Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) Ragnar95 válasza thunderchild (#12850) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha 5 percen belül 2 hsz-re válaszolsz, legközelebb szerkeszd lehetőleg az első hsz-edet ahelyett, hogy még egyet írnál.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12852) gzbotii válasza ZS3NI (#12841) üzenetére


gzbotii
veterán

En azt hittem, hogy a kolléga gazdag es szórja a penzt fölöslegesem...vagy hasonló :B

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12853) chatran válasza gzbotii (#12852) üzenetére


chatran
őstag

Á az nem ő. Sokkal inkább ez. :DDD

(#12854) pescara válasza danilla (#12821) üzenetére


pescara
aktív tag

Szerintem mindenre eleg, aki pedig komoly munkait szamitogepen vegzi, az nem egy ipadon csinalja:-)) Lehet, hogy van olyan, aki feltolt 150 filmet ra es elfelejti idonkent takaritani,de azoknak tok mindegy, hogy 16-32 , vagy 1600 gb. Ez nem arra van kitalalva.

(#12856) thunderchild válasza Ragnar95 (#12851) üzenetére


thunderchild
csendes tag

Tőled is elnézést kérek! Ha látod a zárojelben szereplő kis rangomat akkor talán elnézed nekem ezt a hibát. Kezdő forumozó vagyok, ezért még nincs nagy gyakorlatom hogy mit hogy kell itt csinálni.

(#12857) Süvi


Süvi
őstag

Érdeklődnék, hogy van tapasztalatotok strapa tokkal? (ütés, porálló stb?)

Eddig sose használtam fotózásra, videóra az Ipad-ot, de ha megjön a Pro, akkor annak lesz a legjobb kamerája a mobil eszközeink közül és bármilyen gáz is, de sztem azt fogjuk használni nyaraláson, utazáson a dslr mellett második készülékként (feleségem). (Kompakt gépünk nincs, most voltunk barátokkal nyaralni, és ahogy elnézem az esetek 80%-ban - ahol nem volt szükség oktipkai zoomra az Iphone is simán ver egy 50 e Ft-os kompaktot, szóval szerintem fogjuk használni ezt a funkciót is.

A készülékekre nagyon szoktunk vigyázni (első-hátsó fólia + tok + amikor elmegyünk itthonról hard Case Logic tok), de a kirándulásra valami extrábbra gondoltam. (Nem fogjuk fürdetni, esőben nem használjuk, de mégis jobb a biztonság)

Vajon ezek a kínai csodák jók? Nyújtanak védelmet a portól, karcoktól legalább?
1
2
3

Szép finom jószágok. :D
Valamivel esetleg tapasztalat?
Olyat szeretnék, ami a kijelzőre is tesz valamit.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#12858) ArrayOfLilly válasza Süvi (#12857) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Nekem pl. ezek nagyon beváltak: UrbanArmorGear.

http://www.arrayoflilly.com

(#12859) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. Tervezem egy iPad vásárlását, mindenképp használtan a szűkebb keret miatt. Méretben még nem döntöttem, ezért ajánljatok már kérlek Minit és "simát" is. Felhasználás főleg tanulás lenne (ppt, pdf) illetve valamennyi böngészés, ha tudok néha játszani is rajta az csak plusz öröm, de nem feltétel. A keretem olyan 70 ezer környéke lenne, de feljebb megyek ha megéri.

(#12860) Ragnar95 válasza pana0017 (#12859) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Air alá én már nem mennék, tanuláshoz mindenképp előnyösebb a nagyobb méret, főleg ha esetleg később jegyzetelésre is használnád. Az Airnél régebbi modellek teljesítményre már nem az igaziak és a keretbe még pont belefér az Air.
Mini vonalon Mini 2-nél régebbit nem szabad már venni, ez ki is jön 70k-ból, esetleg még a Mini 3 férne bele, de az csak a touch ID-val tud többet, ami nem feltétlen éri meg a felárat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12861) pana0017 válasza Ragnar95 (#12860) üzenetére


pana0017
senior tag

IOS 9-nél milyen különbségek vannak a szoftverben? Mik azok a funkciók amik csak az Air 2-n elérhetőek?

(#12862) Ragnar95 válasza pana0017 (#12861) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Itt elég jól összegyűjtötték, hogy mely iOS9 újdonságokat melyik iPad kapta meg.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12863) vadászcsiga válasza pana0017 (#12861) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Legfontosabb az osztott képernyő.

(#12864) pana0017 válasza Ragnar95 (#12862) üzenetére


pana0017
senior tag

Refurb modell vásárlása lehetséges külföldről? Ha igen, honnan?

(#12865) Ragnar95 válasza pana0017 (#12864) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, árulnak refurb modelleket azon országokban, ahol vannak Apple Store-ok, de az adott országon kívülre nem szállítanak ki.
Szomszédos országok közül például Ausztriában lehet kapni refurb modelleket.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12866) pana0017 válasza Ragnar95 (#12865) üzenetére


pana0017
senior tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy az app-ok mérete mennyivel nagyobb az iphone-hoz képest. Erősen gondolkozom, hogy nekem elég lenne a 16gb is, mivel zenét nem hallgatok róla, fényképet sem sokat tárolnék rajta.

(#12867) ittakary válasza pana0017 (#12866) üzenetére


ittakary
nagyúr

méretben átlagosan nem sok különbség van közöttük szerintem

maximum a játékok nagyobbak szerintem a részletesebb textúrák miatt, de pár % az eltérés maximum

(#12868) Ragnar95 válasza pana0017 (#12866) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Megnéztem most azt az 5-10 játékot, ami fent van mind iPaden, mind iPhone-on és gyakorlatilag nincs számottevő eltérés köztük méretben.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12869) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Véleményeket kérnék.

iPad Pro 9.7 32GB
vagy
iPad Air 2 128GB

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12870) danilla válasza Amalgam (#12869) üzenetére


danilla
őstag

Attól függ mire akarod használni.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#12871) Amalgam válasza danilla (#12870) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Net, YT, olvasás, filmnézés, fb.

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12872) vadászcsiga válasza Amalgam (#12869) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pro ja, akkor air 2.

[ Szerkesztve ]

(#12873) Ragnar95 válasza Amalgam (#12871) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Erre a felhasználásra bőven elég az Air 2 is, de azt csak te tudod eldönteni, hogy számodra mi a fontosabb, a nagyobb tárhely vagy a hosszabb szoftveres támogatottság, illetve erősebb hardver.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12874) Noxy válasza Amalgam (#12871) üzenetére


Noxy
veterán

Na ezekre bőven elég a 16 GB-s Air2 is.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12875) danilla válasza Amalgam (#12871) üzenetére


danilla
őstag

Ha a filmézést úgy képzeled, hogy filmeket másolsz a tabra, akkor air 2 128gb-os tárhellyel.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#12876) Amalgam válasza Noxy (#12874) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Pro-t veszek akkor, azt hiszem. Csak újabb, frissebb tipus. Pár évig el leszek vele. De csak június közepén veszek.

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12878) vadászcsiga válasza Amalgam (#12876) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én is arra szavazok. Főleg hogy nem en fizetem 😜

(#12880) Rage47 válasza Amalgam (#12876) üzenetére


Rage47
veterán

Bluray filmekkel hamar megtelik az a 32GB.

(#12881) Amalgam válasza #05304832 (#12879) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Hozzászoktam a múltkor. :)

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12882) Amalgam válasza Rage47 (#12880) üzenetére


Amalgam
aktív tag

BlueRay-t nem nézek tabetten, csak avi-t.
Milyen jó videó player alkalmazások vannak? A múltkor ajánlotta valaki az nPlayert. Azon kívül mit ajánlottok még?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12883) Noxy válasza Amalgam (#12882) üzenetére


Noxy
veterán

Azt hogy 1X vedd meg a Pro-t.
2X meg kezdj el ismerkedni az iTunes-l.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12884) Rage47 válasza Amalgam (#12882) üzenetére


Rage47
veterán

csak az nPlayer
utána nem lesz gondod semmivel
1x kell rá költeni, de nem kell konvertálgatnod, mindent visz, stb.

(#12885) danilla válasza Amalgam (#12882) üzenetére


danilla
őstag

VLC

https://twitch.tv/ddplayzone

(#12886) blakey válasza Amalgam (#12882) üzenetére


blakey
titán

nPlayer, Infuse Pro, MrMC (Kodi), az összes többi gyenge eresztés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12887) pana0017 válasza Amalgam (#12882) üzenetére


pana0017
senior tag

Retinan élvezhetőek az .avi filmek?

(#12888) Ragnar95 válasza pana0017 (#12887) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem a kiterjesztés befolyásolja sem a minőséget, sem a méretet alapvetően...
720p fölötti felbontásnak semmi értelme amúgy sem iPaden szerintem, nem a felbontás miatt, hanem mert túl kicsi a kijelző ahhoz, hogy kijöjjön akár csak a fullHD előnye is filmeknél.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12889) Amalgam


Amalgam
aktív tag

A régiót át lehet állítani utólag is, vagy csak első bekapcsolásnál? Használhatom az Apple regisztrációmat más régióban is?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12890) Süvi válasza ArrayOfLilly (#12858) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm szépen, meg fogom nézni, jónak tűnik.

(#12891) ittakary válasza Amalgam (#12889) üzenetére


ittakary
nagyúr

elméletileg át lehet állítani, de elég bonyolult

inkább regisztrálj egy újat abba az országba, amire át akarod váltani és akkor nem kell hozzácsatolnod bankkártyát (a váltásnál kellene)

(#12892) Amalgam válasza ittakary (#12891) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Lehet olyan, hogy nem tudok letölteni egy alkalmazàst, mert csak Magyarországon lehet?
Ha van ilyen, hogy lehet megoldani ? Csak a régió átállitásával?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12893) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Ha van itt valaki Erdélyből, meg kérném, hogy töltsön le pár alkalmazást, hogy lássam, román Apple ID-vel, és román régióval is le lehet e?
Megmondom, hogy miket, ha jelentkezik valaki.

[ Szerkesztve ]

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12894) Ragnar95 válasza Amalgam (#12893) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iTunesban is le tudod tölteni őket, nem kell hozzá az iPad, illetve alapból ha nem elérhető a román store-ban, akkor nem látnád ott az appot, tehát elég gyorsan kiderülne a dolog.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12895) Amalgam válasza Ragnar95 (#12894) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Akkor jó, mert az iTunes-ban kimutatja.

Azért merült fel bennem, mert a múltnap az egyik Orange Store-ban megnyomogattam a 6S-t, benéztem a Store-ba is, de az egyik alkalmazás, bár megtalálható, nem jelent meg a letőltés billentyű.

[ Szerkesztve ]

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12896) gzbotii válasza Amalgam (#12895) üzenetére


gzbotii
veterán

A legtöbb magyar app azért elérhető itt is, egyetlen olyan, ami kellett volna és nem tudtam leszedni, az a SzülnApp az iGO-tól. (én is erdélyi vagyok, először US ID-t csináltam, majd kérte, hogy migráljak, ami meg is történt)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12897) Amalgam válasza gzbotii (#12896) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Megnéznéd nekem ezeket?

Bibolka, Spurgeon IIT, Csendes percek.

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12898) gzbotii válasza Amalgam (#12897) üzenetére


gzbotii
veterán

Mindhárom elérhető :K

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12899) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az Apple iPad mini 2 Wi-Fi 16GB (me276hc/a) tabletről? Megéri ár/érték arányban? Ha nem mit javasolnátok helyette?

(#12900) Chereiose válasza timelord1987 (#12899) üzenetére


Chereiose
addikt

Én most vettem Ipad mini 3-mat Istyle-os akcióban, (épp azt akartam volna javasolni, de ahogy látom elfogytak már), aminek a hardvere ugye ugyanaz mint a mini 2-é. Viszont az iphone 6 mellett azért látszik, hogy már kicsit lassú, bár szerintem teljesen jól használható, ha nincsen gyorsaság mániád :D Ennyiért szerintem megveheted, ha minit akarsz.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.