Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75301) inf3rno válasza LanyUs (#75280) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kajából kéne visszavennie első körben. Sokkal kisebb adagok és nem szabad teltségérzetig enni, inkább csak ilyen egy kis nasi jelleggel. Én apámnál látom, hogy 3x akkora adagokat eszik, mint én. Nem is csodálom, hogy ő is vágási súlyú. ;] Nem baj amúgy, ha így meg napi 12x eszik, mert úgyis beszűkül a gyomra egy idő után a kisebb adagoktól, illetve legalább látja ténylegesen a tányérok számából, hogy egész nap zabál, és abból jön a túlsúly, nem genetika meg egyéb varázslat. Később, ha már megszokta a kisebb adagokat, akkor lehet megszorítani fokozatosan a kalórián, csökkenteni az étkezések számát. Addig inkább felmérni érdemes legalább 1-2 hónapig, hogy mennyi az annyi legalább úgy, hogy napi hány tányér gyerek adag fogy a bármiből. A mozgás is jó, mert minél nagyobb a súly, annál több energiát éget, már ha haladó mozgásról van szó, mint a gyaloglás, nem szoba bicikli, vagy hasonló.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#75302) inf3rno válasza ígyvanferi (#75294) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, de én sem vagyok követendő példa. Max laza áttekerés bringával 15-45 perc vagy laza 5k kocogás attól függően, hogy van e izomláz és mekkora.

Buliban hasznos! =]

(#75303) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nekem úgy néz ki a térdemet még lentebbről kell felépíteni a 2 nappal ezelőtti 1o x 1o guggolás óta eléggé érezni. Úgyhogy még kevesebbel kell kezdenem, vagy teljesen hanyagolni a guggolást, és csak sétálgatni, esetleg kocogni vele, ha azt bírja. Esetleg még arra gondoltam, hogy guggolásnál teljesen lelassítom szinte jógára, a normál tempó helyett, hátha úgy erősödik az izom, és a porc sem szakad fel állandóan.

Buliban hasznos! =]

(#75304) stefyY válasza LanyUs (#75288) üzenetére


stefyY
őstag

Köszönöm, bár nem volt egy példaértékű futás...mondjuk de, rossz példának jó lehet :DDD

#75301 inf3rno: Reggeli fehérjedúsan étkezni, az a napközbeni étvágyat csökkenti, maximum 2000-2200 kcal közt bevinnie napközben és jó lesz az. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#75305) tomcica válasza Studi (#75297) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha nem faj semmi,akkor egy laza seta/kocogas/nezelodos bringa jot tesz :K 20-30perc eleg is. Ne nyujts :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75306) ballazol


ballazol
senior tag

haligali!
hozok ma egy kicsit más útvonalról egy 130-as pulzust... :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#75307) ígyvanferi válasza LanyUs (#75295) üzenetére


ígyvanferi
addikt

:DDD
Drukkolok, hogy minél hamarabb sor kerülhessen a jól megérdemelt pihenőnapod eltöltésére a lefutott maraton után. :R

#75297 Studi: ha ilyen jó a helyzet, akkor persze mehet a laza (végül futottál vagy tekertél egyet?). Én leginkább ilyenkor bringáznék egy lájtosat. De mondok én valamit (a topic szellemiségéhez illeszkedve): szerintem nem futottad ki magad eléggé azon a maratonon, ha ennyire azon gondolkodsz, mit kéne másnap csinálni. :N :P

[ Szerkesztve ]

(#75308) tomcica válasza ígyvanferi (#75307) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem akartam ezzel piszkalni, de aki egy emberes maraton utani elso ket napon tud jarni, az nem is futott csak lekocogta :P

@ballazol - na 130as pulzussal mar tudsz epitkezni, h a 140+ gyorsabb legyen, mint most.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75309) ballazol válasza tomcica (#75308) üzenetére


ballazol
senior tag

két napig másnapos voltam...
ilyenkor még inkább tartalékra kapcsol szegény ketyegőm... :)
ez egy jó kör amúgy... kár, hogy úgy kell kiszenvedni a kocsik között az erdő széléig, 75 útkereszteződésen és zebrán át... :(
valami drón felvihetne a Szanatóriumig a város fölött, az már tetszene! ;]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#75310) Studi válasza tomcica (#75308) üzenetére


Studi
addikt

&ígyvanferi: :DDD :DDD :DDD Jogos, ezt úgy tűnik elspóroltam. :DDD Mondanám, hogy majd legközelebb, de egyelőre tuti nem lesz olyan. :DDD
De végül nem mentem le, maradtam a s@ggemen, majd ma. :D

(#75311) #64052736


#64052736
törölt tag

Találtam neked edző cipőt, ha nem vagy puding, akkor berendeled. :K [link]

[ Szerkesztve ]

(#75312) Hi!King válasza #64052736 (#75311) üzenetére


Hi!King
őstag

Ha ezt felveszi, akkor talán versenyben leszünk vele, de 800 méteren akkor sem.

(#75313) tomcica válasza #64052736 (#75311) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaaz igen :DD ilyenkor aze' felvetul a kerdes,hogy az ilyeneket hogyan talalod meg a net bugyraiban :P

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75314) Peterhappy válasza tomcica (#75313) üzenetére


Peterhappy
őstag

A disszociatív személyiségzavar előnye, hogy hatékonyabban tudja használni a Google-t. ;]

(#75315) #64052736 válasza Peterhappy (#75314) üzenetére


#64052736
törölt tag

Személyiségzavar? Te csak azt hiszed, hogy Kicsi Én nem létezik, mert nem hallod, attól én még igen és megint duruzsol a füleimbe, hogy menjünk hosszút futni. :DDD Pedig tudja, hogy nagy szél van.

[ Szerkesztve ]

(#75316) tomcica válasza Peterhappy (#75314) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem tudom,nalam barmit irok be a google csak japan szuzlanyt dob ki :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75317) #64052736 válasza tomcica (#75313) üzenetére


#64052736
törölt tag

Jó helyen kell keresni! :K

(#75318) tomcica válasza #64052736 (#75315) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nagy szel + korpalya = emelkedozes :K csak tekints ra mashogy es mar nem is gat,hanem kihivas.
Nalam 25km a penzum ma,benne tempocska...koronkent egy szembeszeles resz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75319) LanyUs válasza tomcica (#75318) üzenetére


LanyUs
senior tag

Minden tisztelettel :R Nálad a szél mibe kap bele? :D

(#75320) Peterhappy válasza #64052736 (#75315) üzenetére


Peterhappy
őstag

:) Az nem nagy szél, hanem rossz irányba tartó, lassú futás ;)

@Tom: :D Kérd meg a Párodat, hogy segítsen keresni. Csak tipp, de szerintem akkor lesznek más találatok is ;)

[ Szerkesztve ]

(#75321) Never79 válasza tomcica (#75318) üzenetére


Never79
tag

Nekem beindul a verseny előtti felkészülés. Múlt héten 5 óra volt a laza hét, most egyből 7 ó 30 perccel kezdünk, innen már csak feljebb, szerintem lesz 8,5 órás esetleg 9 órás hét(hetek is). Innen már heti 6 nap edzés, csak így tudom kivitelezni életvitelemből ezt a mennyiséget.

(#75322) Never79 válasza LanyUs (#75319) üzenetére


Never79
tag

;]

(#75323) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Na, a mai 60kmh-t már itt is szélnek nevezzük. :K Elmentem tesztelni a dwMap app-ot. A navigálás pöpec :K totál ajánlható fr235-re. Viszont a HR mérés kudarcba fulladt....90körül mért egész úton ami kizárt mivel 5:00-ás tempót toltam....volt ahol a szélátfúvás miatt szó szerint bokáig homokban :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75324) norby_42 válasza LanyUs (#75319) üzenetére


norby_42
aktív tag

Dús hajába tép a szél....

Jó dallamtapadást midenkinek ;]

Eat pasta, run fasta

(#75325) LanyUs válasza norby_42 (#75324) üzenetére


LanyUs
senior tag

A dallam jó :DD

Viszont azt hittem itt spártai kiképzés folyik Tom részéről, nem holmi szél/szellőcske okozta lassulás a rekortán pályán. Lassan ott tartunk, hogy a lihegéstől is esik a tempója, mert az is ellenállás :D ( Meg is van a megoldás! Száj becsuk, széle kinyit és oldalra fúj :D )

[ Szerkesztve ]

(#75326) tomcica válasza Peterhappy (#75320) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elrontod csak a mokat :P

@Lany - bele,bele :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75327) #64052736 válasza tomcica (#75318) üzenetére


#64052736
törölt tag

Megvolt. 14.8km lett. Amiért viszont iszonyú dühös voltam, hogy WC miatt nem tudtam hosszabbítani. Azt hittem megbolondulok. Egy rakás energia maradt még bennem, de meg kellett fordulni, mert barna kapitány ki akart kéredzkedni. :(((

Hihetetlen hogy regenerálódom az utóbbi időkben. Ugye tegnap írtam, hogy zsinórban futottam 6 napig, a tegnapi 18.5km lett és megérezte mindkét lábam. Nyoma nem maradt délutánra, még tudtam volna futni jó néhány kilométert. Most ezen mérgelődöm. :((

Jó combos szelem volt, esett a hó is. A hőmérő szála 3°C fokot mutatott. Élveztem a futást végig. Egyszer az egyik, majd visszafele a másik arcom fagyott le majdnem. Szembe-oldal szelem volt. Most kipróbáltam az oldalfekvéses futást is. :D Ugye írtam, hogy a szembeszélre rá szoktam feküdni(jobban előre dőlök), most ezt az oldalszélnél tettem meg, így nem kellet annyit ellentartanom. A bokám bírta, azért annyira nem dőltem oldalra. Még ilyet sem csináltam. :) Jólesett nagyon, mindenem vizes lett, az arcomat jól hűtötte a hó. :K

[ Szerkesztve ]

(#75328) xy.zsolt válasza #64052736 (#75327) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Mirelit keselyű, akibe ma a sz@r is belefagyott ;] :P
Én mint hóember simán bírtam....persze útvonalat is tudni kell ám választani. Pofaszélnek nagyon kitett szakaszokat kerülni kell, ott inkább fákkal védett nyomvonalat kell választani. Szóval az edzés a meleg lakásban a térkép előtt indul :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75329) inf3rno válasza #64052736 (#75327) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"Egy rakás energia maradt még bennem"

Ez jelzi, hogy nem vagy túledzésben, szerintem pozitív.

Buliban hasznos! =]

(#75330) #64052736 válasza xy.zsolt (#75328) üzenetére


#64052736
törölt tag

A keselyű sem a hidegre panaszkodott, hanem a bélmozgásra. :D Anélkül még futottam volna. Tom szerint: van még idő estig. :DDD Lehet rápróbáljak? :F

(#75331) #64052736 válasza inf3rno (#75329) üzenetére


#64052736
törölt tag

A fáradság érzetem múlik el hamar. Valami változott az utóbbi időkben, mert régebben fáradt voltam másnap. Most semmi, még szélben sem. Tempózgattam is itt-ott, ahol nem volt szél. Lassan építgetem a szervezetet, valahova majd csak eljutok. Év végére jó lenne a 90km/hetet tartani. A 100 meg majd jövőre.

(#75332) inf3rno válasza #64052736 (#75330) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mindenképp. Hosszú még a nap. :DD

Buliban hasznos! =]

(#75333) tisn


tisn
addikt

kimentem futni, 3 fok, havaseso, eros szel, szeretem az ilyet, 0 ember van a rekortanon. mar a gep elott ulve fajt a derekam, bemelegitesnel is jo szarnak tunt, aztan 100m utan fel is adtam, remenytelen, setalni is alig birok.

lehet a planket nem kellett volna tolni minden nap.

vagy nem kellene az ulomunka.

most mydeton, es pihi, holnap ujraprobalkozom. lehet atugrom a gyogyvizbe is delutan :(

(#75334) Hi!King válasza Studi (#75218) üzenetére


Hi!King
őstag

Így megkésve, mert sajnos write-only módban voltam: Gratulálok!

Bíztatlak, hogy ne ez legyen az utolsó maratonod! Még nem világod, de majd lesz :-)

(#75335) Hi!King


Hi!King
őstag

Én ma reggelre szedtem össze magamat úgy, hogy fussak. Mondjuk bringázni voltam tegnap is, de csak sima munkába tekerés.

Maraton után eddig mindig így volt: combjaim fájnak, járni alig tudok, ha nyújtani próbálok, 20-30 centi a talajtól terpeszben. De az első kocogás után sokadikra végül meg tudtam érinteni a földet.

A következő kihívás 2 hét múlva Mátrabérc 55, nem futva, gyalogolva.

(#75336) stefyY válasza Hi!King (#75335) üzenetére


stefyY
őstag

Arra az egyik unokatesóm is megy, pont a hétvégén mesélte... :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#75337) itouchfan


itouchfan
senior tag

Lassan 1 hónap térdfájás miatti kihagyás után ma megvolt 3 km, azaz kemény 20 perc kocogás, térdfájás nélkül. Rekortánon belül a füves pálya szélén mentem, végig figyelve a technikára, előtte erősítés, futóiskola is ment, úgyhogy bár hosszú az út még, de legalábbb elindult valami. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#75338) xy.zsolt válasza tisn (#75333) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A plankot csakis így szabad csinálni [link]
Ha túlzottan leereszted a csípőd az derékfájáshoz vezet :K szóval ha érzed, hogy már nem oké a tartás akkor többet ártasz azzal ha plusz időre törekszel.
Másik hiba az ha a fenék magasabbra kerül az egyenes törzs-láb vonalánál.....de abba legalább nem fájdulhat meg a derekad.
Jah és felkar merőleges legyen a talajra, karok vállszélességben.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75339) tisn válasza xy.zsolt (#75338) üzenetére


tisn
addikt

koszi, tudom hogy kell. ellenorizni sajna nem, a tukor tul magasan van a kondiban :)
de majd megkerek valami csinos szemelyi edzot, nezzen mar ra.
es inkabb feltolom akkor a seggem...

de a derekam amugy is vacak, csinalnom kellene a gerinctornat is.

(#75340) #64052736 válasza xy.zsolt (#75338) üzenetére


#64052736
törölt tag

Semmit nem jó túlzásba vinni! :D [link]

(#75341) #76500480


#76500480
törölt tag

Én is pofaszelet kaptam, meg néha oldalszelet(szántóföld melletti bicikli útról majdnem lefújt :DDD ) [kép] [kép] [kép] Pepevel ellentétben sikerült otthon kiszrni magam, nehogy má bokorba ugorjunk :P

Pepe: táplálkozással foglalkozni kellene, ha ilyen gyakori a hasmars :K mert az 1-2 eset tök normális de állandó csikarassal nehezen indulnék el bármilyen versenyen. (Volt olyan FM ahol 7km városikör és csak a rajt-cél helyen volt toitoi :DDD 7km/30-40p ig meg izgalmas visszatartani bármit is.

[ Szerkesztve ]

(#75342) tisn válasza xy.zsolt (#75338) üzenetére


tisn
addikt

megvan, hazaertem majd tesztelem, levideozom teloval. :DD

(#75343) ballazol


ballazol
senior tag

mai, ugyanott, kicsit nagyobb rutinnal:

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#75344) #64052736 válasza ballazol (#75343) üzenetére


#64052736
törölt tag

Látom te is mindennap futsz. :C

(#75345) #64052736 válasza #76500480 (#75341) üzenetére


#64052736
törölt tag

Nem csikart, csak felgyűlt. :D Nem pakoltam ki otthon, mint tegnap, mert annyira nem kellet. Gondoltam úgy is kicsit megyek, erre tessék...Még jó, hogy egyedül lakok, mert olyan hangok jöttek ki belőlem mikor ráültem a porcelánra, hogy csak na! :DDD Hú, de jól esik, azta mindenit hol a vége, ezt már le sem lehet majd húzni felkiáltásokkal nyugtáztam az esetet. :D

Én is úgy leszek, majd mint LanyUs, csak én kerekes mobil WC-t fogok magam előtt tolni futáskor.

(#75346) xy.zsolt válasza #64052736 (#75345) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ezt az infot nyugodtan teheted spoiler-ba vagy minimum off-ba :D
Jah, most látom itt nincs spoiler gomb.....pedig kéne :D ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75347) #64052736 válasza xy.zsolt (#75346) üzenetére


#64052736
törölt tag

Jó ez, kell ide, mert a másik nyomorából is tanul az ember. :K :DDD

(#75348) #64052736


#64052736
törölt tag

Á, megtaláltam a megoldás srácok!
Igaz nincs kereke, de Flintstones megoldással orvosolható a probléma. [link]
Aki keres, az talál!

(#75349) tomcica válasza #64052736 (#75327) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo lesz ez a bokaerosites,ha egyszer fedettpalyan akarsz futni barmit :K ott meg van doltve a kanyar es igen kikerdezi a bokat ;)

Nalam 25km lett ma,benne 16km tempocska 4:10-es atlaggal + 10x100/100m repulo + a tobbi laza.Kisgatya,esokabat + kesztyu ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75350) #64052736 válasza tomcica (#75349) üzenetére


#64052736
törölt tag

Téged már úgy ismernek arrafelé, hogy a meztelen láb fétises futó. :D Mindegy milyen hideg van, a rövidgatya alap.

Jó kis táv lett, főleg ennyi repülővel, elismerésem. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.