Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) moleculez válasza Noxy (#31999) üzenetére


moleculez
veterán

Nem értem én ezt... Amúgy nekem pont van 50GB iCloud, csak nem használom, mert nem szimpi, ellenben van 3 Apple cuccom (nemsoká jön mellé az iPad), aminek mind odamegy a mentése, és 10+GB foglalt, nem is érdekel azért van.
Az viszont nekem is a vesszőparipám, hogy elég gusztustalan, hogy 5GB/account, nem /eszköz. Tök mindegy mennyiért vásárolsz, ennyit kapsz.

#31998 Rád bízta. Enjoy.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32002) Chrystall válasza Noxy (#31999) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ki mondta hogy anyagilag megterhelő? Légyszi másold már ide be hol írtam ilyet, hol volt erről szó. Nyilván ha tudom, hogy az Itunes annak ellenére hogy hivatalosan az egyik ilyen eszköz erre mégsem csinál teljes backup-ot, akkor kifizetem az iCloud-ot. Csak ez sehol nincs feltüntetve. Másrészről meg lehet itt banánnal meg majmokkal okoskodni, csak hülyeséget beszélsz. Nagyon okos vagy úgy látszólag, csak a bökkenő hogy jelen esetben ha rád hallgatok, még szarabbul járok: kifizetem az iCloudra a dijat, és ugyan ott vagyok. Na? Nem esett le még mindig? Hát mert az sem fog mindent lementeni. Pl. Appokat nem. Ami jelen esetben ugyanúgy hiányzik az iPademről, mint ahogy említettem.

[ Szerkesztve ]

(#32003) moleculez válasza Chrystall (#32002) üzenetére


moleculez
veterán

De ember Te kapcsoltad ki azokat a mentéseket, AZÉRT nem mentette! :W

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32004) lkristóf


lkristóf
senior tag

Sziasztok, ipad 2020 pro-hoz vennék valami stylust néha irka firkához, drágállom az 50 ezres apple pencil 2-t ezért nézegettem az alternatívákat. Kettő márkásabb kínait találtam: Baseus, Ugreen

Én a baseus felé hajlok, mert az mágnesesen tud rögzülni az ipad oldalához, esetleg valakinek tapasztalata van valamelyikkel, vagy van ajánlottabb ezeknél? :R

(#32007) lkristóf válasza #05304832 (#32006) üzenetére


lkristóf
senior tag

Értem, de ha csak néha használom... na mindegy. Nekem van pénzem banánra, csak feleslegesem nem akarom a fiókba rohasztani a banánt. :P

(#32008) moleculez válasza #05304832 (#32005) üzenetére


moleculez
veterán

Az iTunes vonal az kimaradt nekem, azt a kommentet nem láttam :R , azt sosem használtam. Hogy az mit hova miért ment... fogalmam sincs.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32009) bostone válasza lkristóf (#32007) üzenetére


bostone
addikt

Szerintem próbálkozz a keresővel, ha jól emlékszem pár hete talán még linkeltek is használható eszközt.

(#32010) Chrystall válasza moleculez (#32003) üzenetére


Chrystall
senior tag

Mit nem mentett? Úgy érted az Appokat pl?

(#32012) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!
A napokban vettem észre az ipadom kijelzőjén (pro 2017) a home gomb felett nem sokkal egy fehér foltot. Utána olvasva az jött le, hogy ez seria hiba. Van ezzel kapcsolatban valamilyen hivatalos állásfoglalás az Apple-től?

(#32013) smc válasza a347 (#32012) üzenetére


smc
addikt

Nincs. Ha garis ki kell cseréltetni, ezt jó nagy arccal és nem tágítással tetézve, hátha.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#32014) a347 válasza smc (#32013) üzenetére


a347
aktív tag

Sajnos már nincs rá garancia. Akkor marad ahogy van.
köszi

(#32015) SharpSA


SharpSA
veterán

Korábban már kérdeztem, hogy ki milyen konzolt használ, melyik működik jól és egyúttal jól kezelhető is. Bár ez utóbbi gondolom egyéni és megszokást igényel. Megtaláltam ezt az oldalt.
A kérdésem az, hogy lehet egyszerre több konzolt is csatlakoztatni és használni, ha olyan jellegű játék van (ha van egyáltalán), illetve ez a konzol kérdés inkább Apple TV-n lenne érdekes számomra. Mivel nincs ennek a kütyünek külön témája, ezért itt kérdezek. Nézegetem, hogy melyik konzol lenne jó akár ár/érték arányban, nekem a konzol abszolút ismeretlen egyelőre.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#32016) Divinity válasza SharpSA (#32015) üzenetére


Divinity
őstag

Kontrollerre gondolsz?

Nekem DualShock van, bár csak egy van hozzá kötve de nem hiszem, hogy a kapcsolatot problémás lenne. Inkább az a kérdés, hogy van e ilyen játék

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#32017) SharpSA válasza Divinity (#32016) üzenetére


SharpSA
veterán

Bocsánat, igen, kontrollerre gondoltam, nem konzolra...
Nézem ezt a SteelSeries Nimbus+ -t, ez elvileg iOS-hoz való és egész jókat írnak róla. Van valakinek ilyen?
Milyen az a DualShock?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#32018) Pyttawrx válasza SharpSA (#32017) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziasztok! Nem tudtok rakrtárról air 4 tabot wifis modell. Egy helyen volt csak 250-ért, annyit nem szeretnék adni már érte. :)

(#32019) Alex91 válasza Pyttawrx (#32018) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , itt van tan ezust szinu...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32020) Pyttawrx válasza Alex91 (#32019) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Uuu bocs, asztroszürkét szeretnék, ez kimaradt :)

[ Szerkesztve ]

(#32021) Foo


Foo
tag

Sziasztok!
Nemrég vagyok gazdája egy iPad Air 4-nek. A tapasztalataim vegyesek. Szeretem is meg nem is. Kurva jó kis hardver, de a szoftveres korlátaival nem tudok megbarátkozni. A 14.3-ra már külső forrásból származó szoftvereket sem lehet installálni :(( Tudom, h a jailbreak még a kanyarban sincs.
A legfőbb problémám, hogy nem tudok torrentezni. Van valami bevált módszer, amivel mégis lehet valahogyan torrentet letölteni? Igen, olvastam a téma összefoglalót, vannak legális torrentek is. :)
pls help. Kösz!

(#32022) SharpSA válasza Foo (#32021) üzenetére


SharpSA
veterán

iPad-del torrentezni? NAS való erre a feladatra vagy egy régebbi olcsó laptop.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#32023) Pyttawrx válasza Foo (#32021) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Vagy raspberry pi-t vegyél erre a célra, vagy amit SharpSA fórumtárs írt! A tabok nem erre valóak

(#32024) Foo válasza Pyttawrx (#32023) üzenetére


Foo
tag

A xiaomi mi 9t promon kivalóan fut a Flud. Néha szoktam vele torrentezni. Van pc es mac is a háztartásban. Akkor valamilyen formában ezekről meg tudom osztani a torrenttel letöltött tartalmakat? Srry a hülye kérdésért, de ipad os-ben kezdő vagyok.

(#32025) Pyttawrx válasza Foo (#32024) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hálózaton biztos meg lehet. De most erre én hirtelen nem tudok választ adni. Sorry

(#32026) moleculez válasza Foo (#32024) üzenetére


moleculez
veterán

Igen, az élhetőbb, hogy csinálsz egy SMB-t aztán a PC-/mac-t éred el. Athuzhatod aztán az iPadra mondjuk a gyári Files appal, vagy streamelheted egyenesen onnan pl VLC-vel. Ez azért is jó, mert nem a iPad tárhelyét használod, valamint a seed is stabilabb (ha ez releváns).

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32027) Foo válasza moleculez (#32026) üzenetére


Foo
tag

Kösz! Legalább az smb-s megoldás működik ezek szerint. Hála!

(#32028) consono válasza Foo (#32027) üzenetére


consono
nagyúr

Én DLNA-n streamelek a NAS-ról, szintén VLC-vel, de ugyan úgy megy az SMB is. Az elmúlt két napban így néztem animét :) Nem volt vele semmi gond, vagy akadás, szépen működött.

"In God we trust. All others must bring data"

(#32029) DGery


DGery
aktív tag

Sziasztok!

Ha valaki új eszközzel kezdené az évet, akkor azoknak jó hír, hogy 32GB WiFi Only ezüst és arany iPad 8 érkezett az iSytle-ba :D

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#32030) Alex91 válasza DGery (#32029) üzenetére


Alex91
félisten

En mar akcios iPad Air 4-re varok! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32031) Pyttawrx válasza Alex91 (#32019) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bementem az MM-be és ott volt egy dobozos (nem tudom volt-e még) iPad Air 4, Silver színben. Azonnal elhoztam. 😀 Már csak egy jó tok kell rá meg egy fólia. Szerintetek melyiket vegyem rá?

(#32032) Alex91 válasza Pyttawrx (#32031) üzenetére


Alex91
félisten

Azt akcios is volt? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32033) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Kijelzőüveg Csere?!
Kisfiam leejtette 7.Gen iPad-ünk, és az üveg bepókhálósodott. Itt foglalkozik valaki ennek cseréjével vagy tudtok ajánlani valakit, aki normál fizetéshez méri a cseréjét?

Köszönöm!

(#32034) Pyttawrx válasza Alex91 (#32032) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát nem tudom az most mit takar, ez 239989 volt, 2 év garral

(#32035) Alex91 válasza Pyttawrx (#32034) üzenetére


Alex91
félisten

Az nem volt akcios :). Ez meg araban van.

Tokra: [link]
Folia meg imho folosleges ra...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32036) Alex91 válasza Alex91 (#32035) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ez meg pencillel is jo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32037) Pyttawrx válasza Alex91 (#32036) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezeket láttam, de mivel már megvan a tab, itthonról kellene

(#32038) Pyttawrx válasza Alex91 (#32036) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ettől olcsóbban nem láttam még. :)

(#32039) tomiii007 válasza Pyttawrx (#32031) üzenetére


tomiii007
senior tag

Tok ezt vettem nagyon jo: [link]
foliabol ezt: [link]

(#32040) Jaded válasza tomiii007 (#32039) üzenetére


Jaded
senior tag

+1 a tokra.

Renault Megane IV Limited

(#32041) Pyttawrx válasza tomiii007 (#32039) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Megnézem. :R

(#32042) Pyttawrx válasza tomiii007 (#32039) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Meg is rendeltem, thx :R

(#32043) Foo válasza Pyttawrx (#32042) üzenetére


Foo
tag

Egy ilyet vettem az enyémre. Elég jó, picit nehéz, de nekem a munkához kellett a billentyűzet. Fólia nem kell rá, mert a tok túllóg a képernyő síkja fölé. [link]

(#32044) Pyttawrx válasza Foo (#32043) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

nekem nem ér ennyit :)

(#32045) moleculez


moleculez
veterán

Nekem holnap jön 2 db Air 4 (rosegold asszonynak nekem space grey)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32046) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Skacok

Night Shift et véglegesen szeretném bekapcsolni ,nem ütemezve ,erre van vlmi lehetőség ,hogy ne álljon vissza?

(#32047) tboldi válasza TechN7ne (#32046) üzenetére


tboldi
nagyúr

Állítsd be egy perc különbséggel a kezdet és a vég között akkorra, amikor amúgy is alszol. :)

Tehát mondjuk 5:01-kor kapcsoljon be és 5:00-kor ki.

[ Szerkesztve ]

(#32048) Pyttawrx válasza TechN7ne (#32046) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kezdés 0:00
befejezés 23:59
1 percet meg kibirsz 😂

(#32049) TechN7ne válasza tboldi (#32047) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pont 0:00 - 0:00 ig kapcsoltam ,de másnapra teljesen visszaállt ,akkor kell az a 1 perc :)

Köszöntem skacok! :R

(#32050) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2018-as iPad Pro 11 64GB Wifi modellem Smart Keyboarddal. Imádom, rengeteget használom, viszont egyre sűrűbben jön elő rajta egy nagyon bosszantó hiba: gondol egyet, és elfelejti, hogy Wifi-n van, csak pörög fent a kis ikon, de a net megáll rajta. Van, hogy pár perc múlva észbe kap, de van hogy csak egy repülőgép üzemmód be-ki kapcsolás után tér magához.Ami fura, hogy van, hogy 2 percenként előjön, de van, hogy csak óránként.

Reset megvolt (újként is beállítottam), network resetet is kap sokszor, routert is reseteltem már, egyszerűen nem jövök rá, mi lehet a gondja. Ugyanezen a Wifin használunk 2015ös Pro-t, iPhone 7 és XR-t, azok hiba nélkül működnek.

Van valami tippetek, hogy mi okozhatja, illetve hogyan lehetne megoldani?

Esetleg másnak is csinál ilyet? Már lassan ott tartok, hogy veszek egy másikat, de ha ez ilyen gyakori probléma, akkor nem költenék egy kisebb vagyont egy új, de ugyanúgy számomra "használhatatlan" eszközre.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.