Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) zolikaDB válasza gzbotii (#12347) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi az a spotlight?

(#12352) DigitXT válasza zolikaDB (#12351) üzenetére


DigitXT
félisten

+1:))

(#12353) vadászcsiga válasza zolikaDB (#12351) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Te mókamester :D

(#12354) Handball94 válasza zolikaDB (#12351) üzenetére


Handball94
aktív tag

Valami Oscar-díjas film.

(#12355) Ragnar95 válasza legiaap (#12350) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iPhone-on énis megjelenés óta használom és tökéletesen működik, iPad meg még mindig nincs iOS9-re frissítve.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12356) legiaap válasza Ragnar95 (#12355) üzenetére


legiaap
nagyúr

iPhone-on sosem volt gondom semmivel sem. Minden bugom az iPad-en jon elo.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12357) HardRic válasza legiaap (#12346) üzenetére


HardRic
addikt

Nekem sima 9.3-on, Air 1-en nem változik. Ugyanaz az 5 app jelenik meg szinte mindig, néha a sorrenden módosít.

(#12358) zolikaDB válasza vadászcsiga (#12353) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jaaa, hogy ez az??? Sose használtam! :DDD
A másik: valamelyikőtök linkelte a battery life appot itt minap. Megnéztem vele az Air 2-t, és szerinte az akksim állapota így 4 hónaposan 95%-os... Ez létezne?

[ Szerkesztve ]

(#12359) focvis válasza zolikaDB (#12358) üzenetére


focvis
veterán

Enyém 88 és 92% között változik, ha közvetlenül előtte játékkal terhelem, akkor mutatja a kevesebbet. 163 töltési ciklusnál járok.

(#12360) zolikaDB válasza focvis (#12359) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nekem 35 toltesem volt eddig :U

(#12362) gzbotii válasza #05304832 (#12361) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem vetted észre, hogy nincs ott a wi-fi ikon?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12364) DigitXT válasza #05304832 (#12363) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor pontosan hogyan sikerült hozzáférnie a mobilinternetedhez?:))
Szerk: esetleg útközben megosztottad neki a mobilodról a netet, és amikor
hazaérkeztél, elfelejtetted a hotspotot lekapcsolni? Így nem az iPad hibája.

#12365: ez akkor is user errornak tűnik. Ha a mobilhotspotod elnyomja az
otthoni wifid jelét, nem kell csodálkozni. Le kell kapcsolni. Szerintem.:R
Szerk: abban sem vagyok biztos, ha mindkét wifidet látja (rendesen), akkor
magától át tud-e (vagy akar-e) váltani a másikra... priorizálva vannak ezek?

[ Szerkesztve ]

(#12366) minasm3 válasza #05304832 (#12365) üzenetére


minasm3
tag

Az előbb azt írtad, hogy nem érzékelte a wifit. :Y

[ Szerkesztve ]

(#12368) gzbotii válasza #05304832 (#12365) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha folyamatosan latja a hot spot jelet, megis miért váltana at a WiFi-d jelére?
Ez nem bug........

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12370) DigitXT válasza #05304832 (#12367) üzenetére


DigitXT
félisten

automatikusan átvált mobilinternetről
Ez így is van, de a tied soha nem volt, és nem is lesz fent a mobilinterneten:
a WiFi az WiFi. A WiFi hálózatok között lehetne elvileg prioritást állítni.:R
(Azért mondom, hogy elvileg, mert még nem próbáltam. Hotspotot én ritkán
használok, mert a mobilnet keretem eleve meg van osztva SIM-kártyával...)

Szerk: egyedül külföldön kapcsoltam be, mert roamingot nem aktiváltattam
a másodlagos kártyára. Viszont a teló az akkuval takarékoskodna, ha tud...
Szóval, ha nincs senki a hotspoton, magától lekapcsolja. Én is ezt tenném.
Megjegyzem, ha korlátos a netem, nemhogy a hotspotot kapcsolnám le, ha
hazaérek, hanem a telót is átlőném az otthoni wifire, biztos, ami biztos.:R

[ Szerkesztve ]

(#12371) pszihó


pszihó
aktív tag

Üdv. Kérnék segitséget Ipad 1 ügyben. Ios 5.1.1 van rajta. Frissiteni nem lehet. Azt irja ha frissitem napra kész. Igy appstorebol semmit nem hagy leszedni. Mindenhez minimum ios 7 illetve ios 8 at kerne. Esetleg valaki tudna segiteni? Persze nem ingyen gondoltam.
Safari böngészövel ami fontos elerheto. De igy anyit er mint egy vagodeszka.
Privatban is varom a javaslatokat ha olyan "drága" dologrol lenne szo segitseg keppen.
Köszi. :W :W

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#12373) Alex91 válasza pszihó (#12371) üzenetére


Alex91
félisten

Digitalis kepkeretnek meg jo :)!

Elvileg amibol van regebbi, iOS5 verzio, azt letolti. De lehet, hogy elobb a PC-n kell leszedni iTunes-szal.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12374) gzbotii válasza pszihó (#12371) üzenetére


gzbotii
veterán

Most nincs rajta semmi app?
Sajnos elég régi készülék, már nem támogatja az appok többsége azt az iOS-t ami rajta van.

De böngészőből még használható lehet a FB, Instagram, Google Maps, stb....

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12375) DigitXT válasza #05304832 (#12372) üzenetére


DigitXT
félisten

Kipróbáltam, én sem láttam prioritásbeállítást... Így persze magától nem vált át.
Viszont egyetlen kattintás a telefonon a hotspotot bekapcsolni, ill. lekapcsolni...
Szerintem lustaság ide, vagy oda eddig is manuálisan kapcsoltad be neki, mert
a teló nem tartja készenlétben ~1 percen túl, uis feleslegesen zabálná az akkut.
Márpedig ha ez így van, akkor kikapcsolni is ki kéne tudni manuálisan.:))

Alternatív megoldás manuálisan átdobni az iPadot a másik wifire, s akkor a teló
automatikusan lövi le a hotspotot, idővel. De szerintem ez a macerásabb, hehe.
Amúgy én szoktam telón is netezni, az meg wifin nem megy, ha aktív a hotspot,
szóval én otthon marhára kikapcsolnám, de te tudod, hogy neked hogy jó.:R

(#12377) pszihó válasza gzbotii (#12374) üzenetére


pszihó
aktív tag

Köszi.

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#12378) pszihó válasza Alex91 (#12373) üzenetére


pszihó
aktív tag

Koszi

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#12379) DigitXT válasza #05304832 (#12376) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem volt egy alapvető félreértés... Ha te azt kérdezted, hogy az iPad magától átvált-e WiFire a 3G kapcsolatról, ha ismert WiFi hálózatot lát, akkor a válasz igen! Viszont a nem cellularos iPad eleve soha nem is lesz 3G hálózaton, tehát erre ez a kérdés sem értelmezhető. Én azt nem mondtam, hogy kapcsold ki a mobilnetet. A hotspot-ról beszéltem kizárólag, sőt, ha otthon a telót akarod felküldeni a WiFire, akkor sem kell kikapcsolni a mobilnetet, csak a WiFit be, az (is) átvált, magától. Ha a telefon fent van a WiFi-n, akkor nem tud hotspotot csinálni és vica-versa.:R

Ui: amúgy nekem az otthoni WiFim is mobil alapú, csak sokkal nagyobb kerettel.:DDD Ezért érdemes átkapcsolni a telót. Néha elfelejtem, és csodálkozok, ha elfogy a keret. Eddig egyszer jártam így, azóta jobban figyelek, ha pl. telóról nézek YT-ot. Szerk: nem, nem szeretném folyamat bekapcsolva tartani rajta a WiFi-t. Ez van.:D

Nézd meg ezt az oldalt. Elvileg meg tudja különböztetni, hogy melyik a hotspot, és a "nem hotspot" lesz a preferált a csatlakozáskor. Más kérdés, hogy váltani fog-e?

[ Szerkesztve ]

(#12380) Ragnar95 válasza #05304832 (#12376) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt nem értem csak az egészben, minek kell az iPadre net, ha épp nem használod, az értesítéseket megkapod mobilon is, amiről osztod a mobilnetet, nem :F
Kapcsold ki a hotspotot, amikor éppen nem használod az iPadet és megoldódik a problémád.
Elég valószínű, hogy erősebb a hotspot jele jóval, mint a wifidé, ezért nem vált át rá magától az iPad.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12382) DigitXT válasza #05304832 (#12381) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem akarlak elkeseríteni, de gyors guglizással: az iOS nem tudja. (Az OSX igen.)

Esetleg egy app segíthet?:F

[ Szerkesztve ]

(#12383) Rage47 válasza DigitXT (#12382) üzenetére


Rage47
veterán

Ugyanez van velem a UPC Wi-Free miatt, csak otthon. ezt most ki fogom próbálni. Megáll az eszem, hogy Macen kell pióznom ahhoz, hogy iOS-en is priós legyen az otthoni wifim :O

(#12384) Ragnar95 válasza #05304832 (#12381) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajnos erre nincs lehetőség iOS-en.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12385) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Csináltam biztonsági mentést asztali gépre a készülékekről.
Azonban amikor a szinkron gombra nyomok, akkor a következőt írja ki.

a, Ez vajon miért lehet? Hiába engedélyezem, kéri a kódot, stb. nem csinál semmit.
b, Ha csak biztonsági mentés van, de szinkron nem, akkor az alkalmazások és azok tartalma meg fog maradni, ha lesz egy új készüléke és az aktiváláskor nem új készüléket választok, hanem biztonsági mentésből állítom vissza?

A készüléken 9.3.1-van, de garancia már nincs.
Köszönöm

Ui. Közben úgy néz ki, hogy sikerült, megjavult.

[ Szerkesztve ]

(#12386) justaview


justaview
őstag

Sziasztok!

Bocs, ha nagyon alap, amit kérdezek.

Az iPad3-asomon még az IOS7 fut, szeretném frissíteni a legújabbra, de úgy gondoltam, hogy egy tiszta frissítést szeretnék, azaz egy üres rendszert (merthogy ráfér egy tisztogatás már a gépre, túl sok az alkalmazás rajta, amit nem is használok).

Hogyan lehet ezt megoldani?
Megoldható ez úgy is, hogy egy üres rendszert kapok, de a beállításaim azért megmaradnak?

(#12387) zolikaDB


zolikaDB
veterán

iOS-en hogyan lehet lelőni az appokat, h ne fussanak? Magyarul valami beépített módszer a task ürítésre van?

(#12388) Alex91 válasza zolikaDB (#12387) üzenetére


Alex91
félisten

Suplan megnyomod a home gombot, aztan kilovod amit ki akarsz. Bar tok felesleges...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12389) Ragnar95 válasza justaview (#12386) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iTunesban rányomsz a restore gombra, utána pedig kiválasztod az újként beállítást, így felkerül a legújabb rendszer és "tiszta lappal" indulsz. Illetve az is működhet, ha nincs jelenleg JB a készüléken, hogy az iPaden beállításokban nyomsz egy teljes visszaállítást, ekkor visszaáll gyári állapotra az iPad a jelenlegi iOS verzióval, majd utána OTA frissítesz iOS9-re.
Csak a beállításokat nem lehet megtartani, vagy visszaraksz backupot és megmarad minden vagy újként állítod be a készüléket. Illetve iBackupBottal lehet a backupban szelektálni, de nem tudom, hogy csak a beállítások megtarthatóak-e így.
Ha frissítettél, majd számolj be, hogyan változott a sebesség, én is iOS7-en vagyok egyelőre iPad3-mal :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12390) justaview válasza Ragnar95 (#12389) üzenetére


justaview
őstag

Köszi! :) Kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#12391) justaview válasza Ragnar95 (#12389) üzenetére


justaview
őstag

Bocs, még valami:

Ez mit jelent? Ha egyszer megvettem, akkor mi az, hogy vegyem meg még egyszer????
Nem jegyzi meg a rendszer, hogy mit vásároltam már meg?

[ Szerkesztve ]

(#12392) Ragnar95 válasza justaview (#12391) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem írja sehol sem, hogy vedd meg őket még egyszer.
Annyiról van csak szó, hogy minden olyan Apple ID-val fel kell jogosítani a számítógépet, amivel telepítettél az iPadre appokat. Amennyiben ezt nem teszed meg, nem fogja tudni a rendszer magától újrarakni az appokat az iPadre, de ettől még ugyanúgy ingyen le fogod tudni tölteni őket bármikor.
Most ugrott be egy kiskapu hirtelen, hogy tudod csak az appokat törölni az iPadről: ne legyen meg iTunesban egyik app sem, ami fent van az iPaden és ne legyen feljogosítva egyik Apple ID-dal sem a számítógép, így nem fognak visszakerülni az appok restore után, csak minden más adat, illetve beállítás.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12393) justaview válasza Ragnar95 (#12392) üzenetére


justaview
őstag

Értem, köszönöm! :)

Közben végrehajtottam a frissítést 9.3.1-re.

Az eredmény: Az iPad3, ami eddig sebes volt, mint a villám, és számomra a gördülékenység mintaképe, Most olyan szánalmasan akad, és gondolkozik egyes lépéseken, mint egy 3 éves, alsó kategóriás android telefon.

Röcög még a beállítás menü görgetésénél is. Sokszor kétszer kell elhúznom az ujjamat ahhoz, hogy egyszer észrevegye, és végre lapozzon arrébb a képernyőn egy oldallal. Ha megnyitok egy alkalmazást, eddig azonnal megnyílt, még ha akkor nyitottam meg először a bekapcsolás után, akkor is. Most gondolkozik 2 másodpercet úgy, hogy néha nem tudom, rosszul nyúltam-e hozzá a kijelzőhöz, vagy mi történt.

Soha nem gondoltam volna, hogy az Apple képes ráengedni a szoftver frissítést egy olyan készülékre, ami ezt nem igazán bírja. Emellett az is érthetetlen, hogy egy nem gyenge hardverrel megáldott készülék hogy akadhat egy olyan újabb oprendszertől, amit maga a gyártó fejleszt?

Ha pedig így akarja újabb készülék vásárlására ösztönözni a felhasználóit, az ilyen prémium kategóriás termékeknél elég aljas húzás.

Persze ez a dühöm nem Neked szól! :N

(#12394) Ragnar95 válasza justaview (#12393) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajnos ez várható volt már az iOS9 megjelenése előtt, hogy az iPad3-on már nem fog túl fényesen muzsikálni, mivel már az iOS8-ra is sokan panaszkodtak és mégiscsak egy 4 éves készülékről beszélünk (ok, az iOS9 megjelenésekor 3), így nem lehet elvárni, hogy a legújabb oprendszert is olyan sebességgel futtassa, mint azt, amivel megjelent.
A downgrade lehetőségének hiánya az egyetlen fájó pont igazság szerint, mivel így kénytelen az ember mások tapasztalataira hivatkozva dönteni, hogy megéri-e frissíteni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12395) justaview válasza Ragnar95 (#12394) üzenetére


justaview
őstag

Várok még, hátha felgyorsul. :D

(#12396) zolikaDB válasza justaview (#12395) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez igy annyira nem hihetetlen... [link]

(#12397) justaview válasza zolikaDB (#12396) üzenetére


justaview
őstag

Ebben az szerepel, hogy első tulajdonost és napi használatot feltételezve az OS X és a tvOS eszközöknél négy év, az iOS-eseknél, illetve a WatchOS-eseknél három év az optimális használati idő.

Úgy látszik az Apple tesz is róla, hogy ennyi legyen. Ebben a kategóriában szerintem ez a felháborító.

(#12399) Ragnar95 válasza justaview (#12397) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem tesz róla az Apple, direkt nem lassítja egyik készüléket sem, maximum nem fordít annyi időt a rendszer optimalizálására a régebbi modelleknél, mint az újaknál, ami teljes mértékben érthető. Sajnos ahogy egyre többet tud a rendszer logikus, hogy ugyanaz a hardver kevésbé jól bírja az extra feladatokat.
Ha lenne lehetőség downgrade-re, senkinek nem lehetne egy szava sem, így részben érthető a felháborodás, de megfelelő körültekintéssel frissítések előtt elkerülhető a lassulás. Ha pedig nem frissítesz, akkor előbb-utóbb az appok miatt leszel kénytelen új készüléket venni, szóval nem olyan egyoldalú ez a kérdés sem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12400) justaview válasza Ragnar95 (#12399) üzenetére


justaview
őstag

Ha pedig nem frissítesz, akkor előbb-utóbb az appok miatt leszel kénytelen új készüléket venni, szóval nem olyan egyoldalú ez a kérdés sem.

Igen, ezért frissítettem már kínomban, mert több app mondta be az unalmast, és jelezte, hogy frissítenem kellene, de azt meg csak a rendszer frissítése mellett volt hajlandó megtenni.

De értem, amit mondasz.
Ez van, így jártam, nem dühöngök tovább... ez is egy tapasztalat. :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.