Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) Ragnar95 válasza Imy (#13200) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem kell belépni a Fotók appba, a háttérben is megy az iCloud photo sync.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13202) Oldman2 válasza univerzita (#13198) üzenetére


Oldman2
veterán

Hopp, ez a "Beállítások - iCloud - iCloud Fotókönyvtár" nem volt bekapcsolva.

Mire ezt írom, már fel is került minden!

Azzal mit lehet tenni, hogy WiFi-s iPad lévén, nincs GPS és a Camera Helyszínként jelenleg ezt rögzíti a képekhez: "North Atlantic Ocean"?

[ Szerkesztve ]

(#13203) univerzita válasza Oldman2 (#13202) üzenetére


univerzita
addikt

Kapcsold be a Helymeghatározás és akkor ha valahova felteszed ( pl.Fickr) akkor ott van a hely infó.

(#13204) silmatauki válasza Oldman2 (#13202) üzenetére


silmatauki
őstag

vegyel kulso gps-t, ha mindenkepp, mindig kell a pontos lokacio. Ha jb-lsz, akkor barmi BT GPS megteszi, ha nem, akkor csak nehany (igen draga).

(#13205) vadászcsiga válasza Oldman2 (#13202) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ki kell költöznöd az óceánra, nincs mese :D

(#13206) Oldman2 válasza univerzita (#13203) üzenetére


Oldman2
veterán

Be van kapcsolva a Helymeghatározás, ami itthon készül kép, azokon jó a Helyszín infó, de amik WiFi nélküli helyszínen készülnek, ott "elég vad infó" kerül be.

Nem értem, miért nem a legutóbbi helyszín jelenik meg ebben az esetben?

JB-znék én szívesen, de 9.3.2-re nincs ilyen (jelenleg). Így vettem a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#13207) univerzita válasza Oldman2 (#13206) üzenetére


univerzita
addikt

Ez sajnos ilyen.

(#13208) silmatauki válasza Oldman2 (#13206) üzenetére


silmatauki
őstag

mivel wi-fi-s ipadekben nincs gps vevo. azoknal pontos(!) helymeghatarozas csak kulso gps vevovel lehetseges.

(#13209) #15490560


#15490560
törölt tag

Kösz a töltős segítséget srácok!

(#13210) Oldman2 válasza silmatauki (#13208) üzenetére


Oldman2
veterán

Tudom, de a jelenlegi "működés" a tapasztaltak szerint minden logikát mellőz.

(#13211) Imy


Imy
veterán

Ha már fotóknál tartunk...
HDR-t szoktátok használni? Mik a vélemények róla? (jelenleg nálam automata módban van)
A másik, ha HDR-ben fényképezek, akkor a normál kép is megmarad. Itt érdemes beállítani, hogy a nem HDR-t ne tartsa meg?

(#13212) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Jó estét urak!

iPad Air-hez létezik jóféle, teljes kijelzőt lefedő 2.5D tempered glass? Lényleges lenne hogy oldalt görbüljön, sokat hozzáadna a vágódeszkánkhoz vizuálisan.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13213) Imy válasza tDr1v3r (#13212) üzenetére


Imy
veterán

Én e-bayen vettem. ;)

(#13214) zolikaDB válasza tDr1v3r (#13212) üzenetére


zolikaDB
veterán

En magamnak ezt vettem, valami 15$ koruli aron, de tokeletes! Jo a tapintasa, mersekelten zsirosodik, erzekeles rendben van, karc pedig nincs :) Ez egy jo ar-ertek aranyu marka. [link]

[ Szerkesztve ]

(#13215) Peddy789


Peddy789
őstag

Hali, ipad air 2 64gb még mindig megéri az árát? mivel lassan 2éves ugye nem kezdett el az uj frisitésektől belassulni ahogy szokás aplenél? Ahogy nézem már 500 euro körül kapható, barátinak tűnik, van jobb gép ennél jelenleg? Kb mennyi átlagos kijelzőidő?

(#13216) silmatauki válasza Oldman2 (#13210) üzenetére


silmatauki
őstag

Pedig logikus: ha van Wi-Fi-d, akkor (ha a Wi-Fi-t már használta vki GPS-es cuccal, azaz a Wi-Fi access point helyzetéről van infója az Applenek) kb. pontos a helymeghatározás. Persze ez vad eredményekhez is vezethet, pl. ha vonatos / buszos Wi-Fi-t használsz, ami lehet, hogy az ország másik végébe (ahol szintén megfordult az adott jármű) rak.

Kint, ahol nincs Wi-Fi, az Apple semmit sem tud használni a helyzeted meghatározására, hisz GPS hardver sincs.

(#13217) silmatauki válasza Peddy789 (#13215) üzenetére


silmatauki
őstag

Air 2-t 9.0.2-vel használom, teljesen OK. (újabb verziókra nem frissítettem, hogy ne vesszen el a JB.)

(#13218) silmatauki válasza Imy (#13211) üzenetére


silmatauki
őstag

Soxor “szellemképes” a HDR kép (mert fizikailag 2 képből rakja össze a rendszer, bár azokat nagyon kis időeltéréssel rögzíti), emiatt én a helyedben nem tiltanám le a nem-HDR kép rögzítését. Azt1n ha látod, hogy a HDR szellemképes, a normál még vszínű jó lesz.

(#13219) Oldman2 válasza silmatauki (#13216) üzenetére


Oldman2
veterán

Mint minden, ez is relatív...

Nekem a lenne logikus, hogy ha nem tud friss helyszín infókat beszerezni, akkor a legutóbbi pontosat mutatná.

Az még mindig pontosabb infó lehet(ne), mint hogy 1-2 km-re az otthonomtól készült fotókhoz, USA-béli helyszínt mond.

(#13220) CharlieDrop válasza Peddy789 (#13215) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem 9-10 órát bír és emellé 200 óra készenléti időt, semmi lassulás nincs, sehol se

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#13221) Chereiose


Chereiose
addikt

Használt 16 gigás Air 2-ért mennyit érdemes kiadni? 90K esetleg garival reális? :U

Mini 3-mat cserélem, túl lassú...

[ Szerkesztve ]

(#13222) hszilard666 válasza Chereiose (#13221) üzenetére


hszilard666
veterán

És akkor itt vagyok, ipad mini gen1 el, ios9 cel :DDD First world problem :D

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#13223) silmatauki válasza Chereiose (#13221) üzenetére


silmatauki
őstag

Kb. OK ár, ha amúgy jó állapotban van. (399 eur ugyanez a konfig újonnan, legalábbis itt a 24% áfás Finnben. Valszeg Mo-n se sokkal drágább.)

(#13224) petertoth10


petertoth10
tag

Ipad Mini 2-őt szerettem volna iOS 10-től 9.3.2-re vissza állítani, le is töltöttem a megfelelő fájlt, kiválasztottam iTunesban, kész, Itunes szerint 9.3.2 van már rajta, de alma logóig jut csak el, egy pillanatra megjelenik a akku jel illetve a másik sarokban az "iPad" felirat. Mit lehet tenni? Kábel eredeti, itunes legujabb.

(#13225) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Használt Ipad Air 32 Gb wifi, még pár hónap apple garival 80-ért jó áron van szerintetek?

Cserélném az ipad 2-m, már nagyon lassú szegény.

Köszi előre is!

(#13226) mrmrg


mrmrg
tag

Sziasztok!

Ipad2-re melyik a legajánlottabb IOS verzió, amivel még gyors a böngészés, FB...? 9-cel gyakorlatilag élvezhetetlen már a használata. Illetve ha valaki dobna egy linket bevált downgrade módszerről azt szintén megköszönném!

Üdv,

(#13227) Handball94 válasza mrmrg (#13226) üzenetére


Handball94
aktív tag

Nem lehet downgradelni - csak frissítés után, közvetlen előző verzióra, amíg az Apple aláírja - ha már 9-es van rajta, akkor sajnos az is marad.
Kérdésre válaszolva, 7-esnél már nem frissíteném.

(#13228) mrmrg válasza Handball94 (#13227) üzenetére


mrmrg
tag

Akkor a 7re való visszaállásra semmilyen mód nincs?

(#13229) vadászcsiga válasza mrmrg (#13228) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Zeró.

(#13230) silmatauki válasza mrmrg (#13226) üzenetére


silmatauki
őstag

Szerencsére az iPad2 gond nélkül downgradelhető, akkor és csak akkor ha anno az SHSH-t elmentetted: lásd http://forums.macrumors.com/threads/finally-downgrading-becomes-possible-but-only-for-certain-a5-devices.1893920/

én is próbáltam a downgrade-t (nem csak a thread-ben említett 6.1.3-ra), simán ment. Sőt, még 4.3-ra is downgradeltem (asszem iOS8-ról).

[ Szerkesztve ]

(#13231) mrmrg válasza silmatauki (#13230) üzenetére


mrmrg
tag

Sajna nem mentettem semmit anno:(

(#13232) macskacsa


macskacsa
csendes tag

helo,

rátettem egy csomó albumot különböző előadóktól ipadre viszont amikor ott megnéztem csomó albumnak/előadónak ugyan az lett a képe/borítója pedig itunesben más. :U

~70 albumnak ugyan az lett a borítója mint egy teljesen más előadó albumának borítója. Ezt hogy lehet visszacsinálni? :R :W

(#13233) silmatauki válasza mrmrg (#13231) üzenetére


silmatauki
őstag

Ha báromikor is Jbltél iOS7 előtt, akkor az SHSH-kat automatikusan elmentette a rendszer.

(#13234) mrmrg válasza silmatauki (#13233) üzenetére


mrmrg
tag

Sajna sosem volt JB-zve:(

(#13235) Oldman2


Oldman2
veterán

Tudnátok-e ajánlani olyan jól bevált Univerzális appot, amivel magyar nyelvű felületen lehet a tankolásokat több járműre is naplózni?

Esetleg olyat, ami (pl. iCloud-on) keresztül iPad és iPhone között szinkronizálja az adatokat?

(#13236) SoldierL


SoldierL
senior tag

Sziasztok! Az áruház előzőleg törölt bankkártya számot miért nem fogad el újra?

(#13237) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Letörném a kezét annak aki kitalálta a hátlapok közepén azt a kor alakú kivágást.
Rendeltem egy hátlapot az air-nek, erre nem ki van vágva? Vannak akik az ujjuk begyével simogatják az almát? :)
Eddig mindig kerültem az ilyen tokokat, hátlapokat, most belefutottam egybe.

[ Szerkesztve ]

(#13238) lacy86 válasza vadászcsiga (#13237) üzenetére


lacy86
addikt

Mindenhol lassak, hogy csak az alma a kiraly 😂

(#13239) vadászcsiga válasza lacy86 (#13238) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én direkt teszek oda egy post it-et :D

(#13240) lacy86 válasza vadászcsiga (#13239) üzenetére


lacy86
addikt

Az is egy megoldas 👍😆

(#13241) d.tiborz válasza vadászcsiga (#13239) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Vagy szigszalagot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13243) pescara


pescara
aktív tag

Ezt az esti fenyt probaltatok mar az air en? Sarga minden, szerintem nagyon rossz.

(#13244) Ragnar95 válasza pescara (#13243) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kis megszokást igényel, de szerintem jó dolog, tényleg pihentetőbb a szemnek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13245) koxkids válasza pescara (#13243) üzenetére


koxkids
őstag

Én imádom. Multkor volt hogy kikapcsoltam, azt hittem megvakulok. :D
Jól be kell állítani és szerintem sokkal pihentetőbb..

[ Szerkesztve ]

(#13246) pescara válasza koxkids (#13245) üzenetére


pescara
aktív tag

Ok, akkor adok neki meg egy eselyt!:-)

(#13247) Laci4


Laci4
senior tag

Sziasztok!

Kezdő IOS használó vagyok, egy Ipad Air 2-es segédletével. (only wifi)

Megrögzött régi android felhasználóként biztos lesz sok kérdésem, de először egy gyors kérdés:
Tudtok olyan alkalmazást, ami méri az adatfelhasználást, programokra bontva?
Telóm netjét osztom meg neki néha, van jó pár játék, ami net nélkül el se indul, pedig nem online játék..
Kíváncsi lennék mennyi adatot fogyasztanak, hogy tudjam, rá merhetem-e ereszteni őket a mobilnettemre :B

Amiket találtam, azok nem tudják program szintre bontani a statisztikát.. :U

Előre is köszi!

Laci

(#13248) Ragnar95 válasza Laci4 (#13247) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs ilyen app, mert egyik se fér hozzá a rendszerhez. Max VPN-en keresztül lehetne ilyet mérni, de olyan appról sem tudok, ami ezt tudná. Valószínűleg csak a Game Center bejelentkezéshez kell a net, ha valóban nem online játékokról van szó.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13249) csab2 válasza #05304832 (#13242) üzenetére


csab2
veterán

Ami már nem a Sony-é. 😉

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#13250) SoldierL válasza pescara (#13243) üzenetére


SoldierL
senior tag

Szerintem is nagyon jó van amikor nappal is bekapcsolom ha sokat kockulok.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.