Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) fatal` válasza scope2007 (#32300) üzenetére


fatal`
titán

Mindent nagyít elvileg, ha a windowsban nagyítást használsz.

(#32302) Ronam


Ronam
addikt

Köszi mindenkinek a segítséget! :)

(#32303) Penge_4


Penge_4
veterán

Olyan kiegészítő van hozzá, mint Operához/Chrome-hoz a HotkeyBB? Azaz nem context menübe szervezi ki a BBCode-okat, mint a BBCodeXtra és társai, hanem gyorsbillentyűként Ctrl+B-vel, Ctrl+I-vel és hasonlókkal alkalmazható, amikor a fókusz egy textbox-ban van?

(#32304) csababarca


csababarca
őstag

adott egy weboldal, a footlocker.eu.
otthon gond nelkul el tudtam erni,betoltott mindent, most viszont amcsiban vagyok, es nem tolti be teljesen az oldalakat, konkretan csak ezt. azt irja, hogy:
Footlocker.eu uses cookies. Click here for more information
ramegyek, megcsinalok mindent, de semmi valtozas. minden letezo bongeszovel megprobaltam, semmi.
viszont footlocker.com-t behozzak, csak valamiert teljesen mas cuccok vannak eu-s boltban,mint a com-osban.
mi lehet a gond?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#32305) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Azon gondolkodtam, hogy a fagyasaimrol keszult reportot hogy lehet megnezni? Igazabol mostanaban a tabok közötti váltásnál rohad meg, erre a multitab pluginra gondolok, az ami uj de legtöbbször nem hasznalom. A frissites elott a javascriptes gomboknal halódott...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32306) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Sokszor állítgatnom kell a ff ablakának méretét és azt szeretném hogy amikor újraindítom akkor mindíg teljes méretben (nem full screen-en) induljon el, de alapértelmezettként mindíg az utoljára bezárt állapontban indul ami sajnos nekem nem jó.
Próbáltam a "Parancsikon/ Jobb egér/Tulajdonságok/Futtatás/Teljes Méret"-re állítani, de nem működik. Valami más megoldást tudtok erre?

[ Szerkesztve ]

(#32307) fatal` válasza Eternitys (#32306) üzenetére


fatal`
titán

Pedig a teljes méret működik, most próbáltam ki. Próbáld kiegészítők nélkül, mert akkor valami bekavar.

(#32308) Eternitys válasza fatal` (#32307) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Nem tudom miért nem működik nálam a teljes méret, az lehet hogy valami lehet kieg bekavar. Csekkolom. Esetleg gondoltam talán a Sidebar miatt ami "Always on top"-ra van beállítva és ff-nek ez nem tetszik, de gőzöm sincs.

(#32309) Voice24


Voice24
őstag

Volt szó már a youtube-ról, most nekem is gondom van vele. Az itt írtak szerint letiltottam a ProtectedMode-t, de most is szórakozik. Megakad, ugrik (ilyet még sosem csinált), valamint néha a felbontás is ugrándozik a vhs-től a hd-ig. Most néztem, IE is ezt csinálja.

(#32310) TigerCat válasza Eternitys (#32306) üzenetére


TigerCat
nagyúr

(#32306) Eternitys
Ablakméretekhez: Autosizer

(#32291) Ronam
Egyszerű Google fordító: gTranslator

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32311) fatal` válasza Ronam (#32291) üzenetére


fatal`
titán

Quick Translator

(#32312) Eternitys válasza TigerCat (#32310) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Köszi. :R
Kipróbáltam, és azt csinálja hogy amikor elindítom az ff-t akkor teljes képernyőn el is indul (kb 1mp-ig), de utánna azonnal visszavált az előzőleg bezárt méretre. Valami nem engedi hogy úgy maradjon.

(#32313) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném ha a legördülő könyvjelző menüben nem jelenne meg az alsó három mikor megnyitom a könyvjelző menüt.A jobb gomb törlés itt nem működik,tudja valaki hogy oldható meg? :U

(#32314) csako válasza creed33 (#32313) üzenetére


csako
veterán

Menu Editor, de lehet, hogy pont a Könyvjelzők menühöz nem tud hozzányúlni, azért nézd meg, mert más ötletem nincs...

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32315) creed33 válasza csako (#32314) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia!
Köszönöm a tippet :R ,de sajnos a Könyvjelzők menühöz valóban nem tud hozzányúlni :O

(#32316) TigerCat válasza Eternitys (#32312) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akkor nem jól állítottad be. Nálam így néz ki:

A Title mezőben csak a Mozilla Firefox legyen.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32317) Eternitys válasza TigerCat (#32316) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Ok, én csak maximize-ra tettem, azért nem volt jó.
Kicsit még állítgatnom kell, de ez alapján megcsinálva asszem így már jó lesz.
Köszi mégegyszer :)

(#32318) TigerCat válasza Eternitys (#32317) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nagyon szívesen!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32319) The DJ


The DJ
addikt

Segítségre lenne szükségem, mert már teljesen kikészít ez az anomália.

Környezet: Firefox 22.0, használok pár bővítményt is (nem tudom ezek lényegesek-e), Windows 7 Ultimate 64 bit

Szinte mindig sok tab van megnyitva, de ez nem zavar, mert bőven elfér a memóriába. Ami viszont nagyon idegesítő az az, hogy X idő után meghülyül a Firefox és amikor megnyitok valamit vagy egy linkre kattintok akkor annyi jelenik meg alul, hogy "logout.hu kikeresve..." és itt várakozik nagyon hosszú ideig mielőtt bármi történne. A logout.hu csak egy példa, minden oldallal ezt csinálja utána. Ha újraindítom azonnal megjavul, működik is pár óráig megint, majd egyszer csak ismételten előjön ez a szituáció és megint belassul az egész. Fogalmam sincs hogy kellene erre rákeresni a neten vagy mit lehetne kipróbálni, hogy ez eltűnjön. Régen nem volt ilyen problémám és nem is emlékszem semmi komolyabb változtatásra, ami ezt előidézhette volna. Másik böngészőt nem szeretnék használni (bár fenn van a Chrome és kipróbáltam, hogy az működik-e rendesen, amikor a Firefox behülyül...a válasz: igen, tehát biztos, hogy a probléma eredete a FF.)

Valakinek van valami ötlete?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#32320) madrac


madrac
őstag

Ez a 22-es verzió nekem valamiért nagyon nem jön be. Belassul, és a memória mérete az egekbe szokott szökni. Most 800 mega... dehogy miért...
Bezártam az összes lapot, kivéve az about:memory-t és még mindig 700 megát evett.

[ Szerkesztve ]

(#32321) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Ma sok-sok év után visszaváltottam Firefoxra (22) Chrome-ról.
Szép, jó, de nem működik a jobb klikk -> megnyitás új lapon... Mit állíthattam el?
A könyvjelzőket így megnyitja, de egy oldalon belül a linkre kattintva nem történik semmi. Ráadásul a jobb klikkes menü kva hosszú, tele van minden féle meükkel. Ezt nem lehet testreszabni?

[ Szerkesztve ]

(#32322) csako válasza gilfoyle (#32321) üzenetére


csako
veterán

Menu Editor-ral azt már biztos, hogy testre lehet szabni. Az új lapos dolog talán az eddig feltett kiegészítők miatt nem működik, ha vannak, akkor egyesével letiltogatva ki lehet szűrni, de előbb érdemes megnézni, hogy csökkentett módban működik-e az új lap, Súgó --> Újraindítás letiltott kiegészítőkkel.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32323) Steelmanus válasza gilfoyle (#32321) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valoszinu hogy a Chrome hagyott bent valamit a registry-ben, mert rengeteg helyre beirja magat. Keress ra a Chrome szora a registry-ben. A Menueditor-t pedig mar ajanlottak, (#14728) M3oH

Hoppa, megeloztek.

[ Szerkesztve ]

(#32324) TigerCat válasza madrac (#32320) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem meg a legjobb Firefox amit valaha kiadtak. Egyszer sem fagyott le, nem halt meg a Flash, gyors és minden klappol. 16 megnyitott fül mellett csináltam képernyőmentést a feladatkezelőről. Ennél rosszabb sose legyen... Nem Nálad van valami gebasz?

Kimaradt, hogy a megnyitott oldalak közt van deviantART, Facebook, Sound Cloud is, amelyek nem kis teljesítményt igényelnek. Főleg a DA. Az valami brutális tud lenni 5 perc böngészés után. Kis noteszen vettem észre, hogy baromira megfogja a gépet. Szóval, szerintem nincs gond vele...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32325) fatal` válasza TigerCat (#32324) üzenetére


fatal`
titán

Nekem sincs vele semmi gondom, talán annyi, hogy a gmail panel bugos, gondolom majd javítják.

(#32326) Donvit078


Donvit078
tag

Mozilla Firefox Portable 22 hun

Mozilla Firefox Portable-23.0b3 hun

[ Szerkesztve ]

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#32327) gilfoyle


gilfoyle
őstag

(#32322) csako és (#32323) Steelmanus: köszi a tippeket, a firebug volt a hiba oka.

Mivel használom, leszedtem és újra feltettem, most meg jó...

[ Szerkesztve ]

(#32328) vlevi válasza gilfoyle (#32321) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Szép, jó, de nem működik a jobb klikk -> megnyitás új lapon."
Ha van középső egérgombod, használd azt.
Nálam pl. ezért kizáró ok egy egérnél, ha nehézkesen működik a középső gombja, mert böngészés közben többet használom, mint a bal-jobb oldalit összesen.

(#32329) TigerCat válasza vlevi (#32328) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem ilyen van, baromi jó.
Szkrollozhatsz mint állat, mert csapágyazott a görgő (egyszer lenyomva hagyományos görgetésre lehet váltani), a középső kattintáshoz külön gomb is van, így nem görgetsz mellé, plusz előre-hátra gomb oldalt. Szval, szerintem az egyik legjobb egér ilyen célra. Ráadásul még üveglapon is működik. Egyből vettem kettőt, hátha nem lehet kapni pár év múlva... Sajna Mac-en nem az igazi, még szoftverrel sem. Windows-on viszont nem kell telepíteni semmit, alapból tökéletes.
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32330) vlevi válasza TigerCat (#32329) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, nekem meg ilyen, én nyertem :D

Ez "az" egér. Csupa nagybetűvel. Százéve megvan már, semmit sem kopott, lazult, vagy gengült a mikorkapcsolója, ebben még a halkan, könnyen működő (talán japán Omron???) kapcsolók vannak, nem azok a hatalmasat csattanó, kőkemény kínai vackok, amivel néha a bal gombot is nehéz lenyomni, nemhogy a középső,

BTW, nekem a folyamatos görgősök nagyon nem jöttek be. 1-2 sort szoktam csak srollozni, arra pedig pont sokkal jobb a racsnis, mert érzem, hogy 1-t mozdult.

(#32331) Donvit078 válasza vlevi (#32330) üzenetére


Donvit078
tag

akkor ez most itt a kinek milyen eger van topick :)

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#32332) TigerCat válasza vlevi (#32330) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az előző nekem is ilyen volt, teljesen egyetértek. Tényleg jó. De hát haladni kell a korral...

Ja, majd jön a kinek-milyen macskája, kutyája, hörcsöge, stb. van...
Volt egy lószúnyogom, de tegnap este meghalt. Agyoncsaptam. Szívta a vérem. A dög...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32333) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
Xp-s mozillás profilomat akarom behelyezni 64 bites win7-es mozillába. Könyvjelzők, jelszavak miatt.
Olvasom a 1. hsz.-ből leágazó ismeretanyagot, pontosan ezt: [link]
Ennél a pontnál elakadtam:
"a cél mezőhöz add hozzá " -Profilemanager" ékezetek nélkül. Majd Alkalmaz."

Miféle cél mező? És hogyan adjam hozzá?
Hálás lennék, ha valaki kifejtené!
És nem tudom, hogy a régi profilban van-e olyan fáj, amit nem célszerű átvinni?
Gondolok itt pl. arra, ha a fájlban elérési útvonalak találhatóak HDD tartalmakra mutatóan.

Köszönöm szépen előre is.

(#32330) vlevi
Szia, nekem is ilyen egerem van, annyi különbséggel, hogy oldalt nincsenek gombok. Legelőször pont ilyet akartam venni, csak attól féltem, az oldalsó gombokat akkor is lenyomnám, ha nem kellene. Nálam is tökéletesen működik. Még használtan vettem egy üzletben 800 forintért. Megérte az árát. Régebben újként vettem egy kínait, vezetéke azóta tönkrement, kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#32334) TigerCat válasza peter889 (#32333) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Miért nem szinkronizálsz? Mindent visz és sokkal egyszerűbb...
Írj fel mindent: e-mail, jelszó és ellenőrző kód. Válaszd az (új rendszerben) első szinkronizáláskor a "Nincs nálam az eszköz"-t indításkor és kész.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32335) peter889 válasza TigerCat (#32334) üzenetére


peter889
őstag

Ezzel kell? [link]

(#32336) vlevi válasza peter889 (#32333) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mozbackup az egyik megoldas.
A masik, ha az appdata/roaming konyvarat lemented, es betoltod az uj gepen.
A sync nekem nem tetszett, egyszer osszebarmolta a konyvjelzoimet, azota nem merem hasznalni.

(#32337) fatal` válasza vlevi (#32330) üzenetére


fatal`
titán

Volt ilyen egerem, az egyik legjobb, el is van téve tartaléknak egy. :)

Most egy Laser Mouse 6000-em van, ilyen:

Ez is megvan jó rég óta, remélem sosem megy tönkre, nem lehet normális, vezetékes egeret kapni (ami nem jobb kezes), csak vagyonokért. :(

Volt folyamatos görgős egerem is, szerintem borzalmas.

[ Szerkesztve ]

(#32338) peter889 válasza vlevi (#32336) üzenetére


peter889
őstag

A mozbackup-hoz van valami leírás?

"A masik, ha az appdata/roaming konyvarat lemented, es betoltod az uj gepen."
Én is így csináltam eddig, igaz az XP-n. Egyszerű átmásolással. Csak attól félek, lehetnek benne olyan fájlok, amik HDD-n lévő tartalmakra mutatnak, és az új helyen érvénytelenek és kavarodást okozhatnak.

Ezt olvasom: "A Firefox Sync minden egyes szinkronizáláskor a kért adatainkat felküldi a Mozilla szerverére."
Aztán e-mail címet is meg kell adni.
Ez vajon ezt jelenti, hogy a cég kíváncsi a könyvjelzőimre, jelszavaimra, egyéb dolgaimra?

[ Szerkesztve ]

(#32339) csako válasza peter889 (#32338) üzenetére


csako
veterán

Nem kell félni, csak kimásolod a profil mappád az xp-s helyről a 7-esnél megadott helyre és kész, én csináltam, legutóbb ugyan több, mint féléve 7-ről 8-ra váltásnál, de nem volt gond :) (xp-ről vistára is csináltam amúgy)

Mozbackup leírás, ha még érdekel.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32340) peter889 válasza csako (#32339) üzenetére


peter889
őstag

Éppen a profil mappa átmásolásos módszerére gondoltam az előbb, az a legegyszerűbb. Kipróbálom.
Ha itt a többiek szerint is jó megoldás, maradok amellett. Köszönöm mindenkinek az infókat!

(#32341) potyi23


potyi23
senior tag

hali.regebben meglehetett csinalni,hogy pl most este eloszedtem 5 ablakot,kileptem es reggel azokkal kezdte betolteni a roka.Most hogy tudom beállitani?

(#32342) kispx válasza potyi23 (#32341) üzenetére


kispx
addikt

beállítások -> általános -> A Firefox indításakor a legutolsó ablakok és lapok megjelenítése

vagy
amikor a kezdőlap a "Mozilla Firefox kezdőoldal", akkor alul van egy olyan, hogy előző munkamenet helyreállítása

(#32343) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nekem most a legújabb firefox meg legújabb flash van fent alig csinálok valamit a firefox fel megy 500MB re aztán szép lassan van hogy eléri a 950MB is a memória használat a flash meg olyan 175mega szokott lenni és ilyenkor kicsit lassul minden ennek lehet valamit csinálni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32344) peter889 válasza csako (#32339) üzenetére


peter889
őstag

Egyszerűen átmásoltam a profilom és kipróbáltam. Kifogástalanul működik minden. Remélem, így is marad. :)

(#32345) kispx válasza Pityu. (#32343) üzenetére


kispx
addikt

Egy tiszta profilnál is csinálja?
[Profil létrehozás]
(Először addonok nélkül próbáld és a about:config-ban a plugins.click_to_play; legyen true)

(#32346) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, most akkor biztos, hogy teljesen normál méretűvé lehet visszaállítani FF22-ben a böngésző alapméreteit, akinél be van kapcsolva a nagyítás Windowsban ?
layout.css.devPixelsPerPx érték átírásról tudok, csak itt is olvastam, hogy nem mindenkinél oldotta meg. Nem szeretnék feleslegesen frissíteni.

(#32347) kororo válasza Krystal_s (#32346) üzenetére


kororo
tag

Szia!
Nálam vez.pult összes elem nagyítása 125%,majd frissítettem FF 22-re +2 kiegészítést felraktam about:config layout ... átállítás 1.0 -ra után:
1.Default full zoom level 5.8 /ez 100% beállításon/
2.Theme font & size changer 7.2 /itt 15-ös betűméret/
Eddig minden OK,visszajött a FF 21 méretezése .
Üdv!

in gold,we trust

(#32348) Krystal_s válasza kororo (#32347) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi ;) nekem a NoSquint kieg. van fent és elég jól beállítottam a méreteket, ezért is kérdeztem rá, mert nem szeretném, ha minden átállítódna a frissítés után.
Szóval akkor simán csak a layout.css.devPixelsPerPx érték átírása nem elég, hogy olyan legyen, mint a korábbi verziókban? :U

(#32349) kororo válasza Krystal_s (#32348) üzenetére


kororo
tag

Így igaz!Vmi külföldi oldalon olvastam a tippet,ott is háborogtak a miniatűr menü miatt.

in gold,we trust

(#32350) TigerCat


TigerCat
nagyúr

A Firefox Sync elvileg mindent szinkronizál. Na ez most nem nagyon müxik nálam... Adott egy Windows 7 desktop gép és egy OS X Mountain Lion, MacBook Air. A Firefox mindketőn megy, beállítva a Sync, de a megnyitott tabokat nem szinkronizálja. Ezt hogy tudnám elérni?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.