.11-re javították a levelezőből nyomtatáskori Opera fagyást/crasht

Én jelenleg a 12.11-et használom

read-only mode on the forum

(#18144) dqdb válasza AtHoS (#18143) üzenetére


dqdb
Topikgazda

12.11 már szigorúbb a tanúsítványokkal, így pár biztonságos oldalnál hibaüzibe futunk, míg Netlock-éknál le nem frissítik a tanúsítvány(oka)t.
Ez nagyon nem igaz ebben a formában, ehhez a Netlocknak körülbelül semmi köze nincsen, teljes mértékben az Opera sara. Pár hete egy konkrét példát végignéztem (a topikban dokumentáltam a teljes folyamatot), és ott annak ellenére dobta a 1578-as biztonsági hibát, hogy a tanúsítványt mind OCSP, mind CRL segítségével lehetett ellenőrizni és érvényes volt.

Olyan esetben még talán, de inkább csak nagyon-nagyon talán elfogadhatónak tartanám az Opera problémázását, ha nem lenne lehetőség egy tanúsítvány OCSP-n keresztüli ellenőrzésére, de CRL-en keresztül igen (de ekkor is csak egy figyelmeztetés lenne jogos a teljes tiltás helyett). Ebben az esetben pár nagyon régi, a Netlocknál már új tanúsítványok kibocsátásra nem használt (de a magyar nyilvántartás szerint még minősítettnek számító, ezért nemcsak gyakorlatilag, hanem jogilag is megbízhatónak számító) CA által kiadott és jelenleg is érvényes tanúsítvány esne bele ebbe a kategóriába. Azonban ekkor is elvárnám, hogy épkézláb, használható hibaüzenetet jelenítsen meg, és legyen lehetőség a felülbírálására. Mert most csak egy homályos szöveget kapunk egy hibakóddal, és kész. A lehetséges hibakódok és azok részletes kifejtése nincsen jelenleg nyilvánosan elérhető módon dokumentálva az Opera oldalán. Ha egy weboldalon fennakadsz 1578-as hibával, akkor másik böngésző nélkül esélyed sincsen kideríteni, mi történt, mert még az SSL tanúsítványt sem jeleníti meg az Opera.

Szóval én nem szigorúbbnak nevezném ezt a megvalósítást, hanem rendkívül idiótának, amit már 12.10 snapshot korában javítani kellett volna (a Desktop Team Blogon többször futottam bele a kommentek között a probléma jelentésébe hetekkel-hónapokkal a 12.10 kiadása előtt, mégsem történt semmi). Ha mindenképpen a biztonságot akarják növelni, akkor kerüljön a böngészőbe kriptohardver támogatás, mert ma már mindenki képes chipkártyán/tokenen tárolt tanúsítványok használatára az Operát kivéve. Az nekem mindegy, hogy ez CSP-n keresztül (Internet Explorer), PKCS11-en keresztül (Firefox) vagy a kettő kombinációjával (Chrome) valósul meg, de legyen, mert az nem úgy megy, hogy egyik oldalról feleslegesen keménykedünk (1578-as probléma), míg másik oldalról csak szoftveres tanúsítványokat kezelünk :U Az Internet Explorer a 3.0 óta tudja ezt, a Firefox a kezdetektől fogva (az előd Netscape-be is valamikor a múlt évezredben került bele), a Chrome-ról nem tudom, pontosan mióta támogatja, de legalább 1 éve.

Egy észrevétel a végére: az nem egészen úgy megy, hogy a Netlock hipp-hopp frissíti a tanúsítványokat ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18145) AtHoS válasza dqdb (#18144) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor egy kis olvasnivaló: [link]

read-only mode on the forum

(#18146) bocsika válasza dqdb (#17028) üzenetére


bocsika
aktív tag

Köszönöm ezt a módszert. Bár p7b be kellett menteni a tanúsítványt majd átírni p7 a nevét. Így már tudta telepíteni a böngésző.
Bár nem lett volna az egész ha a nod nem szemeteli össze a tanúsítványokat illetve ha én nem nyomok rá az SSL bizgerélésere a szülői felügyelet lapon. :S

(#18147) Nobuo


Nobuo
tag

Mennyire érdemes használni az operát torrent letöltésre?

(#18148) Sk8erPeter válasza Nobuo (#18147) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem nem érdemes, nekem legalábbis nem jött be, én maradtam a utorrentnél. Meg végül is használjunk mindent arra, amire való. Nem is értem, minek erőltették bele Operába ezt a fícsört, szerintem totálisan felesleges, sokkal értelmesebb lett volna, ha ilyen baromságok helyett inkább sokkal jobban fókuszálnak a kritikus problémákra, amikről itt a fórumban is tépjük a szánkat már mióta. :D (és nem vagyunk vele egyedül)

Sk8erPeter

(#18149) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Van rá lehetőség, hogy a keresősáv végébe, ahol az appok gombjai vannak, odarakjak egy könyvjelzőknél levő mappát? Egy mappa miatt nem szeretném az egész könyvjelző sávot megjeleníteni, de sajnos egyelőre akárhogy okoskodok oda nem tudtam tenni. Talán valami kiterjesztést tudtok ajánlani :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18150) Rimuru válasza daninet (#18149) üzenetére


Rimuru
veterán

Mappát nem sikerült kiraknom, de egyesével semmi gond nincs, így szeretnéd ugye?

Megnyitod az oldalsó panelt azon belül is a könyvjelzőket, Shift +12 és utána oda tudod húzni a könyvjelzőt ahova szeretnéd.

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.