Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz szucstom #77724 üzenetére

    Igazad van, én is nagyon sokáig 2 lemezeztem.
    Először, olyan 2006, 2007 körül vettem életem első, még neve se volt noname ssd-jét, 28(!) GB méretbe az XP alá. (mai napig működik, 5 év htpc és 7 év irodai meló után is)
    Természetesen megmaradt a 80GB körüli hdd háttértárnak.
    Ez a tendencia 2020-ig folytatódott, csak picit nagyobbak lettek az ssd-k meg a háttér hdd-k.
    Majd mivel a pc a hobbim, másra nemigen költök, jelenleg 128GB M2 rendszer ssd
    (ez már nem is kéne de ezen van a 2016-os telepítésű és már 2 migrációt túlélt munka Windows10-em, marad)
    és egy 1TB sata ssd. Samsung EVO860, zsírúj, meg tudtam csípni 28ezer alatt.
    És mivel a passzív pc már régóta alap nálam, mióta megvan hdd helyett az ssd, rájöttem hogy pl. baromira hangos egy hdd. Komolyan.
    Én éjjeliőr féleség vagyok és éjszaka a csendben hihetetlenül zavaró a tényérmotor meg a fejmozgató. Erre azonnal rádöbbentem amikor kiváltottam az ssd-vel.

    Ha majd x év múlva kinövöm esetleg az 1 terát, akkor már kicsit olcsóbb lesz a 2terás, nem fogom sajnálni rá a pénzt és venni fogok.

    Természetesen nem mindenki áldoz ennyit a gépére mert esetleg nincs miből.
    Én se vagyok túl vastag anyagilag de ez a szórakozásom, a hobbim, meg a munkaeszközöm is sokszor, akkor meg áldozok rá.

    És tényleg nehogy félreértsetek de sok linuxos fórumon olyan vasakkal nyomulnak hogy én már 6-8 éve kihajítottam volna. Szép a minimal koncepció de 2021 van és váltani kéne.

    Nem esik olyan ütemben az ára, persze, a hdd is esik közben.
    Mennyi is volt 10-15 éve egy, az akkori csúcskategória hdd...? Egy vagyon.
    Én emlékszek hogy a bevezetőben említett 28GB noname ssd-met akkor, 15 éve 25ezer forintért vettem. És ez a 25 akkor nagyon nagy pénz volt, sokkalta több mint most 28ezer.
    Most meg 1TB vettem 28-ért.


Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés