Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75101) #64052736


#64052736
törölt tag

Képzeld zöld manó, ma ismét egy új sikert értem el. Egymás utáni futásokkal. Tegnap 20.3km lett, amit könnyedén lehoztam, ma pedig 19.3km, amibe tetem gyorsítókat, mint a tegnapiba, de ma már megéreztem. Szerinted holnap pihenjek rá egy rövid futással, ne fussak semmit, vagy dobjak egy félmaratont :DDD ? Jó az utolsót inkább nem. :B
Egyre gyorsabban megy a regenerálódás is. Érdekes, hogy ez nálam rohamszerűen jön. Soha nem érzem meg az átmeneteket. Így volt a 12, 15km-rel is. Nem szeretném magam széthajtani, ezért is kérdezlek. Pepe amatőr, ki tudja mi lesz a vége, még véletlenül kinő egy harmadik golyóm. :DDD

(#75102) tisn válasza #64052736 (#75101) üzenetére


tisn
addikt

vagy dobjak egy félmaraton

balaton kor, ne add alabb ;]

(#75103) inf3rno válasza #76500480 (#75066) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pont ez az, hogy a kardiológus tudja, hogy mennyire veszélyes. Gondolom itt is vannak fokozatok, ha nagyon megnyúlik, akkor nagyon veszélyes, ha kicsit, akkor meg nem feltétlen. Ezt szakember tudja eldönteni, ha ránéz a betegadatokra.

Buliban hasznos! =]

(#75104) inf3rno válasza #64052736 (#75101) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nyugodtan hajtsd szét magad, aztán akkor megtudod hol vannak a határaid. ;]

Buliban hasznos! =]

(#75105) #64052736


#64052736
törölt tag

Imádom, hogy ezen a fórum a jobb eredményre sarkallják az embert. :DD
Remélem Tom nem fejel rá még erre, hogy induljak a The Hell Race-en. :O

(#75106) norby_42 válasza #64052736 (#75101) üzenetére


norby_42
aktív tag

Fuss, Pepe, fuss!

Eat pasta, run fasta

(#75107) #76500480 válasza #64052736 (#75105) üzenetére


#76500480
törölt tag

Jól bírod, mint a japán autók(500e km+) :R Viszont ne vidd túlzásba, mert ahogy írták - besz@rás - lehet a vége. 2021ben én is hajtottam magam, majdnem mindennap félmaraton, sokadik ilyenre kőszikla combok, 134nél leragadó pulzus. Ez már figyelmeztetés volt, hogy felborult az izomegyensúly ami faradasostoresben csúcsosodott ki.
Büntetés elég hosszú időre pihenőre küldhet: példák lábtörés 6hét alaphangon, ingyulladas 1hét-3honap inszakadas 6-9honap, izomszakadás 3nap-több hónap.

(#75108) inf3rno válasza #64052736 (#75105) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valakinek vinni kell a fáklyát, ha már mindenki más lerobbant. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#75109) Hi!King


Hi!King
őstag

Feleségem elhatározta, hogy bár utál futni, mostantól fut néha, mert túrázáshoz, hegymászáshoz fejlesztené az erőnlétét. 5 éve nem futott, akkor is csak 3-4-szer, mert Vivicitta cégea váltón indult, előtte talan 12 éve futott rendszeresen.

Nos, elsőre 7 km-t 5:48-asokkal futott le 138-as pulzusátlaggal...

(#75110) itouchfan válasza Hi!King (#75109) üzenetére


itouchfan
senior tag

Sok túrázás = jó állóképesség. Ez az, amihez nagyon sok embernek nincs türelme. :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#75111) HKorn válasza Hi!King (#75109) üzenetére


HKorn
addikt

Azigen, lehet átképzem magam teljesítménytúrázónak, mert nekem ez a tempó 168-as átlaggal menne csak, aztán 3 éve futok :) .

Amúgy mennyi lehet az ő max pulzusa, mert ugye azért az egy lényeges dolog, hogy tudjuk, hogy a 138 mekkora erőfeszítés volt.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#75112) #64052736 válasza inf3rno (#75108) üzenetére


#64052736
törölt tag

Juhúú Pepe átveszi a fáklyát! :DD
Aztán ki ne essen idő előtt a kezemből. :DDD

(#75113) #64052736 válasza #76500480 (#75107) üzenetére


#64052736
törölt tag

Köszi! Tényleg alakulok végre, csak időt kellett adnom magamnak, meg még kell is.
Nekem a vádlim ment át brutálisba, mert lábfejjel csillapítok. Szinte alig ér le a sarkam, súly szint semmi nem megy rá, mert pattogok tovább. Talpközépig gördítek és úgy tovább. A combom is fejlődik, de a vádlimon már kisujjnyi erek kezdtek előjönni. :Y

Amúgy te voltál az egyik futó, aki miatt elkezdtem nyomni a hosszúkat zsinórban. A Garmin 3 karikás táblácskáid, amiket kiraktál futásra ösztönöztek.
Az én pulzusom is alacsony futás közben, de örülök neki, mert régen magasabb volt, tehát fejlődött a rendszerem. Gyorsak után is hamar leesik, ami régen szintén nem volt jellemző.

Jobbulást kívánok, mert látom, hogy küzdesz minden nyavalyával. Egyszer csak visszakerülnek a három karikák, amikben 20 és 30km szerepel. :K

Így van és emellett még a W123 nagy kedvenc és a W124 Mercik. :K

(#75114) #64052736 válasza itouchfan (#75110) üzenetére


#64052736
törölt tag

Ahhoz tényleg nagy türelem kell. Nekem szép táj kell hozzá, amit tudok közben nézegetni. Chuck Norris írta valahol, hogy ő nem tudja folyamatosan ugyanazt a mozgásformát hozni. Én is így vagyok. Sok helyen rám jön és néznek, hogy a város közepén mit rohangálok. Régen pedig sokat gyalogoltam, de most ráunok és futok helyette. Emiatt járok civilben is sportruhában. A pamutba beleizzadtam, a kabátokba szintén, mert túl vastagok és nehezek. A farmer szintén nehéz és zavar a mozgásban. Nem tudom, hogy egy hosszú túrát hogy bírnék végig, pedig szeretnék elmenni végre. Mondjuk a hátizsák rákényszerít, vagy egy magas hegy, hogy ne fussak.

(#75115) tisn válasza Hi!King (#75109) üzenetére


tisn
addikt

nem er demotivalni az embort :)

hkorn: en soha nem fogok ilyen tempot elerni sem es 4 eve szaladgalok rendszeresen :)

[ Szerkesztve ]

(#75116) #76500480 válasza #64052736 (#75113) üzenetére


#76500480
törölt tag

Örülök neki ha ezzel tudtalak ösztönözni :R ;) Bárcsak így lennének mások is és akkor nem a világ 4. legkövérebb országa címet viselnénk. :( Ahogy látom fejlődés nem várható a társadalom jelentős részéről, inkább menekülnek liraglutid/semaglutid (cukrosok szedik először de hatékony 30BMI fogyni vágyóknak) gyógyszer bűvöletébe, mert az egyszerűbb.
20km 3 karika már van csak gyengébb tempóval. :B [kép] Gyorsabbakat meghagyom rövidebb távra, mert az elnyújtott idő lassú tempóval rendesen tud roncsolni. Illetve a tempós középtávok segítenek abban, hogy a hosszabbakat meg se érezzem :))

[ Szerkesztve ]

(#75117) tisn válasza #76500480 (#75116) üzenetére


tisn
addikt

liraglutid/semaglutid (cukrosok szedik először de hatékony 30BMI fogyni vágyóknak)

jo cuccnak hangzik, szajon at szedos?
ja nem, szuri. akkor marad a koplalas. :B

(#75118) tomcica válasza #64052736 (#75101) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep-szep :K egy rovid lazat menj egyelore eleg az :K 45-60perc laza

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75119) #64052736 válasza tomcica (#75118) üzenetére


#64052736
törölt tag

Köszi! Azt fogok, ráadásul holnap kettős front, az tuti ki fog hatni az idegrendszeremre is.
Próbálok lassút futni. :K Lehet, hogy nem lesz meg az eheti 80km, de teszek rá, nem tudok mindig futni. Inkább helyette a hosszúkra megyek, nálam a hosszú is a minőségi futásba számít. A 10km viszont már nem. Te inkább a gyorsakat teszed a minőségibe.

(#75120) #64052736 válasza #76500480 (#75116) üzenetére


#64052736
törölt tag

Jó gyors vagy. Felénk is siralmas a helyzet. Lomhák az emberek, de a fiatalok is, sok közöttük a puhos. Szinte vánszorognak. Energiaital, cola, megy minden. Az ötveneseket meg hagyjuk. Olyan 50-es mint xy.zsolt szinte itt nem is igen létezik. Sok nő dohányzik ahol élek, amitől nem tudok rá jobb szót mondani: szét van rohadva az arcuk. Brutálisan ráncosak és besárgult arcúak. Én ezt nem értem. Nem az van, hogy már évek óta az egészséges életet nyomatják mindenhol? Tolják a babakocsit a szájukban cigivel. Csak az idősek szoktak bíztatni, mikor futni látnak. Itt 30 alatt még nem láttam senkit futni. Olyan jó 40 felettiek futnak főleg. Van köztük kicsit testesebb is, aki próbál tenni magáért. Ülnek, de mindenhol ülnek ahol lehet. mindig kérdezik, hogy te miért nem ülsz le? Aki nem ül az támaszkodik a mibe tud. Pad, korlát, bevásárló kocsi, épület oldala. Autónak nekivetett háttal, persze bagózva. 30-as ember nem bír megállni a Tesco parkolóban. Basszus...
Emlékszem nagyapám milyen gyorsléptű volt még 70 felett is. Nemhogy 30 évesen. Ó, akkor milyen formában volt. Apai részről a nagyapám mielőtt elvitte a csontvelő rák még vidáman tolta telerakva a talicskát 78 évesen.

(#75121) SirRasor


SirRasor
őstag

Na ma csapattam kicsit egy VO2max-os edzéssel :D

Új laktátküszöb, új max pulzus, úgyhogy ez most jó reset volt és jól is esett :)

-Pepe- körülöttem lévőkön is ezt látom :( És még engem néznek hülyének, hogy miért csinálok ennyi mindent. 3 napja rászoktam a reggeli 3 kör Wim Hof légzés utáni hideg zuhanyra is. Egyébként mindenkinek ajánlom a hideg zuhanyt reggel, mert utána már biztosan nem tudja semmi más (jobban :D)elrontani a napot.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#75122) #76500480 válasza #64052736 (#75120) üzenetére


#76500480
törölt tag

Ez terület függő. Hajnali 5kor van, hogy tudok futó társnak köszönni… :K Minél jobban a hanyatló Nyugat felé közelítesz annál több tudatos életmódot folytató sportolóval találkozhatsz.

(#75123) #64052736 válasza SirRasor (#75121) üzenetére


#64052736
törölt tag

Max pulzus 196. Az jó dolog, dolgozik a szív.
A Wim Hof nem egyszerű mutatvány, főleg, ha hóban és fagyban nyomják félmeztelenül az emberek. Tapasztaltál valami változást amióta használod ezt a technikát?

(#75124) SirRasor válasza #64052736 (#75123) üzenetére


SirRasor
őstag

2 éve kezdtem Wim Hofozni. Akkor csak hébe-hóba hideg-zuhanyoztam, mert az brutális, de a légzést csináltam olyan 2021 május óta, aztán valamikor nyár végén abbahagytam és ennyi. Eléggé megterhelőnek élem meg a légzéseket és így nehéz rávenni magam.
Pár hete kezdtem csak újra.
Itt egy légzés, mellkaspánttal. Nem gondoltam volna, hogy ennyire megtolja a pulzust :U
Az is durva mennyire visszaesik körök között (mondjuk 42-45-ös pulzussal alszom, tehát ébredés környékén még 45-50).

2021 január óta futok rendszeresebben. Kb. akkor március óta van Garminom és kezdtem az 5k-s majd 10k-s edzéstervet. Ment, ahogy ment.
Tehát már 1 hét wimhofozás után az tűnt fel, hogy sokkal könnyebben lefutom az edzéstervben kínált futásokat. Gyorsabban megyek, kevésbé fáradok...mintha az oxigénfelhasználásom brutális mértékben javult volna és szinte semmi idő alatt.
DE a fentiek miatt lehet csak véletlen is, mert egy össze-vissza futkosás után egy normális tervet követve is elég szépen lehet fejlődni és csak 1-2 hónapja toltam az edzéstervet, amikor még a fejlődési görbe elég magas.

Tehát válaszolva a kérdésedre, brutális teljesítményjavulást tapasztaltam csak a légzéstől (reggel, éhgyomorra 3 kör)
Most újrakezdve már nem érzek akkora javulást (úgy érzem, hogy amit régen csináltam, az sokáig elkísér; nem kopott ki teljesen), llletve pont ma sokkal melegebb volt, mint máskor, azért is ment sokkal jobban.
Ja és 2 napja tolom a napi 5g kreatint is. Azóta most futottam először és azért az is megtolt most (tesztek alapján, ha valaki jól reagál rá, akkor ~+5% teljesítményt jelent)

Pulzus 2 éve 199 volt a max, de annyira nem merem megtolni azóta sem :B

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#75125) SirRasor válasza #64052736 (#75123) üzenetére


SirRasor
őstag

Ja kifutottam a szerkesztési időből.
Mielőtt a szakik belémkötnének, hogy egy VO2max-os edzésen minek (majdnem)sprintelek, hogy majd kiugorjon a szívem:
Nem így terveztem. Az utolsó kör végén láttam, hogy 48:xx az idő és 9,75 km-nél járok. 10km-es PB valahol 49:xx-nél van, úgyhogy gondoltam ha tolok egy sprintet, hátha sikerül megjavítani a rekordomat.
Amúgy nem sikerült :))

Make Love not war!

(#75126) tomcica válasza #64052736 (#75119) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert a 30km nalam is munkanapnak szamit, meg akar alapozos lazan is, anyagcsere edzes az minosegesen annal a tavnal. Persze vagy ures hasra megy reggel, vagy minimalis reggelivel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75127) tisn válasza #76500480 (#75122) üzenetére


tisn
addikt

itt szegeden azert eleg sokan futnak, kondik is tele, jo sok uj is nyilt. pedig ez nem nyugat.

(#75128) Hi!King válasza HKorn (#75111) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem tudom mennyi a max. pulzusa, mostanában kezdte mérni úgy egyáltalán, életkori képlet és Polar által becsült zónák szerint ez neki 3-as zóna volt, ahogy érezte magát, erős kocogás volt neki, nem döglött bele, bár azt mondta az első 3 km szar volt, az azt követő 4 meg jó, szerintem reális, hogy 3-as zóna. Túrázáskor emelkedőt megtolva volt neki rövid időre már 150 felett.

@itouchfan
Igen, de túrázni egy héten csak egyszer megyünk vagy max. kétszer, kivéve nyaraláskor, hosszúhétvégézéskor. Mégis biztosan sokat számít. Én akkor is fejlődtem félmaratonon, mikor felére kellett időhiány miatt visszavenni a futást, de a túrázás maradt, sőt növeltük a távokat, illetve többször voltun 2000 méter felett mint korábban.

Volt egyetemen egy ismerősöm aki 18 éves koráig rendszeresen teljesítménytúrázott de nem futott, ő simán 4-eseket tudott futni az első héten mikor elkezdett futni...

(#75129) norby_42 válasza Hi!King (#75128) üzenetére


norby_42
aktív tag

Lehet ebben valami, én elég sokat túráztam, aztán 10+ évig semmi. Fél év futás után ment a 2:10 alatti félmaraton. Gyorsulni sokat nem fogok, de 1:55 körül bármikor lefutom

Eat pasta, run fasta

(#75130) LanyUs válasza Hi!King (#75128) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nálad még nem áll ez a veszély, de én 140 hrm napon többször szólok a feleségemnek, hogy lassabban, mert nem férek bele a hrm limitbe :)
Amikor nyáron bringa utánfutóval a két gyerekkel dombon lemaradok és bizony hr-ből fogyok el, akkor becsületből vagy kiállok a nyeregből vagy kiabálok, hogy várjon meg :D

(#75131) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Srácok.....avg 4:01-es 10k-t futottam ma! Hatalmas PB :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75132) tomcica válasza xy.zsolt (#75131) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :C (ahogy felenk mondjak: "jo meg az oreg a hazna' " :K )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75133) Vertigo18 válasza xy.zsolt (#75131) üzenetére


Vertigo18
addikt

Gratula! :C

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#75134) Peterhappy válasza xy.zsolt (#75131) üzenetére


Peterhappy
őstag

Azt a mindenit. Óriásgratula, én Cooperen nem futottam ki ezt az átlagot :R

(#75135) inf3rno válasza xy.zsolt (#75131) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat!

Buliban hasznos! =]

(#75136) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Köszi srácok....de remélem tudjátok milyen nap van ma!? 😈🤣😂
Itt van a futásom [link] ..... Sorry, sorry, de ziccer volt :DD
Féltem, hogy a 4:01 (Április 1) esetleg gyanús lesz :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75137) norby_42 válasza xy.zsolt (#75131) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az derekas szívatás!:R

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#75138) inf3rno válasza xy.zsolt (#75136) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#75139) Never79 válasza xy.zsolt (#75136) üzenetére


Never79
tag

:DDD

(#75140) xy.zsolt válasza tomcica (#75132) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Külön öröm, hogy elsőként gratuláltál! :D .....hogy kinézted belőlem azt a teljesítményt :R

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75141) tomcica válasza xy.zsolt (#75140) üzenetére


tomcica
Topikgazda

siman :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75142) Alg válasza xy.zsolt (#75136) üzenetére


Alg
veterán

Amatőrök, én egyből a Stravát néztem ;] :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#75143) xy.zsolt válasza Alg (#75142) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Várjál....mentségükre szól, hogy strava-ra csak akkor tettem ki mikor bevallottam a tréfát :K
Sőt, mikor kiírtam ide a kamut akkor még el sem indultam futni :D
Elvileg ma egy 4:50-5:00 ös tempót terveztem, de párszáz méter után gondoltam tolok a kedvetekért egy gyorsulóst.....ha már tudtam úgyis megosztom itt. :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75144) #64052736


#64052736
törölt tag

Mégiscsak meg lehet a 80km-es hónap. 75km-nél járok. A mai nap egy lassú 16.6km lett. Végig jól éreztem magam, nézelődtem és gondolkodtam futás közben.

A márciust 365.5km-rel zártam. 2022-ben 220km lett a március.

Pepe: Fejlődtünk kicsi én!
Kicsi én(belső hang): :R Pepe
:DDD

(#75145) #64052736 válasza #64052736 (#75144) üzenetére


#64052736
törölt tag

80km-es hét. Nerm enged szerkeszteni a rendszer.

(#75146) stefyY válasza xy.zsolt (#75131) üzenetére


stefyY
őstag

Aláírnám bármikor... :R

#75136 xy.zsolt: Pasztmek. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#75147) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#75131) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én szomorú lennék, hogy nem sikerült betolni 40 perc alá :( , szerintem próbálj rá este még egyszer. :K

;]

(#75148) sherlock82


sherlock82
senior tag

Melo után ma rövidebb 5 km t futottam, tegnap egész éjjel esett ugy hogy nem tudtam terepre menni maradt az aszfalt.
Holnap reggelre tervezem a havi első 10 km - m :D

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#75149) Peterhappy válasza stefyY (#75146) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ő is :)

Én simán benézem ezeket az április elsejei dolgokat. A 8 éves Fiam még "ünnepli", de pl. a Lányaim már cikinek tartják. De hát vannak későn érő típusok.
Igaz, Zsolt? ;) ;]

(#75150) tomcica válasza Peterhappy (#75149) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Majd megvicceljuk,megallunk a 10K elott par meterre es megvarjuk hogy 39perc vege legyen ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.