Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) Citadis


Citadis
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne a Firefox-szal, hogy pár hete ha rákattintok egy képre, amit új ablakban hoz elő (mondjuk az Index valamelyik fórumában), akkor ez az új ablakban lévő kép mindig a képernyő jobb oldalán jelenik meg, pontosabban az új ablak bal oldala mindig a képernyő függőleges középvonalánál van. Korábban ha rákattintottam a képre, akkor az új ablak a képernyő bal oldalán jelent meg. És az istenért sem sikerült találnom róla semmit, hogy mégis hogyan lehetne megoldani, hogy ismét a bal oldalán jelenjen meg. Ha tud valaki hasznos tanácsot írni, azt nagyon megköszönném!

(#31502) DS39 válasza Citadis (#31501) üzenetére


DS39
nagyúr

nem vagyok regisztrálva az index fórumára, de megnéztem egy fórumot ahol volt kép, rákattintva a képernyőm bal-felső csücskéből kiindulva nyitja meg az új ablakot.

elsőként törölném az index-hez tartozó sütiket és a gyorsítótárat is. ha ez nem elég akkor firefox indítása letiltott kiegészítőkkel. (elképzelhető hogy valamelyik bekavar)

[ Szerkesztve ]

(#31503) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok tudnátok abba segíteni hogy feltettem az FF alá a DownThemAll-t. És leszeretném menteni a Bumeráng archívumot, aminek úgy néz ki a linkje hogy:

http://www.bumerang.hu/archivhang/BUM2006/06/06/20060606001.wma
http://www.bumerang.hu/archivhang/BUM2006/06/06/20060606002.wma
http://www.bumerang.hu/archivhang/BUM2006/06/06/20060606003.wma
stb..köv nap pedig...
http://www.bumerang.hu/archivhang/BUM2006/06/06/20060607001.wma
http://www.bumerang.hu/archivhang/BUM2006/06/06/20060607002.wma
stb és így tovább...

na és ezt szeretném lementeni 2006tól 2012ig a DownTheamAll-al.
A "Beajánló oldalt" megtaláltam ahova elvileg meglehetne adni a változókat csak nemtudom hogy oda pontosan most mit írjak hogy automatán módosíts a dátumot és szedje.

(#31504) Sakab válasza Sakab (#31503) üzenetére


Sakab
senior tag

Hupsz most nézem hogy variáltak az oldalon...

http://www.bumerang.hu/archivhang/BUM2006/06/07/20060607001.wma
http://www.bumerang.hu/archivhang/BUM2006/06/07/20060607002.wma

http://www.bumerang.hu/archivhang/BUM2006/06/08/20060608001.wma
http://www.bumerang.hu/archivhang/BUM2006/06/08/20060608002.wma

almappákba tették a napokat...remélem azért még így meglehet oldani valahogy
Ja és igen itt van amaga a felület ahol meglehet adni:


[link]


[link]

[ Szerkesztve ]

(#31505) Citadis válasza DS39 (#31502) üzenetére


Citadis
csendes tag

Köszi, de sajnos egyik sem segített, már mindet próbáltam. És azért fura ez az egész, mert másik gépen szintén Win7-es op. alatt futó Firefox ott a bal oldalra rakja...

(#31506) Gebriel


Gebriel
veterán

Sziasztok!
Abba kéne a segítség, hogy Firefox alatt a gmail levelim nem töltődnek be, nem tudom megnyitni őket. Mi lehet a gond?
IE alatt nincs ilyen gond.
Köszönöm előre is a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#31507) csako válasza Gebriel (#31506) üzenetére


csako
veterán

Ha csökkentett módban betöltődnek, akkor vagy a sütiket és a gyorsítótárat kell törölni, vagy valamelyik kiegészítőd zavar be.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31508) Gebriel válasza csako (#31507) üzenetére


Gebriel
veterán

Aha.. értem, csak egy gond van nálam nincs ilyen csökkentett mód lehetőség vagy én vagyok nagyon láma és nem találom. Alapból nincs is a start menüben mozilla mappám csak ikonom. Win7-t használok.

(#31509) csako válasza Gebriel (#31508) üzenetére


csako
veterán

Súgó --> Újraindítás letiltott kiegészítőkkel --> Újraindítás --> Indítás csökkentett módban

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31510) Gebriel válasza csako (#31509) üzenetére


Gebriel
veterán

Köszi, :R Így már működik, betölti. :K
Most akkor ki kéne szűrnöm, hogy melyik lehet a rossz kiegészítő.. :F

(#31511) csako válasza Gebriel (#31510) üzenetére


csako
veterán

Igen... vagy mint írtam elég lehet csak a sütiket illetve a gyorsítótárat törölni: Előzmények --> Előzmények törlése.. --> pipáld be a Sütiket és a Gyorsítótárat

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31512) Sakab válasza Sakab (#31504) üzenetére


Sakab
senior tag

Nekem valaki? :F

(#31513) BullZeye


BullZeye
veterán

Youtube beágyazott videóihoz van működő script, hogy HDben játssza le? Mióta megváltozott youtube pár hete azóta nem működik a régi script.

(#31514) #27441408


#27441408
törölt tag

Sziasztok a lunascape böngészőm, a 3,5 vagy hatos fx- motorját használja, a facebook meg csak ezzel megy vagy a tridentel az utóbbit nem használnám.-... abbol lehet bajom ha csakis a facebookon a fx-et használom? A webkit az friss rajta és mindenhol máshol azzal tolom, szóval a használj másikat című fejezetet hagyjuk :) köszi.

[ Szerkesztve ]

(#31515) M3oH válasza #27441408 (#31514) üzenetére


M3oH
addikt

Ez FF topic. Szted hanyan tudjak, hogy mi a Lunascape, meg egyaltalan mirol beszelsz? :) Hasznalj FFt, es nem lesz ilyen gondod, vagy maxthont, amit eddig is :P

(#31516) Qasam


Qasam
aktív tag

Sziasztok! Amióta a 20.0.1-es Firefoxot használom, szinte minden bezáráskor a következő kép fogad:

Ez most egy bug a Firefoxban, vagy valami beállítási, esetleg kompatibilitási hiba?
Köszönöm!

(#31517) Visormail válasza Qasam (#31516) üzenetére


Visormail
addikt

Nekem összesen 1x egyszer csinálta bezáráskor mióta kijött ez a verzió szóval nem jellemző.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31518) BullZeye válasza Qasam (#31516) üzenetére


BullZeye
veterán

Hát, ha bezárod, akkor végül is leáll a működése, úgyhogy az történik amit te szeretnél, nem? :D

(#31519) bizke válasza Qasam (#31516) üzenetére


bizke
csendes tag

Nekem is csinálta már többször is a 20-as verzió (korábbiak nem). Hozz létre új profilt, talán akkor jó lesz.

(#31520) vlevi válasza bizke (#31519) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem kell ehhez Firefox.
Nekem a Delphi is csinálja, időnként (hetente 1x, 2x), amikor kilépek, kiírja, hogy a bds.exe működése leállt.
Tudom, én állítottam le, de minek ezt mégegyszer leokézni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31521) Qasam


Qasam
aktív tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :R

(#31522) Krystal_s válasza Qasam (#31516) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nálam a 20-as csinálta pont ezt az egyik notebookon, új rendszer +böngésző.
A többi gépen egyszer sem volt ilyen, viszont azoknál meg néha hibával leállt a fox, biztos valami bug.
Ráfrissítettem a 20.0.1-et utána nem jött elő ez a jelenség és a leállás sem.

(#31523) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Egyik napról a másikra nem tudok "@" karaktert bevinni a Firefoxba. Minden kisérletnél frissíti az oldalt. Mit állíthattam el? Van ötletetek? IE és a rendszer többi része jó, ott nem csinálja, csak Firefoxban. (20.0.1)
Előre is köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31524) TigerCat válasza TigerCat (#31523) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Közben meglett a megoldás. A Private Tab kiegészítő okozta a hibát. Eltávolítottam...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31525) MixY


MixY
tag

Sziasztok!
Van egy laptop, amin Mozillát használok, minden oldal tökéletesen működik, csak és kizárólag a Facebook jön be ilyen módon: Hiba

Utána olvastam, hogyan lehet kiküszöbölni, csak olyat találtam, hogy Ad Blocks-ot tiltsam le a bővítményekbe, de olyan meg nincs is fent :U .

Más megoldás esetleg?

Szerk.: más böngészőkkel is próbáltam már.

[ Szerkesztve ]

(#31526) DS39 válasza MixY (#31525) üzenetére


DS39
nagyúr

1. facebook sütik törlése és gyorsítótár törlése.
2. kiegészítők nélkül próbáld ki.

(#31527) Visormail


Visormail
addikt

Nálatok is akadozik most a kép az ATV-n?

Most meg úgy látszik megjavult 10 perc után, csak be kellett írni a fórumra és megijedt.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31528) localhost


localhost
Közösségépítő

FF 20.0.1 -né vettem észre kizárólag böngészésnél.

(1) Időnként a képernyő jobb felső negyedében el-eltűnik az egércursor, ekkor futok vele egy kilómétert az asztalon és akkor újra előjön. Csak és kizárólag a jobb felső negyedben.

(2) Ma másodszor fordult elő, hogy egy weboldal felugró ablakot nyitott (loginhoz) de magát az ablakot sehogyan sem tudom előrehozni! A tálcaikonon megállva látom az ablak tartamát, de nem tudok rákattintani, illetve tudok, de semmi sem történik. (ez egy másik weboldal, mint ahol a múltkor ugyanez a jelenség volt.)

Tippek?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#31529) BullZeye válasza localhost (#31528) üzenetére


BullZeye
veterán

Az első nekem is sokszor előfordult már, de sose figyeltem mi miatt, így sok minden értelmet nyer :D

másodikra be lehet állítani, hogy ne új ablakba nyíljanak meg az ilyen popup ablakok

(#31530) Steelmanus válasza localhost (#31528) üzenetére


Steelmanus
addikt

1. Probald ki hogy az egerkurzort a proba erejeig atallitod sema nelkulire.
Asztal - Szemelyreszabas - Egermutatok modositasa - Mutatok - Sema - Nincs.
Vagy vedd ki a pipat a Mutatok arnyekanak engedelyezese elol.

2. A popup-ok uj fulon es nem ablakban: browser.link.open_newwindow.restriction eredeti 2 legyen 0.

(#31531) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Van egy problémám. A Firefox (20.01) könyvjelző eszköztárának automatikus bekapcsolását szeretném megszüntetni. Hiába kapcsolom ki (menüsor vagy böngésző eszköztár + jobb egérgomb), legközelebb újból a könyvjelző eszközárral indul el.
Lehet hogy valamelyik kiegészítő csinálja, de ha lehet, szeretném megspórolni a diagnosztikát.

Előre is köszi a választ!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31533) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség nekem. A gépemre ma akartam telepíteni a Nero dvd speed nevű programot. Na ezzel sikeresen települt a Delta search engine is. Ha most rányomok a böngészőn belül az új lap megnyitására akkor e a sz@r jön be először. Rakok egy képet is. Kérdésem, hogy lehetne ezt eltüntetni?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#31534) netpeti98 válasza Winnie The P (#31533) üzenetére


netpeti98
addikt

Az about:config-ban visszaállítható: először is a keyword.URL értéket állítsd vissza, mert valószínűleg a címsor keresőkét is átállította, utána pedig a browser.newtab.url értéket.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#31535) Winnie The P válasza netpeti98 (#31534) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi a segítséget, de egy kicsit bővebben le tudnád írni, mert hála még nem volt ilyen jellegű problémám.

Szerk:

A browser.newtab.url után töröltem a karakterláncot és most úgy néz ki, hogy új lap megnyitásakor normálisan jön be.

A keyword.URL így néz ki: állapot: alapértelmezett
típus: karakterlánc
érték: üres nincs semmi írva

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#31536) netpeti98 válasza Winnie The P (#31535) üzenetére


netpeti98
addikt

Címsorba be about:config. Keresd meg ezt a két értéket: keyword.URL és browser.newtab.url, mind a kettőre jobb klikk és Visszaállít. Ezután indíts újra a Firefox-ot.

Szerk.: akkor csak a newtab-ot módosította. Ha csak kitörlöd, akkor csak egy üres lap lesz, gyorsindítók nélkül.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#31537) Winnie The P válasza netpeti98 (#31536) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ok.

A browser.newtab.url-nél megcsináltam a visszaállítást de a keyword.URL-nél nincs ilyen lehetőség, inaktív a visszaállítás.
Látom közben szerkesztetted az írást, igen így van.
Ezer hála a segítségért :R .

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#31538) netpeti98 válasza Winnie The P (#31537) üzenetére


netpeti98
addikt

Akkor biztos, hogy alapon van.
Szívesen. :)

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#31539) DS39 válasza Qasam (#31532) üzenetére


DS39
nagyúr

én inkább a beállításokban való kikapcsolást javasolnám a NoScript helyett, mivel az mindent tilt, nem csak a JS-t, és valóban megnehezítené az oldalak működését. aztán meg jönne n+1 ember hogy szar a Firefox mert nem megy ez meg az a weblap.

egyébként kicsit túlmisztifikáltnak érzem ezt a JS parát, nem tegnap óta lehet megváltoztatni azt hogyha ráviszem az egeret egy linkre mit írjon ki a lebegő feliratra/állapotsorra, meg egyébként sem hiszem hogy az átlag felhasználók azt fürkésznék kattintás előtt. a címsort kell megnézni mi van benne, ha fontos dolgot csinál az ember (pl banki utalás vagy egyéb személyes adatokat megadásánál).

(#31540) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Hogy tudom a letöltés ablakot régire váltani?
Az új verzióban csak 1 csík van, és nem mutatja hogy menyivel tölt. és megjegyzi a letöltéseket.

(#31541) csako válasza Abrion (#31540) üzenetére


csako
veterán

about:config --> browser.download.useToolkitUI --> állítsd át duplaklikkel arról, amin épp van

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31542) DS39 válasza Abrion (#31540) üzenetére


DS39
nagyúr

a letöltéseket eddig is megjegyezte :)
a nyílra ráböksz -> Minden letöltés megjelenítése -> a megjelenő ablakban: Letöltések törlése és kész is.

[ Szerkesztve ]

(#31543) Abrion válasza DS39 (#31542) üzenetére


Abrion
senior tag

régen opcióban lehetett azt állítani hogy ne jegyezze meg.

#31541:csako
Kösz :)

Ara is van beállítás hogy ne jegyezze meg? :)

[ Szerkesztve ]

(#31544) DS39 válasza Abrion (#31543) üzenetére


DS39
nagyúr

a Beállításokban az Adatvédelem fül alatt az Előzmények résznél lehet ezt állítani, bár hülye módon egyben van böngészési előzményekkel. viszont azt be lehet állítani hogy kilépéskor mik törlődjenek, ott ki lehet választani csak a letöltéseket.

(#31545) Abrion válasza DS39 (#31544) üzenetére


Abrion
senior tag

szívesen elbeszélgetnék a fejlesztőkel, hogy menyi IQval rendelkeznek, próbálkoznak új dolgokkal de nem jó irányban, azt értem hogy már nincs mit beépíteni az FFben annyira tökéletes de hogy jó beállítást tönkre vágjanak :) ez azért már elszomorító, legközelebb talán a fülek megjegyzését veszik ki

[ Szerkesztve ]

(#31546) Kékes525 válasza Kékes525 (#31531) üzenetére


Kékes525
félisten

Senki nem tudna segíteni? :F

Please, please, please...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31547) Kékes525 válasza Abrion (#31545) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez azért van, mert mostanában nagyon sok programnál, OP rendszernél a verziószám növelése az elsődleges cél, ezért rendkívül kapkodnak.

Ismét egy számháború alakult ki.

Emlékszem, a kilencvenes évek elején a vírusellenőrzőknél volt hasonló....

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31548) csako válasza Abrion (#31543) üzenetére


csako
veterán

Download Statusbar-ral megoldható, a beállításai között van erre vonatkozó opció, nézd meg működik-e még ez a része, ha van időd.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31549) rushty


rushty
senior tag

Üdv.

Nincs olyan kiegészítő, ami megjegyzi az egyes weboldalakhoz tartozó nagyítást?
Régebben ilyen zoom-os add-onom volt.
Vagy legalább lehetne benne váltani pl. 100% és 170% között egyszerűbben váltani-visszaváltani.

Revolut meghívó pü-ben

(#31550) DS39 válasza rushty (#31549) üzenetére


DS39
nagyúr

domain alapon megjegyzi gyárilag.
(legalább is eddig így volt)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.