Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) -secret- válasza koxkids (#12200) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Tedd újra az iTunest, ha utána sem lesz jó törölj le minden apple cuccot a gépről és utána tedd fel ismét az iTunest. :)

(#12203) #93794560


#93794560
törölt tag

Visszatettem a 9.3-as iOS-t, és újra jó a gép fogyasztása. Most majdnem másfél órával ezelőtt töltöttem fel, és még mindig 100%-on áll. Akinek gondja volt 9.3.1 alatt ezzel, annak érdemes visszatennie a 9.3-at.

(#12204) univerzita válasza #93794560 (#12203) üzenetére


univerzita
addikt

Újkén állítottad vissza vagy volt 9.3 - ról iCloud mentés? Adatok megmarattak?

(#12205) vadászcsiga válasza #93794560 (#12203) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Placebo

(#12206) #93794560 válasza vadászcsiga (#12205) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem placebo. Reggel tíz perc használat alatt 3%-ot merült nálam. Utána elég gyorsan lement tizenvalahány százalékot. A legutóbbi bejegyzésem óta még mindig 100%-on áll.

(#12207) #93794560 válasza univerzita (#12204) üzenetére


#93794560
törölt tag

Újként állítottam vissza, de a wi-fi beállítások megmaradtak, mert nem állítottam be rajta semmit, mégis csatlakozott automatikusan.

(#12208) Süvi


Süvi
őstag

(#12209) #93794560 válasza vadászcsiga (#12205) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az értékeket megnéztem. Így alakultak.

9.3.1:
Egy éjszaka alatt, készenléti állapotban -18%
Reggel 10 perc aktív használat alatt -3%

9.3
Egy óra aktív használat, és egy óra öt perc készenlét alatt -1%

Egyelőre itt tartok, figyelem még.

U.i. A fényerő 25%-on.

[ Szerkesztve ]

(#12210) vadászcsiga válasza #93794560 (#12209) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szimplán a bejelentkezési hibát javították. Nem szokták ők optimalizálni a fogyasztást. Az újként beállítást inkább nevezném megoldásnak de az is csak ideig óráig.
4.0.1 óta figyelem az ios változásait.

[ Szerkesztve ]

(#12211) #93794560 válasza vadászcsiga (#12210) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem tudom, hogy mi okozta a nagyobb fogyasztást, de az tėny, hogy nagyon gyorsan merült. Nekem kábé fél éve van csak iPad-em, így a korábbiakról nem tudok semmit, de amióta levettem a töltőről, 11:45 körül, azóta fele idő használat, fele idő készenlét alatt most 98%-on áll. Ez egyelőre jónak tűnik.

Az újkėnt beállítást nem a fogyasztás miatt választottam, hanem azért mert mindig úgy szoktam. Soha nem foglalkoztam az iCloud-dal, olyan sok cucc és adat nincs a tabletemen.

[ Szerkesztve ]

(#12212) Süvi válasza vadászcsiga (#12210) üzenetére


Süvi
őstag

Én meg olyan buta voltam, hogy nem csináltam a 9.3.asról icloud mentést, így pedig nem tudod visszaállítani a családban lévő Air-t és 5s-t :(

(#12213) zolikaDB válasza vadászcsiga (#12210) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mégis többen számolnak be drasztikus merülésről.
Jó, 14 óra készenlét parádés bmilyen tabletet nézünk. De ha az Air 2 eddig 18 órákat vitt, akkor már pislogsz, hogy na, nem ehhez szoktam... :DDD
Unokaöcsém megvette a Mini 2-t, mondta, mennyi a készenlét, én meg majdnem lecsesztem, h ne szórakoztasson már, van jobb dolgom. Majd én is megvettem az Air 2-t, és csak lestem a Xiaomi Mipad 6-7 órás készenléte után, h mivan??

(#12214) blakey válasza #93794560 (#12209) üzenetére


blakey
titán

4 órája vettem le a töltőről és 100% még mindig, tehát lehet, hogy a rendszerrel van összefüggésben a merülés, de valamelyik app is beleszól.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12215) #93794560 válasza blakey (#12214) üzenetére


#93794560
törölt tag

Lehet, hogy a 9.3.1 alatt egy rendszerszolgáltatás nagyobb prioritást kap, mint a 9.3-ban, és így többet is fogyaszt a tablet. Elvileg csak a bejelentkezési hibát javították, ami nálam nem jelentkezett, de most érezhetően, és láthatóan is kevesebbet fogyaszt, hogy visszaraktam a 9.3-at.

Azon is múlik a fogyasztás, ha olyan app-ok vannak feltéve, amik bizonyos időközönként felnéznek a netre, hogy onnan adatot kérjenek le, mint például az időkép, és be vannak állítva az értesítések, ugyanez érvényes a Messenger-re is például. Ha sok app nézeget passzív állapotban is a netre, a wifi gyakoribb használata gyorsabb merülést eredményezhet.

[ Szerkesztve ]

(#12216) blakey válasza #93794560 (#12215) üzenetére


blakey
titán

100 alkalmazás van a gépemen, elég sok lép frl a netre de én nem tapasztalok drasztikus merülést, 11-12 óra megvan egy feltöltés-merülési ciklusban, soha nem volt nekem több üzemórám.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12217) #93794560 válasza blakey (#12216) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam nincs túl sok app, én meg ezért nem érzek semmit. Amit írtam, az egy teória volt, lehet, hogy másról van szó, de most, hogy visszatettem a 9.3-at, és visszaállt az élet a régi menetébe, már különösebben nem is foglalkoztat a miértje.

(#12218) oriic válasza Ragnar95 (#12186) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi, ahogy látom Pesten nem vehető át egyik sem, és nem is szállítanak házhoz. :(

Live-Die-Respawn

(#12219) Ragnar95 válasza oriic (#12218) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csodálkoztam is, hogy még mindig tart a leárazás December óta, de ezek szerint már eléggé lerabolták a készleteket :(
Még utángyártottakat nézhetsz, ebayről/aliról eredetit megközelítő minőségűeket lehet kapni 2-3k-ért.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12220) oriic válasza Ragnar95 (#12219) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Max 5k-t fizetek használt cuccért is, szóval nézelődök itthon. Netről rendelve nem akarok most 2-3 hetet vagy akár többet várni.

Live-Die-Respawn

(#12221) blakey válasza oriic (#12220) üzenetére


blakey
titán

Nekem azt hiszem van egy tokom (Bp), igaz az 1-eshez, de jó a Mini2-höz is, ha érdekel akkor privizz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12222) Bagan


Bagan
aktív tag

Sziasztok!
ipad airre szeretnek streamelni filmet pc rol. melyik lenne e legjobb free alkalmazas erre a celra? mkv rol lenne szo! koszonom!:)

(#12223) univerzita válasza Bagan (#12222) üzenetére


univerzita
addikt

Én ( ha felirat nem a filmhez van téve) akkor gyakran a Remote Media Manager free - t használom. De van nagyon sok média player.

(#12224) Bagan válasza univerzita (#12223) üzenetére


Bagan
aktív tag

egy samplet attoltam, remekul mukodik. De olyanra lenne szuksegem, hogy ne kelljen megvarni, mig 100% ra ratoltodik az ipadre. Egyreszt mert gyengus a feltoltes, masreszt pedig a tarhely vegett.

(#12225) Alex91 válasza Bagan (#12224) üzenetére


Alex91
félisten

En buzzplayert hasznalok, de ez fizetos...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12226) univerzita válasza Bagan (#12224) üzenetére


univerzita
addikt

Streamelésnél pont az a lényeg hogy nemkel felrakni iPadre hanem folyamatosan olvassa be a adatokat ( kivéve ha nagyon lassú a net,akkor akadoznak). Nálam 5Mb - tos netnél simán megy.

(#12227) focvis


focvis
veterán

Air2, 931 - frissítés után az első feltöltést gyorsan leszívta. A második viszont már egész jó, hozza régi formáját, 7 óra után 42%.

(#12228) tigomigocika


tigomigocika
senior tag

Egy kis érdekes kérdésem lenne....
Mivel itthon van virtuális meghajtó Mac es a win gép között ....
Ipadra van valami program hogy lássam azt a megosztott meghajtót ?
Engedélyezve van minden...
Valaki ötlet ?
Filmek zenék stb van rajta....

XBOX LIVE: rolandinho007

(#12229) blakey válasza tigomigocika (#12228) üzenetére


blakey
titán

FileExplorert használok, mindent lát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12230) tigomigocika válasza blakey (#12229) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Köszönöm a gyors választ

XBOX LIVE: rolandinho007

(#12231) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

A szolgáltatótól vett iPad-ek függetlenek igaz?
Ha valaki (esetleg részletre) vette, akkor annak ellenére, hogy független le tudja tiltani a szolgáltató?
Használt, bontatlan iPad vásárlásán gondolkozom, valószínű nem lenne sim-el használva, meg ha lenne is, nem annak a szolgáltatónak a sim kártyájával, de a kérdés nem mindegy.

(#12232) DigitXT válasza Fr3eWar (#12231) üzenetére


DigitXT
félisten

Hogyne tudná letiltani.:) Használt, de bontatlannal NAGYON vigyázni: jellemzően ez a "lopott"-nak az eufemisztikus megfelelője. Idézőjel, mert lehet, hogy mondjuk egy csöves nevére vásárolták. Szóval praktikusan nem lopott, csak a számlát nem fogja senki fizetni, így a készülékre garantáltan fog kerülni a tiltás (rövid időn belül).

Nehezemre esik amúgy elképzelni, hogy használt, de bontatlan. Az nem használt. Mindenesetre a tiltáson kívül egyéb cifraságok is történhetnek: kivonul a rendőr, lefoglalja az eszközt, magyarázkodhatsz, hogy kitől is vásároltad/hol a számla stb.

vadászcsiga: téves...:R Ha az IMEI-t tiltja, akkor azt "mindenhol" tiltja.:K CEIR

Ragnar95: topikgazdaként nem hiszem, hogy ezt az álláspontot kéne terjeszteni. "Nem nagy baj, ha le van tiltva, mert csak a mobilnet nem megy." WUT?:)) Érdekes hozzáállás. Mintha az iPhone tiltásánál csak az lenne a baj, hogy nem lehet vele telefonálni... Engem sokkal jobban zavarna, hogy az adott eszköz nem véletlen lett letiltva.:)

[ Szerkesztve ]

(#12233) vadászcsiga válasza Fr3eWar (#12231) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Saját hálózatáról szerintem le tudja tiltani. Másokéról viszont nem.

(#12234) Ragnar95 válasza Fr3eWar (#12231) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így van, minden iPad független.
Le lehet tiltani, igen, de ugye iPadnél messze nem akkora csapás ez, mint iPhone-nál, hiszen itt csak a mobilnet nem megy letiltás után, minden más funkció ugyanúgy működik továbbra is, míg iPhone-nál a telefon funkció is elveszik letiltás esetén.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12235) Fr3eWar válasza DigitXT (#12232) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ezen gondolkoztam én is, hogy megéri nem éri, 120ért adnák, annyiért tudnék venni "tiszta" forrásból sima WiFi modellt.
Vodafone-os készülék, képeken bontatlan, ott van rajta a vodafone-os garanciajegy, de hogy részletes vagy teljes vagy hogy vették. Az tuti, hogy nálunk soha nem kerülne bele vodás kártya, t-sek vagyunk, de szerintem még T-s se. Viszont a GPS csip miatt vonzó lenne, egyforma árban nagyobb tudást venni.

A sima AIR-ünk utolére egy akksihalál, 20-35között cserélnének benne akkut. Így marad az, hogy veszek egy AIR2-t és rendelek e-bayről akkut meg matricát, és ha megjön egy hónap múlva akkor magam nekiesek, vagy összejön vagy nem. iPhone-t már javítottam 5-6db-ot ismerősöknek, de az inkább csavarozós "easy" ez a ragasztós téma egy kicsit kakásabbnak tűnik.

(#12236) DigitXT válasza Fr3eWar (#12235) üzenetére


DigitXT
félisten

Én azon gondolkodnék el, hogy miért is vesz valaki egy készüléket,
hogy aztán soha nem használja azt, és bontatlanul adja tovább...:(

Valahogy mindig csak az áll össze a fejemben, hogy jogtalan anyagi
haszonszerzés céljából megveszi valami magas havidíjú csomagban
nagyobbacska készülékkedvezménnyel (esetleg még részletre is), s
rögtön eladja "kéz alatt" garanciajeggyel/bontatlanul, aztán persze a
számlákat nem fizeti, megy a készülékre a tiltás => a vevő besz*pta.

Esetleg még ráverik, hogy orgazda, lefoglalják az eszközt, stb.:R

Ui: azt te döntsd el, hogy a fentiek ismeretében megéri-e a kockázat.
Hiába nem kerülne bele soha vodás kártya... Az IMEI tiltás mindig az
eszközre vonatkozik, így NEM csak az adott szolgáltatónál érvényes,
hanem sok szolgáltatónál a világ sok országában. Az tény, hogy nem
mindegyikben, nem minden szolgáltatónál, de Mo-n mindháromnál.:K

(#12237) koxkids válasza -secret- (#12201) üzenetére


koxkids
őstag

Nem segített rajta.. :(
Nem hajlandó felismerni az iTunes, meg fura hogy az iPad megkérdezi hogy megosztom-e a képeket, videókat.

(#12238) Fr3eWar válasza DigitXT (#12236) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Arany 16-os helyett kap az asszony egy fekete 16-ost, mivel verhetetlen áron hozzánkdobják :D nincs sim, nincs baj, sorozatszám csekkolva, nincs még aktiválva, így a gari sem ketyeg még.

(#12239) DigitXT válasza Fr3eWar (#12238) üzenetére


DigitXT
félisten

Hol csekkoltad a sorozatszámot?

(#12240) Fr3eWar válasza DigitXT (#12239) üzenetére


Fr3eWar
őstag

(#12241) DigitXT válasza Fr3eWar (#12240) üzenetére


DigitXT
félisten

Oké de ez csak annyit mond, hogy az Apple-nél még nem ketyeg rá a gari...:D
Arról semmit nem mond, hogy hiába garis, 1 hónapos a készülék, ha tiltva lesz.
(Azt hittem már a Vodánál kérdezted meg, hogy minden rendben a készülékkel,
nem részletre vásárolták, és egy régi megbízható ügyfél volt, aki csak "ráunt"...)

(#12242) Fr3eWar válasza DigitXT (#12241) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nem ez nem lesz tiltva, mint írtam "nincs sim nincs baj", ezzel arra utaltam, hogy WiFi only modell.
A gari meg majd akkor indul, ha aktiválom a kütyüt.

(#12243) DigitXT válasza Fr3eWar (#12242) üzenetére


DigitXT
félisten

Ah, így már vágom, bocsi.:R

(#12244) Lejszi


Lejszi
senior tag

Hogy tudok ( milyen program segitsegevel) az iPad Air-emre masolni pdf fajlt szamiitogeprol?

(#12245) Ragnar95 válasza Lejszi (#12244) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iBooks például vagy bármely más PDF olvasó, pl Adobe Acrobat. Bár a legegyszerűbb, ha felhőbe felrakod a PDF-et és a telefonon az adott appból (Dropbox, iCloud Drive vagy akármi más) nyitod meg és vagy azon belül olvasod vagy Open in-el átrakod egy PDF olvasó appba.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12246) Lejszi válasza Ragnar95 (#12245) üzenetére


Lejszi
senior tag

Koszi. :R

Vegul is el lett a nyero --> Apowersoft Phone Manager

(#12247) TayRol válasza Fr3eWar (#12240) üzenetére


TayRol
veterán

Én vettem egy uj, fóliás Mini 2-t, de mikor a garit akarom lekerdezni akkor azt mondja, hogy adjam meg a vásárlás dátumát - de nem fogadja el. Mit lehet tenni? Ja, Telekomtol vettem, hűség nélkül, vatta ujan.

[ Szerkesztve ]

(#12248) focvis válasza TayRol (#12247) üzenetére


focvis
veterán

Kapcsolódtak már a netre a tabbal? Úgy, hogy bejelentkeztél rá?

(#12249) Fr3eWar válasza TayRol (#12247) üzenetére


Fr3eWar
őstag

focvis kérdése jogos.
Tegnap megvettem az air2-őt, otthon kibont körbenéz bekapcs, WiFi-> Apple ID beír, aktiválja magát. Utána csekkoltam, és máris ketyegett a gari.

(#12250) TayRol válasza focvis (#12248) üzenetére


TayRol
veterán

első indításkor az icloud fiókommal beléptem, majd wifi, és mikor le akarom kérdezni, akkor meg kell adni a vásárlás dátumát. beírom, majd azt írja ki piros betűkkel hogy kérését nem tudjuk teljesíteni.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.