Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) Maxxy10 válasza TechN7ne (#36000) üzenetére


Maxxy10
addikt

Arról nem tudok, hogy ugyan az a kamera lenne benne mint az iPhoneban de könnyen lehet. Face ID-s mindkét modell.
És igen mindkettő M1-es de nem hiszem, hogy rá mehetne az MacOS.
Aksi elvileg nem a legerősebb pontja

(#36002) Luck Dragon válasza TechN7ne (#36000) üzenetére

MacOS nem tehető rá . :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36003) smc válasza TechN7ne (#36000) üzenetére


smc
addikt

Lol, újoncok nem kérdeznek ilyet. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36004) HardRic válasza TechN7ne (#36000) üzenetére


HardRic
addikt

Sokkal gyengébb a kamerája mint akár egy iPhone XS-nek. Videochatre alkalmas, másra nem.
MacOS jó vicc volt xd
A 12.9-es pro akksiját dicsérte a kolléga a teszt alatt 2020-ashoz képest.
[link]

(#36005) TechN7ne válasza HardRic (#36004) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Gondoltam ,hogy nem lehet fel rakni rá MacOS-t ,elméletileg meg simán lehetne egy M1cpu 8gb ram os cuccra. :)

Köszönöm az infot skacok , :R

(#36005) TechN7ne
Bluetooth on keresztül csatlakoztatva bill.+egér és simán. :K
Am míg A15-ös iPad ok készülnek ,addig magasan az M1-es pro marad a legerősebb ,főleg ,hogy megkapta a 8gb ram ot ami egy iPad-nál nem semmi mikor 3gb rammal is alig lehet őket megakasztani.

Gondoltam ,hogy beruházok egy új minibe ,de ahogy a videókat látom elég nagy a káva ,meg ha már veszek új iPad ot akkor már inkább a Pro-t szerzem be és a mostani iPad 8-at meg a gyerek örökli mesézni.

[ Szerkesztve ]

(#36006) Maxxy10 válasza TechN7ne (#36005) üzenetére


Maxxy10
addikt

Bőven elég lenne rá hiszen a új Macben is van. Remélem a következő Air is megkapja majd de valószínűleg "csak" A15 lesz benne.

(#36007) HardRic válasza Maxxy10 (#36006) üzenetére


HardRic
addikt

Olyan hamar biztos nem jön új Air, hogy A15 legyen benne.

(#36008) Maxxy10 válasza HardRic (#36007) üzenetére


Maxxy10
addikt

Jovore kell ujnak jonnie.

(#36009) likeaRAINBOW válasza Noxy (#35975) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

A kulso meghajtot ipadrol erem el, ez gyak. egy sd kartya. PC kizarva, pont az lenne a lenyeg, hogy egyszeruen es gyorsan fel tudjam tolteni a fenykepezobol a kepeket barhol, akar kulso helyszinen.

A problemam az, hogy jelenleg importalni kene a kepeket a photosba, hogy a fb vagy google photos lassa, s photos import meg importalja a raw+jpgt is, nade van 40gb hely, de azt irja kene meg 8gb :U

a masik gond az importtal, hogy igy azonnal minden photos( apple+google ) elkezdi felszinkelni a felhobe is.

erre van valakinek bevalt workflowja?

(#36010) fery02 válasza bostone (#35995) üzenetére


fery02
addikt

Tudom, hogy nem akartál rábeszélni, csak észrevettem most magamon is a mai fogyasztói társadalom tipikus esetét. 🙂

Én is úgy látom, hogy bármelyik megfelel, szinte egymás testvére a két fél iPad.

(#36011) Divinity válasza Maxxy10 (#36008) üzenetére


Divinity
őstag

Miért kell? Az, hogy Air-ek esetén eddig ez volt a bevett szokás az nem azt jelenti, hogy marad is. Ott van a Mini széria pl, 2015-2021 azért az szép kör volt

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#36012) DGery válasza M3aN (#35992) üzenetére


DGery
aktív tag

Szia,
diákkedvezményhez mit kér az Apple store igazolásként?

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#36013) moleculez válasza DGery (#36012) üzenetére


moleculez
veterán

Verselemzés, 2 másodfokú egyenlet, plusz a kislabda hajítás legyen 30+ méter :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36014) Noxy válasza moleculez (#36013) üzenetére


Noxy
veterán

+ a Google alapfokú használati ismeretéről szóló igazolást. [link] :D

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#36015) SeatZola válasza moleculez (#36013) üzenetére


SeatZola
őstag

Ezen visítottam a röhögéstől! :C

Rappi

(#36016) hszilard666 válasza moleculez (#36013) üzenetére


hszilard666
veterán

Felsírtam, köszönöm. :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#36017) M3aN válasza DGery (#36012) üzenetére


M3aN
senior tag

Eddig semmit nem kért, simán meg tudtam rendelni. Egyébként öcsém egyetemista, neki a diákigazolványa van beszkennelve ha kérik, illetve az ő nevével rendeltem.
Ennyit tudok én is :))

[ Szerkesztve ]

(#36018) Maxxy10 válasza Divinity (#36011) üzenetére


Maxxy10
addikt

Mert veszik az emberek mint a cukrot, meglepődnèk ha nem jönne. Én arra tervezek váltani tavasszal de ha nem jönne akkor a marad a kisebbik pró.

(#36019) consono válasza M3aN (#36017) üzenetére


consono
nagyúr

Nem fog semmit sem kérni, legalább is nálunk nem kértek. Mondjuk nem diák, hanem pedagógus a feleségem, az ő nevére vettük.

"In God we trust. All others must bring data"

(#36020) bostone válasza M3aN (#36017) üzenetére


bostone
addikt

Csak felsőoktatásban résztvevő diák kaphatja meg a kedvezményt?
Hitelre is lehet alkalmazni?
Van egyáltalán hitel?

(#36021) Divinity válasza bostone (#36020) üzenetére


Divinity
őstag

Az Apple oldalán nem tudsz hitelre venni, pl iStyleban tudsz áruhitelre, ahhoz is lehet használni a diák kedvezményt. Felsőoktatási diákigazolvány kell hozzá, hogy az iStyle elfogadja

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#36022) xhege válasza moleculez (#36013) üzenetére


xhege
addikt

Ezen besírtam :)) Köszi!

(#36023) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Egyelőre visszatérek a Mini 4-en a 14.8-ra. Valahogy a 15 nagyon nyög rajta (iPhone XR-en is).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36024) M3aN válasza consono (#36019) üzenetére


M3aN
senior tag

A vásárlási szabályzatban volt szó bizonyos auditálási folyamatról, ahogy a vásárlások ellenőrzik, de akkor gondolom az véletlenszerű, nem minden vásárlást érintő.

(#36025) bostone válasza fery02 (#36010) üzenetére


bostone
addikt

Ha egy léleknek szüksége van valamire, ami feltehetőleg pozitív hatást kelt, nem szükséges bűnösnek éreznie magát. Nincs út a gyóntatószék felé az ipar templomában.

Persze a kütyübuzik elől, amilyen én is vagyok, érdemes elzárni a reklámokat, különben tudat alatt súlyos csapásokat mérnek a józan gondolkodás védtelen bástyáira.

(#36026) fery02 válasza bostone (#36025) üzenetére


fery02
addikt

Ezen azért most lehidaltam egy picit. 🤣

(#36027) kezo0


kezo0
addikt

New iPad mini owners report 'jelly scrolling' problems
És tényleg, az enyém is csinálja, habár addig nem tűnt fel, amíg ezt nem olvastam… Így viszont már zavar egy kicsit. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#36028) Rage47 válasza kezo0 (#36027) üzenetére


Rage47
veterán

Majd javítják szoftveresen

(#36029) lugosi válasza kezo0 (#36027) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

3 percig próbálgattam egy minit a mediamarktban, azonnal feltűnt. Kérdés, hogy hosszabb távon mennyire zavaró, szerintem elég gyorsan kell hozzá scrollozni hogy feltűnő legyen.

(#36030) kezo0 válasza Rage47 (#36028) üzenetére


kezo0
addikt

Remélem, hogy szoftveresen javitható, de a cikk szerint egyelőre nem tudni, hogy nem hardveres eredetű-e…

lugosi: tény, hogy normál sebességű görgetésnél alig észrevehető, de természetesen amióta csak elolvastam a hírt, folyton fel-le rángatom a szövegeket, mint állat. ;]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#36031) Rage47 válasza kezo0 (#36030) üzenetére


Rage47
veterán

Még azt is tudták javítani szoftveresen, hogy a 12 mini touchscreen nem működött tokban és fóliával.

(#36032) HardRic válasza Rage47 (#36028) üzenetére


HardRic
addikt

OnePlus 5-nél anno nem sikerült szoftveresen javítani, hogy fejjel lefelé volt beszerelve a kilező :D Én szerintem azt még az Apple magic sem tudja kijavítani, hogy a készülék melyik oldalán van a kijelzővezérlő beszerelve. Amúgy iPadnél ez elég jelentéktelen probléma, úgyis összevissza forgatod, 60 Hz-nél pedig mindig lesz olyan orientáció, ahol feltűnik, hogy egyik oldalt előbb frissíti mint a másikat. Aki érzékeny erre, ne forgassa :D

(#36033) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Lányok-fiúk, ahogy írtam korábban iStyleban rendeltem Mini 64GB asztroszürkét, viszont végül a gyorsabban reagáló Media Marktban vettem meg. Most az iStye visszaigazolta a rendelést, mely nem jár semmilyen kötelezettséggel. Ha esetleg valaki ilyen konfigot venne, akkor 2 napig tartják az előfoglalásom, írjon rám.

Feel Good Inc.

(#36034) bostone válasza Pompi (#36033) üzenetére


bostone
addikt

Nálad nem zselés a scroll?

(#36035) Pompi válasza bostone (#36034) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

De, nekem is csinálja.

Feel Good Inc.

(#36036) bostone válasza fery02 (#36026) üzenetére


bostone
addikt

Viszont a pro tudja 120Hz-et, az air nem fogja soha. Játék támogatottság szempontjából ez előny lehet, bár nem tudom melyik él vele.

(#36037) sefan67


sefan67
aktív tag

Sziasztok
Pénteken megkaptam az új ipad mini-t, szombaton ment is a refund kérés apple-nek.
Jelly scroll, ráadásul portré módban, nem is fektetve.
Ketten használtuk volna, de mind a ketten elszédültünk / hányingerünk lett scrollozás közben. Pedig imádtuk a méreteit!
Akinek érzékeny a szeme erre, meg ne vegye! :(

(#36038) sasa134


sasa134
addikt

Azért ez a jelly scroll-blama az elfogadhatatlan kategória az Apple részéről... Egy ilyen gyártó így dob piacra egy terméket, pff.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#36039) sefan67 válasza Rage47 (#36028) üzenetére


sefan67
aktív tag

Én azt olvastam nem javítható, oldalt van a display connector (állítólag), oldalról megy a képfrissítést . (ez tuti, leteszteltem. )
Javíts ki ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#36040) HardRic válasza sasa134 (#36038) üzenetére


HardRic
addikt

Nagyon fura… nem tudom hogy lehet, hogy néhány képernyőnél feltűnőbb. Biztos más is közrejátszik, nem csak az, hogy melyik oldalon van a vezérlő. Néztem ma pár mini videót, és akaratlanul is feltűnt, hogy még a kamera is felveszi. A MobileTechReview tesztjénél pl. fektetve is látszik, és a tesztelő is azt mondta, hogy neki leginkább akkor tűnt fel, nem álló módban. Más iPadeknél sem állítva, sem fektetve nem jön ez elő ilyen szinten. Most adtam oda anyumnak az Airjét, amit napoking használtam a Pro-m mellett, de nem tűnt fel semmilyen orientációban a jelenség.

(#36041) hszilard666 válasza sasa134 (#36038) üzenetére


hszilard666
veterán

Nagyon érdekes jelenség, nem láttam még sehol ilyet. :(

De azt mondjuk nem értem hogy nem jött elő ez az issue a hardver tesztelés időszakában.

Maxxy10:
Tuti javítható, Szerintem refresh rate issue, csak be tudják lassítani a kijelző egyik felét! ;]

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#36042) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kíváncsi vagyok, hogy ez szoftveresen javítható vagy sem. Mondjuk egy ilyen hiba, hogy nem tűnt fel a tesztelésen során :F

(#36043) Parson válasza HardRic (#36040) üzenetére


Parson
addikt

Naggyon remélem, hogy iPad 9-en ez nem lesz probléma egyáltalán, mert én olyat készülök venni. iPad 8-on nem tapasztaltam ilyet eddig soha.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36044) sasa134 válasza hszilard666 (#36041) üzenetére


sasa134
addikt

Nyilván előjött, sőt ha ez hardveres probléma, akkor gondolom a design freeze idején már láthatták. Nem hülyék az Apple mérnökei, ezeket szarrá mérik meg tesztelik, hónapokig, kizárt hogy nem észlelték. A furcsa az, hogy a launch-ig nem tudták megoldani és így engedték a gyártásba.

Avanti Roma

(#36045) Parson válasza sasa134 (#36044) üzenetére


Parson
addikt

Amilyen korábbi problémák is elöjöttek ilyen-olyan gate néven, ne hidd hogy az apple mérnökei istenek... emberek ök is, mint mi. Sajnos néha megesnek a hibák, még apple-nél is.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36046) tuzpenge válasza Parson (#36043) üzenetére


tuzpenge
őstag

Pedig azon is tetten érhető az egyik orientációban. Mondjuk engem nemzavar egyáltalán csak most vettem észre hogy felkapták ezt….

ˣ

(#36047) sasa134 válasza Parson (#36045) üzenetére


sasa134
addikt

Nem a mérnökök döntik el, hogy így ki lehet engedni, hanem feljebb. Vagy nem tudták megoldani (műszaki ok, vagy időhiány miatt), vagy az Apple managerei úgy döntöttek, ez nem fog sok embernek feltűnni, ergo kisebb a kár, mintha el kéne halasztani egy termék launchát. Sosem tudjuk meg.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#36048) Maxxy10 válasza tuzpenge (#36046) üzenetére


Maxxy10
addikt

Itt inkább presztízs vesztesé az ami fontos. Egy ilyen cégtől egy ilyen árcédulàval ellátott terméktől nem ezt vàrnàd.

(#36049) hszilard666 válasza sasa134 (#36044) üzenetére


hszilard666
veterán

Ezt értem de akkor meg felvetődik a kérdés hogy miért okézták le azt az adott reviziót amikor előjött az issue. Nem is tudom melyik a nagyobb gáz. De nem baj, csak megoldják, max lesz egy epic méretű visszahívás a termék rajtja után közvetlen! ;]

sasa134:
Ez egy kiváló kérdés! Véleményem szerint igen, mivel a kijelző nem tudja az ígért
specifikációt. Mármint tudja de csak az egyik felén a panelnak. ;] Más kérdés hogy lehet hogy az összes mini produkálja ezt valamilyen szinten, avagy ha garanciális csere történik, lehet hogy ugyanígy egy lomha panel lesz a második eszközben.

Full ráérek, körülnézek a fővárosban az adott APR ekben holnap, hogy a kiállított eszközök produkálják e a hibát és ha igen akkor milyen szinten egymáshoz képest. :B

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#36050) sasa134 válasza hszilard666 (#36049) üzenetére


sasa134
addikt

Nagy kérdés, hogy ez garanciális probléma -e?

Avanti Roma

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.