Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75651) LanyUs válasza tomcica (#75617) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tömeg ide vagy oda. Hrm ide vagy oda. Beszéltem Papival és Ő is szunditott egyet a tegnap reggeli hosszú után. Közel 3 óra leurit rendesen. Mindkettőnk idegrendszerét előtte. Nem hiába én választottam az útvonalat, időt és a reggeli rajtot :) Tudom ezt gyakorolni kell. De azért is volt jó tapasztalat, hogy mit kell jobban nyújtani, mire kell nagyobb hangsúlyt fektetni. Ma nincs izom láz, semmi fájdalom. Hétvégén a kedvencem 15 200/200 :K

(#75652) tomcica válasza LanyUs (#75651) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Legyen B terv is = csak 10db ha erzed mar 7-8-nal hogy kezd dulledni ki a szemed :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75653) LanyUs válasza tomcica (#75652) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem lesz gond! B terv a szorgalmi +5 km, akarom mondani +5 kör = 20 :) Ez itt a fórum spártai kiképzés :) Most tekintsünk el attól, hogy tegnap befeszulve hazasetaltam :) Az egy dolog, hogy kidumalom magam az öltözőből, a pályán már tényleg dulled a szem :D

Ja és csak szólok. Ma piszkafa kinézetem volt sógorom mellett. Én ugye 192/96. Ő 198/198 :) Mondták is milyen sovanka vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#75654) #64052736 válasza jimpo (#75650) üzenetére


#64052736
törölt tag

Az egy mocsok jó cipő. Ennyire zavar a magassága? Viszont mindent kicsillapít. Jó, mondjuk kanyarokban nem a legjobb.

(#75655) jimpo válasza #64052736 (#75654) üzenetére


jimpo
aktív tag

Finoman szólva kicsit zavar, az oké hogy csillapít. Bár napi szinten nem használom, használnám. Még a végén elkényelmesedik, elkényeskedik a talpam. :DDD

Kanyarban a Speed 2 egyébként rosszabb, az puhább és jobban taknyolódik. A Pro 2 másabb a hab miatt is, az jobban bejövős. Csak lehetne szélesebb a lábközépnél, hiába a csillapítás ha nem elég széles, akkor dehogy jobb. :N

A Pro 3 nem tudom milyen. De már maratont sem futnék a mostani kettesben a mérete miatt az tuti, igaz a közelgő Cooper tesztet abban futom szerintem. :K Kis távolságra még oké is, hosszabbra kellene egy nagyobb méret belőle nekem.

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#75656) Fred23 válasza jimpo (#75650) üzenetére


Fred23
nagyúr

Melyik ez a hasonlítgatós oldal, ahonnét a kép van? Előre is köszi.

(#75657) ígyvanferi válasza Fred23 (#75656) üzenetére


ígyvanferi
addikt

(#75658) tomcica válasza LanyUs (#75653) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mi van ott feletek a vizben hogy mindenki majdnem 2meter magas?! :F

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75659) norby_42 válasza tomcica (#75658) üzenetére


norby_42
aktív tag

A súly alapján ólom lehet;]

Eat pasta, run fasta

(#75660) Peterhappy válasza tomcica (#75628) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sajnos nálam elég nehéz rendszert belelátni a mindennapjaimba. Futok, amikor és ahogy tudok.

Szombaton reggel van egy tempós edzés (interval/résztáv), ez általában 6-8km közé esik. Általában azt húzom ki hosszúra, előtte/utána kocogással, de ez változik, ha jó idő van, és kijönnek velem a Gyerekek is az edzésre (akkor kocsival/bkv-val megyünk).
Ha tehetem, akkor vasárnap is futok egy lassabb hosszút (kényelmes tempóban, vagy 135/145HR-ig felengedve, vagy HR kontrol nélkül). Ha a szombati rövidebb, akkor mindenképp megyek, ha nem jön közbe semmi.
Hosszú = félmaraton vagy fölötte.

Ezeken felül hétköznap 1-3 lassabb, jellemzően 15km es táv. Hol 135, hol 145, hol 155 HR-ig felengedve, illetve van, hogy fokozva (pl. 5km 135, 5km 145, 5km 155-ig). Itt az dönt, mennyire van bennem a boogie, milyen időjárás van, mennyi időm van, és legfőképpen, hogy mennyire vagyok fáradt indulás előtt. Most jellemzően délután, meló után megyek, ha tudok, de szeretnék lassan visszaállni hétköznap a hajnali kocogásokra, akkor talán többször kijutok - mostanában hétköznap csak egy-egy futás jött össze.

Miképp lenne érdemes változtatnom ezen?
1) Jó így a szombat? Interval + előjáték+utózönge, ha tehetem?
2) Miképp alakítsam a hétköznapi futásom, ha csak egyszer jutok ki, és miként, ha kétszer, háromszor, esetleg négyszer?

Plusz info, hátha számít: hetente 1-2 (remélhetőleg most már 2-3) alkalommal ~20 perc saját testsúlyos edzés van még porondon, jellemzően a vasárnapi hosszú előtt, és hétköznap (vagy csak edzés, vagy rövidebb - 10km - kocogás előtt).
Jó lenne többet, egyelőre ennyit tudok, ennyit bírok. Valamilyen pár elemes rövidebb programot szeretnék otthonra is rendszeresíteni, szintúgy vagy kocogás előtt, és/vagy csak reggel, indulás előtt.

Előre is köszönöm a segítséged :R

(#75661) tisn válasza norby_42 (#75659) üzenetére


tisn
addikt

szabadkan meg speed :)

(#75662) tomcica válasza Peterhappy (#75660) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol ertem a szombati a hosszu futas es egyben a tempo is?
Azt alakitsd at kicsit...hetvegen legyen laza hosszu,ahogy irod 21km vagy tobb,het kozben szerda/csutortok magassagaban legyen egy tempocskas nap (elkezded 20percel a tempot + bemelegites/kifutas es szepen epited fel 40-60percig...kontrollalt maratonos v. picit lassab iram!)
Tobbi nap jo a laza amiket irtal,ha tobbszor jutsz ki,akkor ugyelj,hogy alacsony intenzitasu legyen mind.
Erosites + kiegeszito cuccok aranyat ernek,azok menjenek minden heten :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75663) Alg


Alg
veterán

Kifogas-bingo: :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#75664) Peterhappy válasza tomcica (#75662) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm :)

Igen, a szombati tempót fel szoktam javítani félmaratoni távig, hogy mennyiségre is jó legyek - hátha vasárnap nem tudok kimenni klasszikus hosszút futni.
Mivel a szombat reggeli egy kvázi fix edzés, azt nem tudom formálni, de akkor amellé beteszek még egy hétköznapi tempósabbat, ahogy javasoltad - szerdára/csütörtökre.
Ezt esetleg ki tudnád egy kicsit jobban csomagolni?
Pl. bemelegítés 10p, 20p tempó, kifutás 10p? Tempó maraton iramon, a bemelegítés+kifutás X-szel lassabban?
Ha pl. egy 3:30-as maraton az álmom, akkor 5:00 alatti tempót fussak? Mert azt mondjuk 40-60 percig szerintem most is ki tudom tartani - mondjuk, hogy pulzusügyileg mennyire lenne szép a dolog, abba inkább ne menjünk bele :B Előtte/utána pl. 10-10p 5:30?

Előre is köszi, inkább értetlenkedek és játszom az ostobát, de lőjük ezt be pontosan, Sensei :R

(#75665) ballazol


ballazol
senior tag

Végre jóidő, visszatértem az erdőbe is a tegnapi full aszfalt után:

legközelebb már csak 50p alatti időt hozok! :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#75666) Never79


Never79
tag

Nekem megvolt az első speckó hetem. 76 km +1850 szint lett. Rendszer nálam okés, futóművek fáradtak. Holnap meg jó kis tempó futás erre.

-Pepe- : sok ultrás ismerősöm van, kb. mindegyik heti 100-140 km között teljesít (még a jó is). De van olyan, aki heti 60-at fut, s Vérkört(77 km 1600 szint, 8 óra 31 alatt futotta), vagy lásd Chuck Norrist. Bocsánat, de hetente úgymond edzésnek lófütyit fut, mégis hosszú ultra TT-ken vagy versenyeken vesz részt. Az nagyon meghatározó, főleg ultráknál, mióta csinálja az ember. Ki kell épülni a rendszernek, amit tom is mondott. Persze aki dobogó közelében akar lenni, az ott is durva heti km-et fut, de heti 8-10 óra futással + mellé erősítéssel szép ultra távokat lehet már legyőzni.

LanyUs: a lefelék hogy mennek? Hogy bírja a lábazat?

(#75667) #64052736 válasza Never79 (#75666) üzenetére


#64052736
törölt tag

Köszönöm, erre kíváncsi voltam. Érdekes, hogy valakinek elég kevés mennyiség is az ultra távhoz. Most a kiépítésen dolgozom. Heti 140km az lebontva napi 20. Az már igen combos. Esetleg két fele lehet venni egy nap. Nem tudom, hogy hatékonyabb az alapozás. Egyben lefutni, vagy kétfele venni.

Az ismerőseid közül egyiknek sem lett egészségügyi problémája a nagy távok miatt?

(#75668) Alg


Alg
veterán

Én is kérnék most egy véleményt tomcicától, ha olvassa:

23-án céges maratonváltóban futok 25km-t, itt az eredmény annyira nem fontos (bár jó lenne egy értékelhető félmaratont futni benne), rá egy hétre pedig erős terep verseny: 21km, 1000m körüli szinttel.

Kérdés: hogy lenne jó összerakni a kettőt? Most viszonylg alacsony terhelésen vagyok a húsvéti rohangálás miatt, szerdától indulna egy hét szokásos daráló - jövő hét közepétől újra lazábbra véve.
A 25k-t magamtól olyan 85-90% erőbedobással futnám mondjuk jelenlegi becsült félmaraton PB-nél 15-20mp-el lassabb tempóban, esetleg az utolsó 5K-t felkapva FM iramra ha jól érzem magam, vagy kieresztve lazára ha nem. Utána meg csak pár regeneráló kocogás meg 1-2 repülő vagy mini tempó menne a terepes versenyig, ez így ok lehet?

Vagy küldjem meg a 25k-t, fussak ki egy jó félmaratont benne, aztán a terepes versenyen meg lesz ami lesz, egy hét elég regeneráció hogy ne haljak nagyon bele?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#75669) Chuck Norris válasza Louro (#75610) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia,

Nem akarok beleszólni -csak ha már itt laksz a szomszédban adok kéretlenül tanácsot- tényleg azt csinálsz amit akarsz de szerintem a futópad (meg a görgő) a leg demotiválóbb dolog rövid távon ami csak létezik. Szerintem ha azon vagy, hogy elkezdjél valamit az egészséged érdekében ne is a futást kezd el hanem a mozgást a levegőn, aztán abból lehet még bármi is.
Én pl. csinálnék olyat, hogy Gazdagrét középen lemegyek az Aldiig aztán a templom oldalán meg felgyaloglok a buszvégállomásig, vissza le és Dzsungel parkban meg kocogok pár kört.
Vagy felsétálnék a Rupp hegyre meg vissza. Nem kell futni csak épp ahogy jól esik tempós gyaloglás, néha belekocogva. Ezt ha heti 3-4x megcsinálod akkor egy fél év múlva kérdezd meg Tomcicát, hogy is kell futni.

Bármelyik neked megfelelő futócipó jó erre a célra, nem kell nagyobb összegeket rákölteni az egészre. Akkor jó a futócipő ha elől a nagylábujjad előtt még van 2cm úgy, hogy nem klattyog ki a sarkad, és ha felveszed egyből szuperkényelmes, nem nyom sehol sem. Ha kicsit is nyom valahol, vagy kényelmetlen ne vedd meg.
A szomszéd srácot is üdvözlom lehet találkoztunk is már :)

(#75670) sherlock82 válasza ballazol (#75665) üzenetére


sherlock82
senior tag

Legyen így, de ha nem , akkor sincs baj és nem dől össze a világ. :)

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#75671) tomcica válasza Alg (#75663) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75672) inf3rno válasza Chuck Norris (#75669) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, én is csak azért bátorkodtam írni, hogy vegyen órát vagy egy jó pulzusmérőt és két pár jó cipőt, mert előtte többszázezres tételek repkedtek. Nekem is van itthon egy dekás sajátmárkás cipő gyaloglásra rekortános futásra. Alig csillapít valamit, de ide pont ez kell, a rekortános dupla csillapítás kinyírja a térdet úgy vettem észre, oda én a minimál cipőket ajánlom. Van Vibram is, de az inkább sétákra jó szerintem, és ott is nézik a kacsa lábat. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#75673) tomcica válasza Peterhappy (#75664) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez esetben a szombat legyen a fix hosszud,de laza nem tempo :K pulzusmeressel kontrollald 65-75% kozottt maradjon. Aznap nem is kell melegitened,hanem csak elinditod a pulzusod 65%-an es hagyod h idovel majd olajozottan duruzsoljon 75ig.
Amikor ez ma siman megy 120-150percig,akkor az edzes masodik feleben elkezdesz egy icipicit erosebb pulzussal menni,nem tempo ez...a pulzusod 80%-a eleg...tehat ilyenkor mar pl 120perc = 60perc 65-75% es 60perc 80%.

Het kozbeni tempora 10perc 65-75%-on melegites,majd 40-60perc 85%-on,kifutas 65%.
Amikor a temponal 85%-on 60perc jol megy,akkor lepsz fel 87-88%,majd vegul 90%.Ez a 90%-os pulzus ha kitarthato 60percig,akkor elkezded megnezni,hogy ez milyen temposebesseget ad,amikor ez mar ott van vagy gyorsabb,mint a tervezett maratonid,akkor johet majd egy speci blokk par hosszu tempoval.Addig viszont csak epitkezel.Tehat elobb stabilizalod a 60perces tempot 85%-s pulzussal,majd 87-88-al,es vegul lepsz csak fel 90-re. Van hogy ezek a lepesek 1-2 honapot is igenybe vesznek,sot. :K
Het kozbeni laza km gyujtes 65-75%,ha sok napra kijutsz es faradtabb vagy akkor 65%,ha pihentebb vagy es adja,akkor 75%.Gyorsabb nem kell.
Na,most be vagy love pontosan :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75674) stefyY válasza inf3rno (#75672) üzenetére


stefyY
őstag

Nem leszólni ám a Kiprun cipőket.. :((( :D

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#75675) tomcica válasza Alg (#75668) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ne kuldd meg a ceges mokat :N kihathat ra,plane ha nincs ebben rutinod (hetrol-hetre versenyezni)...szoval mivel az nem fontos,igy ilyen maratonos tempoban letudod es kesz.
Azt ki lehet pihenni par nap alatt :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75676) tomcica válasza Chuck Norris (#75669) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azt maximalisan alairom,hogy a tura,gyors seta jobb elsore...esetleg futassal,kocogassal valtogatva,azzal pedig nagyon,hogy eloszor kezdje visszaszoktatni a testet a napi rendszeres aktivitashoz.Barmilyen aktivitas 30-60perc naponta,amikor ez megy,akkor lehet elkezdeni edzeni,azt is ovatosan.
Ennyi ido es a test allapota ad egy kenyszert,egy mentalis "AKAROM"-ot,en ezt becsulom minden eltunyult embernel,de a mentalis ero ide nem lesz eleg,esszel fel kell epiteni a hordozot (gyk. test) :K kulonben ledobhatja a lancot idonap elott

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75677) LanyUs válasza Never79 (#75666) üzenetére


LanyUs
senior tag

Vasárnap a hosszún nagy odavolt a térdem ( az előző napi vöröstől még a testem is remegett felkeléskor, mivel nagyon ritkán iszok ). Szombaton összejött a banda és elfogyott pár liter bor :) Ilyenkor a gyerekeket nem vágjuk a sarokba telefonnal, hanem lemegyünk egy 8,5x4,5m helyiségbe, két csapatot alakítunk és 8 labdával játszunk "kirúgót". Ha ezt meguntuk, akkor meg dínó kergetőzés akadálypályán. Ezt olyan intenzitással, hogy csavarni lehet a pólóból a vizet, több órán keresztül nagyon sok hirtelen irányváltással. Na ezzel legyepált térddel és a beállt hátsó combbal indultam útnak vasárnap a 25 km-re 500 szinttel.

A sík nálam általános mértékben terheli a térdeket, de természetes füvön a legjobb. Második a műfű, harmadik a rekortán. Felfelé szeretek menni, a térdet nem bántja, de kell a jó állapotú térd az erőkifejtés miatt. A lefelé viszont gyilkos. Azt utálom, mert meg kell fogni a teljes testsúlyt. Izomzat nagyjából bírja, de odaver a térdeknek rendesen. Terepen lejtőn a max. tempóm 04:30, annál jobban nem merem/tudom elereszteni ezt a testet. Egy nyélgázas szintes terep fm akár 1 hétre is odavágja a térdeket. A láb többi része nem érzi. Viszont kritikus a hátsó combom, ezt mindig le kell nyújtanom alaposan.Guggolásokkal erősítem a térdeim, de nagyon lassan használ ( viszont valamennyit javult ).

A mai 75%-os futásom érzetre nem esett jól, ezért csodák csodája 64%-on még értékelhető kocogással teljesítettem 60 percet :) Aminek örülhetnék is, de szerintem még kihat a tegnapelőtti.

Nerazim: nekem ezek nem váltak be. Kiesik, nyom, semmit nem hallok a külvilágból. Bluetooth fejhallgatót használok. [link]

[ Szerkesztve ]

(#75678) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Ti milyen fülest használtok futáshoz? Inkább a kialakítása érdekel nem is a zenei hangzás. Van több fajta amit sportoláshoz való, de kicsit félek, hogy vagy nyomná a fülem a műanyag része vagy mindig igazítani kellene. Nekem elsőre ez szimpatikusnak tűnik, de kellene azért tapasztalat, hogy kinek milyen vált be: MPOW Flame

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#75679) tisn válasza LanyUs (#75677) üzenetére


tisn
addikt

hosszabb lejton lefele setalni szoktam (pl. toltes), francba az idovel. az tenyleg terdgyilkos.

(#75680) LanyUs válasza tisn (#75679) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tegnap volt töltés :) Haza is vágtam a gyomrom. Szépen visszaállok kajában is. Csak hát volt házi túrós rétes, hatlapos, krémes ... Mire végigkóstoltam elfelejtettem az első ízét, így újra ... Huhhh...

(#75681) Never79 válasza #64052736 (#75667) üzenetére


Never79
tag

A heti 60-as szerintem szinten tartja magát. Nagyon régóta fut. Amikor megvan a célverseny, akkor előtte fut 2-3 hosszabbat (40-50+ km egy-egy alkalommal), utána már nincs gondja. Mérnöki pontossággal tervezi meg mit akar/hogyan fogja futni a távot, s meg is valósítja. Fejben nagyon-nagyon erős. Persze UB-t nem futott, de 100+ km-es versenyek mennek neki.

Mindenki máshogy csinálja. Van aki 6 napot fut hetente, elosztva, vasárnapi se olyan hosszút (időben max 2-3 órát). Van olyan, aki vasárnap/hétvégén szinte mindig maratont fut edzésnek, hét közben "rövidebbeket" 20 km, max. Volt olyan aki felváltva, "A" hét 30 km + 30 km + 50 km, "B" hét: 30 km +30 km, 30 km + 60+km, köztes napokon kondizott. 4-5 UB, 3 vagy 4 Sparthatlon lett az eredménye. Persze küzdősport/kondi volt az előtörténete. Szóval nagyon nem mindegy milyen múlttal indulsz neki.

De lett, általában térdprobléma. Egyik olyan volt a felépítésre mint én. 190/92 csak csupa izom (nem olyan löttyed felső test, mint nekem :D) . Viszont aszfalton futotta mindig az ultrákat. Addig, amíg az orvosok azt nem mondták neki, hogy vagy abbahagyja a futást, vagy azt kockáztatja vele, hogy le kell vágni majd a lábát (fanatikusan fájó térddel is futotta az ultrákat). Azóta bicózik, természetesen nem 20 km-et.

(#75682) tisn válasza LanyUs (#75680) üzenetére


tisn
addikt

ez ilyen, en is tobb sutit ettem, mint az elozo ket honapban osszesen :)
de futasban es kondiban is csak 1 nap pihi volt az 5 nap szabi alatt, szoval azert igyekeztem mozogni is.

(#75683) Never79 válasza LanyUs (#75677) üzenetére


Never79
tag

Igen guggolás, illetve minő meglepő a lefelé futás segít. Nem kell csapatni neki (elég a versenyen), akár lehet 5-10 ütéssel kisebb a pulzus a szokásosnál, pont azért, hogy ne szedd szét magad.

(#75684) tisn válasza Nerazim (#75678) üzenetére


tisn
addikt

nekem jabra elite 75t van. allandoan igazgatni kell. lehet a fulem a ludas :), nem elegge csajnai kompatibilis :)

(#75685) xy.zsolt válasza LanyUs (#75677) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha ennyire leharcolt voltál akkor miért nem csak sétáltál pl 1 órát vagy még azt sem? Én tanulva az előzőekből már biztos nem erőltetem amit nem muszáj.....mert ha átesek a penge élén akkor fájdalmas hetek következnek. A fizikai fájdalom sem kellemes, de a mozgáshiány okozta lelki szitu durvább. Szóval én már ezt nem kockáztatom. Pl a tegnap nálam emiatt maradt ki....nem ért annyit az elképzelt edzés makacs elvégzése.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75686) Peterhappy válasza tomcica (#75673) üzenetére


Peterhappy
őstag

De még mennyire be vagyok! Hálásan köszönöm :R

(#75687) Louro válasza Chuck Norris (#75669) üzenetére


Louro
őstag

Köszönöm szépen. Most egyelőre a napi 10k lépésszám + lihegés nélküli lépcsőzés a cél. Munkahelyen is ignorálom a lépcsőt. Otthon - 2. emelet - mindig lépcsőzünk különben. Általában vagy fel az Alditól a buszpályaudvarig és vissza vagy körbesétáljuk a lakótelepet. Bár az hamar megvan. Szép fokozatosan akarom növelni a távot. Sajna nem egyszer indultunk neki a túrának, amikor 15 perc séta után asszony visszafordított, hogy nem bírná ki még 2 óráig wc nélkül. Különben nem egyszer legyalogoltunk már a budaörsi Ikeába vagy a félúton található bolhapiacon - mellette lévő kertészetbe. Kellemes emelkedős útvonal.

A parkban tavaly próbáltam futni, de éreztem, hogy tüdőm kiköpöm 2-3 kör után. Pedig inkább csak kocogtam. A Kresz játszó mellett található senior eszközöket kipróbáltam és azok nem rosszak. De azok inkább erősítenek, mint kardióztatnak.

Cipő kapcsán nem sok a 2cm plusz? Nekem 43-as a lábam. Akkor 46 körül kellene keresgélni? Én azt szeretem, ha tart, könnyű és szinte nincs talpa. Persze ez inkább a hétköznapi használat kapcsán.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#75688) LanyUs válasza xy.zsolt (#75685) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mert nincs ember, aki eljön velem! Biztonságosabb ketten. A baráti körömben lasszóval kell levadászni, aki mozog... Aki pedig ezt a kanyart lazán megfutja egyedül Papi. Előre meg volt beszélve. Ő is ott volt a bulin amúgy :) Mondta, hogy nem lesz gond. Na ja, csak egy 29 éves másképpen piheni ki :D Plusz már megvolt az engedély a lányoktól is.

(#75689) itouchfan


itouchfan
senior tag

Ha esetleg valakit érdekel nagyon jutányos áron egy 10,5 km-es nevezés a hétvégi Balatonlellei Fuss Neki futófesztiválra (link: [link] ), akkor írjon PÜ-t. Sajnos a térdem nem jött helyre még, ezért nem fogok tudni elmenni.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#75690) LanyUs válasza LanyUs (#75688) üzenetére


LanyUs
senior tag

így nézett ki ez szint térképen, a bejelölt 700m hosszú 80m emelkedőn volt az első séta, tehát még mindig bakancslistás az az emelkedő :)

[ Szerkesztve ]

(#75691) #64052736 válasza Never79 (#75681) üzenetére


#64052736
törölt tag

Szörnyű távokat írtál az edzés hetekre. Erről nem is álmodom. Egyben sok lefutni. Én tagolom és úgy jön ki a 100km. Azért harmincasokat nem tudnék dobálni. A B hét nem piskóta a végén lévő 60km-es futással. Ez igen!

A térd viszont probléma, nem tudom nekem kell-e ettől tartanom. Ugye az már megdőlt, hogy a futás nem káros a térdre, sőt erősíti is azt. Gondolom az ilyen hosszú távoknál viszont már fordul a kocka. Idős ultrásoknál olvastam, hogy térdprotézissel futnak. Én próbálnám úgy belőni, hogy ne legyen a későbbiekben gondom a térdeimmel. Persze mindenkinél más, de kopást marhára nem szeretnék. Aszfaltot írtál. Viszont már vannak kiválóan csillapító cipők speciálisan ilyen felületre(holdjáró talppal), de gondolom itt már az sem segít. Most hogy káros a heti hosszú a térdre. Egyben futva sokat pár napon át, vagy minden nap, de keveset. Mind a kettő kiadhatja ugyan azt a távot. Tudom én vagyok a bizakodó, de hátha elélek sokáig és még nyugdíj felett is sokáig szeretnék futni, túrázni.

[ Szerkesztve ]

(#75692) SirRasor válasza Nerazim (#75678) üzenetére


SirRasor
őstag

Szia!

Én a fül mögé helyezhetőkre esküszöm.
FiiO FH1-el futok már vagy 1+ éve (picit overkill a minőség :D, de nem csak futáshoz használom)
A sima tuti könnyen kiesik. Minimum agybadugós és fülkampós kell, hogy ne mozogjon nagyon. Vezeték nélküliből van univerzális fülkampós megoldás.

Fejhallgatók talán még jók lehetnek, de azokat nem lehet sapkára húzni.

Make Love not war!

(#75693) tomcica válasza #64052736 (#75691) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Heti egy napot kell kijelolni amikor elmesz a leghosszabb futasra,ezt a napot szepen evrol-evre noveled :K a heti ossz km nem valtozik,vagy csak kicsit nol.
A hosszu nap utan ha kell 1-2-3nap keresztedzes,rovid futas vagy piheno.
Sok ultras igy edzi fel magat.
Ja igen,es rengeteg tura,ultra az edzes resze,nem olyan versenynek hasznaljak oket,mint egy palyaversenyzo,hanem edzesnek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75694) tomcica válasza SirRasor (#75692) üzenetére


tomcica
Topikgazda

BT kozul...JBL reflect mini 2 agybadugos,nem esik ki.
El klasssziko drotosok kozul a Senheiser-nek volt sport kiadas CX szeria ha jol remlik,az is nagyon jo volt.
Agybadugsok kozul azokat keresd,amelyeknek van az a kis reszuk amleyik megakad a fulcimpaban levo godrocskeben,azok nem esnek ki meg tmponal se...kiveve ha extra eros szel fuj.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75695) Studi válasza tomcica (#75694) üzenetére


Studi
addikt

Engem a touch vezérlés szokott idegesíteni: izzadtan, vizes ujjal szenvedés.
Nekem egy öreg Sony WI-C600N van az órára szinkronizálva, ezt nagyon szeretem. Egyáltalán nem zavar futáskor a nyak körüli pánt, viszont normális gombok vannak rajta, és ha valaki beszól, akkor ki lehet venni, nem kell zsebet keresgélni hogy hova tedd el, mielőtt nyakonvágnád a kötekedőt. :DDD Már úgy szét van esve, hogy össze kellett ragasztgatni, de még bírja. :D

(#75696) Peterhappy válasza Louro (#75687) üzenetére


Peterhappy
őstag

A 2cm sok. 1-1,5cm elég.

A kocogás, sőt a tempós séta bőven elég. Bázist építs, ha az megvan, arra majd lehet kocogással építkezni. Türelemre és alázatra lesz szükség, de megéri, hidd el ;)

(#75697) xy.zsolt válasza #64052736 (#75691) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szerintem akinek az egészség a cél annak heti max 5h (napi max 1h) bőven elég......aki teljesítmény maximalizásra/versenyzésre törekszik annak ennél több kell....mindenki eldöntheti kinek mi mit ér meg. Én már döntöttem.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75698) Peterhappy válasza SirRasor (#75692) üzenetére


Peterhappy
őstag

Füles témához: Haylou T17 plusz spéci memóriahabos harangok.
ITT és ITT írtam róluk bővebben, jó szívvel ajánlom mindkét cuccot. Előtte nekem minden IS kipotyogott a fülemből :K

(#75699) Never79 válasza #64052736 (#75691) üzenetére


Never79
tag

Hát ismerős külön egy Ufofaj volt, míg futott. Volt UB-n első 10-ben is talán, de 15-ben tuti. Amúgy ezeket az edzőtávokat rendre 4:50-ben futotta. Tök mindegy volt neki mit edz, megvoltak neki az x hosszúságú futókörei s nekiállt 4:50-ben letolni az adott napra kijelöltet. Az időjárás is mindegy volt számára. Sőt sokszor 30 fokban futott, mert "csak úgy lehet felkészülni" a sparthatloni melegre. Akkor felnéztem rá, csodáltam. Szóval ő egy extrém eset. Mai fejjel tiszta őrültségnek tartom ezért, de le a kalappal még mindig előtte. Egyedül érte el azt amit, senki nem segített neki, mindent maga tapasztalt /talált ki (persze nem feltétlenül jól). Holdjáró Hoka-ban futott mindig. Ez 2015-2018 környékén volt.

Aszfalton az a baj ugye, hogy ugyan az a monoton mozgás, ugyan azok az izmokat/izületek terheli meg durván. Fokozatosság a legfontosabb, s nálunk inkább többször kevesebbet elvet követik az edzők.

szerk: persze kellenek a hosszú futások is, tapasztalat szempontjából is, meg a szervezet is ismerje meg mi a fenét akarsz vele csinálni ennyi időn keresztül. Az emésztésnek is működnie kell hosszú futások alkalmával, azt sem egyik napról a másikra tanulja meg a test.

[ Szerkesztve ]

(#75700) #64052736 válasza Never79 (#75699) üzenetére


#64052736
törölt tag

Köszönöm, a vége különösen hasznos volt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.