Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68705) ubyegon2 válasza bugizozi (#68702) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Sajnos egérbeállításokban nincs sok ötletem, mindig mezei egeret használok, ha nagyon bele akarsz merülni, akkor xinput, xinput-ui címszavakra elég sok nem túl egyszerű leírást fogsz találni.

A sima Cisco VPN-t sikerült feltennem, a Cisco Anyconnect VPN-hez mit kell telepítenem?

VPN-t se használtam még soha, ez a weboldal mindent leír, viszont lehet elegendő lesz, amit a synaptic keresője dob az anyconnect kifejezésre:

"Az éjszakai mód benne van saját tárolóban, fel kell telepítened." Ezt nem találtam, de lehet rossz helyen néztem, tudnád kicsit pontosítani?

Én a growler ft által javasolt redshift telepítésére gondolhattam, ezt vagy a Synapticból teszed fel vagy a sudo apt install redshift parancs terminalból is ugyanaz, de lehet, hogy redshift-gtk kell inkább a parancs végére.

Ha elindítom a rendszerfigyelőt akkor a CPU miért terhelt ~20% alapból? Ha berázom akkor "megnyugszik"

A Rendszerfigyelő ilyen, eleve nem jó egy GUI-s programot rendszerfigyelésre használni, de ez különösen sokat eszik. Inkább használd rendszer monitorozásra a htop, top, nmon és nload parancsokat. Próbálgasd ki őket, sokkal jobbak, mint a GUI-s említett program.

#hardvermonitorozás

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.