Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) Pít


Pít
tag

Sziasztok!

Van egy RAID 0 tömböm (alaplapi integrált vezérlővel) 2x 320 gb.
Ezen a következő partíciók vannak:

120 Gb XP rendszer
120 Gb adatok
120 Gb adatok
244 Gb zene

az egyik adatos partícióra szeretném telepíteni Kubuntu 7.10-es verzióját (64-bites).

Tanácsotokat kérném hogy ehhez mire lenne szükségem?

Windows-t már sokszor telepítettem, Suse-t is régebben, de nem tudom, hogy a kettő hogyan fog összeférni egymással.
Ill. mikre kell odafigyelnem. Gondolom telepítés elején a vezérlő drájvere kell...

Segítségeteket, előre is köszönöm!

A processzor füsttel működik, ha egyszer kijön belőle, tönkremegy.

(#4302) ngabor2 válasza derossi (#4296) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a jelszó: synaptics feltéve, ha az egérpad touchpad akar lenni.

kuka: ha gnome alatt vagy (alapértelmezett) akkor:
about:Prash ezt beírod az alapértelmezett böngészőbe (eléggé be vagyok lassulva, hog a neve ne jusson eszembe...), és bejön. erről a linkről csinálsz egy parancsikont az asztalra... és meg is van.

megj.: azért nem tudom megnézni, mert kde-m van. kettővel ezelőtti ubuntuban. majd áprilisban váltok.

(#4303) ngabor2 válasza Pít (#4301) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha boot után alapból 1 db ~600G-os lemez látszik (és nem 2 db 320-as), akkor egyszerű a helyzet:
- letöltessz egy 64-bites ubu 7.10-et
- bebútosz, majd install
- kézi partícionálás
- telepítési part. kiválaszt
- telepít.

ha az alaplap kezeli a raid0-t, akkor abba az oprendszer nem fog beleszólni. ha softraid, akkor cifrább a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#4304) Pít válasza ngabor2 (#4303) üzenetére


Pít
tag

XP install pl. nem látja a tömböt, csak ha telepítés előtt beteszem neki a meghajtót.
De az a meglévő partíciókat is érzékeli.
Gondolom, a drájver után a linux is ugyanazokat a partíciókat látja majd. (ha csak nem alapból)

Ha külön partícióra teszem, nem fogja az XP-t bántani?
Ha már működik a linux, boot-nál lehet majd egyszerűen választani?

Főként ez érdekel, hogy mennyire férnek össze....

A processzor füsttel működik, ha egyszer kijön belőle, tönkremegy.

(#4305) ngabor2 válasza Pít (#4304) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no ez az, hogy tapasztalat hiányában nem tudom, hogy a raid0 mikortól látszik. ha driver kell neki, akkor soft raid, az macerásabb. ha a raid0-ra van téve a win, akkor - ilyet is ritkán mondok - inkább ne rakj rá linuxot, hacsak nem tudsz előtte a raid-en kívül elkülöníteni egy partíciót, ahonnan fel tud állni a rendszer.

ha a raid-re van téve a win, az fizikailag azt jelenti, hogy egyik vinyón sincs, hanem a 2 vinyón egyszerre. ha az egyiket megzavarják, akkor borul az egész. a bootmanagernek kell egy fix pont, ahonnan fel tudja húzni a rendszert. 512 byte-ba nem fér be a raid driver. a win máshogy oldja meg, ott nem akkora probléma (ott máshol van a korlátozás, az nem ide tartozik). jól gondold meg, hogy a telepítésbe belevágysz-e, de előtte minden fontos cuccodat mentsd le.

(#4306) Batman válasza derossi (#4263) üzenetére


Batman
őstag

Elolvatad az általaam linkelt doksit?
ITT

mod: Látom már megy, de azért még hátha jól jöhet.

üdv

[ Szerkesztve ]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4307) Lacafi


Lacafi
tag

Hali!

Használta, ismeri valaki a wubi progit? :U

Mit kell tudni róla, tapasztalat után? :))

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4308) mikoljan válasza Lacafi (#4307) üzenetére


mikoljan
tag

Szia,

Olvastad az alábbi cikket és a hozzá tartozó hozzászólásokat?

[link]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#4309) derossi válasza Batman (#4306) üzenetére


derossi
aktív tag

igen,és ezen már túl vagyok,wvdialllal működik a net..

:R

(#4310) Lacafi válasza mikoljan (#4308) üzenetére


Lacafi
tag

Most a linked alapján. Kösz.

Te használtad? Nem a 7.1-es kiadást mutatja. Magyarul is tud?

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4311) mikoljan válasza Lacafi (#4310) üzenetére


mikoljan
tag

Én nem használtam, sajnos nem tudok felőle nyilatkozni.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#4312) Sianis válasza Lacafi (#4310) üzenetére


Sianis
addikt

Én nem próbáltam, de tud. Miért ne tudna?

Sianis

(#4313) rtom válasza derossi (#4296) üzenetére


rtom
senior tag

A kukát a fullcircle magazin 3. kiadásában leírtak alapján csináltam: Getdeb.com-ról Gnome-hideseek nevű progi letöltése és telepítése, aztán Rendszer->Beállítások-> Hidden Preferences vagy Gnome Hide and Seek. Itt valamelyik fülön van olyan lehetőség, hogy "Wastebasket visible on desktop" és kész.

(#4314) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok a fedora 8 van fent a gépen a xp mellet,vetem egy routert és most már nincsen gond az internetel sem :D.A gépembe van egy Terratec 600 tv-rm kártyan ill.audigy 4 hangkártya.Sajnos nem tudom se a rádiónak sem a tv hangot csiholni de a többi lejjátszónak van hangja.Mit kénne beálitanni,hogy legyen hangjuk?A nero linuxot feltelepittem de csak virtuális írót lát,vagy satás ill ide dvd iró is a gépen,ez miért van?

(#4315) Isa


Isa
csendes tag

Sziasztok. Teljesen kezdő vagyok linuxban.
Tegnap este telepítettem fel az Ubuntu 7.10-est Win xp mellé. Az ősök gépén hiba nélkül futott. De sajna nállam már csak úgy indult el a Linux ha a biosban az ACPI-t kikapcsoltam. Eddig ok is lenne, de nem ismeri fel a hálót.

Egy kis adat a gépről:
Asus A7V880
VIA KT880 chipset
3000+Barton
Ati x1950pro

Hálózati kártya leírása
Marvell Yukon Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Adapter, Copper RJ-45

Le is szedtem a Marveltől egy drivert de nem tudom hogyan tudnám felismertetni a linuxal.
Mivel nincsen hálóm, nem tudom frissíteni sem. Nem tudom engedélyezni az ati kártyát sem. És igy az egerem valami csigalassúsággal mozog.

Van egy file: sk98lin.tar
ezt hogyan tudom hozzáadni a forráshoz?
mi a paracs a telepítésre?? sajnos még ezt sem tudom.
Ha valakinek van ötlete vagy egy link hol van ez leírva megköszöném nagyon szépen!!

Isa

(#4316) rtom válasza Isa (#4315) üzenetére


rtom
senior tag

Belekukkantottam a driver-be, ott a readme mindent leír. Tehát driver kitömörítése: # tar xfvj install-???.tar.bz2
vagy
# bunzip2 -c install-???.tar.bz2 | tar xfv -
aztán
# cd DriverInstall
# ./install.sh (ez valszeg root-ként fog csak menni)
Válaszd a "driver installation mode"-t
végül
# modprobe sk98lin
teszt:
# ls /proc/net/sk98lin/

(#4317) Jester01 válasza Isa (#4315) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem a kernelben lévő sky2 driver viszi.

sky2 v0.15.1 addr 0xeb000000 irq 58 Yukon-EC (0xb6) rev 1

Ethernet controller: Marvell Technology Group Ltd. 88E8053 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (rev 19)

A te leírásodból nem derült ki a kártya pontos típusa, de az sk98 driver is része a kernelnek, tudtommal nem kell külön töltögetni.

Jester

(#4318) Isa válasza Jester01 (#4317) üzenetére


Isa
csendes tag

Szia,
Közben ujratelepítettem a linuxot. Úgy hogy amikor a Live CD-ről indítaná, azt írtam utánna F6-al, hogy acpi=off noacpi

Így rendesen indult a Live CD. Volt net is minden. Szépen mozgot az egér is. Fel is istaláltam a redszert. De amikor ujraíndítottam a linuxot a bejelentkezési képernyö után csak pár másodpercig élt a redszer aztán kivágta a gépet készenlétibe.

Amikor bekapcsoltam ujra akkor láttam arra a pár másodpercre, hogy van net és elérhető 153 frissítés, de rögtön kivágta a gépet. Annyi hibaüzenetet még adott , hogy az energiaellátási sémával van valami gond. Az energiaelátási ikonnal egy olyasmit, hogy kifutott az idöből valami....

Ha a Biosban letíltom az ACPI-t akkor feláll a rendszer, de ugyan úgy nincsen net, és az egér is lassú.

Pedig már kezdtem örülni, amikor a live cd-ről szépen futott minden... :((

(#4319) Lacafi válasza ngabor2 (#4258) üzenetére


Lacafi
tag

Szia! :)

Köszi a válaszod.

Rátaláltam időközben a WUBI progira, amivel gyerekjáték, és esetleges rontás nélkül lehet telepíteni, oprendszert választani, egyéb. :C :C

Szuper jó, csak ajánlani tudom aki nem ismerné! :K

http://www.opendir.hu/?freedom=/tartalom/linux/wubi

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4320) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Miutan feltettem a napokban többször is az opensuset mindig kiírja, hogy frissités található az amarokhoz
4492 az uj verzió, rányomok mindig hogy tegye fel, de a mindig azt mondja hogy van frissités, mintha nem tenné fel, másnál is jelentkezett ez ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4321) Lamair


Lamair
aktív tag

háj! most telepítettem egy suse 10,3-at 2kérdésem lenne
1. visszaraknám a vistás vinyóimat, hogyan tudok majd a 2 rendszer között bootolást választani?
2. 8800gts-em van és mégse engedi a csillivilli ablakkezelést hogyan tudnám életre kelteni?

ui: ez az első próbálkozásom linuxal, (mmost is az alol írok) kérlek benneteket türelemmel kezeljetek! :B

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#4322) Siriusb válasza Lamair (#4321) üzenetére


Siriusb
veterán

hali,
1. vagy vista alól easy bcd-vel, vistabootpro-val tudod konfigurálni a bootolást, vagy linux alatt grub-ot telepítesz. én ezt utóbbit javasolnám.
2. zárt meghajtók telepítése. az nvidia drivert rakd fel.

nem csak te tanulod most a linux-ot ;)

(#4323) Core2duo6600 válasza Lamair (#4321) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Beállítot a linuxos winyod bootnak
ill a yastban a bootloadernél azt mondod neki, hogy mbr be települjön
majd a /boot/grub/menu -t valahogy így modosítod
Persze a hdd ék ill. particiók elnevezését a nálad érvényben lévőre kell változtatni, azt szemelött tartva, hogy ahol a grub van minden esetben az a 0 ik partició

title openSUSE 10.3 - 2.6.22.13-0.3
root (hd0,1)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.22.13-0.3-bigsmp root=/dev/disk/by-id/scsi-SATA_SAMSUNG_HD400LJS0H2J1NP900708-part2 vga=0x317 resume=/dev/sda1 splash=silent showopts
initrd /boot/initrd-2.6.22.13-0.3-bigsmp

title Microsoft Windows Vista X64
root (hd1,0)
chainloader +1

title Microsoft Windows Xp
rootnoverify (hd0,0)
map (hd0) (hd2)
map (hd2) (hd0)
chainloader (hd2,0)+1

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4324) ngabor2 válasza Isa (#4318) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mikor áll fel a rendszer, a grubnál van pár másodperc, hogy kiválaszd, mit akarsz indítani. nyomj az elsőre egy e betűt, majd a kernel kezdetű sorra rámenve megint egy e, és a sor végére írd be, hogy acpi=off noacpi
ezután enter, és b. így feláll rendesen a rendszer az eddigiek alapján. hogy ez meg is maradjon, a /boor/grub/menu.lst file-t kell szerkeszteni: nyiss egy terminált, és írd be: sudo gedit /boot/grub/menu.lst
majd keresd meg azokat a sorokat (a végén), ami előtt nincs #, itt is a kernel kezdetű sorokat, és biztos, ami biztos, mindegyik végére írd be a acpi=off noacpi részeket. mentsd el, legközelebb már ezzel fog bebootolni.

(#4325) Isa válasza ngabor2 (#4324) üzenetére


Isa
csendes tag

Szia.
Én is erre gondoltam, csak sajnos az a gond, hogy nem tudok = jelt írni. Egy Logitec rádiós billentyűm van.

Megpróbálom úgy, hogy belépek a linuxba, és kikapcsolom a biosban az ACPI-t.

Köszi az ötletet

(#4326) ngabor2 válasza Isa (#4325) üzenetére


ngabor2
nagyúr

gondolom átvált boot idejére angolra a bill. az ó betűnél van az =.

(#4327) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok fedora 8 van az xp mellet létezika linux alá olyan mint az Alcohol vagy a DAEMONS tools és grafikus felületű?

(#4328) Vladi válasza qwertly (#4327) üzenetére


Vladi
nagyúr

AcentoneISO. Nem árt azért a linux mount rendszerével tisztában lenni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4329) qwertly válasza Vladi (#4328) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi,ha szépen meg kérlek lenél szíves segíteni,hogy miért nem tudok a dvd íróval irni a linux alat?Nem ismeri fel az írót a nero sem és csak virtuális írót lát,valami jogosul5tságokat kell állítani?

(#4330) Isa válasza ngabor2 (#4326) üzenetére


Isa
csendes tag

Szia. Köszönöm a segítséget. Így valóban müködik gond nélkül.
Sikerült a Vidikarit is feléleszteni, és megy a Beryl is rendesen.
Sziasztok

(#4331) Lamair válasza Siriusb (#4322) üzenetére


Lamair
aktív tag

1. ha most visszadugdosoma vistás vinyót, bootolásnál kiválasztom hogy a suse vinyórol bootoljon, utána a suse nem ajánlja fel, a bootolás beállítását, menedzselését?
2 a gond az hogy megpróbáltam telepíteni az nvidiás meghajtót, de ehhez nins 1 klikkes telepítő, így valamit elböktem és nem jött vissza a grafikus felület, na be is ilyedtem, és újratelepítettem az egész suse rendszert :K

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#4332) Szkeptikus


Szkeptikus
tag

Sziasztok,

Lelkes kezdő vagyok linuxban és szeretném a file szerverem operációs rendszerét lecserélni Xp-ről valami linuxra.

A vas: Abit KD7 + AMD Geode NX 1750 + 512 MB DDR ram + Matrox VGA 2MB ram,
+ 2db SATA HDD RAID 1-ben

Tudnátok ajánlani a feladathoz egy stabil disztribúciót aminek nem gond a 2mb-os videókártya? :U

Semmi extra elvárás nincs, ezekre használnám:

24/7-es üzemeltetés
utorrent futtatás
valamilyen médiaszerver futtatás zenékhez.
fileszerver funkció windows XP felé. (azt már tudom, hogy a Samba szerver lesz a megoldás)
ftp szerver funkció szintén XP felé.
mivel nem kapna monitorint és perifériákat, ezért távoli eléréshez is kell majd rá program, valami VNCszerű (itt az az elvárás, hogy Windows XP-ről is távirányítható legyen)

Minden tippet nagyon köszönök! :R

Ja és előfordulhat, hogy Oracle 11G XE is futna rajta. Persze nem tudom, hogy ez módosít-e bármit is.

[ Szerkesztve ]

(#4333) Szkeptikus


Szkeptikus
tag

Kifelejtettem, hogy elsőre a SUSE 10.3-at néztem ki a feladatra. :K
Ja és az ORacle természetesen 10G XE helyesen... :B

(#4334) Batman válasza Szkeptikus (#4332) üzenetére


Batman
őstag

Hello!

A lenti feladatokhoz szerintem nincs is szükség grafikus felületre, szóval ezt mind meg lehet oldani kozolon keresztül ssh-val így én az ubuntu-nak a szerver kiadását vagy debiánt ajállanék, vagy ha érzed magadban az erőt és az elszántságot, akkor
gentoo-t. :U

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4335) Vladi válasza qwertly (#4329) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó kérdés. Nem próbálsz ki egy k3b-t?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4336) Vladi válasza Szkeptikus (#4332) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hali!

A vas bőven sok a célra, ezzel nincs gond. Linuxnak valami hosszabban támogatottat válassz. Esetleg grafikus felület nélkül is gondolkodhatsz. Tovább tart összerakni, de érdemes időt szánni rá.
Hogy én is mondjak konkrétumot: centos. 7 év támogatás. Gyakorlatilag "kirohad" alóla a géped. :DD

2 mb videokártya szerintem egyiknek sem gond. Nekem 1megás van. :DD

utorrent? :Y Az minek? Van egy csomó jó linuxos kliens, nemrég írtak is rtorrent beállításáról.

Médiaszerver: az passz... :(

samba: erre is találsz itt leírást. Viszont akkor már ftp minek? :F

vnc-nek meglepő módon vncserver-vncviewer páros. :K

Oracle 11G XE az nemtom miaz. :B

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4337) Szkeptikus


Szkeptikus
tag

Köszi a tippeket mindenkinek.

Valószínűleg megnézem az Ubuntu servert. A grafikus felület most még (vélt?) biztonságot ad nekem, talán később ha már értek hozzá eléggé akkor lehet nézni vmit a nélkül is.

A utorrentet azért gondoltam, mert azt ismerem, illetve használom a WEBUI-t. Van esetleg linuxra olyan torrent kliens amit lehet webes felületen távirányítani, mint ahogy az utorrentet a WEBuival?

Az ftp szervert pedig azért irtam külön, mert nem tudtam, hogy a Samba erre is jó. őszintén 3 órája még azt sem tudtam, hogy a Samba létezik. :B

Az Oracle 10G XE pedig az Oracle otthoni használatra ingyenes adatbázis szervere. Application express alapú applikáció fejlesztéshez.

Egyébként a SUSE linux miért nem jó az említett célokra? :F

köszi!

(#4338) Siriusb válasza Lamair (#4331) üzenetére


Siriusb
veterán

1. szerintem nem, külön kell telepíteni a grub-ot.
2. hogy a fenébe ne lenne, én is azt használtam. klikk

(#4339) Lamair válasza Siriusb (#4338) üzenetére


Lamair
aktív tag

2aham látom köszike!
1 nem jön ez össze mindíg a suse bootol be!

ha benthagyom a vistás vinyóim és melléberakom a szűz 200as satásom és erre telepítem újra a susét, akkor már lehet alapbol dualboot? illetve látnifogom a zenéimet meg a filmeket?

gondolom fárasztó vagyok :U köcce a válaszokat

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#4340) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ide is bemásolom, hátha ezt a topikot többen követik:B

Pár kérdésem lenne. Nem igazán játszom már a gépen, így kacérkodnék egy OpenSUSE 10.3-mal (ebből a 32 bites vagy a 64 bites változatot éri meg feltenni? Mindkettőt letöltöttem).
1. Van-e benne valamilyen irodai programcsomag? (OpenOffice, akármi). Kezeli-e az Office2007-es fájlformátumokat (.xlsx, .docx)?
2. Van-e alapból a telepítés után valamilyen azonnali üzenetküldő szolgáltatással működő csevegőprogram? Windows Live profilt kéne kezelnie.
3. Creative X-Fi XtremeMusic-kal van-e valami inkompatibilitási probléma? Drivert egyedül a 64 bites Linuxhoz találtam a Creative oldalán.
4. Van-e beépített normális GUI-val rendelkező DVD-író alkalmazás?
5. Van-e valamilyen egyszerűen kezelhető virtuális meghajtós alkalmazás? (Daemon Tools?)
6. Azt hiszem a Total Commander nem megy Linux alatt, de van Midnight Commander, ami eléggé hasonló, a lényeg, hogy kellene valami alkalmazás, amivel lehet FTP-zni.
7. Radeon HD 3850-em van, de az istennek nem találok az AMD oldalán Linux drivert nem csak ehhez, hanem bármilyen Radeonhoz. Kérdésem az lenne, hogy alapból normálisan kezeli a Radeonokat a SUSE? Ismerősöm azt mondta, hogy Linux alá inkább Radeon ajánlott a driver miatt.
8. Torrent?
9. Xvid/DivX videók alapból támogatottak vagy külön kodekcsomag telepítése szükséges?
10. Van-e jól használható, szép GUI-val rendelkező média alkalmazás?
11. Hány és milyen fájlrendszerrel rendelkező partíció szükséges a működéséhez? Átlagos használatra mik azok a sok helyet foglaló csomagok, amiket nem kötelező telepíteni?
12. Alapértelmezett (és előtelepített) böngésző Firefox vagy egyéb?
13. Ilyen kinézetet a Gnome vagy a KDE ablakkezelővel lehet elérni? Alapból így indul a telepítés után a rendszer?:B
14. NTFS partíciók olvashatók alapból rajta?!

(#4341) Vladi válasza Szkeptikus (#4337) üzenetére


Vladi
nagyúr

Süsü is teljesen jó, csak mindenkinek maga fele hajlik a keze. :))

Eseltelg valami kis fogyasztású ablakozóval kezdj. pl: xfce

Van számos kliens a célra. Azu pl tud webuit. De ktorrent is tud. Esetleg Torrentvolve vagy torrentflux. Nameg az rtorrent és felületei. Válogass.
Amúgy meg ha már van vnc akkor már bármi megteszi. ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4342) Szkeptikus válasza Vladi (#4341) üzenetére


Szkeptikus
tag

Nagyon köszönöm!

Én a mostani XP-s szerveremen is párhuzamosan használom a VNC-t és a WEBUI-t, mert a WEBUI-val egy kattintás a torrent kliens, a VNC-vel meg több :)

Egyébként most találtam egy CentOS step by step szerver telepítési guideot, és mivel nem értek a linuxhoz ez kezdi eldönteni a dolgot... :C

(#4343) Vladi válasza Szkeptikus (#4342) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na csak sikerült valakit "megfertőznöm"? :DDD Gondolom Falko "haverom" tökéletes telepítés leírása. :))

No, csak légy körültekintő, cent nem éppen kezdőknek készült. De ha sikerül mindent bállítanod, akkor már sokkal előrébb jársz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4344) Szkeptikus válasza Vladi (#4341) üzenetére


Szkeptikus
tag

Időközben megnéztem egy-két torrent klienst, de túl sok az infó és túl nagy a választék.

Szóval olyat keresnék, ami tudja a következőket:

--> "Scheduler" funkció nappali és éjszakai sebességlimitálási illetve ki bekapcsolási lehetőséggel.
--> Cimkézési lehetőség ("Group" / "Label") oly módon , hogy a kliens a kész torrenteket bepakolja a labelnek megfelelő alkönyvtárba. (ahogy az utorrent XP-n)
--> előre beálítható ratio után automatikus seed kikapcsolás vagy korlátozás. (tehát ha a ratio mondjuk 2 fölé megy, akkor kikapcsolja a seedelést)
--> korlátozható max letöltési / feltöltési arány és max kapcsolatok száma.
(--> ja és ha tudna email értesítést küldeni letöltés befejezésről az külön jó lenne, de ez már nem alapkövetelmény...)

Tudom, hogy a Azureus ezt mind tudja (és még sok mást is) , de jó lenne valami lényegesen kisebb erőforrásigényű megoldás...

Köszi!

(#4345) Szkeptikus válasza Vladi (#4343) üzenetére


Szkeptikus
tag

Igy is van. Bár a guide angol nyelvű volt ezért fel sem merült, hogy egy hazánkfia a szerző.

A megfertőzésnek ára lesz, visszafogok járni ide a nyakatokra segítséget kérni, ha megakadok. :K

Nem fenyegetés :DDD

(#4346) Siriusb válasza Lamair (#4339) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha telepítéskor ott van a vista is, a süsü telepítője felismeri a jelen lévő oprendszereket, és létrehozza a listát. Újraindításko már választhatsz is az oprendszerek közt.
Ha jól emlékszem nekem a süsünél az ntfs fájlrendszer írása nem jött össze (másoknak gond nélkül), de látni mindenképpen fogod a windowsos partíciókat is.

Szivesen segít itt mindenki...

(#4347) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok a fedora 8 van fent a gépemen.Szeretnék egy kicsit játszani ezért fel szeretném telepíteni a Soldier of Fortune hiába kilkelek a setup.sh a telepités helyet kiirja,hogy nem lett csomag megadva telepitésre :O.Itt mit kelle csinálnom.Van valakinek valamilyen tippje,hogy a mkv. fájlokat lejátszók a vlc playerel időnként szaggat a hangja miért?

(#4348) róland válasza Alvin_ti4200 (#4340) üzenetére


róland
veterán

Válasz pár kérdésedre:

1.) Ha jól tudom van adisztribúcióban OpenOffice.org. De ha mégsem lenne, akkor a hu.openoffice.org oldalról tudsz letölteni linuxos verziót.

7.) ATi driver oldala: [link].
8.) Azureus, ktorrent
9.) MPlayer s még néhány lejtászó simán kezeli linux alatt.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4349) Alex91 válasza Alvin_ti4200 (#4340) üzenetére


Alex91
félisten

1. Van Openoffice
2. Van ilyen is. Van MSN is, bar VideoChat lehet, hogy korulmenyes lesz...
4. K3B vagy minek hivjak, de Neronak is van tan Linux-os verzioja...
8. Gondolom ez is talalhato hozza a neten...
12. Firefox van rajta. De tehetsz ra mast is...
13. Ez KDE.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4350) Batman válasza Alvin_ti4200 (#4340) üzenetére


Batman
őstag

Hello Alvin!

No akkor én is válaszolnék pár kérdésere:

1; Természetesen van OpenOffice-nak hívják.
2; Igen öbb lehetőséges i van attol függ Gnome, vagy Kde ablakkezelőt fogsz használni, Kopete és pidgin , és még számos alternatíva van , elvetemebbeknek karakteres msn-amit ahsználtam éln személy szerint si :B
3; Tapasztalati válasz a kérdéedre, aminek szerintem örülni fogsz. [link]
4; Igen van. K3b
5; Hát ilyet még nem igazán találtam, de nincs is nagyon szükség rá, mivel bármit amit esetleg mountoltal eddig Windows alatt azt lehet most nem fogod, pl dvd filmeket mplayer iso-bol viszi nem kell felmountolni. Ha mégis szükség lenne valamire konsolon keresztül a mount parancsal menni fog. Na egy kis google segített, meg nem használtam de ha kell ki lehet próbálni. [link]
6; Én is leggyakrabban MC-t használok, de vannak más alternatívák pédául krusader, szinte teljes mértékben olyan mint a TC.
7; Hát az ismerősöd akkor személj szerint még nem használt ati kártyát linux alatt (Nvidia ezen a téren nagyon alazza az Ati-t ), évek óta szívok vele és kezdetekben nem volt egyszerü feladat 3D-s gyorsítást előbányászni, de hogy jót is mondjak az Ati bele húzott és nagy mértékben fejlesztette a drivereti az újak pár bug-tól leszámítva egész jók és egyszerűen Ati honlapjarol letölthetők és leírás alapján telepíthetők. [link]
8; Személy szerint az rtorrent klienst használom webes interfaccel ( kivancsi vagyok megismered e ki fejleszti ezt a felületet ) így távoról is mindig tudom irányítania gépem, és hihetetlen minimal az erőforrás igénye míg pl azureus azért szeret memoriat enni.
9; mplayer elméletileg alapból lejátsza az említett fájlokat.
10; Gondolom zene lejátszóra gondolsz, én az amarok-ot ajállanám. Kis izelítő miközben játsza a zenét wiki oldalról automatikusan letölti az előadó önéletrajzát és a játszott szám szövegét, és még rengeteg plugin van hozzá.
11; Ez Kde ablakkezelő.Valószínüleg alapból így indul, de nagyon változatos és sok féle kinézetre lehet szabni, az én asztalomról is egy avatatlan nem igazan ismerné fel milyen ablakkazalőt használok. Itt sok midnent találhatsz ,hogy is lehet csinosítgatni.
12; Na hogy suse alap telepítése olvassa, szerintem igen de ez nem 100%. Az viszont igen ,hogy nem cska olvashatók már hanem írhatók is az ntfs particiók.

Remélem azért tudtam valamennyit segíteni.
üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.