Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) vadászcsiga válasza sutyesz96 (#13300) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Dehogy. Próbáltam apple billel de kínszenvedés volt, gyorsan továbbadtam.
Szöveg bevitelre ritkán használom, inkább tartalomfogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#13302) Ragnar95 válasza sutyesz96 (#13297) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Még a 10 col is kicsi tollal való jegyzeteléshez szerintem, mivel nem tudsz annyira kis betűkkel írni, mint papíron és a 8col akárhogy is nézem, egy A/5-ös oldal kb, amire nem sok infó fér. Ha meg nagyítva írsz, akkor alig látsz valamit abból, amit leírtál.
Mindenképp ki kell próbálni előben is, mert ízlések és pofonok, de pont a jegyzetelés az, amihez szerintem az iPad Pro mérete a legideálisabb.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13303) sutyesz96 válasza Ragnar95 (#13302) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ki beszélt tollal való jegyzetelésről? :)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#13304) Ragnar95 válasza sutyesz96 (#13303) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Megemlítettem, hogyha később felmerülne, így számolj :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13305) Frozzy válasza Ragnar95 (#13304) üzenetére


Frozzy
őstag

Eszembe sem jutott még ilyen h tollal jegyzeteljek :D

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#13306) sutyesz96 válasza Frozzy (#13305) üzenetére


sutyesz96
őstag

Nekem se.

Mármint legalábbis nem ipadre. :DDD

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#13307) SoldierL


SoldierL
senior tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani nekem ipad mini 2-re normális szilikon tokot? Multkor rendeltem, de kicsi rá mert az a sima ipad mini-re való de állították nekem, hogy jó lesz az enyémre. Hát nem volt igazuk.

(#13308) dauphin


dauphin
aktív tag

Sziasztok! :) Remélem jó helyre írok, ha mégsem, kérlek nézzétek el nekem, mint kezdő Ipad mini 2 tulaj. Az első kérdésem a következő (lesz még egy pár azt hiszem, androidos háttérrel jöttem, és egy kissé nehézkes az átállás): az iTunes programon keresztül vásároltam egy appot, a kedvencemet a Leo's Fortune-t. Végigmentem a vásárlás ceremóniáján, le is vont egy bizonyos összeget (1,98 eurót) a számlámról, de ez az összeg nem egyezik a játék oldalán feltüntetettel, ami 4,99 euró. Most mi teendőm? Úgy néz ki, hogy nem töltődik le a játék, és bizonytalan vagyok, hogy mi legyen a következő lépésem. Minden segítségért hálás vagyok. Köszönöm előre is.

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#13309) Ragnar95 válasza dauphin (#13308) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az nem a játék ára volt és nem is vonta le az iTunes, csak zárolta a fizetőképességed ellenőrzése érdekében. 1-2 héten belül feloldja az Apple a zárolást.
Mit ír az AppStore, ha rámész a játékra, az árát vagy a felhő ikon van ott?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13310) dauphin válasza Ragnar95 (#13309) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm a választ. A kérdésedre válaszolva az árát írja ki az AppStore. Egyébként ez ennyire hosszú folyamat minden esetben, vagy csak az első vásárlásnál kell ezen átmenni?

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#13311) dauphin válasza dauphin (#13310) üzenetére


dauphin
aktív tag

Amint a számlafedezet ellenőrzése lezajlott, újfent végig kell mennem a vásárlás menetén, hogy letölthessem a Leo-t?

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#13312) Ragnar95 válasza dauphin (#13310) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezek szerint valamiért nem ment végbe a vásárlás, úgyhogy nyomj rá még egyszer a letöltésre.
Nem kell megvárni, míg feloldják a zárolást. Csak akkor ellenőrzik a fizetőképességed, ha sokáig nem vásárolsz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13313) dauphin válasza Ragnar95 (#13312) üzenetére


dauphin
aktív tag

Sikerült! Rányomtam újból, ahogy javasoltad és azonnal le is töltötte. Köszönöm a segítséget. :R

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#13314) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Ma kaptam ajándékba egy Ipad 3 A1430-at. Egyelőre még csak ismerkedem vele. A 3G modem képes beszédátvitelre, lehet telefonként használni?

(#13315) Süvi válasza Hauptmann (#13314) üzenetére


Süvi
őstag

Gratula, jó egészséget hozzá.
Nem, csak neted lesz.

(#13316) Hauptmann válasza Süvi (#13315) üzenetére


Hauptmann
addikt

Köszi. Mai szemmel nézve elzörög ez a gép még, vagy már gyengének számít? 9.3.2 van rajta.

(#13317) Süvi válasza Hauptmann (#13316) üzenetére


Süvi
őstag

Retina kijelzős, ami jó.
9.3,2 már biztosan nem a legjobb neki, (csak 4,5 éves modell, ha jól számolom)
A héten néztem egy 3-at egy korábbi verzióval azzal teljesen jó volt, de sztem ezzel is használható lesz még.

(#13319) Hauptmann válasza Süvi (#13317) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ha jól sejtem, downgrade nincs régebbi iOS-re.

(#13320) Süvi válasza #05304832 (#13318) üzenetére


Süvi
őstag

Nem, még van két hét :)
De már nagyon várom.

Hauptmann: Korábban linkeltek lehetőségeket (korábbi mentés, stb.), de ajándékba kapott készülék esetén szinte kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#13321) galaxys80


galaxys80
veterán

[kép]

Mi az istentől lehet ez?
1 hete állítottam be nulláról.

(#13322) vadászcsiga válasza galaxys80 (#13321) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mert windowson az iTunes egy kalap szar.

(#13323) galaxys80 válasza vadászcsiga (#13322) üzenetére


galaxys80
veterán

iPhone-al még sosem irt ki ilyet.
Syncios-al meg gond nélkül kommunikál.
Most akkor vissza kell állítanom nullára?
Windows sem ismeri fel az iPad -et.

[ Szerkesztve ]

(#13324) vadászcsiga válasza galaxys80 (#13323) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem ipaddel rendszeresen. Már rá sem dugom, mondjuk nincs is miért.
Dehogy, nehogy elhidd hogy le kell nullaznod. Próbálj meg mindent újraindítani, másik USB port stb.

(#13325) galaxys80 válasza vadászcsiga (#13324) üzenetére


galaxys80
veterán

Mindent kipróbáltam. (újraindítás, usb portok)
iTunes engem sem érdekelne különösebben. De az a nyomorult windows sem ismeri fel az ipadet.
Képeket sem tudom így azon keresztül leszedni.
Egyetlen iphone-al sem jártam még így. :W

(#13326) vadászcsiga válasza galaxys80 (#13325) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Képeket intezőben elvileg le tudod szedni rola. Mint meghajtót felismeri. Amúgy meg syncios. Sajnos más lehetőség nem igen van, esteleg egy iTunes reinstall de nem hiszem hogy segít. Talán valakinek van jobb ötlete.

[ Szerkesztve ]

(#13327) galaxys80 válasza vadászcsiga (#13326) üzenetére


galaxys80
veterán

Intézőben sem látja a windows.
Egyébként én is a syncios-t használom.

(#13328) dauphin


dauphin
aktív tag

Sziasztok! Véleményeteket szeretném kérni a Leef iBRIDGE és a Sandisk iXpand termékekről. Melyik az, amelyik életképesebb iPad-en? Árban semmi különbség nincs, csontra ugyanannyit kérnek mindkettőért (pár forint ide-oda), de tudásban és kezelhetőségben van köztük differencia? Gondolom itt is ugyanúgy áll a 4GB-os mérethatár alapból, igaz? Csak akkor lehet ennél nagyobb méretű fájlt rátenni bármelyikre (gondolok itt a filmekre), ha megformázom FAT32-ről NTFS-re? Az ilyen nagy méretű fájlokkal nincs gondja az iPad mini 2-nek?

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#13329) Ragnar95 válasza dauphin (#13328) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

NTFS-re tuti nem formázod, mert az iOS csak FAT32-t és HFS+t kezel.
A gyártó azt írja az oldalán, hogy FAT32-re kell formázni, úgyhogy élni fog a méretkorlát.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13330) galaxys80 válasza galaxys80 (#13323) üzenetére


galaxys80
veterán

Az itunes problémám megoldódott ezzel: [link]
Az a nyomorult Windows viszont még mindig nem látja az iPadet.
Illetve, hogy legyen csavar a dologban, ha leszedem az iTunes-t, akkor egyből felismeri a windows és megjelenik az intézőben.
Ha visszateszem az itunes-t, akkor megint nem látja. :W
Mi a nyavalya lehet a baja?

(#13331) Ragnar95 válasza galaxys80 (#13330) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rakd újra az összes Apple drivert.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13332) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,
Air 2-rol vajon érdemes 9,7"-os Pro-ra váltani, hoz annyival többet? Kosz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13333) galaxys80 válasza Ragnar95 (#13331) üzenetére


galaxys80
veterán

Az Itunes-al együtt leszedtem az összeset.
Utána rádugtam az iPadet, megkereste a Win a driverét és szépen felismerte.
Majd feltelepítettem az iTunes-t és megint nem ismeri fel.
De kipróbáltam azt is, hogy csak az Apple Mobile Device-t szedtem le. Utána win7 megint megkereste a drivert és szépen felismerte. Ilyenkor meg az iTunes rinyált, hogy nem tud elindulni, mert hiányzik valamelyik összetevő és telepítsem újra.
iPhone 6-al semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#13334) Süvi válasza dauphin (#13328) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!
Nekem ilyenek nincsenek, de vannak mások.
1. Photofast
2, Kingston ez viszi az 1TB-os vinyót is, 18GB-os filmet is lehet róla nézni
3, Kínai :), de kezeli a 64 GB-os kártyát

Amire érdemes odafigyelni:
1, sebesség, pl. a kínainak csak 8MB/s
2, Az eszközhöz tartozó alkalmazás funkciói.
pl. A Photofastnak rengeteg szolgáltatása van, de a kínai csak átmozgatást, másolást tud.

runner 125: A váltás ára fontos tényező lehet. Én csak a jegyzetelés ill. a toll miatt váltok, ill. elég keveset kell ráfizetnem. De 60-70 e Ft-ot többletet biztosan nem adtam volna. Az Air 2 sztem még sokáig nagyon jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#13335) hszilard666 válasza Süvi (#13334) üzenetére


hszilard666
veterán

:Y ez a kingston nagyon töccik. Az ios appja használható? Srt feliratot kezel? :B

Lenne egy ipades kérdésem. Ha egy appban azt mondom egy fájlra hogy nyissa meg egy másik appban akkor a fájlt duplikálja az ios vagy kiolvassa az egyik app a másikból?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#13336) dauphin válasza Ragnar95 (#13329) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm a kiigazítást, örülök, hogy van egy ilyen fórum, ahol feltehetem a(z) (infantilis) kérdéseimet. :) És persze nem küldenek el melegebb éghajlatra. A tegnapi kérdésem első felére visszatérve, van a két eszköz között (Leef iBridge vs Sandisk iXpand) lényeges különbség, ami befolyásolhatja, hogy melyik javára dől el a mérleg nyelve? De mivel eléggé borsos áron adják mindkettőt, van alternatíva arra, hogy olcsóbb megoldással kiválthassam a háttértároló szerepét? Mondjuk vmi adapterrel, amihez csatlakoztatni lehet egy hagyományos USB drive-ot?

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#13337) nofi válasza runner 125 (#13332) üzenetére


nofi
őstag

Nekem a Pro inkább tűnik egy dedikált munkatabletnek az Apple Pencil és a fényérzékeny kijelző miatt. Mivel nem rajzolok és esténként előszeretettel használom a night shiftet, nálam ezek a szempontok kiesnek. A 4 hangszóró, gyorsabb proci és a jobb kamera úgyis benne lesz majd az Air 3-ban. Biztos vagyok benne, hogy a "Pro" kiadás mellett az alap tabletvonalat is viszik tovább.

Xbox GT: nozsolt

(#13338) Süvi válasza hszilard666 (#13335) üzenetére


Süvi
őstag

Használható, igazából egy nagyon alap fájkezelő.
Open in parancs esetében a VLC-t hozza fel, ott nem csapta hozzá a feliratot.
Viszont az nPlayer is látja hálózatként, azt használom, nagyon szépen viszi.

Lenne egy ipades kérdésem. Ha egy appban azt mondom egy fájlra hogy nyissa meg egy másik appban akkor a fájlt duplikálja az ios vagy kiolvassa az egyik app a másikból?

Véleményem szerint kiolvas, Copy to mozgat.
Open is parancs esetében viszont annyi lehet, hogy egyes alkalmazások Gyorsítótárazhatnak, valamennyi növekedés lehet.

dauphin : Neked írtam a választ :)

kabalthenbk: Nem tudom, hogy lesz-e egyszerre két 9,7-es vonal. A pro annyival nem drágább, hogy aki akar venni ne tudjon még rátenni 100 dollárt (ennyi lenne a különbség, ha nem vitték volna le az Air2 árát az újabb modell miatt)

[ Szerkesztve ]

(#13339) hszilard666 válasza Süvi (#13338) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszönöm a választ, be is rendelek egyet! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#13340) galaxys80 válasza galaxys80 (#13333) üzenetére


galaxys80
veterán

Erre esetleg nincsen valakinek ötlete?

(#13341) Süvi válasza galaxys80 (#13340) üzenetére


Süvi
őstag

(#13342) galaxys80 válasza Süvi (#13341) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Ha hazaérek végigpróbálom mindet.
Bár nálam az a fura helyzet van, hogy az iTunes latja az iPad-et, win eszközkezelőben is látszik, viszont a win intézőben mégsem jelenik meg.

(#13343) l.sebestyen válasza galaxys80 (#13342) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

elég sokat szívsz ezzel az ipad-el, pedig tényleg nem volt szándékos :N

(#13344) dauphin válasza Süvi (#13334) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszodat, és bocsánatot kérek a figyelmetlenségemért. :) Ezek után, hogy kérhetem majd számon a nyolc éves gyermekemen, hogy figyelj oda lányom mindenre, mert apróságokon múlhatnak a nagy dolgok!

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#13345) galaxys80


galaxys80
veterán

Arra van valami mód, hogy az iPhone-ra érkező sms-eket is lehessen látni az iPad-en?
Mikor először beaktiváltam az iPad-et, akkor valami hasonlót ajánlott fel egy kód beírásával. De, akkor nem foglalkoztam ezzel.
Vagy félreértettem és csak az iMessage lehetséges? :)

(#13346) Ragnar95 válasza galaxys80 (#13345) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iPhone-on Beállítások>Üzenetek>Üzenetek továbbítása

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13347) galaxys80 válasza Ragnar95 (#13346) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm meg is van. :)

(#13348) galaxys80 válasza Süvi (#13341) üzenetére


galaxys80
veterán

Hát végigcsináltam mindent, de az a tetves win nem látja az ipad-et. Csak, ha az iTunes le van törölve. :W
Pedig most direkt eltávolítottam az eszközkezelőből az Apple Mobile Device. Majd rádugtam az iPadet és elvileg tökéletesen leszedte magának az iPad illesztőprogramját.
Mégsem látja. :W

(#13349) Auratech


Auratech
őstag

Windows pc-n az usb drivereket érdemes átnézni. USB2 portba dugni az ipadot, ha lehetséges. Javasom a driverpack online szakértő módjának használatát és az alaplapi chipset, usb, .. drivereinek okos frissítését. Minden másból ki a pipát..
Nekem windowsos gubancnak tűnik a dolog.
Másik win gépen minden ok? Ha ott se, akkor kábelcsere. Próbaként. Meg ilyesmik.

Auratech Field Recording

(#13350) galaxys80 válasza Auratech (#13349) üzenetére


galaxys80
veterán

Kábelnek nincsen baja. Tölt tökéletesen, illetve a fent említett módon látja az iTunes és/ vagy Win is. Az iPhone kábelével is hasonló a gond.
Laptop tökéletesen látja, de azon nincs is iTunes.
Hagyom a fenébe. Nem ér ennyit az egész. Majd a képeket átmásolom a win helyett a syncios-al.
Biztos, hogy valami driver nyűg. Csak az a fura, hogy egyetlen iPhone-al sem volt gondja.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.