Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) potyi23


potyi23
senior tag

lattam az elmult napokban h valamilyen programmal mertetek h menniy ido alatt jon be.

(#31902) kispx válasza potyi23 (#31901) üzenetére


kispx
addikt

A címsorba írd be: about:healthreport

[ Szerkesztve ]

(#31903) DS39 válasza Bishoop (#31899) üzenetére


DS39
nagyúr

véletlenül nem az van beállítva kezdőlapnak? :)

ha nem, javasolnék egy tiszta telepítést (profil törléssel), a mozbackup-pal kimentheted ami kell, könyvjelző, előzmények, stb.

[ Szerkesztve ]

(#31904) Bishoop válasza DS39 (#31903) üzenetére


Bishoop
tag

Még véletlenül sem ez van beállítva kezdőlapnak :)
Apám felhasználójával is csinálja, nem hiszem hogy újratelepítés segítene, amúgy meg kb. 1 hete telepítettem az egész XP-t(tisztán)
Nem minden indításkor csinálja a plugin chechet, de elég gyakran.

kispx: Ennek az utasításnak az effektje: "az URL érvénytelen, nem lehet betölteni"

(#31905) DS39 válasza Bishoop (#31904) üzenetére


DS39
nagyúr

jelenleg jobb ötletem nincs.

kispx nem neked írta, és az a link csak FF 21-től elérhető, ezért nem tudod megnyitni ;)

(#31906) kispx válasza DS39 (#31905) üzenetére


kispx
addikt

potyi23 -nak írtam, és nem Bishoop-nak. Az #31901 "lattam az elmult napokban h valamilyen programmal mertetek h menniy ido alatt jon be." kérdésére.
Vagy már a 1,5 hét folyamatos tanulás már agyhalottá változtatott, mert nem értem :Y

(#31907) DS39 válasza kispx (#31906) üzenetére


DS39
nagyúr

tudom, ezért is írtam ezt: "kispx nem neked írta" :DDD
ezt válaszoltam neki, amiért csodálkozott hogy nem jön be az a link. :U

szóval nem a megszólításod akart lenni (nem volt a nicked után kettős pont)

[ Szerkesztve ]

(#31908) kispx válasza DS39 (#31907) üzenetére


kispx
addikt

pfff..
Nah, jó mára a fórumozást befejezem. A vizsgáim fele a következő 2 napban mennek le, és már most mindent keverek. :)

Egyébként a vastag betű kavart be. Azt vettem megszólításnak.

[ Szerkesztve ]

(#31909) DS39 válasza kispx (#31908) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, valóban megtévesztő, mert úgy szoktuk(+kettőspont), csak azért emeltem ki hogy az egy nicknév. :B
legközelebb inkább dőlt betűvel jelölöm. :)

(#31910) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!
Érdekes dologgal találkoztam most ami eddig nem volt a FF-ban. Szerettem volna kicsit átrendezni a Könyvjelző menüben és a Könyvjelző eszköztárban lévő linkeket és az eddigi szokásos módon áthúzni máshová de nem sikerül valamiért. Eddig úgy csináltam, hogy bal egér klikk és nyomva tartva és oda húztam ahova szerettem volna majd elengedtem az egeret. Most a klikk után nincsen ott az kis vízszintes kurzol csík ami a mozgatáskor ahogy húzom az egeret vele együtt mozog, és behelyezés kijelöléséhez kellene. Csak elsötétül/kijelölődik az a könyvjelző amire ráklikkelek.
Remélem nem írtam le bonyolultan a problémámat. Van valami ötlet erre?

[ Szerkesztve ]

(#31911) potyi23 válasza kispx (#31902) üzenetére


potyi23
senior tag

koszi :R

(#31912) DS39 válasza Mosanke (#31910) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam probléma nélkül áthelyezhető így ahogy leírtad.
letiltott kiegészítőkkel indítsd újra a böngészőt, hátha vmi ily negatívan kihat rá.

(#31913) DS39


DS39
nagyúr

keresgéltem az addon oldalon, de nem igazán találtam meg amit kerestem.

a könyvjelzők ikonjait a Firefox gyorsítótárazza, de amikor egy oldalon ez változik (pl Port.hu nem olyan rég cserélt ikont) az egyik rendszeremen (nem azonnal, de) kicserélődött az újra, a másikon nem, ha behoztam az oldalt a könyvjelzőre kattintva. mitől függ ez? lehet ezt kényszerítve frissíteni?

(#31914) jel1


jel1
aktív tag

Sziasztok!

Betűszétesés... megint. Legutóbb akkor volt, amikor feltelepítettem egy nem kötelező W7 frissítést. Azt letöröltem és minden jó volt... mostanáig. Mi lehet a baj?

(#31915) KaiotEch válasza jel1 (#31914) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hardveres gyorsítást ha kikapcsolod akkor is szétesik?

(#31916) nubreed


nubreed
veterán

Remélem érthetően meg tudom fogalmazni amit akarok.
Szóval eddig ez a jelenség nálam még sosem fordult elő egészen tegnapig, és úgy emlékszem, hogy már más is számolt be ilyenről itt a firefox topicban, próbáltam visszafelé is lapozni és több kulcsszóra rákeresni, de nem találtam ezeket a postokat, ezért inkább megkérdezem.

Szóval a probléma, hogy a firefox ablak "Teljes méretre" való kirakása után ilyen fekete kockák jelentek meg véletlenszerű módon ott ahol van a cím sor és a tab bar, tehát a kezelő felületén. Ilyet nekem előtte még sosem csinált. Szóval úgy emlékszem, hogy már más is számolt be ilyesmiről, nyugtassatok meg, hogy nem videokártya hiba, hanem valami bug a Firefoxban. :) Egyébként nem rég cseréltem videokártya drivert (Catalyst 13.1 -et cseréltem 13.4 -re és Asus HD7870 a videokártyám).

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31917) jel1 válasza KaiotEch (#31915) üzenetére


jel1
aktív tag

És ezzel nem lesz semmi hátrányom?

(#31918) DS39 válasza jel1 (#31917) üzenetére


DS39
nagyúr

nem. :N

nubreed: én még nem olvastam itt ilyet, de szerintem te is próbáld meg hardveres gyorsítás nélkül. elég válogatós ilyen téren, ezért sem használom, mert előnye akkor lenne ha pozitívan kihasználná a hw-t, de inkább negatív hatásai vannak :DDD

amúgy teljes méretben nem látszik a kezelő felület, akkor annak a helyén maradnak kockák mikor az "felcsúszik"?

[ Szerkesztve ]

(#31919) Steelmanus válasza Bishoop (#31899) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egy proba, Ludovicus irasa.

(#31920) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

sziasztok. wide gamut monitorosokhoz szólnék, FF 17-től felfele (16-ban még jól működött) a color management bizonyos oldalakon nem működik minden elemen. pl. index.hu a fejléc alatti vízszintes sárga csík egyértelműen túlszaturált. az oldal többi eleme jónak tűnik. FF17 előtt nem volt vele gondom. megnézné valaki aki használ color management-et nála milyen?

(#31921) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#31920) üzenetére


Johnny Cage
addikt

oké, szóval tovább szűkíteném a kört: úgy tűnik a mozilla igencsak hadilábon áll a hardveres gyorsítással, ugyanis minden probléma azzal együtt jön: az említett color management bug, a topikban már sokat emlegetett font-szétesés és a pl. index.hu-n tapasztalható rendellenesen megvastagított fontok. hardveres gyorsítást kikapcsolva mindhárom probléma megszűnik..

(#31922) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

sziasztok!
meglehet azt valahogy csinálni, hogy a firefox indító alkalmazás eleve privát ablakban jöjjön be?
lehet csinálni neki külön egy privát indító .exe-t?

(#31923) csako válasza Ice&Lime (#31922) üzenetére


csako
veterán

Parancsikonján jobb klikk, tulajdonságok, célhez írd be a végére: -private

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31924) kispx válasza Ice&Lime (#31922) üzenetére


kispx
addikt

Vagy beállítások -> adatvédelem -> a comboboxban: egyéni beállításokat használjon az FF, majd alul a mindig privát böngészési módot használja checkboxot jelöld ki.

(#31925) jel1


jel1
aktív tag

Akkor köszönöm! Így most jó! :)

(#31926) madrac


madrac
őstag

Nálatok nem fagy szarrá az FF (21.0) erre az oldalra?
www.tutimunkak.hu

(#31927) kispx válasza madrac (#31926) üzenetére


kispx
addikt

Nem.
(Ghostery és gstranslate pluginokat használok, és nincs Flash playerem)

[ Szerkesztve ]

(#31928) Ice&Lime válasza csako (#31923) üzenetére


Ice&Lime
veterán

köszi mindkettőtöknek! (#31924) kispx

mondjuk az furcsa, hogy így a privát böngészés jön be - a fülön ki is írja, de a bal felső sarokban ahol a firefox gomb van az így is narancssárga marad :F , pedig ha konkrétan kiválasztom, hogy privátban induljon, akkor az lila színű szokott lenni. ez vajon miért van így, miért nem indul mindig lilán akkor, ha privátba van beállítva...? :F
nem a színe zavar :) , csak nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#31929) kispx válasza Ice&Lime (#31928) üzenetére


kispx
addikt

Az a gyanúm, hogy a fejlesztők elfelejtettek ikont cserélni :)
Majd hétvégén küldök egy bugreportot.
Szerk.: lehet, hogy a privát böngészést meg a privát ablakot meg szeretnék különböztetni, mert a menüje sem egyezik meg.

(#31930) Visormail
Mióta nincs Flash Player a gépen, valahogy a böngészéssel nem akad problémám. :)

[ Szerkesztve ]

(#31930) Visormail válasza madrac (#31926) üzenetére


Visormail
addikt

De igen, csak feladatkezelőből lehetett bezárni. IE10-ben semmi baja.

kispx: flash player nélkül nem kunszt ha nem fagy le.

Hm letiltott flash-el is szétfagyasztja.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31931) Ice&Lime válasza kispx (#31929) üzenetére


Ice&Lime
veterán

:)
csak kicsit furcsa volt.

egyébként flashplayer nekem firefoxban már elég régóta akadozik, viszont régen amikor használtam nem emlékszem ilyenre vagy azért mert xp-n használtam, a lényeg hogy 7-en és most 8-on is a firefox szeret akadozni, viszont internet explorerben, chrome-ban és operában nem akadozik.
miért van az, hogy csak firefoxban szeret akadozni a flashplayer szerinted? :F

(#31932) Steelmanus válasza madrac (#31926) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nalam sem fagy, W8 x64, FF 21, HW gyorsitas kikapcsolva, es Adobe.Flash.Player-11.7.700.202.

(#31933) Visormail válasza Steelmanus (#31932) üzenetére


Visormail
addikt

Már teljesen kikapcsoltad, nem csak az azuret tiltod? Attól eltekintve minden ugyanaz mint amit leírtál és nálam is csontrafagy tőle, ilyet még nem is láttam el se kezdi betölteni az oldalt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31934) Steelmanus válasza Visormail (#31933) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, teljesen letiltottam a Beallitasoknal, vm. nem hasznalom a webgl.force True, gfx.direct2d.force True, layers.acceleration.force True atallitasokt sem, tehat false-on vannak mint eredetileg.
Jelenleg W8-on vagyok mert kiprobaltam a StartIsBack Start gombot es fent is marad mert nagyon jo, azonkivul hogy pl. a hasznalataval egybol az Asztalra tudok bootolni ugy hogy a Metro fel sem villan.
Azert is irtam hogy W8 alatt neztem.

(#31935) Steelmanus válasza Visormail (#31933) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezert tiltottam le, egy 3 Pri particiora osztott 160 Gb-os vincsin van a W8, tehat nincs a 350 Mb-os particio sem, eloparticionalva lett a vincsi, amiben csak 8 Mb cache van.
A Healt Report fajl azert csak a mai allapotot jelzi, mert a Firefox Profile mappabol kivettem a healthreport.sqlite fajlt es igy ujat generalt a bongeszo. Direkt kivancsisagbol csinaltam, mert a fentebb leirt about:config-os atallitasok hatasara lassabban indult a FF mint W7 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#31936) kispx válasza Ice&Lime (#31931) üzenetére


kispx
addikt

Az IE-nek mindig is a Flash másik verzióját kellett letölteni. A Chrome-nál viszont a Peppermint API-s verziót használja, ami megint nem ugyanaz mint, az ami az FF-hez kell. Opera pedig nem nagyon újított (ellenben az FF a plugin konténeres dolgot behozta) Régebben tényleg jobb volt a Flash. Manapság csak annyit látok hogy az Adobe nem szeret már a Flash Player-rel foglalkozni. Elég neki a biztonsági réseket javítgatni :)

(#31937) madrac válasza Visormail (#31930) üzenetére


madrac
őstag

Visormail, kispx, Steelmanus: köszönöm, hogy megnéztétek.
Ezekszerint nem a flash miatt lehet. Én W7 x64-et használok. Én még nem nagyon találkoztam ilyen oldallal, de valami bug lehet valamelyik komponensben.

(#31938) gahor72


gahor72
aktív tag

Jó estét mindenkinek!

Új vagyok ebben a topic-ban,és lenne 1 problémám!
A kedvenc kiegészítésem többek között a Download status bar,ami azért szimpatikus mert be tudom állítani,hogy folytassa a letöltést,ha becsukom a MF-ot.

De amióta frissítettem a 21.0-ás verzióra azóta nem hajlandó működni,többszöri újra telepítés ellenére sem.
Viszont a jobb felső sarokban megjelent az a bsztt zöld nyíl,ami a letöltések állapotát hivatott mutatni.
Tehát majdnem ugyan azt csinálja amit a Download status bar,csak nem folytatja a letöltést.

Valaki tud megoldást arra,hogy újra működjön rendesen,illetve valamilyen kiegészítőt ami tudja ezt a funkciót?
köszi,üdv

(#31939) Visormail válasza gahor72 (#31938) üzenetére


Visormail
addikt

Érdekes, nálam most is működik a 21es alatt, pedig nem bűvészkedtem semmit.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31940) #51736960


#51736960
törölt tag

vajon mitől lehet, hogy elég gyakran crash-el kilépéskor?
legújabb ff, csak adblock van rajta, win7 64bit.

Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: firefox.exe
Application Version: 21.0.0.4879
Application Timestamp: 518ec3cc
Fault Module Name: xul.dll
Fault Module Version: 21.0.0.4879
Fault Module Timestamp: 518ec306
Exception Code: c0000005
Exception Offset: 001c9789
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1038
Additional Information 1: a7aa
Additional Information 2: a7aa91f17ea749d42a4de3b390fa5b3d
Additional Information 3: a7aa
Additional Information 4: a7aa91f17ea749d42a4de3b390fa5b3d

(#31941) Steelmanus válasza #51736960 (#31940) üzenetére


Steelmanus
addikt

Keress ra a appcrash firefox xul.dll kifejezesekre, ahogy olvasgattam a problemat altalaban megoldja egy kikapcsolt virusirtoval valo ujratelepites de tiszta telepitessel, vagyis amikor eltavolitod a Firefox-ot akkor a megmaradt Mozilla nevu mappakat el kell tavolitani.
Ezt a harom oldalt neztem Elso, Masodik Harmadik.

[ Szerkesztve ]

(#31942) DS39


DS39
nagyúr

erre senkinek nincs ötlete?
az origo ma(?) váltott teljesen designt, új az ikonja is, azonnal cserélődött. nem vágom mitől függ ez, a port már két hete olyan és nem cseréli ki. (meg van más oldal is ilyen)

[ Szerkesztve ]

(#31943) #51736960 válasza Steelmanus (#31941) üzenetére


#51736960
törölt tag

megnézem, kösz :R

(#31944) scope2007 válasza DS39 (#31913) üzenetére


scope2007
addikt

ezt én is nézegettem már.. de semmi
a port.hu is úgy tudtam cserélni, hogy töröltem a listáról és újra felvettem.. mert nem akarta megváltoztatni az újra.. ;]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#31945) DS39 válasza scope2007 (#31944) üzenetére


DS39
nagyúr

ebben az a lol hogy már azt is megtettem, de még mindig a régi látszik :DDD
másik rendszeremen meg cserélte, igaz nem egyből, de teljesen magától, semmit nem kellett mókolnom hozzá.
néztem az oldal forráskódját 4-szer van bent a kódban erre vonatkozó rész, 3x az új van linkelve, 1x iphone icon néven a régi. adblock tiltólistára tettem azt a képet, az eredmény változatlan.
valahova ezt a Fox csúnyán becachelte URL szerint, és csak nem ürül.

(#31946) DS39


DS39
nagyúr

megtaláltam a megoldást rá, SQLite Manager addon :)
leírás

mondjuk én nem töröltem az egészet, hanem kikerestem a portot és csak azt töröltem. az volt a gond hogy az expiration-je 0-n. nem is gondoltam volna hogy a Firefoxban ennyire url-hez kötik ezeket, ha én terveznék böngészőt, biztos könyvjelző id-hoz rendelném, és auto_increment növelném így sosem kapná vissza ugyanazt az id-t törlés után.

[ Szerkesztve ]

(#31948) DS39 válasza tlac (#31947) üzenetére


DS39
nagyúr

régóta várjuk már az Australis designt, bár egyes részei már most is benne vannak.

(#31949) cocka válasza DS39 (#31948) üzenetére


cocka
veterán

Sziasztok!

Valami olyasmi addont vagy userscriptet keresek, amely a DownThemAllhoz hasonló "wildcardokkal" operál, de én nem wildcardokat szeretnék, hanem regexpet.

Tehát tegyük fel van egy listám:

Url1: http://www.xyz.hu/alkonyvtar/files/download/1_1_faljnev1.jpg
Url2: http://www.xyz.hu/alkonyvtar/files/download/1_2_faljnev2.jpg
Url3: http://www.xyz.hu/alkonyvtar/files/download/1_3_faljnev3.jpg

stb.. a fájlnév persze mindig változik és a végén sincs számozás, csak azért írtam, hogy ott különböző stringek szerepelnek.

Tehát a vége a linknek lehetne valami olyasmi, hogy \d{1,3}_\d{1,3}_.+\.jpg

Szóval van ilyen?

(#31950) cocka válasza madrac (#31926) üzenetére


cocka
veterán

Nem, csak lassú. Nálam a vodafone.hu szokta a böngészőt két vállra fektetni. :DD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.