Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7151) liksoft válasza elnofx (#7146) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

SMART mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7152) liksoft válasza warrior28 (#7144) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A CRC hibák régóta megvannak. Mivel azok nem szaporodnak, átviteli hiba nincs.

Fagyást okozhat a videokártya hibája is. Esetleg tuning is (nem tudom, van-e Nálad).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7153) warrior28 válasza liksoft (#7152) üzenetére


warrior28
aktív tag

Kék halálnál általában ezt írja ki: bad pool caller

(#7154) PimpDaddy


PimpDaddy
csendes tag

Hello.

Sziasztok.

A Következö a Problémám: A vinyón Vista volt amit én letöröltem mert Xp-t akartam telepiteni helyette. Ez nem sikerült mert a windows nem települt fel csak egy darabig majd vagy újraindult a gép vagy kiirta hogy nem lehet irni ill. olvasni a Vinyórol!!!
Addig addig probálkoztam hogy most már a bios sem veszi észre a Vinyót , és meglepöen halk. Kivettem és ahogy a kezemben forgattam hallottam hogy forog a lemez ami egy épp lemeznél nem hallható!!! Mi lehet a hiba? Meghalt a vinyó , esetleg csak az elektronika?
Ha igen akkor még menthetök az adatok amik rajta voltak? Fontos mert sok fénykép volt rajta ami nekem fontos és máshol nincs meg!!!

A Winchester maga egy Maxtor 160 Gb Pata!!!

Válaszokat és tanácsokat elöre is megköszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#7155) PimpDaddy


PimpDaddy
csendes tag

Hello.

Sziasztok.

A Következö a Problémám: A vinyón Vista volt amit én letöröltem mert Xp-t akartam telepiteni helyette. Ez nem sikerült mert a windows nem települt fel csak egy darabig majd vagy újraindult a gép vagy kiirta hogy nem lehet irni ill. olvasni a Vinyórol!!!
Addig addig probálkoztam hogy most már a bios sem veszi észre a Vinyót , és meglepöen halk. Kivettem és ahogy a kezemben forgattam hallottam hogy forog a lemez ami egy épp lemeznél nem hallható!!! Mi lehet a hiba? Meghalt a vinyó , esetleg csak az elektronika?
Ha igen akkor még menthetök az adatok amik rajta voltak? Fontos mert sok fénykép volt rajta ami nekem fontos és máshol nincs meg!!!

A Winchester maga egy Maxtor 160 Gb Pata!!!

Válaszokat és tanácsokat elöre is megköszönöm!!!

(#7156) djbahool


djbahool
senior tag

Az lenne a láma kérdésem, hogy ha particionálás után formázok egy HDD-t, akkor kisebb vagy nagyobb cluster méretet célszerű beállítanom? (gondolom befolyásolja az írás/olvasás sebességét)?

(#7157) liksoft válasza djbahool (#7156) üzenetére


liksoft
nagyúr

Felhasználástól függ. Nem túlzottan számít NTFS esetén.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7158) liksoft válasza PimpDaddy (#7155) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Mentésre addig van remény, míg kiderül, hogy már nincs. Ehhez szakembert tudok javasolni. A Maxtorok mechanikája nehezen menthető (a WD rosszabb), de van rá esély, ha elektronika vagy fejszerelvény a hibás. Ha felület, akkor lehet, hogy már csak ecsettel menthető zacskóba. Nem érdemes erőltetni, az állapota csak rosszabbodni fog. Vagyis az esélyek csökkennek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7159) swoody válasza liksoft (#7150) üzenetére


swoody
senior tag

És minek számit ha ugyan azon a particion másolok? Mert ott is kb. 18mb/s.

(#7160) liksoft válasza swoody (#7159) üzenetére


liksoft
nagyúr

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

Ott nem két pont között ugrál a fej ugyanúgy mint két partíció között? :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7161) swoody válasza liksoft (#7160) üzenetére


swoody
senior tag

Tegyük fel értem.De bevan lassulva mert kb. 2-3 hete ilyen lassu azelött gyors volt.

(#7162) liksoft válasza swoody (#7161) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor azt nézd meg, PIO módban megy-e. Esetleg a SMART értékekre is jó lenne ránézni, hátha működési gondjai vannak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7163) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Üdv!
Arra kérnék választ, hogy ebben az állapotban ez a merevlemez megérett-e a garanciás cserére?
A kondíció nagyon leromlott, de a S.M.A.R.T. fülön még minden zöld.
2 HD Sentinel kép:
[link]
[link]
Előre is köszönöm a segítséget!

(#7164) murga


murga
tag

Sziasztok!
Tud vki bármilyen módszerről ami visszanyerheti egy winyós asztali dvd felvevő (Pana DMR EH50)felvételeit?

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#7165) misirulez válasza murga (#7164) üzenetére


misirulez
senior tag

Vinyót nem tudod kiszereleni?
Ha igen akkor be a gépbe és getdataback...én így csinálnám.

Üdv
Misi

(#7166) murga válasza DarkDeer (#7163) üzenetére


murga
tag

Én gyorsan lementeném az adatokat róla, és felraknám polcra múzeumi darabnak...,, :O

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#7167) misirulez válasza DarkDeer (#7163) üzenetére


misirulez
senior tag

Ha hozzám hoznának így egy vinyót én cserélném garanciába, de kérdés, hogy hol vetted?
Ott kellene megkérdezni.

Vagy csináld úgy, hogy bemész és megmondod, hogy néha nem mukodik teljesen jól.
az lessz az első dolguk, hogy hdd sentinelt néznek, és ha ezt meglátják + tudomásul veszik, hogy panaszaid vannak rá, mégha nem is igaz, cserélni fogják

ja és csinálj ugy mintha egyáltlaán nem értenél hozzá :P

Üdv
Misi

[ Szerkesztve ]

(#7168) murga válasza misirulez (#7165) üzenetére


murga
tag

már próbáltam... gép el sem indult ha rákötöttem...
Azt mondják DCF fájlrendszere van...
nem tom mi az... :F

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#7169) misirulez válasza murga (#7166) üzenetére


misirulez
senior tag

Ja igen azt elfelejtettem mondani, hogy első dolog lenne az adatmentés. :D

(#7170) murga válasza murga (#7164) üzenetére


murga
tag

Elfelejtettem mondani... véletlen törlésből keletkezett az adatvesztés... :W

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#7171) misirulez válasza murga (#7170) üzenetére


misirulez
senior tag

Jaaa...
Akkor arra sok program van, én is egyszer ebből a topikból találtam rá egy ilyen progira ami törölt fájlokat előkerít, de már a nevére sem emlékszem, sztem érdemes utánaolvasnod.

(dcf-re rákerestem google-n, de nekem úgy tűnik mintha ehhez most ennek nem lenne köze, bár szakmai angolom nem a legfényesebb. :) )

szerk.:
Ja és úgy kösd rá a gépedre, hogy az eredeti vinyód is rá legyen kötve a gépre, nem csoda ha el sem indult, hisz nem hinném, hogy lenne rajta oprendszer. :)
Gondolom lehet jumperelni a vinyót, nem?

Üdv
Misi

[ Szerkesztve ]

(#7172) liksoft válasza murga (#7170) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha minden igaz, MPG2 formátumban rögzít. Így mpg-t felületen megtaláló progival a felületet le tudod menteni egy vagy több file-ba (valószínűleg egy lesz). Utána már csak vágni kell. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7173) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Hi.
Iinfó kellene.
Nos eddig egy 36-os raptort használtam, de most lehet benevezek egy radi0 rendszerbe.
Nem szeretnék új wint tenni, hanem ghostal áttenni a partíciót.
Anno a raptort mikor megvettem akkor ís így költöztettem át a pata 120-as maxtorról, a satás raptorra, minden gond nélkül.
A kérdésem az lenne, mivel ugye azért a raid kicsit másabb, hogy kell e valamit állítgatni ghost elött vagy után ha működő wint szeretnék kapni, vagy nem megoldható?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7174) harcoska


harcoska
csendes tag

Hello!
Van egy samsung 400Gb os HDD es ujrainditas utan egyszer csak azt dobta hogy Invalid partition table, azt hallotam ez vmi gyakori hiba es erre kene nekem vmi megoldas mert a rendszer es miden mas fontos adat a vinyon volt.Ha masik gepbe raktam akkor ott nem latszott semmi, de ha megneztem getdatabackell akkor lattam rajta mindent.Talalkozott mar vki ilyennel?

(#7175) Core2duo6600 válasza harcoska (#7174) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, valami összekavarta a particios táblát
Lehetet féreg, vagy muszaki gond.
Gyakori hibának nem nevezném, akkor jött elő, amikor probálkoztam különböző particióbuzerálásokkal, és valamit elszurtam, vagy kretén volt a progi.
Egyszer hazavágta rendesen ujra kellett formázni. . .
Mindenképpen szoftveres eredetü a dolog szerintem

(#7173) Shkiz0

Mindenképpen kell neki a raid progija.
szerintem nem megoldható reinstall nélkül, vagy ha igen legalább annyit kell szöszmötölnöd, amennyi idő alatt ujra is teszed a rendszert

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7176) Core2duo6600 válasza PimpDaddy (#7155) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Érdemes megpróbálni erre szakosodott cégnél, nem lesz olcsó, és tessék máskor rendszeresen archiválni, külsúő usb hdd a legcélszerübb, vagy optikára

(#7157) liksoft
Mikor mire célszerű tenni ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7177) BoGyo[ME] válasza liksoft (#7149) üzenetére


BoGyo[ME]
tag

Köszi pont erre lenne szükségem, otthon kipróbálom...
(de nincs külön RAID kontrollerem, csak az alaplapi...)

(#7178) tdd587


tdd587
őstag

Sziasztok,

A következő problémám van: tegnap vettem egy WD10EACS winyót, ezt a szép halk green fajtát 1TB méretben. Nos amikor a géphez csatlakoztattam, akkor órákon át folyamatosan hallatott 10-15 másodpercenként valami kis kattanó hangot, ilyenkor az egész win is megreccent (GUI megállt, mp3 stop) egy-egy pillanatra, aztán ment tovább megint. Végig ezt csinálta üresjáratban is (!), nem csak formázás alatt. Próbáltam külső USB rack-ben is, szintén ugyanez. Neki is estem mindjárt a HDSentinelnek, de semmi, minden SMART érték normális, a winyót valóban én bontottam ki, semmi jele súlyos motorikus vagy egyéb hibának. System logban szintén semmi bejegyzés.

Elkezdtem rá próbaképpen másolni, most mintha egy órája nem csinálja már. Látom itt igazi profik is irogatnak, mi lehet ez? Látott már valaki ilyet? Lehet tényleg valami nagy gáz van, amit nem irogatnak a SMART-ba? Hamarosan meghal a dög?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#7179) OddMan


OddMan
őstag

A HDTune azt írja a samu HD642JJ SATA-II merevlemezemre, hogy UDMA-5 módban működik. A support résznél pedig UDMA7-et jelez ki. Rá lehet valahogyan venni a HDD-t, hogy UDMA-5 helyett UDMA-7 üzemmódban működjön? :U Persze csak akkor próbálkoznék vele, ha hoz némi sebességnövekedést. Az AHCI mód nincsen bekapcsolva a BIOS-ba, jelenleg IDE (Enhanced) van beállítva.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#7180) Core2duo6600 válasza tdd587 (#7178) üzenetére


Core2duo6600
veterán

(#7178) tdd587
Szerintem leállította a motort, de csak egy tipp, és amikor copyztál rá, akkor dolgozott, és akkor nem.
De majd valaki tapasztaltabb megmondja, de amikor megmerevedik a gui leáll a zene, nálam akkor volt, amikor rossz volt a kontakt a hdd tábkábelénél, és leállt majd ujra indult.

(#7179) OddMan

Milyen déli hid van a lapodon ?
Mert nálam is ugyanez a helyzet, régebbiek 1 kivételével a hdd ém, de csak 5 ben mennek, holott tundnának 6 ban az uj 7 ben.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7181) Dusee


Dusee
őstag

Hello!
az lenne a problémám, h van egy Seagate Barracuda 500gb 32mb SATA vinyóm, és tegnap inditom a gépet, üzemel kb 5 percig és kifagy, egér mozog, de minden megvan fagyva, a vinyó nem csinál semmit!
meg szokott olyan is lenni, h inditom a gépet, és néha van vinyó, néha nem, de eddig ilyet sose csinált!
aztán leformáztam, vista ujra fel, akkor ment is, de ma kapcsolnám be és amikor jönne a pábámpábámm vistában kifagyott, a vinyó meg kerregett!
nem tudom mit csináljak :F
még garanciális, vigyem vissza?
amugy 3 hónapos a vinyó!
PLS HELLPP!
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7182) Core2duo6600 válasza Dusee (#7181) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ha nem marad a hdd áram nélkül, akkor vidd vissza.
Ill, még alaplap is lehet érdemes lenne egy másik hdd vel is megnézni

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7183) Tomate válasza Dusee (#7181) üzenetére


Tomate
veterán

Ilyen konfigot egy LC power táppal hajtasz? Azonnal cseréld le és valószínű megoldódik a HDD-s problémád is!

(#7184) tdd587 válasza Core2duo6600 (#7180) üzenetére


tdd587
őstag

Formázás közben is csinálta, szóval pörög az a motor. Ezt a fordulatszám vezérlős hülyeséget meg szerintem pont ebben a fórumban zárták ki a hozzá értők (én nem vagyok az), szóval azt se hiszem, hogy felpörgési/lassítási gondról lenne szó.

P35 lapom van, ha ez segít valamit. Kisebb WD winyók és Samsung F1 1TB gond nélkül üzemelnek ezekről a csatikról. Valami ezzel a winyóval van. Vagy csak volt, most nem akadozik, másolok rá még, hátha felkiált és vihetem vissza...

Csak így nem tudom használatba venni, azért vettem még egy 1TB-ot, mert szeretném tartós adattárolásra használni, de így?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#7185) Dusee válasza Tomate (#7183) üzenetére


Dusee
őstag

de az érdekes h 3honapig megy rendesen, és egyszerre meg nemkap elég áramot?
na m1 ha meglesz a garipapir kicseréltetem!

(#7186) kem válasza Dusee (#7185) üzenetére


kem
addikt

az nem érdekes, hanem szerencse:)

Köszi!

(#7187) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Milyen progival lehet egy hdd nek a max udma jat állítani ?
Véletlen elállítottam 7 ről 6 ra
a lap ugytunik csak 5 öst visz jelenleg ide modban
Viszont jobb lenne a 7 esen lenne :)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7188) kem válasza Core2duo6600 (#7187) üzenetére


kem
addikt

BIOSból nem megy? vaga vinyó gyártójának programja?

Köszi!

(#7189) Core2duo6600 válasza kem (#7188) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Biosból nem megy, ott csak max 5 öt bir, ezzel nincs is gond
Samsung progival sikerült egy WD ét elállítani :(, véletlen
Azzal a progival nem tom 7 re visszatenni, mert max 6 ost lehet beállítani, ahogy láttam csak azt :(

A WD oldalán semmi használható nincsen

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7190) kem válasza Core2duo6600 (#7189) üzenetére


kem
addikt

a vezérlőd is támogatja a 7-et?

Köszi!

(#7191) Core2duo6600 válasza kem (#7190) üzenetére


Core2duo6600
veterán

NEM
De ettől fuggetlenül szeretném ha a hdd sentinel ezt írna ki ugy mint a másik 2 re max értékként

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7192) Dusee


Dusee
őstag

nah visszavittem gariba kicserélik, 2 hét kb... :(
adtak egy 10 gigást addig :O

(#7193) Tomate válasza Dusee (#7192) üzenetére


Tomate
veterán

10 gigásat? Ez vicc? Arra mi fér? :U De az LC power tápot még mindig cseréld le én azt mondom!

(#7194) OddMan válasza Core2duo6600 (#7180) üzenetére


OddMan
őstag

(#7180) Core2duo6600
Milyen déli hid van a lapodon?

Intel ICH9R

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#7195) Dusee válasza Tomate (#7193) üzenetére


Dusee
őstag

cserélem, azon vok, csak vgaval 1ütt veszem majd!
am ráment a xp+driverek+alapcuccok+pár zene és még van 5giga szabadon :D
valahonnan szerválok egy nagyobbat mer ez gyász lesz igy...meg kattog, kerreg összevissza :O

(#7196) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok van egy dell noti azon gyakorlok :DDD.Volt már rajta vista ,linux és most egy osx próbáltam feltuszkolni rá.De a winyót nem tudom teljesen legyalulni mert mindig fent tart egy 7.5MB részt amit nem tudok letörölni azt miképen tudnám teljesen szűzzé tenni a winyót.Már probáltam Hiren Bootal a linuxal de azt 7,5MB nem tudom letörölni :O.Gondoltam rá,hogy nem a "gyárban" alakították ki mert ha vistát vissza teszem akkor egyből aktiválja magát,ezért gondolom ez nem egy speckó partíció és eböl és a vista.De ha valaki tud olyan progit amivel teljesen letudom gyalulni a winyót azt megköszönném.

(#7197) Core2duo6600 válasza OddMan (#7194) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor ez a vezérlő miatt van, nekem is 5 oson megy, nekem eggyel régebbi.
ich8r es van

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7198) V.L.


V.L.
aktív tag

Üdv!

Adott egy 40GB-os Maxtor ATA/133-as HDD. A problémám az, hogy csak a bios látja. Semmit nem tudok vele csinálni. Van egy Hirens.BootCD nevezetű boot cd-m amivel eddig minden olyan problémát tudtam orvosolni amit win. alatt nem sikerült. Na ezzel a boot cd-vel se mentem semmire, mert csak azt a válasz kaptam, hogy az eszköz nem áll készen. Két gépbe is beleraktam, az eredmény ugyan az.
Vessek rá keresztet, aztán mehet a kukába, vagy van még valami esély arra hogy megjavuljon?

(#7199) Core2duo6600 válasza V.L. (#7198) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A motor elindul ?
A Maxtor oldalán lévő progival próbáltad már mélyformázni, néha ez feléleszti.
Ha az sem látja, akkor valamit letilthatott, vagy egyszerűen beszart, hisz nem mai darab már.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7200) V.L. válasza Core2duo6600 (#7199) üzenetére


V.L.
aktív tag

Igen a motor elindul. Nem vágom melyik lehet az a progi. egy linkel ki tudnál segíteni?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.