Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68651) Rowon válasza ledgeri (#68649) üzenetére


Rowon
veterán

Nem tudom, igazából tartok a Firefox halálától, ezért vagyok úgy vele, hátha ezzel is támogatom őket a piacon maradásban.

BÁR... a bevételeik nagy része a Guglitól származik. Nélkülük már valszeg sehol nem lennének.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#68652) Jack Oneill válasza Rowon (#68651) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Pont most fog feleledni, ha nem allnak be a reklamblokkolok korlatozok soraba.

(#68653) Rowon válasza Jack Oneill (#68652) üzenetére


Rowon
veterán

Próbáltam másik böngészőből mindenféle blokkoló nélkül végignézni egy YT videót. Egyszerűen NEM tudtam. Minden előretekerésnél bedobott egy CSOK reklámot, egy 15 perces videó alatt vagy 5-öt...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#68654) akaido válasza csferke (#68641) üzenetére


akaido
addikt

A magam részéről GroupSpeedDial kiegészítőt használom, ott állítható a kezdő oldalon mennyi sorban és oszlopban helyezkedjenek el gyorshívók. Ez kiválthatja félig amit szeretnél.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68655) tonyrulez válasza csferke (#68641) üzenetére


tonyrulez
őstag

Azt be tudod állítani hány sor legyen.
Ha az egyik gyorselérésire rámész, ott lesz jobb felső sarkában a 3 pötty, ott tudsz szerkeszteni (név, URL, és egyéni kép), illetve ki tudod rögzíteni. Nem kell addig törölgetni amíg megjelenik egy régi, akármelyik randomot átírhatod. A rögzítetteket húzással lehet rendezni. Firefox Sync ezt is szinkronizálja gépek között. Én így állítottam be magamnak 8 gombot, van ahol kellett egyéni ikon hozzá (valami mindig elérhető direktlinkes képmegosztóra feltöltve, azt megadva). Így nincs szükségem speed dial bővítményekre.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#68656) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok,

Néhány oldal bejelentkező oldalán megjegyzett egy olyan email címet, amit szeretnék eltávolítani, de nem találom a beállításokban, hol kellene törölnöm.

.

(#68657) csferke válasza tonyrulez (#68655) üzenetére


csferke
senior tag

:R
és működik

(#68658) Intruder2k5 válasza Troy. (#68656) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Beállítások menüben...

Adatvédelem és biztonság -> Bejelentkezések és jelszavak -> Mentett bejelentkezések

(#68659) mvkly


mvkly
senior tag

Sziasztok,
Friss win11 alatt a Firefox helyesírásellenőrzése az angolt veszi alapnak. Beállításokban magyar van kiválasztva és korábban ennyi elég volt, nem kellett szótárt hozzáadni vagy ilyesmi.
Mi erre a tökegyszerű megoldás, amit nem veszek észre? Mert ez egy picit kényelmetlen.

(#68660) csako válasza mvkly (#68659) üzenetére


csako
veterán

Amikor rámész jobb klikkel egy rossz szóra, akkor nem tudod kipipálni vagy hozzáadni a magyart a helyesírás ellenőrzés menüpontban? Nekem egyszerre ellenőrzi magyarul és angolul is, mindkettőnél ott a pipa.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#68661) mvkly válasza csako (#68660) üzenetére


mvkly
senior tag

És tényleg, hozzá kellett adni kiegészítőként a magyar szótárt. Így már pipálható. Biztos voltam benne, hogy ez nem lehet a gondja, aztán mégis.
Köszönöm!

(#68662) mzso


mzso
veterán

Másnak is frissült hirtelen a Fennec Fenix-re a hétvégén. Elpusztítva a nyitott lapokat meg beállításokat?

Nézem a Playstore-te és a frissítés magától bekapcsolódott wifi-re. De érdekes módon, csak ez a rakás szerencsétlenség frissült erre a trágyadomb Fenix-re. 80+ alkalmazás meg nem frissült.

(#68663) Rowon válasza mzso (#68662) üzenetére


Rowon
veterán

A Fennec nem F-Droidon van fent?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#68664) mzso válasza Rowon (#68663) üzenetére


mzso
veterán

Úgy látom az is Fenix alapu még ha mindig "Fennec F-droid"-nak is hívják.

(#68665) Rimuru válasza Rowon (#68663) üzenetére


Rimuru
veterán

Fdrodion fennec mar nagyon regeota fenix alapu csak "elfelejtettek" atnevezni.

Vigyázat, csalok!

(#68666) mzso


mzso
veterán

Helló!
Olyankor mi van amikor plax/pause gombot mutat push üzeneteknél a fennec? Videót játszik le? Az időképen...
Valami lehúzta a 400 mega adatomat. Másra nem tudok gondolni.

(#68667) Intruder2k5 válasza lufi7 (#68613) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az előbb belefutottam egy kiegészítőbe ami ezt a hibát - igen, a magam részéről hibának tartom, amúgy meg úgy néz ki, ez is valami EU-s baromság - hivatott megoldani.

(#68668) yanna válasza Intruder2k5 (#68667) üzenetére


yanna
őstag

Működik is rendesen? Pont tegnap kerestem ezt az funkciót, ezt hittem hülye vagyok, hogy emlékeztem rá, de még sincs.

(#68669) Intruder2k5 válasza yanna (#68668) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Annyi, hogy egy "Maps" gombot hozzáad a találati oldalhoz, ami ugyanúgy átvisz a maps-ra mint régen, de a térkép előnézet ezzel sem kattintható.

(#68670) yanna válasza Intruder2k5 (#68669) üzenetére


yanna
őstag

Köszi! Végülis jobb mint a semmi.

(#68671) mzso válasza mzso (#68666) üzenetére


mzso
veterán

Ehh. Mégegszer lehúzott kb 400 megát a semmire a böngésző, de semmi jelét nem látom hogy mivel.

Most meg wifin hiába nyüstölöm nem növekedik az adatforgalom. Még a háttérbeli adatforgalmat is engedélyeztem. Meg a korlátland adathasználatot, de semmi.

(#68672) cog777


cog777
senior tag

Nekem a Teams doglott be Chrome alatt, nem tudok kivalasztani headset-et... valami mostani Chrome frissites okozza.
Teljes meglepetesre siman mukodik FF alatt a Teams, hang, video, hatter.
Agent-et kellett atallitani es megszurni a kiegeszitoket. Maradok itt ceges dolgokat intezni. :C

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#68673) ledgeri válasza cog777 (#68672) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mely kiegészítő-fajta volt problémás?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68674) cog777 válasza ledgeri (#68673) üzenetére


cog777
senior tag

Nem tudom :D ide oda kapcsolgattam oket mert mitingem lett volna valakivel, eloszor minden hangszoro, mikrofon le volt tiltva, ott is jatszottam, aztan elindult.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#68675) yanna válasza Intruder2k5 (#68584) üzenetére


yanna
őstag

Ismét elérhető az Enhancer for YouTube kiegészítő. Sajnos továbbra is gondom, hogy a Youtube kezdőlapon indított videóval tökéletesen működik, de ha a kezdőlapról új ablakban nyitom meg a videót, akkor viszont olyan, mintha a kiegészítő nem is lenne telepítve.

(#68676) Intruder2k5 válasza yanna (#68675) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam működik rendesen, bár mivel én Firefox ESR-t használok, így csak a 2.0.121 verziót tudom feltenni rá.

(#68677) yanna válasza Intruder2k5 (#68676) üzenetére


yanna
őstag

Nem tudok rájönni mi okozhatja nálam, de kb. minden 20-30-ik alkalommal "jól" működik. :F

(#68678) cigam


cigam
félisten

Az normális, hogy a NoScript beépülő beállításai pl.(trusted sites) nem szinkronizálódnak a fiókommal? Minden egyes példány (macOs, Windows, otthoni, irodai gép) önálló beállításokkal rendelkezik, pedig ugyabba a FF fiókba vannak beléptetve.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68679) tonyrulez válasza cigam (#68678) üzenetére


tonyrulez
őstag

Addon függő hogy használja-e a Firefox Snyc-et vagy sem. Sok addont használok, a felét nekem kell újra beállítani új gépen.

4 8 15 16 23 42

(#68681) movax válasza tonyrulez (#68679) üzenetére


movax
őstag

Másold át a profil mappát, és minden megoldódik.

(#68682) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Vélhetően off, de:
A Youtube változott meg most, hogy a a leírás és komment szekció átkerült jobb oldalra az ajánlott videók meg a videó alá /tehát helyet cseréltek/, vagy a Firefoxom bugos?

(#68683) cigam válasza -FreaK- (#68682) üzenetére


cigam
félisten

Nálam maradt minden a régi.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68684) -FreaK- válasza cigam (#68683) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi, akkor csak valami bug lesz.. nyomozok.

Az a podcast meg nagyon jó, ajánlom :) viszont tényleg spoileres, mind a három könyvre nézve

(#68685) -FreaK- válasza -FreaK- (#68684) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem találok semmit, ami változtatná, nincs is fent semmi kapcsolódó addon, csak uBlock meg Gesturefy. Lehet, hogy ez YT változás, csak még nem mindenki kapta meg.

[ Szerkesztve ]

(#68686) cigam válasza -FreaK- (#68685) üzenetére


cigam
félisten

A kiegészítőket kikapcsolva , inkognitó módban is ilyen?
Esetleg másik (portable)böngészőben is nézted?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68687) DS39 válasza -FreaK- (#68685) üzenetére


DS39
nagyúr

Lehet prémium feature.
Ez mondjuk akkor lenne hasznos ha a kommentek úgy lennének görgethetők, hogy közben tudod nézni a videót.

[ Szerkesztve ]

(#68688) Rage47


Rage47
veterán

Már egy ideje zavar ez Firefoxban... mikor oldalt váltok, linkre kattintok egy website-on belül pl. itt Prohardveren, akkor egy pillanatnyi fekete villanást látok. Fel is vettem videóra. Valakinek van ötlete? Csak Firefoxban van ez, más böngészőben nincs.
videó

[ Szerkesztve ]

(#68689) cigam válasza Rage47 (#68688) üzenetére


cigam
félisten

Ez teljes képernyős nézet? Ablakban is csinálja? CPU/VGA/RAM/op.rendszer tuning? Bővítmények nélkül, inkognitó módban is csinálja?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68690) yanna válasza Rage47 (#68688) üzenetére


yanna
őstag

Most teszteltem ezt, és van mikor nálam is csinálja ezt a feketét, de rövidebb, csak egy villanásnyi ideig a kattintások kb. fele esetében. A másik fele esetben semmi fekete. Összefüggést nem látok azzal, hogy melyik fórumra kattintok, hol csinálja, hol nem. Mondjuk eddig nekem fel sem tűnt.

(#68691) Rage47 válasza yanna (#68690) üzenetére


Rage47
veterán

Aha akkor ez Firefox sajátosság. Masik gépen is próbáltam mar, bovitmenyek nélkül is, minden.

(#68692) Met


Met
nagyúr

Mostanában egyre több oldal nem tölt be mert Hitelesítjük, hogy Ön ember-e. Ez eltarthat néhány másodpercig.
Kattintok, pörög majd újra kezdi.
pl. mediamarkt de most elkezdte a https://modxvm.com/en/ sign in - europa

Nálam van gond? Mi? :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#68693) ledgeri válasza -FreaK- (#68685) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Sűrűn van A-B teszt... ennyi felhasználóval kis %-is nagyobb, mint bármely külön fizetett teszt csoport. Lefogadom, ha belépetlen privát ablakot nyitsz abban a megszokott lesz (ugyanazon a gépen, kb ugyanazokkal az addonokkal, ugyanabban a böngészőben)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68694) ledgeri válasza Rage47 (#68691) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem nincs ilyesmi, így kérdezném:
Milyen OS?
Melyik FF verzió?
Ha figyeled akkor a weboldal csinálja csak vagy a teljes böngésző ablak?
Milyen monitor? Milyen képfrissítés?
Van-e bármilyen script-blokkoló felrakva?

Csak mert nekem w10, legutóbbi FF, 60hz-es asztali monitor mellett nem csinálja, de az oldalról csak az van engedélyezve betültésre, ami a rios.hu domainről jönne. Nekem nagyon olyannak tűnik, mint mikor egy reklám-script gyorsan a lekéri a saját szeróját, hogy mégis mit töltsön be. És it a script-ség a lényeg, nem a reklám.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68695) ledgeri válasza Met (#68692) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mi a köze a mediamarktnak a fenti linkhez?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68696) DS39 válasza ledgeri (#68695) üzenetére


DS39
nagyúr

Gondolom példának írta, mert sokan ismerik, és ott valóban van egy ideje ez. Cloudflare hitelesítés.

[ Szerkesztve ]

(#68697) Met válasza DS39 (#68696) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, úgy látszik legközelebb ki kell írnom hogy például, nem csak pl. :U

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#68698) ledgeri válasza Met (#68697) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Inkább egy vessző és az "is" hiánya, ami félrevitt! :R Amit én kiolvastam belőle:
mediamarkt.de most kezdte... amihez a második link furi volt...

Mondjuk ilyesmiken (mint munkamenet) én azért akadok fent, mert nálam hard-mode-os a ublock origin, így nem tölt be semmi harmadik feles dolgot, így cloudflare-t sem, így már rutinból megyek ilyesmi köröket, de mér szinte fel sem fogom, hogy szaporodik-e vagy sem a jelenlétük.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68699) Jack Oneill válasza Rage47 (#68691) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nalam sincs semmi ilyen.

(#68700) Csupingo válasza Rage47 (#68691) üzenetére


Csupingo
veterán

1-2 éve rémlik, hogy bizonyos nvidia driverek okoztak ilyet. Esetleg ezt lehet még 0 0-ra állítani.
Nvidia vga estén még talán ez: NVIDIA control panel - Adjust desktop color settings - Content type reported to the display -> Desktop programs.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.