Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75451) tomcica válasza #64052736 (#75441) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Uzemanyag az kell :K meg ha zsiregeto zonas edzesek mennek sorba akkor is.
Nalam ma el classico 25km benne 16km tempocska + 10x100/100m a vegen.
Hazaertem meg zuhany elott egy banan,egy izo+glutamin,majd bevasaroltam es nekialltam enni:
5szelet kenyer,ebbol
- 3 szelet tejfollel + zold hagyma + 2 sargarepa + egy piros paprika + 8-10szem olajbogyo + 2deci tarho + fel fej salata.
- 2szelet pedig ujjnyi vaj + mez.
Most egy citromkarikas mentateaval beultem atgondolni a delutant :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75452) stefyY válasza #76500480 (#75449) üzenetére


stefyY
őstag

Amatricianát csináltam ma, nálam holnap lesz lazacsütés...nincs az a pénz, hogy ne egyek húst... :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#75453) sherlock82


sherlock82
senior tag

Mai futás első 2 km - e erős szembe szélben utána már a maradék 6.5 erdőben nyugodt körülmények közt.

Mondjuk a nagy nyugalomban volt egy rész ahol 1km 60 szint is volt ott azért elakadt a lélegeztem. :D
Teljes távon az 5:09 tempóval teljesen elégedett voltam. : )

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#75454) xy.zsolt válasza tomcica (#75451) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Na, ezért nem fogok én heti 50km-nél többet futni.....amennyit most eszem mellé az éppen stabilan tartja a súlyomat. Ennél többet nem szívesen ennék (pláne húst nem) és a további fogyás sem célom. Húst pedig továbbra is leginkább csak fűszerként :D
Oké, a húsvéti sonka megy majd kétpofára nálam is. Nem vagyok full vega, ha megkívánok pl egy csülköt vagy steak-et az akkor gondolkodás nélkül belapátolom.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75455) bandus


bandus
veterán

nagyon gyatra mar a polar m430-am, teljesen hihetetlen ugrasai vannak pulzusmeresben, levezetesnel dombon lefele kocogva is 170es pulzust mer, baromi idegesito, ideje berendelni az ujat. mielott megnezek gyors pr tesztet a garmin forerunner 955 solar vs nem solar temaban, szol valami az egyik/masik mellett? uzemidoben biztos kielegito mindketto, csak futasra hasznalnam, napkozben okosorakent egyaltalan nem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#75456) #64052736 válasza inf3rno (#75444) üzenetére


#64052736
törölt tag

Van értelme! Te is szoktál hasznos tanácsokat adni. Jó bejegyzést írtál az egészséges életmódról. :K
A nagyon lassú kocogást próbáltad?

(#75457) #64052736 válasza #76500480 (#75449) üzenetére


#64052736
törölt tag

Ez a beszéd! A három karika, meg a hosszú futás. :C

(#75458) #64052736 válasza tomcica (#75451) üzenetére


#64052736
törölt tag

Ej, de jól nyomod a hosszúkat. :R Nekem csak 14.7km lett. A fejemet zabálta a kettős front. Holnap megint az lesz. :(( Tojtam bele, azért is nyomtam neki. Ennyi sikeredett. A végén viszont könyörtelenül pakoltam neki. Jöttek a tempók, kigyorsítások. A táv végére 350m gyors végigtolva rendesen( annyira jó volt a nagyobb sebességet tartani, mélyen szívtam be a levegőt, hogy ne ziháljak, a végre már azért a 2-2-re álltam rá, imádtam). Jött a lámpa kb. 20mp várakozás. Onnan robbantás 270m gyors, a végén sprint. A levegőt kapkodtam rendesen. :K A pulzus mégsem ment fel annyira, ennek örültem.

Igazad van, enni kell. Néha rám is falási rohamok törnek a sok hosszú miatt. Jelenleg 63km-nél járok. Igaz még nem volt benne 20-as, de a lényeg, hogy zsinórban le tudjam hozni a távokat.

(#75459) Alg válasza bandus (#75455) üzenetére


Alg
veterán

Ha csak futsz vele akkor nem biztos hogy kifizetném a solar-ért a felárat, igazából a Fenix7-emen sem látom olyan hatalmas hasznát... (mondjuk hosszú nyári túrák csak ezután jönnek majd ahol talán már ér is valamit) bringás computereken több értelme van szvsz.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#75460) Fred23 válasza inf3rno (#75433) üzenetére


Fred23
nagyúr

Most nem vagyok ketogén diétán, de sok furát próbáltam már, köztük ezt is. Nekem egyébként a futással semmi bajom nem volt ketogén diéta alatt, szóval lehet futni 0 ch mellett is. Érdekes lehet ennek a biológiai háttere.

Ahogy -Pepe- is írta: egészen lassú kocogással sem próbálkoznál? Nekem is sérült a térdem még, és szerintem jót tesz neki a csiga tempóval való rekortánon kocogás.

(#75461) HKorn válasza bandus (#75455) üzenetére


HKorn
addikt

Kell a térkép? Mert ha hem hordod egész nap, akkor a Garmin féle boszorkánykonyha (training readiness, stamina stb) nem működik, így nem sok értelme van egy csúcsmodellnek. Ha térkép nem kell, akkor feleslegesen adsz ki sok pénzt. Egy FR255 is bőven jó lesz neked 50%-kal olcsóbban.

Run&Ride

(#75462) inf3rno válasza bandus (#75455) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mielőtt veszel újat, a szenzorát törölgesd meg alkohollal, hátha csak dzsuvás. Nekem amikor Mio Link volt, akkor segített.

Buliban hasznos! =]

(#75463) inf3rno válasza #64052736 (#75456) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Már szinte mindent próbáltam, az is kb. három hónapig működik, utána fél év pihenő, mire újra helyrejön. Ami most legközelebb lesz az a lassú kocogás és hogy egy hónap után kihagyok teljesen néhány hetet vagy akár egy teljes hónapot, hogy regenerálódjon. Talán így az év felében tudok valami mozgást produkálni. A gyógytornászt is még megpróbálom valamikor, hátha tud tanácsot adni, de pénz kidobásnak érzem. Ahova most költöztem, ott az uszoda a szomszédban van gyakorlatilag, úgyhogy majd azt is megpróbálom, hogy átjárok oda, illetve evezni is tudok majd itt nyáron, azzal is próbálkozok majd, de csak lassan, hogy ne kelljen nagyon lábbal rásegíteni. Úgyhogy tervek vannak, csak gondolom valami picsogós időszakom volt tegnap, vagy mikor írtam.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#75464) inf3rno válasza Fred23 (#75460) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Annyi a biológiája, hogy ketotesteket állít elő a szervezet zsírból, meg a fehérjénél vannak aminosavak, amikből tud cukrot előállítani. Ha elég fehérjét viszel be, akkor így elvan. Az éhezésnél is hasonló játszódik le, csak kaja bevitel nélkül. A vese szét tud menni a fehérje bomlástermékektől, illetve azt mondják, hogy akinek nagyon ráállt a mája, és hirtelen betol utána szénhidrátot, annál a máj/hasnyálmirigy vonalon is szétmehet valaki, és cukros lehet. Bár ez utóbbi nekem egy kicsit városi legendának tűnt, nem nyomoztam utána. Csak feltűnt, hogy vannak, akik ellenjavalják, aztán valami ilyesmit találtak ki indoknak. Én inkább a vese miatt nem csinálnám, meg nekem eléggé extrémnek tűnik. Nem akarok húst hússal enni.

Buliban hasznos! =]

(#75465) ígyvanferi válasza norby_42 (#75450) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én is megkaptam a havazást, havasesőt egy jó 25-30 percre a nemrég befejezett futáson. Még épp nem esett semmi, amikor elindultam. Persze nem marad meg, de egész érdekes volt így áprilisban. Nem is voltak sokan a Városligetben. Bár még ennél is kevesebb futóra számítottam, talán 5 vagy 6-tal is találkoztam.
A nyugati országrészben lehet ez most igazán izgalmas, az 5-10 centi hóval. ;]

(#75466) HKorn


HKorn
addikt

Bestsecretről behúztam egy Saucony Triumphot, van még úgy-ahogy méret. 10% kuponnal 23700ft volt és végre nem valami fekete szín.

Run&Ride

(#75467) bandus válasza HKorn (#75461) üzenetére


bandus
veterán

nem létszükséglet, de ha már veszek valamit, akkor jól jönne. viszont erre nem is gondoltam, hogy sok számított értéket csak akkor tudok követni, ha az óra egyébként egész nap rajam van, amit nem tervezek. van másik órám a napi viseletre.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#75468) tisn válasza inf3rno (#75463) üzenetére


tisn
addikt

megnyugtatlak, hogy az igazan jo terd az az uszasnal is fajni fog. :) bar nekem az orvos letiltotta a melluszast anno, erdekes modon annal fajt a legkevesbbe. (mert valahogy ugy van a porc elkopva (akkor ropog) amikor a 165-180 fok kozott mozog, nem pedig teljesen behajlitva, mint logikusabbnak latszana es gyors/hatuszas szinte csak ezt a mozgastartomanyt hasznalja)

de egyreszt vehecc a labad koze egy ilyen szivacsot, az fenntartja es akkor csak keztempo :), es teljesen jol muxik a 3 vegtaggal uszas is.

sajna ez mind gyakorlati tapasztalat.

( mostanaban viszonyag jo a terdem <kopp-kopp>, ugyhogy ma futottam is, usztam is, bar a derekam meg fos, kapja a mydetont)

(#75469) tisn válasza Alg (#75442) üzenetére


tisn
addikt

ez melyik?

nekem ugyanazon az utvnonalon a fenix 6 kepes 5km-en 150m-t tevedni az 2%-os hiba.

(#75470) inf3rno válasza tisn (#75468) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem nem szokott, igaz én Hévízre szoktam járni régebben, mert a hideg víztől görcsölni szokott a vádlim, és nem szoktam olyan komolyan úszni, inkább csak úszkálni. Azért adok egy esélyt a sportnak. A mellúszást nem szeretem, a gyors, hát mindig sokkal jobban mentek.

Buliban hasznos! =]

(#75471) HKorn válasza tisn (#75469) üzenetére


HKorn
addikt

Dual csatornás GPS-es új Garminok, FR255, FR955 és Fenix 7 Solar, meg asszem Epix tudják. Nagyon pontos, ígyvanferinek volt is róla posztja.

Run&Ride

(#75472) inf3rno válasza HKorn (#75471) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Linket!

Buliban hasznos! =]

(#75473) Studi válasza bandus (#75443) üzenetére


Studi
addikt

Ott van a magyaron is, de csak a rózsaszín fűzőbújtatós színvariáció akciós, 31 200 - NYUSZI20. Vagy van fehér-piros Flyease 33 600-NYUSZI20.

(#75474) Alg válasza tisn (#75469) üzenetére


Alg
veterán

Fenix7 és Epix sapphire verziókban van, meg ami azóta jelent meg: 255/265, 955/965 biztosan, lehet más is...
Pl. a lenti térképen a bekarikázott részen 9szer mentem oda-vissza. Jobbra fent ahol a kis kacskaringós rész van, ott egy vas állványzat van egy 6emeletes ház mellett, az alatt futottam el, ennyit zavart csak rajta. A parkban már ahol nincs magas épület, szinte m-re pontos.
A szokásos bő 9km-es körömön jellemzően 50m-en belüli eltéréssel méri a távot, és nyilván én sem m-re ugyanazon a nyomon futok mindig, nem ugyanott indítom meg állítom le...

A Connect profilomon meg lehet nézni az összes térképet

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#75475) HKorn válasza inf3rno (#75472) üzenetére


HKorn
addikt

És ezekben már Elevate V4-es pulzusszenzor van, ami szintén elég korrekt. Erről SirRasornak volt tesztje.

Run&Ride

(#75476) Alg válasza HKorn (#75475) üzenetére


Alg
veterán

Mondjuk nekem tegnap este pont szarakodott valamiért a pulzus, 4:20-4:30-as tempózásnál 140-es értékeket mutatott, aztán a végére jött rá hogy hoppá 160 felett kellene lennie...de egyébként is össze-vissza mért az egész futás alatt (amikor beesik 90-re az ok, ott lámpánál álltam, de onnan is csak késve indult meg felfelé). Nem tudom mi lehetett, eddig amúgy jó volt, lehet most túl latán volt fent vagy bekoszolódott vagy valami :F

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#75477) tisn válasza HKorn (#75471) üzenetére


tisn
addikt

koszi.
majd ha bedoglik vadaszok egy olyat vagy 8-ast, addig meg morgok, mert tobbet futtat velem az a vacak. :)

szerk: Alg : köszi. nagyon gyakran futok ugyanazon az utvonalon, a tavelteres minimalis lehet (fix ponton inditom az orat, a rekortan kozepen futok, az idopont miatt altalaban max 3-4 embert kell kerulni)

[ Szerkesztve ]

(#75478) xy.zsolt válasza Alg (#75476) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az a watt adat is nagyon messze van a valóságtól....szerintem.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75479) tomcica válasza tisn (#75477) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igazabol csak egy dolog fontos,hogy konzisztensen merjen :K nem az a baj ha elmer,hanem ha ossze-vissza elmer :K
A watt adat is ugyanez,ha nem pontos,de mindig ugyanugy nem pontos akkor referencianak mar jo.
Ugyanis nem az adott pulzust,vagy kg/watt erteket nezik egy versenyen,hanem hogy az adott korulmenyek kozott milyen temposebesseggel tudtad lefutni a tavot ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75480) xy.zsolt válasza tomcica (#75479) üzenetére


xy.zsolt
őstag

igaz, de egy ilyen drága órától nagyobb az elvárás. Ha csak azt az app-ot felrakja ami most az enyémen is van szerintem ekkora különbséggel nem tér el a valóságtól.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75481) tisn válasza tomcica (#75479) üzenetére


tisn
addikt

nalam kulonosebben nem erdekes (versenyre nem megyek, pulzust nem erdekes), csak amikor amugy is szarul megy es szenvedos, akkor egy m-el sem futnek tobbet, mint a cel tav:)

(#75482) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#75480) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szerk: ez a hsz Alg órájára vonatkozott....ugyanakkor a gps tényleg elég pontos, de mint írtam ez egy ilyen árkategóriánál el is várható.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75483) tomcica válasza xy.zsolt (#75480) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,ennyire nem kovetem a tehnologiat,mindig a legutolso kifuto FR 2xx szeriat veszem + mellkasi ov...nalam ez bevallt,ugyanez a cipokre is,kifuto ajanlott modellek barmilyen szinben :K olcso legyen es tegye azt amire nekem kell. Minden mas luxus ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75484) Alg válasza xy.zsolt (#75478) üzenetére


Alg
veterán

Futasnal kb. senki nem tudja mi a “valosag” szoval innentol kezdve a watt meres kb. csak erdekes adat… legalabbis amig valaki ki nem talalja a talpbetetbe epitett, bringan hasznalthoz hasonlo teljesitmeny-szenzort :U

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#75485) jimpo válasza Alg (#75484) üzenetére


jimpo
aktív tag

A talpbetétbe épített a helyzetéből adódóan nem mérne mindent. Közel sem, légnyomás, szélsebesség/irány, egyéb a lábon lévő plusz súly amit folyamatosan mozgásban kell tartani stb. :U

Még a Stryd sem a legjobb, de azért van mellette nem kevés fejlesztés. Realtime a szélel kalkulál, igaz van pici késés. Meg az is hogy nagyon közel méri mindezt a földtől, derékmagasságban azért mást mutatna.... A cipő súlyával még az sem kalkulál, vagy csak fixen XXX grammal, pedig nagyon nem mindegy hogy 320g vagy 200g lábanként. Azért ~180 -as lépésszámnál mozgásban van rendesen, igaz a lendület is ott van a képben. :K
Elég összetett a helyzet, ha a fizika és a biológiából adódó /pl korábbi sérülés/ is bekerül a képbe.

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#75486) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Na, sikerült a mai 10k futásból egy katyvaszt kihoznom :D Még úttalan vetésben is futottam 2k-t, ügyelve, hogy nehogy pl ürgelyukba lépjek (térképen földútnak gondoltam, de bevetették idén😁) Az eddig mért max pulzusom is megdőlt...181 lett egy szembeszeles részen...de van még ebben tartalék mert nem éreztem a fülemben a szívdobogást. :) Egy adat viszont oké lett....a cél utáni pulzus süllyedés, 2per alatt 65 ütemet csökkent. 71óra pihenőt javasol a Garmin :DD Az átlagtempó ehhez képest szar lett. Lehet nem 4:20al kellett volna rongyolnom az elején az emelkedőn :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75487) Peterhappy válasza tomcica (#75483) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ha most vásárolnék, én is így tennék. Kifutó óra + öv.

Én most akarom gariztatni a Venu2-m. Míg még lehet. Nálam is rakoncátlankodik a HR mérés, csuda dolgokat produkál néha.
A múltkor a fartlek edzésen tréfált meg. Előtte-utána nagyjából jól mért (odafelé 7km 140es átlagon, hazafelé 6km kocogás, 147-es átlagon), a köztes edzés meg így nézett ki.
Ha ez valid lenne, most épp Kenyából írnék :D

(#75488) HKorn válasza Peterhappy (#75487) üzenetére


HKorn
addikt

Nem kaptál frissítést rá mostanában? Nekem azóta csinál hülyeségeket, előtte teljesen konzisztens volt.
Azóta van, hogy egyenletes lassú tempónál 180-at ír pár mp erejéig, aztán visszaáll a reálisra. Múltkori terepfutásnál négykézláb mászós brutál emelkedőn 120-at írt, mikor beszélni se tudtam úgy vert a szívem.

Elő is szedtem rég nem használt Kalenji övet, most azzal futok, az jól mér.

Run&Ride

(#75489) Peterhappy válasza HKorn (#75488) üzenetére


Peterhappy
őstag

De, többször is. Állítólag volt gondom amiatt is, mert nem Garmin készítette appot, illetve óralapot használtam. Ez egyébként tényleg produkálhat fura dolgokat, figyeljetek oda rá!

Most factory reset után használom, zömében jól mér, de szerintem nem annyira pontosan, mint korábban. Azt javasolták, vigyem szervizbe. Lesz arrafelé dolgom mostanság, belefér egy kitérő.

(#75490) Fvp99


Fvp99
kezdő

Kedves Futók!
Erősebb alkatú körülbelül 188 cm magas és 130 kg körüli férfinek melyek a legjobb ár-érték arányú cipők, amik extrém kényelmesek akár több óra sétára is?

(#75491) #64052736


#64052736
törölt tag

Kettős front, de nekimentem. 17.5km, a végén gyorsítókkal tűzdelve.

Pepe: Kicsi én, meglett a penzum, a héten 82km-nél járunk!
Kicsi én: van még kettő nap a hétből Pepe! ;]
Pepe: :W
:DDD

(#75492) LanyUs válasza Fvp99 (#75490) üzenetére


LanyUs
senior tag

Kayano 28 adtam oda a barátomnak 18e Ft ért ( 54-ert vettem, de nekem nem vált be). Neki jól bírja a strapát 150 kg volt amikor elkezdte taposni. Nálam 115-119 kg között szépen muzsikált a Hoka Stinson 6 ATR. Nike szűk lesz orr részben. Saucony guide nem fogja bírni. Sketchers szintén szétmegy. Van egy merell gtx túracipom szintén jó sétára és strapabíró, de futni nem jó

Pepe: nagyon szép :R Milyen frontok? Szél, sár, eső mit számít. Megyünk előre :)

[ Szerkesztve ]

(#75493) xy.zsolt válasza Peterhappy (#75489) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nekem a héten az iq store-ból letöltött app használata alatt nem működött jól a HR....szóval valid az állítás mert előtte és azóta frankó.
Ja és a képlet nálam már így helyes: 220-55=181 :DD de még dolgozok rajta pár ilyen elqrt futással

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75494) LanyUs válasza tisn (#75481) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jó kis ünnepi időszak napi 5000 kcal felett? Egy kis sonka, egy kis tojás, egy kis torma, na meg a ráadás :DDD

(#75495) #64052736 válasza xy.zsolt (#75493) üzenetére


#64052736
törölt tag

Nagy király vagy hóember. Kukázd az órát és fuss a Tannhäuser kapujáig! :C
Működik a szervezet ez a lényeg. :K

(#75496) #64052736 válasza LanyUs (#75492) üzenetére


#64052736
törölt tag

Köszönöm, igyekszem nem kidőlni. Az éhségem időnként pusztító. Öreg koromra, mikor már nem lesznek fogaim beszerzek egy rágógépet. :D
Szép súlyod volt neked is, mennyire sikerült leadnod?

(#75497) tisn válasza LanyUs (#75494) üzenetére


tisn
addikt

Sonka - tojassal nem egyszerű annyit bevinni, de csajom remélhetőleg sut sutit , szoval holnaptól megpróbálom ezt a kihívást teljesíteni :)

Ma a kondiban volt egy csávó, az volt rairva a polojara, hogy ironman 2018, 71km teljesítve : na az se rossz, bar csak egy kis félmaraton nemi lelazitassal :)

(#75498) tisn válasza Fvp99 (#75490) üzenetére


tisn
addikt

Nike vomero, asics nimbus: ezeket használom sétára is.

(#75499) Alg


Alg
veterán

Megvolt ma az Ensport-os futás mozgásanalízis, szerintem tök hasznos volt:

- A talajfogásom OK (ezt eddig is tudtam)
- Probléma1: nagyon "beleülök" a futásba, azaz a comb nem tart eleget a leérkezésnél és túl mélyre megy a csípőm - ezért nincs rólam egy normális kép se versenyekről mert mindegyiken "rogyasztok" - és ez lehet az oka a vádli túlterhelésnek és a sarok fájdalmaknak, illetve elviszi az egész futómozgást egy kicsit kóválygósba, a csípőm is nagyon billeg miatta, a térdeket is elnyomja befelé
- Probléma2: Nem emelem elég magasra a sarkam hátul
- Probléma3: Furán körkörösen mozog a lábfejem - elöl majdnem középen fogok talajt, ezért hátul kifelé kell vinni a mozgást - azaz a bokám nem csak előre-hátra mozog, hanem egy kicsit körívesen. Nehéz leírni, de a videón tök jól látszott.

Megoldások: core erősítés hogy stabilizálja a csípőt, comb erősítés hogy jobban átvegye a leérkezést, medence környéki izmok nyújtása, lazítása (masszázs, henger, pisztoly), futóiskola. Szóval kb. amit az átlagos hobbifutók 99%-a nem csinál :B
Kapok majd róla képekkel illusztrált jegyzőkönyvet ajánlott gyakorlatokkal, ha érdekli a társaságot beszámolok majd arról is.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#75500) tisn válasza Alg (#75499) üzenetére


tisn
addikt

hat rolad se mondanam, hogy hobbifuto vagy. :)
de eeleg sok hobbifutot latok a kondiban... (legalabbis eleg nagy az asics/hoka ciposok szama)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.