Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26101) Djuree


Djuree
félisten

vettem egy új winyót, még nincs rajta partíció. így ugye nem tudom winben formázni. tudom hogy partíciót tudok csinálni rá win cd-vel, de az most nincs itthon. van-e más mód hogy csináljak rá partíciót?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26102) DarthSun válasza Djuree (#26101) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A Win lemezkezelőjében is tudsz partíciót tenni rá, aztán fomázni.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#26103) MASSlag válasza Djuree (#26101) üzenetére


MASSlag
tag

Win7 lemezkezelőjével (jobb katt a sajátgépen - kezelés), vagy linuxos liveUSB-vel.
Megelőztek

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#26104) Djuree


Djuree
félisten

kösz :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26105) F_Zolee válasza MASSlag (#26100) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor az már valami más probléma. :F

(#26106) tomtom9


tomtom9
tag

A gépemben most egy 2tb-os hdd van ami 100/1900gb-ra van osztva. A 100gb-os a c, itt van a win. A másikon meg adatok vannak... Most be szeretnék rakni egy 300gb-os hdd-t amire az op rendszert szeretném felrakni a 2tb-osról pedig törölni és a két partíciót eggyé alakítani úgy, hogy az adatok ne vesszenek el, de a az oprendszer törlődjön róla... Megoldás? Köszi

(#26107) F_Zolee válasza tomtom9 (#26106) üzenetére


F_Zolee
veterán

Úgy lehet normális módon eggyé alakítani a két partíciót, hogy letörlöd mindkettőt aztán csinálsz egyet. Vannak programok amivel lehet buherálni a partíciók méretét de nem hiszem, hogy ilyenre lenne megoldás külön.

(#26108) MASSlag válasza F_Zolee (#26107) üzenetére


MASSlag
tag

Én Linux alatt csináltam ilyet gparteddel egy éve, még mindig működik. Elvileg ntfs-el is megy. De a tuti valóban az új partíció.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#26109) #01682176


#01682176
törölt tag

Az állandó leparkolás gond (WD 2500BEKT) mennyire károsítja a merevlemezt?

(#26110) djculture válasza tomtom9 (#26106) üzenetére


djculture
félisten

Ha rám hallgatsz nem szórakozol ilyesmivel ha fontos adataid kellenek is. Elméletileg működik de gyakorlatilag meg ebből /is/ élnek az adatmentő cégek.

(#26111) #01682176 válasza #01682176 (#26109) üzenetére


#01682176
törölt tag

1 hete van nálam a gép, a merevlemez 1 nap 15 órát ment Hd sentinel szerint, a leparkolások 335, folyamatosan nő...
Normális ez, hogy ennyit parkol?
Energiagazdálkodásban (vezérlőpult) "soha"-ra állítottam a kikapcsolását a merevlemeznek.

(#26112) djculture válasza #01682176 (#26111) üzenetére


djculture
félisten

wd green gondolom:)

(#26113) #01682176 válasza djculture (#26112) üzenetére


#01682176
törölt tag

Már 346...
Nem, Wd Scorpio Black..
WDC WD2500BEKT-75PVMT1

(#26114) djculture válasza #01682176 (#26113) üzenetére


djculture
félisten

Scorpio-t is érinti ez a hiba. Szerintem már 2-3 oldalon át lelett irva a megoldás, wdidle progi vagy hdsentinel folyamatos lekérdezésre beállitása, vagy hdd scan progiba kilőni az energiagazdálkodását a vinyónak.

[ Szerkesztve ]

(#26115) #01682176 válasza djculture (#26114) üzenetére


#01682176
törölt tag

Akkor ezzel nem lehet semmit sem kezdeni?
Nagyon idegesítő, holnap amúgy is megyek a szervizbe, mert garis még a gépem, kicseréltetem, mert félek, hogy tönkre teszi a winyó motorját, elektronikáját..

A hd sentineles dolog az hogyan működik (próbaverzióm van)?

[ Szerkesztve ]

(#26116) #01682176 válasza djculture (#26114) üzenetére


#01682176
törölt tag

Hd sentinelben: lemez->fejlett energiagazdálkodás: és ott letiltottam, így már nem fog állandóan parkolászni?

(#26117) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy egy vinyót lehúztam a gépről (azon van a backup) és egy SATA->USB adapteren keresztül rádugtam a másikra. A másik gép meg azt mondja, hogy a meghajtót formázni kell használat előtt.

Ilyenkor mi van?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26118) liksoft válasza TESCO-Zsömle (#26117) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nem dinamikus kötet? Mert akkor nem formázni, hanem csatlakoztatni kell.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26119) TESCO-Zsömle válasza liksoft (#26118) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szia.

Ezt passzolom. Hol tudom megnézni/megkezelni?

sz: Lemezkezelőbe a fájlrendszernél azt írja, hogy RAW, pedig NTFS, és van rajta több, mint 1TB adat...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26120) liksoft válasza TESCO-Zsömle (#26119) üzenetére


liksoft
nagyúr

És ha visszateszed eredeti helyére? Milyen USB házban próbáltad?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26121) TESCO-Zsömle válasza liksoft (#26120) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom visszatenni eredeti helyére, mert elvittem a lapot garanciáztatni. Viszont mindjárt átviszem fater gépébe, ott van egy SATA Rack...

Nem USB-ház, hanem egy ilyen. A másik gép tápját megpatkoltam, és onnan kapja az áramot.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26122) liksoft válasza TESCO-Zsömle (#26121) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez elvileg nem változtat a drive-on. A garis lapon milyen meghajtása volt?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26123) TESCO-Zsömle válasza liksoft (#26122) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hogyhogy milyen meghajtása? Ezt részletezd.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26124) liksoft válasza TESCO-Zsömle (#26123) üzenetére


liksoft
nagyúr

Intel, AMD, egyéb chipset? Milyen SATA vonalon volt? Lehet RAID opciójú chip?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26125) TESCO-Zsömle válasza liksoft (#26124) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

AMD SB850. Hogy hova volt dugva, azt nem tudom. Általában már HW-esen abban a sorrendben kötöm be a vinyókat, ahogy majd látni szeretném, aztán még BIOS-ba is megfésülöm őket, ha valami nem stimmel. RAID nem volt bekapcsolva.

Fater gépében is azt mondja, hogy RAW a fájlrendszer és formázzam, ám ott a méretét csak 232,88GB-nak mutatja, ami echte a régi rendszervinyóm mérete (250GB Hitachi), holott USB-n keresztül én az eredeti 180xGB-ot láttam itt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26126) liksoft válasza TESCO-Zsömle (#26125) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor itt valami nagyon nem görbe. Le tudnád írni, hogy hány winyó és hogyan volt a gépben? Ezek mekkorák? Ugyanis mérethiba esetén már gond van, és nem csak az a winyó kellhet a mentéshez, hanem akár az összes is. Titkosítás volt esetleg rajta? Saját tulajdonba vétel? Stb....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26127) TESCO-Zsömle válasza liksoft (#26126) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A felét nem értem annak, amit mondasz, de megpróbálom maximalizálni az infóáramlást.

Az ominózus (lap garban) gépben 2 vinyó volt. Egy 250GB-os Hitachi rendszernek, és ez a 2TB-os cumó. Tudtommal titkosítás nem volt rajta, de nem igazán értek ehhez. Hálózattal szenvedtem folyton. Ha a két gép közül az egyik bent volt, a másik nem volt képes csatlakozni az Otthoni csoporthoz. Állogattam én ott mindent, amit tudtam, de nem volt hatása. Hálózat titkosítása be volt nyomva, de gondolom az az adatkommunikációra vonatkozik, nem a vinyókra. Saját tulajdonba vétel-t, mint olyat nem tudom, hogy mi. A rendszervinyó minden telepítés előtt formázva van, és első beüzemelés előtt a z archív vinyók is voltak. Reggel még a Batman-t néztem a vinyóról, délben elvittem a lapot a boltba, most rádugom a másik gépre és nem megy. A vinyóhoz nem nyúltam szerelés közben, csak a méteres SATA-kábelt kellett kihúznom, majd most bedugni az átalakítóba. Stb-t se tudom, hogy mit takar. Köznapi szinten állok a témával...

Visszahoztam a vinyót, és itt újfent 1863,02GB-os RAW partíciót lát. Állapota "kifogástalan".

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26128) liksoft válasza TESCO-Zsömle (#26127) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor GDB-vel nézd meg, az mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26129) TESCO-Zsömle válasza liksoft (#26128) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mi az a GDB és hogy működik?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26130) liksoft válasza TESCO-Zsömle (#26129) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Mára ende.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26131) TESCO-Zsömle válasza liksoft (#26130) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ehh... Én meg töltöm a GNU Debuggert... :O

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26132) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Hali!
Lehet hogy volt már ilyen kérdés, de most nincs affinitásom végigolvasni a topicot.
Van egy külső HDD-m ami már egyszer kétszer csinált érdekes dolgokat.
Most volt 3 rendszer ujratelepítésem egymás után (Win7 64 bit, XP 64 bit XP 32 bit)
És most a winyó egyes könyvtáraiba nem enged be hogy nincs hozzáférésem.
Valami tipp valakinek?

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#26133) liksoft válasza Thrawnad (#26132) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A másik rendszer alatt hoztad létre, más felhasználóként, tehát nincs jogod hozzá. Ez korrekt, így kell egy OS-nek működnie. Viszont rendszergazdai jogok birtokában akkor is el kell tudnod érni. Remélem nem adtál ki saját tulajdonba vételt, vagy titkosítási kérelmet, esetleg nagyobb biztonságot adó parancsot a régi rendszerben. Ha ugyanis igen, akkor titkosítva is lehetnek az adatok, és annak feloldásához a régi rendszer kulcsa szükséges (nem szokás elmenteni).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26134) TESCO-Zsömle válasza liksoft (#26130) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

GDB-ben mit kell néznem? Mond mire vagy kíváncsi, és töltöm a shot-ot.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26135) Thrawnad válasza liksoft (#26133) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Szia!
A baj az az, hogy a mostani XP32 ben rendszergazda fiók van csak. Semmilyen parancsot nem adtam ki a könyvtárakra. Simán TCMD-vel másolgatok.
Tipp hogy mit tegyek?
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#26136) liksoft válasza TESCO-Zsömle (#26134) üzenetére


liksoft
nagyúr

:U Most én mentek, vagy Te? Mivel ez a szakmám, ha az egészet én csinálom, az fizetős. Abban tudok segítséget adni, hogy a feltételezett jó irányba terellek. De Neked kell az oroszlán részét csinálnod. A GDB témában egyébként nagyon sok minden le lett írva.

Fontos: A mentendő drive-ra írni tilos, így kell másik fizikai drive-on lennie annyi helynek, amennyit szeretnél menteni. A GDB logikai (a file-ok nevei alapján) és fizikai (a teljes felület elemzése) mentésre is képes. A számodra (sérüléstől függ) megfelelő kiválasztásával kell dolgoznod. Csak a regisztrált változat tud a végén másolni, a demo csak megmutatja mit talált. Az okosított változatok sokszor semmire nem jók, csak az időt viszik. Vagyis az éles bevetés előtt jó tesztet futtatni. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26137) liksoft válasza Thrawnad (#26135) üzenetére


liksoft
nagyúr

Érdemes lenne W7 rendszergazda (valódi, nem a kvázi) alatt megnézni és XP alatt formázott drive-ra átmásolni a kérdéses adatokat (ha lehet).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26138) TESCO-Zsömle válasza liksoft (#26136) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem akarok én mentegetni. A vinyót akarom, hogy működjön, formázás nélkül, az adatok megtartásával.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26139) Thrawnad válasza liksoft (#26137) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Win7 már nincs meg. Sajna nem támogatta a hangkártyámat :(

Thrawnad

Ui: Ha leformázom akkor jó lehet a drive?

[ Szerkesztve ]

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#26140) liksoft válasza TESCO-Zsömle (#26138) üzenetére


liksoft
nagyúr

Na ez az ami nem megy. Te most fogtál bele egy adatmentéses feladatba. Ha nem akarod, formázd meg és kész. Ha viszont kellenek az adatok, akkor tessék átmásolni, menteni, mert honnan tudod, az adminisztrációja hány helyen sérült esetleg? Mi okozza a hibát? Ha pontosan tudnád, ki is tudnád javítani. Mivel nem tudod, így abban sem lehetsz biztos, hogy ha használod a "rendberakás" után, nem okozol-e tömeges felülírást, és így nagyobb gondot mint most van. Ha az adatok kellenek, az egyetlen korrekt megoldás a másolat készítése, szigorúan fizikailag másik drive-ra.

Vagy elővenni a mentést.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26141) liksoft válasza Thrawnad (#26139) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem igen. De a formázással ki is kukázod az összes rajta lévő adatot is! Vagyis ami fontos, előtte mentendő!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26142) TESCO-Zsömle válasza liksoft (#26140) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Rendben... 1.5TB bukó. A Backup mappát átmásoltam reggel, de a bookmarkokat tartalmazó fájl tartalma halandzsa. Sok hasznos/fontos link volt lementve, olyanok is, amiknek nem tudom a címét. Ezzel lehet valamit kezdeni? És mi a garancia, hogy a többi lementett adat hibátlan, ha már egy 94kB-os fájl se jó?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26143) liksoft válasza TESCO-Zsömle (#26142) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tételes ellenőrzéssel kiderül.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26144) Thrawnad válasza liksoft (#26141) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Igen én is így értettem :D

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#26145) #01682176


#01682176
törölt tag

Van egy WD Elements 1023 500GB külső, usb-s merevlemezem. Azt szeretném kérdezni, hogy mennyire káros a körülbelül 800db parkolás. A merevlemezt 2011 márciusában vásároltam, nem nagyon szoktam sokat bekapcsolva hagyni, néha szoktam róla filmet nézni Samsung tv-n ahol van ilyen lehetőség.

(#26146) liksoft válasza #01682176 (#26145) üzenetére


liksoft
nagyúr

2,5" vagy 3,5"? De kicsit visszaolvasva a ritkítására van megoldás valószínűleg. Egyébként ez a használattól függ. Ha 3 másodpercenként parkol, az nem jó, 1-5 perc között normális.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26147) #01682176 válasza liksoft (#26146) üzenetére


#01682176
törölt tag

2.5"
Hd sentinellel letiltottam, majd miután kiszedtem-visszatettem a lemezt nem tartotta meg a beállítást.
Scorpio Blue dolgozik benne, 5400rpm.
Eddig 480 induáls/leállása volt.

[ Szerkesztve ]

(#26148) liksoft válasza #01682176 (#26147) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Ahogy írtam. Nagyon messzire kell visszaolvasni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26149) #01682176 válasza liksoft (#26148) üzenetére


#01682176
törölt tag

De most konkrétan arra szeretnék választ kapni, hogy ez a 800 parkolás mennyire "káros", illetve a 2011 márciusi vétel óta ez soknak számít-e.

(#26150) Bengio


Bengio
tag

Sziasztok!
Egy óriási problémám lenne, és nagyon örülnék, ha tudnátok segíteni :F
Van egy 2 éves WD20EARS vinyóm, és 2 napja egy új torrentet indítottam el, majd 2-3 perc múlva az egész win megakadt (SSD-n van a rendszer), a zene megállt (winamp, mp3 a vinyóról), itt már sejtettem, hogy gáz van. Kb 30-40mp elteltével a torrent kliens CRC hibát jelzett, és minden ment tovább... Aztán jött HD Sentinel, ami azt mondja, hogy 18 gyenge szektor a lemez felületén. Egy újraindítást, és SATA adatkábel cserét követően már csak 10 gyenge szektort írt :F
Kiírtam a régebben jól bevált HDD Regenerator nevű progit, elindítottam, és kb 15 szektor / másodperc sebességgel ellenőrizte a lemezt, és összesen van durván 390 millió szektor... A hibajavítás 5 órán keresztül ment, amikor az 1830GB-ból már 160MB-nál!!! járt... Nem volt türelmem végigvárni a (számolásaim alapján) 2 hónapos procedúrát, így elindítottam a wint, és már csak 9 a gyenge szektorok száma. Sikerült szereznem egy 250-es samu vinyót, adatmentés céljából, de bármit akarok másolni, vagy olvasni a vinyómról, 1-2mp-enként kattan egyet, ergo nem tud folyamatosan tölteni. Szóval azt a nagyjából 150-200GB-nyi adatot sztem pár hét alatt át is tudom menteni másik vinyóra.
A kérdésem az, hogy szerintetek elektronika csere megoldaná a problémát a vinyón?? Megjegyezném, kb a fél életem ezen a HDD-n van.. jah, most van benne 199 nap, 22 óra, és az összes indulás / leállítás száma: 1761, teljesítmény 100%, kondíció 95%.

Előre is köszönöm a segítséget, életmentő lenne... :R

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.