Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) SoldierL válasza Szabikaa20 (#9000) üzenetére


SoldierL
senior tag

Mostanában elég sűrűn van ez, nem hiszem, hogy sok köze van a rendszerhez én még 8.4.1-el használom.
Apropó! Ipad mini 2 tulajok! Hogy muzsikál a 9.0.2-es rendszer?

(#9002) leroyclub


leroyclub
senior tag

Leszeretném cserélni az 1. generációs iPad minimet. Air2-t vennék helyette, de pont azon gondolkodtam hogy mindig októberben van új iPad bejelentés. Szerintetek idén is várható vagy már ellőtték az iPhone 6S-el együt a mostani frissítést?!

(#9003) #93794560 válasza SoldierL (#9001) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam teljesen oké.

(#9004) Atlantisz48 válasza Szabikaa20 (#9000) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Én is tapasztaltam ezt, hogy lassan tölt le egy appot.

(#9005) baloghbalint válasza blakey (#8993) üzenetére


baloghbalint
tag

Köszi a választ és a Plexet lehet ingyenesen használni vagy idővel fizetőssé válik ?

Balogh Bálint

(#9006) blakey válasza baloghbalint (#9005) üzenetére


blakey
titán

Androidra, iOS-re és WP-re megvettem, most nem tudom mi a szitu, nem látom, hogy pénzbe kerül-e vagy sem. Gépekre, NAS-ra, egy-két tv-re, BD lejátszóra ingyenes.

(#9007) legiaap
Érdemes feltenni? Mini 2-re tenném, de még nem szántam rá magamat. Van aki azt mondja, hogy igen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9007) legiaap


legiaap
nagyúr

Na nálam a 9.0.2 szofttal ennyit bír az Air 2: [link]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#9008) baloghbalint válasza blakey (#9006) üzenetére


baloghbalint
tag

Közben megnéztem és nagyon jó kis program de fizetni kell hogy nézhessem a filmeket de úgynézem az nPlayer az nem ilyen

Balogh Bálint

(#9009) baloghbalint válasza legiaap (#9007) üzenetére


baloghbalint
tag

Nekem legutóbb 106 órát ment akkor volt 1% on

Balogh Bálint

(#9010) blakey válasza baloghbalint (#9008) üzenetére


blakey
titán

Egyszer kell megvenni, én 500 Ft-ért vettem, utána nem kell fizetni, napi szinten használom minden platformon, tökéletes. nPlayer is nagyon jó, de az másképp, ott nincs jukebox, stb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9011) baloghbalint válasza blakey (#9010) üzenetére


baloghbalint
tag

[L:/dl/upc/2015-10/04/404184_n5uiqnygvv9lir8z_image_3.png](IMG:/dl/upc/2015-10/04/404184_n5uiqnygvv9lir8z_image_3.thumb.png)(/IMG)[/L]

Balogh Bálint

(#9012) baloghbalint válasza blakey (#9010) üzenetére


baloghbalint
tag

Balogh Bálint

(#9013) baloghbalint válasza blakey (#9010) üzenetére


baloghbalint
tag

Nekem ez van

Balogh Bálint

(#9014) blakey válasza baloghbalint (#9013) üzenetére


blakey
titán

A Plex Pass nem kell, csak a második opció, viszont jól látom, hogy 5€-t kérnek érte? én ha jól emlékszem 1,79€-ért vettem.
Meg is találtam:

Droidra is:

Akkor még nem ingyenes app-ként lehetett letölteni hanem meg kellett venni, ez 1 éve volt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9015) univerzita válasza baloghbalint (#9008) üzenetére


univerzita
addikt

A nPlayer jó drága. Ingyenes csa egy van ami tudja a dts,és ac3 kodeket.

(#9016) blakey válasza univerzita (#9015) üzenetére


blakey
titán

Ilyenkor örülök, hogy olcsón jutottam hozzá:

9€-ért tényleg drága. Nem tudom mióta ennyi, de az legtolsó frissítés óta van rendes dts, AC3 támogatás is és sokkal jobb mint volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9017) univerzita válasza blakey (#9016) üzenetére


univerzita
addikt

5€ megért de 9 sok. Akkor inkább a Infuse -t. Nálam is a gépen a Plex valamikor olcsó volt csak újratelepítettem a Windowst és most 5€ kér.

[ Szerkesztve ]

(#9018) bok92 válasza blakey (#9016) üzenetére


bok92
addikt

Dehogy van az. Ez volt anno az alap ár... Még most kellene fizetned 4 eurót hogy legyen dts, chromecast meg ilyenek. Sajnos. :((

(#9019) blakey válasza univerzita (#9017) üzenetére


blakey
titán

Windows mint gép? Én ingyenesen tettem fel, semmit nem kér. OSX és Windows alatt is ingyenes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9020) blakey válasza bok92 (#9018) üzenetére


blakey
titán

Érdekes, mert semmit nem kellett fizetnem és van dts, nemrég néztem egy filmet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9021) bok92 válasza blakey (#9020) üzenetére


bok92
addikt

Mondjuk én azóta nem is próbáltam ide dts filmet rakni, mióta frissült. De az Upragade résznél írja ezek hiányát... Na nem tudom.

(#9022) univerzita válasza blakey (#9019) üzenetére


univerzita
addikt

Igen valamikor én is ingyen tettem fel, most is,csak ha minden funkciót használni szeretnék akkor 5€ kér. A nPlayer azért lett drágább mert valamikor kivették a ac3 - mat, majd vissza rakták és megemelték a árát.

(#9023) blakey válasza univerzita (#9022) üzenetére


blakey
titán

Nem értem, Plex szervert napi szinten használok Windows és OSX gépen, kliens oldalon meg iOS és BD lejátszón ill. néha Androidon, soha nem kér semmit, hogy fizessek, valamit vagy rosszul csináltok vagy nem tudom, Plex Pass nem kell ill. érdemes létrehozni egy accountot, mert úgy távolról is elérhető. Az OSX-et 3 napja frissítettem azaz tiszta telepítéssel tettem fel a "Kapitányt" és semmit nem kell fizetni a Plex használatáért.

(#9021) bok92
Van dts és AC3, tökéletes alap lejátszó, semmit nem kell fizetni, akkor megvettem és kész.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9024) baloghbalint válasza blakey (#9023) üzenetére


baloghbalint
tag

Es ha kifizetem az 5€-t az egyperces zar feloldasert plexben az orokeletu vagy egy honapra szol ?

Balogh Bálint

(#9025) baloghbalint


baloghbalint
tag

Nekem valahogy az nPlayer szimpatikusabb epp azon gondolkozom hogy megvegyem e

Balogh Bálint

(#9026) blakey válasza baloghbalint (#9024) üzenetére


blakey
titán

Igen, oda van írva, hogy one-time purchase. Itt van Jukebox meg minden, nagyon patent.
nPlayer meg egy fapados kinézetű lejátszó, megy SMB-ről is a lejátszás. Azzal sincs gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9027) univerzita válasza baloghbalint (#9025) üzenetére


univerzita
addikt

Próbáld ki a ingyenes Remote Media Manager free -t. Igaz ez egy file kezelő de van benne média player. Ha nem jön be vedd meg a nPlayer -t.

(#9028) baloghbalint válasza blakey (#9026) üzenetére


baloghbalint
tag

Es ftp megosztast tud kezelni a plex ?

[ Szerkesztve ]

Balogh Bálint

(#9029) blakey válasza baloghbalint (#9028) üzenetére


blakey
titán

Nem, a Plex erőssége abban rejlik, hogy van a Plex szerver amit szépen bekonfigurálsz, olyan dolgokkal bővíted amikkel szeretnéd, különböző plugin-ek is vannak, stb. és van a Plex kliens amit ha elindítasz akkor a szerver álta biztosított tartalmakat meg tudod nézni, hallgatni. Ha van accountod akkor bárhonnan elérheted a szervert ha be van kapcsolva.
Az nPlayer tud FTP-t, SFTP-t, DLNA-t, SMB-t, felhőket (Box, Dropbox, Onedrive, Foogle Drive, stb.)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9030) baloghbalint


baloghbalint
tag

Ez lehet hogy egy nagyon hulye kerdes de ha a plexen szeretnek filmetnezni ipaden akkor menni kell itthon a gepemnek ? De ha van fiokom akkor barhonnan elerhetem ?

Balogh Bálint

(#9031) blakey válasza baloghbalint (#9030) üzenetére


blakey
titán

A szervernek mennie kell, különben nem éred el, Plex Pass-szal azt hiszem megoldható, de én azt nem használom. Ha megy a szerver és van accountod valamint távol vagy de szeretnéd használni akkor tudod használni, ennek feltétele, hogy a kliens oldalon is be legyél jelentkezve.

(#9032) tejszi199803
Lényegében igen, eléred a szervert. A minőséget meg be tudod állítani, hogy milyen legyen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9032) baloghbalint válasza blakey (#9031) üzenetére


baloghbalint
tag

Ha jol ertem akkor ez ugy megy hogy en itthon az asztali gepemet bekapcsolva hagyom be vagyok a plexbe jelentkezve es elmegyek paksra meg ide oda es onnan el tudom akkor erni ?

Balogh Bálint

(#9033) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Sziasztok!

Hogyan lehetséges ekkora árkülönbség?

Itt: [link]

és itt: [link]

A garancia lehet az oka?

(#9034) 30z.Samu válasza Kristof_94 (#9033) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szia!

Én elképzelhetőnek tartom.

Mostanában pörög a topic, ezt már szeretem. :))

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9035) HIJ válasza Kristof_94 (#9033) üzenetére


HIJ
őstag

Ott az alján a lényeg:

"A megjelölt ár 0% ÁFA-t tartalmaz"

(#9036) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Kicsit javult az idő,de még nem az igazi... :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#9037) univerzita válasza Szabikaa20 (#9036) üzenetére


univerzita
addikt

Nemértem hogy tudsz összehozni ilyen időt. Nálam általában 14-max 16 óra jön össze. Igaz abból 80% a Opera.

(#9038) bok92 válasza univerzita (#9037) üzenetére


bok92
addikt

Nekem folyamatos használattal 10 óra jön ki. Persze ha alig használom napokig, nekem is 20 óra ++ lenne a használati idő... Annyi biztos, hogy az iOS9-ben ígért +1 óra nem jött be. Ugyanannyit bír, mint előtte. De ez is bőven elég.

(#9039) univerzita válasza bok92 (#9038) üzenetére


univerzita
addikt

Aszt nemértem ha valaki alig használja akkor aza idő is a Használat - ba van számolva és nem a Készenlét?

(#9040) Szabikaa20 válasza univerzita (#9039) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Az a készenlétbe! És tudom hogy reális az idő,mert tényleg ennyit használtam!Tegnap vasárnap volt nem volt semmi dolgom neteztem majdnem egész nap meg játszottam. :)) Ha mondjuk nem játszok,akkor tuti többet is elérek!És amit még tudni kell,hogy sötétben 0-10% között van a fényerő,most is perpill 10%-on van!Nem szeretem ha erős,mert égeti a retinám! :) Mikor olyan napos idő van akkor is csak 30-50%-ig csavarom fel.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#9041) bok92 válasza univerzita (#9039) üzenetére


bok92
addikt

Valahogy úgy. Gondolom a háttértevékenységek meg ilyenek is oda vannak számolva. De ez a 20 óra + nem éppen valós használatot takar.

(#9042) blakey


blakey
titán

Tegyem fel a mini 2-re a 9.0.2-t vagy sem? :F Már hozza azt a szintet mint a 8.4.1?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9043) univerzita válasza bok92 (#9041) üzenetére


univerzita
addikt

Már értem, és köszönöm.

(#9044) bok92 válasza univerzita (#9043) üzenetére


bok92
addikt

Nincs mit. :DDD de ha erre jár egy szakértő, majd megmondja, hogy is van ez pontosan...

(#9045) webdeejay válasza blakey (#9042) üzenetére


webdeejay
aktív tag

Szerintem már teljesen vállalható.

(#9046) blakey válasza webdeejay (#9045) üzenetére


blakey
titán

Akkor feltolom.

(#9047) 30z.Samu
A mini2 jobb gép mint a mini1, én is arról váltottam, ráadásul 16GB-ról 32GB-ra. A kijelzője is jobb (retina) meg sebbességben is érezhető a gyorsulás, RAM is a duplája, szerintem megéri.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9047) 30z.Samu válasza webdeejay (#9045) üzenetére


30z.Samu
félisten

És maga a Mini 2 mennyire vállalható gép? Most azon agyalok, hogy a Minit lecserélem..talán Mini 2-re, de kinéztem egy Air 2-t is. Igazából böngészni, videózgatni kell a gép. Úgy szeretném, hogy legalább két évig had ne kelljen már lecserélni... :) Bár a Mini is 3 éves konstrukció és ahhoz képest használható. :) Csak az 5C kenterbe veri az újabb chip végett. :) De amúgy egész jól lehet rajta játszani is.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9048) 30z.Samu válasza blakey (#9046) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi, ez jó hír! :) Akkor szerinted még úgy 2 évig nyúzható a gép?

Bocsi, csak kifutottam a szerkesztési időből

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9049) blakey válasza 30z.Samu (#9048) üzenetére


blakey
titán

Azt nem tudom, hogy 2 év múlva mi lesz, 1 biztos, nem gondolkodom a lecserélésén :), olvasgattam a mini3-ról, hogy inkább arra érdemsebb-e cserélni vagy sem, de lényegében nincs nagy különbség, sőt, szinte semmi uh. én úgy gondolom, hogy 1 évig még biztosan megállja a helyét, de lehet, hogy 2 év múlva sem lesz szégyenkezni valója.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9050) webdeejay válasza 30z.Samu (#9047) üzenetére


webdeejay
aktív tag

Sose gondoltam volna, hogy egyszer érdemben használni fogok egy tabletet, de a mini2 ilyen lett, 2 hónapja vásároltam. Legalább a következő miniig nem tervezem lecserélni, vagy amíg bírja. Inkább olvasgatok rajta(híreket, néha könyvet), social(fb, twitter, insta), illetve néhány irodai alkalmazást használok. Ami játék rajta van, nem nagy erőforrást igényelnek, erről nem tudok nyilatkozni. Úgy gondolom, hogy abszolút megérte, a kijelzőjét meg végképp nagyon szeretem. Air2-n is gondolkoztam, de nekem az már nagy lenne.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.