Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26501) csiga8


csiga8
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem annyi lenne, hogy a HD Sentinel által mutatott értékek mennyire hihetők, ill mi lehet a vinyómmal?

Gépemben 1 db SSD, 1 db 1 Terrás Seagate ( 7200), 1 db 1,5 Terrás Samsung ( 5400),
2 db 1.5 Terrás WD Green van.

Az egyik WD green 3 éves garija 2012 11 hóban lejár, de a Sentinel szerint ( 4.0 pro) 162 napot volt csak használva. ( gondolom ennyi időt volt bekapcsolva a gép.)

Úgy egy éve figyelem, hogy a kondícióm szép lassan csökken, egyre több gyenge szektor hibát írt ki. 33 db-nál tartottam tegnapig, akkor a kondícióm 77% volt. . Valahol olvastam, hogy próbáljam meg a Sentinel szekvenciális tesztjét. Leürítettem a vinyót, elindítottam a tesztet. Az írás részt már az éjszaka befejezte, most az olvasásnál tart, de a kondícióm ismét
100 %.

Mennyire lehetek nyugodt? Gyakorlatilag ez a vinyó csak adattárolásra volt használva, ill lenne használva.
Tápom egy 620 Corsair, van APC ( smart UPS 700 ) szünetmentesem, a többi vinyómnak kutya baja, csak ennek van ez a nyűgje.

Az olvasás teszt még 11 órát tart. A térkép szép zöld, de vannak sötét zöld négyzetek is, ill egy kék. ( nem az, amelyik villog és továbblép)
A státusz ablakban meg csak zöld, ( jó) sárga, ( sérült) piros (rossz) színekhez ad magyarázatot. ( akkor mi a sötétebb zöld és mi a kék?)

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#26502) arpeen2


arpeen2
senior tag

Tud vki segíteni abban, hogy Samsung (HD103SI) vinyó esetében, ha nincs meg a garipapír, de warranty check alapján még garis a vinyó 2013 közepéig, akkor lehet-e vhogy gariztatni a vinyót ?

Köszönöm !

(#26503) hekkerman


hekkerman
tag

Üdv!

Kaptam egy gépet, hogy nézzem meg mi a gondja. Kis keresgélés után meglett.
WD 80gb-os hdd, 12%-os, 299 hibás szektor, kb 370 gyenge.
Ráengedtem hdd regeneratort, ami eltűntette a gyenge szektorokat, maradt a 299 hibás, 22%-os lett utána.
Ma egy másik hdd-vel összeraktam a gépet, de gondoltam, hogy beleteszem ezt is, van még rajta pár dolog, ami kellhet a tulajnak. És lám, 121 hibás szektor 3 gyenge, 26% és már nem rosz, hanem elfogadhatót ír hds.

Ez mitől lehet?
12%
26%

(#26504) Memora válasza xcds (#26499) üzenetére


Memora
senior tag

Pont az ilyen megoldások nem érdekelnek. Olvastam már nem egyszer itt is a fórumban, hogy az ilyesmi sokszor többet árt, mint használ.
Valami olyan megoldásra lenne szükségem, hogy megtudjam, pontosan hol van az a gyenge szektor (gondolom a pdf "alatt" van csak, nem tudom hány MB méretű lehet egy szektor ?!), és ehhez ne kelljen órák hosszat tekertetni a vinyót...
Tudni szeretném, hogy pl: ha nem piszkálom azt a file-t, akkor áthelyeződhet e valamilyen módon, vagy nyugton marad. Gondolom a vinyónak önmagában nem árt az az egy gyenge szektor, biztos nem "rohasztja" meg a körülötte lévőket?

Fancy quote placeholder

(#26505) djculture válasza Memora (#26504) üzenetére


djculture
félisten

A hibás szektort megmondja a hdtune error scan tesztje de hogy épp azon a részen mivan az változó ugyanis a vinyó maga is optimalizál illetve töredezettség mentesitéskor is más kerülhet oda. Ezért nemárt azt a részt particiómentesen hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#26506) xcds válasza Memora (#26504) üzenetére


xcds
őstag

Hát te tudod. Amelyik vinyónak ez árt, annak már amúgy sem sok van hátra. Ha meg csak pl vmi tápellátás probléma miatt lett az az egy olvashatatlan szektor, amit ki lehet javítani, sokkal körülményesebb "kerülgetni".

(#26507) F34R


F34R
nagyúr

hello

volna egy samsung f3 1tb vinyom , nem rendszerkent hasznalom csak adattarolasra , viszont fura kerrego hangot ad foleg mikor nagyobb videofajlt nyitok meg rola valami motor hiba lehet esetleg ?

hdsentinel

HDD Device 1: /dev/sdb
HDD Model ID : SAMSUNG HD103SJ
HDD Serial No: S246J90Z332969
HDD Revision : 1AJ10001
HDD Size : 953870 MB
Interface : S-ATA II
Temperature : 38 °C
Highest Temp.: 47 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 206 days, 2 hours
Est. lifetime: more than 1000 days

(#26508) djculture válasza F34R (#26507) üzenetére


djculture
félisten

Rázkódás lehet inkább szerintem, az összes samsung ilyen lesz ahogy öregedik. Linkeltem már vagy 1-2 hónapja hogy kell felfüggeszteni gumihevederes mókával 5,25 helyre és akkor csendbe lesz.

(#26509) Aramir válasza csiga8 (#26501) üzenetére


Aramir
őstag

A sötétebb részeken lassabban olvasott valamiért, minnél lassabban, annál sötétebb zölddel jelöli. A kéket passzolom.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#26510) Tarill


Tarill
őstag

üdv! másik topic halott ide is beírom ha valaki... akkor megköszönném:) [link]

(#26511) atirag


atirag
őstag

Mostanában már kétszer kaptam az az üzenetet,hogy DISK BOOT FAILURE......
Fél èves hdd hitachi és sentinel-el 100%-os.
Elmondaná nekem valaki,hogy pontosan mit takar ez a hiba és mit tudok vele kezdeni?
Hdd hiba mindenképpen?
Köszönöm a válaszokat .

(#26512) viktorwhite


viktorwhite
csendes tag

Sziasztok,
Nekem egy olyan problémám van hogy nem tudom beüzemelni egy régebbi winyomat.
Everest látha hogy ott van de nincs rá meghajtó rakva, biosba nem tudom kiválasztani csak a booting sorrendnél, jumpereket már probáltam többféle képpen de nem látom sajnos a winyot.
WDC WD2500JB-98GVC0 (232 GB)
szoljatok ha még vmi info kellene a megoldási javaslathoz.
Köszi,
Vik

(#26513) liksoft válasza atirag (#26511) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet memória, cmos, video, tápellátás, stb.... Nem csak a drive.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26514) liksoft válasza viktorwhite (#26512) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia! Ha Everest látja, akkor az eszközkezelőnek is kellene látnia. A lemezkezelő mit mond rá?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26515) atirag válasza liksoft (#26513) üzenetére


atirag
őstag

Ez elég sokrétű akkor. Mert 1hétig nem ment a gép és utána normálisan müködött. Van valami amivel egyszerűen kideríthetném?

(#26516) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Két kölcsön vinyó van a gépemben. Először egy régi nem sata-s lett, azon volt a win meg minden, aztán lett egy sata-s, de egy darabig még a másikon volt a win. Most újraraktam a gépet, leformáztam mindent, és a satas-ra raktam a win7-et. De most, ha kiakarom húzni a régi nem satas vinyót, akkor nem bootol be a gép. Azt írja, hogy hiányzó BOOTMGR. Pedig ezen a vinyón semmi sincs. No meg régen csak sata-s vinyóm volt. A Biosban kéne átállítsak valamit?

Ez a nem sata-s vinyó amúgy, úgy van rákötve a gépre, hogy ilyen hármas kábellel. Tehát megy az a hosszú az alapból a vinyóba, onnan meg tovább a dvd meghajtóba (az is régi fajta), egy LG-be, így működik az egész. De ez az LG nem akar valamiért CD-t beolvasni, ezért ráakartam dugni egy másik meghajtót, ami régen jó volt, de ekkor sem bootol a gép, ugyan azt írja, mint amikor csak kihúzom a régi vinyót.

(#26517) DarthSun válasza KisTücsök (#26516) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az IDE vinyót húzd le úgy telepítsd újra.Az XP és későbbi oprendszerek a BIOS- t megkerülve kezeleik a HDD- ket. Ha telepítés után húzod le elcsúsznak a meghajtó ID- k.

A 3 test probléma nem megoldható, a jövőbeli kvantumszámítógépek számára sem, az Univerzum hátralévő időtartamát nézve sem. A proton 2D-be kiterítve körbeér egy bolygót, 11 dimenzióban ismét visszalép a kvantumméretre.

(#26518) csiga8 válasza Aramir (#26509) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm, így érthetőbb.

Majd valahogy megpróbálom gariztatni a vinyót, mert ismét kezdi írni a gyenge szektor hibákat. :(

(#26519) KisTücsök válasza DarthSun (#26517) üzenetére


KisTücsök
addikt

Uhh az gáz. Értem. köszi!

(#26520) viktorwhite válasza liksoft (#26514) üzenetére


viktorwhite
csendes tag

Köszi, a lemezkezelő látta csak vmi idegen hardwarenek, de ott már be tudtam állítani és látja.

(#26521) liksoft válasza viktorwhite (#26520) üzenetére


liksoft
nagyúr

Dinamikus. Nem szeretem, mert mindig ez van vele.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26522) Memora válasza djculture (#26505) üzenetére


Memora
senior tag

Hmm, töredezettség-mentesíteni nem igazán szoktam azon a vinyón (csak tárhelyként szolgál, néha letörlök róla valamit, és más kerül a helyére, de ennyi). Az mit jelent, hogy a vinyó maga is optimalizál? A kérdéses pdf file-t, ami (feltételezésem szerint) a gyenge szektoron van, én csak megnyitni tudom olvasásra, de áthelyezni/letörölni/másolni nem. Amikor először lettem figyelmes erre a jelenségre, közvetlenül utána jelezte ki a HDD sentinel azt az egy gyenge szektort. Ez még április végén történt (azóta halogatom, hogy ráfekszem erre a gyenge szektor témára :U ), azóta stabil a HDD állapota szerencsére.
Ha én nem tudom áthelyezni a file-t, akkor mekkora az esélye annak, hogy "magától", vagy a vinyó segítségével áthelyeződik? :F

Fancy quote placeholder

(#26523) Memora válasza xcds (#26506) üzenetére


Memora
senior tag

Ez egy 1 éves vinyó, de szerintem a folyamatos, intenzív "scrachelés" minden vinyónak ártana...Nincs sajnos otthon szünetmentes tápegységem, ezért kihúzgálom a konnektorból vihar esetén. Lehetséges, hogy vihar keltette áramingadozás gyenge, vagy rossz szektort generáljon? A kerülgetéssel kapcsolatban: ha biztosra tudnám, hogy magától nem fog új adat kerülni a gyenge szektorra, akkor máris megoldódna a problémám. Már így is tettem egy "ne nyúlj hozzá !!!" szövegfile-t a kérdéses pdf file mellé :DDD

Fancy quote placeholder

(#26524) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Van a bírtokomban Samsung HD400LD (400GB/7200rpm/8M/PATA) - 2007.04

2007-2008 -ba vettem USB 2.0 Külső HDD -ként (Mega Drive 200)

A problémám vele a következő: Az USB-s házba működik, de csak úgy, hogy a TV-n lejátsza a rajta lévő kép/zene/film.... PC -ről menteni / törölni / másolni nem tudok... csatlakozásnál csak kattog és kattog... próbáltam IDE -ként rákötni PC-re de semmi... (csak kattogás)

Valaki esetleg meg tudná mondani mi lehet a problémája? (évek óta nem használom, servizbe még nem jutottam el vele :) )

Fontos, hogy HD Sentinel -el tudtam képet csinálni róla (nem mostani a kép, de azóta semmire nem volt csatlakoztatva!)

Várom a válaszokat / tanácsokat ! (mi okozta ezt és mit lehet vele csinálni :F ) :C :R

(fontos World War I-II , Vietnam , Filmek vannak rajta! - Eredeti)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26525) Aramir válasza MaxxDamage (#26524) üzenetére


Aramir
őstag

Helló!
Nem tudom van-e köze hozzá, de én lehúznám a 32 gigára limitáló jumpert, hátha. A sentineles képen látszik, hogy 32 gigásnak ismeri fel a 400-as merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#26526) MaxxDamage válasza Aramir (#26525) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az nem befolyásolja ezt a dolgot, de most beleraktam PC -be és a windows indítás elött checkelte a HDD -t (teljes) és közbe is kattog, meg betöltés útán is csak kattog. "Cable Selected" most a Jumper.. új kép mellékelve.

Szerintem elektronikai (panel) baja lesz a HDD -nek, még nem vizsgáltam át részletesen (optical)

Mindenesetre várom az ötleteket, hátha valaki találkozott már ezzel a problémával ...
(alig futott HDD)
USB-s külső HDD-ként volt adattárolásra használva...

L

Ha meghajtót megnézném... ezt írja (akarná olvasni, de csak kattog párat!)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26527) Aramir válasza MaxxDamage (#26526) üzenetére


Aramir
őstag

De legalább lett plussz 368 gigád :)
Jut eszembe, az ismerősöm Samsung 500-as merevlemezén is előjöttek ilyen gyenge szektorok, és az is kattogott, amikor onnan próbált valamit olvasni, eleinte csak a letöltött adatokkal volt probléma, aztán ahogy terjedtek a gyenge szektorok, már a rendszer sem töltött be, ez zero-format rendbe tette, lett pár áthelyezett szektor, de a nagyja a gyengéknek eltünt, azóta is szépen működik. Lehet nálad is ez a baj, és a gyenge szektoroknál kattog, egy HDDRegenerátort átfuttatnék rajta első lépésben.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#26528) MaxxDamage válasza Aramir (#26527) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hiába van +GB ha nem tudom "megtekinteni" a fájlokat :)
Többszöri probálkozás útán felajánlja a "Formatálást" azt írja , hogy nincs formatálva.
Kép:

(kattog párat és útána írja ki) - (mikor kiválasztom megnézésre a meghajtót)

Formáznám is, ha az adatokat letudnám menteni (csak 1 könyvtár amibe van 80-100GB) kb.

Az érdekessége az, hogy TV-m lejátsza az adatokat ami a HDD-n van...de PC nem (se USB se IDE) :F

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26529) Helvir


Helvir
tag

Egy butának tűnő kérdést tennék föl, csak nem vagyok 100%-ig biztos benne. Egy Sata 2est vezérlő alaplap tud kezelni sata 3as vinyót is?

A másik pedig, hogy egy WD2000EARS vinyóm van, ami 2 hete a HD sentinel szerint 92%-on volt, ma pedig 14-en és már nem tudok bizonyos mappákat megnyitni. Másfél éve vettem, biztos halott a cucc, ez normális, vagy egyszerűen szar (elég nagy igénybevételnek volt kitéve aktív torrenthasználattal), mert nem hiszem, h ennyit kellene bírnia. A hibás szektorok helyreállíthatóak, vagy csere? Illetve van valami progi, amivel az adatokat megmenthetem?
A válaszokat előre is köszönöm
Tisztelettel Helvir

(#26530) MaxxDamage válasza Helvir (#26529) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

A helyreállítást megpróbálhatod "HDD Regenerator" progival !
Sata -s kérdésre a választ nem tudom, de elvileg "kompatibilis" 2 a 3 al oda-vissza (Laptopnál biztosan)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26531) Helvir válasza MaxxDamage (#26530) üzenetére


Helvir
tag

De hosszabb távra ne nagyon tervezzek vele? Ilyen gyors romlást még sohasem tapasztaltam, szerinted a vinyot vigyem vissza, van még rajta gari.

(#26532) MaxxDamage válasza Helvir (#26531) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

HDD Sentinel képet látva többet tudnék mondani, de elvileg az általad említett 14% -al már elviheted, főleg ha Garis a termék. (1 próbát mindenképp megér, ne habozz elvinni!)

Az biztos, hogy jobb nem lesz, a bad sectorokat a program (HDD Regenerator) csak "áthelyezi" és nem használja a rendszer, de azzal sokat nem nyersz ha csak 14% -os , jelenleg a HDD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26533) Williams válasza MaxxDamage (#26528) üzenetére


Williams
aktív tag

"Az érdekessége az, hogy TV-m lejátsza az adatokat ami a HDD-n van...de PC nem (se USB se IDE)"
Én a megnyugvás miatt megnézném egy másik PC-be berakva, hogy ott is szórakozik-e...

(#26534) MaxxDamage válasza Williams (#26533) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos mióta használaton "kívül" van már beraktam több PC-be is és mindig csak a formatálást ajánlotta fel a rendszer semmi mást, de most futtatom rajt a HDD Regenerator-t (50%+) -on van , és a legelején van a Bad Sector :) (eddig)

Ha végigfutott útána többet tudok mondani. :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26535) Aramir válasza MaxxDamage (#26534) üzenetére


Aramir
őstag

Hát sok sikert, remélem rendbe jön. De nem értem, hogy 32 gigára limitálva hogy lett rávéve 80-100 giga :F Vagy csak utólag lett átdugva a jumper? Ha nagyon nem akar összejönni a meghajtóhoz való hozzáférés a HDDRegenerator után, akkor GetDataBack vagy valami hasonlóval gondolom megmenthetők az adatok.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#26536) djculture


djculture
félisten

Nemérdemes kinlódni egy hdd-vel ha már láthatólag hibás szektor van, mert lehet ideig óráig oké lesz de mindig akkor fog kinyiródni mikor fontos cucc van rajta.

(#26537) liksoft válasza MaxxDamage (#26528) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha adatokat akarsz menteni akkor miért akarod az adminisztrációt (file nevei) törölni formattal? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26538) liksoft válasza Helvir (#26529) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igazad van. Többet kéne kibírnia, de az utóbbi időben (1-3 évvel ezelőtt) egekig magasztalt gyártó egyes szériái jó ha ennyit tudnak. ;) Ezt okozhatja akár beszállítói hiba is, nem biztos, hogy a véggyártó a valódi hibás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26539) MaxxDamage válasza liksoft (#26537) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szó sincs formatálásról, azt csak akkor végzem el ha "hozzáférek" az adatokhoz :)
Megtörtént, HDD Regenerator talált 16bad sectort és recovered , most tökéletesen műkődik a HDD (nem kattog) adatok lementve, már formatáltam is. :C :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26540) Helvir


Helvir
tag

Jelenleg ez a helyzet. Gari van rá, az a kérdésem lenne még, hogy bizonyos mappák kijelölésekor is már fagy, h mivel tudnám megkönnyíteni a fájlok áttelepítését, illetve, hogy megmaradjanak, hogy átpakolhassam őket?

[ Szerkesztve ]

(#26541) MaxxDamage válasza Helvir (#26540) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

2TB -os HDD ha jól látom?
92(96) hibás szektornál én lefuttatnám a helyedbe "HDD Regenerator" progit , de ha garanciális akkor kérheted az "adatok mentését" a szervízbe / boltba ahol vetted. (elvileg)

Én éjjel lefutattam a progit és a legelején volt a hiba (ezért kattogott indulásnál) , 16 hibás sectort talált és azt recovery s most tökéletesen működik (minden adathoz hozzáfértem rajt)

Sok szerencsét ! 1 próbát megér a dolog ! :C

(Service -be mindenképp vidd el !)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26542) davi1x


davi1x
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan gondom van, hogy ha újra indítom vagy kikapcsolom a gépet el-el tűnnek adatok. Azt nem néztem hogy vissza hozhatóak-e. Amit tudni kell WD30EZRX a vinyó a wdidlével 3720s-re állítva /d paranccsal az op. rendszer Windows XP 64bit asrock 970 extreme3 alaplap az asrock programja van használva ahhoz hogy a teljes méretet használni tudjam. (3TB+ unlocker)

A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv. davi1x.

(#26543) liksoft válasza MaxxDamage (#26541) üzenetére


liksoft
nagyúr

Persze a mentése kérhető az adatoknak. Le tudod egyeztetni, hogy melyik adatmentő céghez vigyék, ha hajlandóak rá. Így a mentés végén kifizetheti azt, valamint bontás esetén van egy nem garanciális HDD-je.

Honnan vetted, hogy adatmentés a drive garanciájába tartozik? Írást kérek róla.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26544) Mezga Aladár válasza liksoft (#26543) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Üdv
A WD My Book Essential 1TB WDBAAF0010HBK-EESN típusú külső hdd titkosítását kilehet kapcsolni? Tehát ha kiveszem a házból, muxik normál pc-ben a hdd?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#26545) MaxxDamage válasza liksoft (#26543) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van sok számtech szervíz aki megcsinálja ezt (garin belül-kivül) +pénzért persze, de ottvolt az írásomban, hogy "(elvileg)" , kitudja milyen bolt az ahol vette a HDD-t , azt nem tudhatjuk, de ha számtech bolt ahol service is van egybe ott megszokták csinálni (főleg ha ismerős / barát)

Lehetősége van otthon az adott programot lefuttatni és az adatokat lementeni azt útána bevinni a service-be a HDD-t. (de van aki ezt az oldalt / fórumot nem ismeri az egyből beviszi service-be és elmondja mit szeretne) - (adatmentés :D ) +csere gari esetén (ha lehetséges)

Papírt nem tudok róla adni ! :( :) :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26546) MaxxDamage válasza Aramir (#26535) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

HDD Regenerator útán ilyen lett (hála isten) - már kattogni se kattog

előtte:

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26547) Helvir


Helvir
tag

Egy kérdésem lenne, egy kicsit offos, de idetartozik. A mű-torrentben gyakran kiírja nekem lenti sávban, h a lemez túlterhelt 100% és ledobja a letöltésemet 10kb/s-re, ez miért lehet, és hogyan orvosolható?

(#26548) liksoft válasza MaxxDamage (#26545) üzenetére


liksoft
nagyúr

Értelek. Adatok átmásolása, nem adatmentés. Mert ami ilyen helyről jön sokszor, ott már én is csak a két kezem tudom széttárni. Nagyon nem szeretem, mikor a bolt a fizikailag sérült winyót cseszteti, mert az állapot romlik, és az esélyek csökkennek. Annyira, hogy profi sem tud később már segíteni!

Míg a drive jó, a másolást elfogadom, sőt.... de ha hibás, ne tessék csesztetni!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26549) Aramir válasza MaxxDamage (#26546) üzenetére


Aramir
őstag

Úgy látszik ez valami Samsung nyavaja :D Azon az 500-as hdd-n is a 60+ gyenge szektorból lett egy áthelyezett szektor, a többi eltünt, azóta rendben működik (bár ki tudja meddig...).

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#26550) djculture válasza Aramir (#26549) üzenetére


djculture
félisten

Samsung az híres arról hogy a hibákat elrejti / a smart riasztási értékei elvannak tolva/ és már csak akkor jelez a smart ha kukázható a vinyó. Jellemzően a partíció is már ilyenkor eltünik.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.