Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) CharlieDrop válasza merqree (#41999) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Esetleg próbáld meg a többin is.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#42002) Skiccer


Skiccer
csendes tag

Sziasztok. iPad Air2-re nincs gyári ios 16 támogatás, de ha jól látom, akkor fel lehet rá tenni. Érdemes? Tudtok ajánlani megbízhatóoldalt, ahonnan letölthetem? :R

(#42003) Malfroy válasza Skiccer (#42002) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Ha megy minden rajta jól amit használsz nem piszkálnám.

(#42004) merqree válasza CharlieDrop (#42001) üzenetére


merqree
őstag

:R :R
Hogy mi az összefüggés nem tudom, de az egyiken tökéletesen működik. Laikusként nekem port, nem több. De hogy így meg legyen “különböztetve”, sosem gondoltam volna.

Köszönöm Neked és a fórumtársaknak!

[ Szerkesztve ]

(#42005) kchris78


kchris78
veterán

ipad mini 5 megéri használtan? vennék 6-ot de annyira drága és funkcionalitás szerint az 5 is elég. Sebesség ilyesmi. normál felhasználás fórumozás... Mennyi ios frissítés várható? (de ha nem jön be ezen már nem sokat vesztek... elnézve az air2 árát)

Egy más jellegű kérdés: van ipadre olyan böngésző ami mutat konzolt/dev mode tabot?

[ Szerkesztve ]

(#42006) Malfroy válasza kchris78 (#42005) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Hát ha elég, és megéri neked,akkor igen.

(#42007) kchris78 válasza Malfroy (#42006) üzenetére


kchris78
veterán

mi az amire már lassú? új játékok - fotó szerkesztés meg hasonlók?

(#42008) Szotyi222 válasza Dreadloord (#41994) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

🤔 tipp : Biztonsági mentéssel rajt maradt a korábbi verzió is , ha vissza akarnád állítani

(#42009) Malfroy válasza kchris78 (#42007) üzenetére


Malfroy
aktív tag

nem szerkesztek fotókat, játékokkal nem szokott gond lenni.

(#42010) Dreadloord válasza Szotyi222 (#42008) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Elsőre felhívom hétfőn a supportot, egyszer már csináltam, és távolról átvették az ipadem, és nagyon profin segítettek, hátha most is:)

(#42011) szabonagyur válasza kchris78 (#42007) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vettem egyet páromnak, nem érzem lassabbnak mint az iPad 9-et, pedig talán 2 vagy 3 év van köztük.

Még ha frissítés nincs is benne sok, azért alap dolgokra még elég lehet egy darabig. Nekem a mini4 is jó volt sokáig csak az akksi lehalt nyáron.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42012) Mátésum válasza Mátésum (#41993) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Ezzel kapcsolatban van esetleg tapasztalatotok? Köszönöm!

(#42013) Aureal


Aureal
senior tag

Egy mezei telóról szerintetek miért nem lehet fotót, zenét stb. átküldeni ipadre bluetoothon?
Párosítani engedik egymást, megtörténik a jelkódcsere, de a Samsung sem találja utána az ipadet, az ipad meg azt írja, hogy nem támogatott eszköz és törli a listából.
:F :F :F

(#42014) moleculez válasza Aureal (#42013) üzenetére


moleculez
veterán

üdvözllek az Apple világában. Erről híres, és ezen röhög a világ vagy 15 éve. Vagyis utoljára akkor, mert kb azóta nem küld senki semmilyen filet BT-n.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#42015) kezo0 válasza Aureal (#42013) üzenetére


kezo0
addikt

Ha ez vígasztal, az én Sony mobilomat nem is fedezi fel az iPad minim (bezzeg lát egy Samsung tévét, ami valamelyik szomszédnál lehet). A Sony legalább látja az iPadet…
Szerintem bluetooth-on sosem ment a fájlcsere droidos és iOS/iPadOS-es eszközök között.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#42016) Aureal válasza kezo0 (#42015) üzenetére


Aureal
senior tag

Nem android, sima java alapú Samsung S5611.
(Megjegyzem a telón csak bt. van, tehát nyilván evidens azon a legegyszerűbb a fájlcsere. Ergo az ipad miért is használ bt. átvitelt a kiegészítőkhöz stb.? Azért nem egy floppy kategória még elavultságban, max ha vki 4k videókat akarna rajta dobálni. De nyilván javás telóról pár 2-3 m.pix. fotót átküldeni icloud archiválásra nem múlt századi igény volna még.)

[ Szerkesztve ]

(#42017) kezo0 válasza Aureal (#42016) üzenetére


kezo0
addikt

Én nem is állítottam olyat, hogy a bluetooth elavult. De tény, hogy az i betűs eszközök csak egymás közt tudnak kommunikálni ilyen módon, más rendszerű eszközökkel nem. (Persze nem kizárt, hogy van kivétel, de én még olyannal nem találkoztam.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#42018) moleculez válasza kezo0 (#42017) üzenetére


moleculez
veterán

Az én voltam, sztem a BT nem erre való ma már.

De az almás cuccokon soha nem is lehetett ilyet. Hogy a régi Javas telóról hogy lehetne kimenteni a képeket? Sztem kábelen gépre. Vagy ha van benne microSD akkor arra, és akkor onnan. Emailben elküldeni őket esetleg, tudom nagyon prosztó megoldás, de na'.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#42019) Biqci válasza Sumptuous (#41983) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ok, értem. Köszi :R

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#42020) Semin válasza Aureal (#42013) üzenetére


Semin
senior tag

Tedd fel a képeket google drive/dropbox/icloud vagy bármilyen felhőbe, és simán töltsd le az ipaden.

(#42021) moleculez válasza Semin (#42020) üzenetére


moleculez
veterán

Fentebb írta a kérdező, hogy egy régi Javas Samuról van szó: [link] , ez nehezíti meg a dolgot. :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#42022) Semin válasza moleculez (#42021) üzenetére


Semin
senior tag

Ha nem közbeiktatható egy PC akkor így tényleg nem opció. Bocsi :B

(#42023) umfrider


umfrider
senior tag

Végre visszajött hozzám a gen 2 pro 12,9. Közben megvettem az M1-et. Egymás mellett a kettő, hihetetlen. Önmagában meg voltam elégedve a régebbi modell kijelzőjével, de így, hogy mindkettőt látom, óriási az előrelépés. Nyilván gördülékenységben, működésben is szintén, de megjelenítésben ilyen nagy ugrásra nem számítottam.

Szerettem a korábbi tab méretet, mert pont akkora volt, mint egy A/4, az új dizájn viszont semmiképp sem kompromisszum hordozhatóságban.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#42024) Aureal


Aureal
senior tag

Aki olcsón [bőr tokot] keres, easyboxba appból rendelve ingyenes a posta! Most jött meg nekem, teljesen korrekt, méretpontos cucc, merem ajánlani!

[ Szerkesztve ]

(#42025) moleculez válasza Aureal (#42024) üzenetére


moleculez
veterán

"bőr" tok

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#42026) Malfroy válasza umfrider (#42023) üzenetére


Malfroy
aktív tag

A Mini LED az Mini LED ;)

(#42027) crue válasza Aureal (#42024) üzenetére


crue
őstag

Ez a tok melyik típusra jó?

(#42028) TechN7ne válasza crue (#42027) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Találjuk ki :D

(#42029) Aureal válasza crue (#42027) üzenetére


Aureal
senior tag

9,7 colosakra

(#42030) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Van más is aki olyan tokkal használja az ipadet amibe nem lehet ceruzát belepakolni?

Mit tapasztaltatok, mi a legjobb módja úgy a pencil szállításának? Eddig mindig belepakoltam a gyári dobozába, de az kicsit "eh" megoldás.

Tokból nem szívesen vennék másfajtát, ipad 9-hez a smart cover volt az egyetlen ami nem nagy bumszli műanyag/szilikon bevonat az egész tablet köré, de úgy tűnik valamit valamiért. :((

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#42031) Aureal válasza nonsen5e (#42030) üzenetére


Aureal
senior tag

Úgy tudom az ipen mágnesesen rögzíthető a fém burkolatához. Na meg ott a kabátzseb télen. :))

(#42032) nonsen5e válasza Aureal (#42031) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ez nagyon kicsit mágneses (újabb tabletek + pencil 2 asszem jobbak ilyen téren), kicsit lendületesebben veszem kézbe a táblát és már repül is a ceruza. Illetve ugyanarra a pontra cuppan fel a smart cover is szóval még annyira sem opció.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#42033) smc válasza nonsen5e (#42032) üzenetére


smc
addikt

Egy pencil loopot vennék a helyedbe, azt felrakhatod bárhova a tokon. [link]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#42034) nonsen5e válasza smc (#42033) üzenetére


nonsen5e
addikt

Na pontosan ilyenre van szükségem, ezer köszönet! :R

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#42035) kchris78


kchris78
veterán

Na hello, újra csatlakoztam az iPad tulajokhoz :D. Mini5, a mini6 helyett, azt gondoltam hogy már nem lesz ilyen régi dizájnú apple készülékem de lett :D. Nem adok 200 ropit egy 6-osért, az 5ös 100 volt.. Főleg mai helyzetben. Végigújtam az összes piaci oldalt és végül találtam egy Cellulart patika állapotban 100-ért... Magánszemélytől. Remélem ebben még lesz 1-2-3 év támogatás ebben ha jól emlékszem nem is az első Bionic (A12) CPU van. A 3GB mondjuk nem a legvaskosabb...

[ Szerkesztve ]

(#42036) kchris78 válasza kchris78 (#42035) üzenetére


kchris78
veterán

A kérdésem az lenne hogy hol érdemes valami jó tokot venni? kijelzőt jól védőt ami tud esetleg állított módot is, mert egy ilyen [link] van már hozzá régről.

(#42037) kakuk.tamas válasza kchris78 (#42035) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

De, A12 van benne. Ha 3 év nem is, de szerintem 2 év support még lesz.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#42038) Biqci válasza kchris78 (#42036) üzenetére


Biqci
aktív tag

Én ezt rendeltem az E-Bay-ről, csak smart tok, de nekem tetszik és elég jól véd, szerintem...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#42039) TechN7ne válasza kchris78 (#42036) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én iPadOS 15.4-en hagytam a iPad 8-at ami szintén A12 3gb ram.
Teljesen használható ,iPadOS 16-ot eddig nem mertem még rá rakni.

iPad Pro M1-em is 15.5-ön van még ,egy álom a folyékonysága a rendszernek nem merek kockáztatni ,sztem teljesen felesleges is míg működik mindem alkalmazás.
Olyan mint az elején egyik apple eszköz sem lesz frissítve.

[ Szerkesztve ]

(#42040) kchris78 válasza Biqci (#42038) üzenetére


kchris78
veterán

Köszi egy ilyen jó is lesz :).

(#42041) kchris78 válasza TechN7ne (#42039) üzenetére


kchris78
veterán

Majd írok tapasztalatokat :). Még nincs minden fenn nem vettem birtokba teljesen... Telefon 13PM, 16.1-ig nem mertem én se upgrade-elni, aztán meg IPSW-fájlból tettem fel a 16.1-et :).
Ja és a legfontosabb hogy a zasszonynak még el kell mondani, a mondás az volt utoljára hogy nem kell már tablet mert minek :D.

(#42042) Biqci válasza kchris78 (#42041) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nekem tetszik, én is most vettem a Mini5-öt kb. egy hónapja. Itt rákérdezve felraktam a 16.1-et és azóta minden gond nélkül használom. Szóval csak nyugodtan...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#42043) moleculez


moleculez
veterán

Leejtettem a Pencil2-t, letört a hegye. Beletört a nyaka amin a menet van. Nagy nehezen kicsavartam, új hegyet raktam rá (volt itthon) de nem működik. Kuka? :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#42044) smc válasza moleculez (#42043) üzenetére


smc
addikt

az könnyen lehet :(
Párosítani tölteni tudod?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#42045) ittakary válasza moleculez (#42043) üzenetére


ittakary
nagyúr

ha megvan a számlája és nincs külsérelmi nyom egy gariztatást én biztos megpróbálnék :D

(#42046) smc válasza ittakary (#42045) üzenetére


smc
addikt

Na ez okos ötlet, már ha még garis egyáltalán. Ezekre csak egy év van, igaz?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#42047) Semin válasza smc (#42046) üzenetére


Semin
senior tag

Egy év igen, de egy próbát megér. 1+1-be nem tudom mi fér bele.

(#42048) umfrider válasza ittakary (#42045) üzenetére


umfrider
senior tag

+1

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#42049) moleculez válasza ittakary (#42045) üzenetére


moleculez
veterán

Megnézem, az a baj hogy legalább 2 éves az ipad air4-gyel vettem. Külsérelmi nyom nincs, tölt, párosodik, de nem működik😕. Most egyelőre veszek egy kínai vackot, aztán majd lecserelem, ha meg Apple store környékén járok, akkor beviszem, hátha.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#42050) kchris78


kchris78
veterán

[link] Ha valakit érdekel, kicsit körülnéztem azért és én szerintem ez eredeti Apple cucc, gondolom nem viszi már senki és megmaradt... Jóáron :D. Istyle meg hasonlók 22e...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.