Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) Süvi válasza Ragnar95 (#12148) üzenetére


Süvi
őstag

Mi a 3. probléma?

(#12152) silmatauki válasza Süvi (#12147) üzenetére


silmatauki
őstag

Csak a 12.9-es Pro-ról tudok nyilatkozni, mert azom van, nem 9.7-esem. + persze Pencil, ez utóbbi január közepe óta.

Régebben (9.2 + a 9.3 béták alatt is) az akkori PDF readerekkel nagyon nehéz volt dolgozni – az ember ha letette a tenyerét, akkor vagy oda “rajzolt”, vagy a cerkával leírt egybefüggő szakaszok a toll felemelése után eltűntek. Ez most a 9.3.1-ben (vagy final 9.3-ban? Nemtom, abban nem teszteltem) varázsütésre mexűntek. Most nagyszerűen használható a toll. Sajna így is az egyujjas scrollozási stb. mellényúlásokat írásnak veszi, azaz nem lehet egyszerűen scrollozni írási módban – ez az egyetlen gond vele.

A Notability lényegesen jobb, ui. az ténylegesen csak a pencil inputját fogadja el, egyetlen egyujjas rajzolási kísérletem sem sikerült. Ez feltétlen jó pont.

Szal összességében kellemesen csalódtam a régebbi nem éppen tökéletes tapasztalataim fényében.

Mindez a nagy Pro modellre vonatkozik; nem tudom, a kisebbik hogy viselkedik majd. Remélhetőleg nem rosszabbul.

(#12153) Ragnar95 válasza Süvi (#12151) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az első 2 a kép beillesztés, illetve a gépelés hiánya volt, a 3., hogy nem volt állítható a zoom mértéke Paperben .

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12154) univerzita válasza focvis (#12149) üzenetére


univerzita
addikt

Nálam a Air jobban merül. Lehet vissza rakom a első 9.3.-t. Azzal nagyon jó volt.

(#12155) Süvi válasza silmatauki (#12152) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, egy kicsit elbizonytalanodtam :( , lehet hogy nem is olyan királyság a toll, mint a SAmsung Note esetében? (mert ott nagyon jól működik és még van aktív gombja is, mondjuk a Apple pencil is biztosan megkapja a 2. ill. 3. verzióban)
Document 5 alkalmazást próbáltad esetleg? Szerintem az a legjobb PDF reader.
A PRO előtt írtál bármilyen stylustal a Noteabilityben? Ha igen, akkor mennyivel jobb, rosszabb?

Ragnar95: A noteabilityben lehet zoomolni is.

univerzita : Ha OTA frissítésem volt tegnapelőtt apukám Air1 készülékén vissza tudom rakni a 9,3-at?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#12156) focvis válasza Alex91 (#12150) üzenetére


focvis
veterán

Nálam más gond nincs, csak merül.

@univerzita: 9.3 teljesen OK volt itt is. Hard reset nem elég szerinted?

(#12157) Ragnar95 válasza Süvi (#12155) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi, közben ki is próbáltam és itt végre folyamatos a zoom, asszem exportálom az összes jegyzetem és áttérek a Notability-re, köszi az ajánlást :R
Paperben is van zoom, de ott sajnos inkább nagyítóként működik, nem zoomként, tehát egy kör felugrik, amin belül nagyobb lesz a nagyítás, de cserébe ez a kör kitakarja a lap nagy részét és a kör mérete sem állítható, így elég kényelmetlen nagyítva írni a Paperben.

Igen, ha letöltöd a 9.3-as ipsw-t, shift+restore-al felmegy a 9.3. Viszont arra készülj, hogy a 9.3.1-es backup nem megy vissza régebbi rendszerre.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12158) Süvi válasza Ragnar95 (#12157) üzenetére


Süvi
őstag

Örülök, hogy sikerült.

Na még ilyet nem csináltam, remélem nem megy tönkre, gari már nincs rá.

Letöltöttem innen.

És ha jól értem akkor majd rá kell dugnom Itunes-ra és ott kell mókolni.

"9.3.1-es backup nem megy vissza régebbi rendszerre" ez mit is jelent? :)
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#12159) Ragnar95 válasza Süvi (#12158) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szoftveresen gyakorlatilag nem lehet tönkretenni az iOS készülékeket, szóval nincs miért aggódnod.
Igen, iTunesra rádug és ott shift (vagy OSX-en alt) nyomvatartása mellett a restore gombra rákattintasz, majd betallózod a letöltött fájlt.
Azt, hogy újként kell majd beállítanod az iPadet, tehát elveszik róla minden adat azok kivételével, amik iCloud Sync-el kerülnek fel iCloudba, mivel nem fogod tudni visszarakni a legújabb backupot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12160) univerzita válasza focvis (#12156) üzenetére


univerzita
addikt

Ahogy Ragnar95 fórumtársunk írta kell a 9.3 ipsw és shift +restore.

(#12161) Süvi válasza Ragnar95 (#12159) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm.
A back up miatt át kell gondolnom :)

(#12162) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#12159) üzenetére


vadászcsiga
félisten

DFU sem kell?

(#12163) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#12162) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem szükséges, mivel hivatalosan aláírt szoftverről van szó.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12164) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#12163) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha downgradelek én mindig abba teszem. Felesleges?

(#12165) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#12164) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így van, nem szükséges. Ártani nem árt, de működnie kell a downgrade-nek DFU nélkül is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12166) gzbotii válasza Ragnar95 (#12159) üzenetére


gzbotii
veterán

Várható javítás 9.3.1-re, vagy én is rakjam vissza a 9.3-at?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12167) Ragnar95 válasza gzbotii (#12166) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha elég sok felhasználót jelent a probléma és így eljut az Apple-höz a híre, akkor valószínűleg várható javítás.
Itt lehet jelenteni a hibákat az Apple-nél.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12168) silmatauki válasza Süvi (#12155) üzenetére


silmatauki
őstag

1. Továbbteszteltem. Bocs, tévedtem kicsit: a GoodReader palm rejection-je érezhetően jobb, mint a PDF Expert-é, illetve a Document 5-é. (Ez utóbbi detektálta a PDF Expert jelenlétét, és emiatt unlockolta a feature-jeit.) Ez utóbbiban soxor rajzolt ott is fals pontot, ahova leraktam a csuklómat. A GoodReader ilyenkor max. tévesen zoomolt egyet. Tehát érdemesebb a GoodReader-t használni, mint a másik kettőt.

Mindhárom appban lehet scrollozni két (nem egy – az a rajzolás) ujjal, és zoomolni.

2. a Samu Note-ban szabvány Wacom toll van, annak minden előnyével együtt: hovering, tökéletes(!!!!) palm rejection, gomb, elem/akku hiánya, kompatibilitás szinte minden másik Wacom tollal (pl. a 2014-es Note4-em Wacom tolla kompatibilis a 2003-as HP TC1100-asoméval!) stb. Persze van hátránya is, pl. a dőlésszöget nem látja, de ez írásnál (nem-rajzolásnál) úgyis teljesen mindegy. Bárki Apple-fan bármit is mondjon, a Wacom lényegesen jobb, mint az Apple Pencil.

(#12169) TayRol


TayRol
veterán

ipad mini 3-ra való üvegfólia jó a mini 2-re?

(#12170) br4adam válasza TayRol (#12169) üzenetére


br4adam
aktív tag

Igen, jó lesz rá.

(#12171) TayRol válasza br4adam (#12170) üzenetére


TayRol
veterán

köszi. :)

(#12172) Süvi válasza silmatauki (#12168) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, hogy megnézted.
Tovább bizonytalanodtam, hogy legyen-e váltás ill. hogy mi legyen :(
Fogok keresni videókat a neten.

Ragnar95 : Te pontosan melyik Jot Script van Neked, az új ( 2-es ) vagy korábbi?
Köszi

Lenne egy másik kérdésem.

Van egy alkalmazás, amit sokat használunk a családban. A lényege: a kiadó által megjelentetett folyóiratok, könyveket lehet letölteni, jegyzetelni, aláhúzni.
A kérdésem az lenne, hogy ha készülékváltás lesz, hogyan tudom az aláhúzásokat?
Nem lehet benne bejelentkezni, nincs semmilyen fiókhoz, felhasználói fiókhoz kapcsolni, a beállításoknál az alkalmazásba belemenve nincs szinkronizálás megemlítve.

Köszönöm

(#12173) Ragnar95 válasza Süvi (#12172) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A régi, le van árazva Amazonon, úgyhogy 20$-ért inkább ezt választottam, mint 70$-ért az újabb generációt, mire vagy kíváncsi ezzel kapcsolatban?

iTunes/iCloud backup elmenti minden alkalmazás adatait, ergo ha a backupot visszaállítod majd az új készülékre, megmaradnak az említett alkalmazásban a dokumentumokon végzett változtatások is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12174) Süvi válasza Ragnar95 (#12173) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, meg is nézem.
Mennyire pontos ez a toll, mennyire lehet vele finom vonalakat húzni. Volt már korábban tapasztalatod Jot pro eszközzel, hogy attól jobb-e vagy rosszabb? :)

Értem, tehát ha Ipad csere lesz, akkor nem új eszközként kell beállítani, hanem korábbi mentésből.
Fontos, hogy ugyan az a szoftververzió legyen rajta?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#12175) Ragnar95 válasza Süvi (#12174) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elég pontos és sokkal vékonyabb vonalakat lehet vele húzni, mint a puha végű stylusokkal. Adonit stylus-szal nem volt korábban tapasztalatom, csak sima puha végűekkel, azokhoz képest mindenképp sokkal pontosabban és vékonyabban lehet vele írni.

Így van, jobban jársz, ha visszarakod a biztonsági mentést az új eszközre, így megmarad minden adat és nem kell semmit sem újra beállítani. Annyi csupán a lényeg, hogy ne régebbi szoftververzió legyen az új készüléken, mint a régin, de újabb lehet rajta, nem kell ugyanannak a verziónak rajta lennie.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12176) Süvi válasza Ragnar95 (#12175) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm.
Te egyébként nem gondolkodsz a Pro-n és a tollon?
Milyen gyorsan ért ide a toll az amazon-ról?
A Noteability alkalmazásban vagy bárhol ki tudod használni, hogy aktív a toll, vagy csak kikapcsolt állapotban használod?
Aktívként használna nem túl nagy a lag?

[ Szerkesztve ]

(#12177) Ragnar95 válasza Süvi (#12176) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Annyit nekem nem ér meg se a Pro, se az Apple Pencil, amennyibe kerülnek, bár egy kicsit lassabb és egy fokkal kényelmetlenebb a jegyzetelés az iPaden jelenleg, mintha toll+papír kombót használnék, de ezt a kompromisszumot be tudom vállalni azért cserébe, hogy kereshetően meglegyen minden jegyzetem elektronikusan és ne kelljen csomó füzetet cipelni.
2hetet írtak szállításra, de nekem 1 hét alatt megérkezett a toll az USA-ból, szóval elég gyors volt.
Kikapcsolt állapotban nem használható a Script, csak bekapcsolva. A lag gyakorlatilag észrevehetetlen, nem zavaró egyáltalán.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12178) Süvi válasza Ragnar95 (#12177) üzenetére


Süvi
őstag

Hazamegyek rendelek egyet kipróbálom.
Kikapcsolva azt hittem, hogy működik úgy mint egy darab valami, ami szimplán érintkezik.
De jó hír, hogy a Noteability szereteti, remélem az Expert is fogja.
Valakinek jó lesz a családból. :)
Kíváncsi leszek mennyi lesz a szállítási költség.

Köszönöm

(#12179) Ragnar95 válasza Süvi (#12178) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, ez nem sima elektromos vezető alapon működik, mint az egyszerű stylusok.
Azt elfelejtettem a szállítási idővel kapcsolatban, hogy én nem a legolcsóbb szállítási móddal rendeltem, hanem a középsővel, az 7$ volt nagyjából, a legolcsóbb 5 körül van. Illetve én a UK-be rendeltem, de nem hiszem, hogy Magyarországra sokkal több lenne a szállítási idő/költség.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12180) lacy86 válasza focvis (#12149) üzenetére


lacy86
addikt

Nekem eddig tok normalis a mukodese.

(#12181) zolikaDB válasza focvis (#12156) üzenetére


zolikaDB
veterán

Eddig 16 ora volt a leggyengebb de siman 18 orakat hozott hetente, 9.3-al meg 14-15 ora nagyon max.
Ugyhogy ment vissza a 9.2.1.

(#12182) Noxy válasza zolikaDB (#12181) üzenetére


Noxy
veterán

Nekem meg továbbra is marad a 8.3. :D

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12183) zolikaDB válasza Noxy (#12182) üzenetére


zolikaDB
veterán

Eleve 8.4-el vettem :)
Most 14 oranal tartok es 52%-on van az akksi... (9.2.1)

(#12184) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Fillérekért sikerült szereznem egy Mini 2-t és nézegettem hozzá tokokat, covereket. Tényleg csak ilyet 8-20k között lehet kapni smart case-t és smart covert? Mondjuk szerintem cover elég lenne, az ugye csak a kijelzőt védi.

Live-Die-Respawn

(#12185) z67 válasza oriic (#12184) üzenetére


z67
őstag

Ozaki van 5-ért a telekomnál akcióban.

(#12186) Ragnar95 válasza oriic (#12184) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

T-nél le van árazva épp 3k-ra a Minire való Smart Cover. Biztos, ami biztos ellenőrizd, hogy jó-e Mini 2-re is a Mini 1-re való tok, de elvben 0.01inch a vastagságbeli különbség, szóval nem kéne, hogy baj legyen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12187) gzbotii


gzbotii
veterán

Kb meddig lehet visszarakni a 9.3-at?
Telefon is jobban merül, egyre inkább gondolkodom egy downgraden

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12188) blakey válasza Ragnar95 (#12186) üzenetére


blakey
titán

A Mini 1 tok jó a Mini 2-re, annyi a különbség, hogy a hátsó mikrofonnál nincs lyuk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12189) Ragnar95 válasza gzbotii (#12187) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Általában 2hétig írja alá az Apple a régi szoftvert az új megjelenése után.
blakey: köszi a megerősítést, akkor ez a kérdés is tisztázódott :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12190) blakey válasza gzbotii (#12187) üzenetére


blakey
titán

Számokban mit jelent a jobban merül? Nekem megy 11 órát és még van 10% az akksiban, üzemídő 103-104 óra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12191) gzbotii válasza blakey (#12190) üzenetére


gzbotii
veterán

Általában két napot szokta bírni, de tegnap 5 óra alatt (amiből 1,5 óra volt aktív) 50% merült.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12192) #93794560


#93794560
törölt tag

Most, amikor ezt írom, tíz perce vagyok bekapcsolva, és ez idő alatt 3%-ot esett az akku töltöttsége. Brutális. Remėlem jön erre egy javítás valamikor!

[ Szerkesztve ]

(#12193) #93794560 válasza gzbotii (#12191) üzenetére


#93794560
törölt tag

Visszaraktam a 9.3-at, remélhetőleg most már jó lesz az akkuidő!

(#12194) gzbotii válasza #93794560 (#12193) üzenetére


gzbotii
veterán

Holnap lesz idom ilyenekkel szórakozni, addig meg írd le a tapasztalatokat :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12195) #93794560 válasza gzbotii (#12194) üzenetére


#93794560
törölt tag

OK.

(#12196) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Irjatok bug reportot az apple-nek, fentebb linkelte egy kollega.

(#12198) gzbotii válasza zolikaDB (#12196) üzenetére


gzbotii
veterán

Megvolt. Remélem olyan hamar javítják, mint amilyen hamar elkúrták a 9.3-at :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12199) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok!

Találkozott már valaki "töltő -> nem töltő" iPad Air-el?
Hibajelenség, tegnap reggel feleségem feltette tölteni a rendes fali töltőre, 12%-on volt, este hazamentünk, és le van merülve, úgy hogy be volt dugva a töltőbe elvileg.
Kifújkáltam a csatlakozót, bedugtam a töltőjébe kiírja hogy tölt elvileg (nincs ott a csatlakozó hogy dugd be, ha kihúzom akkor ott van a csatlakozó hogy be kellene dugni) A képernyőn piros akkujelbe az utolsó rublika villog mintha töltene, de nem történik semmi, 1 órát volt töltőn semmi, bedugtam az asztali gép dedikált USB-portjába, ott is elvileg töltött, 1 óra alatt sem kapcsolt be.
Próbálgattam a home+powert kb 30-40x nem változott semmi.
Éjszakára fent hagytam a fali töltőn (kb. 8 órán keresztül), reggelre sem töltődött annyit hogy be lehessen kapcsolni.
Mi lehet a hiba? Akkucsere megoldja? Vagy logic board töltővezérlő részén lehet bibi? Másik kábellel is próbáltam, de a fali töltőjén a 6S-em pikk pakk feltöltött 100%-ra.
A fali töltő alatt a 15W-os iPad töltőt értem.
A tablet mostanában éri el a 2éves kort.

Köszönöm a segítséget előre is!

(#12200) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Nem tudtom megoldást arra a problémára, hogy az iTunes nem ismeri fel az iPad-et? Múltkor tettem újra a Win10-t, utána simán felismerte, tegnap rákötöttem, és csak azt dobja fel az iPad, hogy szeretném-e megosztani a képeket/videókat a Pc-vel. De iTunes-ban semmi..

iTunes reinstall? :U

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.