Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7798) zodo válasza sh4d0w (#7797) üzenetére


zodo
nagyúr

Ok. Ez akkor nem olyan jó hír nekem.

Viszont lenne egy pár kérdésem: Ubuntu minimal cd telepítés kapcsán.
Mondjuk letöltöm a mini Hardy Haron.iso-t és ehhez nekem kell minden további csomagot összeválogatnom, ha jól értelmeztem. Tehát ,tényleg mindent ?

Ha igen, erről a Gnome-look.org oldalról akár be tudok szerezni minden szükséges csomagot ?
Vagy ,ha előljáróban összeválogatom a "megálmodott" rendszerösszetevők nevét , helyét akkor telepítés közben kiadom a sudo apt-get install xy parancsot amire leszedi netről a csomagokat ?
Ha egyszer odaér a rendszer telepítése és futtatása ,hogy van már grafikus felülete akkor onnantól kb.nyert ügyem van ? Ezek után, Terminálból bármit telepíthetek ami hiányzik a készítendő rendszerhez vagy nem ?

Szóval ,úgyértem: az a terv,hogy keresek egy ablak kezelőt (ami elméletileg üres), témát, ikon packot , egér kurzort , rendszer hangokat , stb .
De nem tudom,hogy egyáltalán létezik-e csak olyan ,hogy "üres" ablak kezelő ?
Mert múltkor valaki ajánlotta a LXDE -t ,de ígazáből most még nem értem a dolgot mivel egy meglévő 9.04 -es ubira tettem fel így a menük is ott voltak ,benne az alkalmazásokkal.
Testreszabhatam a témákkal ,bejelentkező képernyő,stb.
Ha viszont nincs alatta telepített rendszer akkor mit kapok kézhez az akármelyik ablak kezelő telepítése után. pl. csak az ablak keret ,tálca és egy üres start menü-t vagy hogy kell elképzleni ?

Hirtelen ennyi, bocs a béna kérdésekért!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.