Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) lacy86 válasza Balion (#12540) üzenetére


lacy86
addikt

Ragnar jol mondja
Varj egy picit, Air2-vel "tovabb" fogod birni

(#12552) Balion válasza lacy86 (#12551) üzenetére


Balion
senior tag

Köszi!
16-al nagyon tépném a hajam?
Az a helyzet, hogy egy ideig nem lesz pc-m és mindent ipad-en kellene megoldani, úgy mint sorozat nézés, 1-1 játék, meg az alap dolgok (Office, könyv olvasás)

(#12553) Ragnar95 válasza Balion (#12552) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez csak és kizárólag rajtad múlik, hogy számodra elég lesz-e. Ha egyszerre csak 2-3 nagyobb játékot tárolnál rajta, mondjuk 10-20 kisebbet és 2-3 sorozatrészt/filmet, akkor simán elég lehet, de ha már 5-10 filmről és 40-50 játékról lenne szó, akkor nem biztos.
PC nélkül mondjuk nem nagyon tudod teljesértékűen kihasználni az iPadet, mivel hacsak nem iTunes Store-ból vásárolsz, hogy fogsz filmeket, zenét rárakni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12554) lacy86 válasza Balion (#12552) üzenetére


lacy86
addikt

Nekem 16GB van Air2-bol
Jelenleg elerheto 3GB hely
2db jatek van fent, meg par alkalmazas
En nem hasznalom film/sorozat nezesre csak bongeszes + neha ha van idom akkor jatek

Szoval 32-est vegyel - hosszabb tavon hidd el megeri :K

(#12555) koxkids válasza lacy86 (#12554) üzenetére


koxkids
őstag

Tudtommal 16 és 64GB van csak Air2-ből.. :B :U

(#12556) Ragnar95 válasza koxkids (#12555) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban nincs már 32gigás, de annak az árában van a 64-es, úgyhogy szerintem mindenki számára érthető kell hogy legyen, mit is akart mondani a kolléga.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12557) Balion válasza lacy86 (#12554) üzenetére


Balion
senior tag

Köszönöm.
A helyzet az, hogy már a 16os is bőven "drága" nekem, és 64-eset csak használtban tudnék venni, azt meg nem akarok.

(#12558) lacy86 válasza koxkids (#12555) üzenetére


lacy86
addikt

Jogos :B

(#12559) lacy86 válasza Balion (#12557) üzenetére


lacy86
addikt

Ez mar csak Te rajtad mulik
Amugy hasznaltba is lehet jokat kifogni itt Hardverapron

(#12560) koxkids válasza Balion (#12557) üzenetére


koxkids
őstag

Továbbá itt PH-n van egy kolléga akitől egész korrekt áron lehet bontatlan Apple cuccokat kapni. :) Én is tőle vettem a 64-es Air2-t. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12561) DigitXT válasza lacy86 (#12559) üzenetére


DigitXT
félisten

Ja, legutóbb is láttam vhol egy "jóárasított" iPhone 6S-t,magyar számlával.:K
A bökkenő csak az volt, hogy a számla hamis volt: így persze se gari, semmi.
Én nem biztos, hogy nyugodt szívvel ajánlanék kéz alól ilyen értékű hardvert.

Szerintem MöBalázs sem véletlen írta, hogy használtat nem akar. Megértem.

ON: megnéztem, a Real Racing 3 jelenleg 3,5 GB-ot foglal. (300MB szabad.)
Nincs sok játék fent és sok zene sem, film meg aztán végképp: 16GB karcsú.
De ez van. Játékos eszköznek vettem és használom, nem zavar, hogy kevés
a hely. Ha mondjuk videót akarnék felvenni vele, akkor rögtön zavarna.:))

"javareszt korrekt emberek vannak fent"
Hát az arányokban nem lennék biztos. Tele van nepperrel az egész. Persze,
a korrekt embertől vett használt* cuccal semmi baj, de egy neppertől "necc".
(Igazából nem csak neked szántam, hanem a másik OFF HSZ-re céloztam.)

*: azt már korábban kifejtettem, mi az aggályom a bontatlan "használttal.":DDD

[ Szerkesztve ]

(#12562) lacy86 válasza DigitXT (#12561) üzenetére


lacy86
addikt

Ezzel egyreszt azert nem tudok vitatkozni mert olvastam mar par ilyen xar szitut :W
Masreszt nem nagyon vasarlok HA-n :P

De ugy gondolom javareszt korrekt emberek vannak fent es lehet latni a pontokbol ....

(#12563) DigitXT válasza DigitXT (#12561) üzenetére


DigitXT
félisten

Szoktam néha lőni screenshotokat (pl.) a versenyek eredményéről, hogy amikor beszélgetünk itt a fórumban róla, meglegyen mi merre hány méter volt. De azt nem gondoltam volna, hogy ennyit: január óta összejött 1000+ ilyen fotó, és mivel az iPad felbontása elég nagy... nos SOK helyet foglaltak. Kidobáltam ~1000 képet, úgysem aktuálisak már jeligére, max. az érdekesebbeket (esetleg vicceseket) hagytam meg: mindjárt lett 3GB szabad helyem.:))

[ Szerkesztve ]

(#12564) Balion válasza DigitXT (#12561) üzenetére


Balion
senior tag

Én attól félek, hogy mivel erősebb az ipad, jobb és nagyobb játékok fognak jönni, amik még több helyet foglalnak, és már csak a játékhoz sem lesz elég hely. Az azért már szívás lenne.

(#12565) csab2 válasza Süvi (#12549) üzenetére


csab2
veterán

Milyen sebességtesztre gondolsz pontosan?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#12566) Süvi válasza csab2 (#12565) üzenetére


Süvi
őstag

Pl, hogy milyen gyorsan tudsz biztonsági mentést csinálni a pendrivr-ra, vagy 500 Mb-nyi fényképet, videót mennyi idő alatt tesz át rá.
Köszönöm

MöBalázs : Linkelsz nekünk árakat, hogy mennyiben lenne a 32 GB Air1, 16 GB Air2 és 64 GB Air2?

Nekem személy szerint a 64-es Air2 jött be eddig a legjobban. (Annyira jó, hogy azért rendeltem 128-as Prot, mert abból nincs 64-es :) )

Nagyon jó az Air, sokáig jó lesz, de ha újabbnál újabb játékokat szeretnél, akkor mindenképpen Air2 hosszútávon.
Air2 esetében amikor használom, azt érzem, hogy abban még van tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#12567) csab2 válasza Süvi (#12566) üzenetére


csab2
veterán

Ja értem. Biztonsági mentést meg tudom majd nézni.
Egyébként nem tudom miért, de az iPadem nem mutatja, hogy van rajta egy film, az iPhone meg igen. Ki érti ezt?!

Na, szóval nem teljes biztonsági mentést készít, hanem vagy a kontaktokat lehet vele lementeni vcf-be, vagy a videókat és a fotókat menti le.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#12568) Süvi válasza csab2 (#12567) üzenetére


Süvi
őstag

Rendben, előre is köszönöm, majd én is összehozok egy tesztet :)

(#12569) Balion válasza Süvi (#12566) üzenetére


Balion
senior tag

Linkelni most sajna nem tudok, de:
Air 32: 117.000
Air 2 16: 127.000
Air 2 64: 155.000
Normális helyek árait nezem csak, nem GSM boltokat.
Egyebkent apró n sem igazan olcsóbbak az ipadek.

(#12570) lacy86 válasza Balion (#12569) üzenetére


lacy86
addikt

Az a +40e szerintem megeri hosszutavon
De ez SAJAT velemeny! :)

(#12571) Ragnar95 válasza Balion (#12564) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem nőttek jelentősen a játékok az utóbbi időben, hiszen a felbontás nem változott, már évekkel ezelőtt is voltak 1giga fölötti játékok szép számmal.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12572) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak...
Van nekem egy Air 2-m.
Fotók app, amiben van:
- Filmtekercs, benne 3 kép (letöltött mind)
- Szelfik, 3db
- 100APPLE, ez úgy került ide, h leszedtem iOS frissítés előtt a képeket, van benne 59 kép, majd visszaszinkronizáltam

Rádugom gépre az iPad-et, le akarom szedni a képeket. Mit lát: DCIM/100APPLE, és ebben van 3db kép, ami a készüléken a Filmtekercs....
Semmi mást nem lát a PC... Miért?
iPad-en meg nem lehet egyszerre több képet Dropbox-ba feltölteni, csak egyesével...

[ Szerkesztve ]

(#12573) lacy86 válasza Ragnar95 (#12571) üzenetére


lacy86
addikt

... szerintem a jovoben csak ennel "nagyobbak" lesznek.

(#12575) Ragnar95 válasza zolikaDB (#12572) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért, mert az iTunes-szal az iPadre szinkronizált képek nem a Fotótekercsbe kerülnek és a Sajátgépben csak a Fotótekercsben lévő képeket látod.
Az iTunes-szal szinkronizált képeket iTunesban tudod törölni vagy ha abból a mappából törlöd őket, ahonnan az iTunes szinkronizálja ezen képeket.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12576) DigitXT válasza Balion (#12564) üzenetére


DigitXT
félisten

A 3,5GB szerintem már "extrém".:) Ezt elég jól futtatja a vas (ahogy jöttek az iOS frissítések, egyre jobban:C), viszont ha - mittudomén duplájára - növelnék a részletességet, akkor szinte biztos, hogy akadozna, az meg kell a fenének. Optimalizálnak ezekre a vasakra rendesen, nincs belőlük sok variáns.:R

Az a kérdés, hogy egyszerre hány játékkal akarsz játszani. Pl. nekem pl. fent volt egy időben a Room 1-2-3, amiből a legutolsó szintén GB körüli (az első meg max. 100-200 MB), de miután "kellőképpen" végigjátszottam őket, nyugodt szívvel letöröltem. Esetleg ha megint kedvet kapnék hozzá, mondjuk egy 1 múlva, akkor majd felrakom megint, nagy dolog. Szóval egyszerre nem játszok sok játékkal, úgy meg azért elférnek.:K De nyilván jobban örülnék egy 32 GB-os modellnek, a 64-es árát meg én is sokallom. Még ha nem is ANNYIVAL drágább. Tudom, minek nekem SIM, meg GPS, mert az is kb. ugyanannyit dobott rajta: mert ilyen volt a kínálatban, s ezt fizetem ki kamatmentes részletre 2 év alatt Cafeteria keretből.:DDD De hát nem kívánságműsor: kompromisszum kérdése.:D

[ Szerkesztve ]

(#12577) zolikaDB válasza Ragnar95 (#12575) üzenetére


zolikaDB
veterán

Huh, mint egy nyelvtörő :D
Az iPad-en lévő 100APPLE mappát hogyan tudnám felvarázsolni PC-re?

(#12578) zolikaDB válasza zolikaDB (#12577) üzenetére


zolikaDB
veterán

A baj ezzel az nekem, hogy én nem a gépről akarok az ipad-re, hanem fordítva....

(#12579) Süvi válasza Balion (#12569) üzenetére


Süvi
őstag

Igazán "normális" hely szavatosság + jótállás szempontjából csak a hivatalos viszonteladók, de ott nem ezek az árak vannak (air2 64 180 felett)
Minden más helyről vásárolt készülék esetében ugyan azok a garanciális feltételek (1 év)
Ezzel az üzlettel nekem jó a tapasztalatom.

(#12580) Ragnar95 válasza zolikaDB (#12577) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iTunes segítségével gépről szinkronizáltad az iPadre a mappát, nem? Akkor meg kéne hogy legyenek gépen is a képek még mindig.
iCloud Photo Library-vel jársz a legjobban vagy esetleg valami fájlkezelővel próbálkozhatsz gépen, pl iFunBox, de ezzel nem garantált a siker.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12581) zolikaDB válasza Ragnar95 (#12580) üzenetére


zolikaDB
veterán

ifunbox nem látta ezt a visszaszinkronizált 100APPLE mappát.
Mindegy. Huhh, régen (4 éve) mintha jobban kézre állt volna az iTunes.
Dropbox-ba felszinkronizáltam mindent.
Most hanyagolom az iTunes-t egy darabig :DDD

(#12582) univerzita válasza zolikaDB (#12581) üzenetére


univerzita
addikt

Én a iFunbox helyett a syncios.com - ról a iOS &Android Manager free -t használom.

(#12583) zolikaDB válasza univerzita (#12582) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom, akkor azt kiprobalom, hatha tobb sikerem lesz vele.

(#12584) T.ati


T.ati
tag

Sziasztok!

Feleségemnek szeretnék venni egy iPad-ot. Mini 4 és az Air 2 között vacilálok. Mennyivel gyengébb a kisebb, hétköznapi, javarészt tartalomfogyasztásnál észrevehető a különbség? Támogatottságban lesz különbség a két modell között?

Tudom, ez nem az árukereső, de melyik "hivatalos" helyről érdemes, hol a legolcsóbb?

Köszönöm segítségeteket!

(#12585) zolikaDB válasza T.ati (#12584) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem ismerem a Mini 4-et. De amikor tabletet vettem, flagship Androidok után akartam egy olyan hw-el rendelkező táblagépet venni, ami a piacon az elérhető egyik legerősebb, számomra nem kompromisszumos, és mivel volt már iOS készülékem, tudtam, ha a komoly vason ez fut, akkor nem kell aggódnom.
Eleinte kicsit kényelmetlen volt a 9.7", sőt :), de utólag (fél év) azt mondom, h nagyon megérte az Air 2.
Mini 2-t is sokan használnak, 9.3-al is rendben van, tehát ilyen irányba tekintve vagy jól optimalizált az új iOS, vagy a hw olyan, h simábban veszi az akadályokat és egy Mini 4 újabb is, gond ott sem lesz. Mert ugye egy iPad 1-2-3-ra ne tegyél friss rendszert, lehal...
Mindezek ellenére Air 2-ben komoly proci, GPU és 2GB (!!!) RAM van, az akksi pedig bitang. Jópárunknak 16-18 órákat hoz rendszeresen kijelzőidőben a készülék, de ritkán jön a 20 óra is.
Én mindenképpen ezt javaslom, a nagyon erős hw miatt.
Hol érdemes megvenni? Ha teheted, akkor APR-ben vedd. Media Markt, istyle stb.
Nagyon dzsunka, sosem hallott GSM boltokat hagyd.
PH-n van pár ember, aki szintén foglalkozik Apple cuccokkal, aprón megtalálod őket, tőlük is sokan vásárolnak, megbízhatóak abszolút.

(#12586) sto1911 válasza zolikaDB (#12585) üzenetére


sto1911
veterán

A PH-s arusokrol kerhetnek egy listat esetleg? Gondolom ide nem illik bemasolni, igy privatban is johet.

(#12587) lacy86 válasza T.ati (#12584) üzenetére


lacy86
addikt

ZolikaDB nagyjabol leirt mindent! +1

Anno en is vacilaltam mert huzos volt az Air2 ara de NAGYON NEM bantam meg. :K

(#12588) csab2 válasza T.ati (#12584) üzenetére


csab2
veterán

Nekem annó volt iPad2,4,Air. Imádtam mindet. Azt mondtam, hogy az ideális méret a 9,7.
Most vettem egy iPhone SE-t és egy iPad mini4-et. Imádom! Nagyon könnyű, nagyon jó rajta netezni, filmet nézni, stb. Persze a hardvere gyengébb, mint az Air2, de bőven jó szerintem.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#12589) T.ati


T.ati
tag

Köszönöm a véleményeteket. Nem mondtam, de van a családban Air 2, ennek ellenére mini 4-et vettem tegnap. Azt kell mondjam, már én is bánom, hogy az Air 2 helyett anno nem ilyet vettem. Sokkal jobban kézre áll, a súlya is észrevehetően kevesebb, szóval ha hurcolja az ember, vagy kézben tartva használja, a mini a nyerő.
Nem értek a technikához, érdekes számomra a három mag vs két mag kérdése: az Apple azt írja, a két magos 1,3-szer, a négy magos 1,4-szer gyorsabb az A7-es procinál, tehát gyakorlatilag nincs különbség e két modell között. Ellenben a grafikai képességek között jelentős eltérés van, emiatt van fenntartásom az időtállósággal kapcsolatban. Később derül ki, mennyire jó hardver van benne.
Ja, az ergonómián kívül a kijelzője is jobb a kicsinek, pedig nem látok jól közelre.

[ Szerkesztve ]

(#12590) gzbotii


gzbotii
veterán

Kicsit off de:

Szerintetek megéri most i5S-t venni? 25€/hó 2 év hűséggel és 120€ a készülék.
Opcióban majdnem minden korlátlan belföldre, 4GB net, 600 perc és MB roamnig

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12591) zolikaDB válasza gzbotii (#12590) üzenetére


zolikaDB
veterán

Haat, cirka 7500 huf elofizu, ha kihasznalod, akkor megeri. Jobb, mint ami nekem volt 5e-ert ikon200 5 eve.
Amugy ez ket evre 216e HUF... Sok penz.
Unokaocsemnek majdnem a kezdetek ota 5s van, 8 koruli iOS-el sokkal porgosebb volt, mint most 9.2-vel.
Ebben a meretben en varnek SE-re.

(#12592) lacy86 válasza gzbotii (#12590) üzenetére


lacy86
addikt

Majdnem jo topicba irtad be ;]

Megerni megeri de en mar nem ruhaznek be egy kozel 3 eves teloba :U

(#12593) lacy86 válasza T.ati (#12589) üzenetére


lacy86
addikt

Az a lenyeg, hogy neked megfelel! ;)

(#12594) gzbotii válasza lacy86 (#12592) üzenetére


gzbotii
veterán

iPhone topicban senki nem irt semmkf

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12595) lacy86 válasza gzbotii (#12594) üzenetére


lacy86
addikt

Ezt nem tudtam
Legkozelebb probald az iphone-OFFtopikot ( ott biztos kapsz ra valaszt ;) )

(#12596) silmatauki válasza zolikaDB (#12591) üzenetére


silmatauki
őstag

"Amugy ez ket evre 216e HUF... Sok penz."

Hát ja, főleg, hogy egyösszegű vásárlásnál 299-329 euró között van a független 5s...

(#12597) Chereiose


Chereiose
addikt

Nehezen találok mini 2-őt, néztem ezt az akciót Istyle-ban a mini 3-ra, wifi+cellularos, talán nem is lenne rossz 90K-ért [link] Szerintetek megérné?
LTE-re annyira nincs szükségem, javarészt itthon használnám úgyis, máskor meg max megosztom telóról a netet, +a touch id-n kívül nem tud többet mint a mini 2, ahhoz képest 30-35 ezerrel többe kerül, mint itt amiket találtam hardverapron mini 2-ők. :U

Viszont ha meg azt nézem, hogy 155K az eredeti ára istyle-ban, akkor meg megérné az a mini 3... :F

[ Szerkesztve ]

(#12598) Ragnar95 válasza Chereiose (#12597) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha 30-35k-val olcsóbban kapsz bontatlan Mini 2-t, én nem fizetnék annyival többet a Touch ID miatt, ha az LTE részét úgysem használnád ki a Mini 3-nak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12599) Chereiose válasza Ragnar95 (#12598) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát a bontatlan mini 2 is necces, eddig 1-et találtam 65K-ért, (bár annak a tagnak eddig csak 1 értékelése van, igaz az pozitív), meg láttam 80K-ért, szóval elég ritka a vadi új. Istyle mondjuk egy hivatalos forrás lenne, de egy ugyanolyan hardverű mini 3-ért így is sokallom a 90 ezres árat...

(#12600) zolikaDB válasza Ragnar95 (#12598) üzenetére


zolikaDB
veterán

Itt PH-n 80k a 16GB-os, vadiuj, bontatlan Mini 2. Es az nem APR. Szoval plusz 10-ert eppen megerheti a Mini 3 LTE.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.