Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Sziasztok!

iPad mini 2-t vagy Air 2-t ajánlotok főként iBooks használatához és nagyon ritkán egy kis internetezés, youtube? Azt tudom, hogy alapmodel lesz bármelyiket ajánljátok, mert másra nem nagyon lenne használva.

(#13802) sutyesz96 válasza mAtThEw0319 (#13801) üzenetére


sutyesz96
őstag

iBookhoz én mini 4et javasolnám ha a kettő közül kell választani, sokkal jobban kézre áll, utazáshoz is kényelmesebb, súlyban is azért jócskán van különbség a két modell között. -> compare

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#13803) galaxys80 válasza sutyesz96 (#13802) üzenetére


galaxys80
veterán

Mini 2 és az Air 2 közül a Mini 4-et? :D

(#13804) sutyesz96 válasza galaxys80 (#13803) üzenetére


sutyesz96
őstag

Igen. :DDD

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#13805) Ragnar95 válasza mAtThEw0319 (#13801) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iBooks könyvekhez vagy újságokhoz/képregényekhez kell? Ha előbbi, akkor egy Kindle-el vagy más ebook olvasóval sokkal jobban jársz, netezni meg tökéletes lesz egy iPad Air, az Air/Air 2 árkülönbségből kb ki is jön az ebook olvasó.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13806) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok Ti talaltatok már 9.3.4 v 9.3.5 höz müködő JB-t?

(#13807) r3dsnake válasza Sakab (#13806) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem létezik.

(#13808) kondás


kondás
tag

[link]Az ipad működik az ilyen egyszerű érintöceruzákkal, vagy mindenképp az apple pent kell megvenni?
http://erintoceruza.arukereso.hu/delight/55408-p246950825/

[ Szerkesztve ]

(#13809) Süvi válasza kondás (#13808) üzenetére


Süvi
őstag

A helyzet fordított sajnos/szerencsére.
Az Ipad csak ilyenekkel működik.
A pen csak a Pro val megy

(#13810) Ragnar95 válasza kondás (#13808) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Működik, de nem egy nagy élmény ezek használata, legalábbis írásra alkalmatlanok, de attól függ, milyen célra kell.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13811) kondás válasza Ragnar95 (#13810) üzenetére


kondás
tag

én csak rajzolgatnék magamnak egyszerű ábrákat a jegyzeteimhez az Onenote app-al.
Nem komoly munkára kell.

(#13812) Ragnar95 válasza kondás (#13811) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Arra elég lehet ez is, max ha mégis rájönnél, hogy több kell neked, váltasz egy jobbra, 500Ft-ot megérhet a kipróbálása ennek is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13813) Süvi válasza kondás (#13811) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!
Szerintem a Stylus semmire nem való. Pont olyan vele rajzolni, mint a kisujjaddal.
Nekünk van 3 féle toll, van benne 500 Ft-os is, ezekkel már lehet mit kezdeni.
Ezt a hármat mind ajánlom.

Onenote helyett pedig nagyon jó a Noteability, rá lehet tenyerelni.

(#13814) kondás


kondás
tag

köszi

(#13815) pescara


pescara
aktív tag

Sziasztok!Nektek is voltak problamak az elmult heten , kulonbozo oldalakkal? Mindig ujratoltott. Ma megcsinaltam az uj frissitest, azota minden tokeletes. 9.3.5

[ Szerkesztve ]

(#13816) sutyesz96 válasza kondás (#13811) üzenetére


sutyesz96
őstag

Majd beszámolnál kérlek a tapasztalataidról ennek kapcsán, mert én is pont ilyen cipőben járok mint te. :R

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#13817) Sakab válasza Süvi (#13813) üzenetére


Sakab
senior tag

[link] Erről mi a véleményetek? Lehet hülye kérdés de a többi adoniton miért van a hegyén az az atlátszó kerek valami?így kép alapján baromi idegesítően lehet használni...mivel jobb mint az általam linkelt?

(#13818) mAtThEw0319 válasza sutyesz96 (#13802) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Szerintem is mini lesz. Csak kérdéses, hogy mini 2 vagy mini 4... még nem tudom Én sem. Szerintem kivárok karácsonyig, hátha lesz valami akció az APR-eknél és akkor lecsapok! :))

(#13819) danilla válasza Sakab (#13817) üzenetére


danilla
őstag

Az, hogy az eladonak egy szem ertekelese van, es irrealisan olcson adja a sytlust. Ha esetleg rendelsz tole es meg is kaptad kerlek irj egy privatot.

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#13820) Süvi válasza Sakab (#13817) üzenetére


Süvi
őstag

A Jot minit és Jot pro már évekkel ezelőtt bevezette az Adonit, amikor még csak a gagyi vastag mutatósok vannak. A clip lényege, hogy lehet látni, hogy mit írsz, nem zavaró.
Ha eredeti, akkor az sztem jobb, mint a Pro.

(#13821) Süvi válasza mAtThEw0319 (#13818) üzenetére


Süvi
őstag

Nagyon szeretem az Ipadot, de ibookhoz egy Kindle a legtökéletesebb választás.
A legjobb elektronikai eszközöm, mindig velem van.

(#13822) Süvi


Süvi
őstag

Képzeljétek tegnap megjött a pro, a vaterás hölgytől rendeltem.
Április 27. rendelés
Szeptember 1. érkezés
Hát nem mondom volt ideg közben, de végre itt van.
A készülék nagyon gyors (több száz oldalas pdf-eket nagyon gyorsan nyit meg), ez az összehasonlításom az Air2-höz képest.
A Pencil valami álom.
Majd szívesen írok róla többet is, de egy kis segítséget szeretnék kérni.

Megcsináltam az Air2 mentést, át is jött mindent 1 alkalmazást kivéve. (Itunes szinkronizáció volt gépre, onnan állítottam be). Ebben az egy esetben csak az alkalmazás jött át, a benne lévő dolgok nem. (az alkalmazásnak nincs fiókja, sem icloud szinkronja)

Van-e olyan backup amivel ezt az alkalmazást fel tudom másolni az új készülékre? (Air2 9.3.2; Pro 9.3.1)
Az Itools látja, hogy az alkalmzás tartalommal együtt 2,6 GB, de nem tudok mentést csinálni, hibát ír ki.

Köszönöm

(#13823) koxkids


koxkids
őstag

Várhatóan mikor fogjuk megkapni, hivatalosan is a 10-et? :)

(#13824) shteer válasza koxkids (#13823) üzenetére


shteer
titán

Szept 15-től

..szerintem jónak tűnik

(#13825) Süvi válasza Süvi (#13822) üzenetére


Süvi
őstag

Vajon ez a progi tudhatja ezt?
Van benne klónozás. Vajon több mint a sima Icloud?
Csak ne lenne ilyen drága :(

(#13826) zolikaDB válasza pescara (#13815) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nekem töltöget újra a Safari, régebben nem csinálta... Volt egy teljes visszaállítás, újként beállítás, de van, amit újratölt...

Urak: 9.3.1 van fent. Ha a 10-es vmelyik betáját felrakom, de nem tetszik, melyik verzióra tudok visszamenni? 9.3.1 vagy 9.3.5?

(#13827) Ragnar95 válasza zolikaDB (#13826) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

9.3.5

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13828) zolikaDB válasza Ragnar95 (#13827) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R

(#13829) Sakab válasza Süvi (#13820) üzenetére


Sakab
senior tag

Ha a clip-et megse birom megszokni lelehet pattintani úgy h tovabra is müködjön?

(#13830) Süvi válasza Sakab (#13829) üzenetére


Süvi
őstag

Nem, mert abban van az, ami "nyomja" a kijelzőt.
Sztem vegyél egy 500 Ft-osat próbaként.

(#13831) zolikaDB


zolikaDB
veterán

iOS 10-ben kijavították már a szerencsétlenkedő kijelölést??

(#13832) danilla válasza zolikaDB (#13831) üzenetére


danilla
őstag

Nem

https://twitch.tv/ddplayzone

(#13833) Frozzy válasza zolikaDB (#13831) üzenetére


Frozzy
őstag

az meg marad nekünk örökre :DDD

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#13834) zolikaDB válasza Frozzy (#13833) üzenetére


zolikaDB
veterán

A Cydiás SwipeSelection nem ezt hivatott érdemben leváltani?

(#13835) mAtThEw0319 válasza Süvi (#13821) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Ma voltam iStyle-ba. Hát nem tudom.. a mini méreténél kisebb kijelzőn olvasni.. valahogy nem lenne bejövős. Ez az a méret ami pont jó számomra!

(#13836) Ragnar95 válasza mAtThEw0319 (#13835) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kindle sokkal jobban kíméli a szemet, hetekig bírja az akku, olvasásra többek között emiatt sokkal jobb. Ráadásul akkora kb, mint egy könyv, szóval semmiképp nem nevezhető túl kicsinek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13837) direwolf válasza Ragnar95 (#13836) üzenetére


direwolf
őstag

Hát nem akkora mint egy könyv. Az átlag méretű ponyvák olvasható lapmérete kb. a Kindle külső méretével egyeznek meg.Amúgy nekem is van, szeretem is, de aki nem olvas naponta, vagy sok órát egyszerre, annak szerintem is jobb az iPad (retina!)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#13838) mAtThEw0319 válasza Ragnar95 (#13836) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

"Kindle sokkal jobban kíméli a szemet, hetekig bírja az akku[...]"

Ezzel nem is vitatkoznék. De a kijelző mérete számomra túl kicsi. Ja és még valami.. túl drágának tartom pl. a paperwhite 3-t, csak ebook olvasásra. A Voyage verzióról nem is beszélve. Úgy érzem, hogy ha nem akarok csalódni, akkor egy ipad mini 4 lesz számomra a megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#13839) Auratech


Auratech
őstag

Természetesen nem kérdés, hogy egy profi e-book olvasó előnyöket ad az olvasás terén. Viszont egy retina mini az üzemidőt kivéve nem annyival rosszabb, mint amennyivel többre képes. Sőt. Nekem évek óta semmi gondom ipadon olvasni, pedig szemüveges vagyok. Jó betűtípussal, megfelelő színbeállítással, háttérfénnyel nem rontja a szemet az iPadon olvasás..

Auratech Field Recording

(#13840) Ragnar95 válasza mAtThEw0319 (#13838) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

PW, meg Yovage is túlárazott és fölösleges szerintem. Ebook olvasásra a sima Kindle tudásánál nem kell semmivel sem több, azt sem semmiképp sem lehet drágának nevezni.
Persze ha úgy érzed, jó lesz neked a Mini olvasni, mert nem zavar az LCD-n való olvasás, akkor vedd meg csak a Minit.
direwolf: szerintem pont jó a Kindle mérete, utazáskor is pont használható egy kézzel is és bőven elég nagy az olvasófelület, főleg hogy a betűméret állítható. Szerintem más élmény teljesen LCD kijelzőn és e-ink kijelzőn olvasni, hosszabb folyószövegre utóbbi sokkal kényelmesebb számomra.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13841) r3dsnake válasza Ragnar95 (#13840) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mondjuk a sima kindle háttérvilágítás nélkül szerintem annyit ér, mint egy zsák krumpli. Számtalanszor használom a PW világítását, sőt még tűző napnál is felhúzom maxra mert sokkal jobb kontrasztot ad úgy a kép.

(#13842) Ragnar95 válasza r3dsnake (#13841) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez mondjuk nettó bullshit :D Ezek szerint egy sima könyv is annyit ér, mint egy zsák krumpli, mert külső fényforrás kell hozzá? Használtál már huzamosabb ideig sima Kindle-t? Hacsak nem szeret az ember vaksötétben olvasni, akkor konkrétan semmi hasznát nem látom a PW-nek. Tűző napnál minek extra háttérvilágítás :F Tökéletesen olvasható a világítás nélküli e-ink kijelző tűző napfényben is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13843) silmatauki válasza zolikaDB (#13834) üzenetére


silmatauki
őstag

"A Cydiás SwipeSelection nem ezt hivatott érdemben leváltani?"

Sajna nem – az csak és kizárólag az input textmezőkben való, keyboard feletti gyorspozícionálást tudja. Nem input típusú widgeteknél (pl. Weboldal) nem használható. Ebben tök ugyanaz, mint az Apple saját iPad-es kétujjas gyorskurzor-pozícionálása.

A következőt ajánlom, ha a dinamikus script-támogatás (pl. FB) hiánya nem akkora probléma: kukázz minden böngészőt, ami a szabvány kijelölést használja, és használd az Opera Mini-t. Abban custom kijelölő van, és fényévekkel jobban használható, mint az Apple stock kijelölője. Persze ez csak weboldalakra lesz jó.

(#13844) zolikaDB válasza silmatauki (#13843) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm!
Napokban vettem észre, h igen, ez így van. Mindenhol Opera van nálam, bár most a szinkronizálással lesznek gondok, ugyebár lenyúltak egy csomó jelszót... Emiatt én is lecseréltem mindenhol... Kellemetlen volt. Ettől függetlenül erős asztali gépen is gyorsabb az Opera, mint a Firefox. Érdekes :)

(#13845) danilla


danilla
őstag

Elbucsuztam szeretett retina minimtol, igy bucsuzom a topiklakoktol es topictol
.o/

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#13846) r3dsnake válasza danilla (#13845) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mi lesz helyette?

(#13847) danilla válasza r3dsnake (#13846) üzenetére


danilla
őstag

Withings karora :) amiota lecsereltem az imac-et, macbook-ra azota nem nagyon hasznaltam az ipad-et, feleslegesse valt, igy az eladas mellett dontottem.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#13849) zolikaDB válasza silmatauki (#13843) üzenetére


zolikaDB
veterán

De amúgy: miért működik ennyire/sokak számára is hektikusan az alap kijelölés? Mert szerintem ez NEM jó :(

(#13850) danilla válasza #05304832 (#13848) üzenetére


danilla
őstag

Igen, es ha bejon akkor karacsonyra meglepem magam egy steel / steel hr-el.

https://twitch.tv/ddplayzone

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.