Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68301) lufi7 válasza karlkani (#68295) üzenetére


lufi7
aktív tag

Nekem megjavult. :C
Nem tudom, hogy mennyi köze van hozzá, de ma írtam nekik a hibáról.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#68302) karlkani válasza lufi7 (#68301) üzenetére


karlkani
aktív tag

Örülök neki, itt nincs változás... :DDD

(#68303) titkoss


titkoss
friss újonc

Sziasztok!

Tudom nem a legmegfelelőbb topik, de talán itt kapom a legjobb választ..

Adott egy laptop, win10, régebben chrome most újratelepítés után firefox.

Reinstall előtt amikor megnyitottam az online-filmek.me-t akkor a domain töltés nélkül átdobott online-filmek.ce domainra (meg egy pár napig .ac-ra). Gyanús volt, megnéztem vpn-ről és úgy a rendes -me-s domaint töltötte be.

Olvastam régebben, hogy malware-ok szoktak így viselkedni, másik címre irányítanak át.

Reinstall után kíváncsi voltam, tényleg valami ilyesmivel van-e dolgom. Szóval a friss win telepítésen firefox-szal ugyan úgy átdobott .co-ra. Utána azthittem, hogy magyar ip címekkel csinálja ezt. Vpn be, magyar szerver és ekkor viszont a rendes .me-t dobja be.

Szóval csak az én ip címemmel van ez a gond szerintem. Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet?

(#68304) Salamander válasza _Peti_89_ (#68300) üzenetére


Salamander
junior tag

1. Nem tudom.

2. about:config és ott a browser.tabs.tabMinWidth értékével tudod beállítani a minimális szélességet.

iPhone 13 Mini + SE3 + SE1 + 7 + 4S | #StopPutin

(#68305) akaido válasza titkoss (#68303) üzenetére


akaido
addikt

Nekem .co-ra ugrik mindenhogy. Szerintem ebből a szempontból ne aggódj.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68306) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok,

Folyamatosan felugrik egy-egy ablak a windows-on belül, a jobb alsó sarokban, ami egy-egy hirdetést szokott tartalmazni. Ezt hogy lehet kilőni végérvényesen?

.

(#68307) ledgeri válasza Troy. (#68306) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Képet róla, mert így nehéz! Emellett ilyesmit én csak chromium vagy méginkább chrome alapon láttam!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68308) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám,hogy windows alatt nem tudok belépni a google fiókomba.Hiába írom be az email címet,semmi reakció sincsen,ha Entert nyomok,egy 400-as hibaüzenet fogad:
"
Ez egy hiba.
A szerver nem tudja feldolgozni a kérelmet, mert helytelenül formázott. Ne próbálja újra. Ez az összes információnk."

Telefonról,illetve Chrome böngészőröl sima ügy.

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#68309) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

frissitette magat ez a kedves Roka koma es az osszes Bookmarkom eltunt. Most ez miert van? Eddig soha nem torolte azokat, evek munkaja volt benne :O

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#68310) akaido válasza mufi (#68309) üzenetére


akaido
addikt

Keresd meg, lehet, hogy a Mozilla Profilodban vannak biztonsági mentések:
c:\Users\felhasznalo\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\******.default-release-*********\bookmarkbackups\
Ugyanúgy a profilodban a places.sqlite fájl is tárolja a megjegyzéseket, könyvjelzőket, kedvenc ikonokat, beviteli előzményeket, kulcsszavakat és böngészési előzményeket.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68311) mufi válasza akaido (#68310) üzenetére


mufi
senior tag

Nincs ilyen, hogy app data a Win10-ben :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#68312) akaido válasza mufi (#68311) üzenetére


akaido
addikt

Dehogynem, van!
- Pl Total Commanderben a rejtett mappák láthatóságát beállítod és látszódik.
- Másik megoldás, egy kis gépelést igényel:

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68313) mufi válasza akaido (#68310) üzenetére


mufi
senior tag

Na jo megtalaltam, rejtve voltak. Hogyan tudom visszahozni a regi dolgokat?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#68314) akaido válasza mufi (#68313) üzenetére


akaido
addikt

A magam részéről bekapcsolva tartom a Nézet/Eszköztárakban a Menüsort. (Ha nincs bekapcsolva nyomj egy Alt-ot, akkor megjelenik a fenti menüsor).
A Könyvjelzők menüben a Könyvjelzők kezelése a következő. Majd a mellékelt képen láthatókat kövesd:

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68315) mufi válasza akaido (#68314) üzenetére


mufi
senior tag

Sikerult, hat koszi, teleraktam a gatyeszt rendesen.... :B

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#68316) akaido válasza mufi (#68315) üzenetére


akaido
addikt

Az automatikusan mentett könyvjelzőidet tudtad így visszaállítani.
Örülök hogy sikerült! :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68317) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,

még anno mikor letöltés helyett megnyitásra a Letöltések mappába tette a fájlokat %TEMP% helyett, a browser.download.improvements_to_download_panel false-ra állítása megoldotta a gondot. Most egy új gépen tettem fel Firefox-ot (120.0.1), beállítottam hogy letöltéskor kérdezze meg mit csináljon, és ha megnyitást választom, akkor letölti Letöltésekbe és onnan nyitja. about:config-os elem már nincs benne a listában, ennek ellenére hozzáadtam, hátha, de így sem működik. Hogy oldható meg hogy a megnyitandó fájlokat temp-be mentse?

4 8 15 16 23 42

(#68318) Csupingo válasza tonyrulez (#68317) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha simán a letöltési könyvtárnak a temp-et állítod be, akkor nem oda teszi?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#68319) tonyrulez válasza Csupingo (#68318) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ez esetben oda menti, de ha mégis le akarok tölteni, akkor pedig ezt dobja fel, és +1 kattintás hogy Downloads-ba mentsen. Érdekes másik gépen ahol 10 éve fut a Firefox és az is friss, nem a temp van beállítva letöltési mappának, mégis oda pakolja a megnyitandókat.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#68320) karlkani válasza tonyrulez (#68317) üzenetére


karlkani
aktív tag

Így beállítva, a megnyitott fájlok a TEMP mappába kerülnek.
browser.download.start_downloads_in_tmp_dir true

(#68321) tonyrulez válasza karlkani (#68320) üzenetére


tonyrulez
őstag

Köszönöm, ez megoldotta :R

4 8 15 16 23 42

(#68322) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Adott egy weboldal, ahol korábban is, és most is különböző PDF formátumban lévő dokumentumok megtekintésére van lehetőség. PRTSCR, nyomtatás, semmi ilyen nem opció.

Korábban, TEMP/THUMB/CACHE vagy hasonló átemeneti fájltárolóból ki lehetett menteni az éppen megnyitott PDF állományt.

Ez viszont mostanra nem működik. HIába keresek rá adott "generált PDF név"-re, még csak nem is találom a meghajtómon.
Tudtok valami áthidaló megoldást mondani, akármilyen böngészőre?

Köszönöm.

(#68323) ledgeri válasza zsoltip (#68322) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha firefoxon belül látod a pdf-et, milyen címet mutat? "Oldalét" vagy "vinyóhelyét"?
Ha oldalét, és .pdf a vége, a megjelenítőn nincs lefele nyíl jelezvén, hogy letölthető?
Ha csinálsz egy bármilyen doksi-progival egy olyan dokumentumot, amiben egy link az adott jájlra mutat, majd azt HTML-ként mented, majd megnyitod: arra a linkre jobbklikkelve nem tudod menteni?
Ha vinyóét, akkor meg ott van!

Pár napja/hete olvastam egy addont vagy csak about:config beállítást, ami a jobblkikkbe beleerölteti a mentést. Arra is nézz rá!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68324) movax válasza zsoltip (#68322) üzenetére


movax
őstag

Szét lehet nézni az oldal forráskódjában, lehet, hogy van benne direkt link a pdf-hez.

(#68325) zsoltip válasza movax (#68324) üzenetére


zsoltip
őstag

Nem találom.

(#68326) cigam válasza zsoltip (#68322) üzenetére


cigam
félisten

Melyik ez az oldal?
Esetleg ez a program segít a gyorsírótárban kutakodni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68327) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Otthoni gépemen valamiért marha lassan indul el a Firefox (ver. 120.0.1)
Rákattintok az ikonra, van hogy pár mp, mire elindul, de a gyakoribb az hogy bedobja a böngészőablakot stilizáltan, 10-15 mp-ig nagy homokórázik, majd mintha mi se történt volna, megy a böngésző, ahogy szokott.
Amit próbáltam:
- gép restart
- egyesével letiltottam az addonokat (4 van összesen, Bitwarden, uBo, Tabliss, Simple Translate)
- "Firefox felfrissítése"
- Teljes újratelepítés

Érdekesség, hogy amíg "be van fagyva" a Firefox, addig semmi mást sem tudok elindítani, de ahogy "kifagy" a Firefox, a másik program is azonnal elindul"

A program Win11 x64 OS-en fut, R7 5800X CPU, 32GB RAM, RX6900XT GPU

Mit tudnék még kipróbálni?
Előre is köszi!

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#68328) ledgeri válasza HoaryFox (#68327) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Feladatkezelő mellette futtatva mutat valamit? Első körben a hardverablak lenne fontos, hogy terhelődik-e valami, majd utána pedig a prograoknál ránézni, hogy van-e valami más, ami terhel.

Ettől független -bár a frissítés hasonló- én kivágnék mindent a profilmappából magából (biztos helyre, hogy visszarakható legyen), mert a frissítés -ha jól emlékszem- hagy bent valamiket. Kivágás után biztos minden új lesz abban a profil mappában (és mivel a neve ugyanaz, nem kell egyebeket is állítani).
Ha az is megakad, akkor én FTP-ről (keress rá itt, linkeltem párszor) szednék egy teljes telepítőt, amit más mappába telepítenék, hátha valaminek a firefox elérési útja alapján van vele baja (légy biztos, hogy majd azt indítod el, az új helyest).

Ha mind megbukik (nincs extra terhelés semmin, más progi nem gyanús, 0-ás profil is akad, új helyről is akad), akkor passz, mert végig mentél minden változtatható változón!
(vírusírtód, hasonlód, mi?)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68329) HoaryFox válasza ledgeri (#68328) üzenetére


HoaryFox
őstag

"Feladatkezelő mellette futtatva mutat valamit? Első körben a hardverablak lenne fontos, hogy terhelődik-e valami, majd utána pedig a prograoknál ránézni, hogy van-e valami más, ami terhel."

Nem igazán terhelt semmi, alig pár %-os CPU/GPU kihasználtságok voltak.

"Ettől független -bár a frissítés hasonló- én kivágnék mindent a profilmappából magából (biztos helyre, hogy visszarakható legyen), mert a frissítés -ha jól emlékszem- hagy bent valamiket. Kivágás után biztos minden új lesz abban a profil mappában (és mivel a neve ugyanaz, nem kell egyebeket is állítani)."

Megtettem, vadiúj profillal is eljátszotta ugyanezt.

"Ha az is megakad, akkor én FTP-ről (keress rá itt, linkeltem párszor) szednék egy teljes telepítőt, amit más mappába telepítenék, hátha valaminek a firefox elérési útja alapján van vele baja (légy biztos, hogy majd azt indítod el, az új helyest)."

Gyorsan megtaláltam a Mozilla hivatalos FTP szerverét, ahonnan letölttem a teljes telepítőcsomagot a 120.0.1 verzióhoz. Uninstalláltam, végigmentem az összes mappán, ahol még maradhatott adat (Program Files, ProgramData, Appdata/Local, Appdata/Remote), maradt is, töröltem mindent, majd a komplett telepítővel most nem a Program Files-ba, hanem simán "C:\Mozilla Firefox" telepítettem és...

jó lett :C Ugyanolyan instant nyílik meg, mint előtte, még visszatéve minden adatot is (addonok, könyvjelzők by Firefox Sync)

Úgyhogy köszönöm a segítséget! :R

Ui.: Ja, azt le sem írtan, hogy NVMe SSD-n lakik a rendszer (Samsung 970 EVO 500GB), szóval ott se lehetett bottleneck.
Ui2.: Víruskergetőnek csak a Win Defender van, semmi más real-time védelem nincs a gépen (Malwarebytes-ot havonta végigkergetem így on-demand)

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#68330) ledgeri válasza HoaryFox (#68329) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Jaa, hát külön teszt lett volna az, hogy külön helyre telepített, de megmaradt környezetben mi történik, mert ezt a mindent törlős megoldást megcsinálhattad volna nem FTP-ssel is, és azért kellett volna, mert akkor azt a részét is kizárhattad volna, amit lecseeréltél az FTP-s felrakásával, ÚGY, hogy az eredeti fentmarad.

De mindegy, ez csak albónusz lett volna a mi okozta megoldásához, és nem a működjon rendesen megoldásához...

Kiegészítő válaszokért köszi!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68331) HoaryFox válasza ledgeri (#68330) üzenetére


HoaryFox
őstag

Jaa, hát külön teszt lett volna az, hogy külön helyre telepített, de megmaradt környezetben mi történik, mert ezt a mindent törlős megoldást megcsinálhattad volna nem FTP-ssel is, és azért kellett volna, mert akkor azt a részét is kizárhattad volna, amit lecseeréltél az FTP-s felrakásával, ÚGY, hogy az eredeti fentmarad.

Ez jogos, ha legközelebb ilyen előfordulna, akkor kipróbálom "külön-külön" is, de a végeredmény a lényeg :))

Kiegészítő válaszokért köszi!

Ugyan, azért van a fórum, hogy ha valaki másnak is hasonló a problémája, lehessen visszaolvasni. 10-ből 9 ember elintézte volna egy "működik, köszi"- vel :DDD

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#68332) Atish19 válasza HoaryFox (#68327) üzenetére


Atish19
őstag

Ugyan ezt csinálja nálam is, de csak a napi első indításnál. Valamelyik Windows frissítés óta ilyen.

(#68333) HoaryFox válasza Atish19 (#68332) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nekem nem csak az elsőnél, hanem kb. mindig, amikor próbáltam megnyitni, ezt csinálta.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#68334) zsoltip válasza cigam (#68326) üzenetére


zsoltip
őstag

MSZT ((Így lehet bármi is és akármi is, de adott tár is. ;) ))

(#68335) cigam válasza zsoltip (#68334) üzenetére


cigam
félisten

Titkolózz csak, az sokat segít :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68336) tonyrulez válasza zsoltip (#68334) üzenetére


tonyrulez
őstag

MSZT magán megjelenítőt használ, én screenshotolva mentettem ami kellett. Persze lehet megkerülhető a dolog, de eléggé próbálják védeni, nehogy letöltsd.

4 8 15 16 23 42

(#68337) DS39


DS39
nagyúr

A 121-es Androidos Firefox, végre támogatja "rendesen" a kiegészítőket!
Több, mint 400 elérhető lett.

[ Szerkesztve ]

(#68338) ledgeri válasza DS39 (#68337) üzenetére


ledgeri
nagyúr

pc-n látható az a metszet valahogy?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68339) DS39 válasza ledgeri (#68338) üzenetére


DS39
nagyúr

mire gondolsz ezalatt?
itt látható mik azok a kiegészítők, ami androidon elérhetők (532 db most épp)

(#68340) ledgeri válasza DS39 (#68339) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak erre, mert nem tudtam, hogy link-el lehet szűretni, vagy egyből PC-csak a PC-seket, mobilon meg a mobilosokat mutatja... :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68341) zsoltip válasza tonyrulez (#68336) üzenetére


zsoltip
őstag

Végre valaki! Legalább tudom, hogy vagyunk itt néhányan :D
Az lassú, és macerás. Egyben leszedve, mint régen, az lenne jó.

Milyen magán megjelenítőt? Esetleg erről tudsz bővebben írni kérlek?

[ Szerkesztve ]

(#68342) tonyrulez válasza zsoltip (#68341) üzenetére


tonyrulez
őstag

Saját pdf.js verziót futtatnak amiben minden ki van kapcsolva (kijelölés, nyomtatás, tulajdonságok megjelenítése, stb.) Kinézetre sem teljesen olyan mint a FF-ba beépített.

4 8 15 16 23 42

(#68343) csako válasza tonyrulez (#68342) üzenetére


csako
veterán

Ha mondjuk JDownloader-be bedobod a linkjét, akkor az talán letölti 🤔 Bejelentkezést/fiókot is be lehet állítani a programban.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#68344) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Amióta frissült a FF azóta a hvg-n lévő hozzászólásokat nem látom. ha az uBlockot kikapcsolom, akkor sem jelennek meg.
Másoknál is jelentkezik ez a hiba, vagy ez egyedi lehet?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#68345) Cs1csó válasza Darkness (#68344) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem jó (megjelennek - Disqus panel - és lenyitható, hozzászólás írható)
A címsorban lévő UO ikonra katints majd a haladó beállításokban a bal oldali blokkoláslistában legyen "'szürke" a Disqus panel:

(#68346) zsoltip válasza csako (#68343) üzenetére


zsoltip
őstag

Köszi #68342 tonyrulez és #68343 csako fórumtársak.
Szerintem jó fele kapisgálunk. Ott tartok, hogy egy pdf.js kimenthető, de onnan hova tova'?
Azt nem tudom egyelőre konvertálni.

Több állományt nem tudtam eddig kimenteni.

Forráskódot a fejlesztői eszközökben megtekintve szintén a JS formátumú PDF az amire rátalálok.
Ezt nem tárolja el a bongésző vajon valahol a gépen.
Bár megtekinteni azt követően sem tudnám a JS formátum miatt egyelőre.

(#68348) Darkness válasza Cs1csó (#68345) üzenetére


Darkness
aktív tag

jelen pillanatban így fest:

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#68349) ledgeri válasza Darkness (#68348) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Facebook mehetne pirosba ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68350) Darkness válasza ledgeri (#68349) üzenetére


Darkness
aktív tag

Hogyan kell? :)
Egyébként sem jelennek meg az átvett bejegyzések.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.