Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16351) tritonusz


tritonusz
csendes tag

sziasztok.nos ma vettem egy vadi új 1TB Hitachi Deskstar 7K1000.C (HDS721010CLA332 vinyót.2 felé patricionáltam,és feltoltam a win 7-et. Kondicio,teljesitmény 100%. De van egy kis gond. Kb 5 mp-enként berregő hangot ad ki a vinyó. nem is kicsit.nagyon idegesítő. az előtte használt két éves samu f1,egyáltalán nem csinálta ezt. de még a régebbi 500gb WD-ém is halkabb volt, és nem berregett enyire.Úgye ez nem természetes egy új vinyónál ?szerintetek gariban kicserélik ezért a hibá-ért?köszönöm előre is.

(#16352) Imco válasza tritonusz (#16351) üzenetére


Imco
őstag

Feltéve hogy valóban hiba.
Gépház rezonancia nem lehet?
Az hogy az egyébként 100% hdd hangosabb a megszokottnál,
nem feltétlen garis téma.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16353) liksoft válasza Imco (#16352) üzenetére


liksoft
nagyúr

De. Az utóbbi időben minden garis. Okok:

- Hangos. (Periodikusan zúgó hangja van. Nem hiszem, hogy rezonancia lenne, mert csak 5 drive van a házban, és a hűtés miatt nem rögzítem a dolgokat.)
- 32MB-nak látja a rendszer. (Először jó volt, de a haver gépében (Gigab@jt alaplap) már nem.)
- Csökken a kondíció. (Igaz, hogy 250-es tápon van a játékra optimalizált gép és 6 toldón keresztül kapja a tápot.)
- Csökken a kondíció. (Becsomagoltam, mert így csendesebb, bár 70-80 fokon megy így.)
- PIO módban megy. (Valahol találtam egy elfekvő adatkábelt, kicsit ki kellett egyengetni, ragasztani a csatlakozót, de most már megy.)
- Kattog a drive, nem ismeri fel a rendszer. (Sajnos amíg áttettem a régi gépből, egyszer (de tényleg) egy picit megütötte magát (az első emeleti erkélyről a garázsbejáró betonjára). De ahogy a leírásban néztem, bírja a 3.000.000 G-t üzemen kívül, így nem hiszem, hogy ez okozná.)
- Nem megy!!!! (Egyszer (de tényleg) véletlenül fordítva dugtam rá a tápot. Pukkant egyet, de az nem a drive lehetett. Most mi van?)

És csak a figyelmes felhasználó tudja, mi minden lehet még garanciális feltétel.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16354) herhi


herhi
tag

Sziasztok!
Van egy Philips, gyári összeszerelésű külső HDD-m, 500GB Hitachi beltartalommal.
A házban zörög egy kis fém alkatrész, összevissza "gurgulázik" :)
Szét akartam szedni, hogy megnézzem az elszabadult alkatrész, még mielőtt elveszne mind a 470 GB nyi fotóanyag, de nem bírtam kihúzni a keretet a tokból... ki lehet?? Vagy létezik, hogy be van ragasztva??
Valaki segítsen, köszönöm :B

(#16355) liksoft válasza herhi (#16354) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A Philips gyártmányú berendezésekből szerencsére "Dunát lehet rekeszteni", így mindenki aki kicsit is Buhera Béla, csípőből ad tanácsot. :B

Viccet félretéve, soha nem hallottam, hogy a borotvagyártó ide is merészkedett már, pedig egy-két cucc átment a kezem között. Így ha egy linket kaphatnánk a termékről, lehet segítene. Egyébként 2,5" vagy 3,5" a "beltartalom"?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16356) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Van egy Seagate barracuda 120Gb-os IDE vinyó()ST3120026A. Nem ismerem az előéletét. Ha berakom, a bios látja, a boot nagyon lassú lesz, világít a led és olyankor nem történik semmi. Win xp-ben azt írja RAW a fájlrendszer, méret 0. Nem lehet formázni sem. Windows 7-ben és ubuntu live cd-vel se tudtam vele mit kezdeni. Fizikai baja lehet, vagy érdemes megnézni valami speciális programmal?

moto g72, Ninebot d28e

(#16357) liksoft válasza fradi81 (#16356) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16358) herhi válasza liksoft (#16355) üzenetére


herhi
tag

Szia! köszi a gyors választ :R ( a cucc 3,5-es)
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=SPE3051CC/00&scy=tr&slg=en
itt a link...szóval a hátsó fekete, lyukacsos fedelet le lehet csavarozni, akkor ugye be is látsz a házba, hogy ott a vinyó és a tartó keret... :P de nem jön ki :DDD

ja, belül pedig elvileg ez van > http://www.hdsentinel.hu/storageinfo_details.php?lang=hu&model=HITACHI%20HDT725050VLAT80 :(((

[ Szerkesztve ]

(#16359) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Tavaly tavasszal vásároltam egy WD3200AAJS hdd-tNéha voltak vele gondjaim, de igazából ezidáig jól működött. Pár napja a lelassult xp rendszerem helyrehozásához letöltöttem az Auslogics BoostSpeed 5 nevű programot ami elindult, és amikor végzett, akkor tényleg sokkal gyorsabbá vált minden.(Ugyanezen cég defragmentálóját már régóta használom) Aztán utána kikapcsoltam a gépet, majd másnap este amikor hazaértem a munkából meglepődve tapasztaltam, hogy nem jön be az oprendszer. Eljut odáig amikor az "üdvözöljük" képernyőnek kellene jönnie, majd ujraindul az egész gép. Csökkentett mód, VGA mód stb. mind ugyanezt az eredményt hozta.
Kerestem itthon egy régebbi meghajtót és találtam egy 40-est, amire feltelepítettem egy alap XP SP2-t, így most arról netezek éppen. Csakhogy a fenti vinyót ez nem akarja olvasni. Hogy miért nem tudom. A gép bootolásakor felismeri a WD-t, aztán amikor a sajátgépen meg akarom nézni, vagy akár Sentinellel, vagy bármi mással, akkor inkább lefagy az egész. A Winxp telepítő szerint van egy 300-as vinyóm amiből 299 gb szabad :Y
Javító telepítést nem tudok ezzel a telepítő cd-vel végezni :W
Namármost azon a WD-n van az összes családi kép, az egyesületem teljes anyaga, a 3/4-ig kész állapotban lévő másoddiplomás szakdolgozatom és még egy csomó minden ami nagyon fontos lenne. Mi a fene történt? Hogyan tudnám megmenteni a fontos adataimat?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#16360) fradi81 válasza regvoltrossz (#16359) üzenetére


fradi81
veterán

Egy ubuntu live cd-ről bootolj be hátha az látja.

moto g72, Ninebot d28e

(#16361) fradi81 válasza liksoft (#16357) üzenetére


fradi81
veterán

Smart se mond semmit csak kérdőjeleket írt.

moto g72, Ninebot d28e

(#16362) liksoft válasza herhi (#16358) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha sínes változat, akkor a sínben lesz egy retesz. Lehet, hogy mindkét oldalát le kell szedni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16363) liksoft válasza fradi81 (#16361) üzenetére


liksoft
nagyúr

Megmutatnád?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16364) Imco válasza liksoft (#16353) üzenetére


Imco
őstag

:C :C :C

Üdv! Imco

(#16365) liksoft válasza Imco (#16364) üzenetére


liksoft
nagyúr

:B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16366) CB


CB
senior tag

Sziasztok!

Ma kaptam bátyámtól szülinapomra egy WD My Book Studio 2 TB-os klső winchestert.
A dobozban sajnos semmi magyar leírást nem találtam, sajnos a többit - a japán és kínai kivételével - csak olvasni tudom, érteni nem.
Az IBM T60-as notim felismeri a wincsit CD-nek, programok is vannak rajta, de nem tudok velük kezdeni semmit.
Nincs véletlenül valakinek egy magyar szamárvezető?
Vagy itt esetleg nem tud valaki elnavigálni?
Esetleg korábban nem volt szó erről a fórumon?
Köszönöm.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#16367) herhi válasza liksoft (#16362) üzenetére


herhi
tag

köszi liksoft, eddig nem láttam reteszt, de megnézem mégegyszer (most másik városban vagyok). És a ház oldalát mondod, hogy szedjem le? mert az egybe öntöttnek tűnik, csak hátrafelé fog kijönni a belső.

(#16368) Imco válasza CB (#16366) üzenetére


Imco
őstag

Sentinel mit mond róla? Y tápkábel vagy külső táp van hozzá?
Asztali gépen is próbáld ki! Hátsó USB-n.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16369) jayjay válasza Imco (#16334) üzenetére


jayjay
tag

Megmondom őszintén nem tudom hol vettem.Az összes gépemről minden alkatrészről van számla( még a kb 9éve vett AMD 2200+-ról is) , de erről nem találom a számlát.
Most kellene keresnem egyet.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#16370) Imco válasza jayjay (#16369) üzenetére


Imco
őstag

Nem sok esélyed van.
A nakkerben az SN-en kivül még vonalkód alapján is nyilván van tartva.
Vegyél másikat 1x e Ft.

Üdv! Imco

(#16371) liksoft válasza herhi (#16367) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi, elejét és hátát is. (Ha ferdén teszed magad elé, akkor lesz ez a kettő a két oldala. :B )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16372) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Egy olyan problemam lenne hogy a gep alapbol felismeri a hhd-ket,de mikor felakarok telepiteni 1 op-rendszert,a telepito cd nemismeri fel oket.xp,w7,es linux telepito sem.Hogy tudnam orvosolni ezt a problemat?

Elore is koszonom!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#16373) liksoft válasza [pod]Diablo (#16372) üzenetére


liksoft
nagyúr

És mire? :F Pontos típusok és leírás nélkül ez olyan, mintha az őrből jönne: HELP!!!!

Majd más válaszol, mert ez nem az én területem, de ezek nélkül senki sem tud segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16374) [pod]Diablo válasza liksoft (#16373) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Pontosan mire gonolsz?alaplap,winchesterek tipusa?vagy az egesz configuraciot jolenne ha leirnam?Sry,csak nemvagyok 1 nagy guru:/

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#16375) liksoft válasza [pod]Diablo (#16374) üzenetére


liksoft
nagyúr

:K :K :K Mindent!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16376) Olavi


Olavi
tag

Sziasztok.
Egyik este úgy döntött a gép, hogy be akad 15 mp re. Beakadás közben a HDD ledje folyamatosan világított. Ezt megcsinálta még párszor. Reggel mikor bekapcsoltam a gépet, lemez olvasási hibával fogadott, és nem indult a windows. Néhány újra indítás után csak elindult, de egy még érdekesebb problémával, színt téveszt.
http://kepfeltoltes.hu/view/101024/ASDASDASDA_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Valami ötlet, hogy mi lelte? :(

"Az út itt véget ér, búcsúzom, fölém húzom az avart, s alszom tovább..."

(#16377) Imco válasza Olavi (#16376) üzenetére


Imco
őstag

Ez > "be akad 15 mp re"< mit is jelent pontosan?
Milyen HDD?
Milyen win?
Sentinel mit mond?
Mi a probléma képen?

Info nélkül nincs segitség!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16378) Olavi válasza Imco (#16377) üzenetére


Olavi
tag

Befagy a gép 15 mp-re. Minden.
HDD: 4 éves 80 gb-os Samsung
Win XP SP2
Sentinel semmi hibát nem lát.
A képen az ablaknak a színe a probléma. Nem mondható természetesnek :D.

"Az út itt véget ér, búcsúzom, fölém húzom az avart, s alszom tovább..."

(#16379) plexi


plexi
tag

Valaki tud segíteni egy WD500AAKS-00C8A0 újraélesztésében? Partíciós táblát meg az MBR-t meg nemtom mit lőttem szét rajta. Hiren's Boot CD-n egy két okosságot megpróbáltam, de nem jó. Windwos 7 is vlmi I/O hardverhibát ír amikor éppen akar vele vlmit csinálni. Szerintem én cs*szt*m el. vlki vlmi progi v megoldás? :B :(

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#16380) Imco


Imco
őstag

"beakad"
"meg nemtom mit lőttem szét rajta"
"Hiren's Boot CD-n egy két okosságot megpróbáltam"
"vlmi I/O hardverhibát ír "
"vlki vlmi progi v megoldás?"

Király dolog a jó vaker, különösen ha senki se ért semmit belőle,
és még segítségre is szorulunk.

Megyek fejbe lövöm magam!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16381) jayjay válasza Imco (#16370) üzenetére


jayjay
tag

Van elég vinyóm(mind Samsung és megvannak a számlák), de azért az szarul esik ha még lenne rá kb másfél év garanciád, de nem tudod érvényesíteni, mert nincs meg a számla.
Ha esetleg tudna valaki adni egy számlát egy HD753LJ Samsung vinyóról, akkor megkereshet privátban.
Nem mindenhol van vonalkód alapján nyilvántartva.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#16382) liksoft válasza jayjay (#16381) üzenetére


liksoft
nagyúr

De ahol igen, ott csak azzal veszik vissza! A Tiéd ilyen helyről van? Vagy ilyen számlát keresel? :F :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16383) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Van egy Samu 160Gb-os vinyóm! Nem tudom már valami gond volt vele, de most ha nézem és win-t akarok rátelepíteni akkor a particionálója csak 32gb-ot lát az egészből, bármit is csinálok! Ha viszont az Ubuntu-t akarnám feltenni akkor az ő particionálója látja mind a 160gb-ot és tudja is formázni, használni!
Mi lehet a gond???

:R :R

(#16384) Imco válasza jayjay (#16381) üzenetére


Imco
őstag

Elbeszélünk egymás mellett! Ahogy Liksoft is írja.
2 db ilyen vinyó is van a gépemben, számlán 20-30 db-ot vettem, viszonteladó is vagyok vissza is vehetném tőled, DE bebuknám mert amint probálom tovább érvényesiteni a garit kiderülne a stikli. 1x000 vinyóért nagy okosság. Azt mondom adj 2000-t a számláért, utazz ide érte majd probálkozhatsz. Megéri??? Ha "jó fej" vagyok hottetntotta kft számláját kapod,
mert ugye a saját nevembe nem engedlek a viszonteladó partneremhez. Gondolkozz már! Az egész nem ér ennyit! Ha másért nem, a törvénytelenség miatt sem.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#16385) Imco válasza Hoffer (#16383) üzenetére


Imco
őstag

Imádtam az alaplapodat! :)

Milyen gond volt vele? Sata v. IDE?
Probálj valamni külső particiónáló progit ráengedni.
Van itt néhány link a topicban.
Esetleg ha van müködő géped nézd meg ott hogy minek látszik, sentinel mit ir rá.
P5W DH-ba probálod? Annak sima ügy egy ilyen.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16386) Hoffer válasza Imco (#16385) üzenetére


Hoffer
őstag

Én még most is imádom, mert nincs olyan amit ne tudnék vele megcsinálni!
Nem gép problémám van a vinyóval, valamiért maga a vinyó a szar, akárhol is próbálom, de ugy vagyok vele mostmát, hogy kidobom! :C

(#16387) ABee


ABee
tag

Sziasztok!

A következő problémával szeretném segítségeteket kérni:
Adott egy wd10 ears 1TB advanced format vinyó és egy usb2/esata rack amibe beletettem és rádugtam a laptopra (usb-n keresztül) mivel nincs aztali gépem. Vincsit xp felismeri felosztottam 2 partícióra (hogy vészhelyzet esetén az első 40 Gb-s partítióra fel tudjak rakni oprendszert amíg nem tellik gyorsabb rendszervinyóra vagy ssd-re ha majd belekerül az asztali gépbe) NTFS partíciók 4kb kioszási egységekkel. Namármost ahhoz hogy normális sebességgel működjön a cucc fel kell telepítenem a wd align alkalmazást ha jól tudom. Leszedtem előbb az Arconis félét és azt jelezte ki hogy nem is advanced format a vincsim. Utánaolvastam másoknak is előfordult ilyen ebben a felállásban. A Paragon féle wd alignt kell futtatni akkor majd működik. ...hát nem. A paragonos progi az arconisoshoz hasonlóan kijelzi hogy szarul alignolt és nem is támogatja a partition alignt. Na most mi van? Tud erre valami megoldást? A lényeg az hogy később asztali gépben szeretném használni ideiglenes rendszer vinyó ként win7-tel. mit kellene tennem hogy, normális sebességgel működjön és később ne legyen adatvesztés win7 és xp is normálisan lássa stb.

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

(#16388) krystman


krystman
őstag

Két különáló progival teszteltem a winyómat, és teljesen eltérő eredmények jöttek ki. HDD Sentinellel és HDD Life-al teszteltem. Most melyiknek érdemes hinni? itt egy kép róla. -> [link]

(#16389) adam3


adam3
aktív tag

Helló!

Nem konkrétan problémáról van szó, de lehet belőle az :)

Szóval adott egy új alaplap amin csak egy IDE-s csati van. Ugye erre egy kábellel két meghajtót tudok rákötni, az egyik egy vinyó a másik egy dvd meghajtó lesz. A probléma az, hogy adott még egy winchester, amit jó lenne ha bele tudnék rakni, és nem tudom, hogy ezek az PATA-SATA átalakítók mennyire megbízhatóak, így tőletek kérdezném ezt...

(#16390) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Volna itt egy microSD kártyám, USB-s kártyaolvasóban. Milyen program segítségével tudnék a 16GB-ból 1GB-ot partícionálni Ext3FS fájlrendszerbe?

Partition Magic, EASEUS Partition Master, és a Paragon Partition Manager nem segített, mind csak a vinyót látta.:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#16391) Pantok


Pantok
aktív tag

Sziasztok

Van egy öreg Seagate 80GBs vinyóm amit most betettem egy külső merevlemez házba, FAT32-re formázva hogy a ps3-ammal tudjam használni.
Két probléma adódott, bár az egyik inkább PS3-oldali.
A fő probléma az hogy nem mindig "indul el". Tehát felkapcsolom, kapja az áramot és felpörög viszont ezután a aktivitás led égve marad és semmi se érzékeli a vinyót, ki-be kapcsolgatás után egyszer csak beindul rendesen.
A másik pedig hogy ps3 belső vinyóra másoláskor - vagy onnan erre másoláskor megakad-akadozik. Megy a másolás, a hdd leaáll néhány másodpercre, aztán kis zaj kíséretében folytatja tovább, illetve néha csak megáll és kész.

Öreg darab és nem is vártam sokat tőle, de PC-be kötve eddig különösebb hibák nélkül működött.

Van valami ötletetek?

(#16392) liksoft válasza Hoffer (#16386) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kapacitás limit jumper nem lehet? (Mondjuk az Linux alatt is ugyanazt kellene, hogy hozza, de....) Esetleg írástesztet ráküldve a teljes felületre, majd utána particionálva. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16393) liksoft válasza ABee (#16387) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Kompatibilis módon (512 byte/szektor) kell a drive-ot használni. Ha két partícióra osztod, akkor elsődlegesként csak a 40GB-os legyen, a többi extended. Remélem USB-n keresztül kezelhető így is, még nem próbáltam. Viszont ez a kiosztás segít abban, hogy később OS felrakásakor a másodikat (nagyot) NE vágja haza.

A sebesség? USB. Szerintem elég ennyit mondani. Lehet trükközni, több a probléma mint a nyereség. (szerintem....)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16394) liksoft válasza krystman (#16388) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez így semmit nem mond. Kellenek hozzá az adatok. A Sentinel SMART fülön ami van. Tedd be egy újabb képbe, hátha az magyarázatot ad a másik progi alacsonyabb százalékára. Bár kérdéses, mert a Sentinel egyre jobban típusfüggő értékelést ad. Pont ezért célszerű a legújabb verziót használni!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16395) liksoft válasza adam3 (#16389) üzenetére


liksoft
nagyúr

PATA eszközt SATA portra: [link]

SATA eszközt PATA portra: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16396) liksoft válasza z0d1AK (#16390) üzenetére


liksoft
nagyúr

Linux nem tudja?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16397) liksoft válasza Pantok (#16391) üzenetére


liksoft
nagyúr

Első hiba, hogy nem kap korrekt tápot. Amíg ezt nem tudod orvosolni, addig felesleges bármit is csinálni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16398) ABee válasza liksoft (#16393) üzenetére


ABee
tag

Szia!

A 40Gb elsődlegesként többi extended ként formáz dolog természetesen meg volt. Az egyetlen bajom ez a wd align dolog. Ahogy utána olvastam ha ezt nem telepítem és futtatom a vinyón akkor kb ötödére csökken a sebessége. Namármost ez usb-n kereszül nem baj de nemtudom hogy ha később asztali gépbe kerül lessz e vele probléma ha nem futtatom a wd align progit. Amúgy 512b-s szektorokkal is kipróbáltam de mind az arconis mind a paragon wd align progija unalignednek jelzi és nem ismeri fel advanced format winyóként holott típusszám alapján tuti hogy az.
Szóval azt mondod ha 512b-s re formázom később nem lesz baj win7 alatt a rajta tárolt adatok megmaradnak majd? A win7 -nek nem lesz gáz a 512b-s szektorméret?

(#16399) Imco válasza adam3 (#16389) üzenetére


Imco
őstag

Hibátlan Liksoft javaslata, DE.... Ha új lapot vettél, esetleg érdemes elgondolkodnod azon, hogy a javasolt eszköz árát megtoldva egy új, nagy /obb/ kapacitású HDD-t vásárolj.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16400) z0d1AK válasza liksoft (#16396) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem használok Linuxot.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.