Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) amulet válasza Madwe (#22999) üzenetére


amulet
senior tag

ez érdekes, most hogy mondjátok, nálam is előjött...eddig nem is tünt fel

(#23002) NGA válasza amulet (#23001) üzenetére


NGA
addikt

Nálam is előjön ipad 2018. Azt hittem én vagyok a hülye.

(#23003) mr.tamasbiro válasza Madwe (#22999) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Nálam is ez van.

(#23004) Serpiko válasza mr.tamasbiro (#23003) üzenetére


Serpiko
addikt

Nálam is van ilyen de eddig nem nagyon izgatott mondjuk most sem,

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#23005) KZP


KZP
őstag

Most frissült a Youtube.

(#23006) sebgutkopf válasza Madwe (#22999) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ilyen nálam van és mindig akkor, amikor épp fogást váltok az ipad-en, vagy a fém széléhez érek. Olyan mintha valami elektromosság kóborolna a készülék házában és érzékelne egyéb érintést. Ezek szerint ez nem egyedi eset.

(#23007) gaben88 válasza Whynot? (#22858) üzenetére


gaben88
őstag

Hat az f@sza... Most vagy mind kettonk iPadja rossz vagy tenyleg valami beallitas vagy iOS bug? Mas nem tapasztalt hasonlot? Most mar kezd nagyon idegesiteni...

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#23008) Madwe válasza gaben88 (#23007) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egész véletlenül nem upc-tek van ott ahol ez történik mindkettőtöknek, gyári upc által adott routerrel? az egy kalap kuka és csinál ilyet gyakran (bizonyos eszközök nem tudnak wifin adatot forgalmazni, míg mások igen) és egy saját router beállítása megoldja a helyzetet (vagy a upcset fejjel lefele fordítod és megütöd párszor - igen, tényleg működik az orosz módszer néha :D)

(#23009) smc válasza gaben88 (#23007) üzenetére


smc
addikt

Nekem csak mobile hotspoton voltak gondok, sleep után kb nem ment a net csak a facebook volt elérhető.
[link] Ez segített, azóta hibátlan, egyetlen egyszer nem kellett újraindítanom se a telefont, se az ipadet, csak rábökök telón a hotspotra, pár másodperc és megy is. Ipaden nem szoktam kikapcsolni a wifit soha.
Nem biztos hogy nektek ez a gond, csak gondoltam egy próbát megérne.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#23010) TBMC


TBMC
addikt

skacok!

pár napja van meg az ipad pro 2018 + apple pencil 2
- de az mennyire normális viselkedés, hogyha az ipad töltőn van akkor a pencil nem mindig tölt?

tehát pl este feldugtam ipad 37%on, pencil 19%
majd reggel lehúztam, ipad 100%, pencil 73%

:F

markbellus.hu 

(#23011) smc válasza TBMC (#23010) üzenetére


smc
addikt

Eddig talán létszer volt olyan nálam, hogy nem volt 100-on a ceruza amikor levettem. Nem tudom mitől lehetett, de arra figyelj hogy pontosan a helyén legyen. Azóta feltöltött százra?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#23012) TBMC válasza smc (#23011) üzenetére


TBMC
addikt

fel, igen. :K

ha nem lenne a helyén, az esetben nem írná, ki, hogy apple pencil és az aktuális töltöttséget. vagy de?

markbellus.hu 

(#23013) smc válasza TBMC (#23012) üzenetére


smc
addikt

Bugok előfordulhatnak. A héten volt, hogy ráraktam, de nem írt ki semmit. Levettem, visszatettem, levettem, visszatettem és kiírta.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#23014) ArrayOfLilly válasza TBMC (#23012) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Én úgy jártam, hogy amikor feloldás nélkül néztem a töltöttségeket, akkor pár másodpercig nem az aktuális, hanem az utolsó állapotot, amikor megnéztem (vagy valami más, közbülső állapotot), jelzett ki, aztán váltott. Az is lehet, hogy te is így jártál, csak nem meredtél elég ideig a képernyőre, hogy átváltson... Vagy nem, de ilyen is van.

http://www.arrayoflilly.com

(#23015) TBMC válasza ArrayOfLilly (#23014) üzenetére


TBMC
addikt

köszi a tippet!
figyelmesebb leszek ezt illetően, aztán meglátjuk :K
remélem nincs baja :D

markbellus.hu 

(#23016) Alex91 válasza TBMC (#23015) üzenetére


Alex91
félisten

A, te mindenbol mindig xart kapsz... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23017) gaben88 válasza smc (#23009) üzenetére


gaben88
őstag

Beirtam a dns-ek koze, eddig jonak tunik! Koszi!!!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#23018) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Lehet tudni valamit arról, hogy az iOS 13 milyen lényegi változásokat hoz az iPad-ek tekintetében? Szoftverben? Perifériákban? (esetleges egér támogatás, stb stb) Közeledünk e az asztali OS hez?

(#23019) TBMC válasza TBMC (#23015) üzenetére


TBMC
addikt

most húztam le a töltőről az ipadet. tegnap este óta bedugva.
a pencil töltöttsége pedig 86%... :F

markbellus.hu 

(#23020) galaxys80 válasza B.Ricsike (#23018) üzenetére


galaxys80
veterán

Továbbra is hiábavaló álmokat kergetsz szerintem.

(#23021) mukibuci válasza galaxys80 (#23020) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Azért hetente csak rákérdezhet :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#23022) B.Ricsike válasza mukibuci (#23021) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Próbálnék valamibe kapaszkodni! :) Sajnálom.
Azért én még bízom a szebb és élhetőbb világban, de lehet hogy ezt nem az Apple-től kell várnom.

(#23023) B.Ricsike válasza B.Ricsike (#23022) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Megint én!
Találtam egy Jump Desktop nevezetű appot, ami eléggé felcsigázott.
Ez a program ha jól értelmezem, ki is elégítené minden általam ezelőtt felvázolt igényemet.

Jól gondolom, hogy ez egy un. távoli elérést biztosít nekem mondjuk az otthoni PC-mhez vagy Notebook-omhoz? Mint a Teamviewer? Mert akkor ez nagyon jó!

Effektíve úgy lenne egy szupergyors Tabletem tartalomfogyasztásra, hogy közben bármikor munkára foghatom az otthoni gépem? Mert így akkor alkalmas lenne minden általam említett feladatra, sőt, minden eddigi munkámat, fájlomat, dolgaimat, programjaimat elérném, amit használtam, vagy használok.

Jól értelmezem, vagy ez nem ennyire egyszerű?

Sőt, így akár a céges gépemet is tudnám irányítani és csak a képernyők között kellene váltogatnom?

[ Szerkesztve ]

(#23024) Alex91 válasza B.Ricsike (#23023) üzenetére


Alex91
félisten

Meg lehet probalni, de szerintem hamar ra fogsz jonni, amit mar Steve is tudott anno, hogy erintokepernyon desktop OS-t nem igazan lehet iranyitani...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23025) B.Ricsike válasza Alex91 (#23024) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Én ebből kiindulva azt látom, hogy lehet: [link]
De javíts ki ha tévedek.
Ha pedig ez így ,működik, bill + egér kombóval, akkor sok kapu megnyílhat.
Kérdés csak, hogy milyen hátulütői vannak, milyen minőségi romlás lehet, vagy igazából semmilyen?

(#23026) Alex91 válasza B.Ricsike (#23025) üzenetére


Alex91
félisten

Ha tenyleg megy az eger, akkor igy meg hasznalhato is lehet. Gondolom megfelelo net sebesseg is kell hozza...

En anno VNC-t probaltam, ment is, mondjuk az ujabb macOS alatt mar nem tudtam a gorditosavot elocsalogatni, de a regi macOS-es Minimmel hasznaltam. Dolgozni mondjuk nem hiszem, hogy birtam volna igy, de par dolgot elerni a gepen meg igy is rendben volt helyi halon.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23027) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
Valaki tud [ebben] segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#23028) Alex91 válasza timelord1987 (#23027) üzenetére


Alex91
félisten

Felesleges ra folia...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23029) talamasca válasza Alex91 (#23028) üzenetére


talamasca
senior tag

Ugyanezen a véleményen vagyok. Mondjuk én a telefonon is.
iPad-t valamilyen tok nélkül amúgy sem jó használni, ezért teljesen felesleges, főleg, ha az előlapot is védi.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#23030) mukibuci válasza talamasca (#23029) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Jaja, teljesen esélytelen, hogy így megkopjon a kijelző

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#23031) Blue@X


Blue@X
senior tag

Más is tapasztalt már olyan hibát iPad Pro-n (akár előző generációkon is), hogy ha két kézbe fogja akkor néha egy időre nem érzékel a képernyő? Nem tudom pontosan milyen “technikával” kell megfogni az oldalát de sikerült többször is reprodukálnom ezt a hibát, ami igazából elég idegesítő egy idő után. Ha asztalra vagy állványra rakom akkor nincs ez a gond. Ahogy látom külföldi fórumokon is jelezték már többen ezt a hibát (nem csak a legújabb generációnal).

(#23032) B.Ricsike válasza Alex91 (#23026) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Ez a te olvasatodban annyit tesz, hogy működhet jól a dolog?
Tehát ha jó a net, akkor ugyanúgy lehet használni iPad-on a Win-es otthoni gépet, mint normál esetben?

(#23033) Alex91 válasza B.Ricsike (#23032) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, csak kerdes, higy tenyleg mukodik... mert ha nem, akkor csak kinlodas lesz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23034) B.Ricsike válasza Alex91 (#23033) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Egyértelmű persze. Jó lenne ha valaki tudna itt vele egy tesztet csinálni. Az app-ot kifizetem neki nagyon szívesen!

(#23035) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. Tegnap vettem egy Ipadet, sima hatos wifist. Eléggé új vagyok az Apple témában. A kérdésem inkább az itunesról szól. Előfizettem egy 3 havi promóciós music tagságra kemény 100 ftért, ami aztán havonta 1500 Ft lesz. Eddig bármilyen albumot le tudtam tölteni az előfizetés keretében az ipademre, de valahogy ez túl szép hogy igaz legyen. Komolyan teljesen korlátlanul le tudok tölteni bármilyen zenét amíg tart az előfizetés? Vagy van valami buktató ami majd később jön elő? Illetve mi történik a letöltött zenével, ha megszűnik ez az előfizetés?

(#23036) #95561216 válasza HellGreg (#23035) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ez egy ugyan olyan streaming szolgáltatás, mint a Spotify és társai: a teljes kínálatot eléred, tudsz letölteni eszközökre, de az nem lesz a tiéd, csak addig marad a gépen, amíg tart az előfizetés.

(#23037) B.Ricsike válasza Alex91 (#23033) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Ez a videó is elég biztató: [link]

(#23038) #95561216 válasza B.Ricsike (#23034) üzenetére


#95561216
törölt tag

Mit akarsz tesztelni? Laptopról használom otthoni gép elérésére, teljesen jó, illetve egy időben eljátszottam azzal is, hogy amazon dublin-i adatközpontjába vett virtuális gépre léptem be így, 2000 km-es távolsággal sem volt zavaró késleltetés. Ipaden annyi különbség lesz, hogy kisebb a képernyő, illetve spéci egér kell. Ipadről nagyritkán használom, sürgős esetben nekem megfelel a pencil is egér helyett, így arról nem tudok nyilatkozni.

A minősége az elérhető nettől függ, illetve a protocoltól. VNC-t messzire kerüld, mert zabálja az adatot, rdp jó, de ahhoz el kell érned direktben az otthoni gépet. Teamviewer, anydesk ennél annyiban tudnak többet, hogy szerveren át találja meg egymást a kliens és a host, így nem kell tudnod az otthoni ip-det, és a routeren sem kell portot nyitogatni.

Illetve a már említett megoldás, virtuális gép használatával nincs szükséged saját desktop gépre, nem tudom az van-e.

(#23039) HellGreg válasza #95561216 (#23036) üzenetére


HellGreg
őstag

Köszi a választ. Ennyi pénzért abszolút megéri megtartani azt hiszem.

(#23040) Süvi válasza B.Ricsike (#23034) üzenetére


Süvi
őstag

De nem pont az egér lenne a lényeg?
(Az appot próbálni kevés)

(#23041) B.Ricsike válasza Süvi (#23040) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Igaz. Az is lényeg lenne, de maga a működés, pontosabban a jó működés lenne még nagyon fontos.

(#23042) Madwe válasza HellGreg (#23039) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha nem csak apple eszközöket használsz, érdemesebb a spotify-t kipróbálni, az megy mindenen (pl pcn win mac linux, de van konzolra, okostévére, mindenre) tartalmuk kb hasonló.

de pl a spotify zenei ajánlója jobb sokkal (lényegében nyilván azért mert ők nem privacyőrködnek mint apple, gyűjtik a user datát rendesen mint bárki más s így egész jól tudják kialakítani a profilokat ki mit szeret) saját playlistekhez is tökéletes bővítéseket ajánl, lehet közösen barátokkal playlisteket szerkeszteni stb. Szóval kiforrottabb sokkal, musicnak nem sok előnyét véltem felfedezni a 3 hónapos teszt alatt...

(#23043) Süvi válasza B.Ricsike (#23041) üzenetére


Süvi
őstag

De egér nélkül majdnem olyan, mint Teamviewer

(#23044) B.Ricsike válasza Süvi (#23043) üzenetére


B.Ricsike
őstag

De egérrel jobb a Jump Desktop?

(#23045) HellGreg válasza Madwe (#23042) üzenetére


HellGreg
őstag

Spotifynál ha mondjuk előfizetek egy fiókra, akkor ugyanazt tudom használni windows PC-n, android TV-n, android telefonon is?
Illetve, milyen a hangminőség?

(#23046) Madwe válasza HellGreg (#23045) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, egy fiók használható mindenhol (egyszerre nyilván csak egyiken hallgathatod, hacsak nem családi csomagot veszel).
Apple musicon 240kbps aac, spotifyon 320kbps mp3 a legnagyobb kódolás, gyk egykutya mindkettő.

(#23047) HellGreg válasza Madwe (#23046) üzenetére


HellGreg
őstag

Hm hát ez tényleg jó, minden eszközömön megy.

választékban viszont az apple-ös jobb.

[ Szerkesztve ]

(#23048) Madwe válasza HellGreg (#23047) üzenetére


Madwe
nagyúr

hát akkor valószínű rap/hiphop vonalon mozogsz? mert abban erősebb, de kb bármi másban gyengébb/azonos
ja meg van ingyenes verziója ennek, bár az elég limitált :)

(#23049) Süvi válasza B.Ricsike (#23044) üzenetére


Süvi
őstag

Szerintem jobbnak tűnik.
De csak 2 speckó 100dolláros egérrel megy.

(#23050) HellGreg válasza Madwe (#23048) üzenetére


HellGreg
őstag

Nem azon mozgok, amúgy a 100ft / 3 hónap se sokban tér el az ingyenestől. Amiket ad hoc néztem, pl. Tunyogi rock Bandtől alig van valami, ituneson meg sok van. Persze előfizettem rá úgyhogy majd idővel megmutatkozik, melyik a jobb nekem.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.