Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) zack válasza Shufny (#17950) üzenetére


zack
nagyúr

Ez igaz. :)
Bár ha 11k-ért fogom adni, még az is olcsónak számít. Főleg úgy, hogy qurva nehéz beszerezni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17952) gizda válasza gizda (#17940) üzenetére


gizda
senior tag

majd kitalálom magam

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#17953) themebuilder


themebuilder
senior tag

Színezd HANGOSRA! Új Sennheiser fülhallgatók, 2011-es divatszínekben

CX 200 Street II-ről lehúztak egy újabb rókabőrt...

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#17954) Luissimo válasza PiE137 (#17930) üzenetére


Luissimo
veterán

Figyelj Öcsi !
Azért bekaphatnád a mákospitémet !!
Micsoda stílus ez ??

Jóhogy nem küldesz itt el már mindenkit melegebb éghajlatra, mert nem ugrottak neked egy köhögésedre.
Micsoda hozzánkállás ez itten?
Mostakkor ki van itt kiért ?
Nemértem, az a ló, amin te ülsz , az fordítva van alattad , bakker !!

Mennyé be a boltba és vegyél egy fülbedugható valamit és hallgasd.

(#17955) batt


batt
aktív tag

Hello!

Úgy döntöttem leírom saját tapasztalataimat egy AKG 315-el kapcsolatban!
Mert sokan kérdeztétek,hogy milyen, többek között én is anno!

Sennheiser MX 560
Sennheiser MX 460

Ezekhez hasonlítom!

Maga a fülhallgató nagyon dizájnos,gumi szerű anyag borítja!
Nagyon kényelmes, sok füles köztük az MX 560 és Mx 460 kiesik a fülemből (persze ez lehet a gén hiba miatt :DDD ) de az AKG tökéletes és nem irritálja a fülem,a gumi szerű anyagnak köszönhetően! Az aranyozott jack tök jó de kár hogy egy kicsit hosszabbra hagyták,kicsit fúra!
Bár nem szeretem és nem nagyon használom de nagyon megbarátkoztam a hangérőszabajzóval,könnyen és egyszerűen lehet használni!

A Sennheiser-hez képest az AKG, nem tudok jobban fogalmazni de doboz hang érzést kelt(Halkabb hangerőn)!
Halkabb hangerőn Sennheiser tisztábban szól de amint elkezded hangosítani az AKG-t simán veri az MX 560 és az MX 460-t,eltűnik a doboz hang (ki tisztul) és valami élkepesztően jól szól! Simán meg lehet bocsátani neki minden kicsi hibát!

Az én tapasztalataim alapján és az ezen ár szegmens (4000-5000Ft) alapján az egyértelmű befutó az AKG K315 !!!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#17956) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

A Xears Revolution XR120Pro II kábele milyen hosszú?

(#17957) Tristis válasza Tristis (#17910) üzenetére


Tristis
őstag

Up.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#17958) Mauzes válasza Kimmuriel (#17956) üzenetére


Mauzes
őstag

80 cm az Y-elválasztóig, onnan még kb. 15 a baloldali ház, jobboldali bőven több.

Én 190 cm vagyok, nekem néha rövid, nadrágtól is függ. Szomorú vagyok a tervezés eme hiányossága miatt.

(#17959) didros


didros
senior tag

Az mitől van, hogy időnként az IEM fülhallgatóim teljesen torzult, brummogós hangot adnak?
(Jellemzően a bal fülemben, nem tudom miért.) Még a minőségibbek is pl. Brainwavz M2. Hogyan lehetne ezt megszüntetni? Rosszul teszem be a fülembe vagy mi a probléma?

(#17960) schawo válasza didros (#17959) üzenetére


schawo
titán

Én nem tudom kétszer egyformán betenni a legtöbb IEM fülest, épp ezért leszoktam róluk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17961) Mauzes válasza didros (#17959) üzenetére


Mauzes
őstag

Ha az összes IEM ezt csinálja, akkor igen. Az XR-rel nekem is van hasonló gondom, egyszerűen nem tudom mindig a helyére tenni, és nekem is többször rossz az egyik fülemben, mint a másikban. Az azelőtti Sony-m szarabbul szól, de azt ha betettem, akkor az jól volt betéve, mindig.

(#17962) gizda válasza themebuilder (#17953) üzenetére


gizda
senior tag

nagy kaki ez a füles minden szempontból

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#17963) Luissimo válasza schawo (#17960) üzenetére


Luissimo
veterán

mert mindig másképpen áll a füled :-) :-) :DD
vagy mindig másképpen teszed be ...

[ Szerkesztve ]

(#17964) válasza didros (#17959) üzenetére



őstag

1. Mennél beljebb van a füledben, annál jobb a szigetelés, több lesz benne a mély, ami elnyomja a magasokat. Ha lazán teszed be akkor lesznek magasok is, de csörömpölni fog, a mély meg kopogni.
2. Amikor vetted az M2-öt még nem olvastál minket ugye? Világosan leírtuk, hogy az M2-vel az M1 mély problémáin akartak javítani, ami csak az M3-mal sikerült. Az M2-nek alapból vastag hangja van.
3. Ugyan úgy egy fejen nincs két tökéletesen egyforma fül, ahogy a nők mellei sem egyformák. Erre csak egy megoldás létezik, a custom illeszték.

A jó IME-re nem jellemző. Nálam 100-ból 100-nál ugyan úgy szó, és minimálisan mozdul ki.

[ Szerkesztve ]

(#17965) válasza didros (#17959) üzenetére



őstag

A brummogásra - búgásra - csak annyit, hogy változik a lesugárzási szög, a hangcsatorna meg állandó. Így kialakulhatnak spontán kiemelések. A Te esetedben 100Hz környékén. A specben megadott paraméterek - jóesetben - labormérések. Tehát max. tájékoztató jellegűek, de a hang karakterére nem lehet belőle következtetni. A legjobb fülesek alig visznek át 17kHz-t.

(#17966) Beast007


Beast007
aktív tag

Remélem tudtok segíteni fülhallgatót szeretnék az SE W902-esemhez , a gyárit harmadszorra cseréltem , úgy döntöttem ideje valami mást kipróbálni. Nem tudom mit tudtok ajánlani olyan 15-20E forint körül max. , vagy egyáltalán érdemes e ilyen árban fülest venni a telóhoz , ami számít az az , hogy telt mélye legyen. Előre is kszi a helpet!

(#17967) need válasza didros (#17959) üzenetére


need
addikt

nekem volt xears-om is...azzal leraktam párxor a hajamat... mert nekem meg kattogott a bal fülem.. nagyon bosszantó volt..!
A mostani fülesemmel nincs ilyen gond...de néha azért reflexszerűn ellenőrzöm..!

Viszont SÖ nagyon jól és pontosan elmondta az őszintét..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17968) didros válasza (#17964) üzenetére


didros
senior tag

2. nem arról van szó, hogy problémás lenne a mély, hanem hogy teljesen hallgathatatlan, rezonált lesz a zene, ami kijön belőle. (Amikor nem rezonál, akkor tökéletes számomra az a hangminőség amit az M2 nyújt)
Az egyetlen fülhallgatóm aminél nem jelentkezik soha ez a dolog, az a Brainwavz Alpha. Mondjuk ez nem is illeszkedik olyan mélyre, mint a többi. Olvastam itt valami vákum dologról... Nem az lehet a probléma? Esetleg egy kisebb gumiharanggal próbálkozzak? (Most a közepes van rajta.)

[ Szerkesztve ]

(#17969) baluka26


baluka26
veterán

Megkóstoltam a TD100-at asztali láncról (CA DacMagic->Schiit Asgard).
Nem tetszik nagyon. Lassú, túl sok a mélye, és nekem kicsit sok benne a magas (sziszegés), összességében technikailag sokkal szarabb, mint a HD650, de ezzel talán nem mondok el nagy titkot.
Még a végén tényleg nem úszom meg olcsón :N

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#17970) válasza didros (#17968) üzenetére



őstag

A vákuum effektus a következő.
Idáig csak a TDIII-nál jelentkezett, aminek köztudott, hogy nagy a szigetelése dB-ben.

Az első ábrán a füles maximális behelyezése látható. Itt elvileg a fülcsatornába túlnyomás lépne fel, de szuszogó hanggal ezt a harang elengedi, mivel olyan a geometriája. (befelé tép, kifelé szakít) :D

A második ábrán a harang kirúgja magát pár milliméterrel, szintén a geometriája miatt. Ilyenkor viszont térfogat növekedés jön létre, ami nyomás-csökkenéssel jár. Ez hatással van a dobhártyára - azt húzza kifelé - megfeszíti, igy csökkentve annak rugalmasságát. Ergo, képtelen átvenni a hangforrás által keltett nyomásváltozást. Sem magas, sem mély, kb. mint egy GSM vonal. Ez ugyan rövid időn belül kiegyenlítődik, de kellemetlen pattogó hanggal jár, és fokozatosan megjön a hangja.

Az ábra sematikus, az adatok hozzávetőlegesek.

[ Szerkesztve ]

(#17971) Bodz válasza baluka26 (#17969) üzenetére


Bodz
nagyúr

Meg is lepődtem volna, ha beérnéd valami olcsóval. :DDD

(#17972) baluka26 válasza Bodz (#17971) üzenetére


baluka26
veterán

Nem ár szerint választok, de sajnos ez van.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#17973) bradam


bradam
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkoztam füles vételén, már az SGS-em fülese kezd megpusztulni :DD
6-7ezres árkategóriában mit ajánlotok? Nézegettem itt az árak jónak tűnnek, csak a CX sorozatot már nem nagyon forgalmazzák itthon(vagyis gyorsan rákerestem aztán alig találtam-javítsatok,ha hülyeség-). CX300-400-500 jó vétel lenne még,vagy van jobb már ebben a kategóriában?

Előre is köszi :R

(#17974) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

Sziasztok!
In-Ear fülest nézegettem magamnak, mert a jelenlegi CX150-em tönkrement. Ezt néztem ki: Xears Turbo Music TM2PRO
Van valakinek valami tapasztalata róla? Esetleg milyen tudtok-e tipushibáól illetve korai elhalálozásokról (ha jól emlékszem Xears TDII-nél olvastam ilyesmiről itt a topicban régebben)

(#17975) barcatop


barcatop
csendes tag

Sziasztok. Hozzájutottam egy komolyabb lejátszóhoz, ami iaudio7 re hallgat (2gb). Nagyon szép hangja van, karctalan állapotban, de mivel nem használom ki így lehet túladok rajta, akit érdekel esetleg jelentkezzék, és ez nem hírdetésnek minősül ugye tudja mindenki :R

(#17976) schawo válasza MaTTeS (#17974) üzenetére


schawo
titán

A dögrovás a TD-III (3) füleseket jellemezte, nem a TD-II-t.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17977) DonMedve


DonMedve
addikt

Üdv. a Tisztelt Fórumlakóknak!
Olyan kérdéssel jöttem,hogy szeretnék egy aránylag normális fülest telómhoz.De nem igazán tudom milyet hogyan?Egy Nexus S telóhoz kellene.A lényeg,hogy szépen szóljon,bár Én nem vagyok vájtfülű.Jöhet vezetékes, BT-s,sajnos anyagilag nem nagyon vagyok elengedve,mpost kezdtem el dolgozni,és pont az utazás miatt kellene,mindennap egy óra buszozás.Ha esetleg van olyan,akkor nem lenne baj,ha lehetne vele vezérelni a lejátszót,megha hívás jön azt is tudjam kezelni.Előre is köszönöm a válaszokat.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#17978) slfln válasza DonMedve (#17977) üzenetére


slfln
senior tag

Mondjuk ez.

Elvileg jó a Google Nexus One-hoz, gondolom a S-hez is.

Vagy keresd meg a hirdetőt, hogy adjon tanácsot jó e neked. ;)

... ja és "szépen fog szólni".

[ Szerkesztve ]

(#17979) Khelben válasza slfln (#17978) üzenetére


Khelben
nagyúr

"iPhone -hoz való kiosztású jack -je van"

... tehát nem jó az S-hez. Átalakítót meg csak külföldről lehet szerezni (vagy iphone-osat 7000-ért). Vagy marad a forrasztás.

(#17980) kutymu


kutymu
csendes tag

Üdv!
Utcára CX300-am van, éppen halódik. Olyat keresnék ami jobban szigetel (metró, busz...).
Etymotic hf5 jó lehet, az Expansys meghozza, de drága.
Tudtok valamit ajánlani, vagy vegyem azt mert megéri az árát?

(#17981) Shufny válasza Khelben (#17979) üzenetére


Shufny
őstag

Ezt a külföldről rendelést úgy mondod, mintha egy szívműtét lenne. Megrendeled és kihozzák, nem olyan bonyolult. A probléma inkább csak az, hogy én csak magamnak vettem egyet, hogy ki tudjam próbálni. Gondoltam, hogy ezt eladom az egyikkel (egészen pontosan a CX21P -vel), és csináltatok/csinálok egy rendeset, de mint már írtam, az nem olyan egyszerű, mint reméltem. Egyébként ott a lista, elég sok telefon használja már az iPhone kiosztását. (kénytelenek ahhoz igazodni :( ) Sajnos úgy látom, hogy a Nexus S pont nem. A gyári headseteken kívül minden ilyen kiosztást használ tudtommal, szóval mást sem fog találni.

kutymu: Remélem tisztában vagy vele, hogy a HF5 annyira különbözik hangban a CX300 -tól, amennyire egy fülhallgató tud. Továbbá elég sokak nem bírják a triplát a fülükben. Az igaz, hogy izolációban jobbat nem fogsz találni, de attól még tudd, hogy mire számíthatsz. Ha amazon.com -ról rendeled, akkor spórolsz 5k -t.

(#17982) kutymu válasza Shufny (#17981) üzenetére


kutymu
csendes tag

OK, és ha mondjuk engedek a nagyon nagy izolációból?
Köszi a vásárlási tippet.

(#17983) tommyx


tommyx
tag

Sziasztok!

Fülhallgatót keresek, a keret kb. 5k. Külföldről rendelős is lehet. Sennheiser CX300 - CX300ii-t vennék, csak nagyon elszállt az áruk :S CX200 esetleg, vagy van jobb megoldás a megadott árszinten?

Köszi: Tamás

(#17984) Shufny válasza kutymu (#17982) üzenetére


Shufny
őstag

Hát nem tudom, hogy mennyire szigetel a CX300, szóval kérdéses, hogy mekkora előrelépést szeretnél. Én az Xcape IE -t bátran ajánlanám, de arra továbbra is figyelmeztetlek, hogy egyetlen jó fülhallgatónak sincs olyan hangja, mint a CX300 -nak, szóval nem tudni, hogy neked melyik fog tetszeni, pláne ha esetleg nem is eredeti a Sennheiser -ed. (valamit talán segíthet, hogy milyen zenéket hallgatsz). Ez könnyebben szerethető a többségnek. Egyéb infóért javasolt átolvasni ezt.

(#17985) schawo válasza kutymu (#17982) üzenetére


schawo
titán

Vigyázz, félreértés ne essék, senki nem azt mondja, hogy a hf5, vagy a többi szóba került füles rossz volna, épp ellenkezőleg. Ha a cx300-féle szar fülesekhez vagy hozzászokva, akkor lehet, hogy egy ilyen kaliberű fülest furcsának tartanál eleinte.

Fontos kérdés még az is, hogy milyen forrásról hallgatnád.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17986) kutymu válasza Shufny (#17984) üzenetére


kutymu
csendes tag

Jó, állok neki olvasni :)
Iaudio5. Régi, de ez van. Köszi a tippeket.

(#17987) bradam válasza bradam (#17973) üzenetére


bradam
aktív tag

Erre valaki valamit :F
5-6-7e-s kategóriában legjobb agybadugós füles?

[ Szerkesztve ]

(#17988) DonMedve válasza slfln (#17978) üzenetére


DonMedve
addikt

:R Köszi meglesem,meg utána érdeklődök.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#17989) DonMedve válasza slfln (#17978) üzenetére


DonMedve
addikt

Annyi kérdésem még lehet,hogy Sennheisser-ből van olyan ami nem olyan drága,és megfelel a céloknak amit írtam?Erre a márkára azt írják valami nagyon jó.Tudom,hogy drága nagyon,de gondolom ebből is van arany középút. :U :B

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#17990) schawo válasza DonMedve (#17989) üzenetére


schawo
titán

Őő, izé. Erre a márkára mondják, hogy nem valami jó (ebben az árkategóriában). Legalábbis azok akik tudják, hogy mi jó valójában.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17991) Chris_T


Chris_T
tag

Üdv

Múltkor nézelödtem cserélhetö vezetékesek témában, de csak irreálisan magas áron találtam, ezért maradok az olcsóbb, de még jó minöségü füllhallgatóknál

Eddig egy Sony MDR-E755 használtam, 3k-ért, elég jól szólt, de a kábelnek annyi (igaz elég sokáig bírta)

Tud valaki ajánlani ilyen kategóriában hasonlót? (3-5 ezer ft-ot szántam rá, de fontos a strapabíró vezeték)

(#17992) DonMedve válasza schawo (#17990) üzenetére


DonMedve
addikt

Értelek!Köszönöm!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#17993) Nikla


Nikla
tag

Sziasztok, kérném segítségetek:
főleg rock-hoz kéne, jelenleg e négy közt vacilálok:
V-Moda Bass Fréq
PlayaZ Audiophile Reference AR100
SoundMagic PL11
MEElectronics M9 (bár ezt hogy honnan szerzem be még jó kérdés :S)

De nyitott vagyok javaslatokra is.

Köszi

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#17994) szakibá... válasza Chris_T (#17991) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ha nem tudod megoldani a vezetékcserét (van, aki vállalja), akkor javaslom, hogy maradj a Sonynál. A 755 helyett ajánlom a 818, 828 típusokat, ezen az áron jobbat nem kapsz és ez nem megalkuvás. Kicsit több mélyet kapsz, a 828-nak picit több és tisztább a magasa. Ezeknek van hangerőszabályzós változata is, de az fölösleges.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#17995) Chris_T válasza szakibá... (#17994) üzenetére


Chris_T
tag

Kösz a tippet, a 818-nak utánanézek, az talán jobban érdekelne a mély miatt
A hangerőszabályzós jól jött volna korábban de manapság már tényleg felesleges

A vezetékcsere gondolom nem lenne olcsó, talán egyszerűbb újat venni
(Korábban én is próbálkoztam vele, de ahogy láttam a hajszálvékony vezetéket, bajlódtam a műanyag megbontásával, inkább hagytam az egészet - de ha tud valaki valami jó leírást hozzá vagy az is érdekelne, és lehet hogy megpróbálnám megcsinálni: tavaly két fejhallgatót javítottunk meg így ismerősömmel, igaz azon is vékonyak a kábelek, de nem ennyire)

(#17996) Shufny válasza DonMedve (#17989) üzenetére


Shufny
őstag

A Sennheiser eléggé eljátszotta a bizalmát a témában járatosak körében, így sajnos most pl a CX680 -ról fogalmam sincs, hogy mit lehet várni tőle. Ha szerezel egyet, akkor összehasonlíthatjuk persze. Én mondjuk kétlem, mert a kialakítása és a neve úgyis eladja. A Senn nincs rászorulva, hogy jól is szóljon. Ez alatt végképp nagyon kicsi az esélye, hogy bármelyik Sennheiser pariban legyen az SP51 -gyel. A CX870 remélhetőleg már jobb. Az IE7 és IE8 már biztosan. Csak azért mondom, mert például az AKG K370 -ről annyi rosszatt hallottam, hogy annál valószínűleg jobb például, és egyéb nagy márkáknak is lehet drágábban nagyon gyenge fülhallgatója.

Nikla: Hamarosan itt az új Brainwavz Beta, ha nem sűrgős. Elvileg $25 lesz. Az Alpha is simán befér ezek közé egyébként. Az M9 -nél jobb, és biztos, hogy a PL11 -nél is. A másik kettőt nem tudom, de sajnos a nagyon döngetős mély a divat ebben az árkategóriában, és arra a kettőre biztosan fokozottan jellemző ez. Van aki szereti rockhoz ezt, nem tudom, hogy te hogy fogsz hozzáálni.

[ Szerkesztve ]

(#17997) Nikla válasza Shufny (#17996) üzenetére


Nikla
tag

Köszi,
Hol lehet ilyen BrainWavz-t kapni kishazánkban?

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#17998) themebuilder válasza Nikla (#17997) üzenetére


themebuilder
senior tag

Itthon nemigazán (vagy csak elvétve) kapható. Külföldről érdemes rendelni mindenképp. Itt is kapható: mp4nation.net

Brainwavz M1 In Ear fülhallgatóteszt

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#17999) ibor90


ibor90
csendes tag

Sziasztok,
Kb. 4 ezer forint körül milyen fülhallgatót ajánlanátok nekem?

(#18000) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
Brainwavz M1 tartósságával vannak tapasztalataitok?
Kép alapján a kábele masszívnak tűnik.
Ami még jöhet az a Xears TD III, XR120Pro.
Ezek közül válasszak, vagy még valami más bestbuy ebben a kategóriában?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.