Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75901) ballazol válasza tomcica (#75748) üzenetére


ballazol
senior tag

ó dehogy, ment ő magától pár hónappal később :)
ma délutáni esőben szemüvegben alig látós:

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#75902) Alg válasza SirRasor (#75896) üzenetére


Alg
veterán

Nincs rajta az OSM térképen mint ösvény, így semmi nem fogja felismerni sajnos :(
A jó hír, hogy ha szeretnéd, hozzáadhatod :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#75903) Fred23


Fred23
nagyúr

Kiderítettem, mikor mér félre az órám: ha pulcsiban/kabátban vagyok; lehet az bármilyen vékony is, ha már fedi a készüléket, olyan lesz ott, mint a szaunában, és ettől lőttek a pontosságának.

Csináltam egy hiteles 181-es pulzust, ez lett az új maxom. Kocogás utolsó km-ét egy kicsivel -tényleg csak kicsivel- gyorsabban futottam a szokásosnál (pedig nagyon lassú vagyok, a térdem még csak 98%-os), aztán ugyanilyen tempóban toltam még 100 métert elázott füvön, tehát semmi extra. És mégis új pulzusrekord. :)

Ennek birtokában máris a Karvonen Heart Rate Calculator-t nézegetem. Ha jól tudom, kezdő futóknál a laktátküszöb a max pulzus 80%-a körül szokott lenni, és ha a legtöbb zsírt akarom elégetni tartósan, akkor a 70-80%-os zónában kell kocognom, vagyis pont a laktátküszöb alatt egy kicsivel.

Érzésre kábé jónak tűnik, amit a kalkulátor mutat, nem tudom, ti itt mennyire használjátok, illetve tartjátok megbízhatónak, nekem a fogyás miatt érdekes.

(#75904) Chuck Norris válasza margithid (#75900) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ez a kedvencem: [link] igaz egy éve még csak 6e volt és már azt is sokaltam érte de ettől függetlenül még veszek belőle. Nagyjából 400Km-t bír aztán kezd szétmállani.

(#75905) margithid válasza Chuck Norris (#75904) üzenetére


margithid
veterán

Értem. Én mondjuk hosszú nadrágot szeretnék és nem testhez állót
Méretben nem tudom hogy mit kéne rendelni kirunból vagy kalenjiből. L-es méretet ajánl, de félek nagy lesz. Lidlösből is az M-es jó.

(#75906) Hi!King válasza margithid (#75905) üzenetére


Hi!King
őstag

Én nemrég nem feszülős, de rövidnadrágot vettem Kalenjit, ebben futottam maratont is, elégedett vagyok vele, vannak normális zsebei, nagyon vékony az anyaga, nem dörzsölte ki a combom. Láttam, hogy vannak hasonló fazonú hosszú nadrágok is. Nem feszülősek, de nem is kimondottan lógósak.

(#75907) tisn válasza Hi!King (#75906) üzenetére


tisn
addikt

artengo rovidben futok, jo mely a zsebe, nem esik ki a bicaj/kocsikulcs/papirzsepi. jobban bevalt mint a focisnacik. persze nekem max 10km szokott lenni, szoval hosszabb tavon nem tesztelt.

(#75908) SirRasor válasza Alg (#75902) üzenetére


SirRasor
őstag

Regisztráltam, hogy módosítsam.
Mint kiderült, fent van, mint futópálya. Módosítottam ösvényre, de még így se tervezhető a brouter.de-n.

Na ma kipróbáltam milyen néha sétálni futás közben, de nem jutottam semmire, mert 14 km után majd szomjan döglöttem és még nem szerelték fel a kutakat, úgyhogy be is fejeztem gyorsan.
A terv az, hogy 5 km-enként sétálok mondjuk...nem tudom mennyit se percre, se távra...mondjuk 2 percet. Közben tudok inni stb. Van 5 hetem kitapasztalni, hogy mit bír a szervezetem :D

Make Love not war!

(#75909) bandus


bandus
veterán

jonnek folyamatosan a kepek kipchoge utolso napjairol a boston maraton elott. vicces, hogy a kocogasaikon a kisbaratai mind a nike csucsmodellekben futnak, kipchoge meg pega 39-ben :))

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#75910) tomcica válasza margithid (#75900) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A decas rovid futosgatya az egyik kedvencem (plane amelyiknek van hatul kozepen egy zsebe) es volt hogy 3-4 ezerert rafutottam learazason :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75911) tomcica válasza tomcica (#75910) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75912) tomcica válasza bandus (#75909) üzenetére


tomcica
Topikgazda

GOAT :R szaros fapapucsban is tudna futni ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75913) margithid válasza tomcica (#75911) üzenetére


margithid
veterán

És méretben akkora kell mint általában?
Félek nekem nagy lenne az L-es 183/82 merethez.

(#75914) stefyY válasza tomcica (#75911) üzenetére


stefyY
őstag

A cipő jobban fájdítja a szívem a képen... :O

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#75915) tomcica válasza margithid (#75913) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A kis meret S-es,az akkora,mint altalaban a tobbi marka S-es merete :K A nagyobbakat nem tudom.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75916) xy.zsolt válasza Chuck Norris (#75904) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nekem is ez a kedvencem, de rohadjon rájuk 10k-ért! Tavaly vettem 6k-ért és előtte 4k-ért.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75917) xy.zsolt válasza SirRasor (#75908) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Egyébként megnéztem, a margitszigeti futókör nyugati felét sem lehet kijelölni brouter-en....csak a keleti oldalát.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75918) tisn válasza margithid (#75913) üzenetére


tisn
addikt

nekem megegyezik a decas nacimeretem a mas rovidnacijaim meretevel.

(#75919) #64052736 válasza Chuck Norris (#75904) üzenetére


#64052736
törölt tag

400km után? Az nálad mennyi 1hónap? Havonta egy nadrág. Még, ha csak 40km-t futnál egy héten akkor is tönkremenne 10 hét alatt. A legrosszabb vétel a világon. :(((

(#75920) margithid válasza tisn (#75918) üzenetére


margithid
veterán

Köszi. Rövidnadrágból van egy csomó, régi is, többnyire fürdőnadtágok. Nekem azok kényelmesek futni.

(#75921) LanyUs válasza danielsz (#75891) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az 1:17-es fm fickóval ( Vatroslav Haramustek - meg is említette stravan, hogy sajnálja az eltűnt ellenfelet ) versenyzett Papi! Szerintem feldarálta volna, de sajnos nem volt szerencséje... dnf lett. Érezte a lappangó betegséget, de azt hitte nátha. Tévedett! Rota volt. Ez tudod mit jelent :) 7,6 km bokor, majd 2:50-es tempóval újra feljött a 4. helyre, majd 9,6 km újra bokor, megint feljött, de 11,2 km-nél a 3. bokornál már nem látta értelmét ezt így folytatni... Még a 4. helyezett is kapott 130EUR. Ami a durva, hogy ennek ellenére a 11,2 km 3:35 átlagot dobott 150m emelkedővel. Megnéztem egy 80m szintes emelkedőn betonon 03:32-vel romboltak felfelé. Ez eszement...

[ Szerkesztve ]

(#75922) norby_42 válasza margithid (#75913) üzenetére


norby_42
aktív tag

Hasonló magassággal én L-eset hordok. Mondjuk attól függ, hol tartod a 14 kiló plusszt, de átlag testalkatra jó.

Eat pasta, run fasta

(#75923) tomcica válasza LanyUs (#75921) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kemenyen ment akkor :K kar,hogy nem volt minden okes :U
Gondolom a penz vonzotta oda a megelhetesi vendegfutokat (es a kornyekbeli istalloikat) :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75924) tomcica


tomcica
Topikgazda

M45 korosztalyosban 1:21-el nyertek (3:53-as iram)
M50 pedig 1:26 (4:05-os iram)
Per pillanat epp kozottuk vagyok korban,de az a 3:53-as se tunik valami NASA idonek,inkabb egy erosebb keddi tempo :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75925) danielsz válasza tomcica (#75923) üzenetére


danielsz
tag

Ez a Benedek Zsolt ezt csinálja, főleg kenyai futókat idehoz, nála vannak pár hónapig, viszi őket a környékbeli versenyekre, mert Magyarországon nincs már szinte sehol pénzdíj. Nekem nem jön ki a matek, mert ezeken a versenyeken nincs akkora nagy lóvé, de biztos megéri. Állítólag sokaknak csípi a szemét, engem nem érint a probléma úgyse. Magyar versenyeken többnyire az van inkább, hogy ha van értékes díj, akkor azt tombolán lehet megnyerni.

[ Szerkesztve ]

(#75926) tomcica válasza danielsz (#75925) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen ismerjuk a hiret itt delen is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75927) Studi


Studi
addikt

@tomcica remélem felétek a lassú lánycsoportban még nem tapasztalható ez a jelenség. :DDD :DDD :DDD

(#75928) LanyUs válasza tomcica (#75923) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen, folyamatosan versenyzés van most neki. Azért a szójáték nem maradhatott el ha már így alakult. Benyögtem: Papikám most az utóbbi pár napban egy kicsit tán el vagy fostosodva :DDD :DDD

(#75929) tomcica válasza Studi (#75927) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O baxki :F :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75930) bandus válasza tomcica (#75926) üzenetére


bandus
veterán

ha epp van ket oratok meghallgatni vele ezt a podcastot: [link] erdekes figura az egyszer biztos. a matekot en sem latom mogotte, hogyan jon ki, ha elutazik egy-egy ilyen atleta debrecenbe ahol eltolt harom honapot nehany marek rizsen es egy koliszobaban, aztan nyer 2000 euro penzdijat. de majd most ujrahallgatom ezt kivancsisagbol :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#75931) tomcica válasza LanyUs (#75928) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD kell is adni az ivet...mondjuk varhato,h majd kuldi vissza neked is ;]
Nem hajtja tul magat,akkor is lehet ilyen hasmenos dolog!?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75932) tomcica válasza bandus (#75930) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem azt mondom,hogy igy van,de szamold azt is bele,hogy sok helyre azert mennek az atletak (Bivajbasznad B...himalaja tove...mexiko stb.) mert nehez a dopping bizottsagnak utanuk menni :K
Lehet Debrecen is ilyen mini Mordor ?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75933) zzola


zzola
félisten

Haligali!

A héten pihenőt tartottam, ma szeretnék egyet futni. Tegnap jártam az Aréna plázában és hát ott van egy Garmin üzlet. Tudom nem egy eszköztöl leszek jobb vagy gyorsabb futó, de a FR965 annyira bejött, hogy nem tudtam ellenállni. Így most vettem magamnak egy motivációt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75934) Chuck Norris válasza xy.zsolt (#75916) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nekem ez annyira bejött, hogy a hosszúakra csak ezt veszem fel, nem találtam még jobbat olcsóbban. Most megnéztem a nike oldalon ott EUR80 egy hasonló és azt is biztos megveszik a népek.

@-Pepe- Elkezd szétjönni a varrásnál, egyből visszaviszem, visszaadják az árát amiből veszek egy újat.

(#75935) tomcica válasza zzola (#75933) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C jelszo: "Mi baj lehet?!" ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75936) Hi!King válasza zzola (#75933) üzenetére


Hi!King
őstag

Amúgy az a durva, hogy az eszköz tényleg tud plusz motivációt adni.

[ Szerkesztve ]

(#75937) Peterhappy válasza Studi (#75927) üzenetére


Peterhappy
őstag

B+ :DDD

(#75938) zzola válasza Hi!King (#75936) üzenetére


zzola
félisten

Tudom, nekem nem az első eset, csak működjön most is …

(#75939) bandus válasza Hi!King (#75936) üzenetére


bandus
veterán

miert durva? :) hobbifutokent szerintem maga a futas nagyon keves embernek jelent motovaciot, meg kell talalni azt a pluszt ami miatt rendszeresse tud valni az eletedben. legyen az versenycel, egy ora amit szeretsz hasznalni, fogyas, barmi.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#75940) Peterhappy válasza zzola (#75933) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én tavaly motiváltam azzal magam, hogy ha elérem az éves 1000km-et, meglepem magam egy új órával. Aztán nem bírtam magammal, és megelőlegezett bizalom gyanánt jóval hamarabb lőttem egyet - azzal, hogy innentől kutyakötelességem összehozni az 1000km-t.
Életem egyik legjobb döntése volt, nekem óriási lökést adott az új óra :K Nyilván nem a kütyü fut helyettünk, de ha valaki szereti (és tudja!) használni az adatokat és azok alapján fejlődni, akkor minőségi előrelépést jelenthet. Nekem jelentett.

Használd egészséggel! :K

(#75941) xy.zsolt válasza Chuck Norris (#75934) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én használtam bringázáshoz is az előzőeket (bringás alsógatyával) de ennyiért már nem veszek.....használom ami van és ha lesz 5-6k-ért akcióban veszek újat. Remélem rájuk rohad a készlet mert semmi nem indokolja ezt a mohó árazást.

Én is fordítva motiválom magam... először elérem a kitűzött célt és akkor megadom magamnak a pluszt....de a lényeg ugyanaz és működik.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75942) Peterhappy válasza margithid (#75913) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nem súly, inkább alkat kérdése.

Nekem ILYEN gatyám volt, M-es.
Előtte féltucatnyi nadrágot kipróbáltam, jobbnál-jobb gatyákat lőttem (AY-ról leértékelve) - de egyik sem vált be. Hatalmas combjaim vannak, mindig szétdörzsöltem kocogás közben - nem volt nagy élmény így a futás.
Év végén adta meg magát. A vásárlás óta sokat fogytam, valamivel kisebb is már a combom (bár még mindig indokolatlanul nagy), februárban vettem meg az utódját, EZT. Azt hittem, a fogyás miatt S-es fog kelleni, végül nem hogy M-est, de L-est vettem. Nagyszerű döntés volt, egy álom ez a nadrág, épp a minap döntöttem úgy, hogy veszek még egyet.

Tudom, hogy nem combnadrágot keresel, de remek alternatíva tud lenni. A legjobb, ha el tudsz menni egy dekába, ahol tudsz tapizni, próbálni - és megveszed, ami a legkényelmesebb. Ha valami nincs bolti készleten, be tudod rendelni, és átvétel után is tudsz próbálni. Ki kell ugyan előre fizetni, de azonnal, helyben visszaadják a pénzt, ha mégsem kell a termék.

(#75943) zzola válasza Peterhappy (#75940) üzenetére


zzola
félisten

Így van! Köszi! :R

(#75944) Hi!King válasza bandus (#75939) üzenetére


Hi!King
őstag

Igaz, végülis nem durva. Egyébként aki kocka, az még inkább rá tud kattanni az órával mért adatokra. Ez meg ugye a prohardver, ahol felül vannak reprezentálva a kockák.

(#75945) norby_42 válasza LanyUs (#75921) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szegény, de küzdeni akarásból jeles.
Az időket még biztos elirtad, ilyet nem futnak, repülnek :N

Eat pasta, run fasta

(#75946) HKorn válasza zzola (#75933) üzenetére


HKorn
addikt

Gratula, az nagyon bejövős kis óra nálam is. Viszont az ára az kijózanító.

De ha extra motivációt tud adni, akkor semmi sem drága :)

Amikor elkezdtem a futást rettenet szar volt, nagyon utáltam, de mégis visszamentem másnap is. Sokáig nem értettem mi motivált, aztán később rájöttem, a számok, az óra.

Hajrá!

Run&Ride

(#75947) Never79


Never79
tag

Mátrabérc TT képeket elnézve durva lehetett a helyzet. Milyen volt? S a Gerecse50?

Chuck Norris te meg hol jártál? Milyen TT volt az?

(#75948) LanyUs válasza norby_42 (#75945) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jó lenne egyszer-kétszer edzésen megszaggatni, de esélytelen... Ma szoba bringa napom volt, de a lányok levegőzni akartak ( jelenleg köhögnek, ezért nem sokat mozognak ). Utánfutós bringa lett belőle. Mindig olyan érzésem volt, hogy állandóan szembe fúj a szél. Van rajta több villogó, rajtam pedig láthatósági mellény stb. Az alapozós pulzust simán hozta velük a tekerés ( 75% hrm ).

(#75949) norby_42


norby_42
aktív tag

Itt ma gyönyörű tavaszi idő volt.

Eat pasta, run fasta

(#75950) tisn válasza LanyUs (#75921) üzenetére


tisn
addikt

ha a celnal elhelyeztek volna par toitoit, lehet WR-t csinal :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.