Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

20-asban van valami lényegi újítás, bugfix?

(#31352) DS39 válasza Johnny Cage (#31351) üzenetére


DS39
nagyúr

(#31353) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Már lassan 1 éve küszködök ezzel a flash lefagyásokkal, kezd kicsit elegem lenne, akkor se volt normális megoldás, azóta van valami fejlemény?

(#31354) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nekem még az utolsó ajánlott flash van fent azóta sem frissítem,de lenne egy kérdésem most a legújabb firefox van fent és nem sok lap van megnyitva sőt a mellékes flash tartalmak tiltva vannak de rövid használat után a memória használat felszökik a firefoxnak most pl volt ennél jóval magasabb is aztán újra kellet indítani a firefoxot,mitől lehet ez?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#31355) Fandango válasza Pityu. (#31354) üzenetére


Fandango
veterán

Miota van megnyitva a bongeszo, miket neztel meg eddig, ezek mind befolyasoljak a memoria hasznalatot. Esetleg valamelyik addon eszi a memoriat.

(#31356) Pityu. válasza Fandango (#31355) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát most legalább 40 perce van megnyitva de lennének pl a felesleges flash reklámok azok tíltva vannak csak akkor jönnek be ha rájuk kattintok,hát fórumozni szoktam,vagy néha youtube,vagy online filmezni meg ilyenek

Olyanom van pl pluszban hogy adblock plus

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#31357) Fandango válasza Pityu. (#31356) üzenetére


Fandango
veterán

Na pont a youtube meg az online filmnezes miatt hizik meg a memoria.

(#31358) Pityu. válasza Fandango (#31357) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De most pont egyik sem volt bekapcsolva és ennél régebbi firefox nem ment fel ilyen könnyen memória használatban

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#31359) Fandango válasza Pityu. (#31358) üzenetére


Fandango
veterán

Csak egy kerdes, miert zavar, hogy ennyi memoriat eszik? Van barmi jelentosege?

(#31360) Pityu. válasza Fandango (#31359) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát mintha ilyenkor minden kicsit lasabb lenne

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#31361) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv.
Olyan kiegészítőt keresnék amivel megoldható hogy az előre beírt weboldalak látogatását ne jegyezze meg. Mint ha privát módra kapcsolnék a lap előtt. Esetleg rejtett könyvjelzők se ártanának ha van ilyen lehetőség.
Előre is thx

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31362) DS39 válasza B-L-A-C-K (#31353) üzenetére


DS39
nagyúr

Használj régebbi flasht.

(#31363) B-L-A-C-K válasza DS39 (#31362) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Melyik a legstabilabb? Linkeld már be plz...

[ Szerkesztve ]

(#31364) DS39 válasza B-L-A-C-K (#31363) üzenetére


DS39
nagyúr

Nálam a 11.1-es széria vált be. Adobe oldalán az archívok között megtalálod.(mobilról most linkelni nem tudom)

(#31365) Pityu. válasza B-L-A-C-K (#31363) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én meg még a 11.2.202.235 öt használom

Itt mindet megtalálod

[link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#31366) B-L-A-C-K válasza Pityu. (#31365) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De itt meg minden egyes dolognál ami alkalmazza ezt kiírja ami szintén idegesítő:

(#31367) ledgeri válasza Kernel (#31302) üzenetére


ledgeri
nagyúr

jéé
Most nézem nekem is...... miért csak új privát ablak nyílik, miért nem az egész böngésző megy át abba??

(bankolásnál (is) jobban bíznék abban, hogy minden má leállt... vagy más szálon fut a privát ablak?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#31368) Steelmanus válasza B-L-A-C-K (#31366) üzenetére


Steelmanus
addikt

Erre a problemara (#31074) Ludovicus adta meg a megoldast. Tehat - extensions.blocklist.enabled - false

(#31369) DS39 válasza ledgeri (#31367) üzenetére


DS39
nagyúr

Hidd el ez így a normális. Eddig volt marhaság hogy a fő munkamenetet be kellett zárni. (minden más böngészőnél is így van hogy párhuzamosan fut a kettő.)

De nem kell parázni, nem jegyzi meg az adataidat és bezárhatod a fő ablakot, a privát megy tovább.

(#31370) B-L-A-C-K válasza Steelmanus (#31368) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt konkrétan hol tudom beállítani? Nem találom...

(#31371) DS39 válasza B-L-A-C-K (#31370) üzenetére


DS39
nagyúr

Címsorba beírod about:config majd enter-t nyomsz.
A bejövő lapon a keresőbe beírod hogy blocklist és meg is találod. Utána átírod az értéket false-ra.

[ Szerkesztve ]

(#31372) B-L-A-C-K válasza DS39 (#31371) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jaj hát ilyen kis rafinált trükköket nem is tudtam köszi....:)

(#31373) ledgeri válasza DS39 (#31369) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok, csak eddig nem bezárta, hanem felfüggesztette látszólag : ha bezártam a privátot, akkor visszaállt minden ami volt...
és ha megvolt nyitva egy ablak, majd nyitottam egy másikat, majd az elsőt bezártam, akkor a második nyílt meg (munkamenet folytatása kilépéskor opció mellett).
Az amit te írsz hogy működne? (van pár megnézendő lapom most, így nem kockáztatnám meg, hogy "elvesztem őket.. , de majd megnézem ha befejezem, hamarabb, mint ahogy erre választ kapnék....) :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#31374) DS39 válasza ledgeri (#31373) üzenetére


DS39
nagyúr

Szerintem ugyanígy megy most is, ha az volt beállítva, hogy bezáráskor mentse a lapokat, akkor menti, mindegy hogy meg van-e nyitva privát ablak mellette vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#31375) Steelmanus válasza DS39 (#31374) üzenetére


Steelmanus
addikt

Te hasznalsz Tab Mix Plust?

(#31376) DS39 válasza Steelmanus (#31375) üzenetére


DS39
nagyúr

Nem. Miért? :)

(#31377) ledgeri válasza DS39 (#31374) üzenetére


ledgeri
nagyúr

OK! köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#31378) Steelmanus válasza DS39 (#31376) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mert nalam is sokszor a bezart privat ablakot nyitja meg ha egy uj tiszta lappal inditott nem privat ablakot nyitok meg. Tehat nyitok egy sima ablakot, ebben a beallitas az hogy Ures oldal megjelenitese, majd nyitok egy Privat ablakot es azt nyitva hagyva bezarom az Ures lappal nyitott ablakot, igy termeszetesen csak a Privat van nyitva, majd ezt is bezarom mert mar nem kell. Nyitnak egy uj nem privat uj ablakot, erre az utoljara bezart privatot nyitja, olyan mintha nem tudna "elfelejteni" hogy mivel leptem ki.
De sokszor kaptam munkamenet visszallitast about:blank-ra is. Egesz delelott ezzel szorakoztam, tiszta telepitessel visszatettem a 19-et ( ez termeszetesen jo volt mert meg nem integraltak bele a privatot ) majd rafrissitettem a 20-at, rogton jott a hiba.

(#31379) DS39 válasza Steelmanus (#31378) üzenetére


DS39
nagyúr

Nem a Mozilla lenne ha elsőre jól csinálták volna :D
Kell vmi a 21-es verzióra is.

De majd kipróbálom nálam milyen.

[ Szerkesztve ]

(#31380) ledgeri válasza Steelmanus (#31378) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ó :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#31381) Steelmanus válasza DS39 (#31379) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az is volt fent vagyis a 21.b1 csak kivancsisagbol persze attol nem vartam semmit, mert az is ugyanazt produkalja. Nem veletlenul irtam hogy egesz delelott mert 20-as le-fel, Reset 19es fel upgrade Reset stb.
Hol minden buhera nelkul tehat nem modositottam semmit a konfigban hol Kiegeszitok nelkul, stb.
Mergemben feltettem a Tab Mix Plus-t egy tiszan telepitett 20-ra es most azzal szorakozok hogy ugy allitsam be ahogy szeretnem azert hogy kitudjam exportalni a beallitasat. De ha mar elvesztem nagyon a turelmem, visszateszem a 19-et mert azzal nincs ilyen gondom, es a jol megszokott konfig beallitasaimat is komolyan veszi tehat ugy tudom konfigolni ahogy megszoktam az elotte levoket is.

(#31382) DS39 válasza Steelmanus (#31378) üzenetére


DS39
nagyúr

kipróbáltam, nálam az említett esetnél a normál ablak nyílik meg.
én amúgy úgy szoktam használni hogy kezdőlappal induljon a böngésző, de be van állítva about:config-ban a showQuitWarning, tehát hogy ne csak figyelmeztessen hogy több fül nyitva van bezáráskor, hanem felajánlja hogy mentse is őket. ezt a funkciót néha használom. na most ezzel kapcsolatban lebukott a Mozilla hogy a privát ablak nem egy teljesen különálló böngészőként fut, hanem csak egy külön ablakként amiben az előzmények mentése tiltva van, ugyanis ha normál ablakban nyitva 1 fül, a privátban is nyitva van 1 fül, a privátot be akarom zárni, akkor felkínálja mentse a nyitott lapokat (amit persze privát esetében nem tud megtenni). szóval én csak ezt a hibát tapasztaltam a 20-as verzióban.

ja, egyébként:
De sokszor kaptam munkamenet visszallitast about:blank-ra is.
ezt valamiért ezer éve csinálja a Firefox, ha üres lappal zárom be a böngészőt, privát ablakos megoldástól függetlenül. mondjuk én mindig az utolsó lapon vmi weboldalt nyitva hagyva zárom be. (meg szerintem a felhasználók 99%-a, szerintem ezért is van még mindig meg ez a bug, egyszerűen készítők sem tesztelték ki ezt hogy miért van)

[ Szerkesztve ]

(#31383) Steelmanus válasza DS39 (#31382) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom hogy kiprobaltad, este mar elfogyott a gyogyszer, es mergemben visszatettem a 19-et mert az meg jol mukodott mint az ureslapos inditas mint a privat bongeszes inditasa. Igazabol a privat bongeszes nem is nagyon erdekel mert sosem hasznalom, csak az about:blank miatti munkamenetvisszaallitas zavart de nagyon, nem voltam / vagyok hozzaszokva hogy hibauzenettel nyissam a bongeszot.
Ahogy leirtad a privatot - kivancsi lennek arra hogy kb 100 felhasznalobol mennyien hasznaljak - ugy erzem hogy van meg mit javitani rajta, de akkor miert teszik bele? Akarcsak a speeddialt, mert ebben a formaban ahogy mukodik jelenleg - azaz osszeszed mindent az elozmenyekbol - igy nem igen hasznalhato, miert nem tettek egy menupontot mint opciot pl a jobbgombos menube hogy azt tuzzek le amit en szeretnek.
Megfogadtam a tippet es a showQuitWarning-ot atallitottam most en is, rafrissitettem a 20-ra meg mielott ezt a hsz.-t irom es probalgattam jelenleg jo :R
Persze csakazertis ures lappal inditom a bongeszot nehogymar :D

(#31384) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

A Mozilla Hétvége 2013-ról majd bejegyzést is írok, addig itt a felhalmozott anyag:
KLIKK

[ Szerkesztve ]

(#31385) need


need
addikt

Sziasztok...

Hol tudom azt kikapcsolni...?!??

Vagy is körbe írok.. tehát ha ezt az oldalt veszem figyelembe.. és fent van egy kereső.. oda leütöm az első billentyűt mondjuk a "F" betűt akkor minden olyan megjelenik amit eddig kerestem "F" betűs szó..
Na én nem akarom hogy ezek megjelenjenek..!
Hol lehet ez kikacsolni...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#31386) csako válasza need (#31385) üzenetére


csako
veterán

Adatvédelem --> Keresőmezők és űrlapelőzmények megőrzése elől pipa ki
Köztes lépésként szükséges lehet előtte ugyanitt átrakni a lenyíló menüben az "Egyéni beállításokat használ az előzményekhez"-re

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31387) netpeti98 válasza need (#31385) üzenetére


netpeti98
addikt

Beállítások->Adatvédelem a legördülő menüben átállítod egyénire és ott ki lehet kapcsolni.

Szerk.: Mergelőztek.

Más: használ valaki Beta-t vagy Aurorat? Nincs gond a stabilitással?

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#31388) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Nálatok FF20 alatt nincs gond a popup ablakokkal? Nálam mintha a 3 gombnak csak a fele lenne meg.

(#31389) csako válasza netpeti98 (#31387) üzenetére


csako
veterán

Aurora és nincs gond :)
Csak verzióváltáskor egyes kiegészítők furcsán viselkedhetnek, amíg a fejlesztő rá nem néz.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31390) netpeti98 válasza KaiotEch (#31388) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem lehet hogy a persona okozza?

csako: :R . Lehet felrakom a stabil verzió mellé és megnézzem hogy viselkednek alatta a kiegészítőim

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#31391) KaiotEch válasza netpeti98 (#31390) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hmm de. Egy Letiltás/engedélyezéssel helyreállt. :R

[ Szerkesztve ]

(#31392) DS39 válasza Steelmanus (#31383) üzenetére


DS39
nagyúr

a speed dialt nem is nézem mit változtatnak rajta, vagy egyáltalán változtatnak-e, sose használtam, van könyvjelző eszköztár oda azt rakok ki amit akarok, az hogy előképet is lássak egy laphoz nem lényeges.

a privátot szoktam használni, ha vmi látszólag fika oldalra linkel át egy oldal azt abban szoktam megnyitni, ha valóban gané site akkor ne maradjon nyoma az előzményekben. ezért nekem praktikus ez a jobb klikkes megoldás. ez az otthoni felhasználás, a másik ami miatt jó, idegen helyen géphez ülök, és Firefox van, akkor most nem kezdek el beállítgatni hanem nyomok egy privát ablakot és hajrá, semmi login, cookie, űrlapelőzmény amit használtam nem marad meg az illetőnél.

[ Szerkesztve ]

(#31393) netpeti98


netpeti98
addikt

(#31394) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Sziasztok!
Firefoxban a meglátogatott linkek( visited links) színét szeretném halványítani 100%-ról 50%-ra. Szóval nem a színüket szeretném megváltozatni hanem az átlátszóságukat (az opacity-t). Tudnátok erre valami add-ont, scriptet, megoldást ajánlani? köszi

(#31395) need válasza netpeti98 (#31387) üzenetére


need
addikt

köszönöm.. :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#31396) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv

Egyik gépemen már régóta Fox - ot használom,
de amióta frissült a 20 - asra, a freemail - el gondom van,
más böngészővel nincs.
A gyorshívóban lévő nevek sem jelennek meg,
a levélírásra 2X kell kattintani.
Olyan gondom van, hogy kiírja, hogy a Levél küldése folyamatban...
és nem változik arra a szöveg és nem is írja ki azt, hogy a
levelét elküldtük, ezenkívül nem is küldi el.
próbáltam már
biztonságos belépéssel is, de sikertelenül.
újratelepítettem a fox - ot is, töröltem az előzményeket stb.

szerintem valamilyen süti probléma lehet

Köszönet.

(#31397) KaiotEch válasza laszlohu (#31396) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szia. CTRL+F5-t próbáltad? Vagy előzmények törlése?

(#31398) laszlohu válasza KaiotEch (#31397) üzenetére


laszlohu
addikt

Igen, a fentieket próbáltam.

(#31399) KaiotEch válasza laszlohu (#31398) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

1. hsz diagnosztika? Más böngésző alatt kipróbáltad? ABP, noscript vagy egyéb nyalánkság van?

(#31400) laszlohu válasza KaiotEch (#31399) üzenetére


laszlohu
addikt

Teljesen "szűz" telepítés, semmilyen kieg nincs pluszban telepítve.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.