Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) trigorin válasza talamasca (#18999) üzenetére


trigorin
aktív tag

A SwiftKey-ről van vmilyen vélemény itt a fórumon? Régen Androidon használtam, de aztán, amikor ingyenes lett, be is kezdett lassulni, meg gyanús volt, mit lopnak el, mit nem :)

(#19002) trigorin válasza trigorin (#19001) üzenetére


trigorin
aktív tag

Bocs, van, láttam, csak azóta frissült-e? :)

(#19003) oszy válasza trigorin (#19001) üzenetére


oszy
veterán

Nekem iPhone-n nem jött be. A gboard meg pláne. Maradt a gyári. :) iPad-on még nem próbáltam. A gyári bill jó lenne, csak nem tudom hogyan tanulja meg a szavakat. Kell-e valamit tenni, mint a Swiftkey-ben.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#19004) trigorin


trigorin
aktív tag

Na, megvettem azt a UAG tokot. Tényleg nagyon király, látszik, hogy az iPad biztonságban van benne. De könyörgöm, hogy a fenébe nem vették észre tervezéskor, hogy a hátlapjára téve jelentősen inog a készülék? :D A tolltartó foglalat az egyik szélén, ugye, jobban kimagaslik a hátlapból, ezt hozza szintbe a hátlap közepéről kiinduló keret, ami lefut a másik oldal két csücskéig. Ezáltal a hátlap ebben a két sarokban és az ellenkező oldal középpontjában van kitámasztva, vagyis utóbbi oldalon a két csücsök felé billeg a készülék. Nem hiszem el :D

(#19005) Ance


Ance
őstag

Lenne lehetőségem USA-ból hozatni egy iPadot. Mégiscsak több mint 100.000-rel olcsóbb. A cellular verzióban sincs különbség ugye? Megy itthon vele a mobilnet ugyanúgy?

(#19006) pescara válasza Ance (#19005) üzenetére


pescara
aktív tag

Persze, nem orszag fuggo. De hogy lehet 100 ezerrel olcsobb, ez gyanus.. Nehogy nagyon atverjenek!

(#19007) nofi


nofi
őstag

A legtöbb államban egy kis adó rájön még, de egyébként tényleg ennyire durva a különbség:
USA
HUN

Xbox GT: nozsolt

(#19008) Ance válasza pescara (#19006) üzenetére


Ance
őstag

Sajnos tényleg ekkora. 10,5-ös simes pro 192.000 kintről (apple boltból), itthon meg 297.000. Ez van sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#19009) Alex91 válasza nofi (#19007) üzenetére


Alex91
félisten

Nemeteknel nezd meg az arat, usa az mas teszta...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19010) pescara válasza Ance (#19008) üzenetére


pescara
aktív tag

Gorogorszagban 450 euro az ipad 2017.

(#19012) pescara válasza #05304832 (#19011) üzenetére


pescara
aktív tag

Gondolom nem postan jon, hanem valaki hozza, mintha a sajatja lenne.

(#19013) trigorin


trigorin
aktív tag

Hülye kérdés talán, de régió kódot váltva, USÁ-ra, olcsóbbak lehetnek a store-ban az appok? Bár, úgy tudom, nem megfelelő régiót választani okozhat problémákat :)

(#19014) psg5


psg5
veterán

Lehetséges, illetve hogyan lehet egyszerre két ablakot megjeleníteni 2017-es ipad-en?
Pl egy word és egy böngésző vagy egy pdf és egy word stb.

F.K.T.

(#19015) univerzita válasza trigorin (#19013) üzenetére


univerzita
addikt

Régiót váltani nem probléma. De lehet hogy a magyar bankban regisztrált kártyával nem lehet fizetni US stórba. De amerikai Gift kártyát ( feltőltő kártya) lehet.

(#19016) nofi válasza Alex91 (#19009) üzenetére


nofi
őstag

Miért nézzem meg ott? USA-ról volt szó, onnan hozna.

psg5
Megnyitsz egy appot, a másikat meg az alulról felugró dokkolóból nyomvatartva ráhúzod és ekkor melléteszi. Elsőre kis ablakban, majd lefelé húzva megfelezik a képet.

local1
Az ismerőse sajátjaként belerakja a poggyászba és hazajön vele.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#19017) psg5 válasza nofi (#19016) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!
Az nem jön össze, hogy "lefele húzva".

F.K.T.

(#19018) pescara válasza nofi (#19016) üzenetére


pescara
aktív tag

De jo! Koszi, ezt nem tudtam eddig!

(#19019) Ance válasza #05304832 (#19011) üzenetére


Ance
őstag

Úgy van, ahogy írták. Valaki hazahozza, mintha az övé lenne.

(#19020) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Elérhető a 11.2!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19021) Whynot? válasza pescara (#19010) üzenetére


Whynot?
aktív tag

ennyiért itthon is megkapod.

(#19022) pescara válasza Whynot? (#19021) üzenetére


pescara
aktív tag

Azt elhiszem, de ketlaki vagyok es itt vettem az elozoket is😂😂

(#19024) galaxys80 válasza #05304832 (#19023) üzenetére


galaxys80
veterán

Semmilyen indokkal nem kobozhatják el. Akkor sem ha nincsen kibontva. 2 hete hozott haverom egy Apple watch-ot Amerikából nekem.

[ Szerkesztve ]

(#19025) Ragnar95 válasza galaxys80 (#19024) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Dehogynem :) Apple Watch más tészta, a €430-s vámhatár alatt van árban, így arra semmit nem szólhatnak. Efölött cserébe simán kötelezhetnek ÁFA/VÁM fizetésre érték függvényében.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19026) GSpecter


GSpecter
tag

Sziasztok!

Van egy mágnese tok az iPademen, amit ha felnyitok, akkor a képernyő is felébred. A tegnapi frissítés után vettem észre, hogy ha a fedél az iPad mögé van hajtogatva, és elmozdítom, akkor is felébred a képernyő. Tehát a feléresztés "hátulról" is működik. Vagy szimplán nem vettem észre eddig, vagy a frissítés miatt esetleg érzékenyebb lett? Egyáltalán ez normális? :)

(#19027) pescara válasza GSpecter (#19026) üzenetére


pescara
aktív tag

Nekem nem csinal ilyet, lehet, hogy forditva raktad bele ? Mert a magnes csak fedolap legaljan van.vagy olyan eros lenne a magnes? De az erdekes lenne.

[ Szerkesztve ]

(#19028) r3dsnake válasza GSpecter (#19026) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Vannak utángyártott tokok, amik ezt a jelenséget produkálják.

(#19029) trigorin


trigorin
aktív tag

Kerestem, de nem találtam módot arra, hogy kézírással lehessen gépelni a beépített billentyűzet helyett az ipaden. Van erre vmi app mégis?

[ Szerkesztve ]

(#19030) GSpecter válasza pescara (#19027) üzenetére


GSpecter
tag

Nem forditva raktam bele, ez biztos.

Viszont ahogy lejjebb a kollega is mondja, nem eredeti Apple termek. Ellenben a tegnapi frissites elott en nem emlekszem hasonlo esetre. Na mindegy, tudok ezzel egyutt elni, csak furcsa volt.

(#19031) Treff


Treff
aktív tag

Urak!

Segítsetek légyszives tisztázni az apple termékkel kapcsolatos garanciális ködöt.
Mond mindenki mindenfélét: 1+1 év gari + szavatosság csak hivatalos partner esetén, míg máshol csak 1 év gari; hivatalosnál újra induló gari 1 éven belüli termékhiba esetén, stb-stb. Az tiszta sor, hogy az apple 1 év világgaranciát ad, azaz jótállást.

Kérdés:
- egyik hivatalos forgalmazó (MM, Edigital, apple boltok) oldalán sincs leírva, hogy csak náluk van 1+1 év "garancia"!
- az sincs náluk leírva, hogy újraindul a gari 1 éven belüli termékhiba esetén, mint ahogy itt a fórumon korábban írta 1-2 ember.
Honnan veszitek akkor ezeket az infokat? Hol vannak ezek leírva???

Ezzel szemben:
- apple oldalán is az van, hogy minden Magyarországon vásárolt termék esetén törvényileg 2 év szavatosság jár, ha kapsz róla papírt. A Ptk-ban is ez áll, tehát az XYZ GSM-ben vagy üzletben vásárolt apple cuccoknál is jár a 2 év szavatosság. Lásd apple oldal:
[link]
- az istlye oldalán lévő információk is ezt erősítik meg: [link]

Ezek alapján az én olvasatomban az ég adta világon semmi előnye nincs annak, hogy hivatalos magyarországi forgalmazónál vásárol az ember, és nem egy egyéb boltban, ahol kap (!) számlát vagy garancia levelet a vásárlásról!

Nos?

(#19032) Laci4


Laci4
senior tag

Sziasztok!

Treff
No, de jó, hogy feltetted-ezt a kérdést, mint lentebb olvasható majd, ne adja az ég, de lehet nálam is kérdéses lehet, csak még árnyaltabban, történ ugyanis:

Van nékem egy IPad Air2-esem..
Valamikor tavaly 5-6. hóban aktiváltam.
Azóta használgatom.. nem agyba főbe, nem az én rendszerem ez az apple féle, tartalom fogyasztásra jó.. (face, neten olvasgatni, egy-egy táblázatot megnézni, ritkán filmezni játszani.. de ez a fájlkezelés dolog még most is őrületbe tud kergetni..)
No de nem is ez a lényeg, hanem..

Tegnap elindítottam a posta alkalmazást, majd hop, fekete képernyő, homokóra.. Majd kéri az ujjam, vagy fel oldó kódot..

Nézek kerek szemmel, de oké.. lejátszom, alkalmazás elindít.. néznék nyomkövetést, hopp.. bezár, fekete képernyő..
mia.......

Gondoltam, csak a posta alkalmazás bolondult meg.. bár pár hónapja használom, nem volt baja..
Néztem más alkalmazásokat is, gearbest pl. hopp.. bezár.. homok"óra" vagy minek hívják almáséknál, majd megint kód..

Azóta folyamatosan ezt csinálja.. Volt már home+power gombos újra indítás.. Posta app letörölve..
Még a beállításokban nézelődve is eljátssza.. megnéztem, hogy van-e frissítés rá, van.. 11.2.
Most 11.1.1 van rajta, de frissítés után használtam már elég sokat, nem volt gond.. csak most gondolt egyet...
Nem merem ráengedni a 11.2 frissítésre, mert mi van ha közbe hasal el?
Nem tudom, ez szoftveres, vagy hardveres gond lehet inkább?

Apple hozzáértők, mit lehet még tenni.. volt az a home+power újraindítás, azon kívül?

Remélem, hogy csak a rendkívül stabil, összeomlásmentes, fantasztikus oprendszer hasalt mégis el, mert természetesen már letelt egy év.. nem tudom, van-e még bármi féle gari ilyenkor..
Olvastam valami 1 év világ garit, de valami olyat is, hogy van két év gari itthoni hivatalos forgalmazó esetén.. (természetesen nem érte semmi behatás, nem ejtettem még le sose, nem fürödtem vele a kádban, de még a dunában se, szóval semmi ilyesmi.. vigyázok rá...)

A vicc az, hogy nyertem.. (tudom, menjek a ... ;) ) viszont ebből fakadóan ha jól emlékszem nincs számla róla..
Otthon majd megnézem mit is kaptam hozzá pontosan..

Előre is köszi ha van valakinek valami ötlete.. (nekem már csak a "gyári visszaállításnak" megfelelő apple metódus (talán újként beállítás vagy mi.. utána kell néznem..) van mint ötlet..
Itt láthattok egy rövidke videót egy "restartról"..

A videót ugyan kicsit lerövidítettem, mert mobilnetről vagyok, ami korlátos, de feloldástól számítva kemény 40 másodperc kellett a hiba előhozására.. (random amúgy az idő intervallum, de max. percek amiket megy restart nélkül....)

Üdv.
Laci

[ Szerkesztve ]

(#19033) Treff válasza Treff (#19031) üzenetére


Treff
aktív tag

További bizonyítékok:
- Szavatosság, elállás a vásárlástól EU-ban történt vásárlás esetén: [link]

- Európai Fogyasztói Központ, Magyarország: [link]

Röviden: 2 év szavatosság jár minden EU-ban vásárolt termékre!

[ Szerkesztve ]

(#19034) Noxy válasza Laci4 (#19032) üzenetére


Noxy
veterán

Nem merem ráengedni a 11.2 frissítésre, mert mi van ha közbe hasal el

Már pedig kénytelen leszel meglépni. [link]
Sztm 40mp elég ahhoz hogy visszaállítsd a dátumot dec 1-re, majd OTA frissítés 11.2-re.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#19035) Ragnar95 válasza Treff (#19031) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

GSM boltok általában 0perces használtként árulják a készülékeket, amikre így már nem vonatkozik az új készülékekre érvényes 2. évi szavatosság. Gondolom nem véletlen hogy csak hivatalos magyarországi viszonteladóknál történő vásárlás esetén lehet érvényesíteni a szavatosságot, nem csak az APR-ek szivatják így a vevőket...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19036) Treff válasza Ragnar95 (#19035) üzenetére


Treff
aktív tag

"HC 3000 új, rendkívül nagy rugalmasságú (kerekes keréktárcsa a ciklikus terepi üzemeltetéshez (CFO) A kisebb nyomású nyomás kiváló tapadást eredményez Nagyobb teherbírás a nagyobb szállítási hatékonyság érdekében Nagyobb lábnyomás a jobb talajvédelemhez és a talajtömörítés csökkentéséhez 710/70 tömörítés"
Tévedés!
Ha van a vásárlásról számla, hogy ott vetted, Mo-n, akkor arra is 2 év szavatosság van, mindegy, hogy hivatlos vagy nem hivatalos forgalmazó. Ez a törvény!
Ha viszont csak adásvételit ad, akkor nem.
Ezt leírtam fentebb

[ Szerkesztve ]

(#19037) Ragnar95 válasza Treff (#19036) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Biztos ezt akartad idézni :F
Mint írtam a probléma fő oka valószínűleg az, hogy a GSM boltok 0perces használtként árulják általában a készülékeket, erre pedig nem vonatkozik a jótállás, hiszen jogilag nem új készüléket veszel így. Persze próbáld meg nyugodtan a dolgot, aztán kiderül sikerül-e érvényesítened a szavatosságot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19038) Laci4 válasza Noxy (#19034) üzenetére


Laci4
senior tag

Köszi szépen!

Este otthon majd kipróbálom, illetve valószínűleg kénytelen leszek a PC-s változatot végre hajtani..
Mert most azt kipróbáltam, hogy vissza állítottam a dátumot, de ugyanúgy újra indult.

Ha esetleg valami csoda folytán sikerülne letöltenie a frissítést újraindulás nélkül, és elkezdi telepíteni, onnan már nem lehet gond?

Vagy inkább nem kellene reckirozni, és a cikkben leírt módon kellene gépen frissíteni? :U

(#19039) Treff válasza Ragnar95 (#19037) üzenetére


Treff
aktív tag

Igen,nem ezt akartam bemásolni, fogalmam nincs, honnan szedte a teló 😂😂
Na mindegy.
Végül csak elmentem az MM-be venni Ipadet, mert ezen a hétvégén 10k-ként most 1k-t visszaadnak vásárlói kártyán és így már versenyképes a boltos árakkal (113k-ra jön ki).
5 év alatt meg csak elhasználjuk a kártyán lévő összeget...

(#19040) ityam


ityam
senior tag

szavatosság és jótálás között van egy fontos különbség.
Jótálás teljes tartama alatt az eladón a bizonyítás terhe hogy te tetted tönkre a készüléket és nem gyári hiba miatt hibásodott meg. Macerás ezt bizonyítani így jellemzően cserélnek egy meghibásodásnál.
A szavatosság első 6 hónapjában még a fenti ugyanúgy vonatkozik viszont 6 hónap után(2 évig) neked kell bizonyítani hogy már az eladás pillanatában hibás volt és ezért ment most tönkre. Ezt meg mint fentebb is írtam macerás bizonyítani. Tehát szavatosság időtartamán belül neked kell bevizsgálást fizetni stb.

(#19041) Ragnar95 válasza ityam (#19040) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Alapvetően ez így is van, de Apple termékek esetén az APR-ek a legtöbb esetben a felhasználó javára eltérnek a törvényi szabályozástól és gyakorlatilag ugyanúgy kezelik a szavatosság időtartamán belül történő szervizelést is, mint a jótállási időn belülit.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19042) Parson


Parson
addikt

sziasztok, lehet tudni vmit arról, hogy az iPad Mini frissitve lesz-e vmikor? Tudom, hogy erröl nincs hivatalos forrás, de mit lehet sejteni? Vennék egy mini-t, eddig a 4-en gondolkoztam, de most már több mint 2 éves, szivesebben vennek egy frissebb verziót belöle.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#19043) arkades válasza Parson (#19042) üzenetére


arkades
aktív tag

Én mindenhol azt olvastam, hogy leálltak a mini szériával.

Каждый дрочит как он хочет.

(#19044) Laci4 válasza Noxy (#19034) üzenetére


Laci4
senior tag

Ipad 11.1.1 újraindulás, restart hiba.

Köszi a segítséget! :R

Nem volt kedvem pc itunes kombohoz,

Így hát Itthon kicsit parásan ugyan, de ráengedtem a frissítést..
Úgy voltam vele, hogy mivel már tudni mi a probléma, ha elindul a telepítés, akkor már nem okozhat galibát (talán)  
Kétszer újra is indult, egyszer még a frissítés letöltése közben, egyszer meg a "telepítés előkészítése" közben..
De harmadikra elkezdte a telepítést.. egy 4-5 percet használtam most (nincs több időm per pillanat foglalkozni vele), de az alatt úgy tűnik okés lett. ! :C

[ Szerkesztve ]

(#19045) Parson válasza arkades (#19043) üzenetére


Parson
addikt

Hmm. Frankó. Amúgy miért érzem, hogy az apple nem teljesen korrekt árazása van ismét jelen?
iPad mini 4 128 GB (2015 Szeptember) - 479,- EUR
iPad 128 GB (2017 Marcius) - 499,- EUR
Potom 20 Eur-ral olcsobb (500 EUR-ós nagyságrendnél) egy kisebb kepernyös (tegyük fel hogy ez csak kényelmi szempont, igy ez még hagyján) de 1,5 évvel idösebb - azaz gyengébb RAM, gyengébb processzor, stb, - hardware??

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#19046) Arpee78


Arpee78
senior tag

Üdv, kipróbálás céljából vennék egy tabletet otthoni netezésre. Lakhelyemen 60 ezer pénzért eladó egy bontatlan iPad Air WiFi 32GB, ez megfelelne az említett célra? Nem volt még tabletem, mire figyeljek?

(#19047) Ragnar95 válasza Parson (#19045) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez is azt támasztja alá, hogy mennyire nem érdekli az Apple-t a Mini széria... Évek óta az teljesít a leggyengébben eladások terén, így nem is frissítek, de annyira már nem is érdekli őket, hogy lejjebb vigyék az árát, hátha úgy többen veszik.
Én a helyedben nem nagyon várnék új Mini szériára, érezhetően több jel mutat arra, hogyha meg nem is szüntetik, de frissülni se nagyon fog, mint arra hogy újra életet lehelne az Apple a szériába.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19048) arkades válasza Parson (#19045) üzenetére


arkades
aktív tag

Hát sajnos ez van, és ahogy Ragnar95 is írta, nem valószínű, hogy ezt a szériát bővítenék.

Каждый дрочит как он хочет.

(#19049) Arpee78 válasza Arpee78 (#19046) üzenetére


Arpee78
senior tag

Rossz kérdést tettem fel?

(#19050) Ragnar95 válasza Arpee78 (#19049) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kis türelem nem ártana, 2,5órája tetted csak a kérdést, a fórum pedig nem 0-24-es ügyfélszolgálat :U
Mire figyelj használt készülék vásárlásakor témára topik összefoglalóban találsz választ. Air pedig megfelelő választás lehet a leírt feladatokra.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.