Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) bok92


bok92
addikt

Tölthető a 8.2!

Felette írja a Watch támogatást meg az egészség alkalmazást...

[ Módosította: philoxenia ]

(#6002) Süvi válasza Vasinger! (#5999) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

Milyen töltő van hozzá? EU vagy nem EU? Ha nem EU biztos nem MO. beszerzés. Úgy gondolom, hogy csak
ezekre a helyekre érvényes a nagyobb garancia, mint Ipone esetében is.
Akivel szerintem érdemes lenne beszélni az Handrás, bár itt a fórumon nincs, a weboldalán pedig nem láttam elérhetőséget.

(#6003) Ragnar95 válasza Vasinger! (#5999) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A leírtaknál többet senkitől nem fogsz megtudni, mindent leírtunk már, amit lehet :D
Hivatalos állásfoglalás meg ugye nem igazán van leírva...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6004) Vasinger! válasza Süvi (#6002) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Természetesen EU féle, mert Mo.-n rendes boltból vettem, nem sufni helyről, az AQUA-ból. (Pl. ilyen az iPon, ED, PCX)

Handrasra én is gondoltam, de nem hiszem, hogy ilyen pitiáner ügyekre reagálna, de teszek egy próbát. :R

bok92:

Hát, ez nem sok újat hozott. Gondolom Apple Watchja se sok embernek lesz itt :D

[ Szerkesztve ]

(#6005) @matthew@


@matthew@
őstag

iPad regisztrációval most megkaptam a Pages-t meg egyéb alkalmazásokat, ez hozzá lett rendelve az Apple ID-mhez, és pl iPhone 4S-emre is fel tudom tenni ingyért?

Matthew 24:42

(#6006) vadászcsiga válasza @matthew@ (#6005) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Fel. Olyan mintha megvetted volna, csak kezd el letölteni aztán keresd a purchased között

[ Szerkesztve ]

(#6007) Tibee86 válasza Vasinger! (#6004) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem hivatalos viszonteladó az Aqua (nyilván ha az lenne, akkor nem tudná olcsóbban adni, mint az itthoni hivatalos ár=külföldről szerzik be), nem fog újraindulni a garanciád.

[ Szerkesztve ]

(#6008) @matthew@ válasza vadászcsiga (#6006) üzenetére


@matthew@
őstag

Okés, köszi! :)

Matthew 24:42

(#6009) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Lehet frissíteni 8.2-re! :)
Bocsesz most látom már írta más is! :B

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#6010) D@niel


D@niel
addikt

miután megadtam a vásárláshoz szükséges adatokat, mennyi idő elteltével tudok vásárolni?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#6011) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Melyik zug gsm boltban érdemes megvenni az iPadet ahol lehetőleg bontatlan és magyar töltőt adnak hozzá?

(#6012) D@niel


D@niel
addikt

használ valaki matt fóliát iPad-en? tapasztalatok?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#6013) br4adam válasza D@niel (#6012) üzenetére


br4adam
aktív tag

A matt fóliák általában rontanak a képminőségen, emiatt szerintem nem ajánlott azt rakni rá.

(#6014) teguran válasza D@niel (#6012) üzenetére


teguran
tag

air2on matt foliam van.
+: elegans erzes, azonosul a hatlap tapintasaval, ujjlenyomat, maszat sokkal kevesbe marad meg (szinte semennyire), karcok nem lathatoak, eles marad a felbontas
-: eles a felbontas, de ha nagyitoval nezed, akkor nem annyira eles, mint egy clear folia. de abszolut nem zavaro.

en csak ajanlani tudom

(#6015) Ragnar95 válasza teguran (#6014) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Éles, de mégsem annyira éles, hogy is van ez? :DDD
A matt fólia nagyon sokat ront a képminőségen, nézd meg a saját készülékedet és egy fólia nélkülit egymás mellé téve, észre fogod venni egyértelműen.
Retina kijelzőre matt fóliát rakni szentségtörés kategória kb...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6016) teguran válasza Ragnar95 (#6015) üzenetére


teguran
tag

Eles a kepe mindenkeppen.
Ha nagyon kozelrol nezem, es apro targyakrol van szo, akkor latszodik csak.
Kinek mi. Egy ekkore feluleten a sok tapinyom sem nez ki jobban, sot...
Mattnal pedig nincs ilyen.

(#6017) nofi


nofi
őstag

Feleségem is kap lassan egy ipadet, mert néha én is szeretném a sajátomat használni :P Sima Wi-Fi-s, 32 gigás, garis Air mennyiért reális mostanság?
Én 120-ért vettem tavaly tavasszal 32Gb+LTE verziót, 2 hónapos használtan 120-ért, bár sejtem, hogy az nagyon alkalmi vétel volt :D

Xbox GT: nozsolt

(#6018) Ragnar95 válasza teguran (#6016) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tényleg nézd meg egymás mellett egy fólia nélkülivel, észre fogod venni, hogy messze nem ugyanaz :U
A maszatokat le lehet törölni, a felbontásromláson viszont csak a fólia levétele segít...
Tőlem aztán mindenki azt használ, amit akar, csak valótlan dolgokat ne állítsunk.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6019) Süvi válasza D@niel (#6012) üzenetére


Süvi
őstag

Kb. 2 hétig volt a párom készülékén matt fólia, addig amíg megjött az üveg, "mini retinából" csinált "mini" készüléket, alig vártam, hogy levegyem.

(#6020) silmatauki válasza teguran (#6016) üzenetére


silmatauki
őstag

"Eles a kepe mindenkeppen.
Ha nagyon kozelrol nezem, es apro targyakrol van szo, akkor latszodik csak.
Kinek mi. Egy ekkore feluleten a sok tapinyom sem nez ki jobban, sot...
Mattnal pedig nincs ilyen."

Ragnar95-nek teljesen igaza van. A matt fóliák pont úgy működnek, hogy szétterítik a fénysugarakat. Ezáltal érik el a szinte teljes tükröződésmentességet. Igenám, de ezzel a felbontás is csökken, és rossz esetben még a nyakadba is kapsz egy jó kis négyzethálósodást is. Nem véletlen, hogy pl. az Apple egyáltalán nem árul (már) matt iMac-eket, és hogy pl. a régebbi (amúgy, bár viszonylag olcsó, de attól még kitűnő) Dell nagyfelbontású monitorok (U2711 / U3011) legnagyobb problémája pont a túl erős AG coating volt (példathread). (Szerencsére az új U2713H/M már nem szenved ettől.)

(#6021) @matthew@


@matthew@
őstag

iPad Air 17 órát ír használatra, és még 44%-on van, de ez sztem a hátterben való futást is beleszámolja, nem? Skype, FB meg Messengernél ott van h háttérfolyamat, és amikor pl itthon hagyom akkor is merül 2-3%-ot, akkor gondolom ezek az alkalmazások dolgoznak, ezt vhogy ki tudom "lőni"?

Matthew 24:42

(#6022) Winne válasza silmatauki (#6020) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez jelenti azt is, ha veszünk alapul két ma vásárolható típusú notebookot, melyeknél az egyik matt a másik pedig fényes kijelzős, akkor a mattnak rosszabb a képe?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6023) univerzita válasza @matthew@ (#6021) üzenetére


univerzita
addikt

Igen.Adatvédelem-Helymeghatározás-itt ki választhatod mi fusson a háttérben.

(#6024) D@niel


D@niel
addikt

maradok az üveg fóliánál, meggyőztek az érvek (4s-en matt van, tetszik).

se vlc, se más media player nem játssza le a filmeket, próbáltam mkv-t, avit. elindultak, de hang nélkül, ráadásul a feliratot se jelenítették meg. mi lehet a gond?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#6025) univerzita válasza D@niel (#6024) üzenetére


univerzita
addikt

Néhány Media Player -ből követték a ac3 kodek támogatást (pl. VLC, és néhány).Én most Buzz playert használok, ott megy a ac3 és a dts is. De file kezelőkbe nálam megy a ac3 (pl AMStreamer)

(#6026) D@niel válasza univerzita (#6025) üzenetére


D@niel
addikt

buzz player free, elindítja az avit, hang semmi ...

ha a vlc-hez tudsz valami megoldást, hogy pl át konvertálni a filmeket, szívesen meghallgatom. vlc-t szeretnék használni, elvégre honfitársak fejlesztették : )

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#6027) univerzita válasza D@niel (#6026) üzenetére


univerzita
addikt

Igen a free Buzz player nem viszi. Én akcióba vettem talán 1€-ért. Viszont írtad hogy a VLC a feliratot nem jeleníti meg. Ha van a filmen felirat akkor a VLC-n legalul jobbról a második kis ablakkal tudod kitenni. Aszt nemtudom hogy mikor és vissza-e teszik a ac3 - mat. Ha találok valami ingyenes megoldás írok.

(#6028) @matthew@ válasza univerzita (#6023) üzenetére


@matthew@
őstag

Helymeghatározás ki van kapcsolva, nem szeretem használni :) így akkor "elvileg" nem is futnak a háttérben?

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#6029) D@niel válasza @matthew@ (#6028) üzenetére


D@niel
addikt

beállítások-általános-backround app reflesh ez nem tudom hogy van fordítva, itt nézz szét ha a háttérben való frissítést keresed.
egyébként Fb messenger, ezt is érdemes kikapcsolni mert a bejövő üzenetek megérkezéséhez nincs szükség frissíteni, Skype ugyan így, elég az értesítést bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#6030) univerzita válasza @matthew@ (#6028) üzenetére


univerzita
addikt

,,Elvileg igen " de lehet hogy van alkalmazás ami megy háttérben.

(#6031) @matthew@ válasza D@niel (#6029) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi, megvan kiszedtem az FB-t meg a messengert onnan mert leginkább azok mentek feleslegesen (biztos keresték merre vagyok :P ) :D

Matthew 24:42

(#6032) focvis válasza nofi (#6017) üzenetére


focvis
veterán

Durván 90-et mondanék rá; 85-ért adtam el hasonló 16-ost tokkal 2 hete.

(#6033) silmatauki válasza Winne (#6022) üzenetére


silmatauki
őstag

Kisebb szaturáltságú / kontrasztú. Ezért ha nincsenek zavaró tükröődések, a nem matt egyértelműen jobb. Persze ha van pl. egy ablak a háttérben, akkor máris baj van...

(#6034) silmatauki válasza univerzita (#6027) üzenetére


silmatauki
őstag

"Aszt nemtudom hogy mikor és vissza-e teszik a ac3 - mat [VLC-be]."

Nagyon nem valószínű, hogy visszaraknák – a Dolby 1 millió $-t követel tőlük. Lásd http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1850830

Szal ne is várjatok AC3-ra a VLC-ben.

(#6035) univerzita válasza silmatauki (#6034) üzenetére


univerzita
addikt

Ėn is így látom,azért írtam hogy nem biztos hogy támogatott lesz. Érdekes hogy valamikor a dts -el volt probléma több player be. Pedig ott is licensz jogokat kell megvenni.Én most Buzz playert használok,itt támogatott a ac3 és dts,de frissíteni nem fogom. Érdekes hogy van két file kezelő appom és ezekben simán elindul a film ac3 - al.

(#6036) nofi válasza focvis (#6032) üzenetére


nofi
őstag

:R

Xbox GT: nozsolt

(#6037) SoldierL


SoldierL
senior tag

Lehet buta kérdés, Ti rendszerfrissítés után szoktatok nyomni gyári visszaállítást, vagy csak lefrissítitek és kész?

(#6038) focvis válasza SoldierL (#6037) üzenetére


focvis
veterán

Utóbbi. Androidon esetleg nyomok FR-t.

(#6039) D@niel válasza SoldierL (#6037) üzenetére


D@niel
addikt

főverzió váltásnál (pl. 7.1.2 - 8.0) érdemes reset+update, tehát először lenullázni aztán frissíteni, kisebbeknél (pl. 8.0 - 8.0.1) simple update mehet.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#6040) silmatauki válasza univerzita (#6035) üzenetére


silmatauki
őstag

Vagy ha jailbreakeltek, akkor ott van ingyen a RushPlayer+, az mind2t támogatja, és HW-esen gyorsítja az MKV-lejátszást.

(#6041) SoldierL


SoldierL
senior tag

Oké akkor így hagyom köszi

(#6042) Winne


Winne
nagyúr

Mitől függ, hogy 12, vagy 10 wattos töltő van-e a géphez?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6043) nbence94


nbence94
tag

sziasztok! holnap kapom meg az Air 2-t, és láttam hogy kijött a 8.2, többnyire jókat írnak róla, így azonnal szeretném frissíteni. a kérdés az lenne, hogy hogyan érdemes frissíteni? lehetséges olyan, hogy még első bekapcsolás előtt iTuneson frissítem, és csak utána hozok létre ID-t, + adom meg a beállításokat? mert akkor megúsznék egy felesleges kör beállítgatást, ha jól tudom (?) ha új ipadként beállítás esetén újra végig kell zongorázni a kezdő beállításokat....

(#6044) silmatauki válasza Winne (#6042) üzenetére


silmatauki
őstag

ha ipad 4 vagy Air 1, akkor 12.

(#6045) czanga


czanga
őstag

Sziasztok!

Szerencsére ismerem őket, sokat is szereljük őket, de nem gondoltam volna, hogy amikor vennék egyet magamnak, akkor ilyen nehezen tudnék dönteni. Remélem tudtok nekem segíteni! :R

Szóval a vételi szándék megkörnyékezett.
iPad mini2 , vagy iPad Air1 (32gb mindkettőből, WiFi only)

Mire fogom használni:
-hordozgatni, gépet nem vinnék magammal. Amennyiben nálam van, akkor biztos, hogy táska is van nálam, szóval a súly kevéssé számít.
-távolsági VOLÁN buszon filmezni az ölembe véve
-játékra: Repülő szimulátor, Autoverseny szimulátor, Simcity
-böngészés természetesen, olyan helyen ahol már van WiFi
-nagyon minimalis emailezes, azt inkább iPhone 5-ről bonyolítom le
-twitter használat

Az ár nem döntő tényező most, azt szeretném venni ami számomra jobb választás lehet. Nem tudom mit hagytam még ki, de kezdetnek megteszi.

(#6046) D@niel válasza nbence94 (#6043) üzenetére


D@niel
addikt

nekem is e héten érkezett, én beállítottam mindent, majd update, megint végig mentem rajta, így két perc helyett három volt, nehezen hevertem ki :)

@czanga: én is ezt a két modellt néztem ki, a kisebb mellett döntöttem, szerintem ez sokkal jobban használható méret, kézben megfogom és simán megírom ezt a kommentet, busz-vonatozásnál is inkább a Mini a célszerű. annyira egyébként nem kicsi a kijelző méret, hamar megszokja az ember. a videózás nálam is szempont volt, belátom persze, hogy a nagyobb kijelzőn jobb filmezni, de számomra elég ez a méret is, gyönyörű a kijelző, azóta pixelesnek latom a 4s-em:)
nálam meg a jegyzetek használata a szempont az egyetemen, ez majd szeptemberben derül ki, hogy mennyire jó. az biztos, hogy az irat tartómban simán el fog férni, tokban van, de alig van súlya.
szerintem játszani is jobb kisebb méretben, ezt nehezebben tudom megindokolni, arra gondolok, hogy a kijelzőn megjelenő gombokat (pl bb racing-ezt feltétlen próbáld ki, egyik kedvencem! ingyenes) könnyebben elérem, temple run-kézben van, jobban tudom forgatni.
anno a legelső generációs iPadem volt, ahhoz képest jobb ez a kijelző méret, használat közben úgy is bele merűlsz a tartalomba.
a hordozhatóság, használat közbeni kényelem nagyon nagy előny a Mini javára.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#6047) Wlac válasza czanga (#6045) üzenetére


Wlac
Ármester

Hardverileg megegyezik a két készülék (elvileg jobb az Air kijelzője, de én nem látok különbséget), szóval azt válaszd, amelyik szimpatikusabb. Én a Mini híve vagyok, de rengeteget használom egy kézben, ezért nekem az az ideális. Nálad azonban a hordozhatóság annyira nem fontos, így az Air is ugyanúgy megfelelő.

“The wha-"

(#6048) D@niel válasza D@niel (#6046) üzenetére


D@niel
addikt

labato for iPad mini, én egyébként ezt használom, 5.500huf volt összesen eBay-en.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#6049) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!
Ti be tudtatok/tudtok ma jelentkezni az AppStore-ba? Egész délelőtt próbálok belépni, de minduntalan azt írja ki, hogy nem lehet kapcsolódni az iTunes Store áruházhoz. Többször újraindítottam, de hiába. Mi lehet a gond? iPad 4, iOS 8.1.3

meg

(#6050) univerzita válasza peugeotmate (#6049) üzenetére


univerzita
addikt

Nem, Apple szerverrel gondok vannak.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.