Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67351) ledgeri válasza Kékes525 (#67344) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Tippem, hogy valamelyik magasság/szélesség befolyásoló lesz a ludas: ha megnézed nálam, hogy melyikek nem látszódnak vs látszódnak náld, akkor mindegyik amelyik látszódik alacsonyabb (talán keskenyebb is) mint a többi...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#67352) Kékes525 válasza ledgeri (#67351) üzenetére


Kékes525
félisten

+#67349 Krystal_s

Közelebb jutottam a megoldáshoz. Ha eltávolítom a profile-ból a Chrome könyvtárat az ikonok visszaállnak. Más is megváltozik, holnap szűkítem a kört. A hiba valamelyik css fileban van. Gyanítom abban, amely az ikonok 3 dimenziós megjelenésért felelős.

A hiba a userChrome.css fileban van. Holnap átböngészem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67353) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

Az új verzió újdonságai: [link]

(#67354) Krystal_s válasza Kékes525 (#67344) üzenetére


Krystal_s
addikt

Valamiért mobilon nem láttam ezt a hsz-t. :B Sok dolgot változtattál a megjelenítéssel kapcsolatban, ami azért gond, mert ez a böngésző már nem olyan, mint régen.
Akkor pl még több frissítés után is bármikor vissza lehetett telepíteni a korábbi verziókat. Nem volt ennyi és ilyen jellegű változtatás, mint amilyen az utóbbi időkben.
Annyira gyakoriak lettek a frissítések. Sokszor már kínjukban nem tudnak mit változtatni pár javításon kívül. Belenyúlnak a böngésző minden részébe akár. Már 1 verzióval korábbra is necces visszaállítani, nem is engedi csak úgy simán. Én igyekszem minél kevesebb dolgon állítani, csak ami a legfontosabb, ami nélkül már nem is használnám ezt.
Nem gondoltam, hogy ennyi dolgot átállítottál, ezért tanácsot adni is nehéz volt. A legnagyobb valószínűséggel olyan átállítás lehet a gond, ami belenyúl a megjelenítésbe, téma, ikonok, szélesség, magasság...
Ilyenkor egy indítás Hibaelhárítási módban, vagy egy portable könnyen választ szokott adni, hogy bugról van szó, vagy egyéni.

[ Szerkesztve ]

(#67355) Kékes525 válasza Krystal_s (#67354) üzenetére


Kékes525
félisten

Épp most javítottam ki. Mint írtam a hiba a userChrome.css -ben van, mert ha töröltem akkor megszűnt. Tovább nyomozva a file-ban megvan a hibás sor is, amelyet lekapcsolva minden OK! A hiba pontos oka ez a sor a userChrome.css-ben:

@import url(./css/buttons/buttons_on_navbar_classic_appearance.css); /**/

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67356) Beren válasza Kékes525 (#67355) üzenetére


Beren
tag

Nekem is volt hasonló, akkor az volt a baj, hogy az importban lévő url nem stimmelt. A "./" azt jelenti, hogy a userChrome.css ugyanabban a mappában keresi a dolgokat, amiben ő is van, de ha az importálandó fájl egy mappával feljebb van, akkor már "../" kell.

(#67357) Kékes525 válasza Beren (#67356) üzenetére


Kékes525
félisten

Most már csak egy kis problémám van. custom_css_for_fx_v4.3.4.zip (userChrome.css) fájl melyik részének megváltoztatásával növelhetem meg a Firefox felhasználói felületeinek betűméretét az elemek, ikonok méretének szabadon hagyása mellett. A layout.css.devPixelsPerPx mindent nagyít, vagy csökkent. Ha megnövelem az értékét, hogy megfelelő betűméretet kapjak, akkor az ikonok hatalmassá válnak.

De lehet, hogy ez Windows probléma, de a DPI és a Text méret növelése nincs hatással erre. Sőt a System Font Change program állítgatása sincs hatással erre, pedig ez eddig minden program esetében hatott, mert a Windowsba nyúlt bele.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67358) Kékes525 válasza Kékes525 (#67357) üzenetére


Kékes525
félisten

Problem solved. A ChatGPT megoldotta.

Ezt kellett a userChrome.css beírni és a svg.context-properties.content.enabled értéket true-ra állitani.

/* Növeli a felhasználói felület méretét */
:root {
  --sidebar-width: 250px !important;
  --tab-min-height: 36px !important;
  --tab-min-width: 120px !important;
  --arrowpanel-arrowtooltip-stack-padding: 2px !important;
  --arrowpanel-arrowtooltip-border-radius: 2px !important;
  --arrowpanel-arrowtooltip-background: var(--panel-separator-color) !important;
  --arrowpanel-arrowtooltip-padding: 4px !important;
  --arrowpanel-arrowtooltip-font-size: 12px !important;
  --arrowpanel-arrowtooltip-line-height: 1.2 !important;
}
/* Növeli a könyvjelzők, előzmények, legördülő menük, szendvich menü és a tabulátor betűméretét */
* {
  font-size: 15px !important;
}
/* Növeli a tabulátorok szélességét */
.tabbrowser-tab:not([pinned]) {
  min-width: 120px !important;
  max-width: 200px !important;
}

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67359) vohanyi válasza Kékes525 (#67355) üzenetére


vohanyi
senior tag

Hali, köszi a tippet így sikerült a régi ikonokat visszacsalni Current version: 4.3.4 is usrChome.css-be is!

(#67360) Kékes525 válasza vohanyi (#67359) üzenetére


Kékes525
félisten

Szívesen! A TAB-ok lekerekítésére milyen kódot használsz? Gondolom a usrChome.css-be kell valamit átírni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67361) vohanyi válasza Kékes525 (#67360) üzenetére


vohanyi
senior tag

Hali, ez azért bonyulultabb hadnűvelet volt, éppen ezért a komplett chrome mappát feltöltöttem drive [link] lehet csemegézni bárkinek, és alakítgatni :)

[ Szerkesztve ]

(#67362) Kékes525 válasza vohanyi (#67361) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67363) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Újabban különböző oldalaknál,ha be akarok jelentkezni,nem menti el még a felhasználónevet sem a Firefox.
Tehát ha egy oldalnál "Kispityipalkó"a nevem,és egyszer bejelentkeztem,legközelebb régebben felkínálta ezt a nevet,újabban nem.Miért van ez?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#67364) Cs1csó válasza Kezdő vagyok (#67363) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, a "cookie"-kat - sütiket - nem mented el? Tehát ha egyszer bejelentkeztél akkor elvileg a böngésző megjegyzi és van, hogy ki sem léptet pl. Facebook így működik.

Ami lehet a gond és tesztelt:
- tiltsd le a kiegészítőidet, lehet valamelyik bezavar
- nézd meg a jelszavak tárolásával kapcsolatos részt a beállításokban mit ír ezt a jobb felső sarokban lévő 3 kis vonalra kattintva hozhatod elő ott a beállítások majd az adatvédelem és biztonság résznél kell egy kicsit legörgetni, itt érdemes a mentett bejelentkezéseknél azt a problémás részt kitörölni (és persze megnézni, hogy jók az egyéb beállítások) aztán indítsd újra böngészőt és teszteld tehát menj arra az oldalra és lépj be, majd zárd be a böngészőt nyisd meg újra és teszteld.

Tehát a sütik, jelszavak beállítása, kiegészítők amiket nézd át.

(#67365) Kezdő vagyok válasza Cs1csó (#67364) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szia!Megcsináltam,nincs változás.
A sütikben kb.1.4 GB adat van,az nem sok?

(#67366) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#67365) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Újratelepítettem a böngészőt,a program levétele után takarítottam Total Commanderes segítséggel az App Data,és az Users mappában,de nincs semmi eredmény.

(#67367) svgyula válasza Kezdő vagyok (#67366) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A privát mód be van kapcsolva? Lehet kellene csinálnod egy firefox felhasználó fiókot. Ha bekapcsolod ott a szinkronizálást akkor ennek a funkciónak is menni kell. Nálam ha módosítom a beírt nevet/jelszót azonnal jön az ablak és ott a "frissítést"-el már vált is. A másik gépemen már nem kell ezzel szórakozni. DE! azt írod takarítottad! A Local, LocalLow, Roaming könyvtár mind megvolt? Ugyanis mindben van Mozzilla rész.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#67368) Kezdő vagyok válasza svgyula (#67367) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nem használok privát módot.Igen,töröltem minden régi mappát.És sajnálom,mert ez eddig fiók nélkül is működött...

(#67369) sz.j válasza Kezdő vagyok (#67363) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!
Épp most akartam ezt itt megkérdezni (mert csak most vettem észre), de látom, hogy neked is hasonló próblémád van mint nekem ...
Sajnos most már nálam sem ajánlja fel a Felhasználónevet (nem írja be automatikusan) pedig évekig megtette ...
A napokban volt egy frissítés .., lehet hogy az okozta a problémát?
Ha igen, akkor valahogy visszalehet állítani a Firefox előző verzióját?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#67370) ledgeri válasza sz.j (#67369) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A profillal konfliktusban lesz, de egyébként igan vissza lehet tenni régebbi verziókat.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#67371) sz.j válasza ledgeri (#67370) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi a tudatlanságomért, de mit kell azon érteni, hogy "profillal konfliktusban lesz"?
Milyen profillal, és ezt a konfliktust hol lehet megszüntetni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#67372) ledgeri válasza sz.j (#67371) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha használod a firefoxot, akkor van egy profilod is benne (gépeden, nem online).
Egy telepítés mellett lehet több is (egyik erre használva, másikat arra...).
(több telepítésed is lehet, sőt ha a kettőt együtt használnád akkor kell is)
Ha frissítesz, akkor azzal lehet, hogy jön egy olyan változás, ami befojásolja a profilodat, ha visszatérnél korábbi verzióra (ami nem tud a későbbi verzió változásairól), akkor abban lehet konfliktusod... Azt megkerülni csak fájlmásolgatással lehet megkerülni egyik profilból a másikba (az újból a régibe.).

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#67373) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Most azzal küzdöm,hogy a könyvjelzőim megjelenjenek függőlegesen,
de nem sikerül,ahogy a képen is látszik.

(#67374) sz.j válasza ledgeri (#67372) üzenetére


sz.j
nagyúr

És ha törlöm a gépről az FF-et és egy régebbi verziójút rakok fel?

Ui:
Csak most vettem észre, hogy Kezdő vagyok fórumtárs más megtette, de nem volt eredménye ...

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#67375) jbl


jbl
aktív tag

Youtube 4k videó Firefox vs Chrome

Chrome: Processzor 8%
Firefox: Processzor 37%

Mindkét videó ugyanaz.

teljesen tiszta telepítés
Csak kíváncsi voltam mit sikerült fejleszteni a Firefoxnak.

(#67376) csako válasza jbl (#67375) üzenetére


csako
veterán

Épp váltottam YT-t nézni Edge-re, mert úgy tűnik a 113-as béta túlmelegíti a GPU-t, és állandóan bekapcsol a venti :U

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#67377) Jack Oneill válasza jbl (#67375) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na ezt majd megnezem, mert nekem eddig pont a chrome alatt volt nagyobb proci hasznalat.

(#67378) Csupingo válasza jbl (#67375) üzenetére


Csupingo
veterán

Be van kapcsolva a hardveres gyorsítás a firefox-ban is?

(#67379) jbl: konkrétan melyik videóval nézted, milyen beállításokkal? Megnézném én is új opera-val és régi firefox-szal. :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#67379) jbl


jbl
aktív tag

igen, minden alap beállításon.

AV1-kodeket használom a youtube-on met a kártyám hardveresen támogatja Dekódolást

[ Szerkesztve ]

(#67380) Csupingo válasza jbl (#67379) üzenetére


Csupingo
veterán

Tóth Andi? Firefox 72-vel 0-2% között. Opera-val 2-6% között. Vp9-cel.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#67381) Jack Oneill válasza jbl (#67375) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Több 4k videót megnéztem. Átlag 6-10% körül megy a proci közben. Gondolom, itt a processzor is számít, szóval nem lesz azonos a teszt. Firefox legfrisebb 112.0.1

(#67382) jbl


jbl
aktív tag

nem tudom, én a Chrome -nál maradok 5-8%

[ Szerkesztve ]

(#67383) ledgeri válasza sz.j (#67374) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Így is úgy is mentsd ki a profilod ami eddig működött. Ha az külön helyen van biztonságban csinálhatsz bármit, próbálkozhatsz bármivel.
Passzolom, hogy mi okozhatja a problémát a két verzió közt. De így is úgy is azért külön jelszókezelők ajánlottabbak, mint a böngészősök....

#67375 jbl VS a GPU amin látszik, hogy az egyik engine az egyik elemen a másik pedig a másikon decode-ol....

#67376 csako amíg a nem említett Béta az ott áll a szám előtt addig ez az infó nem sokat ér!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#67384) Kezdő vagyok válasza sz.j (#67369) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Én megvárom,míg megjavítják.
Máskor olyan bajom volt vele,hogy ha chat-ban írtam valamit,a gépi billentyűzet leütést csak nagyon lassan dolgozta fel a Firefox.
Kicsit bogaras a program,de egyébként szeretem. :)

(#67385) Krystal_s válasza jbl (#67375) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ezen most ledöbbentem. Megnéztem 4K-ban az említett T.Andis videót. Edge-t próbáltam. Sokszor a CPU használat még kevesebb is volt, mint 8% úgy, hogy közben nem zártam be a Firefox-ot, pár ablak nyitva volt benne.
Ráadásul a CPU hőfok is szinte a duplája FFoxon nézve felugrál akár 90 °C-ra is, miközben de Edge-n nézve max 55°C.
AV1-ről VP9-re állítva sem sokat számít, 20-27 a CPU terhelés.
Hát elgondolkodtató, mert a Facebook is Chromiumra van optimalizálva.

Egyedül a hülye gyorsítótár lemezre írást nem lehet tiltani Chromiumokban, hogy csak a RAM-ba írjon különben már váltottam volna szerintem. Ez egy örök kérdés nálam, hogy akár mobil, akár asztali gépen mi értelme van egy böngészőben a gyorsítótárnak, ha valaki egyáltalán nem akarja újra megnézni a már korábban megnyitott dolgokat és gyors internete van. Mobilt is nagyon terheli, ha úgy zárom be a böngészőt, hogy törölje a gy.tárat, akkor azért várni kell és mást nem is lehet addig csinálni annyira leterheli.

[ Szerkesztve ]

(#67386) ledgeri válasza Krystal_s (#67385) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A processzor terhelés és a processzor hőmérséklet kék külön dolog, emellett utóbbi generációnként mást jelenthet, így magában irreleváns infó..., és amíg nincs a proci mellett ott a GPU adata is, addig csak a fele van közölve a történéseknek (valahol kell dekódolni a videót.... a chrome a GPU-n teszi, ami a témaindítón is látható)

A másik, hogy a gyorsítótárban nem csak az aktuális számodra egyszer érdekes tartalom van benne (így az konkrétan feleslegesen), hanem az összes ikon, gomb és egy csomó kód. Persze jó lenne, ha lehetne cimkézni az elemeket, és címkézés alapján gyorsítótárazni pl a fenti PH-lapcsalád-logót, és pl az arcképek, de ez a weboldalakon is múlna... (a "ne kovesenek" téma ettől külön kezelendő).

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#67387) Krystal_s válasza ledgeri (#67386) üzenetére


Krystal_s
addikt

Én most nem szerettem volna semmi szakmai komolyabb magyarázatot adni, csak egy gyors egyéni észrevétel volt.
Inkább úgy kellett volna írnom, hogy NÁLAM is egyértelműen 2-3-szor annyi CPU-t használ a Firefox egy komolyabb pl 4K Youtube videó lejátszása közben, mint az Edge. A GPU integrált (Intel® UHD Graphics 620), de engem az most nem érdekel milyen módon és melyik, hogyan tömöríti, mert a végeredmény a lényeg és az nagyon gáz így a Firefoxban. Egy notebooknál ez sokat számít. Meg sem érzi a chromium alatt, miközben FF alatt terheli, bekapcsol a ventilátor...

De így is használok gyorsítótárat a RAM-ba, ami elég szerintem és nem íratok ki lemezre olyan adatot, amire nincs szükségem. A böngészőt kb hetente 1-szer indítom újra. Gyors netnél nem érdekelnek a gombok, logók stb. Egyedül itt a PH-n vannak ilyen gondok, de ez a PH bugja egy ideje, amikor első betöltésnél nem mindig tölti be az avatarokat, képeket, ezért rá kell frissítenem.

MÁS:
Most nagyobb gondom, hogy új rendszerre új Firefox-ot telepítettem, mindent szépen beállítottam és kis idő után nem reagál a Könyvjelzők mentésére, azaz nem tudok könyvjelzőket menteni, amíg nem indítom újra.
Régen volt már ilyen és akkor megoldotta a places.sqlite törlése, de most semmi. Könyvjelzőket is töröltem... :(

[ Szerkesztve ]

(#67388) sz.j válasza ledgeri (#67383) üzenetére


sz.j
nagyúr

Való igaz, hogy a a böngészőben tárolt felhasználónév nem a legbiztonságosabb, de mivel az évek alatt megszoktam ezért hiányzik ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#67389) sz.j válasza Kezdő vagyok (#67384) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Én megvárom,míg megjavítják."

Én nem vagyok abban biztos, hogy ki lesz javítva, lehet, hogy ebben a "biztonsági mizériában" szándékosan csinálták.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#67390) jbl


jbl
aktív tag

Valaki kérdezte a procimat hátha az a ludas. :U

(#67391) Kezdő vagyok válasza sz.j (#67389) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Annyi új hírem van,ha pl."Kispityipalkó" a felhasználónév,és "Kispityi"-t ütök meg tévedésből,akkor megjegyzi a felhasználónevet(tehát akkor,ha nem enged be egy adott zárt oldal).
Magyarán szólva,ha rossz felhasználónevet adok meg.
De ez sem minden oldalnál van így.

[ Szerkesztve ]

(#67392) sz.j válasza Kezdő vagyok (#67391) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hát ez furcsa ..., a rosszat megjegyzi a jót nem ... :U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#67393) Krystal_s válasza jbl (#67390) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ez most nagyon zavar.
"A Chrome és a Firefox különböző stratégiákat használ a VP9-videók dekódolására. A Chrome többszálú dekódoló rendszert használ, amely lehetővé teszi több CPU mag használatát, és így gyorsabban dekódolja a videókat. A Firefox ezzel szemben egyszálú dekódoló rendszert használ, amely kevésbé hatékony és több CPU-erőforrást igényel. Ezenkívül a Chrome-ot az évek során videolejátszásra optimalizálták, és beépített videokodekkel rendelkezik, amelyet úgy terveztek, hogy kihasználja a hardveres gyorsítás előnyeit, ami csökkenti a CPU-terhelést. A Firefox ezzel szemben az operációs rendszer videokodekeire támaszkodik, amelyek nem biztos, hogy olyan hatékonyak. Összességében a Chrome jobban optimalizált videólejátszásra, és kevesebb CPU-erőforrást használ, mint a Firefox a VP9-videók dekódolásakor."
forrás: Why does Chrome use less CPU resource than Firefox when both are using hardware acceleration to decode VP9 YouTube videos?
YT-on, ha AV1-re állítom, akkor nem melegszik annyira gép, de magasabb a CPU használat. VP9-nél alacsonyabb a CPU használat, de nagyon melegszik.
Edge-ről nem gondoltam, hogy ennyire jól van optimalizálva.
Mindenki mást ír. Én nem látok különbséget.
Van akinek ez jött be:
It appears that Firefox has its own VP9 library for decoding. Try go to about:config and set media.ffvpx.enabled to false.
This solved the performance issues on my 7th gen Intel HP Spectre x360 15 with Intel HD620.

You can try to disable VP9 via the about:config page.
media.wmf.vp9.enabled = false

[ Szerkesztve ]

(#67394) jbl válasza Krystal_s (#67393) üzenetére


jbl
aktív tag

köszi hogy utána néztél, ki fogom próbálni.
van itt több probléma is :)

(#67395) yanna válasza Krystal_s (#67393) üzenetére


yanna
őstag

A francba... :((( Én meg már egy jó ideje a YT-ot szidom, Hol a procit pörgeti fullon, hol a vga-t... :W

(#67396) Krystal_s válasza jbl (#67394) üzenetére


Krystal_s
addikt

Úgy érzem csapdába estem. :)) Tegnap már el is kezdtem átállni Edge-re, de olyan alapvető dolgokat nem lehet benne állítani, hogy vicc.
Pl, hogy ne vegye át a Win DPI nagyítást, mert így zavaróan nagy a felső sáv, eszköztár és az ikonok. FF-ben erre van 2 beállítás is, ott meg semmi.
A másik az a k. Cache átállítása RAM-ba, teljesen lehet csak trükközve tiltani. Az úgy nem tudom mennyire használható, azért bővítettem a RAM-ot, hogy abba menjen.
Itt meg ez amit művel Youtube-on, szétterheli a gépet. Igazából régóta zavar ez, de én is a YT-ot szidtam. Most le vagyok döbbenve, hogy a chromium alapúak észrevétlenül játsszák le a 4 és 8K videókat is.
Vannak dolgok, amiben nem lehet kompromisszumot kötni.
Nem hiszem el, hogy FF-ben nem lehet ezt beállítani/átállítani.

(#67397) Krystal_s válasza Krystal_s (#67396) üzenetére


Krystal_s
addikt

SIKERÜLT! :C
Nálam ezt átállítva olyan lesz, mintha Edge, vagy Chrome alatt indítanám a Youtube-ot.
media.hardware-video-decoding.force-enabled - true

(#67398) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!

Titkárnő új gépet kap. A foxiban tartott jelszavait hogy lehet átvinni új rendszerre?
Köszi!

(#67399) KAMI911 válasza Krystal_s (#67393) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

(#67400) csako válasza Aureal (#67398) üzenetére


csako
veterán

Kimásolod a teljes profilmappát, és akkor visszakap mindent.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.