Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41451) King Unique válasza patow (#41449) üzenetére


King Unique
titán

:K [link]

De gyártói oldalon is látszanak a különbségek, illetve beleolvasol magyar nyelvű felhasználói útmutatójába [link], ott le van írva minden.

[ Szerkesztve ]

(#41452) patow válasza King Unique (#41451) üzenetére


patow
senior tag

Köszönöm,mindenképpen kicseréltetem de ha jól értem ez a kikapcsolás állítás csak akkor működik ha pc-vel van összekötve,tv-nél nem.

(#41453) King Unique válasza patow (#41452) üzenetére


King Unique
titán

Ezeknek az elsődleges rendeltetése PC és notebook, valamint azokhoz tartozó desktop OS-en való használat és kompatibilitás.
Az, hogy manapság sokan praktikussági, kényelmi okokból rákötik TV-re, médialejátszóra, routerre stb., az egy másik dolog, lutri azokon mi, hogyan fog működni...felülbírálhatja az adott külső eszköz egyedi beállítása...

(#41454) andris811


andris811
tag

Sziasztok!
Vettem egy ssd-t és macrium reflect-tel klónoztam a rendszeremet rá. Most az a gondom, hogy hiába ment minden jól, csak azért is a hdd-ről bootol be a rendszer. Ha leválasztom, akkor pedig be se bootol. Mit csinálhattam rosszul, vagy kihagytam valamit?

De azt is átklónoztam! :)

[ Szerkesztve ]

(#41455) Zsivaagoo válasza andris811 (#41454) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A Win7/8/8.1/10 100MB-os boot partícióját nem klónoztad át.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#41456) andris811 válasza Zsivaagoo (#41455) üzenetére


andris811
tag

Nem az a baj, mert ezt is megcsináltam. Olvastam olyat, hogy a windows nem ismeri fel az új lemezt, mert nem arra lett telepítve...

(#41457) Tikakukac


Tikakukac
titán

Adott egy 1TB-os WD RED.

Egyszer úgy gondolta, hogy elkezd kattogni. Meg nem felpörögni. Gépen belül sem, külső rack-ben sem. Volt sípolás, süvítés minden amit egy megmakkant vinyó szokott csinálni. Aztán addig szórakoztam vele míg elindult. Aztán 15 sec után leállt. Ezt játszotta egy darabig. Aztán valahogy sikerült megmaradnia, lementettem mindent. Azóta ész nélkül dugdosom mindenhova, formázom, tesztelem, még mindig 100/100-as és nem csinál semmi furát. Pedig már 4 órája írom a teljes törlős WD progival és nem kapcsol le nem csinál furát.

Na ezt a vinyót hogyan gariztatom le? Mert, hogy ezen nem tárolok semmit az is hétszentség.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41458) Agyzuzo válasza Tikakukac (#41457) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nekem egy WD Blue játszotta ezt még régen (500 gigás volt). Sőt, miközben mentettem le róla az adatokat azt játszotta hogy 5-10 percenként lekapcsolta magát, gép újraindít, megint ott volt. Közben Sentinel 100/100-at írt rá és a saját diagnosztikai szarja is azt jelezte hogy semmi gond. Az utolsó adag másolásnál pedig már le se kapcsolt. De utána inkább nem használtam többet, azóta is az egyik szekrényemben pihen. Sztem próbáld meg beadni garba, mondd meg hogy random időközönként kikapcsol, hátha...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#41459) Tikakukac válasza Agyzuzo (#41458) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy 16k-s HDD-t amin van gar is bőven biztosan nem nyelek csak úgy be :N

Most pölö megint lekapcsolt. Egész éjszaka ment. Na akkor ez lesz írom 1 hétig hátha megmakkan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41460) tpeter77 válasza Tikakukac (#41457) üzenetére


tpeter77
addikt

HDD Tune Pro 5.50 változata mit mond rá? Csinálj Error scant, nézd meg a Health ablakot.
Futtass le Benchmark, Random access, Extra teszteket, hogy látsz-e valami hibát.

(#41461) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Volna egy apró problémám, ezzel kapcsolatban szeretném a tanácsotokat kérni.
Vettem egy 3TB-os HDD-t. Felraktam rá egy Win7 x64-et, elkezdtem megformázni, de nem tudtam úgy elosztani ahogy akartam volna. Van alapból a win7 50GB-os (c) partíciója, a maradékot meg félbe akartam vágni, de nem engedi. Csak 4 felé engedi 3 (c partícióval együtt) nem.

Mi lehet a gond, és mit lehet vele kezdeni?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#41462) Angel1981


Angel1981
veterán

Üdv Urak!

"Közelebbi" topikot cím alapján nem találtam, így itt teszem fel.
Három hete újratelepítettem a rendszert, egyúttal a jó öreg 96 GB-os SSD-met lecseréltem egy 250 GB-osra (részletek a nicknél).
Tegnap tűnt fel, hogy 40GB egyszerűen "hiányzik". A 250 GB-ból 142-t jelez szabadnak, de ha mappánként végignézem, 67GB-nyi foglalt adatot találok - ami szinte pontosan annyi, mint amennyinek a feltelepített programok alapján lennie is kéne.
Lomtár üres, a lemezkarbantartó sem talál felszabadítható adatokat, és mint írtam, mindössze 3 hetes a rendszer.
Ötlet?

Köszi előre is!

(#41463) Tikakukac válasza tpeter77 (#41460) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden tökéletes :DDD

Vicc komolyan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41465) tpeter77 válasza Predator2 (#41461) üzenetére


tpeter77
addikt

szvsz az 50GB kevés c-nek én 80-100 közt particionálnám.
Easeus Partition Master Home - egy ingyenes, jól bevált, particionálhatsz vele kedvedre.

(#41466) Predator2 válasza tpeter77 (#41465) üzenetére


Predator2
addikt

Elég nekem az 50Gb, úgyis csak tartalék win került a HDD-re.
Azt nem értem, a maradékot miért nem hagyja 2 felé vágni?
Túl nagy lenne ez már a Win7-nek? (telepítőből próbáltam+lemezkezeléssel is)
Ahoz, hogy a 2700GB-ot két partícióra szedjek már csak külső progival fog menni?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#41467) tpeter77 válasza Predator2 (#41466) üzenetére


tpeter77
addikt

passz, ekkora vinyót még nem is láttam, nemhogy formáztam volna, csak tanácsot tudtam adni.
de szerintem kellene hogy tudj partícionálni, nem értem....
GPT vagy MBR-nek látszik a lemezkezelőben a vinyó?

Ezt az infót gugliztam neked
Legacy modban (MBR) maximum 2TB-os partíció hozható létre. Ha ennél nagyobb disk-et kell egyben kezelni, akkor kell GPT partíciót létrehozni (és GPT-t támogató operációs rendszert használni).
MBR partícióról rendszert indítani (bootolni) BIOS-al rendelkező gépről lehet, GPT partícióról bootolni EFI-s géppel lehet.

[ Szerkesztve ]

(#41468) wanted5 válasza Angel1981 (#41462) üzenetére


wanted5
őstag

renszer visszaállítás, swap, hibernációs fájl

(#41469) Angel1981 válasza wanted5 (#41468) üzenetére


Angel1981
veterán

Nagyon köszönöm a tippet, de bocsánat, lehetne kicsit részletesebben? :B

[ Szerkesztve ]

(#41470) wanted5 válasza Angel1981 (#41469) üzenetére


wanted5
őstag

ezek vehetik el a helyet

- a hibernációs fájl kb akkora mint amennyi memória a gépben van
kikapcsolása: admin jogú parancssor; powercfg -h off

- a virtuális memória és az automatikus rendszer visszaállítás meg alapból be van kapcsolva
ezeket a rendszer tulajdonságok > speciális rendszerbeállításokban lehet kikapcsolni

(#41471) #92239104


#92239104
törölt tag

Srácok,most egy 1 TB merevlemezt használok 7200rpm 64MB,de lehetőségem volna lecserélnem egy 128MB,a kérdésem érdemes-e ráköltenem +5000Ft-ot,gyorsabb lesz tőle a gépem?

[ Szerkesztve ]

(#41472) wanted5 válasza #92239104 (#41471) üzenetére


wanted5
őstag

nem

(#41473) StSanya válasza #92239104 (#41471) üzenetére


StSanya
őstag

Szerintem meg igen.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#41474) Tikakukac válasza StSanya (#41473) üzenetére


Tikakukac
titán

0,05%-al valóban, már rohanok is kidobni az SSD-t :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41475) Zsivaagoo válasza #92239104 (#41471) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ha WD Blue-t cserélsz WD Black-re, akkor igen egyébként nem. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#41476) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

a biztonság kedvéért kérdezném, egy két partícióra osztott winchestert szeretnék egyesíteni, az F: és G: partíciókat. Mi ennek a tuti módja, F:-et törlöm és utána a G:-n resize, vagy a merge opció való erre?
Az F: a régi Windows 7-em különben, de gondolom ez nem kavarhat be (az új rendszer 8.1 a C:-n).

A G: tartalma kéne hogy megmaradjon, esetleg minden más előtt át kell állítani primaryra azt?

[ Szerkesztve ]

(#41477) Lacielvtárs válasza Orgi (#41476) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia
én úgy tudom hogy a partíció összenyitás előtt kell adatot mentened, mert a két partíciót úgy tudod összenyitni hogy mindkettőn vesznek az adatok... :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#41478) Angel1981 válasza wanted5 (#41470) üzenetére


Angel1981
veterán

Nagyon szépen köszönöm, utánajárok! :R

(#41479) Orgi válasza Lacielvtárs (#41477) üzenetére


Orgi
őstag

Szia,
a képen látható programmal elvileg nincsen szükség ilyesmire, csak biztosra szeretnék menni.

(#41480) Zsivaagoo válasza Orgi (#41479) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

" Mi ennek a tuti módja, F:-et törlöm és utána a G:-n resize," -- Én ezt választanám.

De biztos ami ziher, előtte lementeném, ami kell, mondjuk egy kölcsön 500GB-os vinyóra (külső / belső -- egyre megy) .

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#41481) Lacielvtárs válasza Zsivaagoo (#41480) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
Orgi:
lehet tévedtem, így még soha nem csináltam partíció összevonást, de ha HDD-ről beszélünk és használjuk a tuti ami fix szöveg részletet, akkor a mentés ajánlott, erősen :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#41482) kigyi_23 válasza Lacielvtárs (#41481) üzenetére


kigyi_23
addikt

Valóban a mentés sohasem felesleges túlbiztosítás. Mindig minden művelethez ajánlott, ha az adatokra szükség van.

Viszont tény, hogy még sohasem jártam úgy, hogy gond lett volna egy ilyen művelet után (előtte nálam egy filerendszer ellenőrzés azért mindig van, mert abból azért akadhatnak problémák, ha hiba van.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#41483) StSanya válasza Tikakukac (#41474) üzenetére


StSanya
őstag

Lehet elértettem, de a kérdés úgy szólt, hogy 1 TB-s HDD-t SSD-re. Hogy jön ide az SSD lecserélés?

S amúgy HDD - HDD váltásnak is lehet értelme...

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#41484) Balathruin válasza StSanya (#41483) üzenetére


Balathruin
veterán

A kérdés csak annyi volt, hogy 64 helyett 128 mega gyorsítótár megér-e +5000Ft-t. SSD sehol nem volt.

(#41485) Tikakukac válasza StSanya (#41483) üzenetére


Tikakukac
titán

A kérdés úgy szólt, hogy 64 vs 128 MB cache ér-e 5k-t. Nyilván nem.
Azt én raktam hozzá, hogy érzékeltessem mekkora butaság ilyenekkel foglalkozni, akkor mar spórolni kell SSD-re rendszernek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41486) StSanya válasza Balathruin (#41484) üzenetére


StSanya
őstag

OK, bár én még nem erre a kérdésre válaszoltam, az szerkesztve lett.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#41487) Angel1981 válasza wanted5 (#41470) üzenetére


Angel1981
veterán

Most este meg tudtam nézni az otthoni gépemen, és minden pontosan úgy volt, ahogy feltételezted!
Szinte bite-ra pontosan meglett az "eltűnt" terület! :)

Ismét leírtad a tutit, köszi szépen! :R

(#41488) sanzi89


sanzi89
addikt

Másfél éve a Dell Inspiron laptopunkban kicserélték a HDD-t egy WD Black-re, ami most szart be (HD Sentinel szerint 100/0-ás, Win kékhalálozik). A Dell garancia lejárt, de a WD Black-re 5 év gyártói garancia van. Valakinek nincs infója arról, vagy kontakt emberkéje, hogy miként tudnám érvényesíteni a gyártói garanciát? Ha megadom a sorozatszámot a WD Warranty Check oldalán az alábbi eredményt kapom:

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#41489) Tikakukac válasza sanzi89 (#41488) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha gariban lett cserélve akkor az OEM HDD, az nem 5 év garis.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41490) sanzi89 válasza Tikakukac (#41489) üzenetére


sanzi89
addikt

Akkor így jártam. Köszi az infó! :R

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#41491) Orgi válasza sanzi89 (#41488) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem volt már - igaz RAM-mal- RMA ügyintézésem, az úgy zajlott, hogy bejelentettem a supportnak, kapott egy azonosító számot és mikor befogadta a garanciális igényt a support akkor ki kellett küldenem a legközelebbi egységüknek a hibás darabot, ez a Crucialnál Hollandia volt és postafordultával küldték vissza a jó ramot.
Szerintem itt kéne kezdened:
WD Support

Én mindenképpen írnék nekik, legrosszabb esetben elhajtanak, egy levelet megér.

[ Szerkesztve ]

(#41492) Tikakukac válasza Orgi (#41491) üzenetére


Tikakukac
titán

Véletlenül Dell szerviznél vagyok, az OEM dolgokat csak a gyártó tudja garizni, senki más. Legyen ez RAM, HDD, SSD akármi ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41493) ot93


ot93
senior tag

Hellósztok!

Van egy Western Digital WD5000AAKX-22ERMA0 500Gb merevlemezem... a jövő héten lesz két éve, hogy vettem, eddig semmi gond nem volt. Most viszont azt vettem észre, hogy mikor sok kép miniatűrjét be kell töltenie (konkrétan több száz fraps által készített screenshot-ot, kb. egy kép 3,7MB) akkor elég sok idő míg egy képnek megjelenik a miniatűrje (átlag 1 másodpercenként tölt be egy miniatűrt).

Lehet, hogy ez eddig is így volt csak nem volt dolgom ekkora méretű screenshotokkal és ezért nem tűnt fel? mert pl. amiket mobillal csináltam azok kb. 1MB, és azokat gyorsabban tölti és ha jól emlékszem régen is lb. olyan volt mint most... de ezek ugye több mnt 3x-os méretűek...

Még annyit, hogy nem rendszerlemez, azt a feladatot egy Kingston SSD látja el, ezen csak adatok vannak + 1-2 kisebb program, meg most a gta v mivel ssd-n nem volt hely...
Remélem nem romlik el :-)

A válaszokat előre is köszönöm! :-D

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#41494) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Van egy 3TB-s samsung D3 Station külső vinyó, ami valamiért folyamatosan eldobálja a kapcsolatot a géppel, NAS-ról másoltam rá adatokat (kb. 4 óra lett volna), de 20-25 perc után leszakadt róla. Ekkor rádugtam asztali gépre, de ott is ezt csinálta (winbe beállítottam, hogy ne menjen sleepbe). Rádugtam tv-re, de ott is leállt a filmek lejátszása. Mi lehet vele a baj?

Köszi!

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#41495) tpeter77 válasza ot93 (#41493) üzenetére


tpeter77
addikt

HD Sentinelt tedd fel és nézd meg hogy kondícióra hány %-ot ir, dobd fel a képet róla, az a legtutibb.

(#41496) quailstorm válasza tpeter77 (#41495) üzenetére


quailstorm
nagyúr

sajna az se tuti
képmérete miatt azt mondanám, nem olyan kiugró az eset, de nekem az 5 éves AAKS pici fájloknál brutálisan belassult, ha meg rendszer is ment róla, akkor akár az eszköz nem válaszolig is eljut, míg gameplay felvételére a mai napig kiválóan alkalmas
ja és 100/100

[ Szerkesztve ]

(#41497) phanze


phanze
aktív tag

Sziasztok!
Van egy WD 500gb os hdd a gépemben és az a problémàm hogy tegnap lefagyott a gép és nem kapcsol be(csak a windows toltott de nem ment tovabb)aztan cdrol akartam ra rakni win7et de nem engedte formàzni.Aztan észre vettem hogy azt csinalja hogy porog majd kattog és ezt ismétli.Mi lehet a probléma ,meglehet e javitani vagy kuka? :)

(#41498) Balathruin válasza phanze (#41497) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha nem hibás a kábel/csatlakozás, esetleg a tápellátás, akkor csere.

(#41499) ot93 válasza tpeter77 (#41495) üzenetére


ot93
senior tag

Eddig is fent volt... (Igaz nem regisztrált verzió)
100%-ot ír... amúgy ez a progi mindig frissíti vagy nekem kell manuálisan újra lekérni a kondíciót?

Itt egy kép, még többet is rakjak fel róla?
[link]

Előre is köszi :-D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#41500) King Unique válasza Ispy (#41494) üzenetére


King Unique
titán

Ha üresjératban leáll, kikapcsol x perc után, az teljesen normális. A Samsung ad is erre külön programot, amivel lehet ennek időhosszát állítani [link].
HA viszont menet közben, aktív írás/ olvasásnál dobálja el a kapcsolatot (2.0 v 3.0??), az gáz... meg kell nézni, nem-e az USB kábel a hibás, vagy megfelelően illeszkedik-e az aljzatba mind2 oldalon. Ezt kizárva, marad:

a.) A rackben lévő és az alaplapi USB vezérlő nem tökéletes kompatibilitása
b.) A rack USB vezérlője és adott OS nem tökéletes kompatibilitása
c.) A rack USB vezérlőjének hibája...

Tehát meg kéne nézni 2 különböző alaplapi USB(3) chipsetes gépen, több OS alatt, ha minden esetben jelentkezik a hiba, akkor marad a "c" verzió. Utóbbi esetben, ha még garis, akkor adatmentés után kicserélteted. Ha nem, akkor megbontod, kiveszed belőle a HDD-t és átrakod egy másik külső házba.

A HDD amúgy ok benne, HDS mit mond rá?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.