Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76151) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Erre varrjatok gombot....Hoka Official Store az alin ;] Csak 5csillagos értékelés és 98%-os pozitív visszajelzés a shop-ra :D
[link]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#76152) stefyY válasza xy.zsolt (#76151) üzenetére


stefyY
őstag

:Y :Y :Y

Mindjárt rendelek egyet...3-asat vadászom normális áron régóta, de ennyiért ez ajándék lenne

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#76153) zzola válasza jimpo (#76150) üzenetére


zzola
félisten

Köszönöm! :R

(#76154) xy.zsolt válasza stefyY (#76152) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A review-kat olvasva nincs a cipőkkel semmi gebasz, de nyilván az a tuti amit drágábban árulnak a sport oldalak. Mondjuk a Clifton 9 ezen az oldalon is 180€.
A méret csere (ha kell) viszont időigényes.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#76155) Studi válasza xy.zsolt (#76145) üzenetére


Studi
addikt

Nekem hétfőn jött meg TS8 a BS-ről. :D Egész vicces, hogy szúnyogháló a felső része, de 209g a 44,5-es. Mondjuk ehhez mérten még durvább a Hoka Rincon súlya, ami 216g, és ehhez képest atombunker a felsőrésze, de a talpa se vékonyabb. :Y

Nem tudom mikor lesz avatva, de egész érdekes feeling az egész cipő, nagyon kihegyezett eszköz, az látszik rajta.

(#76156) Studi válasza stefyY (#76152) üzenetére


Studi
addikt

Oh nooo!

(#76157) zzola válasza jimpo (#76147) üzenetére


zzola
félisten

Az ecipő, ahogy nézem az értékeléseket, nem egy ajánlott oldal...

(#76158) jimpo


jimpo
aktív tag

Egy kis hangulat videó Boston Marathon 2023 kofuzi

zzola Rendeltem onnan két cipőt, meg pár zoknit. Nekem nem volt semmi probléma, gond. Igaz vissza sem kellett küldenem semmit. :U

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#76159) Peterhappy válasza Hi!King (#76146) üzenetére


Peterhappy
őstag

:K Én a múltkor piros lámpánál egy motorossal beszélgettem, Ő fullra beöltözve, én pólóban-rövidgatyában, Ő is döbbenettel hallgatta, hogy nem fázom. Majd a zöldnél kilőtt és kb. 5mp alatt volt "százon" :D Hát úgy én is fáznék na.

Múltkor szombati edzésen már mondtam a "Srácoknak", hogy nehogy véletlen összeálljanak és összedobjanak nekem hosszú nadrágra meg pólóra, mert van ám, csak nem használom. Eléggé kilógok a csoportképekről az alulöltözöttségemmel :B

(#76160) zzola válasza jimpo (#76158) üzenetére


zzola
félisten

Köszi.

Jó ez a videó, uh.

(#76161) Peterhappy válasza jimpo (#76147) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nekem is Rebel 2 szállította az 5km és 10km PB-met. Abban a cipőben fizikailag képtelenség lassan futni. Szerintem a 6mm drop egy átlagszám, valójában hátul 12mm, elől 0mm, és lejt az egész, és nem is lehet benne normálisan megállni.

Ja, és nagyon tartottam attól, hogy a kisebb drop kinyírja a térdeim, és általában a bokasüllyedésem a neutral cipő, de eddig - koppkoppkopp - semmi!

Én nagyon Asics mániás voltam/vagyok (a stabil cipőik miatt), nagyon nehezen vettem rá magam márkaváltásra, de a NB nagyon-nagyon megérte, és a Nike Pega trail3-mal is kezdek összebarátkozni. + van ugye a Salomon S-lab is, ami szintén nagyon kényelmes.
És ha egyszer nem lesz ennyire rohadt sok cipőm :B akkor biztos, hogy megpróbálkozom a HOKA-val is.

Szóval én csak javasolni tudom az új márkákkal való barátkozást.

@xy.zsolt: Nabazz :D

[ Szerkesztve ]

(#76162) xy.zsolt válasza Peterhappy (#76161) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én ma rápróbálok egy lassú 8k futásra a Rebel-lel....nagyon kívánom ma a puha talpat :) csak kicsit sajnálom lassúra elpocsékolni :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#76163) tomcica válasza xy.zsolt (#76162) üzenetére


tomcica
Topikgazda

vegel meg 2-3 parat es kesz ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#76164) jimpo válasza Peterhappy (#76161) üzenetére


jimpo
aktív tag

Egy cipő (pl Rebel V2), illetve egy kütyü (ami esetemben Stryd + F6X Pro) sosem fog futni helyetted! :DDD

Viszont egy jó cipő hozzásegít hogy bátrabban, pörgősebben lépj. Nem pedig arra figyelj hogy mennyire szét van taposva a cipellő, amiben mindent is futsz. Hanem felkapod az ünneplődet és tolod neki mint a gép. :C

Egy kütyü meg segít hogy tartsd a tempót, pulzust, vagy teljesítményt bármi legyen is a penzum. :K

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#76165) SirRasor válasza Peterhappy (#76137) üzenetére


SirRasor
őstag

Ilyet szerettem volna:
Garmin Running Dynamics POD
https://www.garmin.com/en-US/p/pn/010-12520-00
De közben rájöttem, hogy számomra fölösleges adatokat adna, szóval csak egy kacattal kevesebb.

Mire figyeljek futás közben? Hogy ne dülöngéljek nagyon jobbra-balra és próbáljam minél kisebb lábemelésből megoldani a lépéseket. Ha tudatosan figyelek erre, akkor szerintem fölösleges hozzá ilyen cuccos, de attól még másnak lehet hasznos.

(Sajnos) a szíjnak nem tudsz utánajárni. Felhúzod és vagy kényelmes, vagy nem. Ha kényelmes, akkor még mindig lehet kényelmetlen futás közben. Ez csak élesben derül ki.

Make Love not war!

(#76166) Alg válasza Peterhappy (#76161) üzenetére


Alg
veterán

a 6mm drop egy átlagszám, valójában hátul 12mm, elől 0mm,

Ezt talán gondold át még egyszer :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#76167) norby_42 válasza Alg (#76166) üzenetére


norby_42
aktív tag

Két lábad van, nem? ;]

Eat pasta, run fasta

(#76168) jimpo válasza SirRasor (#76165) üzenetére


jimpo
aktív tag

Nem csak azon múlik, mennyire dőlsz. Van hogy az egyik láb jobban húz mint a másik. A lábemelésre nagy tempónál meg kár figyelni, többet árt hogyha akkor akarod korrigálni a futómozgásod. Az meg olyan amilyen, tolni kell és kész. :K

A tartósság sokkal fontosabb egy kütyünél, nagyon rossz pánt nem volt rajtam. Bár én eddig csak Garmint használtam. Ez az őskövület volt kényelmetlen picit, de ez már időszámítás előtti. :DDD A HRM RUN és PRO bazi kényelmes, de azok nem tartósak az tuti. :W
A csiptetőshöz meg kinai pántom van így az nem releváns...

A következő lehet egy Kalenji karpánt lesz. Legalább kettőt veszek egy HRM PRO árából. :(((

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#76169) margithid


margithid
veterán

Ez a nadrág vajon mennyire lenne jó futasra? [link]
Elvileg dry technológia, így nem kéne nagyon beleizzadni.

(#76170) Hi!King válasza jimpo (#76168) üzenetére


Hi!King
őstag

A tartósságnál szerintem fontosabb a megbízhatóság, inkább lecserélem évente, de ne szakadjon meg folyton a mérés, mint amit a Polar H9-nél tapasztaltam, a H10 pántjával is.

Nekem a Kalenji karpánt vált be, mert lehet, hogy a mellkaspántnál pontatlanabb apróságokban, de legalább nem szakad meg a mérés rendszeresen, illetve a csuklós mérésnél sokkal pontosabb.

(#76171) SirRasor válasza jimpo (#76168) üzenetére


SirRasor
őstag

Ja arról a Kanelji HRB 500-ról ódákat regéltem. Kár, hogy 1 évet bírt. Ha most vennék, tuti azzal kezdeném, hogy minden kis nyílását benyomnám valamilyen ragasztóval, mert nem vízálló. Szerintem ezért ment hamar tönkre.

Make Love not war!

(#76172) sherlock82 válasza margithid (#76169) üzenetére


sherlock82
senior tag

Szerintem ne vedd meg.
Futásra semmiképp.
Inkább futós nadrágot vegyél, ne ilyen " gym " nadrágot.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#76173) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#76151) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ebay-en van pár márkának tényleg hivatalos store-ja (adidas, puma pl.). Most hogy ez a Hoka shop mi, azt nem tudom. A Carbon X2 viszont már több, mint 2 éves modell és nem egy jól sikerült darab, szóval ennyiért is drága.
Az új szupercipőjük a Rocket X2, ami már felveszi a versenyt a többiek hasonló cipőivel. Végre sikerült nekik is peba habot alkalmazniuk.

(#76174) jimpo válasza Hi!King (#76170) üzenetére


jimpo
aktív tag

Egy év, és 35 rugó körül van egy mellkaspánt. :o

Stryd Next Gen

(#76175) Hi!King válasza SirRasor (#76171) üzenetére


Hi!King
őstag

Amúgy gondolom nem merítetted, csak izzadság + eső, ugye?

Nekem egyelőre tartja magát, néha óvatosal megmosom, de csak ritkán, illetve egyenletes kocogásnál nem használom, csak intenzívebb, illetve váltott tempójú futásoknál, versenyen se. Úszni különösen nem :-)

(#76176) norby_42 válasza jimpo (#76168) üzenetére


norby_42
aktív tag

Vegyél Kalenji karpántot, ha nálad beválik, akkor veszek én is egyet. (Eddig ugye egy negatív tapasztalat van)

Eat pasta, run fasta

(#76177) Peterhappy válasza Alg (#76166) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jó még az is lehet, hogy nem gondoltam komolyan ;)

(#76178) SirRasor válasza Hi!King (#76175) üzenetére


SirRasor
őstag

Igen, csak izzadtság + eső, illetve azért volt előző télen -7 C°-os futásom is..

Tényleg, egyenletes Z2-khöz a mellkaspántot se szoktam vinni, mert minek.

Make Love not war!

(#76179) jimpo válasza norby_42 (#76176) üzenetére


jimpo
aktív tag

A hónapban még marad a patentos HRM3-SS meg a kínai mellkaspánt, a jövő hónapban meg majd lesz valami. :U

Mindenesetre a Stryd anno 81 990 Ft volt, ami évekre vetítve jóval megérősebb.

Igaz nem mutat pulzust... :DDD De nem is adja fel egy év után, pedig kap hideget meleget. :K
Nem is értem miért nincs valami akkumulátoros, tölthető HRM monitor :F

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#76180) Hi!King válasza jimpo (#76179) üzenetére


Hi!King
őstag

A karpántos Kalenji az tölthető, beépített, nem cserélhető aksija van, és a Polar Verity Sense és OH1 is ilyenek. Cserébe nem bírnak annyit, mint a mellkaspántosak gombelemmel, a Kalenji 24 órát bír egy töltéssel.

(#76181) SirRasor


SirRasor
őstag

Csak ha már futás és levegővétel, pulzus.
Éppen olvasok egy könyvet Mármint tegnap olvastam, mert most nyilván dolgozom :D: James Nestor - Lélegzet.
Részlet:

"A biciklis kísérlet a megismétlése azoknak a vizsgálatoknak,
amelyeket húsz évvel korábban dr. John Douillard is elvégzett,
aki élsportolók edzője volt, a teniszcsillag Billie Jean Kingtől a
New Jersey Nets triatlonozóiig. Douillardnak az 1990-es években
meggyőződésévé vált, hogy a szájon át légzés ártalmas a
sportolóira. Ezt bizonyítandó, maga köré gyűjtött egy csapat
profi biciklistát, felszerelte őket szenzorokkal, hogy rögzítse a
szívverésüket meg a légzésüket, és kondibiciklikre ültette őket.
Néhány percen keresztül növelte a pedálok ellenállását, a
kísérlet előrehaladtával egyre nagyobb erőkifejtésre kényszerítve
a sportolókat.
Douillard az első próba során arra utasította a kísérleti
alanyokat, hogy csak az orrukon keresztül lélegezzenek. Az
intenzitás fokozódásával felgyorsult a légzés is, ahogy várható
volt. Mire a sportolók a teszt legnehezebb szakaszához értek,
kétszáz wattnyi teljesítményt pumpálva a pedálokba,
lihegve-küszödve kapkodták a levegőt.
Aztán Douillard megismételte a tesztet olyanképpen, hogy a
sportolók az orrukon át lélegeztek. Ahogy a tesztnek ebben a
fázisában az erőkifejtés növekedett, a légzésszám csökkent. Végül
a kétszáz wattos szakaszban az egyik kísérleti alany, aki szájon
keresztül percenként negyvenhétszer vett levegőt, orron át
tizennégyszer lélegzett percenként. A szívverése ugyanolyan
sebességű maradt, mint amilyennel elkezdte a tesztet, jóllehet az
erőkifejtés intenzitása megtízszereződött.
Pusztán attól, hogy megtanul orron át lélegezni, számolt be
róla Douillard, az ember képes a felére csökkenteni a teljes
erőkifejtést, és ezáltal óriási mértékben növelni az állóképességét.
A sportolók, miközben az orrukon át lélegeztek, inkább
felfrissültnek, mint kimerültnek érezték magukat. Mind
megfogadták, hogy soha többé nem fognak szájon át levegőt
venni."

Valamitől ezt ordas nagy marhaságnak tartom az alapján, amit magamon tapasztaltam, amikor elkezdtem erőltetni a csak orron át történő légzést futás közben.

tomcica kommentelnél erre? :D

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#76182) xy.zsolt válasza SirRasor (#76181) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én már egyszer leírtam, hogy 35éve mikor hosszútávfutó voltam megkövetelték az orron át légzést....nyilván ameddig lehetséges. Most én sem figyelek erre, de majd tesztelem mert biztos okkal "erőltették" anno. Mondjuk gyorsabb is voltam mint most :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#76183) HKorn válasza SirRasor (#76181) üzenetére


HKorn
addikt

Hát ez elég hihetetlen, hogy növelt erőkifejtés hatására nem változott a pulzusuk és orrunkon is csak percenként annyiszor vettek levelegőt, mint én amikor épp pihenek itthon. 14x levegőt venni miközben taposod a pedált komoly ellenállással, az nekem nagyon kevésnek tűnik.

Az meg egyenesen haggyámá' kategória, hogy tízszeres erőkifejtésnél nem nő a pulzus, mert annyira jól veszed a levegőt.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#76184) SirRasor válasza HKorn (#76183) üzenetére


SirRasor
őstag

Miért, akár csak a 2x-es erőkifejtés azonos pulzuson hihető? :D

xy.zsolt köszi az infót, elkezdem tovább erőltetni a hosszúknál, aztán meglátjuk hova jutunk. Ja emlékszem mi volt előzőleg. Épphogy Z2 tetején voltam és ahogy orrlégzésre váltottam, ~5 bpm-et emelkedett a pulzusom és képtelen voltam azonos sebességgel visszamenni Z2-be :(

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#76185) xy.zsolt válasza SirRasor (#76184) üzenetére


xy.zsolt
őstag

eleve orrlégzéssel kezdd...ne futás közben válts

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#76186) Hi!King válasza SirRasor (#76181) üzenetére


Hi!King
őstag

"Douillard az első próba során arra utasította a kísérleti
alanyokat, hogy csak az orrukon keresztül lélegezzenek."

"Aztán Douillard megismételte a tesztet olyanképpen, hogy a
sportolók az orrukon át lélegeztek."

Gondolom az első elírás, és szájon akart lenni.

Egyébként mikor tájfutottam, volt egy srác, akivel elhitette valaki (tesitanár? korábbi edző?), hogy szigorúan orron kell lélegezni, mikor az edzőnk mondta neki, hogy nem jó ötlet, elkezdett teljes keresztmetszeten lélegezni, hirtelen rengeteget javult a teljesítménye...

(#76187) tisn válasza SirRasor (#76181) üzenetére


tisn
addikt

nem eleg agilis a fejlesztes :)

ordas hulyesegnek tunik. orron keresztul szukebb a keresztmetszet, nagyobb az ellenallas a legzesnel...

de hat itt mindenkinek van pulzusmero oraja, sok embernek szobabicaj, evezopad otthon, konnyen tesztelheto.

(#76188) Hi!King válasza SirRasor (#76181) üzenetére


Hi!King
őstag

Ez tipikusan az az eset, amikor túltolták a kamuzást, ha két nagyságrenddel kisebb javulást hazudtak volna, akkor meg kellene nézni az eredeti publikációt, mi volt a módszertan, mennyire volt hiteles a kísérlet, és az alapján elvetni vagy elfogadni az eredményeket, így viszont helyből kuka az egész.

Szerk.:
Ja, és ha nem tolnák túl, akkor ha magamon ellenőrízném és nem a várt eredményt kapom, joggal lehetne mondani, hogy én egy eset vagyok, azok a kerékpárosok meg sok eset, mit jövök az anekdotikus érvelésemmel, de ekkora különbség esetében a saját mérésem is hitelesebb és szétszedi a kísérletet, mert annak az esélye, hogy sokszor akkora intenzitásnál nekik nem nő a pulzusuk, ha orron lélegeznek, nekem meg igen, enyhén szólva elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

(#76189) jimpo válasza Hi!King (#76180) üzenetére


jimpo
aktív tag

Mellkaspántra gondoltam, karpánt ügyileg képben vagyok. :K

Orrlégzés téma.
Onnantól hogy a tüdő megkapja az intenzitáshoz szükséges levegő mennyiséget és megtörténik a lég/gázcsere (oxigén felvétel, szén-dioxid leadás) majdhogynem mindegy melyik nyíláson jön. Akár a fülön keresztül is történhet, csak hatékony legyen. :C ;]
Biztos vannak akiknek fejtetőn illetve agyhártyán keresztül is megy. :DDD

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#76190) tomcica válasza SirRasor (#76181) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod,amikor kell a tobb levego akkor veszel a szadon es kesz :K amint elered a ventillacios pontot,onnan mar zilalva is oxigenhianyosnak erzi a test (ezert ez a neve a pontnak). Nem tudom a csoka mit mert....konnyu temponal meg siman lehet orron at is lelegezni (ha jol ki van epitve a keringes,es hatekonyan mozogsz) felmaratonos nyelgaznal viszont veszed a levegot a "fenekeden" is ;]
Z2-ben latom ertelmet,ott orrlegzessel boven eleg meg egy kezdonek is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#76191) stefyY válasza Studi (#76156) üzenetére


stefyY
őstag

Oh deeeeeeeee :DDD

#76159 Peterhappy: Az ifjonti hév... ;)

Amúgy a drop furcsa dolog. Ha csak abból és a súlyból indulok ki, akkor a Rinconnak is egy tempócipőnek kellene lennie, mégsem az. Egyszerűen mintha a cipő nem akarná, hogy gyorsan fussak benne, holott ahogy Studi írta is, 21-22 deka és 4 mm a dropja... :U

#76189 jimpo: ...s nem is tévedsz akkorát. Ha túlöltözök, akkor mintha fulladozna a testem...ha éri a levegő a bőröm, akkor jobban bírom a tempót is. Most függetlenül attól, hogy amúgy milyen időben futok.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#76192) tisn válasza stefyY (#76191) üzenetére


tisn
addikt

.s nem is tévedsz akkorát. Ha túlöltözök, akkor mintha fulladozna a testem...ha éri a levegő a bőröm, akkor jobban bírom a tempót is. Most függetlenül attól, hogy amúgy milyen időben futok.

felso alaoltozonel erzem ugy (szoritja a bojlertestem) hogy kevesbbe kapok benne levegot
igaz amikor kell, akkor eleve 10 fok alatt van, azt meg nem szereti a fos tudom.

most mar kezd jo ido lenni, 1-2 het es elmulik vegleg a takonykor, kapok levegot, boldog honapok jonnek, csak a terdem fog szopatni vegre :)

(#76193) jimpo válasza tomcica (#76047) üzenetére


jimpo
aktív tag

Én ma csak a felét mentem küszöb edzésnek.... :B
Bemelegítettem picit ~ 10 perc, majd utána még 25 percet kocogtam, jó volt napozni. ;]

A 8 km lett AVG 4:09/km 166 bpm 297 W 185 spm
Azért mikor jobban "pofaszélben" ment a futás kicsit esett a tempó, de legalább a beletett teljesítmény közel azonos. :)) Egyébként javarészt oldalszél volt, az első felében az átlag Air Power 7 %, a másodikban 4 % :)) Azért néha lökdösött rendesen....
A Kinvara 12 tette a dolgát, de lassan befogom az újat... Hosszabb távra ez bizony már kevés lesz, már van benne 430+km. :U Itt csak aszfalton lehet csapatni. :B

Tavaly majdnem pontosan egy éve a régebbi Stryd-al 5km AVG ~4:05 175bpm 295W. Kicsit magasabb volt a pulzus akkor... :DDD Na jó meg a láb is jobban pörgött a Saucony Kinvara 11 -ben. :C
Úgy látszik a test nem felejt, jó lesz ez előbb utóbb. :K

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#76194) Studi válasza stefyY (#76191) üzenetére


Studi
addikt

Érdekes az a Rincon 3, közepes tempócskákhoz nagyon jó, kényelmes cipő, de amit ad a könnyű súly a sarokemelésnél, az valóban elvész valahol azon, hogy annyira nem nyújt semmi extrát rugalmasságban, nem túl "bouncy". Szeretem cipő, de nem azokhoz a tempókhoz, amikhez eredetileg szerettem volna. :)

(#76195) stefyY válasza tisn (#76192) üzenetére


stefyY
őstag

"kevésbbé kapok benne levegőt"

Szerintem ugyanarra az "érzésre" gondolunk...nem szeretem. :)

#76193 jimpo: Én a 12-esemet már 600 kili körül a kuka felett voltam kénytelen elengedni, pedig nagyon szerettem... :((

#76194 Studi: Valóban nem bouncy, finoman szólva sem...de a súlya, a természetes "lábtartása" miatt + a peva hab miatt a laza hosszúkon tényleg kíméli a lábat.

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#76196) #64052736 válasza stefyY (#76195) üzenetére


#64052736
törölt tag

Látod, látod, a jól bevált Dacas cipők helyett miket vettél fel, rá is faragtál! Járt utat a járatlanért. :DDD

(#76197) HKorn


HKorn
addikt

Aki új GPS-es (multi band) Garmint (F7, FR955, FR255) használ próbálta már, hogy multi-band módban a pillanatnyi pace mennyivel lett pontosabb, illetve gyorsabban reagáló, ha az lett egyáltalán? Ugye azt tudjuk, hogy a GPS jóval pontosabb lett, de jó lenne tudni, hogy futáshoz az aktuális pace miatt érdemes-e átállítani multi-band-ra, vagy nem sokat segít így maradhat az energiatakarékosabb auto beállításon.

Run&Ride

(#76198) #64052736


#64052736
törölt tag

Ma 18km lett. Nem tudtam mitől fáradok, aztán nézem a kis jegyzettömbömet, hogy 8 napja futok szünet nélkül. Előzőleg 12 napig bírtam. Szerintem hülye vagyok, szerintem. :DDD Holnapra jó lenne beiktatnom egy kis pihenőt, mondjuk 8km gyanánt. Aztán megint elfutom... :U

(#76199) bandus válasza HKorn (#76197) üzenetére


bandus
veterán

honnan tudod, hogy a mutatott érték pontosabb-e vagy sem? :)

Pepe: linkeltem már korábban a csajszit, aki napi 50k-t fut, zsinórban már 165 napja, szóval nehogy már pihenőn gondolkodj ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#76200) Studi válasza HKorn (#76197) üzenetére


Studi
addikt

Egyáltalán nem reagál gyorsan, az aktuális sebesség az egy 5-6 másodperces átlag, ennek megfelelően is frissül. Nem hardveresen korlátozott, inkább a Garmin faxsága. Pont úgy, mint az 5 másodperc pontosságú tempókijelzés. (szerk: FR255music)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.