Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68101) DS39 válasza DS39 (#68100) üzenetére


DS39
nagyúr

bár rajtam kívül ez senkit nem érdekel, de azért leírom a tapasztalatomat.
AMD + Nvidia esetén is jelentkezik. (direkt csekkoltam 118.0.2-nél még jó volt, majd frissítés után már villanás van)

bónusz, hogy az Android-os Firefox 119-es is csinálja, ott ugye nincs about:config módosítási lehetőség, defaultban ilyen lesz frissítés után.
viszont ott a sötét mód használata miatt, a villanás is sötét szürke, mint a böngésző felülete, így kevésbé zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#68102) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Frissítés után 119.0, nem lehet használni a CTRL + W kombinációját arra, hogy az aktuális lapot bezárjam. Van erre valami megoldás, hogy újból használható legyen?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#68103) ledgeri válasza Darkness (#68102) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem műküdik!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68104) Darkness válasza ledgeri (#68103) üzenetére


Darkness
aktív tag

Másik gépemen ott működik, csak ezen nem. Semmit nem változtattam. Kikapcsoltam az összes kiegészítőt is, de semmi.
Nagyon nem szeretném újra rakni az FF -t.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#68105) Rimuru válasza DS39 (#68101) üzenetére


Rimuru
veterán

Tudom hogy nem segit de linuxon jo. :P
ugy nezem a defaultok is masok

full-screen-api.transition-duration.enter 0 0
full-screen-api.transition-duration.leave 0 0
full-screen-api.transition.timeout 1000

Vigyázat, csalok!

(#68106) Darkness válasza Darkness (#68104) üzenetére


Darkness
aktív tag

Nem értem. Reggel kapcsoltam be a gépet. Most újra indítottam, s lőn működik. :W

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#68107) farkas-j


farkas-j
őstag

Sziasztok! Szeretnék letölteni videót a Facebookról, pl. ezt de sajnos sehogy sem sikerül, pedig a JDownloadert is kipróbáltam már. Tudnátok segíteni, hogy hogyan lehet leszedni?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68108) lck válasza farkas-j (#68107) üzenetére


lck
senior tag

(#68109) naja


naja
aktív tag

Sziasztok!
A mai 119-esre frissítés óta (MacOS-en) az összes ablak majdnem összes tabja tök üres. Annyi sincs ott a nevében sem, hogy "New Tab x", és az URL is üres. Ha egérrel fölé megyek, akkor látom, hogy ott van valami és rá is tudok kattintani. csak épp nem történik semmi.
Ha visszanevezem a sessionstore-backups/upgrade.jsonlz4-2023...-t sessionstore.jsonlz4 -ra ugyanúgy széthullik minden.
Kiszedtem már szinte minden extensiont amit bírtam, töröltem a cache-t, indítottam safe módban (no extensions), visszaléptem 118.0.2-re (elméletileg az lehetett az utolsó ez előtt). Mindig ugyanaz a vége: üres tabok.

Van backup a FF.Profile-ról a frisstés utáni pár percnél, amikor realizáltam, hogy megint valamit elba mozilla. Sajnos addigra volt 2-3 kilép-újraindít.

Valami ötlet mit próbálhatok még? Köszi előre is!

(#68110) akaido válasza farkas-j (#68107) üzenetére


akaido
addikt

Face-re loginolva nekem a media downloader leszedte.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68111) farkas-j válasza lck (#68108) üzenetére


farkas-j
őstag

Hálás köszönet!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68112) naja válasza naja (#68109) üzenetére


naja
aktív tag

Help/Troubleshoot Mode/Refresh Firefox, félhalott ablakok bezárása után Tab Session Managerrel visszaizzadtam az ablakokat+tabokat. Pár óra ráment és jópárszor befagyott. És bőven van még tenni való vele. De a lényeget visszakaptam. Azt viszont továbbra sem tudom, hogy mi okozta a bajt.

(#68113) ledgeri válasza naja (#68109) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Üres fülön refresh-re mit dobott?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68114) Visormail


Visormail
addikt

Olyan ff kiegészítővel találkozott már valaki mint a youtube enhancer, hogy a videólejátszási részét lehetne kicsit állítgatni?

Pl. egy oldal videói közül megnézek egyet, utána nyomok egy visszagombot, erre ugyanaz a videó amit most néztem végig, megnyílik újra kisméretben és elkezdi megint játszani.. mintha fogyatékosok készítenék a facebookot. Sajnos csak chrome-ra találtam egyelőre [Facebook MiniPlayer Hide]

Vagy pl. sok videó némítva indul el, a fb beállításaiban [link] meg a videó alapértelmezett hangerejénél csak annyi van, hogy alapértelmezett vagy halk!? A ff automatikus lejátszás beállításaiba meg nem kerül be a fb, mert nem is érzékeli videólejátszó oldalnak, kézzel se lehet betenni a listába.

Vagy hogy ha véget ér egy videó ne akarjon automatán továbbmenni egy következőre, aminek semmi köze ahhoz amit néztem.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#68115) Visormail válasza Visormail (#68114) üzenetére


Visormail
addikt

Az első mondatból persze kimarad, hogy facebookhoz olyat mint a youtube enhancer. Feltettem ezt a F.B. Purity-t, vannak ebbe is hasznos dolgok, de a videólejátszás résszel szinte egyáltalán nem foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#68116) Cs1csó válasza Visormail (#68115) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az F.B. Purity helyett esetleg teszteld a Social Fixer-t.

(#68117) efi99 válasza efi99 (#68035) üzenetére


efi99
senior tag

Nos úgy tűnik az anti keylogger funkció okozta. Nálam a NOD32-ben volt bekapcsolva (másnak a ZoneAlarm-ban pl). Azt nem egészen értem, ennek miért kell ilyet okoznia, de hát nem kell mindent érteni ahhoz, hogy működjön.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#68118) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok!

Terveznek a FF-be memóriatakarékos mód?
Találtam egy jó böngészőt, de nem az igazi. De viszont tetszett benne, hogy kevesebb memóriát használ, mikor nem aktív egy lap..

(#68119) akaido válasza Bal0924 (#68118) üzenetére


akaido
addikt

Waterfox
(Próbáld ki.)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68120) Bal0924 válasza akaido (#68119) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Köszi, kipróbálom.

(#68121) Visormail válasza Cs1csó (#68116) üzenetére


Visormail
addikt

Pont ugyanazok vannak benne, semmi nincs a videólejátszó részről.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#68122) akaido válasza Visormail (#68121) üzenetére


akaido
addikt

'Improve YouTube!' 🎧 (For YouTube & Video)
Elég funkció gazdag, több mint 80 féle szöszmötölési lehetőséggel.

A kiegészítők között ez volt talán a legjobban kalppoló, de választék az van dögivel: [link]

Rákerestem még egyéb alternatívákra: [link]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68123) ledgeri válasza Bal0924 (#68118) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A ff már egy ideje -igaz egy idő után csak- a megnyitott, de nem aktív lapokat valamennyire üríti memóriából.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68124) Visormail válasza akaido (#68122) üzenetére


Visormail
addikt

Kösz, de nem youtube enhancer alternatíva kell, azzal tökéletesen elégedett vagyok. A facebook videókhoz kellene hasonló.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#68125) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Miért nem lehet ötvözni a FireFox és a krómium alapú böngészőket?
Pár dolog tetszik a másik fajtából.
A krómium miért tölti be gyorsabban az oldalakat, mint a FF ?
Meg az összecsukható csoport lapok, azok hiányoznak belőle.

(#68126) ledgeri válasza Bal0924 (#68125) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Más engine. Más hozzáállás. Mondjuk valamennyire van átmenet, mert 1-2 addon már onnan ide telepíthető. A többire meg millió találat: a monopólium nem jó!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68127) pibácsi


pibácsi
senior tag

Van egy jó kis böngésző, biztosan ismeritek - MyPal, ráadásúl van portable verziója is az XP-hez. Nagyon jól dolgozik és gyorsan. A keresők közűl kihagyja a Googlét. Nem ártana azt is betenni, de nem lehet bővíteni a keresőket. A FF. mellett használom - mivel az nagyon komótosan működik, de van. hogy nem is dolgozik rendesen. Az a kérdésem, hogy hogyan lehet reklám blokkolót rátenni? Pesze van az MyPalnak beépített blokkolója, de az elég gyenge. A másik, hogy nem engedi a facebookot megnyitni, mindíg hibát jelez. Mi lehet a baj? Lehet, hogy a portable nem szereti? megvan a telepíthető is, de nem akarom feltenni.
Várnám a válaszotokat. Üdv. Pibácsi.

[ Szerkesztve ]

(#68128) Intruder2k5 válasza pibácsi (#68127) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én speciál sosem hallottam róla, de mindegy is, mert ez a Mozilla Firefox topik, aminek semmi köze sem a MyPal-hoz, sem az XP-hez, sem pedig a reklámblokkolókhoz. Utóbbit esetleg próbáld meg itt, Reklámblokkolók topikja, a többi problémára pedig javaslom az XP cseréjét, és korszerű böngésző használatát.

(#68129) pibácsi válasza Intruder2k5 (#68128) üzenetére


pibácsi
senior tag

Igazad van, bocsánat, mivel olyan topik nincs, hogy Mypal -gondolom - gondoltam valahol elkezdem.
Mégegyszer bocs. Üdv. Poibácsi

[ Szerkesztve ]

(#68130) Intruder2k5 válasza pibácsi (#68129) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amire van igény, arra van topik is, erre ezek szerint nincs. Ahogy nézem az utóbbi hónapokban összesen négy ember használt a PH-n XP + MyPal kombót. Ha nem akarsz megválni az XP-től, akkor érdeklődj annak a topikjában, hogy ki, milyen használható böngészőt ismer.

[ Szerkesztve ]

(#68131) akaido válasza Intruder2k5 (#68130) üzenetére


akaido
addikt

Az új Mypal Firefox Quantum alapú.
Azonban a honlapjuk szerint is ez:
"Az új Mypal továbbra is instabil, de letöltheti és kipróbálhatja."

Hacsak a régebbi PaleMoonon alapulót használja: [link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68132) pibácsi válasza akaido (#68131) üzenetére


pibácsi
senior tag

Nekem ez van.: 68.13.1b. Eddig jól működik, ráadásúl portable verzió
Szerintem a PaleMoonon-t alkalmazza a verziószám szerint.
Köszi a bejegyzést.

Üdv. Pibácsi

(#68133) pibácsi válasza Intruder2k5 (#68130) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszi, érdeklődöm.
Üdv. Pibácsi.

(#68134) pibácsi válasza akaido (#68131) üzenetére


pibácsi
senior tag

Csak befejezésképpen részedre: sikerűlt, símán bevette a Firefox add.ons UBlockot. Mást nem is próbáltam, de ezek szerint működik.
Ezzel lezártam ezt a témát. Köszi a segítséget.
Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#68135) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Nagy ritkán ránéznék a Praktiker honlapjára, viszont megnyitás után pár másodperccel ez történik. A hiba nem most jött elő, nyár elején megnéztem volna valamit, nem sikerült (előtte nagyon-nagyon rég böngésztem a honlapon). Próbáltam mindenfélét, süti törlést, kiegészítők letiltását, csökkentett módot, privát módot. Két profilom van, mindkettővel ugyanaz a helyzet. Más böngészővel nincs probléma. Új profilt létrehoztam még nyáron próbaképpen, abban jó volt. Nyilván valami a profilokkal lehet, ami nem tetszik neki. Emiatt nem szeretnék egy plusz profilt tárolni a gépen (újat készíteni a jelenlegi helyett sem). Van esetleg valami tipp, mit kéne még kipróbálni?

Köszönöm!

(#68136) fecus


fecus
őstag

Eltűnt az Enhancer for YouTube kiegészítő. Nem tudom feltenni egy másik gépen a Firefoxra. Kinyírta a Google?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#68137) Intruder2k5 válasza fecus (#68136) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az azért lepne meg, mert a Chrome áruházban ott van, szóval valami más történhetett. De gondolom ha kerítesz egy xpi file-t valahol, abból felteheted Firefox-ra is.

szerk.:

Közben ugyanazt találtam amit Sonja linkelt.

[ Szerkesztve ]

(#68138) Sonja válasza fecus (#68136) üzenetére


Sonja
veterán

Enhancer for YouTube oldal!

"Distribution of Enhancer for YouTube™ temporarily stopped!
Due to the countless changes that the YouTube developers have made, Enhancer for YouTube™ is now completely broken for Firefox (partially works for Chromium based browsers) so I had to pause its distribution. A huge amount of work is necessary to fix all the issues so don't expect a new version to be released in the upcoming days. Please do not contact me for an estimated date of release, I don't have one."

Szerk.: Lassú voltam. :(( :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#68139) fecus válasza Sonja (#68138) üzenetére


fecus
őstag

Köszi. Akkor ennek is annyi volt.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#68140) ledgeri válasza Sonja (#68138) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Picit úgy érzem ez a "minden IS blokol ráklámot" egyik velejárója...
(bár oké, először -és még 5x- charges-t olvastam nem changes-t. Ez így csak a "játék változott, a modot updatelni kell" szitu, ez nekem tökéletesen belefér!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68141) brd válasza fecus (#68136) üzenetére


brd
nagyúr

Kicsit eltűnt, de addig is, itt megtalálod a (valószínűleg utolsó - nem tudom, mert nem frissítgetem naponta) verziót; én ezt használom ESR-en, azzal teljesen jól működik.

The only real valuable thing is intuition.

(#68142) pibácsi


pibácsi
senior tag

A Mozilla-Firefoxra telepített "uBlock" reklám eltávolítóval szépen el lehet tüntetni a "süti" kérő ablakokat. Idegesít mindíg ,amikor szinte teljesen betakar egyes oldalakat és nem tudsz vele mit kezdeni. Deviszont...az "uBlock" - nak van egy érdekessége, hogy a villámjelet ha kijelölöd és a kurzort ráviszed az oldalra ,ami egyes helyen besárgul (zöldül) és ezt a sárga (zöld) foltot használod kijelölőnek az adott részre majd ott a különböző megjelenésekre - képekre, videókra, süti ablakokra ráiránytod, mozgatod és úgymond "betakarod" azt a részt, majd klikkelsz, akkor az ott lévő dolgot eltünteti, kivágja , visszadja az oldalt e-nélkül. Ha mégse, akkor mégegyszer a villámjelre klikkelsz és visszajön a tiszta oldal.
Érdekes, de működik.Itt ezen az oldalon is ki lehetett szedni pl. a reklámokat.
Hátha másnak is hasznos. Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#68143) ledgeri válasza pibácsi (#68142) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az az egyik alap fukciója, az csak addig tart, míg nem frissíted az oldalt.
Ha valami állandóan zavar, és biztosan hosszabb távon el akarod tűntetni, akkor meg a mellette lévő pipettával saját szűrőlistát lehet létrehozni. Ez mellette lévő fogaskerekek, majd az új lapon my filters alatt látható listába kerül.

Nekem pl így létrehozott eltűntetéssel lett meg a youtube "kövi video" gombja levéve, de ha már youtube, akkor ide beillesztett listával lettek a youtube shorts-ok levéve (az egész oldalon csak akkor látok bármi shorts-ot, amikor én valakinek a csatornáján kikeresem.

A ublock tartalom blokkoló, és nem "reklámblokkoló", bőven lehet vele többet csinálni!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68144) pibácsi válasza ledgeri (#68143) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszi a felvilágosítást, örülök neki. Persze, dcsak addig tart, amíg nem frissítek, de addig sem zavar, ha csak azt az oldalt szeretném jól átböngészni. Én még most fedeztem fel, bár évekkel ezelőtt már fent volt, de akkor sem aknáztam ki. Hát én reklámblokkolónak tettem fel, de így meg pláne jó. Ezt a mellette lévő pipettát is nézegettem - kerülgettem már, de nem tudtam, mire való. Na majd most jobban kivesézem. Köszi a tanácsokat.
Üdv. Pibácsi.

[ Szerkesztve ]

(#68145) pibácsi válasza ledgeri (#68143) üzenetére


pibácsi
senior tag

Közben letiltottam két oldalt a pipettával, működik is, de hogyan lehet feloldani - törölni a listáról? de hogyan lehet feloldani

(#68146) DS39 válasza pibácsi (#68145) üzenetére


DS39
nagyúr

beállításokban vannak a saját szűrők.

(#68147) ledgeri válasza pibácsi (#68145) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az említett listából lehet törölni, ha pipettával belekerült!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68148) pibácsi válasza ledgeri (#68147) üzenetére


pibácsi
senior tag

OK. Kitöröltem, de visszalépve az oldalra megint kicsit letakarja az oldalt. Csak a villámmal tudom visszaállítni.Valamit nem jól csinálok biztos.A törlés egyértelmű, mert ott a "radír".

(#68149) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Olvastam ezt a cikket a Firefoxról [link] . A cikk vége felé azt javasolja a cikk írója, hogy kapcsoljam ki about:config-ban a WebGL-t, mert attól biztonságosabb lesz a böngészőm.

Mi a véleményetek erről, van-e ennek értelme?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#68150) classic B válasza Rowon (#68149) üzenetére


classic B
aktív tag

Nincs értelme, de nyugodtan kapcsold ki, aztán majd meglátod, hogy biztonságosabb-e vagy sem. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.