Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) vadászcsiga válasza Noxy (#13750) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor hármat. Lényeg hogy iOS-re rég nem azért jön frissítés hogy a felhasználónak jó legyen hanem mert fixa ideájuk hogy valaki be akar törni a rendszerbe.

(#13752) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Megéri még IPad Air2-t venni? Meddig fogja még támogatni az Apple, jönnek még rá frissítések? IPad Pro nekem nem fér bele a keretbe, de az Air 2 elfogadható áron van.

(#13753) Auratech válasza Gabesz1019 (#13752) üzenetére


Auratech
őstag

Ha azt nézem, hogy a tesóméknál még egy iPad2 napi használatban van, nincs miért aggódni.
Az Air2 teljesítménye közel a 9.7-es pro-hoz, metal apit teljesen támogatja a hardver, ram is ok. Talán a 16Gb-os verziót meggondolnám, de azért az is élhető, ha nem rakod tele pillanatok alatt...

Auratech Field Recording

(#13754) kchris78 válasza Gabesz1019 (#13752) üzenetére


kchris78
veterán

Én is air2-t vettem most. Nagyon jó gép, sokáig támogatva lesz, mert gyors a proci és ami a lényeg hogy 2GB RAM van benne tehát nem fog akadozni meg újra töltögetni. És használtan nagyon olcsó garis darabokat lehet kifogni. Főleg ahhoz képest hogy sokan még ennél jóval régebbi élet is bőven használnak napi szinten..

[ Szerkesztve ]

(#13755) zolikaDB válasza Gabesz1019 (#13752) üzenetére


zolikaDB
veterán

iOS 8-al indult, most meg a 9-nel tartunk :) Jo lesz meg ez, hidd el!

(#13756) Oldman2


Oldman2
veterán

Ki lehet-e deríteni valahogy egy iPad Mini 1-esről, hogy konkrétan melyik évben gyártották?

(#13757) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
A Mobilkereskedésről mi a véleményetek?
iPad Air 2-t akarok vásárolni tőlük, mivel elég jó áron tudják beszerezni (64Gb WIFI ~137e) .

Megvehetem tőlük vagy inkább fizessek többet a Mediamarktban? :)

Köszi!

Üdv,
Tamás

(#13758) kchris78 válasza dobost (#13757) üzenetére


kchris78
veterán

Én használtan vettem télig garisan 110-ért 16-os LTEs verziót. Teljesen zsír a készülék, en nem vennék újat, de ez a te döntésed.

(#13759) Süvi válasza dobost (#13757) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!
Nekem tőlük van az Air2 64- Korrekt cégnek tűnik, számla van hozzá. Én a nagyobb csomagot vettem, amihez van biztosítás is.

(#13761) dobost válasza Süvi (#13759) üzenetére


dobost
senior tag

Köszi mindenkinek!
Megrendeltem tőlük az Air 2 WIFI 64GB változatot 2 év garanciával, mely futárral 145090 Ft lesz. :)
Mivel 4-5 évre tervezek a tablettel, így előnyben részesítettem inkább egy újat nagyobb garanciával.
Használttól félek egy kicsit illetve Apple termékeknél (szerencsére vagy sajnos) nem sokkal kerül olcsóbba a használt, így inkább fizetek többet és akkor én csomagolhatom ki elsőnek és teljes garancia van rá...

(#13763) aha.e válasza dobost (#13761) üzenetére


aha.e
tag

Jobban megvigyazod :) gratula

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#13764) dobost


dobost
senior tag

Köszi szépen mindenkinek!
Igazából már két éve csorgatom a nyálamat egy új tabletre. Nem volt nagyon sürgős, mert van még egy régi Transformer TF101esem, ami megfelelt nagyjából a célnak (bár már nagyon lassú). A hónapok során volt már minden kiszemelve az Androidtól a Windowsig, viszont azt kell mondjam, hogy most nagyon gyengén muzsikál a tabletpiac.
Míg a telefonokba belerakják azokat a procikat, amik gyorsabbak fél gőzzel is, mint a 10 évvel ezelőtti PC-m, addig a tabletet elhanyagolják. Igazából az is bejátszik, hogy nem olyan sűrűn cserélgetik a tabokat az emberek, mint a telefont, így felesleges minden gyártónak évente legalább 2 típust kiadni.

Sokáig a Samsung Tab S2 volt a választott, viszont amiért mégis az iPad-re esett a választás az a tény,hogy ezeknek van supportja évekig amellett, hogy prémium összeszerelés.
A Samsungnak pedig nagy hírneve van frissítési téren, hogy még a biztonsági réseket se foltozza be, nemhogy új verzió egy 1 éves tabra... :(((

Nemrég vettünk egy i5S-t a feleségemnek, mert neki a legfontosabb az volt, hogy a kijelző kicsi legyen keze miatt és akkor dőlt el a dolog véglegesen. Azt is nagyon pozitívnak találtam, hogy egy nagyjából 3 éves telóra gond nélkül felgurult a legújabb iOS és szakít rajta. Előtte nem volt közelebbi kapcsolatom az iOSel.

(#13765) kchris78 válasza #05304832 (#13762) üzenetére


kchris78
veterán

nem vagyunk egyformák :). Telefonon szerintem nagyobb a kockázat, abból én se vennék használtat, iPadet viszont nehezebb a wc-be vagy a tengerbe ejteni :). Szerencsére se az iPad se az iPhone-on nem látszik meg pár hónap használat, ha nem verték oda valamihez vagy ejtették le akkor nincs olyan hogy sárgább a műanyag, vagy ilyesmi.

(#13766) kchris78 válasza dobost (#13761) üzenetére


kchris78
veterán

Hajrá :). Ha 4-5 évre tervezel akkor igen megéri jobban az új mert eloszlik a költsége. Nekem használttal még soha nem volt balszerencsém, amit most vettem 105-re le tudtam alkudni. Azért adta el mert gyerek és nem akarta magán kívül még a gyereket is Apple cuccokal velvértezni mert az anyagi csőd. Szóval becsben tartott cuccot kaptam, vannak ilyenek is, nemcsak lehányt cuccok mindenféle nepperektől :).

(#13767) HIJ válasza dobost (#13764) üzenetére


HIJ
őstag

Az meg egy másik kérdés, hogy jó e nekünk az hogy még pl az ipad2 -re is felerőszakolja magát az iOS9 és úgy be lassul tőle, hogy használhatatlanná válik... Ez azért elősegíti a tervezett elavulást.

(#13768) gzbotii


gzbotii
veterán

Valaki tud egy jó, minőségi és lehetőleg 20€ alatti ultra slim tokot Mini 2-hoz? Olyan, aminek nincs előlapja. Mint például ezek a tokok iPhonera ultraslim

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13769) Noxy válasza gzbotii (#13768) üzenetére


Noxy
veterán

eBay ?
https://www.ebay.com/itm/371411487980

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#13770) Iginotus


Iginotus
őstag

Na gyerekek találtam egy ipadot! :D
aktív zár is van rajta.
f9frjq4zghkh
Ez a sorozatszáma.
Vissza akarom juttatni a tulajnak. Valami Arab emberé lehetett, mert nem értettem a nyelvét. Reseteltem így lett magyar meg így lett rajta net, (fly módban volt eddig).

Kérdések hogy találom meg az eredeti tulajt? Elég lenne egy e-mail cím vagy valami hogy ráírjak hogy figyi haver itt az ipadod visszaadnám.

Plug and Pray... :)

(#13771) Frozzy válasza Iginotus (#13770) üzenetére


Frozzy
őstag

óvatosan az ilyen "megkeresem a gazdáját" dolognak. Eléggé nagy bajba kerülhetsz az ilyen "jó" cselekedettel. Én a helyedbe le adnám a legközelebbi rendőrségen és kész.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#13772) Iginotus válasza Frozzy (#13771) üzenetére


Iginotus
őstag

NEM loptam!
Ha a rendőrségre viszem a tulaj a büdös életbe nem látja viszont.
Konstruktív javaslat esetleg miként fogják neki megtalálni a talajt?
Ha be viszem egy Apple storba akkor ott segithetnek?

Plug and Pray... :)

(#13773) Frozzy válasza Iginotus (#13772) üzenetére


Frozzy
őstag

én elhiszem, hogy nem loptad. De sajnos, hogy ha keresteti a gazdája és nálad találják meg az életben nem magyarázod ki, hogy te találtad.. sajnos ilyen a mo-i igazságszolgáltatás. Én csak jó tanácsként mondtam, hogy óvatosan az ilyenekkel.

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#13774) lorcsi válasza Iginotus (#13770) üzenetére


lorcsi
veterán

ipadnál vajon működik a find my ipad funkció?
mert akkor viszonylag könnyen meglehetne találnia

(#13776) vadászcsiga válasza #05304832 (#13775) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Főleg hogy arab ;] :D

(#13777) Iginotus válasza lorcsi (#13774) üzenetére


Iginotus
őstag

Visszafelé nem megy, tehát én nem látom az Ö adatait...
De remélem csinált rólam egy szép fényképet mert mosolyogtam :D

Írtam a magyar és este írok az angol apple-nek is meglássuk mi lesz.

Plug and Pray... :)

(#13779) Ragnar95 válasza lorcsi (#13774) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Működik, de a kolléga vissza tudta állítani a készüléket, így biztos, hogy nem volt bekapcsolva a Find My iPad.
Innentől gyakorlatilag lehetetlen megtalálni az eredeti tulajt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13780) Iginotus válasza Ragnar95 (#13779) üzenetére


Iginotus
őstag

Az volt hogy volt rajta pin, de repcsi módban volt. Arab vagy valami fura betűkkel, volt a nyelve...
Rádugtam gépre reseteltem, hogy itunes felismerje. (ekkor rányomtam, hogy visszaállít)
Nu akkor első bejelentkezésnél már magyar lett :) De írta is hogy lockolva vagyon.
Ezután akkor megnéztem a sorozatszámát visszakerestem, hogy hátha kiír valami hasznosat az oldal, vagy pl ilyesmi hogy "üzenj a tulajnak" de ilyen nincs az oldalukon.
Szóval most itt tartok. Holnapra válaszolnak majd az ügyfélszolgálatosok, hogy mit tudnak ezzel a helyzettel csinálni.
Tudom, hogy nekem nem adják meg 3. fél adatát. De hátha neki a tulajnak elküldik az én elérhetőségemet (mert én kértem is ezt). Akkor van esély rá hogy visszakapja a kicsi lánya/fia, mert tele volt játék értesítővel a kütyü :)

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#13781) shteer válasza Iginotus (#13780) üzenetére


shteer
titán

Most már késő de jobb lett volna egy fotót készíteni az elérhetőségedről

..szerintem jónak tűnik

(#13782) Iginotus válasza shteer (#13781) üzenetére


Iginotus
őstag

Hogy csinálok fotót vele? Ha kéri a pint?

Plug and Pray... :)

(#13783) vadászcsiga válasza Iginotus (#13780) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nincs nyilvántartás az ipadek es azok tulajdonosairól.

Szerintem tartsd meg, vagy vidd el arra a rendőrkapitányságra ahol tálaltad.

[ Szerkesztve ]

(#13784) shteer válasza Iginotus (#13782) üzenetére


shteer
titán

Oké, az enyémen iOS 10 van, azzal lehet

..szerintem jónak tűnik

(#13785) shteer válasza vadászcsiga (#13783) üzenetére


shteer
titán

iCloud fiók viszont tartalmaz személyes és kontaktadatot

..szerintem jónak tűnik

(#13786) vadászcsiga válasza shteer (#13785) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igaz. Na kíváncsi leszek.

(#13787) Iginotus válasza vadászcsiga (#13783) üzenetére


Iginotus
őstag

1 rendőrségre nem viszem mert nincs kedvem órákig sorban állni, utána egy lekezelő emberrel lebeszélni mindent nyilvántartásba venni az adataimat egybeket...
2 mert semmi de semmi nem garantálja hogy a tulaj meg is kapja majd a gépet.
3 osztrák játszótéren talált gép nyaraláson. Tehát nem fogom az ottani illetékes rendőrségre sem vinni messze vannak a sógorék.

És tudtommal tárol. Mivel a gép hozzá van kötve egy ipple id-hez amihez tartozik e-mail cím is. Több nem is kell. Egy rendszerüzi neki és kész is. Fizikailag megoldható, kérdés, hogy kifogok-e egy olyan ügyfélszolgálatos aki ezt hajlandó megtenni.

Plug and Pray... :)

(#13789) shteer válasza #05304832 (#13788) üzenetére


shteer
titán

Amit te írtál, az sem célravezetőbb

..szerintem jónak tűnik

(#13790) Iginotus válasza #05304832 (#13788) üzenetére


Iginotus
őstag

Kéretik ne kritizálni, édes anyukám nem techzseni várt ott de nem jött a gazdája. 7vége volt senkit nem lehet sógoréknál elérni akkor. Igen ott még bolt sincs nyitva nem hogy vasárnap de még szombat délután sem mindig. :)
De ne az okokat keressük inkább megoldást rá.

És holnap remélem okosabbak leszünk.

Plug and Pray... :)

(#13791) sutyesz96 válasza #05304832 (#13788) üzenetére


sutyesz96
őstag

Mondjuk ez tényleg fura. :DDD

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#13792) BoC1ka válasza #05304832 (#13788) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Ha annyira meg akarná tartani bizonyára nem kérne segítséget az eredeti tulaj megtalálásában.

YNWA

(#13793) galaxys80 válasza BoC1ka (#13792) üzenetére


galaxys80
veterán

Pont ezt akartam írni. Hihetetlen nehány ember hozzáállása.

(#13794) vadászcsiga válasza Iginotus (#13787) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tartsd meg, ne pöcsölj.

Ja, icloud zárolt. Akkor passz. Vágódeszka? :D

[ Szerkesztve ]

(#13795) Noxy válasza Iginotus (#13790) üzenetére


Noxy
veterán

Megoldás a tulaj kezében van.
Másik i eszköz vagy PC: Find my Phopne: ELVESZETT MÓD.
Ide tetszőleges üzenezet írhat. ( telszám, e-mail cím, etc..)
Amikor visszaállítottad és netet kap ez az üzenet megjelenik.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#13796) Iginotus válasza Noxy (#13795) üzenetére


Iginotus
őstag

Király. Ez jó megoldás!
Szóval az ipad neten van. Jelenleg a zárolási képernyő látszik ahol apple_id-t és jelszót kér.
Internet van Wifire az enyémre csatlakozik.
Biztos elveszett módban van! Egyrészről a zárolás miatt gondolom ezt, másrészről megnéztem interneten a széria száma alapján, hogy be van kapcsolva.

Viszont ha nekem arabul kezd el beszélni megint az ipad akkor kiröhögöm :D

Tehát meddig kell legyen online és mikor fog megjelenni nekem az üzenete? Erről ő kap most értesítést gondolom hogy internetre került az ipad...

Plug and Pray... :)

(#13797) Noxy válasza Iginotus (#13796) üzenetére


Noxy
veterán

Mindehogy neki kell keresni.
Sztm nem foglalkozik vele.
Lehet hogy azt sem tudja hogyha elveszett, mit kell csinálni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#13798) chatran válasza Iginotus (#13796) üzenetére


chatran
őstag

Melyik iPad-ról van szó?

(#13799) Auratech


Auratech
őstag

Szerintem a játszótérhez közel eső kávézót, boltot kell neten megkeresni, oda küldeni egy plakátot a frankóval. Ha vélhetően arab anyanyelvű, vagy hasonló.. a tulajdonos, akkor a faluban található rendőrörsre kell leadni, jegyzőkönyvvért cserébe, amit te kapsz. A sógorok nem teszik el. Ha helyi lakos volt, aki elhagyta, esélyes, hogy kisszámü a közösség és tudhatnak róla. Ha csak átutazó, akkor a net a megoldás.
Anyám elhagyta a komplett kulccsomóját a telke környékén pár hete. Tegnap kapta meg a rendőrörsön..

Auratech Field Recording

(#13800) pescara


pescara
aktív tag

Meghibbantal? Ha meg nem robbant fel,vidd a rendorsegre azonnal!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.