Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) Jarod1 válasza seadrone (#19699) üzenetére


Jarod1
addikt

ilyet vettem anno

[link]

(#19702) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok

Macbookomhoz szeretnek vásárolni egy 1Tb külső merevlemezt.
Gyors es megbízhatót szeretnek. Lenyegeben arra toltenem a torrenteket, es a dolgaim azon lennenek.

Tudtok segíteni a jó döntésben?

[ Szerkesztve ]

(#19703) Jarod1 válasza apple87 (#19702) üzenetére


Jarod1
addikt

wd my passport ultra usb3, kapsz hozzá titkosító sw-t is. én is ezt vettem,..

(#19704) apple87 válasza Jarod1 (#19703) üzenetére


apple87
senior tag

köszi

[link]

Erre gondolsz?

(#19708) marsu. válasza apple87 (#19704) üzenetére


marsu.
senior tag

Én ilyet használok, amilyet linkeltél, 13-as MBA-hez. Lényegében ugyan arra, amire te is szeretnéd.
2,5 hónap alatt semmi hiba (reméljük nem is lesz).

(#19710) King Unique válasza apple87 (#19702) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Általánosan ezeket tudnám hozzáfűzni a témához. Illetve a sokat emlegetett összefoglalóban van 2,5" | 3,5" méretben is "for Mac" kategória, ha az említett gépekhez egy jobban passzoló megoldás kellene.

Nemrég valaki szintén Machez keresett 2,5" külső HDD-t és ezen válasz alapján végül a HD710A lett nála a befutó. Ennek természetesen van 1 TB-os változata is. Valamint például az SP A85 / A85M szintén jó választás lehet, ha dizájnos + ütés- és vízálló modell kell.

Ha elég egy normál típus, de valami tetszetősebb kellene, akkor pl. a Toshiba új Canvio Premium modelljei is megfontolandók. Ezekhez jár külön NTFS driver, amely jól jöhet a Windows & OS X / macOS rendszereken történő együttes használatnál. Valamint további exkluzív modellek találhatók pl. a Lacie, WD termékkínálatában.

Aztán akár a külső házas megoldás is opció lehet. Korábban elég fullos cuccokat raktak össze egyesek a belsőt és külsőt illetően egyaránt —► teszt 1 | teszt 2.
Bár ezen 2 külső rack jelenleg nem feltétlen szerezhető be itthon, de hasonlót gyárt pl. az Akitio, Ewent, LogiLink is. Továbbá vannak egyéb igényes alumínium külső házak pl. a RaidSonic kínálatában.

Amúgy nem muszáj a Machez tervezett, illetve a fentebb említett egyéb spéci típusokat venni. Bár azok nyilván előnyösebbek bizonyos dolgokat illetően. Általában megteszik a normál külső merevlemezek is, amelyeket például a "sima" notebookokhoz szoktak a Windows & Linux userek is használni. Továbbá ugyanezen kérdésre nemrég a gép topikjában ajánlott modellek szintén. :)

[ Szerkesztve ]

(#19711) fede94 válasza King Unique (#19693) üzenetére


fede94
tag

köszi!

(#19712) tassyu


tassyu
tag

Szerbusztok!

Külső USB 3.0 merevlemez vásárlása került napirendre.
A viszonylag 'gyszerű" garanciáztatás végett mindenképp multiban veszem.

Ezeket néztem:
Verbatim Store N Go 500GB
WD Elements 500 GB, ennek pontos típusa: wdbuzg5000abk-eesn

A Verbatimra 2 év garancia szemben a WD-vel, de ez csak másodlagos szempont lenne, ha azt mondjátok a WD jobb választás alapvetően.

Ezeknél lehet tudni, hogy SATA-USB átalakító van bennük, vagy a merevlemez alaplapjára integrált USB csatlakozó?

A WD valószínűsítem saját WD meghajtót szerelet bele, melyik típus van benne?
A Verbatimban melyik gyártó HDD-je van?

Előre is köszönettel.

(#19713) King Unique válasza tassyu (#19712) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

A WD-ről készült itt a topikban korábban egy teszt. Ezekben általában 2,5 colos WD Blue szokott lenni. A WD5000LMVW nyilván integrált USB-aljzatra utal, illetve itt jól látszik, hogy az is. Valamint az L betű alapján ez a modell a SATA-s típusokból valószínűleg az LPVT / LPVX változatnak felel meg. Továbbá mellékelt szoftverek nincsenek, illetve ilyen téren a különféle My Passport modellek jobbak.

A Verbatim kínálatából melyik, mert van ám többféle Store 'n' Go?
Azok a gyártók, amelyek nem a maguk által készített HDD-t teszik a külső házba, azoknál eleve változó, hogy mikor és milyen merevlemezt használnak. A különféle 500 GB-os Store 'n' Go modellek is előfordulhatnak többféle belsővel —► teszt 1 | teszt 2 | teszt 3 | teszt 4. Ezekben általában a normál változatok, vagyis a hagyományos SATA interfészes notebook merevlemezek szoktak lenni. Valamint az első teszt és a gyártó oldala alapján rendszerint mellékelnek hozzájuk 2 hasznos programot is.

Amúgy mindkettőre hivatalosan 2 év (gyártói) garancia van. Szoftveres kínálat terén viszont nyilván előnyösebb a Verbatim. Persze, ha valakinek ezekre nincsen szüksége, akkor nyilván nem fontosak. Továbbá például ezen cikkben említve van, hogy az integrált USB-aljzat nem feltétlen jelent gondot. Többen használnak ezen topikból is ilyen típusokat probléma nélkül. Bár az igaz, hogy attól még előnyösebb a másik megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#19714) tassyu válasza King Unique (#19713) üzenetére


tassyu
tag

Szia!

Köszönöm az eddigieket.
Store n go verbatim 500GB modell lenne.

A tesco a wd-t 1 év garival árulja.
A merevlemezhez adott szoftverek nem igazán számítanak, mert konzolhoz lesz.

Fogyasztásban van köztük esetleg különbség?

(#19715) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok

naponta mentek adatokat kb 10Gb-ról van szó
mire érdemes menteni ami gyors és megbízható?

usb3 as külső hdd, vagy érdemes egy satás tokba beletenni egy ssd-t és arra menteni?

a laptopn amiről mentek usb3-as port van

Szépnapot!

(#19716) King Unique válasza tassyu (#19714) üzenetére


King Unique
titán

Pontos modellszám, link stb. nélkül ez még mindig kevés információ, mivel ugye van többféle Store 'n' Go modell. Továbbá az egy dolog, hogy xy bolt mennyi garanciát biztosít, attól még ott van a gyártói garancia, illetve az RMA ügyintézés lehetősége. De mindez fentebb is említve volt. Egyébként a 2 évet azért a legtöbb helyen meg szokták rá adni.

A stabil tápellátás nagyban függ a gazda géptől, illetve az azon lévő USB-portok típusától stb. Erről nemrég szintén volt szó —► [link], [link].
De, mivel nem ismert a játékkonzol pontos típusa, illetve hogy azon milyen és hány db USB-port van, így erre megint nem nagyon lehet mit mondani. Ahogyan arra sem, hogy a 2 külső merevlemez közül melyiknek kisebb a fogyasztása, ha az egyik eleve ismeretlen. Bár az imént linkelt 2 hozzászólásban szóba kerültek a 2,5" WD-k, mint keveset fogyasztó (külső) merevlemezek.

Továbbá érdemes meggondolni a tárolókapacitást is. Manapság 2,5" külső HDD-t már nem feltétlen érdemes 1 TB alatt venni. Az 1 TB-os változatoknak általában sokkal jobb az ár-érték aránya, mint az 500 GB-os társaiknak. De ezt persze mindenki maga dönti el, ha tényleg elég 500 GB, akkor ok. :)

[ Szerkesztve ]

(#19717) King Unique válasza Dexter-2000 (#19715) üzenetére


King Unique
titán

Külső HDD / SSD-e a jobb választás adattárolásra, az függ az alábbiaktól:

Mekkora tárolókapacitásra van szükség?
Mekkora a vásárláshoz rendelkezésre álló összeg?
Mekkora adatátviteli sebességre, milyen gyors működésre van szükség?
Ki tudjuk-e használni az adott háttértár sebességét?
Milyen igénybevételnek lesz kitéve a külső meghajtó?

stb.

Arról nemrég volt szó, hogy egy külső SSD nyilván jobb választás lehet OS, programok stb. futtatására, mint egy külső HDD. Illetve előbbinek akár adattárolásnál is lehetnek bizonyos előnyei. De például másolásnál csak akkor tudjuk kihasználni a sebességét, ha a forrásmeghajtó is van olyan gyors. Illetve (napi) 10 GB adat nem sok, az USB 3.0 csatlakozásnál hamar átmásolható külső HDD-re is. Valamint, ha nagyobb mennyiségű adatot kell tárolni, akkor nyilván költséghatékonyabb lehet egy HDD alapú megoldás.

Továbbá az korábban szintén említve volt, hogy fontos adatoknál eleve a biztonsági másolatok készítésén van a hangsúly. Ugyanis egyik fizikális adattárolónál sem garantálható, hogy (idővel) nem fog tönkremenni. Egy külső HDD esetében például sok múlik a megfelelő használaton, mivel érzékeny lehet bizonyos dolgokra. De egy USB 3.0-s külső SSD-nél ott van még pl. a TRIM működésének hiánya, a vezérlő tönkremenetelének lehetősége, illetve akár ezek is. Persze a megbízhatóságon lehet javítani mindkét megoldásnál például az átlagnál minőségibb és strapabíróbb típusok használatával, de még ez esetben sem lesz rá 100%-os garancia.

[ Szerkesztve ]

(#19718) tassyu válasza King Unique (#19716) üzenetére


tassyu
tag

Sajnos a werbatimról közelebbit nem lehet tudni, ahhoz fel kell keresni egy üzletet.

A konzol nintendo, 4db USB van rajta. Mind a 4 USB, 2.0 verzió.

500GB elég, mert a géppel rá menthető tartalom nem indokol nagyobbat (nincsenek XBox, PS4 méretű fájlok), nem lenne kihasználva.

[ Szerkesztve ]

(#19719) Dexter-2000 válasza King Unique (#19717) üzenetére


Dexter-2000
őstag

• Mekkora tárolókapacitásra van szükség?
~1Tb
• Mekkora a vásárláshoz rendelkezésre álló összeg?
~25000Ft
• Mekkora adatátviteli sebességre, milyen gyors működésre van szükség?
naponta másolok vele kb 10Gb-nyi adatot sok kicsit fileokból áll.
• Ki tudjuk-e használni az adott háttértár sebességét?
usb-3.0 van a laptopon, amiben ssd van.
• Milyen igénybevételnek lesz kitéve a külső meghajtó?
otthoni használat

köszönöm szépen, hogy összeszedted nekem :R

Szépnapot!

(#19720) King Unique válasza tassyu (#19718) üzenetére


King Unique
titán

Értem, akkor pontos típus híján én sem tudok egyebet hozzáfűzni a fentieken kívül.
Az USB 2.0 port eleve kicsit karcsú a tápellátást illetően, de ha van 4 db, akkor az Y-kábeles megoldás opció lehet. Bár nem használtam még ilyen játékkonzolom 2,5" külső HDD-t, így biztosra nem állítom.

Amúgy, ha mindenképpen ott akarod megvenni és csak az említett kettő közül lehet választani, akkor továbbra is azokat tudom mondani, amiket fentebb. Bizonyos dolgokat illetően egyik-másik előnyösebb lehet, de általánosan nézve kb. ugyan mindegy melyiket veszed. Illetve az említett felhasználásra nyilván mindkettő megfelelhet. Bár, ahogyan pl. a TV-k, úgy egy játékkonzol esetén sem feltétlen garantálható a teljes kompatibilitás. Ezért nem ártana a topikjában is megkérdezni, hogy mások milyen külső merevlemezeket használnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#19721) King Unique válasza Dexter-2000 (#19719) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor ez kb. el is dőlt, mert 25 ezerből jelenleg nyilván nem jön ki egy 1 TB-os külső SSD... :N

Külső HDD-t illetően az összefoglaló, illetve egy korábbi hozzászólásban említettek átnézését tudnám javasolni. Valamint ezen cikket, mert ennyi pénzért akár még 1,5 - 2 TB-os 2,5 colos külső merevlemezt is lehet venni.

A sok kicsi fájl másolása nyilván lassabb lesz USB 3.0-n is és tovább fog tartani, mint a nagyméretű fájlok mozgatása. Viszont azért 10 GB nem akkora adatmennyiség, hogy ne lehetne kivárni, amíg végez vele.

[ Szerkesztve ]

(#19722) apple87


apple87
senior tag

Melyik a jobb valasztas a kettő közül?
Melyik a gyorsabb?es a jobb?

(#19723) Dexter-2000 válasza King Unique (#19721) üzenetére


Dexter-2000
őstag

szuper, köszönöm szépen!

Szépnapot!

(#19724) Jarod1 válasza apple87 (#19722) üzenetére


Jarod1
addikt

bakker ennyire felmentek a winyóárak? 1-2 hónapja 21000 Ft volt még a passport.

(#19725) King Unique válasza apple87 (#19722) üzenetére


King Unique
titán

Látom sikerült hasznosítani a korábbi válaszokban adott információkat. Ha Machez kell a külső HDD, akkor nyilván nem kérdés, hogy a mostani 2 közül melyiket érdemesebb választani. Utóbbi kifejezetten ahhoz készült, fémházas és még Type-A - Type-C adaptert is mellékelnek hozzá. Utóbbi egy új MacBookon történő használatnál jól jöhet. Bár ilyen kiegészítőt akár lehet venni külön is.

Sebességet illetően kb. ugyanazt tudja mind a kettő, mivel ugyanolyan (2,5" | 5400 RPM | 500 GB/tányér) paraméterekkel bíró merevlemez van bennük. Ezen két teszt is ezt támasztja alá —► Toshiba | WD.

[ Szerkesztve ]

(#19726) tassyu válasza King Unique (#19720) üzenetére


tassyu
tag

Köszönöm.
Külső HDD-vel kapcsolatban lenne még egy dolog. Van egy Toshiba Alu 640 GB modell.
Három partíció van rajta. Egyre a TVment, kettőn képek, zenék, sb. vannak. Már legalább 1 éve folyton jelzi a HDD Sentinel, hogy a végét járja, 8 nap a hátralévő időtartam (ugyanezen idő alatt). Olyan 8000 szektor hiba körül jelez , amit átpakolt tartalék területre.
Ez egyébként egy 3éves HDD. Abszolut senkinek nem ajánlom, kritikán aluli, hogy ennyit bír.

Kérdésem, reális ez, van egyáltalán ennyi tartalék, vagy a program ír valótlanságokat?

(#19727) King Unique válasza tassyu (#19726) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem feltétlen kell leminősíteni, mert a fentebb említett megfelelő használaton is sok múlik. A TV-n használva meg ki tudja, hogy például a tápellátás rendben volt-e? Az meg a másik, hogy ezekben rendszerint olcsó, kommersz merevlemezek vannak és nem enterprise kategóriás, meg 24/7-es modellek. Előbbiek meg ugye általában nem olyan tartósak, mint az utóbbiak.

A HDS a meghajtó állapotát általában jól állapítja meg, de igazán biztos eredményt nyilván csak a különféle tesztek adnak. Bár utóbbiakkal egy ilyen állapotú drive-nál nem feltétlen érdemes vesződni, illetve akár órákig is eltarthatnak.

[ Szerkesztve ]

(#19728) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Szerintetek van lényeges különbség a WD my passport ultra 2015-ös és az idei modellek között? Nekem az új modellek design-ja nem igazán tetszik és ha semmi lényeges eltérés nincs a két modell között akkor inkább próbálnék még beszerezni egy 4 TB-os tavalyi modellt.

(#19731) King Unique válasza Squirrel (#19728) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A legszembetűnőbb változás az új sorozatnál egyértelműen a dizájn, illetve a garanciaidő. Utóbbiról egy korábbi hozzászólásban már volt szó.

Más (fizikális / szoftveres) lényeges különbség vsz nem nagyon van. Legalábbis a mellékelt szoftverek mindkettőnél kb. ugyanazok, illetve a hardveres titkosítás miatt vsz az USB 3.0 chip is. Valamint a legújabb modellekről nemrég készült egy teszt, amelyben említik, hogy a 4 TB-os My Passport belsejében - a kisebb tárkapacitású változatokhoz hasonlóan - 2,5" WD Blue merevlemez van. Abból akkora tárkapacitásnál pedig vsz megint csak egyféle létezik integrált USB-s kivitelben. Tehát a régi / új 4 TB-os modellben is ugyanaz a merevlemez lehet.

[ Szerkesztve ]

(#19732) Squirrel válasza King Unique (#19731) üzenetére


Squirrel
őstag

Köszönöm a válaszod. A garanciaidőt olvastam, örülök, hogy a hardveres részben különbség nincsen. Találtam mypassport ultra metal-ból egy 4TB-osat 160CHF-ért, mindjárt meg is rendelem. Az új modelleknek egyszerűen nem jön be a design-ja.

(#19733) RR-13


RR-13
őstag

Sziasztok. Valakinek esetleg van külső 8TB-os WD MyBook HDD-je? :F
Bármilyen op rendszerben indítom el nem dobja fel a jelszó kérés ablakot! Jelszóval van védve a külső HDD. Egyébként nem látok virtuális CD meghajtó részt, ebből kellene indulnia az Unlock.exe-nek és így az unlock ablaknak... :(

A WD 6TB-osnál indul XP-n is ez az ablak... és ott a virtual CD meghajtót is látom.

Létezik, hogy ebbe a 8TB-osba nem tettek virtuális CD-t??

Csak akkor tudom feloldani a jelszó zárat, ha feltelepítem a WD security programot, na de van olyan gép ahol nincs fenn alapból és azért hordozható ez, hogy másik gépen is megtudjam nyitni!

Szóval nem nagyon értem ezt. :(

(#19734) Jarod1 válasza RR-13 (#19733) üzenetére


Jarod1
addikt

szeerintem ennek úgy kéne működni hogy bárhova csatlakoztatod ott kérjen jelszót.

(#19735) RR-13 válasza Jarod1 (#19734) üzenetére


RR-13
őstag

Hát igen eddig az összes WD My Book úgy működött.. ez meg csak akkor engedi feloldani a jelszóval, ha a program fel van telepítve a gépre és ott klikelek a Security ikonra, akkor nyílik meg az ablak, ahová be lehet írni a feloldó jelszót! :W

(#19736) King Unique válasza RR-13 (#19735) üzenetére


King Unique
titán

Igen, általában így szokott működni. Illetve ezt a VCD-t maga a program hozza létre, ha be van állítva a titkosítás a külső meghajtónál. Bár a hardveres titkosítás ezeknél úgy tudom alapból aktív, a meghajtózárral csak maga a jelszókérés aktiválható / deaktiválható. Ha a 8 TB-osnál nincs ilyen VCD, akkor lehet változtattak rajta. Bár azért nem ártana másik gépen, másik OS alatt is kipróbálni. Amúgy régi / új My Book?

Olvastam a másik topikba beírt hozzászólást. UDF fájlrendszerű partíciót létre lehet hozni Windows alatt például ezen leírás alapján. Kipróbáltam és működik külső HDD-nél is, ha egy adott betűjelű partíciójára kiadom a parancsot. Aztán, hogy a fájlokat szimplán rámásolva működni fog-e a VCD, azt nem tudom :F Lehet, hogy nem elég hozzá annyi.

[ Szerkesztve ]

(#19737) RR-13 válasza King Unique (#19736) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi a választ! :B :R
A régi 8Tb-os WD My Book-ot vettem, kb. az utolsót az országban. :K

Eddig 6TB-os volt és azon is volt VCD meghajtó és az elődjein is.. nem értem ezen miért nem indul vagy mi van vele... már írtam a WD supportnak, hogy egyáltalán van -e rajta VCD vagy ebből kihagyták, ami azért egy marhaság, mert akkor másik gépen nem tudom majd használni a HDD-t, csak ha ott is telepítem a WD Security programot. :W

Kipróbálom a módszert, mert megvan amit ki kell írni a VCD meghajtóra, csak tudjam kiírni, illetve létrehozni magát a VCD részt:)

(#19738) King Unique válasza RR-13 (#19737) üzenetére


King Unique
titán

OK, értem. :)

Mondjuk az XP is már jó régi, de a WD programok úgy tudom még futnak rajta. Illetve ilyen gyári külső HDD-knél a korábban említett dolog szintén hasznos az XP esetében, mert amúgy nem kezeli a GPT-t. Legalábbis a 32 bites verzió nyilván nem.

A VCD manuális létrehozását, ha sikerül megoldani, akkor majd a megfejtést megoszthatod. Bár normál esetben annak a titkosítás (jelszókérés) beállítása után elvileg működni kéne. Az UDF-re formázásnál meg majd figyelni kell, hogy a megfelelő partíció betűjele legyen megadva és nehogy véletlenül másikat dózeroljon le! De egyébként úgyis megerősítést kér a művelet előtt.

[ Szerkesztve ]

(#19739) RR-13 válasza King Unique (#19738) üzenetére


RR-13
őstag

GPT-ben nem látta az XP egyáltalán a 8TB tárhelyet, ezért formáznom kellett és inicalizálnom és akkor már látta az XP SP3 rendszer a 8TB-ot! :K A GPT helyett a másikra inicalizálta MBR lett.

Sajnos nem tudja fomázni UDF-be a HDD-t :( Ezt írta: FORMAT nem áll rendelkezésre a meghajtó <UDF> számára! :W

(#19740) King Unique válasza RR-13 (#19739) üzenetére


King Unique
titán

Ez kompakt külső HDD, tehát gyárilag partícionálva van, illetve formázva NTFS-re. Amikor csatlakoztattad, akkor az XP netán GPT védőpartíciót mutatott? Amúgy meg ettől függetlenül nyilván ennél is megvan a korábbi hozzászólásban említett dolog, mert MBR-nél eleve ~ 2,2 TB a korlát. :)

Én direkt kipróbáltam nemrég ezt az UDF-re formázást és működött. Bár az igaz, hogy nem XP, hanem Win10 alatt csináltam. Előbbi most nincs kéznél, így annál nem tudom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#19741) RR-13 válasza King Unique (#19740) üzenetére


RR-13
őstag

Nem tudja az XP format exe, kell egy másik exe-t keresnem. :U Vagy próbálom majd win7-en az UDF formázást.
Egyébként amikor csatlakoztattam a géphez, akkor az XP semmit nem mutatott sehol sem a 8TB-ból, mint partíciót! Így csak a WD saját programjával tudtam törölni a HDD-t és utána már látszódott a lemezkezelőben! Akkor formáztam meg NTFS-re, és legalább azóta a 8TB látszódik, de a VCD nem indul másik gépen sem, win7 és win8 alatt sem! :( Ennyit nem szívtam még külső HDD-vel, a WD MyBook 6TB-ossal semmi ilyen gond nem volt! :(

(#19743) King Unique válasza RR-13 (#19741) üzenetére


King Unique
titán

Aha, értem.
Amúgy érdemes megvárni a gyártó válaszát, mert lehet módosítottak valamit és tényleg nem működik már ez a VCD. Akkor meg nyilván felesleges formázgatni, amivel egyébként sem biztos, hogy összejön.

Illetve még az jutott eszembe, hogy meg lehetne nézni mindkettőnél a programok verzióját és ha eltérő + a 6 TB-os is ebből a viszonylag új sorozatból való, akkor az ahhoz mellékelt szoftverrel megpróbálni. De, ha megegyezik a verzió és például a 6 TB-osnál van VCD, ellenben a 8 TB-os változatnál nincsen, akkor nyilván ez a megoldás nem opció.

[ Szerkesztve ]

(#19744) RR-13 válasza King Unique (#19743) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, az UDF már megvan win 8.1 alatt sikerült a format! :K

A programok majdnem egyezőek, de a régivel sem hozta elő a 8TB-osnál a VCD-t, meg sehol sem.. kipróbálom, hogy az ISO VCD fájlt ráteszem az UDF partícióra, azt majd lesz valami :)
Majd megírom. Amíg nem válaszol a WD, addig elvagyok! :(

(#19745) RR-13


RR-13
őstag

Na ebből semmi nem lesz! A 63 MB-os UDF partíción nincs hely azt írja, pedig semmit nem tettem oda csak formatáltam a helyet! :W
Kb. semmit nem értek már:( Most meg a virtuális CD meghajtót nem tudom létrehozni az UDF partíción... :Y

(#19746) King Unique válasza RR-13 (#19745) üzenetére


King Unique
titán

Én mondjuk egy 10 GB-os részt választottam le a külső merevlemezen és azon próbáltam ki. Esetedben nyilván nem kell ekkorát, de szükség esetén a 63 MB-nál lehetne akár kicsivel nagyobbat is létrehozni.

Amúgy meg lehet hagyni kéne és ha ennyire nem megy, akkor nem érdemes vele vesződni. Az a lényeg, hogy maga a hozzáférés működik, még ha külön telepíteni is kell az adott OS-re a programot. Meg egyébként korántsem mindegyik hasonló terméket készítő gyártónál van ilyen VCD megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#19747) RR-13 válasza King Unique (#19746) üzenetére


RR-13
őstag

Igen gondoltam erre, de a 30MB-os VC4 ISO fájlt nem tudtam feltenni a 63MB-os partícióra :O Mert azt írta nincs hely.. szóval valami nagyon nem jó itt :(
De köszi a segítséget, legalább tudom, hogy kell UDF fájlrendszerre konvertálni.. nem mintha mentem volna vele valamire eddig! :R
Igen, de pont azért szerettem a WD-t, mert itt valódi jelszavas védelem van az egész meghajtóra és nem csak a fájlokra és mappákra, és a program telepítése nélkül is feljött az ablak, hogy írjam be a jelszót.. legalább is a 6TB-osig így volt..

Mondjuk azt még mindig nem tudom, hogy miként lehet elérni, hogy az UDF partició a külső HDD-n az VCD meghajtó legyen :F

[ Szerkesztve ]

(#19748) RR-13


RR-13
őstag

Senkinek nincs itt WD MyBook 8TB külső HDD-je? :F :U
Nagyon jó lenne tudni, hogy másnak se dobja fel a jelszó beíró ablakot, ha csatlakoztatja a géphez..?? :R

(#19749) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

valami módon meg lehetne oldani, hogy legyen e-sata csatakozó a gép hátulján? :D
mert eddig volt volt z77 sabertooth
és már nincsen az új alaplapon :(

régi

új

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19750) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, van lényegi különbség a Toshiba Canvio Connect és a Toshiba Canvio Ready között?
Back-up, és filmnézés lenne a profilja egyébént. Jók ezek?

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.