Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) bajnokpityu válasza #93794560 (#8000) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mik ezek a konkrét gépek?
osános fosok? totál hibamentes összes androidos eszközöm...
a mini 1nél klasszisokkal gyorsabb,stabilabb. nem zár be semmit, sose volt újraindítva.

ezt a samut meg konkrétan ajándékba adta a t-comos előfizu mellé a szolgáltató, listaára meg talán 23eFt. és komolyan mondom, hibátlan. üti vágja, birja.

mini1et egyszer ejtette el, eltört a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8002) TheMarci válasza bajnokpityu (#8001) üzenetére


TheMarci
addikt

Az, amit a T adott egy használhatatlan vacak. Már az sok másodperc, mire egy weboldalt betölt, de egy alkalmazásból kilépés, majd másik megnyitása is több mp a kijelzőjéről nem is beszélve. A tablet nem dobálásra lett kitalálva, inkább legyen jó anyagból, mint gagyi műanyag, ami nem törik.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#8003) bajnokpityu válasza TheMarci (#8002) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mini 1hez képest villám. és onnan indult a beszélgetés.
és gyereknek venné, ami meg tuti le fog esni 1-2 alkalommal.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8004) Ragnar95 válasza bajnokpityu (#8001) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért ne csodálkozzunk már,h egy 10"-os üveglapot ha leejtesz a földre, betörik :DDD
Azt meg nem tudom elhinni,h egy 23k-s Samsung tablet jobb legyen, mint egy Mini :U Concorde tablet volt asszem, amit említettem, hardveresen árkategóriájában az egyik legerősebb, de hacsak nem Nexus, akkor 100k alatt nem igazán szórakoznak optimalizációval, így bármilyen hardver is van alatta, az kevés...
Gyereknek is rá lehet rakni tokot és akkor rögtön nem törik. Ráadásul nem mindegy, mekkora gyereknek, ha mondjuk 8-10év körüli már, akkor simán tud vigyázni a tabletre...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8005) #93794560 válasza bajnokpityu (#8001) üzenetére


#93794560
törölt tag

Két tablet is volt. Egy Asus MeMoPad 7, és egy Prestigio Multipad Diamond 8 colos. Az egyikben kétmagos, a másikban pedig négymagos processzor volt. Az elsőn Jellybean 4.1.1 volt, a másikon pedig 4.2.2. Ennél nagyobb verziójú Androidok nem készültek rájuk.

Hibamentesen működtek, csak egyre lassabban.

[ Szerkesztve ]

(#8006) bajnokpityu válasza Ragnar95 (#8004) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De, működés szempontjából egyértelműen jobb.
Kijelzője ronda, de mini 2 alatt szvsz felejtős az ipad. Mini2 egész más.

Magamnak Nem kéne, de gyereknél nem kell ettől jobb. mini, meg ahogy nőtt a firmware szám, úgy lett a lassuból egyre használhatatlanabb levélnehezék.

Erre gyárilag 4.4et tettek. Négymagos, kis kijelzős. Annyira imádja, viszi magával mindenhova.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8007) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Hali...

Új iPadról még nem lehet tudni semmit mit terveznek bele?

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#8008) hyperspace válasza Szabikaa20 (#8007) üzenetére


hyperspace
őstag

mobilarénán ez az utolsó hír.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#8009) Hauptmann válasza sanyi0627 (#7994) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hm, ez így nem túl megnyerő. Akkor hová érdemes vinni Pesten a cuccot érintőkijelző cserére?

(#8010) Szabikaa20 válasza hyperspace (#8008) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Na ne már...idén akartam cserélni és lehet nem is lesz?! :F

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#8011) hyperspace válasza Hauptmann (#8009) üzenetére


hyperspace
őstag

iphone kijelzőjét én a westendbe vittem isamurai-ba, elégedett voltam.

@Szabikaa20 cserélni tudod, de az air 2-re. :P

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#8012) Szabikaa20 válasza hyperspace (#8011) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát arra nem szeretném,azért is vártam/várom az új iPadot...Annyival nem tud többet hogy megérje váltanom 2-esre,legalabbis nem használnám ki.Akkor már csak reménykedem!Úgyis karácsonyra szerettem volna az újat,lehet onnantól már nem kell várni sokat és tavasszal kiadják az ájfonokkal meg iMacekkel... :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#8013) univerzita válasza Szabikaa20 (#8012) üzenetére


univerzita
addikt

Lehet váltani Pro- ra. Nos valóban úgy tűnik hogy idén nemlesz új Air. Én viszont tegnap olvastam hogy lehetséges hogy mégiscsak idén is lesz új Air. Kíváncsian várom a fejleményeket.

(#8014) Szabikaa20 válasza univerzita (#8013) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Mármint Pro mire?Macbookra?Jó lenne,mindig olyankor baszakodnak mikor én akarok Apple terméket venni! :O :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#8015) univerzita válasza Szabikaa20 (#8014) üzenetére


univerzita
addikt

http://www.macrumors.com/roundup/ipad-pro/

(#8017) Atlantisz48 válasza #05304832 (#8016) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Kevésnek véled?

(#8018) Szabikaa20 válasza univerzita (#8015) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ez már túl nagy a mini meg kicsi...Én maradok a 9,7"-nál... :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#8019) univerzita válasza #05304832 (#8016) üzenetére


univerzita
addikt

Ha mégiscsak beigazolódik a ( feltevés!) hogy lesz Air3 A9 procival és még több ram- al akkor a Pro- nak erősebbnek kellene lennie. Én szerintem a Pro - n nem iOS fog futni ( én véleményem )

(#8022) vadászcsiga válasza #05304832 (#8020) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mert azt mondják hogy ők 512mb, majd 1-2Gb-tal is meg tudjak csinálni azt amit az android a többszörösével.

(#8023) #93794560 válasza vadászcsiga (#8022) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez valahol érthető is, hiszen az én retinás mini2 iPad-em 2048x1536 pixeles felbontás mellett, ugyanannyi memóriával és ugyanolyan erősségű processzorral nagyságrendekkel simább, stabilabb, mint az előző, középkategóriás Androidos tabletem, 1024x768-as felbontással.

(#8025) Ragnar95 válasza #05304832 (#8024) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Már nem azért, de a betöltődési sebességhez gyakorlatilag semmi köze a RAM méretének... A böngésző és a CPU sebessége a fő meghatározó tényezők ezen tekintetben.
A tablet pedig még mindig nem váltja ki a teljes értékű asztali oprendszert és gépet, így kár is elvárni,h ugyanazt tudja.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8027) Ragnar95 válasza #05304832 (#8026) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az újratöltés a betöltés sebessége két teljesen különböző dolog :U
Az újratöltések gyakorisága, de nem sebessége függ a RAM méretétől, hiszen minél nagyobb a RAM, annál több és nagyobb weboldalt tud böngészés esetén a RAMban tárolni a böngésző, ergo nem kell őket újratölteni, de a betöltés sebességét csak a CPU és böngésző sebessége határozza meg...
És kár a placebo-t és az informatikai tényeket keverni egymással.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8028) Urban Terror


Urban Terror
tag

Sziasztok! Azt tapasztalom egy ideje, hogy a gmailes leveleim nem nagyon akarnak megérkezni az ipad postaladajaba, még manuális frissítéssel sem. 2 napja egy levelet sem szinkronizalt le, úgyhogy kitöröltem a gmailes fiókot, majd újra megpróbáltam élesíteni, de a belépési adatok megadását követően, amikor a csuszkakkal mutatja, a szinkronizalando tételeket (e-mail, kontaktok, naptár, stb) akkor "homokorazik" majd visszalép az új fiók felvetele menüre. Természetesen a Gmail fiók létrehozása nélkül.
Tapasztalt valaki hasonlót? Csináljak egy visszaállítását?

(#8029) Ragnar95 válasza Urban Terror (#8028) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gmail fiókként vagy exchange-ként használtad eddig és most melyikként próbálod beállítani?
Esetleg Outlook appot próbáld ki, ott van push is és kezeli elvben a gmailt is tökéletesen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8030) Urban Terror válasza Ragnar95 (#8029) üzenetére


Urban Terror
tag

Új fiók hozaadasanal a Google-t választom. Korábban is így tettem. Böngészőből be tudok lepni (jo, mondjuk ez nem meglepo).

Tehát igen, Gmail (Google a hozaadasanal) fiókkent hasznaltam

Szóval, ha exchange-ben allitom be a gmailt, az mukodhet?
Kiprobalom.

[ Szerkesztve ]

(#8031) Ragnar95 válasza Urban Terror (#8030) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, pont az Exchange nem fog működni, mert letiltotta a google, gmailként működnie kéne.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8032) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Tegnap este amikor nagy csend volt, figyelmes lettem arra, hogy amikor kinyitom az okos tokot, az Ipad-nél, akkor ugye bekapcsol a kijelző, és amikor bekapcsolt, abban a pillanatban hallottam egy kattanást, nagyon halkan. És akkor ki is próbáltam többször, hogy ha kinyitom lassan, akkor megint lehet-e ezt hallani, és igen. Úgy is kipróbáltam, hogy a Home gombot megnyomtam, és akkor is lehetett hallani ez a nagyon halk kattanást. Szerintetek ez ilyen kell legyen? Ti is megtudnátok nézni, hogy halljátok-e? IPad Air 1-ről van szó.
Lesz ebből bármi gond a későbbiekben?

Előre is köszönöm.

Üdv:

Zoli

(#8033) univerzita válasza Atlantisz48 (#8032) üzenetére


univerzita
addikt

Nálam is van kattanás.

(#8034) #93794560 válasza Atlantisz48 (#8032) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez egy hangeffekt, amit a tablet kikapcsoláskor kiad. Természetes.

(#8035) Atlantisz48 válasza #93794560 (#8034) üzenetére


Atlantisz48
őstag

De én nem a kikapcsoló hangról beszélek, hanem amikor bekapcsol akkor van egy NAGYON halk kattanás.

(#8036) #93794560 válasza Atlantisz48 (#8035) üzenetére


#93794560
törölt tag

Bekapcsoláskor nálam teljesen néma, igaz, az enyém retinás Mini2.

(#8037) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!
iPadre videókat hogy tudok másolni? .avi kiterjesztésűek, szeretnék útra magammal vinni pár filmet, mi a módja, hogy felvarázsoljam rá?

Köszi! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#8038) TheMarci válasza szezso15 (#8037) üzenetére


TheMarci
addikt

Vagy nplayer (legjobb), vagy más lejátszó, amibe bele tudod másolni, vagy átkonvertálod, hogy itunes is kezelje. (mp4 asszem)

Do You Dream?

(#8039) szezso15 válasza TheMarci (#8038) üzenetére


szezso15
addikt

Köszi, megvan! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#8040) univerzita válasza szezso15 (#8037) üzenetére


univerzita
addikt

Ingyenes AcePlayer. Belemásolod iTunes -al a AcePlayer documentumok részére.De talán simán wifin is lehet.( Elkéstem )

[ Szerkesztve ]

(#8041) Auratech


Auratech
őstag

Ingyenesen van még a VLC is.

Auratech Field Recording

(#8042) webdeejay


webdeejay
aktív tag

Sziasztok!

Mostanaban gondolkodom egy retina ipad minin, leginkabb jatekra, netezesre es olvasasra kellene. Emiatt szolgaltatonal veszem. Viszont hamarosan jon gondolom az uj ipad mini es az lenne a kerdesem, hogy kibirjam-e addig, vagy ezekre meg ket evre is siman eleg a 2/3? Mennyi ido amig az uj megjelenhet szolgaltatonal kb?

[ Szerkesztve ]

(#8043) Ragnar95 válasza webdeejay (#8042) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Még 2 évig elég lesz a Mini 2 is, a 3 nem éri meg, mert konkrétan csak a touch ID-val tud többet, csak az meg nem feltétlen éri meg a felárat.
Általában ősszel érkeznek az új iPadek. Arra nem emlékszem,h itthonra a szolgáltatókhoz mekkora késéssel szoktak érkezni.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8044) Szabikaa20 válasza Ragnar95 (#8043) üzenetére


Szabikaa20
őstag

1,5-2hónap...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#8045) BoC1ka válasza webdeejay (#8042) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Két évig még bőven ki fog szolgálni. Én most vettem Airt. Idén szerintem az Ipad Pro lesz a maga megnövellt kijelzőkével a nagy dobás.

YNWA

(#8046) vadászcsiga válasza BoC1ka (#8045) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egy monitort kell majd magunk elott tartani? Harmadik kezet kell majd növeszteni. Férfiak előnyben :D

(#8047) Szabikaa20 válasza vadászcsiga (#8046) üzenetére


Szabikaa20
őstag

:C :DD
Viccet félretéve...Nem tudom minek lesz az a Pro?!Az Airt is elég nehéz tartani,ráadásul 12"kijeljőt 40-50cm tartani a szem előtt,hát nem tudom...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#8048) vadászcsiga válasza Szabikaa20 (#8047) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Azt mondjak OSX fut majd rajta

(#8049) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#8048) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez mondjuk 100%,h kamu, van annyi esze az Apple-nek,h ne csináljon hibrid oprendszert, mert abból jó sosem sül ki. Főleg, hogy most hozták ki a MacBookot, ha hibrid oprendszert akartak volna, arra megcsinálják, tabletre tuti nem fog jönni OSX.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8050) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#8049) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor passz. Lehet hogy a pro is kamu

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.