Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) DS39 válasza laszlohu (#31396) üzenetére


DS39
nagyúr

Akkor töröld a sütiket. :)
Az újratelepítés azt nem törli, ahogy a profilt sem.

[ Szerkesztve ]

(#31402) Steelmanus válasza laszlohu (#31396) üzenetére


Steelmanus
addikt

Esetleg ha a Freemail Szimpla keresztul probalnad meg? Regebben is volt gond magaval a freemail-el ezert tettem el a linket is, mert magam nem hasznalom. Ideiglenes megoldasnak javaslom.

(#31403) laszlohu válasza DS39 (#31401) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszönöm a segítségeket, kipróbálom.

A sütiket töröltem legelőször.

(#31404) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Aki frissen telepitette a 20.0-as verziot es nem csak rafrissitett a 19.0.2-re attol kerdeznem hogy a Talcan Neki megjelenik a FireFox ikonon a jobbgombra felugro menuben a hagyomanyosan ott levo Privat bongeszes, vagy eltunt? En jelenleg csak frissitettem, ezert nekem meg ott van, de telepitettem tisztan is a 20-as verziot, akkor nem jelent meg, gondolom azert mert bekerult a mar megnyitott bongeszo lenyilo menujebe. Errol van szo:

(#31405) HZoli87 válasza Steelmanus (#31404) üzenetére


HZoli87
veterán

Természetesen ott van (hétvégén telepített Windows 7, Firefox 20-al).

(#31406) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

A böngésző eszközárjai között kis ikonba van egy ilyen kis letöltési nyíl (erről beszélek), ami úgy viselkedik ha valami letöltés elindul mutatja mennyi idő van hátra, meg ha kész akkor is ilyen grafikusan előjön egy zöld nyíl hogy kész a letöltés. Na most ez nem tudom hogy került oda, nézegettem de nem jöttem rá hogy kell előhozni/leszedni...Ez a munkahelyemen lévő gépnél van így, és az otthonin is így akarom hogy legyen.

Szóval ha valaki tudja hol keressem, vagy mit töltsek le pluszba hozzá azt megköszönném...

[ Szerkesztve ]

(#31407) csako válasza B-L-A-C-K (#31406) üzenetére


csako
veterán

Ez nem a 20-as FF újdonsága?

Egyébként az about:config-ban browser.download.useToolkitUI-nak kell false-on lenni

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31408) DS39 válasza B-L-A-C-K (#31406) üzenetére


DS39
nagyúr

A 20-as verzió része. Csak frissítened kell :)

(#31409) B-L-A-C-K válasza DS39 (#31408) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Otthon frissítettem, de az otthonin nem jelent meg így, de azért ha haza érek még1x megnézem, de ha jól rémlik ezzel kezdtem.

csako: Köszi ezt is megnézem majd...

[ Szerkesztve ]

(#31410) DS39 válasza B-L-A-C-K (#31409) üzenetére


DS39
nagyúr

magát a letöltő ikont az eszköztár testreszabásánál kihúzhatod az eszköztáradra. a letöltéskezelő szolgáltatás változása a 20-asra frissítéskor megtörtént.

[ Szerkesztve ]

(#31411) Steelmanus válasza HZoli87 (#31405) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom, akkor nalam volt vele valami gubanc, lehet el kellett volna inditani egy Privatot hogy elojojjon, jelenleg a 19-est frissitettem 20-ra, annal ott van. Ha egyszer leszedem es tisztan telepitem a 20-at akkor jobban oda figyelek erre a dologra.
Mas.
Ha valaki hasznalja ezt a beallitast browser.link.open_newwindow.restriction Eredeti ertek 2 atallitva 0 melynek ez a szerepe, mindig uj lapon nyiljanak a popup-ok is, a 20-as verzio ota atkell allitani hozza a browser.link.open_newwindow.override.external valtozot -1 -rol 1-re

(#31412) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Mostanában durván belassult nálam a Firefox, és elég sokszor összeomlik. Ez mitől lehet?

(#31413) mrszitya válasza Ronam (#31412) üzenetére


mrszitya
senior tag

Könnyen lehet, hogy az Adobe Flash Playere miatt. Nincs rá kifejezés, hogy mennyire pocsékul van optimalizálva/bugmentesítve - főleg az utóbbi időkben. Lehet belőle régi verziókat használni, mint azt teszik sokan e fórum tagjai is, (nem is tudom, én mért' nem váltok vissza...)

Egyébként:
- Töröld az előzményeket (mind) - Ctrl+Shift+Del
avagy ha nem jön be:
- Reseteld a profilod (topic fórumkeresője segít)

(#31414) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Valami nem lehet kerek a 20-as verzioval, mert pl a Usite.hu mar kint van a 20.0.1 valoszinu hogy az FTP-rol szedtek le. Napokon belul frissulni fog a verzio, ami igen rovid ido alatt bekovetkezett miutan kiadtak a 20-as stabilt.

(#31415) HZoli87 válasza Steelmanus (#31414) üzenetére


HZoli87
veterán

Semmi komoly, két hibát javít csupán.

FIXED
20.0.1: Security fixes can be found here
20.0.1 - Windows-only update to handle issues around handling UNC paths (see bug 846848)

(#31416) Sharkweb válasza Steelmanus (#31414) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Már frissült is a beépített frissítőjével.

[ Szerkesztve ]

(#31417) Steelmanus válasza HZoli87 (#31415) üzenetére


Steelmanus
addikt

Lehet megvarom a 20.0.2 :)

(#31416) Sharkweb Akkor ez a frissites gyorsabban telepult mint gondoltam.

(#31418) scope2007 válasza Steelmanus (#31381) üzenetére


scope2007
addikt

próbáld ki a session manager kieget...
én azt használom. hogy a rengeteg megnyitott tabom megmaradjon... jó kieg.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#31419) pethYeti


pethYeti
addikt

Valakinek van ötlete miért így jelenik meg a google? [link]

Próbáltam letiltott kiegészítőkkel is, ugyan az...

Google fiók ki bejelntkezés megoldotta :o

[ Szerkesztve ]

(#31420) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!
Miért írja ki minden https kapcsolatnál a Firefox hogy nem megbízható?

Több helyen olvastam hogy a rossz rendszeridő miatt van ez de nálam rendben van.

(#31421) HZoli87 válasza bopeti98 (#31420) üzenetére


HZoli87
veterán

ESET-ben az SSL titkosítás ellenőrzése be van kapcsolva? Az okozhat ilyet.

(#31422) bopeti98 válasza HZoli87 (#31421) üzenetére


bopeti98
őstag

Igen, az ESET technikusa kapcsolta be amikor kértem tőlük hogy konfigurálják be nekem hogy a legnagyobb védelmet nyújtsa.

(#31423) HZoli87 válasza bopeti98 (#31422) üzenetére


HZoli87
veterán

Akkor meg is van, hogy mi okozza a problémát. Szerintem nyugodtan kikapcsolhatod, évekig használtam az ESET Smart Securityt, de sosem kapcsoltam be ezt az opciót (gyárilag inaktív).

Zárd be a böngészőt, majd navigálj a vírusirtó További beállításai között ide:

Web és e-mail / Protokollszűrés / SSL -> itt tudod kikapcsolni, majd a végén OK.

Ezután indíthatod a böngészőt, és elvileg meg is oldódott a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#31424) bopeti98 válasza HZoli87 (#31423) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi. :R Valóban ez volt a probléma.

(#31425) jozsef83


jozsef83
tag

Sziasztok!

Nekem pár napja az a bajom a Firefox-al, hogy a videókat akadva játssza le, a hang is elmegy. Eddig sohasem volt ilyen gondom. Szerintetek mi lehet az oka?

A választ előre is köszönöm!

(#31426) DS39 válasza jozsef83 (#31425) üzenetére


DS39
nagyúr

nagy valószínűséggel a Flash player. rakj fel egy a mostaninál régebbit, teszteld le hogy jó-e, ha igen, kapcsold ki az automatikus frissítését. :)

(#31427) hun005a


hun005a
tag

Az mitől van hogy bezárom a böngészőt és a firefox.exe fut a memóriában?
Valamint egy olyan hogy meg akarok nyitni egy oldalt és van olyan hogy 15-20 mp-ig csak az van alul kiírva
Várakozás a következőre ............
Más böngészővel sokkal gyorsabban megnyílnak az oldalak.

[ Szerkesztve ]

(#31428) gaborba81 válasza jozsef83 (#31425) üzenetére


gaborba81
tag

Tessék [link]

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#31429) jozsef83 válasza DS39 (#31426) üzenetére


jozsef83
tag

Köszi szépen! Újraraktam a flash player-t és mindjárt jó lett!

(#31430) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Azt be lehet állítani,hogy induláskor a 9 kis ablakos résszel induljon?Mint pl Chrome-ban a speed dial vagy operában a gyórshívók?

Néztem,de nem találtam.thx!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#31431) netpeti98 válasza Orlin (#31430) üzenetére


netpeti98
addikt

Kezdőlapnak állítsd be az about:newtab címet.

Üdv netpeti98

(#31432) Orlin válasza netpeti98 (#31431) üzenetére


Orlin
addikt

Köszönöm! :R

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#31433) Agyasima


Agyasima
senior tag

Ez a kiváló szétesett karakterhalmaz mitől van és hogy lehet megszabadulni tőle? Random jelenik meg, ha kijelölöm, eltűnik. Baromira zavaró.

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#31434) _stick_


_stick_
őstag

Üdv!
Olyan gondom van, hogy egy progi telepítése mellett felcsúszott a gépre egy FF kiegészítő, Qvo6 és ez beállított egy kezdőlapot is. Kiegészítők közt nem találom, nincs mit letörölni, a kezdőlapot hiába állítom bármire, nem számít, csak a Qv06-os keresője jön be.
Mit tehetek még?

(#31435) Csepe válasza _stick_ (#31434) üzenetére


Csepe
aktív tag

Ez egy vírus, és nem egyszerű a kiírtása.

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#31436) DS39 válasza Agyasima (#31433) üzenetére


DS39
nagyúr

túrd le a win update-k közül a platformfrissítést, ez az elsődleges okozója. (de a Firefox hw gyorsításának kikapcsolási is megszünteti a jelenséget)

(#31437) Agyasima válasza DS39 (#31436) üzenetére


Agyasima
senior tag

Kössz, kössz! :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#31438) _stick_ válasza Csepe (#31435) üzenetére


_stick_
őstag

Nagyszerű...
Köszönöm a linket, végigrágom magam rajta.

(#31439) Llew


Llew
senior tag

Olyan gondom lenne, hogy a miután a program frissítette magát a 20.0.1-es verzióra, azóta csak az alapértelmezett témával jelenik meg. Hiába állítok be másikat, nem működik.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#31440) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, sajnos beszoptam egy spamelő programot, ami megváltoztatott csomó dolgot a gépen.
Most kigyomláltam, viszont eltünt az új, üres tabra tűzött kedvenceim, helyette teljesen üres.

Hogyan tudnám visszahozni őket?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31441) #27441408


#27441408
törölt tag

Helló.

Hol kell beállítani hogy 100%-nál nagyobb nagyítással nyisson meg minden oldalt és ne egyenként kelljen állítgatni. ? köszi

(#31442) szpal17


szpal17
őstag

Ahogy olvasom nem csak nekem van problémám a Flash összeomlásával. Gyakorlatilag minden nap össszeomlik valami miatt.
Mitől lett ennyire rossz a helyzet? A mozillánál hibáznak vagy a flash player rossz ennyire?

Régebben semmi ilyen probléma nem volt...még kénytelen leszek böngészőt váltani ismét. Régen szerettem az IE-t (igen az internet explorert :) ), de hasonló probléma miatt váltottam...most viszont az borzasztó stabil.

(#31443) Gurat


Gurat
csendes tag

Sziasztok.

Nagy gond lett tegnapaz ff-el.
Próbálnám elindítani de márt egyböl az összeomlásjelentő jön.
Kb 10-15 alkalom után elindul de csak csökkentett módban.Normálisan teljesen nem hajlandó indulni.
Törlés majd reinstall hasonló eredmény.
Törlés-registryböl törölve majd reinstall és megint.

Elötte volt egy winupdate de nem hiszem hogy az a gond.
Flash frissítve de ugyanúgy semmi.

Valaki tudja mitöl van?

G

(#31444) Gurat


Gurat
csendes tag

Sok szórakozás után sikerült elérnem hogy xp sp3 módban hajlandó elindulni normálisan .
Bár nem így kellene menni.Igaz?Hiszen w7 kompatibilis.Elvileg.

(#31445) DS39 válasza szpal17 (#31442) üzenetére


DS39
nagyúr

A flash globálisan gagyi, próbaképpen felettem a legújabb Playert, picit jobb teljesítményű a cpu használat, de olyan YouTube bug van hogy bele tekerek a videóba és folyton újra tölti pedig már benne van a videó a cache-ben. (IE10, FF20 mindegy neki)

A protected mód kikapcsolása segíthet az összeomláson. (fórum kereső segít, sokszor volt már téma)

Gurat: a profilt is töröld, a program telepítési fájljaival általában nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#31446) Braddock


Braddock
őstag

Nekem a home-on a kereső nem keres :( A felső kereső oké.

(#31447) Gurat válasza DS39 (#31445) üzenetére


Gurat
csendes tag

A registry mellett a profil is törölve lett de semmi.

(#31448) Winnie The P válasza Gurat (#31443) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia.
Ha te írtál a sg.hu-n a NIS topikba akkor ott válaszoltam neked.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#31449) netpeti98 válasza Zirowe (#31440) üzenetére


netpeti98
addikt

Nyisd meg az about:config-ot majd a browser.newtab.url-t és a keyword.URL-t állítsd vissza az alapértelmezett értékre. (ezt a jobb gombos menüben tudod megtenni). Az első az új lap-ot állítja vissza amit kérdeztél, de ezek a programok gyakran állítják a második értéket is.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#31450) Gurat


Gurat
csendes tag

Szia.
Írtam ott választ.

A probléma még megoldatlan.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.